DE verstopping Onze Philippiense agent in het zilver Herverkavelingscommissie gunde grote werken Taxatierapport stelt prijs voor inruilauto vast De Vt?beno (Zeeland) kreeg als nieuwe voorzitter M. v.d. Hoek Zeeuwse afd. Ned. Trekpaard verloor drie en tachtig leden Tussen Schelde en grens Biesbosch en Delta-plan (Al De heer J. Moelker leverde anderhalf miljoen kranten af Door sneeuw en ijs Gaef de strijd niet op tegen Geen omhelzing als beloning C. de Meyer tot ere-voorzitter benoemd Veel veulens naar de slachtbank Stoffelijk overschot gevonden In totaal voor ongeveer vier miljoen Walcheren VLISSINGEN Zuid-Beveland GOES Doktersdiensten ZEEUWSCH- VLAANDEREN TERNEUZEN Benoemingen bisdom Breda Ruimere melksanering Botsing door gladheid AGENDA Heden Primeur voorBOVAGBevelanden- Walcheren - Veiliger verkeer - Meer service Morgen Maandag MC Ede Dl verwal Frankrij geheel ter2 wereldgebe belangrijke hington oj niet verteg De Enge zijn minist ken Selwy vertrokken hower en zullen daa ele vraags nomen. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 28 JANUARI 193b Maandag 30 januari viert onze agent te Philippine, de heer J. Moelker, zjjn zilveren jubileum. Vijfentwintig jaar het zeker niet lichte bodewerk doen is aanleiding om er een bescheiden feestje van te maken en het zullen zeker niet alleen mensen van de „Stemfamilie" zijn, die de heer Moelker komen gelukwensen, maar ook van de zijde der abonné's zal hij vele felici taties in ontvangst mogen nemen. Onder zijn „klanten" zitten trouwens heel wat mede-jubilarissen: menig een leest vanaf de dag dat de heer Moelker zijn route begon, het Dagblad De Stem. Alles bij elkaar heeft de jubilaris zo'n anderhalf miljoen kranten be zorgd, een stapel, die de zon zou verduisteren. Om dat te bereiken (niet die zonsverduistering, maar de bezorging) heeft hij in twaalf van die 25 jaar een kleine tweehonderd duizend kilometer gereden, hetgeen hem zeven fietsen heeft gekost. De laatste helft van de nu volgemaak- te 25 jaar heeft hij de zaak met „lijn twee" aangepakt en zo kwam hij tot een wandeling van ver over de twaalfduizend kilometer. Hij heeft dat sekuur bijgehouden, voor de sta tistiek. De jaren 1940 en 1941 waren wel de zwaarste; toen was er een over maat van sneeuw en gladheid, en ie dere krantenagent heeft daar een gru welijke hekel aan. Toen kwam het voor dat hij de fiets vijf kilometer lang op de schouder door de smur rie droeg. De jubilaris is een man van ge lijkmatig humeur. Hij wordt nooit kwaad. Nou, nooit... één keer is het gebeurd. In die barre ijstijd mopper de n.L een abonné over het feit dat... de krant zo laat was. Om deze on redelijkheid goed te maken verstrek te men de agent toen twee peren, die naderhand keiharde stoofperen bleken te zijn. Na deze 25 jaar hoopt de heer (Advertentie) DIT IS 4» manier om verstopping te overwinnen: Drink morgens vroeg en avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elka avond twee Carters pilletjes 2e weelc: elke avond één 3e week: om de ander» avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpilletjes zorgen voor da galtoevoer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten; zo maken bovendien dat da Ingewanden daarna op eigen kracht regel matig blijven werken. Zó helpen Carters Leverpilletjes u helemaal van hardlijvig heid af. u is een ander mens. En mocht u laterdoor zorgen, door te veel eten, overver moeidheid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug wee» op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEVERPILLETJES f 1.20 per flacon Schattingen en lierverkave- lingsgebied vastgesteld De Herverkavelings-commissie heeft het proces-verbaal van schatting voor het gehele herverkavelingsgebied vastgesteld, wat een eerste stap is in de richting van de juridische en ka dastrale vaststelling. Het betreft hier in totaal 48.000 ka vels van 9400 eigenaars. Van deze kavels liggen er 22.000 op Schouwen, 17.800 op Tholen, 1250 te Waarde en 6900 in de Zak. „ln Tilburg is men voor het vrijen zo bang, juffrouw, dat het buiten de bebouwde kom verboden is zich met iemand van andere kunne in een stil staande auto op te houden," zei de president van de verkeers- en appèlkamer, mr. Holleman, tegen een Amsterdamse juf frouw, die in hoger beroep te recht stond wegens overtreding van de algemene politieveror dening, welke in Tilburg van kracht is. De juffrouw was op 28 juli van het vorig jaar naar Tilburg komen liften en had op da Spoordijk volgens de verklarin gen van twee politieagenten tien minuten in de stilstaande auto met de bestuurder gezeten De kantonrechter had haar hiervoor veroordeeld tot 15 gulden boete. De auto stond niet stil, zei verdachte tegen de president en verder vond zij het beledigend, dat tijdens de zitting voor de kantonrechter gezegd. zou zijn, dat zij in de auto zat te vrijen. „Hebt u he lemaal geen omhelzing als be loning voor 't liften gegeven?" vroeg mr. Holleman lachend. ,yAbsoluut niet, edelachtbare," zei verdachte verontwaardigd „Dat doet hier ook niets ter zake," verklaarde de president bereidwillig „Hef gaat er alleen over, dat u met iemand van andere kunne iemand waar mee u niet bent getrouwd in een stilstaande wagen hebt gezeten. U wist waarschijnlijk niet als Amsterdamse." vergoe lijkte de president, „dat er in Tilburg zulke bemalingen gel- 0den, maar het mag niet en dus J bent u in overtreding geweest." t t t t t t t t t t t t i t t i t De juffrouw knikte eens, doch het was haar aan te zien, dat zij van dat niet of wel stilstaan en van die politieverordening weinig begreep. D. officier van justitie, mr. Temmink, verspilde weinig woorden aan deze af faire in zjjn requisitoir. K011 en bondig zei hij: Bevestiging van het vonnis van de kanton rechter en over 14 dagen zal de juffrouw weten hoe de Bre dase rechtbank vonnis heeft gewezen. Moelker het nog lang te kunnen vol houden. Maandag doet h..; gewoon z'n route door Philippine, met dit ver schil dat hij dan eerst tijdens een H. Mis zijn dankbaarheid aan God heeft bewezen. Na de H. Mis; de route en daarna een kleine hartver sterking op dit „vierenswaardig" zil veren iubileum. Op de jaarvergadering der afdeling Zeeland van de aardappelhandelaars (de Vebena) is afscheid genomen van de voorzitter, de heer C. Meyer te Kruiningen, die 15 jaar de afdeling leidde, maar in verband met drukke werkzaamheden de hamer moest neer leggen- De secretaris memoreerde namens het bestuur enkele hoogtepunten uit de ambtsperiode van de heer Meyer. De oorlogstijd drukte wel zeer sterk zijn stempel daarop. Met kracht, durf en vasthoudend heid stond de heer Meyer, tegen de bezetters in, voor de voor de voed selvoorziening van eigen landgenoten en voor het belang der leden op de bres. Tactisch omzeilde hij toen aller lei klippen en opdrachten, die hem onwelgevallig moesten zijn. p Ook na de stormramp kwamen de kwaliteiten van de voorzitter duide lijk aan de dag. En al behoorde hij zelf tot de gedupeerden, toch zette hij zich ten volle in om voor de ge troffen leden te redden wat te red den was. Van harte dankte de heer Bakker de scheidende voorzitter voor het goede door hem verricht en voor de prettige samenwerking Daarop werd de heer Meyer het ere-voorzitterschap aangeboden, als mede een prachtige ingelijste oor konde. Mevrouw Meyer werd bedacht met een grote bloemenmand. Verschillende sprekers sloten zich bij de goede woorden aan en weidden uit over de verdiensten van de heer Meyer- De algemene voorzitter, de heer J. Bouwman deed dit op ondubbelzin nige wijze en diens voorbeeld werd o.m. gevolgd door de heer Leeuwen berg namens de planteziektekundige dienst en de heren v. d. Hoek en Priester namens het bestuur. De heer Meyer beantwoordde de sprekers, dankend voor de ondervon den medewerking en voor de eervolle benoeming alsmede voor de oorkonde en de bloemen. VERKIEZING KOSTTE VEEL TIJD. Op de gisteren te Goes gehouden vergadering van de afdeling Zeeland van het Nederlandse trekpaard, deelde de secretaris, de heer Cappon, mee, dat het ledental van 2392 daalde tot 2309. Oost- en west-Z.-VIaanderen zijn met 781 en 581 nog de sterkste afdelingen al verloren zy resp. 40 cn 29 ledn In het keurstamboek, aldus het verslag, werden opgenomen 303 merries en afgekeurd werden er 82; in het hulpboek nam men 38 merries op. Omdat de uitvoering van deze keuringen zeer hoge kosten meebrengt, heeft het be stuur het vorige jaar, aan hèt hoofdbestuur in overweging gegeven, deze weinig betekenende keuringen af te schaffen. Voorgesteld is daartegenover ieder veulen van geregistreerde ouders bij de geboorte in te schryven tegen betaling van bijv. f 10.Inplaats van kosten zou men dan baten krijgen. De gezondheidstoestand van de paardenstapel was in het afgelopen jaar goed; alleen kwamen in Z.-Vl. gevallen voor van de z.g. ..Brusselse ziekte", die echter bij goede behan deling niet gevaarlijk is. Uit het Paardenrampfonds is 3900 gulden betaald, zodat nog f 2230 over is. Over de handel vertelde het ver slag niet veel goeds, zodat veel veu lens op dé slachtbank terecht kwa men. De mechanisatie schrijdt bo vendien- steeds voort, zodat een op timistische toon niet aangeslagen kan worden; dit is wel het geval met de resultaten welke de Zeeuwse paarden behaalden op tentoonstellingen, fok- dagen en keuringen. Hierna werd de begroting voor '56 vastgesteld op een eindbedrag van f 14.000 met een post „onvoorzien" van f 828. Herkozen werden de leden van het hoofdbestuur, de heren J. Lenshoek en M. Pluyaert en in de vacature-C. Steyaert koos men de heer A. Steyaert Afgevaardigden naar de alg. verga dering werden de heren A. Brooy- mans, A. Boone, J. van 't Westeinde- Vermue, A. Wisse, J. Maljaars en I. v. Maldeghem. Jurylid voor de stam boekkeuringen werd de heer J. Mal jaars. BEPREKING KEURINGEN. Bij de bespreking der keuringen en der nationale tentoonstelling werden diverse klachten geuit over beslissin gen van de jury. Men vond die niet altijd nauwkeurig en gelijkvormig; een weinig meer voorzichtigheid werd wel gewenst geacht, gezien de conse quenties voor de eigenaars. Het bestuursild. de heer Stols zei, dat men de beslissingen van een jurjr niet ongedaan kan maken, maar hij beloofde de klachten te besnreken; ook hij vond dat men niet altijd even galant de moeilijkheden oploste. Van de andere kant vermaande hij de eigenaars bij de opmaak niet al tc ver te gaan. Uit de vergadering werd toen aangedrongen op duidelijke voor schriften in deze. maar de heer Stols geloofde niet dat dit vast te omschrij ven is. BEZUINIGINGEN GEWENST. De behandeling der agenda van de algemene vergadering bracht de fi nanciën ter sprake en de noodzake lijke bezuinigingen. De heer Stols zei, dat dit op het orgaan niet wel moge lijk was; wel zou men dit kunnen doen op de Stamboek-uitgave, dóch hierover is men het niet eens. Be perking der uitgaven zal ook bereikt worden nu de alg. secretaris, de heer Boon aftreedt; die zal vervangen wor den door de reeds in functie zijnde hr. Oomen en inplaats van laatstgenoem de wordt niemand aangesteld. CAUSERIE Ir. GROOTENHUIS. Ir. Grootehuis vn de Gezondheids dienst hield hierna een causerie over de paardenfokkerij en verwerkte daarin een massa praktische wenken Speciaal vestigde hij de aandacht op de voeding, die z.i. in het algemeen in Zeeland veel gebreken vertoont. De bestaande moeilijkheden op het gebied der vruchtbaarheid en de veu lenziekte worden daardoor bevorderd. Vooral waarschuwde hij tegen het eenzijdige gebruik van lucerne- en klaverhooi; het verstrekken van wei- dehooi beval hij krachtig aan. Spr. toonde verder het nut der inentingen aan en het onderzoek van mestmon- sters. Tenslotte werden enige proble men van foktechnische aard bespro ken. Met de verkiezing van de opvolger liep het niet zo erg glad.'Eerst rees er enig geschil over de kwestie of men een voorzitter buiten het bestuur om mocht benoemen. Na veel heen weer gepraat kreeg de heer Dek, die de kandidatuur van de heer Rentmeester voorstond, de meerderheid niet ach ter zich. Niet minder dan drie stem mingen bleken nodig eer de nieuwe voorzitter uit de bus kwam. Dit werd de heer M. v- d. Hoek uit St.-Maartensdijk, die tenslotte 60 stemmen kreeg tegen 48 op de heer H. Meyer jr. uit Kruiningen. Hoewel met enige aarzeling aanvaardde de heer v. d. Hoek de benoeming. Hartelijk werd hij gecomplimen teerd door de heer Meyer en later door de heer Bouwman, die blij was dat de vergadering deze keuze deed. omdat hij hem heeft leren waardeien als iemand, die eigen belang terzijde durft stellen voor het algemeen nut- Bij acclamatie werden tot leden van het algemeen bestuur Den Haag benoemd de aftredende heren L. v. Damme. Kortgene; J. de Rijke, Zon- nemaire; J. v. d. Wege, Zaamslag; Th. Knippen, Staevenisse en Joh. Over- beeke. Tholen. In de vacature C. Meyer koos men de heer H. Meyer te Kruiningen. JAARVERSLAGEN. Goedgekeurd werd het jaarverslag van de secretaris, de heer Th. Bakker, waarin o.m. stond vermeld, dat het ledental 318 bedroeg. Dit was ook het geval met het jaarverslag van de penningmeester, waaruit bleek, dat de ontvangsten ruim f 1500 hadden bedragen en de uitgaven f 39 lager waren. Het kapitaal der afdeling s daardoor gestegen tot f 5158- DE VOORSTELLEN. Hierna werden de verschillende voorstellen der onderafdelingen be handeld. Zeer langdurig is gesproken over dat van Schouwen-Duiveland om fi nanciële tegemoetkoming van gedu peerde leden aldaar. Het werd hun duidelijk gemaakt, dat dit weinig ba ten zou, omdat zo'n tegemoetkoming toch weer afgetrokken wordt van de wettelijke vergoeding. De vergade ring verenigde zich er mee, aan het hoofdbestuur te vragen voorlopig geen contributie te heffen van gedu peerden. Een voorstel van Z. Beveland om tot uniforme aflevering van zakken te geraken, stuitte op praktische bezwa ren af, evenals dat van O. Z. Vlaan deren om de afzet naar Engeland van daarui+ mogelijk te maken. Een in het Hollands Diep werkende baggermolen heeft het stoffelijk over schot van de heer A. Siebes opge haald, gewoond hebbende in Dor drecht, die op 30 november van het vorig jaar is verdronken. De zolder schuit, waarop hij voer, kapseisde in de buurt van het haventje van Klun- dert en hij en nog een opvarende, wiens stoffelijk overschot men ter stond vond, kwamen om het leven. Het lijk is op- de plaats gevonden, waar het ongeluk is gebeurd. t? In haar jongste zitting gunde de Herverkavelingscommissie weer een aantal grote werken op Schouwen, Tholen en Z.-Beveland. In totaal vor men deze een bedrag van ongeveer vier miljoen. De voornaamste waren; Egaliseren van percelen in het waterschap Schou wen voor 217.000; wegenverbetering in de polders Bruinisse en Ooster- land 212.000; graven van sloten en egalisatiewerken in polder Ooster- land 324.000; wegverharding in waterschap Schouwen 276.000; gra ven van kavelsloten in dit waterschap 114.000; het bouwen van een be malingsinstallatie bij de Osse-sluis op Schouwen 479.000; aanleg van een landbouwweg tussen Poortvliet en Oud Vossemeer 551.500; machine installatie voor gemaal Tholen-Oost 206.000; aanleggen en verbeteren van wegen in waterschap Hoedekens- kerk ƒ439.000; egalisatiewerk aldaar 209.000; brugbouw in weg Elle- woutsdijk-Oudelande 52.975; en 184.900. In 1955 werd in de herverkavelings- gebieden voor 44,8 miljoen verwerkt, terwijl voor dat jaar aanvankelijk was gerekend op 40 miljoen. In de cember echter is vooruitgelopen op 1956 in verband met de werkloos heidsbestrijding; in laatstgenoemde maand werd voor 2,6 miljoen be steed. BEGROTING 1956 Morgen worden er twee merkwaardige verjaardagen gevierd in Zeeuwsch-Vlaande- ren. „Doka" in Graauw wordt dan 104 jaar, een zeer zeld zaam bereikte leeftijd, een rekord waarover het hele land met be wondering spreekt. Destijds bezat Zeeuwsch-Vlaanderen in de weduwe Pau wels te 'iontenisse, die eveneens de 104 be reikte, de oudste in woonster van het land „Onze Doka" zal ook weinig koplopers meer boven haar hebben. Maar op dezelfde dag is er vreugde rond de jeugd: in Clinge wordt dan de drieling van de familie Pleunis vijf jaar. Een heel ver schil met Doka's leef tijd. bijna een eeuw ligt er tussen. Toen de drieling geboren werd leefde heel Clinge mee met deze bijzondere gebeurtenis en ook nu bij deze verjaardag, zal er belangstelling voor zijn. Het wordt het eerste „kroonjaar" van de peuters. Laten we hopen dat ze aan Doka, die op dezelfde dag verjaart, een goed voorbeeld nemen en nok de 104 halen! De Kamerverkiezin gen naderen en de KVP in Zeeland is blij met haar veilig gestelde ze tel. Uiteraard wordt er over de kandidaatstel ling nog al het een en ander gezegd Het zou jammer zijn als daarbij de schijn werd gewekt als zou het ijveren voor een kandidaat uit een bepaalde streek een ac tie tegen het andere ge bied zijn. Men is in Hulst, waar de Oost Zeeuwsch- Vlaamse KVP-afdelin- gen bijeen kwamen, dan ook uitgegaan van de gedachte dat de kan didaat een Zeeuwsch- Vlaming moet zijn, niet in de eerste plaats om dat dit gebied een gro te stemmenmeerderheid heeft, doch omdat daar uit voortspruit dat er geput kan worden uit een ruimer „areaal" van kandidaten. Boven dien zit juist Zeeuwsch- Vlaanderen met een overmaat aan proble men. Vandaar dat men er liefst iemand die daarin thuis is, in de Kamer ziet. Dit moge nog toege voegd worden aan wat over de bewuste bijeen komst werd gezegd. De begroting voor 1956 is ook weer 40 miljoen. Daar in Schouwen-Duive land al heel wat gebeurde, zal het tempo op dat eiland worden gedrukt en dit komt dan ten goede aan Tho len en Zuid-Beveland. In het afgelo pen jaar werden op Schouwen-Duive land werken uitgevoerd tot een be drag van 28,6 miljoen; voor Tholen was dit 10 miljoen; voor de Zak van Zuid-Beveland 4,5 miljoen en voor Waarde 1,5 miljoen. K.V.P.-forum komt Van de afd. Vlissingen der KVP, vernamen wij dat het forum van de KVP op 18 mei a s. naar de Schelde- stad komt. in het raam van de ver kiezingsactie der afdeling. „HET BEGON IN PARIJS" Deze film is de geschiedenis van de Amerikaanse oorlogsversla gschrij- ver Charles Wills, die op de ovcr- winningsdag te Parijs kennis maakt met de familie Elswirth en genegen heid opvat voor een der dochters. Het komt tot een huwelijk en het begint met een idylle, doch Wills, verbitterd over de pech met zijn roman stort zich in 't uitgaande le ven en wordt een fuifnummer. Dit leidt tot conflicten en als zijn vrouw komt te sterven begrijpt hij pas wat hij verloor. Als een gebroken man keert hij naar Amerika terug en heeft daar het sukses als schrijver dat in Parijs uitbleef. Maar de licht stad blijft haar bekoring uitoefenen en voor de tweede maal vestigt Wills zich daar om wederom het geluk te vinden. Aan romantiek in deze kleuren film dus geen gebrek. De zuidelijke keuring geeft 18 jaar als minimum leeftijdsgrens aan. Te Goes wordt zondag dienst ge daan door dr. Bruijnzeel; te Middel burg door dr. Feikema; te Vlissin gen door dr. Sluijter; te Heinkens- zand, Arendskerke en Wolfaartsdijk door dr. Vos en op Oost Z. Beveland door dr. Arends te Hansweert. Dr. Folmer te Driewegen neemt waar voor dr. Luijckx en dr. Gelderblom te Nieuwdorp voor dr. Kievit. Dienst dierenartsen Op Zuid Beveland wordt morgen de dienst waargenomen door de he ren A. Elzerman te Goes en M. Gaa- keer te Ovezande. HOOFD LIGTHARTSCHOOL. B. en W. maakten de volgende voordracht op voor de benoeming van hoofd der Jan Ligthartschol: L. Broe- re, hoofd openbare school te Wilhel- minadorp en J. Mazure, onderwijzer te Goes. Raadsvoorstellen Tegen woensdag a.s. is de gemeen teraad bijeengeroepen. De agenda houdt een voorstel in om de Kroon te verzoeken de concessie voor de heffing van havengeld te verlengen. Hoewel de opbrengst van deze rech ten lager is dan haven- en sluiskosten, willen B. en W. deze niet verlagen, omdat zij in vergelijking met die van andere plaatsen als normaal zijn aan te merken. B. en W. vragen voorts 'n krediet van f 5784 voor enkele verbouwingen aan de Chr. nationale school aan de Westwal, t.av. fietsen, bergplaats en kolenberging. Ook de beëdiging van het nieuwe raadslid, de heer M. v. d. Himst zal plaats hebben. Y ersekr RAADSAGENDA Maandag 30 januari te 8 uur zal de raad in openbare vergadering bijeen komen om er een 24 punten tellende agenda te behandelen. Als voornaam ste punten komen o.m. voor: verkoop grond „Kakeldans" en Zanddwars- str., een 3-tal wijzigingen in de gem. begroting, benoeming lid burgerlijk armbestuur en ontslagaanvraag gas- meester. Rilland PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN. Onder leiding van mevr. Kakebee- ke - Inckel hield de afd. Rilland- Bath van de bond van plattelands vrouwen, in het jeugdgebouw haar jaarvergadering. Na het huishoude lijk gedeelte konden de leden, met hun echtgenoten, luisteren naar een lezing, toegelicht met lichtbeelden, door de voorzitter der Z.L.M. ir. M. Geuze, over het agrarische leven in de landen Finland, Denemarken en Zweden. De Bisschop van Breda heeft be noemd: tot dioc. geesteL adviseur Van het Vrouwen-Centrum de Z.E.Heer Jac. Hendrikse; tot dioc. geestel. adviseur van het r.-k. Vrouwen-Gilde de Z.E. Heer Jac. Hendrikse; tot geestel. adviseur van het r.-k. Vrouwen-Gilde in de stad Breda de Z.E. Heer Jac. Hendrikse; tot geestelijk adviseur van het r.-k. Vrouwengilde, afdeling Sluiskil, Pa ter Gonzaga O.F.M.-kap. tot Moderator en Godsdienstleraar van de Mater Amabilisschool te Gilze pastoor G. Driessen, te Gilze. Vier jaar geleden werd Terneuzen verdeeld in wijken waar één bepaal de melkslijter de alleenverkoop had. Of men wilde of niet, men was ver plicht van deze melkslijter zijn melk en zuivelprodukten te kopen. Vooral in het begin is hier nog al eens te gen geageerd. Maar men ging rus tig zijn gang en ieder moest goed- of kwaadschiks met deze regeling ge noegen nemen. De plaatselijke regelingscommissie heeft nu de wijziging, voorgeschre ven door de minister van Economi sche Zaken bij zijn besluit van 2 maart 1955 met de nadien versche nen aanvullingen, bekend gemaakt. Het wordt nu zo, dat voor elke wijk tenminste drie melkslijters zijn aangewezen. Voorzeker een verbetering. 4ie toe gejuicht kan worden. SOCIËTEIT VOOR OUDEN VAN DAGEN De eerste sociëteitsmiddag voor Ouden van Dagen in het r.-k. paro chiehuis is zeer geslaagd. Het aan tal aanwezigen overtrof verre de ver wachtingen, terwijl de katholieke be jaarden heel wat niet-katholieke kennissen hadden meegebracht. Pastoor van Campen deelde mede, dat een milde gever 25 gulden voor de sociëteit had geschonken. Sint Jansteen Audiëntie De bisschop van Breda zal geen audiëntie verlenen op 29 en 30 janua ri en 2 februari. In het verslag van de Deltadag, stond abusievelijk dat drooglegging van de Bicsbosch pas kan geschie den wanneer men hem nodig heeft voor berging van overtollig water. Het moei zijn: wanneer men nem na de totstandkoming der Delta werken - niet meer als zodanig be hoeft. VOORBEREIDING TONEEL OPVOERING Door de toneelvereniging St. Jan is in studie genomen het blijspel „De Dorpsserenade" van G. Knop en A. Boucher. Dit stuk zal alhier voor de eerste maal in Nederland opgevoerd worden. De schri^/ers van dit blijspel zullen zeer waarschijnlijk bij de pre mière aanwezig zijn. Stoppeldijk DE ZON TEGEMOET Op uitnodiging van de plaatselijke afdeling van de K.A.B. geeft de to neelvereniging ..Kunst na Arbeid" uit Groenedijk zondag in het vereni gingsgebouw een opvoering van het stuk ,,De zon tegemoet". Dit toneel spel is reeds met groot sukses te Kloosterzande voor het voetlicht ge bracht. Tengevolge van de gladheid op de weg ontstond aan de West-Sluis op de weg Terneuzen - Sas van Gent, een aanrijding tusse een persoenauto bestuurd door R.J.P. uit Waterlad- kerkje en een auto van de gemeen telijke reinigingsdienst, bestuurd door A.J.H.'te Terneuzen. De bestuurder van de luxe auto en diens medepassagier v.B. uit Oost burg werden licht gewond. Dokter van Breda Vriesman verleende de eerste hulp. De beide auto's moesten met een kraanwagen worden weggesleept. Koewacht AUTO GESLIPT Toen onze dorpsgenoot de heer F.V. met een auto van Axel naar Koe wacht kwam gereden, slipte hij op het Zand, toen hij moest uitwijken voor een fietser. Terwijl hij van de weg slipte werd hij aangereden door een vrachtwagen van de fa. P. uit St. Jansteen, waardoor de personen wagen van V. aanzienlijke schade op liep. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Clinge GEMEENTERAADS VERGADERING Op dinsdag 31 januari om 18 uur zal er een openbare raadsvergadering plaats hebben, waarin een tamelijk lijvige agenda zal worden afgewerkt. Het schoolbestuur van St. Jansteen verzoekt om aan de school te Kapelle brug een klaslokaal bij te bouwen. De verbetering van de Nobelstraat zal ook besproken worden. De instruc ties voor de gemeente-artsen zullen een wijziging ondergaan. Door het vertrek van dokter Colsen zal voor Kapellebrug een nieuwe gemeente arts benoemd moeten worden. Ten slotte zal nog in behandeling genomen worden een verzoek van Het Wit Gele Kruis Afd. Clinge voor een bijdrage in de bouwkosten van een nieuw wijkgebouw. Sas van Gent G.V. Medioburgum ,65 jaar De Middelburgse gymnastiekver eniging Medioburgum hield haar jaarvergadering. Voorzitter W. P. Jozlasse deeldei n zijn openingswoord mede, dat het ledental thans 191 be draagt. Verder deed hij mededelin gen over de viering van het 65-jarig bestaan, dat op 27 augustus zal worden herdacht. Op 26 mei worden jubileumwandel tochten georganiseerd over afstanden van 10, 15 en 25 km. Op 14 juli wordt een marktfeest gehouden, dat zal be ginnen met een schermdemonstratie, waarna de schermers naar het Schut tershof gaan voor een wedstrijd. Op de markt zullen 's middags gymnas- tiekdemonstraties door verschillende verenigingen worden gegeven. Op 1 september zal het bestuur re cipiëren, gevolgd door een diner en een soiree. Tenslotte volgt dan op 30 november de jubileum-feestavond. De districten Walcheren en Noord en Zuid-Beveland van de BOVAG (Bond van Automobiel- en Garage bedrijven) hebben besloten een nieu we regeling in te voeren dit zal per 1 febr. a.s. het geval zijn die betrekking heeft op het inruilen van automobielen bij aankoop van nieu we wagens. Men wil hiermee bepaal de wantoestanden in de automobiel handel uit de weg ruimen. Men wil hiermee ook de verkeersveiligheid opvoeren en de koper van een zgn, in- ruilwagen die immers ook weer van de hand moet worden gedaan gaan beschermen. Want hoe was het tot op heden? Wanneer een autobezitter zich een nieuw exemplaar wilde aanschaffen, reed hij van de ene dealer, naar de andere en begon zodoende „af te tas ten" wie het hoogste bod deed op de oude wagen, die als inruilauto moest gaan dienen. Nu kan men uiteraard opmerken: „Maar degene, die een nieuwe' wa gen aanschaft, is toch he' meest ge baat met de hoogste prijs voor zijn oude wagen?" Het is hier weer de bekende „cost", die voor de „baet" uitgaat. Want wat is het gevolg van dit te hoge bedrag, dat de koper voor zijn oude auto ontvangt. Gevaar voor vermindering van de service! - Het geld. dat de dealer teveel heeft betaald voor de oude wagen moet uiteraard ergens van daan komen! Een dealer doet dit liever niet. Want wat betekent vermindering van de service? Niet bepaald het opvoeren van de verkeersveiligheid. Maar de dealer moet wel, hij wordt in dit hok je gedreven door de bestaande wan toestanden. WERKELIJKE WAARDE Daarom zal thans iedere wagen, die als ipruil wordt aangeboden door een erkend expertise-bureau worden ge taxeerd. Iedere dealer zal zich gaan houden aan de prijs, die door dit bu reau wordt vastgesteld. De inruiler kan er dus van op aan dat hij de prijs krijgt, die zijn oude auto wer kelijk waard is. Ook voor de koper van een ingeruilde auto moet een dergelijk taxatie-rapport een gevoel van vertrouwen geven! Deze idee leeft eigenlijk lande lijk. Maar de twee genoemden dis tricten hebben er een landelijke primeur mee. Dat anderen spoe dig zullen volgen, is te verwach ten. De aangesloten dealers hopen hiermee de verhouding cliënt-leve rancier aanzienlijk te verbeteren - in de eerste plaats door een be hoorlijke service te gaan geven. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente zal op dinsdag 31 januari om half zeven in openbare vergadering bijeenkomen. Aan de orde komen o.a. een voorstel tot intrekking van landpacht; een verzoekschrift van de stichting fruit teeltproefbedrijf „Zeeuwsch-Vlaan deren" om een subsidie tot het in standhouden van het proefbedrijf over 1956; een verzoekschrift van het ge meentebestuur van Koewacht om een jaarlijkse bijdrage in de kosten van de r.-k. lagere landbouwschool al daar; een voorstel om te voorzien in de vacature van grafdelver en om roeper; een voorstel tot verkoop van 1800 m2 grond aan het z.g. Stevens- bos aan de N.V. stijfsel- en glucose- fabriek „Sas-van-Gent" en een ver zoekschrift van het r.-k. kerkbestuur van de parochie van de H. Maria He melvaart om een subsidie in de aan geschafte ïuidklokken voor de r.-k. kerk. ff p.stdorpp. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: Fidelio. TERNEUZEN Luxor 8 u.: Ciske de rat Concertgebouw 8 uur: Atilla. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ciske de rat. AXEL Het Centrum 2 en 4 uur: De Koninklijke Reis; 6.30 en 9 uur: Va dertje Langbeen. HULST Bioscoopgebouw 7.30 uur: Gejaagd door de wind. Prijsbiljarten op Amerikaans topbiljart bij George van Dors*. ca£é Dubbele Poort. ST.-JANSTEEN Schieting bij J. Baart. Roskam om 3.30 uur. Tritsen t.b.v. V.V. Steen bij H. Stevens. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: De prins student. LAMSWAARDE Biljartmatch Lams- waarde-Heinuenszand om 3 uur. DE KUNGE Kinema van Dijck 7.3- uur: De Circuskoning. HEINKENSZAND In zaal Hoondert 7 uur: Uitvoering r.-k. toneelvereniging GOES Grand: Het begon n Parijs. MIDDELBURG Electro: Heidi en Peter Schouwburg: Zij die met liefde spelen VLISSINGEN Alhambra: Terwijl Pi- rijs slaapt. Luxor: Aasgieren van Texas JAARVERGADERING E.II.B.O. De 32 leden tellende plaatselijke afdeling E.H.B.O.. sprak in haar jaarvergadering de hoop uit, dit jaar deel te nemen aan de nationale wed strijden te Roosendaal. Ter sprake kwam hierbij eveneens de deelne ming aan de Districts wedstrijden. Bij de bestuursverkiezing werden mej. L.v. Himschoot en de heer W. Gillissen herkozen. Als lid van de kascommissie wer den gekozen de heren D. v. Avermoet en R. Audenaerd. Geen regeling kon worden getrof fen voor het verkrijgen van gelden ter dekking van te maken onkosten bij het verlenen van hulp bij ongelukken. Wel werden verschillende mogelijkhe den genoemd. De leden van de plaatselijke afde ling beschikken momenteel allen over een prima ingerichte verbandtas. In deze gemeente zijn 5 posten inge richt als volledige E.H.B.O.-post. JAARVERGADERING K.A.B. De K.A.B. hield haar ledenverga dering. Bij de voorlezing van het jaarverslag bleek, dat bijna alle in stellingen een vooruitgang boekten. De grootste vooruitgang was te be speuren bij H. L. Daarna werd het jaarverslag van de penningmeester voorgelezen. Het vermogen is met ongeveer f 30 ver minderd. Er resteert een batig saido van f 451. De heer J. van de Voorde, distriets- bestuurder van de K.A.B. voor Z. Vlaanderen sprak over de vrijere loonsvorming en de kinderbijslag. RoschkappOp DANSAVOND TEN BATE VAN DE ZIEKE JEUGD Elk jaar wordt in ons dorp een of andere actie gevoerd, uit de op brengst waarvan enkele bedlegerige jongens een presentje wordt aange boden Deze keer wordt ten bate van deze zieken een dansavond gehouden en wel op zondag a.s. in café E. Lambert. Voor de gezonden dus wel een nrettige manier om hun zieke vrienden een verrassing te bereiden. GENT Kon. Ned. Schouwburg 3 en 7.30 uur: Geld te geef. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 3 uur: De heilige van Bleecker Street; 8 uur: Bohème. TERHOLE Dansen t.b.v. de sportclub Terhole bij wed. de Cock om 6 uur. STOPPELDIJK Toneelopvoering ,,D» zon tegemoet" door toneelclub Kunst na Arbeid, om 7 uur HEINKENSZAND Zaal Hoondert 7 uur: Uitvoering r.-k. toneelvereniging. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Atilla; 4.30 en 8 uur: Ciske de rat. Concertgebouw 8 uur: Atilla. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Vluchteling van Alamo; 5 en 8 uur: Ciske de rat. AXEL Het Centrum 4.15 en 8 uur: Vadertje Langbeen. HULST Bioscoopgebouw 3.15 en 7.30 uur: Gejaagd door de wind. Schieting bij Oscar Neefs om 3 uur. Prijskaar- ting Hulsterse Kaartclub bij G. Nijs om 6.30 uur. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: D« Prinsstudent. DE KLINGE Kinema van Dijck 2.30 uur: De Circuskoning; Dansen in zaal van Dijck om 6 uur. ST.-JANSTEEN Pryspiering fcb Em. Vermeersen café 't Kuipke om 6 uur. Prijskampen op Am. biljart bij' H. Ste vens om 11 uur v.m. Tritsen t.b.v. V.V. Steen bij H. Stevens. Schieting bij J. der Weduwe-de Guchteneire om 3 uur. Prijskaarting bij O. Calle om 6 uur. GRAAUW Prijskaarting bij Ed. de Caluwe om 6 uur. Vergadering De Reis duif bij E. de Caluwe om 5 uur. BOSCHKAPELLE Dansen bij E. Lam- bert-v. d. Bergen. MOER BEKE—KOEWACHT Schietin* bij Alb. Wauters om 3 uur. KOEWACHT - Bal bij Alfred Dhollander om 5 uur. Palingkaarting bij G. van Rumste om 6 uur. Duivententoonstel- ling bij F. de Maeijer v. 10-16 uur. GOES Grand: Het begon in Parijs. ('s middags De zoon van Lamé) MIDDELBURG Electro: Heidi en Peter Schouwburg: Zij die met liefde spelen. VLISSINGEN Alhambra: Terwijl Pa rijs slaapt. Luxor: Aasgieren van Texas TERNEUZEN Luxor 8 uur: Ciske de rat. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ciske de rat. AXEL Het Centrum 7 en 9 uur: De Koninklijke Reis. HULST Bioscoopgebouw 7.30 uur: Gejaagd door de wind. GOES Grand: Het begon in Parijs. MIDDELBURG Electro: Heidi en Peter Schouwburg: Zij die met liefde cpelen. VLISSINGEN Ariënsgebouw: Verga dering EHBO om 19.30 uur. Alhambra: De Koninklijke Reis. Luxor: Aasgieren van Pariip. TN Fran) denin c sinds de tijen hebl en deze zi, president ders kon aanwijzen Republike zaak best de radica volgen. De con rechtse cc lijk onafh zich wist t minderhei publikeins MRP ech digden vr lijke regei Omgeke geen links derheidsre te verlenei president keus blee: Front dj Hij zocht die de opo Een mir Republike: waagde sp lijk zal z van de IV communist flink naar de verkiez we sociali Le Troque MRP verv; president seerd een formateur loning hel van de ze der Kamer J-JET is n regering Front de ten ver g te houden tonen wil 't bijzonder krijgen, socialistisc) slecht voor inzake de sidies zal Reeds hei vurig vooj France was geuit, dat calisme vai de subsidie: derwijs aai Wil het duidelijke werken, da zich onomw integratie communiste maar zoals ce lang zo Europese g ten. Het m ook al een portefeuille ken. Eensgezi Front over spoedige 01 rijnse vraai zes maande rije om daa ve gesprek Maar over zaak verke het duister stelle is onl de dag ge) quente inte het Franse kiezing var Franse Ass hebben. In dit voorstel gebeurtenis: wil er Frankrijk of andere 26 Hij had er voor gegev hij geduren voor dezeli zou kunnei vloekte Pic van zijn co genomen, n armoedig I gewijd had ditaties. A geen pen c een medite student var wende leve toen de ree pen waren, ven, dat ge ber en wa; wereld ove Nooit was lijker idylle ten verwell gaande zor zwakkere 1 doven; ste nieuwe edi machteloos fortuin, wa hebben, ve de verafscl

de Stem | 1956 | | pagina 2