FELLE BRAND IN AMSTERDAM De bouwbedrijvigheid in Zeeland het hoogtepunt heen is over Organisatie is gereed Geregeld werk Schouwburg te Middelburg heeft te weinig plaatsen Breskens mag in 3 jaren maar 5 woningen bouwen Teruggaan brengt meer schade dan verder streven Oliepakhuis uitgebrand GEEN ELFSTEDENTOCHT VOOR A.S. MAANDAG Nederland op de schaats Woningbouw als gevolg van ramp nagenoeg gereed B. en W willen uitbreiding steunen Ontslagkwestie vraagt aandacht Havenplannen achter gesloten deuren Grenskantoor Eede wordt uitgebreid Veerdiensten nog steeds gehandicapt Min. Zijlstra over Benelux: Te Zierikzee H. VADER KRIJGT DORP CADEAU Voorbereiding voor Heinkenszandse Kaperprijs Teams samengesteld Gouden medailles voor Finland Zwitserland en Amerika Interland tegen Ierland EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 2 FEBRUARI 1956 L.T.B. van de :rign bij- noemen, openings- de revue leen kon 1955 voor it. 5 secreta- sn weder omen. Uit igmeester iciën niet 7.30 Ge- van een openbare lagere school te Middelburg. Axel en een r.-k. jongensschool te Terneuzen, een kerktoren te Oostburg, een watertoren te Terneuzen, een ge meentehuis te Schoondijke, een cul tureel centrum te Oostburg, een r.-k. lagere school te Philippine, een ge bouw voor de Zeeuwse Textielcombi- natie en werkzaamheden aan het Ly ceum te Hulst. Ofschoon de opsomming van deze werken nog de indruk maakt van een vrij grote activiteit, is dit toch meer Aan het ons verstrekt overzicht van het laatste kwartaal van 1955 over de arbeidsvoorziening in Zeeland ontlenen wij het volgende omtrent de bouwbedrijvigheid. Op Schouwen en Duiveland is de grote vraag naar bouwvakarbeiders voorbij en zal men het werk wel met streekarbeiders kunnen voltooien. De woningbouw als gevolg van de ramp is nagenoeg gereed. Alleen in Zierikzee is men nog bezig met de bouw van 13 woningen, hoewel ook deze nu geleidelijk gereedkomen. Mo menteel zijn er reeds plm 30 bewoond Het zal echter nog wel 6 mnd. duren voordat de laatste is afgeleverd. De boerderijenbouw gaat gestadig door. Verreweg het grootste deel is aanbe steed. Ook de bouw van het Zweedse zie kenhuis en het nieuwe telefoonkantoor te Zierikzee maken goede voortgang. De nieuwbouw van woningen, be drijfspanden en openbare gebouwen bood tezamen met het onderhouds werk gedurende de verslagperiode aan praktisch alle plaatselijke bouw vakarbeiders geregeld werk. Met de bouw van een technische school te Sint-Maartensdijk werd be gonnen. Te Stavenisse is een nieuw raadhuis in aanbouw. In het rayon Goes was er voldoende werkgelegenheid. Er kwamen tekor ten aan vaklieden voor. In het rayon Kruiningen is het wo ningherstel gereedgekomen, terwijl de her- en nieuwbouw thans zeer ver zijn gevorderd. Weliswaar werkten nog ar beiders van buiten het rayon in Kruiningen, doch verwacht moet worden, dat in 1956 alle bouwvakar beiders van elders zullen verdwijnen en het nog komende werk met plaat- telijke krachten zal kunnen wor den voltooid. Vlissingen plus Sou burg: 876 woningen. Vooral in het rayon Vlissingen heerste in de woningbouw een zeer grote activiteit. Aan metselaars was gedurende lan gere tijd een duidelijk tekort te con stateren. Bij afsluiting van het kwartaal wa ren in de gemeente Vlissingen 726 en te Souburg ruim 150 woningen in uit voering. Een belangrijk deel van deze woningen is bestemd voor ar beidskrachten, die de N.V. Kon. Mij. ,,De Schelde" in de naaste toekomst hoopt te kunnen aantrekken. De nieuw gebouwde N.H. „Johan- neskerk" te Vlissingen kon in dit kwartaal in gebruik worden genomen. Voor dit rayon staat naast een ruime woningbouw nog op het pro gramma de bouw van een O.L. school te Souburg en van een Lagere Technische school en een nieuw stad huis te Vlissingen. In het rayon Middelburg was de activiteit van bescheidener omvang. Naast de restauratie van stadhuis en Abdijgebouwen te Middelburg en die van enkele dorpskerken, werd o.m. in uivoering genomen de bouw van een medisch centrum voor militairen, te In de woningbouwsector heerste in het gewest Terneuzen nog een behoor lijke activietit in het rayon Oostburg. waar in verschillende gemeenten nog al wat'woningen en zakenpanden in aanbouw zijn. Verder is te Terneu zen nog een behoorlijk kwantum wo ningen in aanbouw. In de overige gemeenten is de acti- zen nog een behoorlijk quantum wo- ring. Buiten de woningbouw zijn in dit gewest o.m. in uitvoering: de bouw (Adverter, He) schijn dan werkelijkheid, Verschillende van bovengenoemde werken verkeren namelijk reeds in een vergevorderd stadium van uitvoe ring. Op enkele werken zijn zelfs reeds arbeiders ontslagen. Aan het eind van het kwartaal was het aantal werkloze bouwarbeiders dan ook groter dan in deze tijd ver wacht zou kunnen worden. Te Hulst zal een nieuwe telefoon centrale worden gebouwd, waarmee begin 1956 zal worden begonnen, voldoende werk is en deze niet ge- Het is te hopen, dat er in dit rayon spoedig voldoende werk in uitvoering kan komen, opdat er voor de in het gewest wonende bouwvakarbeiders voldoende werk is en deze niet ge noodzaakt zijn elders werk te zoeken. B. cn W- van Middelburg schrijven de raad die tegen dinsdag a.s. is bijeengeroepen, het volgende: „Ten gevolge van de toenemende belangstelling voor het toneel, een op zich zelf verheugend verschijn sel, is de schouwburg te klein ge worden, terwijl ook overigens het gebouw niet meer aan de daaraan thans te stellen eisen voldoet. Met name is de verbetering van de foyer en vestiaire dringend noodza kelijk. Ten aanzien van de vestiaire kan zelfs ronduit van een onhoud bare toestand worden gesproken. In verband hiermede overweegt de eigenaresse van de schouwburg, de N.V- „De Middelburgse Schouw burg", om door verbouwing de nó dige verbeteringen aan te brengen. Alvorens verdere stappen te on dernemen heeft genpemde N.V. 't advies ingewonnen van de Rijks commissie van advies voor de bouw van schouwburgen en concertzalen te Amsterdam. Deze commissie, welke de toestand ter plaatse in tegenwoordigheid van het bestuur van de N.V., de voor zitter van ons college en de wet houder, belast met kunstzaken, heeft opgenomen, was eenstemmig van oordeel, dat toneel en kleedkamers aan redelijke eisen voldoen, ervan uitgaand, dat de schouwburg uitslui tend voor toneel en niet mede voor concerten en opera wordt benut; dat de zaal sfeer heeft en accous- tisch uitstekend is, doch voor een plaats als Middelburg met een bloei end toneelleven te weinig plaat sen heeft, dat de bioscoopcabine in de zaal een onding is en dient te worden verplaatst en dat de situatie van de foyer en de vestiaire zeer dringend verbetering behoeft. Zij was voorts van oordeel dat de constructie van het bestaande schotiwburggebóuw, alsmede de mo gelijkheid aanliggend onbebouwd terrein te benutten zodanig is. dat het uitvoeren van de vorenomschre- ven verbeteringen met klem moet worden aangeraden, als gevolg waarvan Middelburg een aan rede lijke eisen voldoende schouwburg zou verwerven. De commissie was voorts van me ning, dat het doen uitvoeren van bedoelde verbouwing enerzijds even tuele toekomstplannen voor het stichten van een Cultureel centrum te Middelburg niet in de weg staat en anderzijds niet het gevaar met De voorzitter houdt bij de eerste raadsvergadering van Breskens in het nieuwe jaar een rede, waarbij hij memoreert, wat in het afgelopen jaar tot stand is gekomen en de verschillende punten naar voren haalt, die nog op afwerking wachten, zoals de plannen voor een nieuw gemeentehuis, badhuis en gymnastieklokaal. De aandacht wordt er op gevestigd, dat Breskens één der weinige gemeenten in W. Z. Vlaanderen is, die in 1955 een stijgend bevol kingscijfer te zien gaf. Ook het toegekende bouwvolume passeerde de loep, dat voor een periode van 3 jaar slechts 5 woningen omvatte. Bij de ingekomen stukken is een schrijven, waarin de heer Seuss ver zoekt hem ontslag te verlenen als lid der adviescommissie maatschappelijke verzorging ouden van dagen. Conform het advies van B. en W. wordt hem het gevraagde ontslag verleend. De heer de Feijter belicht de aanleiding van deze ontslagkwestie nader, die ge legen is in het feit, dat de heer van der Hooft tot voorzitter van voor- ^C/Tmissie werd benoemd, terwijl de heer van der Hooft zelf had voorgesteld een persoon buiten de politieke partijen als zodanig te benoemen en doet een aanval op het beleid van de heer van der Hooft in deze kwestie. De heer van der Hooft ucht een en ander nader toe, waarop i de FeiJtei' zUn woorden in- m i heer SeUSS bU'ft biJ 2ijn een- maal ingenomen standpunt. Op een verzoek om subsidie van de suchting fruitteeltproefbedrijf „Z.- laanderen" te Philippine wordt af- svi beschikt. De subsidie aan het v "°™isch Technologisch Instituut 1Q5R land wordt m.i.v. 1 januari J\v,an 5 op 7 cent per inwoner ge. enige discussie wordt het r™»-1 ^a,n B- W„ om aan het go ito ..Visserijdagen Breskens" op ,^?r. verz°ek een subsidie van f 1500 te kennen in de kosten van de Visserijdagen 1956. aangenomen. De leden der prot. chr. fractie worden geacht tegen deze subsidie te stem men, als één der visserijdagen op zon. dag valt. Aan de Stoomtram Mij. Breskens- Maldeghem N.V. wordt een bijdrage verstrekt van f 100 in de kosten van het doen vervaardigen van een pro paganda-film. De heer Vermeulen en mevr. Niermans-Gossije worden ge acht tegen te stemmen. De heer Goethals breekt een lans voor de lager bezoldigde gemeente ambtenaren, die schade zouden onder, vinden van de aansluiting der gemeen te bij het Instituut Ziektekostenvoor ziening Ambtenaren. In de vacature aan de o.l. school, ontstaan door be noeming elders van de heer Kooger, wordt voorzien door benoeming van de heer P. de Kramer te Yerseke. Ten slotte wordt voor een incidenteel ge val een toewijzingsprijs voor grond binnen het wederopbouwplan vastge steld. RONDVRAAG Bij de rondvraag pleit de heer Seuss voor instelling van een parkeerverbod aan één zijde van de ventweg langs het Spuiplein, terwijl de heer de Jonge de aandacht vraagt voor aansluiting aan de waterleiding der huizen aan de Nieuwe Sluis. De voorzitter antwoordt dat over beide kwesties besprekingen gaande zijn. De heer van der Hooft wil een verordening, die verbiedt, dat langs de Rijksweg openbare verkopin gen worden gehouden. Hierna gaat de raad in besloten vergadering over ter bespreking van de havenplannen. zich brengt, dat. bij het eventueel creëren van zodanig Cultureel cen trum, de bestaande schouwburg zijn nut als zodanig verliest". Gelet op dit advies is het college van B. en W. met het bestuur van de N.V. Middelburgse Schouwburg van oordeel, dat de schouwburg ver bouwd dient te worden. GELD VOOR PLAN. De N.V. beschikt echter zelf niet over de middelen daartoe en daarom verzocht zij aan de gemeente alvast om f 5000, waarvoor een architect dan een plan zou kunnen maken. B. en W. vinden, dat voor een schetsplan f 2500,voldoende is en zij stellen de raad voor dit bedrag fonds perdu ter beschikking te stellen van de N.V. Het Nederlandse grenskantoor te Eede zal door de Rijksgebouwendienst met een vleugel worden uitgebreid. Het lokaal waar thans het publiek binnenkomt zal worden vervangen door een nieuw te bouwen gedeelte, waarin zullen worden ondergebracht het kantoor van de rijksontvanger, een lokaal voor het publiek, een lo kaal voor lijfsvisitatie en een toilet. Het lokaal waarin thans het ontvan gerskantoor is ondergebracht, zal dan plaats bieden aan de ambtenaren- wacht. Ook het aanzien van het gebouw in zijn geheel zai er op vooruitgaan, daar het door deze aanbouw een meer symetripch geheel zal vormen. Voor de ambtenaren der Invoerrechten en Accijnzen zal het een mooie verbe tering zijn. daar zij dan niet meer in het houten bouwvallige barakje aan de overzijde van het grenskantoor hun beschutting zullen moeten zoeken en hun werkzaamheden verrichten. In een matrassenfabriek tussen de Warmoesstraat en het Damrak in Amsterdam, brak woensdagochtend een felle brand uit, welke spoedig ook de aangrenzende percelen aan tastte en de fabriek zelf volkomen verwoestte. Foto links: een overzicht van de brand, vanaf het Damrak. Foto rechts: een brandweerman aan de zijde van de Warmoess'traat in actie. Nog steeds hebben de Zeeuwse veer diensten te kampen met de lage wa terstand als gevolg van de straffe oostenwind. De dienst' Zierikzee-Kat- seveer wordt weer uitgevoerd door de „Koningin Emma", die dinsdag ochtend weer vlot wist te komen uit de haven van Zierikzee. Op dit veer moet echter met een kleine vertraging rekening worden gehouden. Boven dien heeft men nu te kampen met ijs gang in de Oosterschelde. Wanneer deze weerstoestand nog enkele dagen aan blijft houden, moet gevreesd wor den, dat deze veerdienst moet worden stopgezet. Het veer Vlissingen-Breskens zette gisteren alleen passagiers over! Met auto's kreeg men te veel diepgang, waardoor aan de grond lopen niet on mogelijk moest worden geacht. In de Westerschelde is van ijsgang nog heel weinig te bespeuren. Het veer Kruiningen-Perkpolder werkt tot op heden normaal. Zijpe- Anna Jacobapolder doet wederom normaal dienst. Gevreesd wordt, dat bij laag water, deze dienst enige uren gestaakt moet worden. In verband met de ijsgang op de Bergse Maas zijn de veerdiensten bij Bern, Drongelen en Capélle voor motorrijtuigen met in gang van gisteren gestaakt. Toen om 5 uur een defect aan de aanlegsteiger te Breskens was her steld, werd de dienst weer normaal. (Van onze parlementaire correspondent) Met de Benelux komen we langza merhand in een situatie, waarin het duideiyk Wordt, dat teruggaan meer schade brengt dan handhaven van wat bereikt is en verder gaan. Dit is de mening van minister Zylstra, in antwoord op vragen van het Kamer lid Blaisse (KVP), gesteld bij de be handeling van de goedkeuring van enkele protocollen terzake van de handelspolitiek en de economische si-, tuatie in de Benelux. De minister deelde nog mee, dat wij aan de vooravond staan van be sprekingen over de gemeenschappe lijke handelspolitiek van de drie lan den. Deze zullen vandaag in Brussel beginnen. De minister gaf als algemeen oor deel, dat er wel veel bereikt is, maar dat toch een vrij goederenvervoer nog lang niet voor het grijpen ligt. Hij zag als lichtpunten in de situatie 't overwinnen van de ernstige crisis in de verhoudingen in 1953, het vrij geworden kapitaalverkeer en de ge meenschappelijke handelspolitiek. In Door onvoorzichtigheid met het los branden van een olievat, is gistermid dag omstreeks half vier een hoeveel heid ontvlambaar materiaal in een pakhuis aan de Nieuwe Haven in Zie rikzee in brand geraakt. Binnen en kele minuten stond het gehele pakhuis mede door de aanwezige olie, in lich ter laaie. Met moeite slaagde de brand weer er in de aangrenzende woonhui zen te behouden. Door de ijzige kou die het water op straat in een ijsbaan herschiep, was men genoodzaakt de spuiten zonder ophouden door te laten lopen, daar het water in de slangen anders zou bevriezen. Omstreeks half zes was men de brand meester. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Een hoeveelheid gasci linders is in beslag genomen. Het Centrum voor Jeugdtoerisme der Italiaanse K.A. geeft de Paus ter gelegenheid van Zijn tachtigste ver jaardag een compleet dorp cadeau. Het zal bestemd Worden als vacantie- oord voor de jeugd. Dit dorp dat te Acerno in de zuid Raliaanse provincie Salerno in aan bouw is, en in april gereed komt, is de eerste Van een serie soortgelijke centra die genoemde organisatie over al in Italië als vacantieoorden opricht. tegenstelling tot Mr. Blaisse meende de minister dat het Beneluxbeleid wel degelijk practisch, actief en niet erg perfectionistisch is geweest. Bijzondere zorg vereist de water wegenkwestie. De minister achtte zich ervan ontslagen, over het Moerdijk kanaal „meer in de rftond te nemen dan het woord zelf". Alle kwesties van Rijnvaart en Rijnvaartpremies moeten in Beneluxoverleg worden be handeld, zei hij. De oplossing moet gezocht worden in landen, die bezig zijn een economische unie te bouwen. Dat is een bijzonder aspect van de situatie. Het bestuur van de Friese Elfstedenvereniging is bijeen geweest ter be spreking van de situatie zoals die zich op het ogenblik voordoet wat betreft de eventuele Elfsteden-iwedstryd. Uit de ontvangen ijsberichten is gebleken, dat over heel de provincie het ijs slecht is, ten gevolge van de sterke wind, waardoor klei en zand op het ijs zijn gewaaid. Ook de betrouwbaarheid, vooral in het Merengebied, laat te wensen over. Voor het overige is het bestuur organisatorisch gereed. Vóór maandag 6 februari zal echter geen sprake kunnen zyn van een Elfstedentocht, daar de zondag om principiële redenen uitvalt. Bij doorgaan zal men persoonlijk moeten inschryven. Het bestuur ze telt daartoe weer in hotel ,,De Groene Weide". Besloten is maximaal 5000 tochtryders en 500 wedstrydryders toe te laten. Doordat het afvalwater van de gemeentelijke badinrichting te Leeuwar den niet meer in de buitengracht wordt geloosd, is de toestand bij de Noor dersingel, die in 1954 veel te wensen overliet, veel verbeterd. Met gemeente werken wordt onderhandeld over afdamming van de Dokkumer Ee, zodat het warme water van het provinciaal elektriciteitsbedrijf het ijs geen scha de toe kan brengen. De sluiting van de controle-post te Franeker is vast gesteld op 19.30 uur en die te Dokkum op 22.30 uur. De deelnemers zullen tenminste 18 jaar oud moeten zijn. (Advertentie) Onder voorzitterschap van bur gemeester Derckx kwam te Heinkens zand het bestuur van de stichting „Kaperprijs" bijeen. Indien met de middenstandsvereni ging „Winbola" tot een financieel akkkoord kan worden gekomen, zal de Kaperprijs 1956 op zaterdag 21 juli a.s. een feit worden, I.v.m. het leggen van nieuwe straten en trottoirs plus een. algehele verbouwing van het ge- meenberuis, is het niet denkbeeldig dat in het parcours te Heinkenszand een belangrijke wijziging zal moeten worden gebracht. Het ploegenkarakter zal worden gehandhaafd, maar de omloop van amateurs zal om der wille van de smeer komen te ver vallen. Er wordt nu overwogen aan het criterium over 120 km. voor amat. een Onafh. een ploegentijdrit van Prov. Zeeuwse schaats- kampioenschappen in K Heinkenszand Van de Kon. Ned. Schaatsbond werd door de H.Y.V. te Heinkenszand of ficieel bericht ontvangen, dat aan haar de organisatie van de Zeeuwse kampioenschappen hardrijden en schoonrijden is toegewezen. Informele besprekingen vonden reeds plaats, zodat de organisatie der wedstryden zonodig direct kan worden aangepakt. De Kon. Ned. Schaatsenrijedersbond krijgt in deze dagen talloze aanvragen voor het organiseren van wedstrijden cn kampioenschappen te verwerken en te beoordelen. Het moet allemaal snel gaan in ons land. omdat men nooit zeker is van de weersomstan digheden. En dan nog zijn vaak mis lukkingen te incasseren. Inmiddels vermeldt de wedstrijdlijst die tot gisteravond kon worden opge maakt een aan tal schaatswedstrijden Dat lijstje ziet er als volgt uit: Donderdag 2 februari (heden), lan ge baan te Wateringen, ,500 en 1500 meter. Vrijdag 3 februari (morgen), wed strijden over 500, 1500 en 3000 meter te Ileilo, voor oudhardrijders, zoals Dr. v. d. Scheer, Dr. Dijkstra, mr. Blaisse, Jan Langendijk, Herman Bruijen. Vrijdag, 3 febr. (morgen), provin ciaal langebaankampioenschap van Overijssel te Emmeloord (N.O. Pol der), over 500, 1500 en 5000 meter. Vrijdag, 3 febr. (morgen) Wedstrijd- tocht over 150 a-m. te Wrnsum (Gro ningen) en toertocht van 72 k.m. (starten te Winsum en Appingedam). Zaterdag, 4 febr. nationale kam pioenschappen te Rotterdam, Kra- lings IJsclub, over 500 en 5000 meter. (Biljarten) Hulst wou in Hansweert In Hansweert heeft de B-ploeg van de biljartclub H.B.C. uit Hulst een ha luiicapwed strijd gespeeld tegen Thalia. Hulst won 6 en verloor 4 par tijen; er werd op 30 beurten gespeeld. Een opmerkelijke prestatie leverde de Hulsterse speler P. de Roover (19 jaar), door in 20 beurten 178 caram boles te maken, in series van 50, 36 en 20, hetgeen neerkomt op een ge middelde van 8.90. De uitslagen waren: L. v. Osselaar Hansweert 92. L. Bosman, Hulst 134. P. Verschuren 38. J. Taelman 113. J. Driedijk 36. F. Meersschaert 50. Ch. Chrier 45. P. de Roover 178. A. .Wieg man 28. P. de Bruyn 103. A. Quake- laar 26. P. Vlassenrood 76. W. Bierens 42. G. van Dorsselaer 47. Z. "Elsman 64. G. Meersschaert 64. W. Mange 14. B. Picavet 62. P. Rijk 42. J. Heyn- drickx 38. Zondag, 5 febr. idem, 1500 en 10.000 meter. Dinsdag, 7 Febr. wedstrijden van het le legerkorps, ijsbaan Zutphense IJs club. Donderdag 9 febr., idem kampioen schappen over 500 en 1500 meter van de Kon. Landmacht. Zaterdag, 4 febr. Elfmeventocht en Elfmerenwedstrijd in Friesland. Start om 9 uur in Langeveld (Route niet bekend). Vrijdag, 3 febr. Nationale wedstrij den te Appingedam, 500, 1500 en 30Ó0 meter. p 1m50 km. vooraf te laten gaan. Dit zal dan gelden voor het ploegenklas- sement. Tussen tijdrit en criterium komt een pauze van minstens twee uren. In die tijd rijden de nieuwe lingen een criterium over pl-m. 70 k.m. Daarvoor geldt zowel een indi vidueel ais ploegenklassement. De gehele sportieve leiding komt in handen van de R.T.C. „Theo Middel kamp". terwijl de technische en pro pagandistische organisatie in handen blijft van de Stichting Kaperprijs. De kaperprijs zal weer als inivtatie- wedstrijd worden verreden. Voor stedenturnontmoeting te Breda Zaterdag: wordt te Breda de jaar- ïykse stedenontmoeting gehouden tus sen de turnploegen van Breda, Goes en Vlissingen. De inzet' is de Burge meester van Woelderenbeker, welke op het ogenblik in het bezit is van Vlissingen. De ploegen zien er als volgt uit: Vlissingen dames: D. Schipper-Goe- man, I. Kloet-Sanderse, B. v. d. San- de-Tilroe. N. Fritz en N. Sinke-Pee- man, leider L. Blind. Heren G. de Meulmeester, M. de Nooyer, W. Flo- russe, J. Sinke en J. v. d. Sande, lei der D. Weststrate. Goes dames: N. Verijzer, J. v. Haaf- ten, J. de Klerk, S. de Buck en A. Harmsen-v. d. Kuyl, leider H. Mijns- bergen sr. Heren: J. Labuer, H. Schip per, H. Mijnsbergen jr., E. de Bel en J. v. d. Sande, leider H. Mijnsbergen senior. Breda dames: H. Carpay, A. v. d. Berg, M. Vos-Lokhoff, E. Huybregts, L. Huybregts, leider H. C. Verkooy- en. Heren: W. Muller, A. van Ooyen, J. Huybregts. A. v. d. Berg en C. Gent, leider V. H. A. C. Sio. De jury bestaat uit C. P. J. v. d. Zilver, Tilburg; S. G. Boonstra, Go- rinchem; H. H. J. Meyer, Rotterdam; J. W. Knake, Rotterdam; G. Weyters, Tilburg en A. Schwantje, .Rotterdam. De wedstrijdleiding is in handen van H. C. Verkooyen en V. H. A. C. Sio. (Olympische Winterspelen). De drie gouden medailles, welke gisteren te Cortina d'Ampezzo wa ren te verdienen 7.ijn terecht geko men in Finse, Zwitserse en Ameri kaanse handen. Finland legde met zijn damesploeg in de driemaal vijftien kilometer ski estafetten beslag op de eerste plaats; Rusland werd tweede en Zweden derde. Madeleine Berthod won voor Zwit serland een gouden medaille in het nummer ski-afdaling dames. De Zwitserse Frieda Danzer ver overde de zilveren, een complete Hel- vetische zege derhalve. De Verenigde Staten waren deze woensdag de uitblinkers. Alle drie de te verwerven medailles in het num mer kunstrijden vrije figuren heren kwamen in Amerikaanse handen. Jenkins legde beslag op het goud, Robertson kreeg de zilveren en een broer van nummer één, David, kon de bronzen medaille mee naar huis nemen. Op Hemelvaartsdag in Feijenoord De Interland voetbalwedstrijd Ne- derland-Jerland, zoals bekend vast gesteld voor 10 mei (Hemelvaarts dag), zal in het Feyenoordstadion worden gespeeld. Atletiekprogramma van „Het Zwin" Onder voorzitterschap van de heer W. Kuys hield de atletiekvereniging „Het Zwin" voor Cadzand en Re- tranchement een vergadering. Hierin werd het wedstrijdprogram ma voor 1956 vastgesteld als volgt: Eind maart: onderlinge veldloop; 9 juni: onderlinge wedstrijden; 9 juli regionale atletiekwedstrijden; 8 aug.: onderlinge wedstrijden voor adsspi- ranten; eind sept.; regionale veld loop; Te Retranchement is de leidster voor de adspirantenafdeling mevrouw Leenhouts. Ook in Cadzand zal ge tracht worden een afdeling voor ad- spiranten te vormen. Een gedeelte van het gemeentelijk sportterrein zal geschikt gemaakt worden voor kogel stoten, terwijl binnenkort begonnen zal worden met het aanleggen van springbakken met sintelaanloop voor hoog- en verspringen. De leden zullen zoveel mogelijk zelf de verschillende werkzaamheden verichten, terwijl de benodigde materialen aangeschaft kunnen worden door het bedrag,, dat de gemeente Retranchement beschik baar stelde. De atletiekvereniging „Het Zwin" heeft inmiddels aansluiting aange vraagd bij de K.N.A.U. Finnen komen voetbalen De onderhandelingen tussen de heer Ekhoim, bestuurslid van de Fin se Voetbalbond en de K.N.V.B. heb ben ertoe geleld, dat de „hoop" van de Finnen, een elftal van spelers tus sen 20 en 25 jaar, In maart van dit jaar tenminste twee wedstrijden in ons land zal spelen. Op 7 maart spelen de Finnen tegen een Bondselftal en op 20 of 21 maart tegen een Jeugdelftal. De plaatsen voor deze wedstrijden moeten nog aangewezen worden. SCHEEPBWERKTUIGKUNDE Geslaagd voor het voorlopig diploma scheepswerktuigkundige de heren: J. Hiemstra Vlissingen met lof, J. Mahakena Koudekerke G. Minx Vlissingen. TERNEUZEN, 1 februari. Groenten, Rode kool 7-8, Sav. kool afvy. 20-22, breekpeen II 4-8, prei 31-50, knolsel derij 23-26, spruiten 40-71, uien afw. 10.16, witlof 42-71, koolraap 8-10, was- peen 21-23, schorseneren 36, boere- kool 14-19. Fruit. Cox Orange Pippin k 44-50, Golden delicious k 46 f 29-42, Goudreinette f 34-41, Jonathan k 43 f 38-40. Overige soorten appels 20.26, Zoete Ermgaard 26-38. Peren: St. Re- my 35, G. Wildeman 16-31. 's Gravenhage 1 febr. Mannheim 406 (+025), Kaub 312 (-023), Trier 407 (+011), Koblenz 376 (-26), Keulen 412 (-022), Ruhrort 652 (-014), Lobith 1273 (+006), Nijmegen 1045 (+022), Arnhem 1018 (+017), Eefde 515 (+010), Namen, la plante 223 (-020), Maastricht hoofd- sluis 4398 (-002), Borgharen 4226 (.024), Belfeld 1409 (+045), Grave 635 (+052), Deventer 401 (+007). Stuwen Belfeld open. Het Bestuur van de Polder „GROOT- KIELDRECHT" maakt bekend le. dat de gewone jaarlijkse vergadering van Stembe voegde Ingelanden zal ge houden worden op don derdag 9 februari 1956, des middags 1 uur ten huize van de Heer A. G. v. d. Riet, Hotel „Het Bonte Hert" te Hulst 2e. dat van 27 januari tot en met 8 februari 1956 ten kantore van de ontvan ger-griffier te Sint-Jari- steen ter inzage liggen en tegen betaling der kosten in druk of afschrift ver krijgbaar zijn a. de Rekening en Verant woording over het dienstjaar 1955 b. de Begroting voor het dienstjaar 1956 met de daarbij behorende Me morie van Toelichting 3c dat van die Begroting, na dat zij door gezegde ver gadering is vastgesteld, andermaal gedurende acht dagen ter plaatse als bo ven inzage zal kunnen worden Benomen. Clinee. de 27 januari 1956. A. C. J. DECKERS. Dijkgraaf. A. J. M. ROTTIER. 286-0 Ontvanger-Griffier. PLAN VAN UITBREIDING De burgemeester van Vogel waarde maakt bekend, dat het gewijzigd plan van uit breiding der gehele gemeen te in hoofdzaak en onderde len met bebouwingsvoor schriften, in uitvoerige kaar ten uitgewerkt, zoals het is vastgesteld door de raad der gemeente Vogelwaarde in zijn vergadering van 28 ja nuari 1956, ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd gedu rende het tijdvak van 1 fe bruari tot en met 15 februari 1956. Belanghebbenden die zich met bezwaren tegen het ge wijzigd ontwerp uitbreidings plan tot de raad hebben ge wend, kunnen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland tegen dit uitbreidingsplan be zwaren indienen binnen zes weken na 15 februari 1956. Vogelwaarde, 30 januari '56 De burgemeester van Vogel waarde, 287-0 F. A. Hendrikse Banketbakker gevr., zelfst. k.w. Moet beslist vakman zijn. Brood- en Banketbakkerij Adr. P. Ma- chielsen, Hulsdonksestraat lb Roosendaal. 9538 Vaste arbeider gevraagd, goed met paarden en traktor kunnen omgaan. Loon nader overeen komen bij G. F. Ferket, Plas- schaert, Lageweg 1, Koewacht. TE KOOP GEVR. Antiek gevraagd, meubelen, por selein, koper, tin, mahonie ta fels en stoelen, goud, Silver'enz. Stuur bericht of bel 3009. P. Jansen, Zandbergweg 11, Breda. Antiek te koop gevraagd, o. a.: meubelen, porselein, kristal, ko peren en tinnen voorwerpen - ouderwetse mahonie stoelen en ronde tafels, oud goud en tafel zilver enz. enz. J. Jansen, Veemarktstr. 33 tel. 7936 Breda TE KOOP AANGEB. PERSONEEL GEVR. Zelfst. meisje gevraagd Kunn. koken. Goed loon. Korte Leem- str. 17, Antwerpen. Inlichtingen: Maststraat 35, Hoogerheide. Wasmachinefabriek heeft was machines met lichte emaille-be- schadiging, gloednieuw m. ga rantie f 155, desgewenst afbe taling, centrifuges f 150. Depot Terneuzen, Nieuwstraat 28 Tel. 2410. 6183 Gebruikte naaimachines te koop w.o. hand- en trapmachines, sa- lonkast en electr.. automatische zigzag nog met fabrieksgaran tie. Tevens te koop 60 naaima chine kistjes a f 0,50 p. stuk. Naaimachinehandel Bógaert, tel. 467, Sas van Gent. 618 Bel 4504 voor kurkdroog aan- maakhout. 2 zakken voor f 3, P. Lambr'egts, v. Goorstr. 27 - Breda. 'n Cappon duizendpootegge te koop; 10 balks, 70 tand. als nw f 125, Een Cappon 4 balsegge, 24 tanden f 125, een stalen egge 4 balken, 19 tanden f 100. J. J. Serrarens, Landbouwwerktuigen Absdale. 622 .Koffiebrander ti koop Probat S.G. 60 kg, ook v. pinda's, drijf werk: 2 p.k. motor, koffiemolen op voet, 100 kg. p.u. Jung Afw. mch. m. schudder v. Thee, half p.k. motor. Nietmach. voetbew. koffie- en theezakken tegen aann. bod. Spoed. Fa. Oggel, Noordstraat 36, Axel Z. Tel. 484. Luxe Eng. kinderw. te koop, te Rijen, met rem, merk Harris, - -hoog model, afwasb. matras, pr staat Brieven onder no. 6337. Verkrijgb. aardappelenkistjes, kiembakken ad. f 1,20. P. Uit- terhoeve, Rapenb. 53 Stoppeldijk Een bromfiets te koop, merk Avaros, een bromfiets merk Rex een zaagmachine, zware houten stoêl bii J. Ranschaert, Zuidstr. 14a. Sas van Gent. 627 HUIZEN Arbeiderswoning te koop of te huur, staande Kampensedijk 34, Te bevr. R. Pardon, Zuiddijk 25. Kamnen, 621 Aangeooden mooie, nieuwe mid- denstandswon. in randgemeente van Den Bosch met kamer en- suite gang. keuken, bijkeuken, 4 slaapkamers, overloop, grote zolder, voor- en achtertuintje. Huur plm. f 40 p. mnd. Gevraagd ongeveer gelijkwaardige woning te Breda of omgeving. Br. 6378.

de Stem | 1956 | | pagina 3