a MENDE Wetsontwerp ruimtelijke ordening regelt alle ontwikkelingsplannen Oude glorie wordt hersteld Reeks arrestaties bij „Rotterdamse Elektrische Tram verricht Boelganin schreef „Ike een persoonlijke brief En toch rekent de wet nog buiten de waard eZPlawfa/f - Het wordt so vol op Neerlands dierbre grond Nieuwe woningwet maakt maatregelen definitief Rus wacht op verhoor Menselijkheid misplaatst jegens Breda-gevangenen De draad begon bij magazijnmeester EEN RAKETTEN-RACE ngen Men!Mm tiieken Jeroen! at Tank kalmeren' DAGBLAD VOOR ZEELAND Paus ontvangt Rainier-Grace DE DOOD OP DE WEG Geen projecten op lange termijn BEWOLKT Gen. maj. Pareira Ik vond geloof bij de rechter Afscheidsmotie voor Eden Prof. Zijlstra Handelsmarge weldra vrij Prijsstabilisatie vond veel begrip Duits weekblad ..Revue" schrijft Zij vergiftigen de betrekkingen Directeur van H. op voorwaarden vrijgelaten Voor het gerechtshof bleek f De boerhij kweekte voort Min. Algera pas in maart naar Brabant Onderdelen van autobussen bij massa 's verdwenen Zolder bezweek er bijna onder Frankrijk Communisten pleiten voor „Volksfront' I teeds meer huis- m haar zo aparte tuivere PLANTA lichter verteer- erhammen smi le groenten. Uw :n gewaardeerd'. PM 72 500 tóO.M 1UIKERWERKEN Breda. E MANNEN, die id opgeleid kun- i-erker licht inpakwcrk. •kkring met loon tikerverwerkende h te melden aan 19, 207-OO fepoedige indienst- iploma. no. 11765 bureau. LAGD zelfstandige JLP IN DE ISHOUDING jaar) voor dag en in gezin met twee kinderen. - Pret- -rkkirng. - Br met d salaris aan mevr. nning, Markt 11 te aurg. 756-0 RTEREN bekend blijven SI DER STEEN 96e JAARGANG No. 22057 Uitgave N V. Uitgevers Mij. Neeriandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v Hootegem, Mr Dr A J. J. M Mes. Mr. H M. L. de Rechter, L. J v t Westende, p. V. M Vercauteren Abonnementsprijs hij vooruitbetaling 5.85 pei kwartaal, pei post 6.55, per week (uitsluitend bij niet post- besteli.) f 0.45 Incasso word) berekend. Losse nummers 13 ct Postrek. no. 27884L Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 26 JANUARI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie;volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit- ge'vers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Prins Rainier van Monaco en Gra ce Kelly zullen, naar verluidt, na hun lmwelyk dat in 't voorjaar in de ka- fnedraail van Monte Carlo zal worden ingezegend, door Paus Pius de Twaalfde in audiëntie worden ontvan gen. ROUVEEN: Een 82-jarige lndbouwer, die melk van de weg ging halen met een karretje, werd toen hij de weg overstak, gegre pen door 'n persnenauto. die uit de richting Zwolle naderde. De bejaarde man, die enigszins doof was, heeft waarschijnlijk de cla xonsignalen niet gehoord. De man werd tegen de grond geslingerd, en overleed spoedig. BALKBRUG: Op de Meppeler straatweg te Balkbrug reed een 50-jarige timmerman in volle vaart met zijn motorfiets tegen een vóór hem rijdende met een paard bespannen wagen. Het slachtoffer overleed korte tijd later aan de opgelopen ver wondingen. DEN HAAG: Een bromfietser verleende geen voorrang aan een vrachtauto. Een aanrijding was het gevolg. De echtgenote van de bromfietser, die naast haar man reed, kwam zo ongelukkig te val len, dat zij een ernstige verwon ding aan het hoofd opliep en ter plaatse overleed. (Van onze parlementaire verslaggever) Met het indienen van een wetsontwerp „ruimtelijke ordening", gecombineerd met een nieuw opgezette woningwet, wil de rege ring een oplossing geven voor de talrijke problemen, die in een dichtbevolkt land als het onze ontstaan, wanneer zoveel mensen strijden om een plekje van de zo schaarse grond. Daarom wil zij het huidige systeem, waarbij nationale plan, streekplannen en gemeentelijke uitbreidingsplannen tezamen een strak schema geven, geschikt maken voor de soepele aanpassing aan de snel wisselende maatschappelijke omstandigheden. In het nieuwe wetsontwerp op de ruimtelijke ordening wordt daarom een eind gemaakt aan het naast elkaar bestaan van deze drie soorten ontwikke lingsplannen, die onderling in sterke mate van elkaar afhankelijk zijn. HET RUSSISCHE expeditieschip „Lena" is in het Zuidpoolgebied aangekomen, waar het de ,,0b" ont moet heeft. De „Lena" heeft goede ren aan boord voor de Russische ba sis Mirny, die in Knoxland wordt ge bouwd. EEN DUIZENDTAL formulieren van een pool van de voetbalvereniging Leeuwarden ter waarde van f 700.- is in beslag genomen. De kantonrech ter moet uitmaken of hier de loterij- wet werd overtreden. Z. H. DE PAUS zal op advies van z(jn dokters voortaan op zaterdag geen audiëntie meer verlenen. Na zijn te rugkeer uit Castel-gandolfo heeft zijn toenemende werkzaamheid soms dui delijke vermoeidheid veroorzaakt. DE HEER GALLARD, voorzitter van de Nederlandse conservatieve partij, heeft als particulier een aan klacht ingediend tegen de Waarheid wegens belediging. HET GERECHTSHOF te Den Haag heeft de journalist J. F. conform de eis wegens majesteitsschennis tot een gevangenisstraf van 10 dagen ver oordeeld. ZEVEN AUTO'S zijn op de rijksweg in de nabijheid van de Koninginne weg te Zwijndrecht door de gladheid geslipt. Zes wagens moesten met zwa re schade worden weggesleept. In het vervolg zullen rijk en provin cie in het algemeen slechts een in grote lijnen opgezet structuurplan op stellen, dat als achtergrond kan die nen voor een door de gemeenteraden vastgesteld bestemmingsplan met meer gedetailleerde aanwijzingen. Dit laat ste gemeentelijke bestemmingsplan zal dan ook voor de toekomst het enige plan zijn, waar de burger rekening mee moet houden. Een nieuw element is nog, dat de gemeentebesturen nu ook een derge lijk bestemmingsplan voor de kom der gemeente kunnen opstellen, ter bescherming waarvan ongewenste be bouwing kan worden geweerd. Daarbij zal de gemeente ervoor dienen te wa ken, dat de projecten niet op te lange termijn worden opgezet, om overlast aan particulieren zoveel mogelijk te beperken. Mocht niettemin aan een bepaalde burger een „onevenredig zware belas ting" worden opgelegd, dan kan de gemeente verplicht worden tot scha devergoeding. VERBETERINGEN De nieuwe woningwet, die nog voor een groot deel op de oude steunt, geeft toch op talrijke punten belang rijke verbeteringen en aanvullingen. Op de eerste plaats de financiële steun ten behoeve van de woningbouw door particulieren, een steun, die tot nog toe alleen op grond van de „tij delijke" wederopbouwwet kon wor den verleend. Daarnaast worden nog een aantal tijdelijke voorzieningen voorgoed in de wet gebracht. Ook zijn er nog enige nieuwe ge dachten in het ontwerp vastgelegd. Zo wordt aan de gemeentebesturen de bevoegdheid gegeven af te wijken EEN AGENT van de Dordtse ge meentepolitie werd midden in de nacht door een zenuwachtige jon geman aangeklampt, omdat bij hem thuis een baby op komst was. De agent deed wat er te doen was. Toen de dokter kwam lag de baby warmpjes ingepakt en de moeder maakte het best. DE MACHTIGE VAKBOND van ar beiders in Australië heeft besloten bij de regering te protesteren tegen atoomproeven in het land. Zij zouden van invloed zijn op de gezondheid van de mensheid en op het weer. DOOR DE overstromingen in zuid- Queensland (Australië) zijn veel ad ders opgejaagd naar de nog droge gebieden. Zij berokkenen de mensen erg veel last. Vele mensen lijden aan tyfus. Weersverwachting, geldig tot vanavond, opgemaakt door het K.N.M.I. in De Bilt: Toenemende bewolking, met la- ter plaatselijk wat sneeuw. Tem- 2 peraturen om het vriespunt. Tot 2 matig of krachtig toenemende, zuidoostelijke wind. 1 Het Belgisch weerkundig insti- 2 tuut verwacht: 2 Tot matig toenemende wind uit 2 zuidoostelijke tot zuidwestelijke 2 richtingen. Toenemende bewol- 2 king, met sneeuw en regen, met kans op ijzelvorming in noord j België. Stijging van temperatuur in de namiddag. Min. temp. 1 -5 graden, max. temp. 6-9 graden. Vandaag: zon onder 17.17 uur. 2 Maan op 16.15 uur. Morgen: zon 2 op 8.31 uur. Maan onder 7.59 2 uur. van de bouwverordening, indien deze ae toepassing van door de minister van Wederopbouw goedgekeurde nieu we bouwconstructies zou verhinderen. Verder zal de regering ieder jaar bij de indiening van de begroting een overzicht van de woningbehoefte en de van rijkswege te nemen maatrege len aan de volksvertegenwoordiging moeten overleggen. Tenslotte zal nu, zonder dat daar voor eerst een apart wetsontwerp moet moet worden ingediend, de regering de bevoegdheid krygen tot het houden van een algemene woningtelling. „Als Jungschlaeger net zo on schuldig is als de voormalige Neder landse militaire missie, die tijdens het proces van alles en nog wat is beticht, dan moet hij zeker vrijko men". Op deze duidelijke wijze karakteri seerde gen.-maj. A. J. A. Pareira, die als getuige a décharge was ge hoord en gisteren uit Djakarta terug keerde, het spel rond de Nederlandse arrestanten in Indonesië. De generaal en twee andere getui gen keerden gezamenlijk terug. Zij hadden lof voor de correcte wijze waarop zij in Djakarta zijn behan deld. Gen.-maj. Pareira had af en toe de indruk, dat de rechter hem wèl geloofde en de getuige a charge (Manoch c.s.) niet. Grote bewondering had hij voor mevr. Bouman. Schmidt maakte een vitale indruk, doch Jungschlaeger leek down. 55 Gisteren heeft de sovjet-ambassa deur in Washington een persoonlijke boodschap van de Russische premier Boelganin, overhandigd aan president Eisenhower. De Amerikaanse presi dent had hierby een kort onderhoud met de ambassadeur. Officiéél werd meegedeeld, dat het om een vriend schappelijke brief ging, met bepaalde voorstellen in het belang van de we reldvrede. Over de inhoud van de brief is niets bekendgemaakt. Eisenhower en Boel ganin hebben sinds „Genève" steeds gecorrespondeerd, zo werd gezegd. Vermoedelijk houdt de brief ver band met de komende besprekingen tussen Eden en Eisenhower. Premier Eden is per schip naar de V.S. ver trokken. Zoals bekend vormt het midden-oosten het voornaamste on derwerp van bespreking. Eisenhower meent, dat blijvende vriendschap van de V.S. met beide partijen voorlopig de beste remedie is. Premier Eden kreeg van de La- bour-partij een halve motie van wantrouwen mee. Daarin wordt „de zwakheid, verwardheid en wankel moedigheid van de huidige Britse regering en het ontbreken van ver beeldingskracht" bij haar betreurd. Het joodse wereldcongres heeft 'n beroep op alle vrije landen gedaan, om wapens aan Israël te leveren. NIEUW VOORSTEL. Tot vermindering van de spanning aan de Israëlische grens, heeft gene raal Burns voorgesteld, dat Syrië en Israël plechtig beloven, dat zij elkaar niet meer over de bestandslinies zul len beschieten. Ook wordt vrijlating van krijgsgevangenen over een weer voorgesteld. De handelmarge-beschikking 1955 zal binnenkort worden in getrokken. Dit werd door de mi nister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, meegedeeld tijdens de besprekingen, die hij en staatssecretaris Veldkamp hadden op de Hoge Veluwe, met vertegenwoordigers van de mid denstandorganisaties en die van de werkgevers in de industrie. Een woordvoerder van het ministe rie van Economische Zaken, die deze mededeling heeft bevestigd, deelde voorts mee, dat de besprekingen over de strikte prijsstabilisatie, die in de tegenwoordige omstandigheden past, bevredigend zijn verlopen. De minis ter heeft by de hiervoor genoemde vertegenwoordigers van de organisa ties veel begrip gevonden voor het standpunt van de regering, ten aan zien van de door haar gevoerde poli tiek van prijsstabilisatie. Het overleg zal worden voortgezet. In de buurt van het plaatsje Pam- hayen, bij de Oostenrijks-Hongaar se grens, zijn twee Migs tegen elkaar gebotst. Een van de piloten, een Hongaar, is om het leven ge komen, de ander, een Rus, kapitein NikolaiKonoplov, wist zich met een parachute te redden. Kapitein Konoplov beweert dat zij bij de achtervolging van twee onbekende vliegtuigen tegen elkaar zijn gevlo gen. Op de foto de Russische kapi tein, die wacht op de ondervraging van de Oostenrijkse autoriteiten. Het H'estduitse geïllustreerde blad „Revue" heeft deze week een artikel gewijd aan de Duitse oor logsmisdadigers in Breda en de stemmen, die in de Bondsrepubliek zijn opgegaan om deze mannen in vrijheid te stellen. Deze 39 Duitse gevangenen vergiftigen de be trekkingen tussen de Bondsrepu bliek en Nederland, maar wij zijn van mening, dat elk beroep op de menselijkheid in hun geval mis plaatst is", aldus het blad. „Met uitzondering van vijf of zes gede tineerden ten aanzien van wie wellicht een vervroegde vrijlating zou kunnen worden overwogen, zitten alle andere verordeelden terécht in Breda. Zij hebben voor aan vaste regels onderworpen tri bunalen terechtgestaan, zij had den hulp van verdedigers en zij konden tegen hun veroordeling in beroep gaan. Het behoeft ons niet te verwonderen, dat zij niet kon den profiteren van verzachtende omstandigheden, want zij hebben zeer zware misdaden begaan: wrede mishandelingen van gevan genen die zich niet konden ver weren, executies zonder vorm van proces, het vermoorden van on schuldige voorbijgangers op straat, om slechts enkele van hun misdaden te noemen. De restauratie van de oude kerk te Delft, waarmee zes jaar geleden werd begonnenkan nu, dank zij een gunstige financieringsregeling in een sneller tempo worden voort- gezet. Het zal nog tot 1960 duren eer deze grote restauratieonder leiding van architect Harm van der Kloot, voltooid zal zijn. Grote ge deelten van de kerk zijn reeds ge reed gekomen. Thans worden de grote bogen in het dwarsschip on der handen genomen. Op de foto de restauratie van het dwarsschip De kalkstenen pijlers en kolommen, die tijdens de grote stadsbrand van 1536 zeer te lijden hebben gehad, worden afgebikt. IN EEN zuidvietnamese haven zijn 3000 leden van het vreemdelingenle gioen ingescheept, om naar Algerij® te gaan. DE PRESIDENT v. India heeft Por tugal zo half en half gesmeekt, om de enclaves, waaronder Goa, aan In dia af te staan. De N.V* Commerciële Bank De rechter-commissaris in de straf zaak tegen de leiders van de in li- kwidatie zijnde N.V. „Commerciële Bank", in welke zaak onlangs enige arrestaties hebben plaats gehad, heeft de gewezen directeur dezer bank, mr. C. H. J. F. van H. op bepaalde voor waarden op vrije voeten gesteld. De invrijheidstelling is geschied op grond dat de detentie van de ex- directeur voor 't onderzoek niet meer nodig was. Verdachte heeft ten aanzien van het opzettelijk publiceren van onware jaarstukken een bekentenis afgelegd. Verwacht wordt, dat het gerechtelijk vooronderzoek naar de overige feiten nog geruime tijd zal vergen. De wetten in ons land zitten goed in elkaar en men zou verwachten, dat er geen enkel gaatje openblijft voor degenen, die haar willen ontdui ken. Toch rekent men buiten de list van de doorsnee-Nederlander, zoals gisteren gebleken is tijdens twee rechtszaken. Eén zaak ging tegen een kweker, die vergunning had om in kassen tulpen, narcissen en hyacinten te te- (Van onze parlemenatire verslaggever). Het ziet er in het geheel niet naar uit, dat de minister van Verkeer en Waterstaat nog deze maand of zelfs in februari zijn voorgenomen be zoek aan Brabant zal brengen. Zoals bekend, heeft hü in december toege zegt, met de commissaris der konin gin in deze provincie te zullen spre ken over de waterstaatkundige vraag stukken. Bevoegde kringen op het departe ment v. Waterstaat deelden ons mee, dat de voorbereiding van een goed werkprogram van de kant van prof. De Quay, veel tijd vergt. Overigens had de commissie geen tijd kunnen vinden, vóór de volgende maand. Dan echter gaat minister Algera naar het buitenland. Waarschijnlijk zal de be windsman dus pas in maart naar Den Bosch komen. Na zeer langdurige nasporingen is de Rotterdamse recherche er in ge slaagd, de laatste hand te leggen aan het onderzoek inzake frauduleuze han delingen in de garage van de Rotterdamse Elektrische Tram aan de Sluis- jesdijk. Er is een komplot opgerold van daar werkzaam garage- en maga- zijnpersoneel, dat verdacht wordt zich in de loop der jaren aan belangrijke diefstallen ten nadele van de RET te hebben schuldig gemaakt. Aangenomen kan worden, dat deze diefstallen hun oorsprong vinden in de oorlogsjaren. De zaak begon te lopen in juli 1955, toen één van de voormannen van het magazijn thuis een hoeveelheid gereedschappen en verf van de RET in zijn bezit bleek te hebben. Een zekere J. B. bleek één der schakels te zyn in de diefstallen, die zich in het magazijn voordeden. Omdat het de politie opviel, t a de goederen nogal volumineus van omvang waren en met bedrijfswagens van e tram bij B. thuis werden gebracht, vatte men verdenking op tegen de -jarige c. V„ die als opzichter belast was met het toezicht op de kostbare magazyninventaris. nog een half jaar was doorgegaan, de zolder van 's mans woning onder de last was bezweken. Twee vracht auto's met goederen werden bij hem weggehaald. Een voortgezet onderzoek gaf even eens aanleiding de recherche in te schakelen, omdat knoeierijen met banden in de afgelopen jaren waren ontdekt. Jaarlijks gebruikt de RET met haar 200 autobussen een groot aantal banden. Al deze banden wer den op een bepaalde wijze gemerkt, omdat de fabrieksnummers niet dui delijk te controleren zijn. Hoewel V. bij zijn aanhouding hals starrig ontkende moest hij wel toe geven, toen een huiszoeking aan het licht bracht, da7 hij er thuis een RET- magazijn in het klein op na hield. Volgens de rechercheur was de hoe veelheid zo groot, dat wanneer hij Bij het onderzoek kwam vast te staan, dat het met het monteren van de banden belaste personeel, de in middels gearresteerde 47-jarige J. G. S. en de 53-jarige L. J. P. B. met de magazijnmeester C. V. en met de 58- jarige garagechef P. M. zich onderling verstond, waardoor het mogelijk was nog goede banden op papier af te keuren, ze daarna achter te houden en te vervangen door nieuwe of gevul- caniseerde banden. Deze goede „afge keurde" banden werden van de hand gedaan aan de 52-jarige koopman T. D„ die als opkoper geregeld het afge keurde materiaal opkocht. BANDEN EN ACCU'S In een afzonderlijk komplot bleek eveneens betrokken de 47-jarige ver tegenwoordiger J. C. V., die voor een grote bandenfabriek in het centrum van het land de banden van de RET die gevulcaniseerd moesten worden, ophaalde aan de garage. Ook langs dit kanaal werd in de loop der jaren een groot aantal nog bruikbare banden afgevoerd. Hierbij kan nog worden vermeld, dat de vertegenwoordiger V. deze banden afzette bij klanten van zijn eigen baas en dat deze onderne ming zich door V. voor duizenden gul dens benadeeld acht. Later is nog aan het licht gekomen, dat C. V., die in het begin van dit verhaal speelt, ook betrokken was bij een niet onbelangrijke handel in dynamo's en accu's. Men trof een uitvoerige administra tie aan. Daarin kon men nagaan, dat hij van 1947 af tot kort voor zijn ar restatie een uitgebreide handel in dy namo's had gedreven met een tweetal firma's hier te lande. Het onderzoek leverde tenslotte de arrestatie op van de 35-jarige elektricien H. H. C„ die reeds in 1948 ontslag had genomen bij do RET, van de 38-jarige elektricien M. K.. van de 56-jarige elektricien A. C. M. van N. en van de 59-jarige elek tricien H. J. W. DE BUIT IS ZOEK Aangenomen wordt, dat in deze af deling voor duizenden guldens door V. met zijn trawanten is verdwenen. C., die ook reeds in de oorlog bij de RET was, bleek van het door hem grotendeels ontvreemde materiaal een verlichting te hebben aangelegd in een vermaaksetablissement in Rotter dam. Waar ai het gestolen materiaal is gebleven kan niet meer worden nage gaan. De recherche kwam er achter, dat dynamo's waren geleverd aan een deel van de zuiderzcevloot en dat enige accu's waren vervoerd naar een plaatsje in de omgeving van Leerdam, waar boerderijen niet over een elek trische aansluiting beschikken. In deze zaak werden in totaal der tien verdachten gearresteerd, waarvan er negen ter beschikking van de jus titie werden gesteld. len. Op de open grond mocht hij dit echter niet. Wat deed de man? Hij plantte volop „verboden" bollen in de open grond en tegen de tijd dat eerste groen boven de aarde kwam, plaatste hij er een verrolbare broei kas boven. Zo waren het dus „kas- gewassen'.' Er werd een principiële boete geëist van tien gulden. Een andere zaak was die tegen een kruideniersbedrijf te Alkmaar. Deze onderneming behoorde dinsdagmid dags te sluiten, doch wat deden de eigenaars? Zij gingen ook borstels e.d. verkopen, waardoor zij „waren huis" werden en bijgevolg op maan dagochtend moesten sluiten, wat hun heel wat beter uitkwam. Ook hier werd een kleine boete geëist. Uit-> spraak in beide zaken over 14 dagen. Het Franse parlement heeft giste ren twee communisten benoemd in belangrijke bestuursfuncties. Er wa ren negen functies beschikbaar. Geen enkele Poujadist is aan bod gekomen, wat een protest hunnerzijds uitlokte. Dit protest werd echter verwor pen. De Franse communistenleider Du- clos heeft gezegd dat zijn partij een muniston wensen een „Volksfront socialist als premier wil. De com- regering", bestaande uit communis ten. socialisten en radicalen. Het feit, dat communisten bestuursfunc ties doet verwachten bewijst, dat hun invloed in het parlement vrij groot zal zijn. Alle Westduitse geleerden, die meegewerkt hebben aan de ontwikkeling van de V-l en V-2 raketten welke in de tweede wereldoorlog zijn ge bruikt, zullen in april te Mün- chen bijeen komen voor een studiecursus, georganiseerd door de Noordatlantische Verdrags organisatie. Eerder was door twee officieren van de afdeling geleide projectielen van de Amerikaanse luchtmacht mee gedeeld, dat de V.S. thans een lange-afstandsprojectiel hebben met een atoomlading, waarvan de explosieve kracht groter is dan die van alle in de tweede wereldoorlog uitgegooide bom men. Het gebruik van derge lijke projectielen betekent, dat een zeer grote nauwkeurigheid „niet meer zo belangrijk" is.

de Stem | 1956 | | pagina 1