Autoriteiten uit drie provincies bogen zich over het Delta-plan Pool die op meisje schoot stond in Breda terecht v r Indonesische regering het wachten beu is Benelux als één geheel beschouwd Soepeler hantering van bouwvolume in zicht Een speciale Delta-dag te Seheveningen Weer „geduld' gevraagd Het Deltaplan in schijnwerper Een Beatrix- penning Jarenplan j DE DOOD OP DE WEG DAGBLAD VOOR ZEELAND Bergense haven urgente zaak Flinke dooi De Zwolse vierling 13 jaar Nog geen besluit over slotvergadering Den Haag vraagt om opheldering Paul van Zeeland uit de politiek Wd Boelganin nieuw Genève Verwrongen persoonlijkheid of doelbewust man Eis: 15 maanden -Pleiter: vrijspraak 1 lel drama van een leven Minister Witte buigt beleid om Bouwcapaciteit de maatstaf Mollct aanvaardt opdracht Nog geen „drukknop-regen" 96e JAARGANG ***8? No. 22058 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Weeriandia. Verscflunt eike werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H.. A_ Bruna. Redactieraad: q j v. Hootegem, Mr Dr. A J. J. M Mes, Mr H M. L. de Rechter, L. J. v. t Westende, p. V M. Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling 0.65 per kwartaal, pel post t 6.55, per week (uitsluitend bij niet post- besteil.) t 6.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct Postrek. no. 27884L Voor God, Koningin en Vaderland V R I.T D A G 27 JANUARI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertentiesivan plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig! tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG: Nkuwstxaat^41/^ Het Deltaplan, zoals het zijn weerslag vond in het raam- wetsontwerp, komt binnenkort in behandeling bij het parle ment. Het onderzoek in de af delingen begint. Schriftelijke stukken zullen worden gewis seld. En dan zullen Tweede en Eerste Kamer er zich aan gaan wagen. Liggen er voldoende gegevens voorhanden, om tot een verantwoorde beslissing van zulk een enorme strekking te komen? Het moet op goede gronden betwijfeld worden. Gefascineerd door het boeiend perspectief van deze geografi sche en hydrografische omwen teling, hebben velen hun kriti sche zin te slapen gelegd. Doch langzamerhand vermenigvul digden zich de stemmen, welke tot een intensiever bestudering van de plannen aanmaanden. Niet om ze a priori te verwer pen. Maar om alle betrokkenen te herinneren aan de plicht, het geheel en de onderdelen kritisch te bezien, opdat er beslissingen kunnen vallen, welke de be oogde doeleinden met de minst mogelijk'e schade en risico's zullen dienen. Als bijdrage tot deze kritische bezinning beginnen we heden met een reeks van artikelen, geschreven door onze deskun dige medewerker Luctor. We vragen er bijzonder de aandacht voor. OP 28 FEBRUARI zal te Washington een conferentie van twaalf landen be ginnen over president Eisenhowers plan atomen voor de vrede". IN FINLAND dreigt een regerings crisis. De socialistische ministers van liet agrarisch coalitiekabinet hebben verklaard te zullen aftreden, omdat de regering er niet in geslaagd is, een stijging van de melk- en boter- prijs te verhinderen. MEDESTANDERS van Abbé Pierre hadden onder twee bogen van een -wine-brug kachels aangemaakt ten gerieve van twee dakloze gezinnen. Donderdag werd er al op een betere manier huisvesting voor hen gevon den. DE SOVJET-RUSSISCHE ondermi nister van buitenlandse zaken, Sem- ionof, heeft meegedeeld, dat alle nog in de Sovjet-Unie verblijvende Duit se burgers, na de repatriëring van rtc krijgsgevangenen, teruggezonden zullen worden. OOK DE WESTDLITSE Lufthansa overweegt de mogelijkheid straal vliegtuigen voor de overzeese diensten tr gaan gebruiken. Op l,aar trans- itlantische diensten gebruikt de Luft hansa 4-motorige Super Constella tions. EEN GROEP Britse parlementsleden heeft voorgesteld de ter dood veroor deling wegens moord, voor een proef tijd van vijf jaar op te schorten. Een jaar geleden stemde het Lagerhuis voor handhaving van de doodstraf. (Van onze speciale verslaggever) Autoriteiten uit drie provincies waren gisteren in Sehevenin gen bijeen, oin hun gedachten te laten gaan over het Delta-plan en alles wat er aan vastzit. De commissaris der Koningin in Zuid-Holland, prof. Klein van Delft en de welbekende ir- Maris lichtten het Deltaplan toe, waarna zich een discussie ontspon, die niet van levendigheid ontbloot was. De redevoeringen van de experts geven wij weer op pag. 3. Hieronder zijn uitsluitend de mensen aan het woord, die het meest met het Delta-plan te maken hebben, gegeven het feit dat hun kinderen wellicht ooit in een „Delta-gebied" zullen wonen. Hoeveel facetten dit Delta plan heeft, is wel duidelijker dan ooit gebleken. Men is kritisch achter dat toverwoord „afsluiting der zeegaten" gaan loeren en men heeft daar nogal wat ontdekt... Zo was er de burgemeester van Oud-Beyerland, die het feit bekriti- zeerde, dat voor de kosten van bijko mende werken, de streek opdraait, in welke klacht hij werd bijgevallen door de heer Jansens, dijkgraaf van de Brabantse Bandijk. In het gebied van de laatste spreker zal de natuurlijke waterlozing worden opgeofferd aan het grote geheel en kostbare bemalin gen zullen dus nodig zijn. Burgemeester Bolkestein van Mid delburg constateerde, dat de Delta wet niet spreekt over schadevergoe ding aan gemeenten en particulieren, bij uitvoering van de werken. Burge meester Michaelis nam het meer in concreto op voor gedupeerde vissers en oesterkwekers. Ir. Maris antwoordde op dit storm- vuur van opmerkingen, dat de Tweede Kamer zich met de meeste van deze kwesties zal bezighouden. VIJF JAAR WACHTEN «x EEN AMSTERDAMSE kanton rechter heeft een „koekebakker" in het verkeer veroordeeld tot het opnieuw afleggen van een rij examen. Zakt de man, dan'mag hij niet meer achter het stuur zit ten. DE AMSTERDAMSE musicus Alex de Jong is tijdens een treinreis van Eindhoven naar Amsterdam, plotse ling gestorven. Vooral onder de oud katholieken genoot hij grote ver maardheid. KARDINAAL WENDEL. aartsbis schop van Miinchen-Freising, is door de H. Vader benoemd tot legerbis schop en belast met de leiding van de zielszorg onder de katholieken in bet nieuwe Duitse leger. OP EEN OVERWEG tussen Leiden cn Haarlem is een elektrische trein op een zandauto gereden. Dc chauf feur van de auto werd uit zijn voer tuig geslingerd en zwaar gewond. IN EEN FABRIEK te Bclfcld (L.), raakten enkele Indonesiërs, die daar werken, slaags met een Engelse ar beider. Er werd gestoken en geslagen cn het slot was, dat drie vechtersba zen in het ziekenhuis kwamen. MET INGANG van 14 februari zal in lc Holland-Italië express een nieuw laaprijtuig, dat 20 eenpersoons-com partimenten telt. meerijden. Later komt dit rijtuig ook in de nachttrein Amsterdam-Parijs. Weersverwachting:, geldig tot vanavond, opgemaakt door het K.N.M.I. te De Bilt: Zwaar bewolkt cn op vele plaat- sen mist. Overwegend matige wind uit westelijke richtingen. Hogere temperaturen dan giste ren. Het Belgisch weerkundig insti tuut verwacht: Matige tot vrij krachtige wes telijke wind. Betrokken met mot regen of regen. Plaatselijk mist. Zwaar bewolkt met buien. Stijging van temperatuur tot max. 10 gra den. Vandaag: zon onder 17.19 uur. Maan op 17.41 uur. Morgen: zon "P 8.30 uur. Maan onder 8.28 uur. B'.i gelegenheid van de verjaardag ™r'H.K.H. Prinses Beatrix zal door de Koninklijke Begeer te Voorscho- tcn.fen Penning worden uitgegeven, welke op de voorzij 'e het portret en de naam draagt van H.K.H., naar e ontwerp van de medailleur Pol terwijl op de keerzijde het Do il'anj Prinses is afgebeeld. j 'ZyfG Werd ontworpen door de medailleur M. Kutterink. Het is bekend, zo zei hij, dat het rijk zal bijdragen in dc kosten voor bij komende werken. Algemene normen waren hier niet aan te geven. De ge dupeerden in visserij, zo verzekerde hij, zullen in een produktieve sector worden geplaatst. Over vijf jaar zal men conclusies kunnen trekken over een eventueel voortbestaan van de oesterteelt. Een onderzoek is gaande. Burgemeester Freijters van Roosen daal en Nispen, uitte de westbrabantse wensen. „Kan de Volkerakdam niet wat noordelijker worden gelegd?", vroeg hij „en in welke fase van de Delta-werken valt de bouw van die dam?" Hij vreesde, dat het onzekere tijdstip van de bouw, verschuiving zou betekenen van de verschillende, hoognodige waterstaatswerken en ver keersverbindingen in west-Brabant. De oude wensen: verbetering van de Bergen op Zoomse haven en spoedige aanleg van de Zoomseweg en Rijks weg 17, werden ook hier herhaald. „De kwestie van het Moerdijkka- naal", aldus spreker, „dreigt de kap stok te worden, waaraan men alle kwesties ophangt". De heer Bastiaan- sen, secretaris van de westbrabantse K. v. K. sloot zich hierbij aan. Ir. Maris kon het niet tegenspreken. Hij verwachtte een spoedige uitspraak van dc partijen. Verder kon hij be vestigen. dat minister Algera een open Ir. Maris waarschuwde op de Delta-dag tegen het optimisme dat de Delta-werken vlugger dan in 25 jaar zullen kunnen worden uitgevoerd. Alleen het voorbereideru: van alle plannen in totaal vergt reeds 6 jaren.' Een opname van de Zwolse vier ling Kiffers, die op 6 februari a.s. dertien jaar hoopt te worden. Op de foto zien we ze met hun kame raadje, de hond. V.l.n.r. Riny, Elly, Han en Dorothee. oog had voor de westbrabantse pro blemen. De Volkerakdam, zo zei hij verder, krijgt pas betekenis als zij ge lijktijdig klaar is met de werken aan het Haringvliet. Of alles gelijktijdig gereed komt blijft nog een vraag. De Delta-commissie voelt wel voor grote spoed bij de aanleg van deze dam. „West-Brabant", al dus ir. Maris, „moet nog wat ge duld hebben. De havenverbete ring in Bergen op Zoom is ech ter aanstaande"., DE TUNNEL Afsluiting van de Westerschelde is niet in het Delta-plan opgenomen. En gelukkig, want anders zou het Delta plan een karwei voor de eeuwigheid zijn geworden. Over de positie van Zeeuws-Vlaanderen werd gezegd, dat er betere bootverbindingen zullen ko men, maar een tunnel... daarop hoeft men nog niet te rekenen. Drooglegging van de Biesbosch kan pas geschieden, aldus ir. Maris, wan neer men dit vochtige land nodig heeft als komberging voor overtollig water. De burgemeester van Middelburg en van Tholen vroegen om betere ver bindingen in hun gebieden, maar zij kregen te horen, dat dit soort werken door de betrokken streek moet wor den uitgevoerd, eventueel met steun van het rijk. In antwoord op een lang pleidooi van de heer Albert Lockefeer, voor behoud van de visserij gaf ir. Maris een ontwijkend antwoord. „Het Delta-plan is er niet", zo zeide hij, „om allerlei verlangens te bevredi gen, al liggen er op dit terrein mo gelijkheden. Burgemeester Bolkestein vertolkte het gevoelen van de meerderheid der Zeeuwse bevolking, toen hij zei, dat de Zeeuwen voor 't merendeel achter het Delta-plan staan. Indonesië denkt erover een tijds limiet aan de Nederlandse regering is stellen, om te antwoorden op het In donesische verzoek voor het houden van een slotvergadering van de ge zamenlijke besprekingen. In Djakarta heeft men de indruk, dat Nederland talmt om concessies te krijgen in de processen tegen de Ne derlanders en t.a.v. hun verdediging. De regering van Indonesië kan de rechter evenwel niet dwingen, mr. Van Empel als raadsman voor Jung- schlaeger c.s. te te laten. Onze regering heeft, alvorens een Zestien gewonden bij autobotsing Gistermorgen zijn tussen Roermond en Herten een autobus van het gara gebedrijf S. uit Blerick en een vracht auto van de firma E. uit Maastricht met elkaar in botsing gekomen. De autobus vervoerde een aantal jonge mijnwerkers uit het gebied tussen Swalmen en Lottum in noord-Lim burg. Vijf van deze passagiers werd- den zwaar gewond en elf jicht. Harding wil spoedig contact met Makarios De Britse gouverneur van Cyprus, Sir John Harding, is gisteren na een bespreking te Londen, op het rumoe rige eiland teruggekeerd. Hij ver klaarde, zo spoedig mogelijk met aartsbisschop Makarios een nieuw onderhoud te willen hebben. Sir John ontkende, dat er tussen hem en de Britse regering meningsverschillen bestonden. DE STERK gezwollen Australische rivier de Condamine heeft plotseling haar loop gewyzigd, waardoor 95 in woners van het dorpje Condamine, 400 km ten zuid-westen van Melbour ne, zyn geïsoleerd. DE GEWONE dienstplichtigen, die zijn ingedeeld bij enkele mobiele co lonnes van de B.B., zullen worden opgeroepen voor herhalingsoefeningen die dertig dagen zullen duren. besluit over ccn slotvergadering te nemen, opheldering gevraagd over nogal hatelijke verklaringen uit de mond van Indonesische autoriteiten. DE PROCESSEN. Een getuige a décharge in de zaak- Jungschlaeger heeft verklaard, dat kroongetuige Tomasoa pas in septem ber 1950 op de onderneming Dramaga (zgn. hoofdkwartier van een onder grondse organisatie) was gekomen. Tomasoa had gezegd, in januari te zijn aangesteld. Men toonde Tomasoa foto's van mensen, die in september 1950 niet meer op de onderneming werkten. Hij herkende deze mensen niet! SCHIEDAM: Een 34-jarige vrouw, werd bij het oversteken van het fietspad voor haar wo ning, aangereden door een scoo ter en tegen de straat geworpen. Zij overleed aan de opgelopen verwondingen. Intereuropese handel De raad van de Organisatie voor Europese Economische Samenwer king (O.E.E.S.), heeft besloten, de Benelux, in het vervolg met betrek king tot de intereuropese handel als één geheel te beschouwen. Bij de aankondiging van dit be sluit verklaarde de organisatie, dat Benelux hierdoor ,,één van de meest vooraanstaande handelsmogelijkheden van de wereld op het gebied van de buitenlandse handel" wordt. Tevens wees de O.E.E.S, erop, dat dit de eerste keer is, dat de eenheid van de drie landen in dit opzicht, door een internationale organisatie wordt erkend. Zij voegde daarbij, dat gezamenlijke maatregelen tot libera lisatie van de invoer van Benelux ,,een logisch uitvloeisel zijn van de politiek der drie landen om te stre ven naar steeds nauwere economi sche aaneensluiting". Volgens de Gazet van Antwerpen" zou de vroegere minister van Buiten landse Zaken, Paul van Zeeland, voornemens zijn zich uit het politieke leven terug te trekken. Van Zeeland zou de functie aanvaard hebben van vice-president van de Brufina, de industriële tak van de Bank van Brussel en hy zou voorbestemd zijn de tegenwoordige graaf De Lannoit als president van deze maatschappij op te volgen. Te oordelen naar wat er is uit gelekt over de inhoud van de „persoonlijke brief" van Boelga nin aan Eisenhower, zijn Russen inderdaad bezorgd, dat hun acties in het midden-oosten onderwerp van gesprek zullen zijn, als Eden bij Eisenhower is. Boelganin zou een nieuwe con ferentie in de geest van „Genè- ve" wensen. De kwestie-Formosa zal waar schijnlijk ook door Eden en Eisenho wer worden besproken. Canada zal wellicht binnenkort opening van za ken geven omtrent zijn vroegere wa penleveranties aan Egypte en Israël. Exterritoriale rechten in Marokko door V.S. opgegeven Het .Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft ten aanzien van de exterritoriale rechten in Ma rokko een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat het de po litiek van de V. S. is, om te gelcge- nertijd van deze rechten afstand te doen. Het departement zal het con gres verzoeken op dat punt maatre gelen te nemen. Het opgeven van de exterritoriale rechten zal geen verandering teweeg brengen in de juridische positie van het Amerikaanse militaire personeel op de bases in Marokko. (Van onze speciale verslaggever) Dramatisch! Ziedaar het enige juiste woord dat men karakteristiek kan noemen voor de zaak die gistermiddag diende voor de Bredase rechtbank. I)e verdachte was een Pool, met een tankdivisie als bevrijder in ons land ge komen. Vorig jaar was hij in contact gekomen met een Bredaas meisje, de 18-jarige J. O. De verkering liep op niets uit. Op aandringen van haar ouders verbrak het meisje haar relatie met de 32-jarige man, die zich echter niet gauw liet afschepen. Hij kwam nog een paar keer terug en zag haar met een andere jongen. De laatste keer, op 31 mei had hij zich tegen zijn ge woonte in bedronken. Hij liep naar de straat waar het meisje woonde, vonde daar vrijwel de hele familie op straat rond de motor van de nieuwe vriend van J. O. en toen het meisje opnieuw te kennen gaf dat ze geen contact met de pool W. wilde hebben, trok die een revolver, waaruit hij twee of drie schoten loste. Het meisje werd licht gewond, 's Avonds kwam W. opnieuw aan het adres van J. O. en daar werd hij ondanks zyn verzet door de politie ingerekend. Dat ,het drama. OI beter ge zegd: het dramatisch hoogtepunt uit hc leven van een Pool, wiens hele jeug. ccn groot drama geweest is Aan dit laatst- valt niet te twijfelen Hoewel Wladyslaw W. ter zitting zelf met geen woord over zijn le vensloop repte, werd die toch het kardinale punt in dit proces. De officier van justitie ging er uitvoerig op in en trok er zijn conclusie uit: een verwrongen persoonlijkheid, die geen liefde kende maar alleen eigenliefde Hij achtte W. wel toerekeningsvat baar, maar, zoals hij het uitdrukte niet tenvolle. En aan de eis van 15 maanden met aftrek van voorarrest (8 maanden) wegens poging tot doodslag voegde hij dar ook een voorwaarde lijke terbeschikkingstelling toe. „TOEN EEN HELD...' Diezelfde levensloop was ook het gr >te wapen in de handen van de verdediger, mr P. Lap uit Bergen op Zoom, die daaruit echter niet tot een verwrongen persoonlijkheid conclu deerde. Integendeel. „Toen hij in 1944 Breda binnentrok als sergeant van een pantserdivisie", aldus mr. Lap, „in de dagen dat wij in de schuilkelder zaten, toen was de verdachte geen verwron gen persoonlijkheid, maar een held. Dat was hij ook", zo zei mr. Lap, „toen hij als jongeman uit een Duits concentratiekamp ontsnapte cn naar Frankrijk vhichtte, vanwaar hij met levensgevaar overstak naar Engeland. Dat was hij ook toen hij het in het Poolse leger tot sergeant bracht en met het invasieleger naar het vaste land overstak. Hij heeft dit allemaal goed gedaan. Hij was niet de langzaam verwrongen wordende persoonlijkheid waar de officier over sprak, maar een man die lijnrecht op zijn doel afging." Mr. Lap herinnerde eraan hoe zijn cliënt zich hier een positie als vakman verwierf. Ook weer goed. Een fout had hij echter gemaakt bij het kiezen van een vrouw, die hij, eenzaam als hij was en ver van zijn vaderland, zo hard nodig had. En de oorzaak van die verkeerde keuze zag mr. Lap in het verschil van mentaliteit. Met dit betoog wilde de verdediger die elementen uit de dagvaarding, die een psychologisch facet hadden, dui delijk maken. DE FATALE GEBEURTENIS Minister Witte heeft gezegd, dat de continuïteit in de woningbouw, die van het grootste belang is voor de produktiviteit, o.m. door maatregelen van regeringswege kan worden be vorderd. Een middel, dat de minister zelf kan toepassen is een soepele hante ring van het bouwvolume, waarbij de in het land beschikbare bouwca paciteit als maatstaf wordt genomen voor de woningcontingenten, die aan provincies en gemeenten worden toe gewezen. Minister Witte heeft zich bereid getoond, het totdusverre gevolgde be leid in deze richting om te buigen. Momenteel zijn de woningcontin genten gebaseerd op een behoefte schema, waarbij getracht wordt het tekort zo gelijkmatig mogelijk in te lopen. De minister wil nu de toewij zing van woningcontingenten min of meer loslaten. Daarvoor komt in de plaats 'n systeem, waarbij in de ver schillende delen van het land zoveel woningen kunnen worden gebouwd, als in overeenstemming is met de al daar aanwezige bouwcapaciteit. MINISTER H. B. J. WITTE soepelheid Tegen dc achtergrond van dat merkwaardige leven projecteerde de verdediger ook dc fatale gebeurtenis van 31 mei 1955. Niet, zoals de officier van justitie, zag hij in de schietpartij een triomf van de eigenliefde op de liefde voor het meisje, maar hij zag het als een laatste poging om zich in een vreemd milieu dat hem niet wens te en dat zijn verlangen naar het meisje als een flirt zag, te doen gel den. Zo bestreed mr. Lap ook de kenne lijke opzet om het meisje te doden. Hij zag enkel als bewijsbaar eenvou dige mishandeling, waarby hij het ele ment van de opzet ontkende. Hij con cludeerde tot vrijspraak. „Maar", zo zei hij, „mocht de rechtbank daarin niet kunnen meegaan, straf hem dan als een gewoon man en geef hem niet het odium van de niet-normale". DE VREEMDELINGENDIENST Aan dit knappe pleidooi was het getuigenverhoor en het verhoor van de verdachte voorafgegaan, waarbij deze laatste zich in zijn sterk geak- sentueerd Nederlands beklaagde over de houding van de vreemdelingen dienst, welke allerlei wazige gegevens over zijn persoon zou hebben ver strekt die tot ongunstige conclusies leidden. Dit vooral had hem het leven onmogelijk gemaakt, zei hij. De moeder van het meisje verklaar de, dat een lid van de vreemdelingen dienst geen positief ongunstige din gen over W. gezegd had. Maar wel had hij mevr. O. toegevoegd: „Als het mijn dochter was mocht ze er niet mee om gaan". Aan concrete gegevens leverde het getuigenverhoor niet veel op. De offi cier beriep zich in zijn requisitoir dan ook mede op de eigen verklaring van de verdachte en op de rapporten van een psychiater en een psycholoog, die niet in het openbaar werden behan deld, maar die blijkbaar erg uiteen liepen. Over 14 dagen za-1 de rechtbank uit spraak doen. Franse kabinetsformatie Mollct heeft de opdracht aanvaard tot het vormen van een nieuwe Fran se regering. De fractie-leiders der Franse as- semblée hebben de 52 Poujadistische afgevaardigden de uiterst rechts ge legen zetels van de assemblée toege wezen. Deze zetels worden door alle po litieke partijen in Frankrijk angst vallig gemeden, zelfs de partijen met een uiterst rechtse instelling veraf schuwen de betiteling rechts". De Poujadisten zullen protesteren. Mollet heeft meegedeeld, dat zijn regering een „Republikeins Front" zal worden. Dit betekent, dat hij als zijn voornaamste medewerker Men- dès France zal aanwijzen. Mollet wil snel te werk gaan en een klein kabi net van tien ministers vormen. Hij hoopt er dinsdag mee voor de as semblée te kunnen verschijnen. De wereldmetcorologische organisa- wolken cn tot neerslag. De theoretic tie heeft een nieuw rapport gcpubli- sche verklaring van hetgeen zich ceerd over de kunstmatige controle hierbij afspeelt is echter nog niet vol- van wolken en hydrometeoren, waar- ledig. in een overzicht wordt gegeven van Volgens de deskundigen zullen nog de huidige kennis omtrent de mo- minstens enige jaren van fundame- gelijkheden tot verwekking van re- teel onderzoek en uitvoerige proefne- gen, alsmede omtrent de proefne- mingen met 't uitstrooien nodig zyn, mingen en technieken op dit gebied, voordat een betrouwbare vaststelling Volgens dit rapport heeft in een van de economische mogelijkheden aantal gevallen het uitstrooien van wat het op kunstmatige wijze verwek- middelen uit vliegtuigen zonder enige ken van regen betreft, zal zijn ver twijfel geleid tot een wijziging der kregen.

de Stem | 1956 | | pagina 1