DE FOTO VAN WEERT JEAN PAUL MAZAC MAAKTE 5000 STOELEN Helderziendheid bracht raadsel tot klaarheid Gerard Croiset maakte een situatietekening Fabrieksbrand te Deventer Kostgeld voor zijn zoontje t TE KOOP: Veehouders- bedrijf, 4 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 1 FEBRUARI 1956 4 Waar woestijnen bloeien gaan Leven en missie in het jonge Pakistan De herdershond Warm aanbevolen Officiële publicatie J De rechter 5 streek over I zijn hart BERTRAND, JOHANNES, HUBERTUS BOLS Coöp. Boerenleenbank - Koewacht. TWEE GEDIPLOMEERDE KLEUTERLEIDSTERS. EEN FRÖBEL ONDERWIJZERES. A. DE JONGE, ZAAMSLAG (O.Z.V1.) Adverteert in dit blad Dinsdagmiddag is door tot nu toe onbekende oorzaak een hevige uit slaande brand ontstaan in 't vrij gro te en vrijstaande fabrieksgebouw van „Jutex", een matrasdekken-fabriek en zakkenliandel aan de Berkelweg te Deventer. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat ondanks hard werken van de brandweer, die met groot materi aal optrad, het vuur in zeer korte tijd nagenoeg het gehele hoofdgebouw van de fabriek had verwoest. Grote voorraden, voornamelijk bestaande uit kapok, jute en dergelijke materi alen, werden een prooi der vlammen. Een bijgebouw bleef voor het vuur gespaard. Enige dagen geleden publiceerden wij een bespreking van het boek „Het geval Croiset" van de journalist Carel Enkelaar. Spe ciaal de gevallen van helderziendheid, waarvan de schrijver verhaalt zijn interessant en gaarne willen we hieraan enkele fragmenten ontlenen. Onder de titel „De foto van Weert" beschrijft Enkelaar, hoe een journalist en twee fotografen het bedrog achterhaalden, ddt stak achter de zogenaamde verschijningen in Weert in 1950. De resultaten van hun onderzoek lieten aan duidelijkheid niets te wensen over, maar ze wilden alleen nog achterhalen, op welke plaats de trucfoto's van de verschij ningen waren gemaakt. Hiertoe nu namen ze, op aansporing van de Amsterdamse politie, Gerard Croiset in de arm. Hoe het hun verging kan men in bijgaand verhaal, ontleend aan het boek, lezen. De jour nalist en de twee fotografen bevinden zich bij Croiset aan huis en tonen hem een der trucfoto's. 55 „Waar woestijnen bloeien gaan". Dit is de titel van de unieke kleurenfilm, die cineast mr. Hustinx vervaardigd heeft voor de paters Franciscanen. De film handelt over de jonge natie Pakistan, de woeste schoonheid van het land, het leven der bewoners en het moeilijke werk der missionarissen. Even neemt Croiset de foto in de rechterhand. Dan, als door een elec- trische schok getroffen, springt hij uit zijn peinzende houding overeind. ..Maar dat is bedrog, dat is oplich terij. Wat is dat? Willen ze daar een soort Lourdes maken? Waar is dat?" De emoties van de man lijken echt maar het is tenslotte niet uitgeslo ten, dat een blik op de foto hem onmiddellijk heeft gezegd dat deze te maken heeft met het geval in Weert. In de kranten is daarover veel geschreven. De bezoekers krijgen niet de gele genheid hun gedachten af te maken. Croiset schijnt hevig geëmotioneerd en doet van nu af mededelingen in bliksemtempo. Waar is die foto gemaakt... Ik ga van Eindhoven naar het Zuiden, naar België... Nee, net niet de Belgische grens over. Ik blijf nog aan deze kant... In de buurt van Weert. Is het Weert? Ik zie duidelijk een grote auto met ..Weerter beschuit". Ja ziet U" en het klinkt als een excuus, ,,ik ben vroeger kruidenier geweest en zie veel zaken en omstandigheden als beelden uit die tijd. Het is Weert, Vxó*>'» Deze rolprent, die de eerstkomen de weken in verschillende Westbra bantse plaatsen vertoond wordt t.w. Breda, Rucphen, Sprundel, Stampers gat, Dinteloord, Kruisland en Leur, verdient alleszins een warme aanbe veling. TWEE DELEN „Waar woestijnen bloeien gaan" heeft een filmlengte van 90 minuten en bestaat uit twee delen. In deel 1 maken we de boeiende zeereis van Amsterdam naar de Pakistaanse hoofdstad Karachi mee. We komen daar aan en we leren de hoofdstad kennen, de bewoners met hun zeden en gewoonten. We ervaren het ken merkend Oosterse contrast tussen rijk en arm. We blijven niet in Karachi. We trekken de provincie in en we zien oude moskeeen in nog oudere stadjes en als we uiteindelijk de klei ne nederzettingen in de jungle be zoeken, doen we dat met het enige vervoermiddel dat ons overblijft in deze woeste streken: de kar».eel. En naast het leed, de vreugd en de Dit is een van de prachtige beelden uit de film: „Waar woestijnen bloeien gaan". De opname is ge maakt in de omgeving van Matli in west-Pakistan en toont een pater (links op de kameel) op visitatiereis de toegang tot de harten der be woners weten te openen. DORPEN i.N WOESTENIJ. Het tweede deel van de film voert ons over een steile spoorweg naar de uitlopers van de Himalaya, naar de hoogst gelegen stad in Pakistan, naar Quetta. Daarna trekken we de woestijnen in, waar kunstmatige be vloeiing de grond vruchtbaar maakt. Welvarende dorpen verrijzen uit de woestenij, zoals Sanghar, die door de missie werd gesticht en waar de christen-gemeenschap een juweel van een kerk bouwt. De climax komt tegen het einde, wanneer mgr. Miltenburg, de aarts bisschop van Pakistan in de St. Pa tricks kathedraal van Karachi in landse zusters en inlandse en Neder landse subdiakens profest en inkleedt. Deze prachtige film met uitstekend Maar Croiset gaat door. Hij be grijpt dat het zijn gasten niet gaat om een bevestiging van feiten. Ze willen iets weten, wat hun nog niet bekend is. Het gaat om de plek waar de foto gemaakt is. ..Dit geval interesseert me," zegt Croiset. ,,Ik vind het afschuwelijk wat daar gebeurt. Schrijf vooral op wat ik zeg. Dat is voor mij ook interessant. U moet me laten weten, wat er van terecht gekomen is..." Hij loopt nu wat op en neer en gaat dan stil staan: „Ik sta nu op de plek..." „Pardon," valt een der journalis ten hem in de rede, ,,U staat op de plek, zegt U?" „Op de plek. waar de foto is ge maakt; bij wijze van spreken dan. Ik zie nu alles voor me, alsof ik op die plaats ben..." Men kijkt hem verbaasd aan. maar veel tijd is daar niet voor. Croiset begint een omschrijving te maken van de omgeving. Enkelaar beschrijft hierna hoe Croiset de omgeving tot in details beschrijft, samen met zijn collega Ter Laak uit Oldcnzaal, met wie hij ook een situatietekening maakte. Nieuwe woningen Nauwkeurig bestuderen de journa listen de tekening. De kerk is uiter aard het markantste punt in het to taal. Waar staat in de buurt van Weert een kerk in een landelijke om geving, vragen zij zich af. ..Altweert heide", schiet het door hun hoofd. Altweertheide is het dorp, waar een der hoofdfiguren tijdelijk gewerkt heeft aan twee nieuwe woningen. Die woningen staan schuin tegenover de kerk aan de andere kant van de weg. „Ziet U ook iets" - de verslagge ver durft het woord „zien" niet an ders dan met aarzeling uit te spre ken - „ziet U ook iets aan de andere kant van de weg, meneer Croiset?" Croiset kijkt op het getekende kaartje en tuurt dan voor zich uit: „Ja daar staan een paar woningen. Twee, zo te zien. Ze lijken me nieuw, ik ruik de verf nog." De bezoekers zijn kennelijk onder de indruk. Wat is dit? „Dit is nu gewoon helderziendheid, heren", merkt Croiset glimlachend op, „en ik wil U nog iets anders zeggen. Als U de plek ziet" - en hij richt zich daarbij tot een van de persmensen in het bijzonder - „dan zult V een herdershond zien". De aangesprokene kijkt verbaasd, maar zijn gezicht vertoont ook teleur stelling. „Meneer Croiset, U moet me niet kwalijk nemen. Tot nu toe vonden we Uw mededelingen, geloof ik, bij zonder interessant en we zullen mor gen trachten te ontdekken, of ze met geintjes! Als jij die plek ontdekt, zul jij een herdershond zien. Hier..." En hij grijpt de blocnote met de plattegrond uit de jaszak van de journalist. „Hier is de plek en hier zie jij morgen de herdershond." Ter wijl hij het zegt, tekent hij twee kruisjes op de plattegrond. Schou derophalend steekt de verslaggever zijn blocnote weer in zijn zak. Men bedankt de heren Croiset en Ter Laak voor hun medewerking en met een mengeling van indrukken verlaat men de woning. De volgende morgen rijdt het drietal per auto naar Weert en vandaar naar Altweertheide. Nu zal moeten blijken of Croiset een grappenmaker is of dat hem zoiets als paranormale be gaafdheid moet worden toegeschre ven. „Ik heb de plek"! Zich verbazend over de trefpunten in het landschap, loopt men de weg langs. „Nou eens uitkijken naar die boerderijen met de rode pannen en het rieten dak," waarschuwt één van de drie. Volgens het kaartje moet men die hier ongeveer kunnen zien. Maar ze zijn er niet. Wazig in de verte liggen wel boerderijen, maar ze be vinden zich op een te grote afstand dan dat ze met de aangegeven plaats op de plattegrond zouden kunnen overeenkomen. Eén hunner neemt de moeite om de lange wandeling naar één dezer boerderijen te maken, ter wijl de anderen wat door de omge ving dwalen. Na drie kwartier komt de wandelaar terug. Hij schudt zijn hoofd. Het zijn niet de boerderijen van Croiset. De „waarnemingen" laten hen hier dus in de steek. Men was aardig op weg. maar nu is het drietal het spoor toch bijster. Ze zijn geneigd het maar op te geven als een der beide fotografen een kreet slaakt. Hij was op zijn eentje verder gelopen en roept nu: „Jongens, kom hier! Ik heb de plek, ik heb de plek, waar de foto is gemaakt." Het is nauwelijks aan te nemen; zijn collega neemt dan ook niet de moeite overeind te komen. Schouder ophalend blijft hij zitten. Alleen de verslaggever loopt in de richting van waar geroepen werd. Na zich een weg gebaand te hebben door het struikgewas komt hij in een hol lo pende weg. Rechts van hem is bouw land, een eind verderop begint een ongecultiveerde heide-grond met een rechtopstaande rand. Daar bovenop staat de fotograaf hem toe te wen ken. „Verdraaid", denkt de verslag-ge- ver, „de vent heeft gelijk. Dat is het Zand met gras en heidepolle- tjes tegen een aarden wal; precies het decor van de foto." Enthousiast staat de foto-collega te wijzen naar een plek in de afgraving. Hij houdt de foto in de hand. „Dat is het ke rel, kijk maarHij roept en juicht als een bezetene. De verslaggever haast zich naar de aangeduide plaats. Dat is tenminste zijn bedoeling. Hij blijft echter als aan de grond genageld staan; grom mend en blaffend kruipt een grote grijs-gele hond van het akkerland op; de „herdershond van Croiset". De hond, die er is, op het ogenblik en in de situatie die Croiset de vorige avond „voorzien" heeft. De journalis ten staan perplex. Een nadere inspectie van het dier toont aan dat men aan het ras kan twijfelen, maar ze moeten toegeven dat het in de eerste oogopslag een echte herdershond lijkt. Dus ook die hond? En ook al die andere punten in het landschap tot aan de alleenstaande boom toe. Maar geen boerderijen. Als een postduif Het drietal rijdt naar Weert terug; men belt Croiset in Enschede. Hij toont zich verheugd met het succes van de hond, maar houdt evenzeer vol, dat de boerderijen er moeten staan. Opnieuw geeft hij een beschrij ving. Nog uitvoeriger dan die van de vorige dag. „Man. ik heb ze toch duidelijk gezien, hebben jullie wel goed gekeken?" Ze kunnen dit alleen maar beamen en Croiset neemt een fors besluit: „Dan kom ik zelf! Ik kom morgen naar Weert; ik wil die boerderijen vinden. Ze zijn er..." „Niets zeggen," waarschuwt Croi set, als de journalisten de volgende dag met hem in de auto zitten. „Ik zal proberen zelf de weg te vinden." Als een postduif die haar weg zoekt draait hij de wagen tweemaal rond 't kleine stationsplein en kiest dan, zonder enige aanwijzing van de an dere inzittenden, resoluut de juiste richting naar Altweertheide. Als de weg zich splitst weifelt hij even, maar ook nu weer gaat hij de goede kant op, zoals de journalisten de vorige dag, maar hij blijft recht doorrijden. Dan remt hij af. „Op deze hoogte bevindt zich de plek. Jullie zijn gis teren die andere weg ingegaan. Wij gaan nu even door en slaan dan recht af. Zo komen we er ook." Na enkele minuten stopt de auto weer. Het gezelschap stapt uit en men laat Croiset voorop gaan. Regel recht slaat hij de goede richting in, komt door de holle weg, blijft stil staan en zegt tot een der journalis ten: „Hier zag jij gisteren die hond, hé? En daar is de plek!" Het is alleen maar mogelijk „ja" te knik ken, maar men is er nog niet; „Nu de boerderijen, meneer Croiset." Croiset kijkt verbaasd rond. „Ze zijn er niet. Daar begrijp ik niets van. Ze moeten er zijn. Ik heb ze ge zien..." Peinzend staart hij voor zich uit. Dan, alsof hij een ingeving krijgt, vraagt hij: „Waar is de plek, waar volgens de jongen de verschijning is geweest?" Die plaats is enkele kilometers va hier verwijderd, maar men besluit erheen te rijden. Het is een groepje bomen aan de grote verkeersweg Weert-Stamproy. Bij een van die bo men heeft zich maandenlang de me nigte verdrongen. Tienduizenden zijn er soms per avond geweest. Tiendui zenden die er gezongen hebben en ge beden en nog spelen zich daar aller lei, deels vrome, deels vreemde ta ferelen af. Geen twee seconden staat Croiset buiten zijn auto of zijn gezicht krijgt iets triomfantelijks; „Ik wist het wel. Ik heb alleen de twee landschappen door elkaar gezien. Kijk maar..." En waarachtig staan daar rechts de boerderij met het dak van rode pan nen en een bijgebouwtjes dat in zijn lijnen overeenkomst met 't tekeninge tje van twee dagen tevoren; links de boerderij met het rieten dak. In de auto geeft de paragnost een ver klaring. „Je moet het zo zien: ik krijg contact met iets, dat met een of andere emotie te maken heeft. Dat was het geval met de plek, waar de trucfoto gemaakt is. Maar het is voor mij vrij duidelijk, dat zich daar door heen mengt de omgeving, waar zo veel gebeurd is. Op het moment zelf merk ik daar niets van en denk ik op een en hetzelfde punt te staan. OPKOMST VAN DIENSTPLICHTI GEN, VOOR EERSTE OEFENING ONDER DE WAPENEN. Ten behoeve van de dienstplichti gen, die op 2 februiari 1956 voor eerste oefening onder de wapenen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen m o e t e n van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een zo danig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplich tigen, die, in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kun nen maken van een der hierna ge noemde extra-treinen, moeten inge volge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59 uur. Er moet als volgt worden gereisd: 1. van N. Holland en 's-Gravenhage en 'omgeving, met bestemming Ber gen op Zoom en Osser.drecht met de extra-trein: Amsterdam CS v. 09.07 Haarlem v. 09.22 den Haag H.S. v. 09.57 Roosendaal v. 11,40 Bergen op Zoom a. 11.55. 2. van Leiden en omgeving en Rotterdam en omgeving met bestem ming Bergen op Zoom en Ossen- drecht met de extra-trein: Leiden v. 09.00 —Rotterdam C.S. v. 09.33 Rotterdam Z. v. 09,43 Dordrecht v. 10.09 Roosendaal v. 10.38 Bergen op Zoom a. 10.55. 3. van Rotterdam en Dordrecht en omgeving met bestemming Breda, Tilburg, Venlo, Roermond, Maastricht en Vught met de extra-trein.: Rotter dam CS v. 08.45 Rotterdam Z v. 08.55 Dordrecht v. 09.30 Lage Zwaluwe v. 09.44 Breda a. 09.55 Gilze-Rijen v. 10.08 Tilburg a. 10.17 Boxtel a. 10.37 Eindhoven a. 10.55. De dienstplichtigen met bestemming Vught moeten te Boxtel overstappen op de trein van de normale dienst regeling. De hen verstrekte vervoer- bewijzen zijn geldig via deze route. De dienstplichtigen met bestemming Venlo, Roermond en Maastricht moeten van Eindhoven af doorreizen met treinen van de normale dienit- regeling. 4 Van het noorden en centrum des lar.ds met bestemming Bergen op Zoom, Breda, Amsterdam, Apeldoorn. Ede, Tilburg, Amersfoort, Venlo, Roermond, Maastricht, Schoonhoven, Vught en Ossendrecht met de vol gende extra-treinen: A. Leeuwarden v. 08.40 Heeren-veen v. 09.03; Steenwijk v. 09,23 Meppel v. 09.35 Zwolle v. 10.15 Amersfoort v. 11,18 Utrecht CS v. 11.47 's-Her- togenbosch v. 12,29 Vught a. 12.35. B. Groningen v. 08.42 Assen v. 09.04 Zwolle v. 10,02 Amersfoort v. 10.57 Utrecht C.S. v. 11,26 's- Hertogenbosch v, 12.23 Tilburg a. 12.45 Breda a. 13.08 Roosendaal a. 13.32 Bergen op Zoom a. 13.51 C Zwolle v. 10.08 Deventer v. 10.33 Zutphen v. 10.49 Dieren-D. v. 11.02 Arnhem v. 11,20 Nijme gen v, 11.45 Blerick a. 12.32 Venlo a. 12.38 Tegelen V. 12.46 Roermond a. 13.03. Van de richting Leeuwarden met bestemming Tilburg, Breda, Bergen op Zoom en Ossendrecht te Zwolle overstappen op de extra-trein uit Groningen: Zwolle v. 10.02 en met bestemming Ede, Venlo, Roermond en Maastricht op de extra-trein: Zwolle v. 10.08. Van de richting Groningen met bestemming Vught te Zwolle overstappen op de extra-trein uit Leeuwarden: Zwolle v. 10.16 en met bestemming Ede, Venlo, Roermond en Maastricht op de extra-trein: Zwolle v. 10.08 met bestemming Amsterdam te Amersfoort overstappen op de trei nen van de normale dienstregeling. 5. Van het oosten des lands met bestemming Vught, Tilburg, Breda, Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra-trein: Nijmegen v. 09.53; 's- Hertogenbosch v. 10.38 Tilburg a. 11.04 Breda a. 11.24 Roosendaal v- 11.51 Bergen op Zoom a, 12.06 en met bestemming Venlo, Roermond en Maastricht met de extra-trein: Nijmegen v. 11.44. De dienstplichtigen uit Enschede moeten via Deventer reizen: Enschede v. 07.04. De vervoer- bewijzen van deze dienstplichtigen zijn geldig over deze langere route. 379-00 FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Ingrid Maria d. v. C. Dierikx-v. Mackelen- berg. Den Bosch. Getrouwd: Nico Derk- sen en Zus Rijnen, Tilburg. Overleden: A. v. d. Slikke. 71 jaar. Sluis. De Heer en Mevrouw Lucas Luyckx-de Bruyn geven met grote vreugde kennis van de geboorte var. een zoon FRANK die bij 't H. Doopsel de na men ontving van: Franciscus Henricus Josephus Amersfoort, 31 jan. 1956. Billitonstraat 14. Tijdelijk adres: St.-E'iisabeth- ziekenhuis. Amersfoort. Middenstanilswoninj cp Op 4 februari 1956 hoopt on ze lieve vader J. v. GIESSEN zijn 80ste verjaardag te vie ren in het r.-k. Liefdehuis te Hulst. Dat God hem nog lang moge sparen is de wens van zijn kinderen en kleinkinderen Hulst, februari 1956. Op donderdag 2 februari a.s. hoopt de heer G. Rodrigo Vestdijkstraat 16 Hulst, de dag te herdenken waarop hij 25 jaar werkzaam is als bakkersbediende. Fa. Elebaas, te Hulst. Op zondag 5 februari 1956 herdenken onze geliefde ouders Jozef Serrarens en Eugenie Schout hun 25-jarige echtvereniging Hun dankbare kinderen. Agnus Gerard Julia Guust Theo Henkie Tieneke. Absdale, 46 post Hulst, DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, die wij bij ons huwelijk heb ben mogen ontvangen. Ook hartelijke dank voor de vele cadeaus en kaartjes. Namens Al. Braem-de Caluwé en wederzijdse families. Koewacht, Lange Akkers 6. charme van het jonge land ligt het Nederland., commentaar en een sfeer accent van de film op het missie- volle muzikale achtergrond wordt in. werk der mannen en vrouwen, die geleid door pater Hermans uit Weert. door onderwijs en ziekenverpleging de werkelijkheid kloppen. Maar maakt U er nu niet een beetje variété van U bent de toekomst aan het voorspellen! Nu kijkt Croiset verwonderd. Hij schijnt zelfs een weinig verontwaar digd. „Mijne heren, ik maak geen (van onze Parijse correspondent) Jean Paul Mazac had zich niet tevreden gesteld et een paar krakjes. Nacht op nacht had hij in het noorden van Frankrijk geopereerd en toen hij tenslotte werd gegrepen was zijn dos sier even dik als dat van Gaston Dominici. Maar moord en doodslag ont braken gelukkig. In feite was het een lange opsom ming van inbraken rn inbraakjes, nu eens om een paar konijnen mees ter te woeden dan weer om een duizend gulden buit te maken. Een ge stolen radio-toestel was hem tenslotte noodlottig geworden. Zijn misdrijven werden één voor één afgehandeld en toen tenslotte de totale optelsom van de jaren ge vangenisstraf bijna onmen selijk hoog werd, verleen de de rechtbank hem kor ting. Zodoende had hij „maar" vijf jaar te brom men. Nauwelijks had hij een twintigste deel van zijn straf uitgeboet in de gevangenis van Amiens, toen hij de mededeling kreeg, dat zijn vrouw hem een zoon had geschonken. Hij vroeg toen een dag verlof en ging rustig in zijn eenzame cel zitten hui len. Twee maanden later kwam er een nieuwe boodschap: de moeder had zijn kind verlaten; het zou in een weeshuis worden opgenomen. Mazac kreeg van de ge vangenisdirecteur toestem ming schriftelijk te pogen pleegouders voor zijn kind te vinden. Hij slaagde er in, maar de aanstaande heipers in de nood vroe gen voor de baby een kostgeld van 150 gulden per maand. Mazac brak toen alles wat in zijn cel als niet breekbaar be schouwd kon worden in gruzelementen, ging weer met de directie spreken en besloot vanuit de gevange nis het kostgeld te verdie nen met het'maken van stoelen. i Hij werkte als een beze tene, kreeg bijzondere toe stemming voor nachtarbeid en slaagde er zodoende in gedurende drie jaren tijd vijfduizend stoelen te ma ken. Per stoel kreeg hij tachtig francs. Het kost geld voor zijn zoontje kon precies de eerste van de maand worden betaald. Jean Paul Mazac was ver anderd. Hij was een braaf en nijver ambachtsman ge worden en een goed, eer lijk vader. Hij kreeg ook nog een jaar gratie, doch werd tij dens het atscheidnemen in de directiekamer opnieuw gearresteerd, omdat men destijds vijf kraakjes over het hoofd had gezien. In een boevenwagen werd hij naar Parijs gebracht om opnieuw voor de rechters te verschijnen. Er waren bijna geen be langstellenden. In het be angstigend stille, kleine zaaltje snikte Mazac voor de rechters: „Stuur me niet opnieuw de gevangenis in. Ik wil mijn kind zien. Ik zal mijn leven lang werken....'" Een hem toegewezen piepjonge advocate, Fran- gaise Levy schetste de rechters het leed van Jean Paul Mazac en vertelde 't verhaal van de 5000 stoe len. De rechter stuurde Mazac naar huis. Met innige droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze teergeliefde echtgenoot, broe der, schoonbroeder en. oom, de heer geboren te Weert 2 november 1887, overleden in het St.-Antonius-ziekenhuis na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden. Oostburg: Wed. M. L. A. Bols-Maes Gent: Jac. Bols, echtgenote en kinderen Luik: Wed. A. Denis-Maes en kinderen Antwerpen: Joan. Helmers-Maes Antwerpen: Wed. Fr. Goeman-Maes Brussel: Leon Maes De familie Bols De familie Maes De rozenkrans zal gebeden worden in de kapel van het St.-Antonius-ziekenhuis, donderdag om 5.30 uur. De gezongen uitvaart zal geschieden, vrijdag 3 februari om 10.30 uur in de parochie kerk van de H. Eligius te Oostburg. Oostburg, 30 jan. 1956. Nieuwstraat. Wie zijn Spaar- en'of Rekening-Courantboek.ie nog niet heeft ingeleverd, wordt beleefd verzocht dat TEN SPOEDIGSTE TE DOEN. Ingeleverde boekjes kunnen worden afgehaald. 276-0 HET BESTUUR. Gevraagd aan de r.-k. KLEUTERSCHOOL, Grote Markt 15, Hulst, voor zo spoedig mogelijk Salaris volgens rijksregeling. Brieven aan de Eerwaarde Overste. 271-0 GEVRAAGD door 't r.-k. SCHOOLBESTUUR te HENGSTDIJK Sollicitaties te richten aan de Pastorie te Hengstdijk. 272-0 waartoe behoort woning, schuur, hooiberg, varkens- en kippenhok, met 12 H.A. grasland (waarvan 7 H.A. pachtland), een paard. 7 koeien, een kalfvaars. 2 var kens en kippen, wagen op luchtbanden. melkgereed- schappen. enz. Terstond te aanvaarden. GRIETE C 91, t'^liSONKEL (iEVR. Werkster gevraagd voor 1 dag in de week. Lyceumstraat 1 Hulst.624 R.-k. huishoudster gevr. te St.- Niklaas (B.), tot 60 jr. in gezin v. 2 personen, familieleven, kost, inwoon, goed loon. Schr. no. 619, De Stem, Hulst. Zelfst. meisje gevraagd Kunn. koken. Goed loon. Korte Leem- str. 17. Antwerpen. Inlichtingen: Maststraat 35. Hoogerheide. PttKS AANGEBODEN Jong echtpaar z.k., b.z.a. voor boerenwerk. Liefst in kleistreek. Brieven onder no. 6352. Jonge mevrouw zoekt een pas sende werkkring, liefst als ver tegenwoordigster of iets derge lijks van 's maandags tot vrij dags. Br. no. 7180 bur. v d. bl. TE KOOP GEVIt. Een voor kampplaats in te rich ten terrein te koop gevr. Br. onder no. 6279 bur. v. d. blad. TE KOOP AANGEB. Wasmachinefabriek heeft was machines met lichte emaille-be- schadiging, gloednieuw m. ga rantie f 155. desgewenst afbe taling. centrifuges f 150. Depot Terneuzen, Nieuwstraat 28 Tel. 2410. 6185 Zoekt u 2e hands goede auto banden, kom eens kijken bij Tijs ook nieuwe accu's. Luchtban denwagens, bakfietsen, lucht- onderstellen enz. Talmastr. 61, Breda. Tel. 4542.6218 Gebruikte naaimachines te koop w.o. hand- en trapmachines, sa- lonkast en electr.. automatische zigzag nog met fabrieksgaran tie. Tevens te koop 60 naaima chine kistjes a f 0,50 p. stuk. Naaimachinehandel Bogaert, tel. 467, Sas van Gent.618 Een 2e hands herenrijwiel te koop bij L. Buijs, Grensstraat 6 Koewacht. 625 Bel 4504 voor kurkdroog aan- maakhout. 2 zakken voor f 3, P. Lambr'egts, v. Goorstr. 27 - Breda. 'n Cappon duizendpootegge te koop; 10 balks, 70 tand. als nw f 125, Een Cappon 4 balsegge, 24 tanden f 125, een stalen egge 4 balken, 19 tanden f 100. J. J. Serrarens, Landbouwwerktuigen Absdale. 622 Z.g.a.n. Belg. buiskachel te koop met oven bij G. de Valck, Ka- pellebrug 93. 620 Tafelzilver Pleet cass. (nieuw) zeer billijk, geen f 320 doch f 199.50 (contant) compleet met messen. Br. no. 12350. bur. blad. Luxe Eng. kinderw. te koop te Rijen, met rem, merk Harris, - hoog model, afwasb. matras, pr. staat. Brieven onder no. 6337. HUIZEN Arbeiderswoning te koop of te huur, staande Kampensedijk 34 Te bevr. R. Pardon, Zuiddijk 25. Kampen. 621 VERLOREN Een tas met timmergereedschap verloren op de weg Hulst-Lams- waarde. Terug te bezorgen te gen beloning bij Timmer- en Aannemersbedrijf Jul. Herre- wegh, Dreef 16, Lamswaarde.

de Stem | 1956 | | pagina 4