Zeldzame interi'eurstukken De bromfiets: een gevaar voor de berijder en zijn omgeving KloosterarouioBBBSl AXEL-HULST: Z.-YLAAMSE DERBY GOUDBOUILLON Monte Carlo baadde in zonlicht Laatste traject slagveld in de mist Slechts enkele Ned. equipe bleef strafpuntenloos Voetbalcompetitie blijft om van te smullen cfiool aid 'EN )A n Lompenhandelaar sal te Middelburg afrastering moeten plaatsen Ned. schaatsploeg Titelstrijd bandstoten GOEDE RIT VAN KEE3 BROEKMAN Geen top-geheimen verdwenen Winnaar in 1955 strandde vóór finish Blijven de punten in Vlissingen en verliest Steen van Corn. Boys Het gaat spannen in 4e klasse H AANBESTEDINGEN WATERSTANDEN 9 DAGBLAD DE STEM VAN "VRIJDAG 20 JANUARI 195C oorden waar ,an de heer andant B.B.- iressante en spreker de Met nadruk willige basis ld komt. •den daarna or een twee- ïpjes. 1st gaven en- Is lid. zodat thans vrij- lokhoofd zal f. besloot deze rtelijk woord en deed een nwezigcn het dragen aan er parochiale kt en onder rd. oensdagavond elijke verga- ebouw, waar ie aanwezig gswoord van schooljeugd tn cle dag op iald, de vele tmuseerd met de operette as even keu en klaterend en oud-leer- ;oneelstuk op ling, de heer i herinnerin- eden", die er }ok werd de ig gehuldigd, de parochie- de feestelijk- leelte bestond eceptie, waar torie vertelde het woord •t oud-schooi er, het tegen- r de Raay en jdhoolbe stuur, noemde bood, een prach- roor de school AG. in het teken de fanfare ar jaarlijkse :n met een H. tuur en leden, rbergiers, die t een bezoek :n gezellig di- s heer F. van in de avondL gaan happen, ïogen rekenen, e muziek door B.M. RIK. Prins Hen dag. De tra ag die er aan /ereniging een 1. de heer Th. at sukses voor elke de hoog- in en A. Bre- iver de zijvo- door de ge- nenlijke maal- ijdens de ver- e bestuursle- ■den herkozen. B..I.B. ikaal hield de dering. In de voorzien door tl. de Dobbe- liiclcl daarna H.B.O. hield haar nde ierd voorzitter bij accla- op diverse .geen veel tijd ,s weer begon- >MT BIJEEN. oor de eerste ure zitting bij— :e agenda af te oewijzing vor- Ideel van de -theater 7 uur: Concertgebouw de wind. ympia-theater 8 De slaapwan- e overmoedigen. a: Zij allen wa- Op weg naar ingslokaal: Jaar- De Volharding. Haers 7.30 uur: Viaamse Opera De slaapwan- e overmoedige11- a: Zij allen v/a- Op weg naar ater 8 uur: Liet- jebouw 2.30 uur: ïclub; 7.30 uur: 1. Luxor-theater de wind. [ympia-theater 8 uw 8 uur: Atil- 6.30 en 9 uur: legioen. van Dijck 7.30 lam. De in 1810 gebouivde kerk der Nederlands Hervormde Kerk te Ooslerhout is dezer dagen op de lijst van Monumentenzorggeplaatst en binnenkort zal onder architec tuur van ir. J. de Wilde (Breda) de restauratie ter hand tvorden genomen. Hierboven twee foto's van interieurstukken. Links de 16e eeuwse, prachtige eikenhouten preek stoel. Rechts een der schitterende koperen kronen (vroeg-17e eeuuis) met op de ach tergrond het in het begin der 18e eeuiv gebouwde oggel. Allemaal pronkjuwelen. Talrijk zijn de gevaren die er kleven aan het berijden van een brom fiets. Het is soms schokkend, de gevolgen te vernemen van die ene ver keerde Mandeling, van dat ene moment van onbedachtzaamheid, dat hier werkelijk waar maakt, dat men soms de grote dichter was hier zijn tijd ver vooruit! jaren schreit. Het berijden van een bromfiets wordt nog gevaarlijker bij slecht weer. De regen striemt de bestuurder in het gelaat, hij duikt ineen, ziet slechts enkele meters voor zich uit. Maar het gas blijft open! Het stond er zo eenvoudig in de tenlastelegging voor de Kantonrech ter te Middelburg, Mr. J. Moolen- burgh. „Op de Nóordweg te St. Lau rens zonder noodzaak tegen een hand wagen opgereden". Het was de 22- jarige kleuteronderwijzeres mej. J.S., uit Souburg, die de gevolgen hiervan ondervond. Een specifiek voorbeeld: door de regen had zij een bril dragend „het wagentje niet zien staan", zoals zij het uitdrukte. Om een lang verhaal kort te maken: haar onderkaak was gebroken, één hoektand moest zij missen, terwijl de snijtanden zelfs nu nog losstaan het ongeval gebeurde op 24 okt. j.l. Iregelmatig is zij thans nog on der behandeling van een bekend chi rurg. Minder ernstig was, dat de in houd van 6 flessen pap zich zacht- kens sijpelend over de Noordweg verspreidde en het karretje een duw poot miste: totale schade acht gulden. „Levensgevaarlijk, fnuikend voor u en voor anderen" sprak de Kanton rechter, die haar tevens de raad standigheden de bromfiets maar te laten staan. De Ambtenaar van het O.M. Mr. T. Lebret, wees er op, dat mej. S. zich enerzijds gelukkig kan prijzen, dat het slechts een karretje betrof; evengoed was het mogelijk geweest, dat zij personen niet had gezien. Zijn eis, mede omdat zij reeds zo gedu peerd is, was betrekkelijk laag, 15.- subs. 3 d. De Kantonrechter vonnis te 10.of 5 d. GEBROKEN KAAK (II). Een sergeant van de C.O.A.K., de 38-jarige C. v.d. H. verhaalde, hoe hij op 18 okt. j.l. in de Lange Noord straat in de schoot van een brom fiets werd opgenomen. Hij voelde een klap tegen zijn gezicht en vond zich zelf terug onder zijn rijwiel. De ser geant reed in de richting van de Markt. De 43-jarige grondwerker A. L. uit Domburg, die vanaf de Markt kwam en de Stadhuisstraat inwilde, Het voor hem geen doorgang vrij. De grondwerker bood spontaan aan om de schade aan het voorwiel van de sergeantelijke fiets 8.—) te vergoeden. Maar daarmee was de gebroken kaak van v.d. H. nog niet geheeld. Hiervoor heeft een militaire arts zijn kundigheden aan de dag moeten leggen. En met zo'n kaak, daar wordt zelfs in militaire krin gen mee gegeten, mee gepraat. De bromfietser is uiteraard fout geweest de Ambtenaar vorderde 50.subs. 10 d. Het vonnis was 30.of 10 d Instemmende geluiden kwamen uit de mond van de 41-jarige winkelier F.C.H. uit Vlissingen, die op 28 dec. j.l. met een auto op het kruispunt Aagje Dekenstraat - Scheldestraat in haalde. „Is dat zo" vroeg de Kantonrech ter. „Inderdaad, edelachtbare klonk het krachtig en rondborstig. „Volgende keer gaat het mis", was het weerwoord. „Inderdaad, edelachtbare ik ben het volkomen met u eens" klonk het we derom sonoor en instemmend. 15-subs. 3 d." sprak de Ambte naar. ontstemd.6' V6el!" klonk het thans gedaa£"eChter: "U hebt het bewust meer3 te'doen!" trachten het Kantonrechter: „Ik 2al trachten is natuurlijk een gek gezegde. U moet zeggen het zal niet weer gebeuren Deze belofte kwam toen inderdaad toestand. Het vonnis ook, lo. subs. Op dezelfde datum. 28 dec rped de 22-j. mevr. F.J.M.B. in de Mid delburgse Korte Delft met haar fiets in de verboden richting „Ik ken de borden niet" vertrouw de zij de verbaHsant toe. „Een boekje kopen voor een dubbel tje adviseerde de Kantonrechter een vonmsje 3 of 1 dag (conform) PENSIOENGERECHTIGD. I,1}6 wnU'"nirïse, '"mpenhandelaar hce" «en opslagterrein aan het Arnemuidse voetpad. Een opslagter rein zonder afrastering weliswaar. Volgens een gemeentelijke verorde ning moet die er wel zijn. De ge meente is verdraagzaam geweest, zo zei de directeur van gemeentewerken de heer A.B.J.W.M., zelfs twee jaar lang. J. was het er niet mee eens. Op een ander, nabijgelegen terrein hoeft het ook niet, zo betoogde hij. De ge tuige had reeds gezegd, dat het op J.'s terrein opgeslagene bestaat uit „oude rommel'. Op het terrein waar J. op doelde, liggen gebruiksvoorwer pen. „Op het mijne ook" zei de lom penhandelaar. „Ja, maar deze is aan de pensioen gerechtigde leeftijd toe" meende de kantonrechter. J. zal rekening dienen te houden met het stedeschoon. Twee boeten wer den hem opgelegd, elk van 7.50 subs. 4 d. Per 1 maart a.s. zal de afrastering er moeten staan. (Advertentie) Voor wereld- en Europese kampioenschappen Naar wij vernemen, heeft de Kon. Ned. Schaatser,fcijdeirs Bond Gerard Maarse, Kees Broekman, Wim de Graaft en Reinier Paping ingeschre ven voor de wereldkampioenschappen in het hardrijden op de schaats, welke 11 en 12 februari a.s. in het Bislet- stadion te Oslo worden gehouden. Het ligt in de bedoeling, dat deze zelfde rijders op 25 en 26 februari op de Europese kampioenschappen te Helsinki aan de start verschijnen. De opgave voor Helsinki is evenwel van recht voorbehouden wijzigingen in voorlopige aard, men heeft zich het de ploeg aan te brengen, indien de resultaten tijdens de Olympische Win terspelen te Misurina en de wereld kampioenschappen te Oslo daartoe aanleiding geven. Acht finalisten Aan het Nederlands kampioenschap hoofdklasse bandstoten, dat van 1 tot en met 4 maart a.s. in het Groothan delsgebouw te Rotterdam wordt ge speeld, zullen de volgende biljarters deelnemen: Eichelsheim, R'dam; Kruythof, Ba- rendrecht; Metz. Den Haag; Mol, A'dam; Oosterhout. titelhouder. R'dam Popeyus, Barendrecht: Sweering, A'dam en Teegelaar, R'dam. Zoals bekend heeft de Eindhove- naar Scholte uit protest tegen de schorsing van Kees de Ruyter zijn in schrijving ingetrokken. Maar zowel hij als De Kleine en Wijnen, die eveneens hadden inge schreven, zouden niet in aanmerking zijn gekomen voor de finale, omdat zij in deze spelsoort niet geclassifi ceerd zijn en zich acht geclassificeer de bandstoters hadden opgegeven. Scholte heeft zijn inschrijving inge trokken vóór de datum waarop die sloot; dit is volkomen reglementair en er zal dus niets tegen hem worden ondernomen. (Wel tegen de Ruyter? red.). Om de persoonlijke damtitel De party KeilerHuisman, uit de eerste ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland, die verleden week wegens ziekte van Huisman was uitgesteld, is donderdagavond te Amsterdam ge speeld. De partij eindigde na 55 zetten in remise. Koolhaas voorzitter van „De Zwaluwen" In de vacature van voorzitter van de Alg. Ned. Voetbalvereniging ,,De Zwaluwen", ontstaan door het bedan ken van mr. A. van der Wilde te Rijswijk, is bij enkele kandidaatstel ling gekozen de heer M. J. Koolhaas te Amsterdam. Hij was tot nu toe vice-voorzitter van ,,de Zwaluwen". Turijn étappestad Tour de France De grote Alpen-etappe van de Tour de France zal dit jaar in Gap be- gipnen en in Turyn eindigen. Het parkoers voert over twee ge duchte cols: de Izoard (2280 meter) en de Mont Genèvre (1854 meter). Na de afdaling naar Cesana, dat in een vallei ligt, volgt dan de klim naar Sestrières (2033 meter). Daar mee zijn de moeilijkheden ten einde, want de laatste 90 kilometer gaan over dalende of vlakke wegen. Turijn, dat dit jaar door de Giro wordt overgeslagen, wordt voor de eerste maal etappestad in de Tour, die nog nooit tevoren zo diep in Italië is doorgedrongen. Schaatsenrij den) De voor-Olympische wedstrijden te Davos Op de tweede dag van de voor- Olympische wedstrijden te Davos was de baan in betere conditie, hetgeen tot uiting kwam in de prestaties. zo noteerde de Rus Gontsjarenko op de 5000 meter 7 min. 59.4 sec., een zeer fraaie tijd en een nieuw baan- rekord. Hij reed tegen de jonge Duit ser Kuhnert die voor de sensatie van de dag zorgde door 8 min 3 sec. te laten afdrukken, een nieuw Duits rekord. In de middag werd de baan onder de invloed van de zonnestralen gaan deweg trager. Toch werden tal van persoonlijke prestaties en een aantal nationale rekords verbeterd. Kees Broekman kan met een tijd v®5 IPin' 10 s,ec-» waardoor hij zich vijfde klasseerde, op een goede rit terugzien. Na hem was de Graaf 12e Nederlander de beSt «ePlaa'ste Moord op radar-expert De Amerikaanse federale recherche (F.B.X.) heeft het onderzoek naar de moord op de radarspecialist Richard Himmler overgedragen aan de plaat selijke politie van Boston, waar het lijk op een begraafplaats was gevon den. De F.B.I. liet weten dat er zich onder de papieren die in de auto van de verslagene werden gevonden, geen plannen voor de verdediging van de Amerikaanse Oostkust bevonden, zo als aanvankelijk was gemeld. De stukken hebben volgens de F.B.I. niets met de moord te maken. De auto van Himmler is na diens dood gebruikt voor een' overval op een benzine station. Cyclecross te Kwadendannne De Zeeuwse ren- en toerclub „Theo Middelkamp" te Goes organiseert op zondag 29 januari a.s. in de omgeving van Kwadendamme een cyclecross voor clubleden. Zowei amateurs, nieuwelingen als aspiranten mogen aan de start ver schijnen en rijden alle tezamen, ter wijl er ook geen aparte klassering is voor genoemde categorieën. De wed strijd loopt over een afstand van 25 km. Juist wij vrouwen weten de echte „Kloostervrouw Meftssö§ee«r te waarderen: vooral in de -moeiiift* dagen bewijst het zijn pijnstillende en heilzamo wer king. Daarom hebben verstandige vrouwen het steeds bij de hand. Vraag bij Uw apotheker ol drogist naar de echte MAGGI De zuiverste, krachtigste vleesbouillon. Heerlijk en handig en slechts C doosje a 2 tabletten. MONTE CARLO, donderdagavond. (Van een speciale verslaggever) Helaas is de profetie, die wij in ons voorgaand bericht over de rally van Monte Carlo meenden te mogen uitspreken niet geheel bewaarheid. Het heeft namelijk in de speciale trajecten tussen Chamery en Grenoble en tussen deze laatste plaats en voor het hier als laatst passerende contingent der deelnemers, strafpunten geregend. Dit was in hoofdzaak te wijten aan een, tegen het aan breken van de dageraad, plotseling opkomende zware mist, die de vele Alpenpassen tussen genoemde plaatsen in sombere nevels hulde. Degenen die dachten dat zjj door hun lage startnummer de pech hadden om deze wegen van deze zware speciale trajecten in de nacht te moeten rijden, konden in Monte Carlo tot hun grote vreugde constateren, dat wat zij voor een weinig waardeerbare geste van Fortuna hielden, juist een gunst van deze grillige vrouwe bleek te zijn. Slechts hier en daar hing er voor hen een flard mist van de bergen in de dalen. En deze mist was van zo weinig betekenis, dat de eerste tweehonderd deelnemers daardoor vrijwel geen strafpunten opliepen. het noodlot. Zij allen incasseer den de nodige strafpunten. KEURIGE „LANDING" Maar toen degenen, die te Mün- chen en Stockholm waren gestart op het slagveld arriveerden, kwamen de nevels in zulke dichte massa's opzet ten, dat de voorgeschreven gemiddel den van om en nabij de zestig kilo meter per uur, maar zeer ternau wernood of niet te halen bleken. Er behoefde onderweg maar iets te ge beuren waardoor een klein oponthoud ontstond, of de toch reeds krappe tijd bleek onvoldoende om zonder strafpunten de volgende controle post te halen. Het ongeluk wilde, dat juist de meeste Nederlanders als laatsten en wel in Stockholm waren gestart, zo dat dit contingent van onze rally- rijders de zwaarste klappen, te ver duren kregen. De equipes Tak-van der Vlugt, Koks-Goris, Heidendahl-Boek- hout, van Zijl-Bleeker, Dassen- Hertzdahl en Hulsker-Duyzings ontkwamen op dit 162 km lange routedeel niet aan de greep van De equipe, gevormd door Vilreon en Chevreton, geraakte in de mist ook een beetje van de wijs. Dit rij- derspaar sloeg op de kronkelende berg eenvoudig een hairpin over, zo dat de tocht een meter of tien door het luchtruim werd voortgezet. Toen landde de auto op een lager gelegen deel van de weg. Een keurige lan ding was het! Alle vier de wielen kwamen tegelijk op de weg en na even op en neer te zijn geschud, bleek bij rijders en auto alles nog op zijn plaats te zitten, zodat on verdroten naar de volgende tijd-con- tróle gereden werd! Van de Stockholm-starters, bracht het tweetal Verzijl-van den Bergh, het er het best vanaf. Hun strafpuntenlijst bleef schoon. Het scheelde maar een haar. De heren hadden de 20 extra seconden, die aan de speciale tijd-contróles gegeven werden, voordat men met het geven van strafpunten ging beginnen, hard nodig. Elf gebruikten zij hiervan, en met nog slechts negen seconden in de hand kwamen zij met de hakken over de sloot. Dit wat de in Stockholm gestartte Nederlanders betreft. Vóór dat zij En wéér is NAC een trede hoger geklommen op de A-lad der bij de hoofdklassers. Het bezet nu tezamen met Ajax, dat een ietsje beter doelgemiddelde heeft, de tweede plaats, waardoor Fortuna, met slechts één punt voorsprong nog, zich wel ernstig bedreigd moet voelen. Eii*lhoven neemt de zesde positie in en Noad de derde, onder de beruchte streep. BW, vierde in de rij bij de B-klassers, blijft het op zijn beurt puik doen en Willem II zesde in de rangschikking schijnt serieus te zijn „terug gekomen". Elinkwijk neemt daar sinds drie weken weer de lei dersplaats in, met Enschede en Rapid op slechts een „armlengte" en twee punten achterstand in het kielzog der Zuilense Utrech tenaren. PSV, sinds 11 dec. opnieuw naar de gevaarlijke zone teruggedrongen, schijnt zijn inzinking moeilijk te boven te kun nen komen: het prijkt thans op de 4e plaats in die nare omgeving. 1-?®'^, aI. ^Iiift h«t een ongekend spannende situatie, welke een behoor lijk aantal clubs uit het Zuiden meehelpt te bestendigen Gezien in het licht RrêrtaAfk e ,resultaten> welke zowel NAC als Roda Sport, die zondag in Breda elkaar tegemoet treden, verleden week boekten: de Bredanaars bii treTfen" h>a de" r! rnni S t °u* u contra Sparta, houdt in, dat liet komende treffen in de Baroniestad van buitengewoon aantrekkelijk gehalte is Daar leider Fortuna bij Sparta te gast gaat en Ajax bij HVC in Amersfoort als m,len^!.n.leri„U.nle®!.ti:1.i5t er ecn kansle voor Lussenburg en de zijnen om hun positie te verbeteren. De bezoekende Limburgers zijn echter ijverig bezig hun ongunstige positie (5e onder de scheidingslijn) te verbeteren, zodat de Bredase geel zwarten alle hens aan dek zullen moeten brengen om Roda Sport aan hun zegekar te kunnen binden Een uitverkocht huis ligt bij NAC voor de hand. Eindhoven zal het nog moeilijk ge noeg krijgen bij Vitesse in Arnhem. Ook Noad, thuisspelend, zal in uitste kende conditie moeten zijn om Storm vogels met succes de voet dwars te Jgwnen zetten. Toch geven wij de iilburgers een goede winstkans mee. De derby in 1B wordt in Den Bosch gespeeld lussen BW en Willem II Het wil ons voorkomen, dat van Roessel c.s. nu zij blijkbaar de in nerlijke moeilijkheden hebben over wonnen, door zullen gaan met win nen. PSV heeft tegen De Graafschap uit Doetinchem de beste kansen. Betaald le klasse Het in IA weer naar de middennoot teruggekeerde RBC doet de verre reis naar het Friese Haagje: Heerenveen, dat sinds het vertrek van Abe Len stra naar Enschede heel veel van zijn oude glans heeft verloren, (het prijkt onderaan!) Niettemin: opgepast Oranjewitte Roosendalers. Gewoon doorgaan, zoals vorige zondag! De Valk krijgt aan het Nijmeegse NEC een zware kluif. Baronie is (in 1B) op bezoek bij Helmond. Een aller minst eenvoudige opgave, die echter in winst kan worden omgezet, als van de aanvang af met enthousiasme wordt gespeeld en niet daarmee ge wacht wordt tot in de tweede helft, als... het meestal te laat is. Een buitengewoon belangrijke ontmoeting zien de Bergenaren komende zondag op Rozenoord. Dosko heeft namelijk leider K. F.C. (Koog aan de Zaan) tussen de krijtlijnen, dat nog ongesla gen (drie verliespunten uit drie gelijke spelen) en met 11 pun ten méér dan de Bergen op Zoomse roodgelen in 1 C leidt. Een uitstekende ploeg brengt dat KFC in het veld maar juist tegen technisch goede teams ontwikkelt Dosko zijn beste spel. Zal men daar in de Scheldestad dus vermoedelijk een aantrekkelijke wedstrijd kunnen aanschouwen, daarnaast lijkt het allerminst uitgesloten, dat Bennaars en zijn mannen met een verrassend resultaat uit de bus komen. Aan span ning dus geen gebrek daér. Het zal er druk zijn! Ook in Volendam, waar Helmondia op bezoek gaat, wordt het een ener verende kamp. Wij vermoeden, dat de profbroeken zondagavond de twee de plaats van hun gasten hebben overgenomen. TOP heeft uitspelend tegen ZFC (Zaandam) nog niet ge wonnen, evenmin als Wilhelmina bij Zeist, temeer omdat de Bossche ka naries in de aanvang kennelijk hun beste kruit hebben verschoten. Amateurs Alliance-Almania opent de rij bij de le klassers in IC. De roodzwarte Roo sendalers hebben van alle clubs in deze klasse het minst aantal wed strijden (10) achter de rug en hun 7e plaats op de ranglijst geeft dus niet de juiste verhouding weer. Wij hebben de indruk, dat Alliance zon dagavond twee punten rijker is. Vlis singen speelt ook weer eens thuis, tegen WH '16. Sinds verleden zondag prijken de mannen uit de De Ruyter- stad weer aan de kop en het zal de bezoekende Limburgers (uit Heerlen) niet meevallen winst te boeken. TSC, dat het zo lelijk tegen hekkensluiter Schijndel liet zitten, reist naar Mau- rits in Lutterade-Geleen. Van onder schatting der tegenpartij zal na het echec van 1.1. zondag wel geen spra ke zijn bij de Oosterhouters. Maar er zal niettemin hard aangepakt moeten worden om de punten te veroveren. Schijndel zal bij VSV '34 in Valkens- waard geen kans krijgen om het hu zarenstukje in Oosterhout te herhalen. De tweede klassers De programma's bij de tweede klas sers zijn deze week onvolledig; vier ontmoetingen zowel in A. als in B. De enige belangrijke wedstrijd in A is De Spechten - ODC. Vorige zon dag liet De Spechten bij JVC een steek vallen, we geloven echter niet dat zich zulks contra ODC zal her halen. OSS kan thuis van JVC win nen maar Boxtel zal tegen Sarto moeite genoeg krijgen om er een ge lijk spel uit te halen. Gemert conso lideert zijn tweede plaats door een zege op hekkensluiter SET. Zeeuwsch Vlaanderen krijgt deze keer een gewestelijke derby te aan schouwen: Axel - Hulst, van ouds her een treffen waarnaar in die ge bieden aller belangstelling uitgaat. De eerste ontmoeting van dit seizoen eindigde in een puntenverdeling (1-1) Er zullen dus heel wat weddenschap pen worden aangegaan over de uit slag van overmorgen. Wij voorspellen opnieuw een gelijkspel, nu wellicht met meer doelpunten. Roosendaal, nu reeds lantaarndra ger geworden, kan er dit seizoen maar niet inkomen en tegen bezoe ker Rood Wit, zal het wederom heel moeilijk worden. DESK staat op zyn beurt eveneens voor een zwaar karwei nu leider MOC als tegenstander fungeert. Het zal de Bergse blauwwitten echter aller minst gemakkelijk worden gemaakt in Kaatsheuvel. Wij zijn benieuwd naar het resultaat. Het belangrijkste, d.w.z. het span nendste treffen zien we in Etten zich ontwikkelen. Internos, verleden zon- wonnen. dag door MOC naar de derde plaats verdrongen, heeft RAC, nummer twee van de ranglijst geworden, te bestrij den. Reken maar, dat het er vurig naar toe zal gaan, want ener zijds zullen de Rijenaren maar al te graag de tweede plaats willen behouden, terwijl Inter nos maar al te graag de zo moeizaam verworven tweede positie terug wil krijgen. Een gelijk spel ligt vooralsnog het meest voor de hand. De derde klassers Heusden zien we zondagavond de eerste plaats delen met Reusel Sport nu het Concordia op bezoek heeft en Reusel Sport niet speelt. RKDVC gaat zijn derde plaats versterken, ten kos te van het te gast komende Zwaluw, en SCB zijn vierde positie idem van Hieronymus. RKTVV heeft geringe kansen contra GW en evenzo GSBW tegen Voab. Twee zeer belangrijke ontmoetin gen ontdekken wij in 3C te weten Veerse Boys - VES en RKC - WSC. Beide thuisploegen staan vooralsnog het gunstigst voor de volle winst. De Schutters gaat afrekenen met Zierik- zee en DHV met Gudok. In 3 D zal MÉTO, van het prille begin tot nu toe trots leider, niet al te zeer opzien tegen de ontmoeting van overmorgen, nu Zeeland Sport te gast komt. Maar de Hoogerheide- naren mogen geen steek meer laten vallen, willen zij uiteindelijk de titel kunnen veroveren. Hontenisse is. min of meer al bij voorbaat verloren te gen bezoeker RCS. Biervliet zien we zegevieren over ODIO en Steen na hevige tegenstand verliezen van Corn. Boys. De vierde klassers Drie thuisclubs geven we in 4E zonder meer gewonnen: Zigo tegen TAC Ons Vios contra Wit Zwart en Nevelo tegen Oisterwijk. SVG verliest echter op eigen grond tegen Hilvaria en het is zeer de vraag of Haarsteeg het met sukses op zal kunnen nemen contra Were Di. Ook in 4 F kan het overgrote deel der ontvangende vereniging volle winst worden voorspeld. Wij zien al thans Madese Boys TVC kloppen, SVO idem Groen Wit, Zundert PCP en EKÏVU DWC. Boeimeer heeft echter minstens kans op een gelijk spel tegen stadgenoot Breda. DEVO - Kaaise Boys is in 4 G de ontmoeting van de we :k. Wint de thuisclub, dan wordt Kaaise Boys naar de tweede plaats verwezen en misschien zelfs naar de derde, het geen gebeurt als Halsteren bij NSV weet te zegevieren, wat niet onmo gelijk is. Grenswachters heeft goede winstpa pieren bij SC Gastel, evenzo Steen bergen bij Burgh. In 4 H wemelt het van belangwek kende ontmoetingen. Daar aller eerst Ierseke - Clinge (een gelijk spel?), dan Luctor - Hansweertse Boys (idem?), Koewacht - RIA volgt in belangrijkheid (winst voor de thuis club?). Verder zijn daar nog Bres- kens - Hoofdplaat (zege voor de gast heren) en Oostburg - Sluiskil, die wel door de bezoekers zal worden ge- de finish bereikten, waren hen echter reeds 250 deelnemers vóór geweest. Deelnemers, die het de laatste nacht niet zo zwaar te verduren hadden ge had, want onder hen kon moeilijk gesproken worden van een „straf- puntenregen". De „neerslag" was nauwelijks van betekenis. Dit is in hoofdzaak, zo niet in zijn geheel, te danken aan de uiterst gunstige weers omstandigheden, die dit gedeelte van de rally-colonne begeleidden. De mist speelde hun geen parten en pas te gen de morgenstond werden de we gen hier en daar verraderlijk glad door een dun laagje ijzel. De koude manifesteerde zich dus, vreemd ge noeg pas bij het naderen van de zonnige kust der Middellandse Zee. GULDEN ONTVANGST Maar zonnig was het op de dag van de aankomst der deelnemers in het vorstendom en een gulden ontvangst werd hun aan de grens van Monaco bereid. De zon bracht hier de glans over de rally, maar dat was dan ook de enige glans die over de aan komst lag, want aan de organisatie ter plaatse ontbrak die der onberis pelijke te enen male. De rally werd namelijk besloten met een afdalingsproef over 720 me ter, uitgezet op de sterk dalende pas- weg die Monte Carlo met La Turbine verbindt. Het was de bedoeling zo snel mogelijk van de start, die vlie gend werd opgemeten, naar de finish te komen, waar de tijd werd opgeno men als men met de voorwielen stil stond over een dwarsstreep op het wegdek, en vóór een tweede, enkele meters verder getrokken, daaraan evenwijdige lijn. Wel. de rijders deden het allen razend snel, maar tussen de beurten verliepen steeds kostbare minuten waarin niets geschiedde. Tegen één uur 's-middags waren wachttijden van twee uur en langer een gewoon verschijnsel, En daarom was het een niet te onderschatten bof, dat het zulk prachtig weer was. Wij hadden er niet aan moeten denken wat die rijders allemaal zouden hebben ge zegd, als het pijpestelen had gere gend... 73 UITVALLERS Volgens een lid van het orga nisatiecomité hadden zich bij de sluiting van de laatste controle te Monte Carlo 235 ploegen ge meld van de 308 die uit de zeven startplaatsen waren vertrokken. Het voorlopig klassement werd donderdagavond opgemaakt, maar het zou waarschijnlijk pas heden, vrijdag kunnen worden gepubliceerd. PECH Een van de favorieten, die niet de finish haalde, was de Noor Gunnar Fadum, die met Per Manning ver leden jaar de rally heeft gewonnen. Ditmaal reden de twee met andere partners. De remproef van de Tur- bie. vlak voor Monte Carlo, is Fa dum noodlottig geworden want hij verbrandde de koppeling van zijn Sunbeam, dezelfde waarin hij ver leden jaar heeft gereden, juist toen hij de proef beëindigde. Hij had nog 20 minuten om de finish te bereiken, maar de reparatie zou daarvoor veel te veel tyd ver gen. Zo arriveerde hq in een andere wagen op de Promenade. Een ver schrikkelijke tegenslag, want tot aan de Turbie had hy, voorzover hij kon nagaan, geen strafpunten gekregen. NOC-Radio luisterwedstrijd Dinsdag 24 januari zal van 20.05 tot 20.25 uur over de zender Hilver sum I een radio luisterwedstryd wor den gehouden van het Nederlandsch Olympisch Comité. Deze wedstrijd zal herhaald worden op donderdag 26 januari van 21.45 tot 22.05 uur over de zender Hilversum H. De antwoorden op de vragen, ge steld tijdens deze wedstrijd dienen per briefkaart voorzien van een toeslag aan geldige postzegels gezonden te worden aan het N.O.C. ten Den Haag. De opbrengst hiervan zal ten goede komen aan het fonds voor uitzending van Nederlandse deelnemers naar de Olympische Spelen in Melbourne, WEGEN-ONDERHOUD Door de rijkswaterstaat te Middelburg werd aanbesteed het onderhoud in 1956 van rijksweg no. 18 op Sint Philipsland en op Schouwen-Duiveland. De inschrij ving was als volgt: M. van der Velde, Rruinisse f 37.600; J. M. Dekker, Brouwershaven f 38.300; L. van Popering, Bruinisse f 38.525; D. Rentier, Noordgouwe f 39.666; A. W. Wandel, Nieuwprkerk f 39.990; Fa. M. de Oude en Kr. T, de Jonge, Zierikzee f 42.000. WOONHUIS YERSEKE Door de heer Dronkers te Yerseke werd aanbesteed het bouwen van een woon huis voor de heer N. Oele. Voor timmer en metselwerk werd als volgt ingeschre ven: C. Bruinzeel Yerseke f 17.415; J. Marteyn, Yerseke'f 17.465; J. Luteyn, Yerseke f 17.900; M. Goeman. Yerseke f 17.963; G. N. Verburg, Wolphaartsdijk f 18.500; J. M. J. Schrijver, Goes f 18.650. Voor schilderwerk. M. Was, Yerseke f 1.375; C. M. Smit, Yerseke f 1.660; M. de Koeyer, Yerseke f 1.674; Joh. Steke- tee. Yerseke f 2.120. Het werk werd aan de laagste inschrijvers gegund. Mannheim 244 (+0.02) Kaub 200 (+0.04). Trier 229 (-0,15), KÓblenz 236 (+0.05), Keulen 207 (-0,02), Ruhrort 415 (+0,03), Lobith 1034 (-0.03), Nijmegen 811 (-0,05), Arnhem 822 (-0,04), Eefde 354 (-0,04), Deventer 263 (onver.), Namen la Plante 171 (+0,03), Maastricht hoofdsluis 4388 (-0,01), Borgharen 4010 (-0,46), Belfeld 1183 (-0.07), Grave 510 (+0,01).

de Stem | 1956 | | pagina 3