Agung moeten Einde deze week we klaar zijn I HAGENAAR door AGENT DOODGESCHOTEN Gaat de winter wijken „NA EXAMEN MEER TIJD VOOR FEESTEN" Minister Beel verdedigt regering loonbeleid van maar wie Onduldbare toestand geeft de oplossing? DE DOOD OP DE WEG Noorse haven ligt dicht Plaatsen in vliegtuig al besproken Prijzen mogen niet omhoog Smokkelaars de val in Morgen debat over melkprijs Ambonezenkampen: kwellend probleem DAGBLAD VOOR ZEELAND DEN HAAG KRIJGT GEEN RESPIJT MEER Met Russische schepen Sovj el-consulaat moet verdwijnen Afnemende vorst Ongelukkig waarschuwingsschot Werkgevers In Rusland werd het warmer Minister Bossaert overleden Tweede Kamer Prinses Beatrix dankt Toegeeflijker geluid Onzekerheid maakt een drastisch ingrijpen onmogelijk SPANNINGEN Conducteur uit trein gevallen Bij Oudenboscli dood aangetroffen 96e JAARGANG No. 22063 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Versci.ijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr Dr A J. J. M. Mes, M,. H M. L. de Rechter, L. J v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post 6.55, per week (uitsluitend bij niet post- bestelL) t 0.45. Incasso wordl berekend. Losse nummers 13 ct Postrek no. 27884L Voor God, Koningin tn Vaderland DONDERDAG 2 FEBRUARI Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN^Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) In cfe Noorse haven Aalesund liffgen nu al dertien Russische visserssche pen, die door de Noren zijn opge bracht omdat ze in verboden water visten. De kapiteins van de Russische boten hebben verklaard dat ze vol gens hun instrumenten nog buiten de Noorse territoriale grens voeren. Zy hadden strenge opdracht niét in de Noorse wateren te komen. Er is in Aalesund nauwelijks haven ruimte meer over voor de eigen vis sersschepen, nu de Russische boten daar gemeerd liggen. De Russische re gering heeft via radio Moskou olie op de golven laten gieten door te verkla ren dat het allemaal op een misver stand moet berusten.... HENGELO: Tussen Hengelo en Oldenzaal is de bekende Twentse textielfabrikant E. Gorter uit Almelo met zijn auto in botsing gekomen met een andere auto. De wagen van de heer Gorter sloeg over de kop en de bestuurder werd vrijwel onmiddellijk gedood. BIJ EEN BRAND in de kostschool te Saint Brieuc (Fr.) is gisteren een jon gen om het leven gekomen. Twee an dere jongens werden gewond. TITO ZOU van plan zijn een delega tie te zenden naar het congres van de Russische communistische partij, dat op 14 februari begint. Kroestjev zou dan echter zijn verklaring moeten her. halen dat Eeria schuldig was aan de breuk van de Kominform met Zuid- Slavië. DE PARLEMENTAIRE missie, die een bezoek van 12 dagen aan de West heeft gebracht, is gisteren op Schiphol teruggekeerd. De Kamerleden waren uitermate geestdriftig over wat zij zo al gezien hadden. DE PRESIDENT van de Hoge Autori teit der E.K.S.G., René Mayer, gaat een bezoek van vier dagen aan de V.S. brengen. Hij zal er onder meer met president Eisenhower spreken. Empel als verdediger in het proces- Jungschlaeger. De woordvoerder deelde voorts me de, dat tot dusverre nog geen antwoord van de Nederlandse regering is ont vangen op de Indonesische nota, die zondag j.l. aan de Nederlandse Hoge Commissaris in Djakarta is overhan digd. In Zuid-Afrika De Zuidafrikaanse regering heeft de regering van de Sovjet-unie ver zocht, haar consulaire vertegenwoor diging in Zuid-Afrika op te heffen. Het Russische consulaat-generaal zou namelijk door middel van leden van zijn staf betrekkingen onderhouden met revolutionaire elementen onder de Bantoe-bevolking. In 1954 was de staf van het Sovjet consulaat al ingekrompen van dertig tot acht leden. Rusland heeft in 1942 diplomatieke betrekkingen met Zuid-Afrika aange knoopt. Die staan dus nu op het punt, volledig verbroken te worden. Minister Louw, die het besluit van de regering in de Volksraad meedeel de, kreeg luid applaus. De Indonesische delegatie heeft geen geduld meer. Mi nister Agung heeft gisteren de Indonesische zaakgelas tigde in Den Haag een aide- memoire aan Mr, Blom laten overhandigen, waarin de voorzitter van de Nederland se delegatie, minister Luns, ertoe wordt uitgenodigd, vandaag of uiterlijk morgen de besprekingen te doen her vatten. De woordvoerder van het Indone sische Hoge Commissariaat in Den Haag, heeft verklaard, dat in boven genoemde aide-memoire het volgende is opgenomen: „Met. het oog op de tijd, die reeds verstreken is sinds de Indonesische aide-mémoire van 23 januari 1956, w i 1 de voorzitter van de Indonesische delegatie nogmaals wijzen op de nood zaak tot het vaststellen van een defi nitieve datum, waarop hervatting van de onderhandelingen op de basis van de bereikte resultaten en afspraken van 7 januari 1956 zal moeten worden geschieden. De voorzitter van de Nederlandse delegatie wordt uitgenodigd ermede akkoord te gaan, als datum voor de hervatting vast te stellen donderdag 2 februari of uiterlijk vrijdag 3 februari 1956, opdat de besprekingen tegen het einde van deze week kunnen worden beëindigd". De Indonesische gezant in bijzon dere missie, Mr. Utoyo Ramelan, die voornemens was zich woensdagmiddag naar Genève te begeven, heeft op het allerlaatste moment, „wegens bijzonde re bezigheden" zijn reis afgelast. Na dere mededelingen hieromtrent kon den niet worden verkregen. „Het Parool" weet te melden, dat de Indonesische ministers aldaar voor zondag plaatsen hebben besproken in het vliegtuig naar Djakarta. De waarnemende Nederlandse Hoge Commissaris in Djakarta, de heer H. Hagenaar, heeft dinsdag een nota over handigd aan de secretaris-generaal van het ministerie var; Buitenlandse Zaken, Ruslan Abdulgani. De nota zou volgens de woordvoerder betrekking hebben op de toelating van Mr. van HET K.R.O.-PROGRAMMA van dinsdag a.s. zal van ongeveer 15.15, tot 16.15 uur worden onderbroken voor een nationaal program: een reportage van de buitengewone vergadering van de Raad van Sta te, die voor het eerst door prinses Beatrix wordt bijgewoond. KUBITSCHEK EN GOULART hebben dinsdag in Rio de Janeiro de ambts eed, afgelegd als president en vice- president van Brazilië. Het was ver zengend heet in de Braziliaanse hoofd stad. DE JORDAANSE premier heeft in de Kamer verklaard, dat zijn land niet van plan is zich bij het verdrag van Bagdad aan te sluiten. De regering kreeg royaal het vertrouwen voor haar buitenlandse beleid. PEKING WIL, dat de autoriteiten in Hongkong een nationalistische straal jager vasthouden, die boven Chinees grondgebied had gevlogen en daarna naar Hongkong was gevlucht. MIES BOUHUYS, Michel van der Plas en Jan Wit hebben van de regering ieder een opdracht gekregen voor het schrijven van een kort, eenvoudig spel over de bevrijding van ons land en over de betekenis van de vrijheid MINISTER WITTE heeft gisteren ten departemente de studiecommissie weersinvloeden voor het bouwbedrijf geïnstalleerd. SPAANSE LEIDERS zouden een plan tot bestuurshervorming hebben, dat een tamelijk ingrijpende kabinetswij- zigmg met zich zou kunnen brengen Weersverwachting vanavond: geldig Gisterenochtend is in de Ren -| vonden de politiemannen de heer des huizes in zijn overhemd op de stoep baanstraat te s-Gravenhage een Voor zijn huisdeur. Hij waarschuwde, Haagse chauffeur na een fami lietwist door een waarschu wingsschot van een politie-agent getroffen en aan de gevolgen daarvan overleden. Omstreeks kwart voor elf werd de politie ter assistentie geroepen door een bewoner van de Renbaanstraat, die zei door zijn schoonzoon met een mes te worden bedreigd. Twee politie- jeeps werden ter assistentie uitgezon den. Bij aankomst in de Renbaanstraat De gezamenlijke Nederlandse werk gevers hebben in een brief aan de georganiseerde industrie van hun te vredenheid blijk gegeven over de ma nier, waarop het prijs- en kostenni veau in de hand is gehouden. Momenteel, zo wordt gezegd, zijn er weer krachten werkzaam, die prijs verhoging in de hand kunnen werken. Ook de mogelijkheid van een gediffe rentieerd loonbeleid moet daartoe ge rekend worden. Waar de regering ech ter duidelijk heeft gesteld, dat inkom stenverbetering samen moet gaan met een stijging van de produktiviteit, me nen de werkgevers deze politiek te moeten ondersteunen. Een spiraalbe weging van lonen en prijzen zou nood lottige gevolgen kunnen hebben. Opnieuw wordt een beroep op de leden van de werkgeversverenigingen gedaan, mee te blijven werken aan de stabilisatie en zo mogelijk zelfs verlaging van de prijzen. Wanneer prijsverhoging nodig mocht zijn, zo wordt gezegd, is het wenselijk dat de betrokken industrieën eerst contact opnemen met de regering. dat zijn schoonzoon, de 32-jarige P. J. de M. uit de Statenlaan, boven aan de trap stond met een mes. De bemanning van een der jeeps posteerde zich aan de achterkant van het huis, die van de andere jeep ging de voordeur bin nen. Toen een der agenten de trap en kele treden op was gegaan zag hij bo ven de schoonzoon staan met een flink mes in de hand. De man dreigde de agent dood te steken als deze boven kwam. De agent trachtte de man met kalme woorden tot bedaren te bren gen. Toen dit geen resultaat had loste hij een waarschuwingsschot, dat in de muur terechtkwam. De man antwoordde hierop door een gangspiegel met toebehoren de trap af te gooien. De agent loste vervolgens een tweede schot, dat de man boven aan de trap in de oksel trof. De man knipte het mes dicht, sloeg achterover zei nog te zyn getroffen en overleed ter plaatse. Ook het tweede schot zou slechts als waarschuwingsschot zyn bedoeld geweest. De politie deelde mede, reeds eerder met aeze man, wiens bijnaam „Tar- zan" was, moeilijkheden te hebben ge had. Zo heeft hij o.m. in augustus 1954 de omgeving van de Westduinv-eg in opschudding gebracht, door een hele zondag op het dak van een school te blijven zitten. Hij weigerde toen gevolg te geven aan de sommatie van de po litie om naar beneden te komen. Gisterenavond laat kwamen er weerberichten binnen, die iets opgewekter klonken dan wat tevoren was gemeld. In Rus- j land begonnen de temperatu-j ren te stijgen. In Moermansk en Archangel was het al boven het vriespunt. Ook in Zweden en j Finland werd het plotseling ook j ™\k%veren naar I In Meer was de auto met grote snel heid de grens gepasseerd. De bestuur der had geen gevolg gegeven aan het bevel te stoppen. De opsporingsbrigade in Antwerpen werd gealarmeerd en de auto ko-n worden aangehouden op terugweg naar Nederland. De twee inzittenden ontkenden aanvankelijk iets met smokkel te maken te hebben, maar tenslotte gingen ze door de mand. Ze hadden de kalveren afgeleverd aan een persoon in Brecht, die juist bezig was de beestjes te verladen, toen de douaniers arriveerden. Hij bleek een oude bekende van de douane te zijn. Indertijd was hij eens gesnapt doordat hij een oude broek in een smokkelauto had laten liggen. Een politiehond had er een makkelijk karweitje aan. Bossaert, de liberale minister voor de middenstand in het socialistisch-li- beraal kabinet van Acker, dat zich door zijn anti-katholieke wetten heeft onderscheiden, is te Brussel overle den. Minister Bossaert stierf in het St. Pieters-gasthuis en ontving de laatste H.H; Sacramenten uit handen van de aalmoezenier, waardoor hij volledig verzoend werd met de Kerk. Twee inwoners van Zundert zyn door de Belgische douane aangehou den, omdat zij in een grote Ameri- aanmerkelijk warmer. In Husum (noord-Duitsland) streek een ooievaar neer, op het moment dat het in het nabye Slees-, wijk 27 graden vroor. De natuur echter, zegt men, vergist zich niet gauw. Men mag echter vandaag in ons land nog niet op opzienbarende tem peratuurstijgingen rekenen. Om zeven uur woensdagavond was de temperatuur vrijwel ner gens in Nederland hoger dan -lOgr. Alleen in Den Helder was het 8 gr. onder nul. In De Bilt vroor het 15 en in Eindhoven 14 graden. Dat was dus nog aan het begin van de avond. In Wenen rukte de brandweer met vlammenwerpers uit om te ontdoojen wat op straat was vastgevroren en in Berlijn kon men genieten" van een poolverschijnsel: glinsterende ijs naalden tegen een heldere lucht. In eigen land heeft de vorst ook gisteren weer een hoop narigheid veroorzaakt. In Scheveningen liep, wegens de uitzonderlijk lage water stand, een kotter op een van de ha venhoofden. De bemanning kon van boord worden gehaald voordat het scheepje zonk. In Limburg en ook elders hadden de treinen weer vertraging. Op de Moerdijkbrug knapte opnieuw een draad van de bovenleiding. Marken was een tijdlang geisoleerd. In Til burg heeft men de verkeersagenten uitgerust met speciale gasverwar- mers, waardoor ze het op de yzige kruispunten althans enigszins uit kunnen houden. DE H. VADER heeft in 1955 drie mil joen lire geschonken aan acties voor noodlijdenden, zowel in Europa als in de andere werelddelen. (Van onze parlementaire correspondent) De Tweede Kamer heeft gisteren een voorstel van haar voorzitter, Dr. Kortenhorst, aanvaard om voor vrijdag a.s. een debat over de garantie- en toeslagregeling van de melkprijs op de agenda te plaatsen. Het Landbouwschap heeft in een brief aan de Staten-Generaal zijn te leurstelling geuit over het regerings beleid inzake de garantieprijzen. j Bij de verdere behandeling van het wetsontwerp om de beschikbare tijd voor herhalingsoefeningen voor een gedeelte van de derde divisie te ver lengen, heeft Minister Staf verklaard dat het noodzakelijk wordt geacht, dat de derde divisie nog eens in haar geheel aan oefeningen deel neemt. Met Duitsland en de Engelse strijd krachten in Duitsland wordt thans on derhandeld over oefeningsgelegenheid voor de Nederlandse troepen. Hier naast zullen stafoefeningen worden gehouden. De vergoeding van ƒ5.. per extra dag is, aldus Minister Staf, bedoeld als eenmalige toegemoetkoming in af wachting van een rapport van de werkgroep die advies moet uitbren gen over een algemene vergoedings regeling voor herhalingsoefeningen. Een gedifferentieerde vergoeding, zo als Jhr. G. Ruijs de Beerenbrouck had gevraagd, zou thans veel te ingewik keld worden. Het wetsontwerp werd met 55 tegen 3 (communistische) stem men aanvaard. H. K. H. prinses Beatrix heeft gisterenavond voor beide Nederlandse radiozenders de volgende toespraak gehouden; „Het is met gevoelens van grote vreugde, dat ik mij van daag door de radio tot u wend. Ik wil een woord van dank richten tot allen, die aan mij gedacht hebben en van hun goede wensen hebben blijk ge geven. Hetgeen mij het meest getroffen heeft, is, dat zovelen met mij hebben meegeleefd- Het is zo vanzelfsprekend voor een jarige zijn dank te betuigen, dat men de zin ervan ver geet, maar in dit woord „dank" ligt alles opgesloten, wat ik jegens U voel. Ik heb vernomen, dat van alle kanten de wens is opgekomen aan deze dag een wat meer algemeen feestelijk karakter te ge ven. Maar U zult begrijpen, dat in verband met het drukke school werk van dit eindexamen-jaar en het buitengewoon ongunstige jaargetijde, het mij beter leek te wachten tot na mijrf examen. Ik hoop dat U binnenkort hierover nadere bijzonderheden kun nen worden meegedeeld. Met hoeveel genoegen ik uitzie naar de dag, waarop ik per soonlijk met V in contact kan komen, behoef ik U niet te zeggen. Tenslotte hoop ik, dat U mijn dankbaarheid, welke ik op deze wijze geuit heb, wilt aanvaarden". (Van onze parlementaire correspondent) In de Eerste Kamer heeft gisteren minister Beel zyn loonbeleid verde digd en terloops ook het rapport van de commissie-Berger ter sprake ge bracht over de verhouding van de lo nen bij de overheid en bij het bedrijfs leven. Hij betoogde dat de zwarte lonen geen basis kunnen zijn om het loon peil te vergelijken. Zij zijn strafbaar en de regering kan deze zwarte lonen d. h. ti??orden uit t"el>emen- de bewolking en plaatselijk sneeuw. Overwegend matige wind uit noordelijke richtingen. In de ochtend nog strenge, maar later matige tot lichte vorst. J Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Matige wind tussen oost en noord. Zeer heldere koude nacht Temperaturen van -15 graden tot -25 graden in de Hoge Ardennen. Overdag bewolkt tot mooi, lichte 1 stijging van temperatuur. ..Vandaag: Zon onder 17.30 uur. Maan onder 10.17 uur. Morgen: Zon op 8.21 uur. Maan op 1.34 uur. MMHMMNMAIIlHMtHMIMMMMIM (Van onze speciale verslaggever) De woonoorden van de in ons land verblijvende Ambonezen stonden de laatste maanden weer in de belangstelling van het Nederlandse publiek. Een aantal branden en brandjes, kort na elkaar in „Lunetten" te Vught en berichten over incidenten, vormden de aanleiding. Van de feiten is een enkele maal gebruik gemaakt voor hetze tegen de regering, die de Ambonezen eens de trouwste soldaten van H. M. de Koningin gruwelijk zou verwaarlo zen. De minister van Maatschappelijk Werk, mr. F. J. van Thiel, onder wiens hoede de Ambonezen geplaatst zijn, heeft nu tegenover de Nederlandse pers volledig opening van zaken gegeven en hen ook de woonoorden laten bezoe ken, teneinde de Ambonezen zelf in de gelegenheid te stellen, het hunne te verklaren. Deze geste ontneemt alle sensatie aan de berichten over ,ver- waarlozing". KNIL-militair, die om politieke rede nen niet in Indonesië konden blijven. Pas na enkele jaren bleek, dat hun .voorlopig verblijf" in Nederland ze ker lange tijd zou duren. Tal van drin gende voorzieningen waren juist met het oog op de verwachte tijdelijk heid van hun verblijf uitgesteld, waardoor er een grote achterstand ontstond. Dat er in sommige kampen, vooral in „Lunetten", onduldbare toestanden bestaan, erkent de minister evenzeer als de eerste de beste Ambonees in dit woonoord. Men moet echter de ach tergronden kennen. In 1950 stonden er opeens ruim twaalfduizend Ambonezen op de kade, die op korte termijn in een overbe volkt land, waar permanente woning nood heerst, moesten worden onderge bracht. Iedereen geloofde, kort na de rondetafelconferentie, dat er voor hen wel een geschikte status zou worden gevonden. Velen van hen waren oud Eigenlijk nog maar kort geleden kon worden begonnen aan definitieve voorzieningen in de kampen, aan nieuwbouw e.d„ waarvoor een bouw- crediet van 15.- miljoen beschikbaar is gesteld. Op dit moment kondigt In donesië aan, dat de Ambonezen, mits zij een loyaliteitsverklaring tekenen (dus geen spijtbetuiging, want daarvan is geen sprake) terug kunnen keren. De Indonesische minister van Buiten landse Zaken heeft dit tegenover mi nister Van Thiel bevestigd. De Neder landse bewindsman lichtte dit toe met te zeggen, dat om deze reden het Am- bonezenvraagstuk in Genève niet ter tafel is gekomen. Het lange wachten, gevolgd door liet plotselinge uitzicht op een terugkeer naar het land waar de Ambonezen nu eenmaal beter thuis zijn dan bij ons. heeft grote geestelijke spanningen on der de woonoordbevolking teweegge bracht. Een aanzienlijk aantal Ambo- nese politieke groeperingen, met stuk voor stuk eigen inzichten, lieeft zich op de kwestie geworpen. Een kerk- splitsing van recente datum verhitte de gemoederen van de gelovige ge meenschap nog meer en voeg dan daarbij de minder prettige omstandig heden in liet kamp, dan wordt het wel duidelijk dat de Ambonezengemeen- schap in Nederland, die thans ruim 16.000 zielen telt, een vat buskruit ge lijk is. Door verkleining van de kampbevol king en door het samenbrengen van leden van dezelfde partijen in eigen kampen en een indrukwekkend aan tal sociale voorzieningen, heeft men de zaak in de hand kunnen houden. Zon der meer mag men echter stellen en wij komen daarop in een apart ar tikel terug dat het kleine Neder land hier met een probleem zit dat zelfs in deze „eeuw van het kamp" zijn weerga niet heeft. Niet zonder reden heeft minister Van Thiel eens in de Kamer gezegd: „Noemt u mij maar het moment, waarop we weten wat we met de Ambonezen moeten doen." Doch niemand wist 't antwoord op die vraag, die het gehele vraagstuk beheerst. Waarheen? Wanneer? dus niet als uitgangspunt of als norm bezigen. Hij kon meedelen, dat het rapport reeds in de Centrale Commis sie van het Georganiseerd Overleg in eerste bespreking aan de orde is ge weest en dat het kabinet thans heeft goedgekeurd dat de verdubbeling van de vakantietoelage van 2 tot 4 pet. van het salaris voor het overheidsper soneel mitsgaders de verruiming van de secundaire arbeidsvoorwaarden ook in het Georganiseerd Overleg aan de orde worden gesteld. Sprekende over de kerstgratificaties wees de minister erop. dat het verbod steunde op de centrale loonpolitiek, waarbij de uiterste voorzichtigheid is geboden, nu naar een vrijer loon systeem is overgeschakeld. Overigens gold het verbod slechts voor 1955. Wat in komende jaren mogelijk is, is een open vraag. De heer van Lieshout (KVP) heeft de juistheid van de toepassing van het veel omstreden artikel 126 van de ambtenarenwet aangevalen, maar mi nister Beel bestreed zijn betoog en meende, dat hij dat artikel wel de gelijk terecht had toegepast. Hij gaf echter toe dat de procedure „afschu welijk" was. (Het artikel stelt de re gering in staat in te grijpen in het personeelsbeleid van lagere bestuurs organen. Het was toegepast om de kerstgratificaties na de uitkeringen in Eindhoven en Heerlen verder te ver bieden). De minister heeft dan ook aan een werkcommissie bestudering opgedragen van de mogelijkheid om tot een andere procedure te geraken. In een sloot langs de spoorlijn Roo- sendaal-Oudenbosch is woensdagmid dag omstreeks 1 uur het ontzielde li chaam aangetroffen van de ongeveer 50-jarige van Gils uit Roosendaal, con ducteur bjj de Nederl. Spoorwegen. Van G. was woensdagmorgen om 5.35 uur als dienstdoend conducteur met een personentrein richting Rotterdam vertrokken. Bij aankomst te Rotterdam werd zijn afwezigheid wel bemerkt, doch men had niet direct het vermoeden, dat er iets ernstigs zou zijn gebeurd. Aangenomen moet worden dat de conducteur uit de rijdende electrische trein is gevallen. Van G. was gehuwd en vader van vijf kinderen.

de Stem | 1956 | | pagina 1