Deze zwaar-verzilverde lepel tijdelijk voor 40 cent bij aankoop van één Klok-Pakket! Mans Wat 'n verschil nu ik weer met Radion was (waarde f 1.25) Geef ze mee naar school DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 2 FEBRUARI 1956 8 Instructeur bij de Koninklijke Landmacht Wie komen hiervoor in aanmerking 1. Zij, die de opleiding 2. Zij die geruime tijd als dienstplichtig of als O.V.W. sergeant DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD 8 «S ''.'A j >s - tot dienstplichtig onderofficier met goed gevolg hebben doorlopen. Geboren na 31 Dec. 1926. hebben gediend en in hun functie goed hebben voldaan. Geboren na 31 Dec. 1926. 3. Dienstplichtige of O.V.W. korporaals, die ULO, LTS of een gelijkwaardige opleiding hebben genoten. Geboren na 31 Dec. 1926 Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de dichtstbijzijnde Gar nizoenscommandant. Zorgt er voor, dat U al Uw militaire papieren, rijbewijzen, diploma's, cijferlijsten, getuigschriften enz. bij U hebt. Te Breda is het bureau van de gar nizoenscommandant gevestigd: See- ligkazerne, Fellenoordstraat, dage lijks van 8.30-12.30 en 13.30-17 uur en bovendien donderdagavond van 19-20 uur. Te Bergen op Zoom: Mar kiezenhofkazerne, van 8.30-12.30 en 13.30-17 uur, bovendien woensdag avond van 19-21 uur. Te Gilze-Rijen: Vliegbasis Gilze-Rijen, dagelijks van 8.30-17 uur. Te Middelburg: Dam 57, dagelijks van 8.30-12.30 en 13.30- 16.30 uur. U kunt ook nevenstaande coupon inzenden. Als brief gefrankeerd te verzenden aan de Afdeling Personeelspubliciteit, Grote Marktstraat 40, Den Haag. Verzoeke mij de brochure „Grootverlofgangers wordt beroepsmilitair" te zenden. Verzoeke mij inlichtingen te verstrekken voor de mogelijkheden van 16-21 jarigen. Wil één Uwer mij thuis bezoeken om de mogelijk heden te bespreken, die er voor mij zijn bij het leger. Adres: Woonplaats: Doorhalen wat niet gewenst wordt. Bij de onderdelen van de Koninklijke Landmacht zijn onderofficieren als INSTRUCTEUR werkzaam, die een belangrijke rol vervullen bij de militaire opleidingen. De geoefendheid van het leger is voor een groot gedeelte afhankelijk van de capaciteiten van de instructeurs. Zij werken met jonge mensen, ieder met hun eigen karakter, aanleg en ontwikkelingspeil. Inderdaad, het werk van de instructeur is boeiend, afwisselend en zeer verant woordelijk. De Koninklijke Landmacht heeft nog andere plaatsingsmogelijkheden, ook voor hen, die nog nimmer in militaire dienst geweest zijn zoals: monteurs legervoertuigen, monteurs mechanische uitrusting, telecommunicatie-monleurs, wapen- en geschutherstellers, apothekers en tandartsassisten ten, hofmeesters, kleermakers en chauffeurs. Bij eventueel ontbreken van rijbewijs kunnen betrokkenen worden opgeleid) Weet U, dat voor jongelui van 16-21 jaar in het bezit van een ULO of LTS diploma (of een overeenkomstig diploma) de mogelijk heid bestaat om hetzij als instructeur of als vakman opgeleid te worden tot onderofficier Bovendien steeds nieuwe, steeds mooiere cadeautjes Kinderen jubelen! Moeders zijn trots I Waar U ook gaat: voor zo'n ver zilverde, gebeeldhouwde lepel be taalt U overal minstens f 1.25! U betaalt echter maar 40 cent als U een Klok-Verrassingspakket haalt, waar voor Uw kinderen 'ook nog zo'n fijn cadeau in zit! Leg dat mooie lepeltje-eens op Uw hand, U geniet er van. Eu U zult zeggen: zo wil ik er 12 zien te krijgen. En U hebt gelijk! Nog nooit kocht De Klok zoiets moois voor UI Daarom zult U er blij mee zijn. Haal ze èn voor Uzelf èn spaar ze. Het zijn juwééltjes, ook om straks aan Uw moeder, Uw tante, Uw zuster cadeau te geven. Of als huwe lijksgeschenk voor Uw nichtje! 6 of 12! Een waarde van vijftien gulden. En voor U nog geen vijf gulden. Veertig cent voor zo'n fantastisch mooie en zware lepel. Onbegrijpelijk! En in Uw Klok-Pakket zitten de wijd en zijd bekende allerbeste wasmiddelen, die U nu en volgende week en over twee weken toch nodig hebt. En natuurlijk ook een fraai cadeau dat altijd in een Klok-Pakket zit. Vp 855 76-13 Krijgshaftig met zijn stok zwaaiend komt Doctcr Ambro- sius, gevolgd door de andere gevangenen, de kerker uit. De Garde-Officier deinst onwille keurig achteruit voor de woe dende blikken van de dikke ge neesheer. ..Het is je geluk, dat je gewond bent aan je arm!!" schettert Ambrosius hem toe, „want mijn gevoel van heel meester laat rpc niet toe een gewonde een dreun met mijn stok te geven!! Maar anders zou ik niet aarzelen, jij onge wassen woestijnvlo!Inmid dels hebben Aram en de bevrij de galeislaven op de steiger van Barranca voet aan wal ge zet. Als de jonge ridder de hoofdpoort van zijn burcht genaderd is, ziet hij tot zijn verbazing Presto, Ambrosius, de bemanning van de tweemas ter en al de dienaren van Bar ranca naar buiten komen. „Heer Aram", roept de schild knaap verheugd, „ik heb al Uw manschappen bevrijd De oude Bar-Hassan heeft me ge zegd, dat het kasteel verlaten was!!" „Bar-Hassan?!" zegt Aram verbijsterd,,, waar is hij, ik moet hem onmiddellijk spreken! De moderne voedingsleer zegt ons, dat grote hoeveelheden niet bepalend zijn voor het krachtig en gezond houden van Uw kinderen, maar wel, dat wat U ze geeft, die calorieën en vitaminen moet bevatten, welke onmisbaar zijn gedurende hun groeiperiode. Daarom worden vooral melk, eieren, roomboter en chocolade, medisch aanbevolen. Geef Uw kinderen dus MARS mee naar school. Al smullend krijgen zij dan de extra voeding om krachtig en gezond te blijven. ALS je voelt hoe zocht de „greep" van Radion- •41 wasgoed is in vergelijking mei ander wasgoed, dan zegt je dat wal. Zelfs de teerste stojjen lopen in het vette Radion-sop geen risico. En schrale handen „KooitRadion is werkelijk veilig En ideaal in de wasmachine! NATUURLIJK heb ik weieens andere wasmiddelen ge probeerd, wie niet? Maar ik heb de stralende witheid van Radion-wasgoed een paar keer vergeleken met de wit heid van ander wasgoed. En ja, toen wist ik het wel! Uit het dikschuimcnde Radion-sop komt het witste, het aller witste wasgoed. En niet alleen daarom ben ik weer vlug op Radion overgegaan. Ook omdat het zo veilig is, veilig voor alles!

de Stem | 1956 | | pagina 8