Harahap staat zonder meer machteloos PRINS NILLES C.S. I VEROVERDEN HILVERSUM .(TENDERS: „IK HEB MANOPPO GEEN HAND GEGEVEN" Noodlottige vergissing DE DOOD OP DE WEG Euratom moet er komen Eén partij in Egypte Eerste Kamer aanvaardt nieuwe Gezondheidswet Dubbelzinnige aanhaling Storm op de Noordzee HOGE RAAD SCHORST HET ARREST TEGEN RÖHRIG P.N.I. eist aftreden van de huidige regering „STRIJDBARE DEMOCRATIE" Rumoer tijdens proces Jungschlaeger De moorden te Brussel ZOAYO-OVERLEG IN AUSTRALIË iets lagere temperaturen WAT NU MET „GENEVEA Parlementsleden van klein-Europa ACTIE TEGEN POUIADE Lamp van de Broederschap Eerbetoon aan de gevallenen En nu.op naar de studio Vreugdedans proces-verbaal en een huis in Waalwijk Met enige reserve van K.V.P.: Foster Duties; België consumeert steeds meer oesters Voor de eerste maal De zitting geschorst men fe dit op. 2hool -t aitya katho- Naar als er worden in een ndbouw. liet voor loot h(j, van de ?den ia| indbouiv. irevalln naar te even i(jn izoeken". COLSEN H. Mis, door de ond, rec- emaaltijd 85- lursvaca- werd de iburg. excur- and te n tocht P nngen en te orga- reünie Ir. v. onder- o op in maken Avonds een niet maar gelardeer- van Vlaande- Een jammerlijke, maar begrijpelijke vergissing van de politie is er wel licht oorzaak van, dat de daders van de drievoudige moord te Brussel, en kele weken geleden, niet onmiddellijk konden worden gegrepen. Een van de slachtoffers blijkt op het laatste moment in paniek de politie te hebben gemeld van het commissa riaat te St. Joost ten Node. De agent, die de telefoon aannam, verstond als huisnummer ,,soixanle quatre" in- plaats van „trois cent quatre". Hij keek in het adresboek en kwam tot de conclusie, dat het adres in kwestie ressorteerde onder het gebied van de Brusselse politie. De agent gaf dus een seintje naar het bureau in Brussel, maar de poli tiemannen die aan de oproep gevolg gaven moesten onverrichter zake te rug keren. Het adres was immers ver keerd De Belgische pers oefent nu nog al was kritiek op de merkwaardige ma nier, waarop in en rond het Brusselse de politietaken zijn verdeeld. In het hoofdkwartier van de Austra lische stafchefs, Victoria Barracks, te Melbourne is dinsdag een conferentie begonnen van afgevaardigden van landen der Zuidoostaziatische Ver dragsorganisatie. Aan de hand van verslagen die in november door militaire adviseurs te Pearl Harbour zijn opgesteld, zullen aanbevelingen worden gedaan aan de Zoavo-raad, die in maart in Pakistan bijeenkomen zal. De conferentie in Melbourne wordt achter gesloten deu ren gehouden. De Australische minister van de fensie, McBride, zei in zijn welkomst toespraak, dat delen van zuid-oost- Azië altijd bloot staan aan een aanval, van buiten af of van binnen uit, en dat nog nooit eerder zoveel waak zaamheid nodig is geweest. BEEK (Z.-Limburg)De 17-jari- ge schippersknecht P. Stallinga uit Delft slipte met zijn bromfiets en kwam zo ongelukkig met zijn hoofd op de rand van een stoep dat hij ter plaatse overleed. VOOR SCHIPHOL is het jaar 1955 een recordjaar geweest. Driekwart miljoen passagiers werden van en via de luchthaven vervoerd; ten opzichte van 1954 een stijging van 20 procent. GENERAAL Tran Van Soai, een der leiders van de opstandige Hoa Hao- sekte in zuid-Vietnam, onderhandelt momenteel met de regering over het neerleggen van de wapens. Voor hij een besluit neemt, wil hij eerst al zijn bezittingen terug hebben. IN BRUSSEL is een bericht van „De Standaard" tegengesproken over een mogelijke verloving van Koning Bou devijn met prinses Isabella van Frankrijk, de dochter van de Graaf van Parijs. IN JAPAN is men begonnen met het uitwerken van plannen voor de bouw van een door kernenergie voortbewogen supertankschip. Het schip zou 40.000 ton moeten meten en een reactor krijgen van 20.000 P.K. DE POLITIE te Bombay heeft giste ren op drie plaatsen in de stad van haar vu irwapens gebruik moeten ma ken. Betogers wilden namelijk een aantal overheidsgebouwen in brand steken. DE WESTDUITSE autoproduktie heeft in het afgelopen jaar een rekord be reikt van 908.841 stuks, of 33,5 procent meer dan in 1954. BONDSKANSELIER Adenauer heeft op medisch advies zijn plan laten va ren, om medio februari met vakantie naar de Canarische eilanden te ver trekken. NA EEN onderbreking van vier maan den hebben de Sovjet-Unie en Japan hun besprekingen in Londen over .en vredesverdrag voortgezet. SYRIë HEEFT gisteren de Veiligheids raad verzocht, de bij de V.N. aange sloten landen aan te bevelen, hun eco nomische hulp aan Israël te staken. DE FRANSE directeur van een model boerderij in oost-Marokko en zijn LTnVUV0OT verz6tslieden dood geschoten. Een zuster van de vrouw werd ernstig gewond. De vijf kinde ren zyn ongemoeid gelaten. Weersverwachting tot vanavond: Veranderende bewolking met in t het zuiden van het land hier of J daar mist. Later plaatselijk en- i kele buien. Matige, langs de VVadder.kust tijdelijk krachtige t wind tussen west en zuid. Iets lagere temperaturen. t Vandaag; zon onder 17.04 uur, maan onder 23.27 uur. Morgen: zen op 8.41 uur. J WOENSDAG 18 JANUARI 1958 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Premier Harahap van Indone sië zit in een moeilijk parket. Aan de ene kant moet hij zijn gezicht redden tegenover Den Haag, dat allesbehalve verguld is met het plotselinge afbreken van de besprekingen in Genève, aan de andere kant mag hij de regeringspartijen, die tegen over eenkomsten met Nederland wa ren, niet tegen zich innemen. De noodzaak van eensgezindheid in het wankele kabinet wordt nog dwingender, nu de P.N.I. (Soe- karno's partij) gisteren op aftre den van de huidige regering heeft aangedrongen. Een verklaring van vice-premier Djanuismadi heeft alle twijfel om trent de ware oorzaak van de te- Volgens een woordvoerder van Jean Monnet's „Actiecomité voor de Ver enigde staten van Europa" zijn leiden de politici en vakbondleiders van de zes landen van „klein Europa" het er over eens, dat de geprojecteerde Eu ropese autoriteit voor de atoomener gie, die men „Euratom" wil noemen, een supranationaal lichaam zal zijn. Het actiecomité heeft gisteren' zijn eerste bijeenkomst in Parijs gehou den. Het is door Monnet op eigen ini tiatief bijeengeroepen. Monnet zal de afgevaardigden, die parlementsleden zijn, verzoeken in hun parlementen actie te beginnen voor het sluiten van een Euratomverdrag naar het voor beeld van het verdrag inzake de op richting van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap. rugroeping der delegatie weggeno men. „Die terugroeping", zei hij, „betekent een tijdelijk uitstel van de besprekingen. Of ze op een later tijdstip zullen worden hervat, zal van de ontwikkeling afhan- &en Wellicht géén tijdelijk, maar defini tief uitstel dusDe Nahdatul Ulama, die als een sterke partij uit de ver kiezingen te voorschijn kwam en de kleinere P.S.I.I. wilden in elk geval terugroeping van de delegatie. Om het bestaan van zijn kabinet niet totaal onmogelijk te maken, was Harahap gedwongen tot een compromis, dat in feite neerkomt op een knieval voor de twee partijen. Intussen heeft het besluit van Dja karta een grote politieke activiteit ontketend. De zaakgelastigde van In donesië in Nederland, de heer Kwee Djie Hoo. vloog gisteren naar Genève om overleg te plegen met minister Agung. Uit Djakarta vertrokken de drie koeriers, die in Genève de Indo nesische ministers zullen moeten in lichten. Deze Iaatsten willen vrijdag naar Indonesië vertrekken. De overige delegatieleden blijven dan nog in Genève. Om tegen over Nederland niet de verve lende indruk te vestigen dat over het lot van de conferentie in i'eite al is beslist De Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, Graaf van Bylandt, heeft gisteren een half uur lang met premier Harahap gesproken. In de verklaring van de P.N.I.waarin het aftreden van de huidige Indonesische regering wordt geëist, wordt tevens gezegd dat er nu een zakenkabinet moet komen, dat als enige taak de formatie van een nieuw parlement zou moeten hebben. Er zouden reeds pogingen worden gedaan om te komen tot een coalitie regering, bestaande uit de Nationalis ten P.N.I.)de Mohammedaanse Masjumi en de Nahdatul Ulama. Als dit niet mogelijk zou blijken, is er volgens politieke waarnemers toch weinig kans, dat de communisten in een toekomstige regering worden ge haald. Soekarno heeft zich, zoals men weet, voorstander verklaard van een regering, waarin ook de communisten vertegenwoordigd zijn. 96e JAARGANG No. 22050 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 Onder de leuze: „strijdbare demon stratie tegen militairisme en de ag- gressieve NAVO-politiek", is ter gelegenheid van de 37ste herden king van de terechtstelling van Karl Liebknecht en Rosa Luxemburg in oost-Berlijn de grootste communis tische militaire demonstratie aller tijden gehouden. De foto toont een afdeling van de arbeidersmilitie op de Stalin-Allee. Michel Bokanowski, een Gaullisti sche afgevaardigde van een Parys' kiesdistrict, heeft bekend gemaakt, dat hij een comité voor de verde diging van de republiek" vormt ter bestrijding van Poujade. Personen van alle politieke richtin gen kunnen zich hierbij aansluiten. Bokanowski zei, dat voor het eerst in de geschiedenis van de republiek 52 fascistische afgevaardigden in het parlement zijn gekozen. Poujade was, naar zijn mening, omringd door voor malige collaborateurs met de Duit sers. In de 53ste zitting in het pro ces Jungschlaeger, die gisteren werd gehouden, kwam het tot zo n hevige woordenwisseling tussen de beklaagden, getuigen, de rechter en de verdedigster, dat rechter Maengkom besloot de zitting te schorsen. Het had oorspronkelijk in de bedoe ling gelegen, generaal-majoor Perei- ra, het hoofd van de voormalige Ne- derlandse Militaire Missie te horen maar de Officier van Justitie, Soenar- jo, wilde eerste onderluitenant Koen- ders en sergeant Verschoor nog eens ondervragen. Hij had vijf getuigen te gen hen, zei hij. De eerste van deze vijf, Manoppo, merkte voor de zoveelste keer op dat hij Koenders uit de jaren tussen 1945 en 1948 kende. Koenders verklaarde toen, dat hij zich de man niet herin. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - tem Uit het ontwerp voor een nieuwe Egyptische grondwet blijkt, dat het land voorlopig slechts één politieke partij zal kennen, nl. de „Nationale Unie". De „Nationale Unie" moet „de doe len die de revolutie zich stelde, ver wezenlijken en een krachtige politie ke, sociale en economische basis leg gen voor het land." Voor dit bereikt zal zijn, zal het normale partijenstel sel wel niet hersteld kunnen worden. Het ziet er dus naar uit, dat Egypte, evenals indertijd Turkije, voor lange tijd een één-partijstelsel zal krijgen, als overgang van militaire dictatuur naar geheel vrije politieke instellin gen. De president, die op 7 juli gekozen zal worden, krijgt uitgebreide be voegdheden. De Wereldfederatie van Oud-Strij ders heeft een heslissing genomen over een zogenaamde „Lamp van de Broederschap". Het ligt in de bedoe ling deze lamp op de militaire be graafplaatsen te plaatsen en ieder jaar op de Wereldveteranendag (26 juni) in leder land, op tenminste één mili tair kerkhof, te ontsteken. 4 Uitgave N V. Uitgevers Mij Neei landia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigeistraat 16 Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H. A Bruna Redactieraad: C. J. v Hootegem, Mr Ut A J. J M Mes, Mr P M. L de Rechter. L J v 't Westende, p. V M Vercauteren Abonnementsprijs bi) vooruilDetaling 5.85 pei kwaitaai. pel post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet post- bestell.) 1 0.45 Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct Postrek no. 27884L Voor God, Koningin en Vaderland bliek de nieuwe schlager presenteer den op de melodie van „Die heerlijke Jordaan" en „Aida". Daarna begon met medewerking van (je Hilversumse politie een mars door de stad, een triomftocht, want niet honderden maar duizenden inwo ners van de radiostad wachtten op het trottoir en juichten toldat het gezel schap in de K.R.O.-studio verdween. Eenmaal daar aangeland wisten de Bergenaren van geen wijken. In de koffiekamer dreunden weldra de lie deren en prof. Kors moest en zou eerst een vreugdedans meemaken voordat de Krabben een beetje tot rust kwamen. Prins Nilles moest er zich mee be moeien. Anders was er van een micro foonrepetitie niet veel gekomen. Toen die repetitie gesmeerd bleek te gaan, schoot er echter nog wel een uurtje over om met het studiopubliek de zaak op stelten te zetten. Omroeper Bert Radersma leidde de uitzending in. Het Metropole-orkest maakte muziek en de Bergenaren tra den binnen. Zij waren geschrokken. Nog onder de indruk van het proces dat zy vo rig jaar, ondanks de aanwezigheid van plisie Steketee, opliepen van de Hilversumse politie, trokken de boe ren van „Kunst na Arbeid" de stu diozaal binnen, niet met tromgerof fel en fanfaregeschal, maar op kou sevoeten. Aanvankelijk snapte het (Van onze parlementaire verslaggever) heidswet aangenomen. In deze wet wordt de organisatie van de volksge zondheid, zowel landelijk als provin ciaal, opnieuw vastgelegd. In de Tweede Kamer waren er over het ontwerp moeilijkheden ontstaan. Dat kwam omdat men de positie van het particulier initiatief niet genoeg vei lig gesteld achtte. Een amendement Mol (K.V.P.) om deze positie in de provinciale raden voor de volksgezondheid zelfs iets te begunstigen boven de overheidsinstel lingen leidde tot een maandenlange schorsing van de beraadslagingen. Eerst nadat minister Suurhoff voor een deel aan dokter Mols wens was tegemoetgekomen door overheid en particulier initiatief een gelijke ver tegenwoordiging te geven, kon het ontwerp zijn weg door het parlement vervolgen. Dat de K.V.P. in de Eerste Kamer nog niet geheel tevreden was, bleek uit een verklaring van de katholieke senator Maenen. Thans blijkt niet, zo meende hij, dat de overheid wel een belangrijke, maar toch slechts een aanvullende taak heeft. De heer Mae nen voorzag verder moeilijkheden bij de samenstelin* van de raden dooi de provinciale besturen, vooral nu de ze aan een absolute pariteit gebonden zijn. De heer Wibaut (P.v.d.A.) steun de de heer Maenen in zijn betoog, dat de wet, naast de kruisverenigingen, ook andere instellingen van particu lier initiatief had moeten vermelden. De minister zag echter geen moge lijkheid hieraan tegemoet te komen, omdat de andere organisaties in de provincies in betekenis en omvang sterk uiteenlopen. De K.V.P. wilde tenslotte het ont werp. dat men belangrijk en urgent achtte, niet langer uit het Staatsblad houden. ■ïto C.P.N. va* tegen. publiek er weinig van, maar een maal ingelicht ontlokte de geruislo ze intocht een daverend applaus en, nu er eenmaal toch rumoer was, kon het voor de Krabben geen bezwaar zijn óók rumoer te maken. Zij speel den „Wat emme toch een elftal".... Hanny Lips en Kees Schilperoort hadden de eer de prins officieel te ver welkomen. Natuurlijk kwam de be keuring van het vorige jaar ter spra ke en waarachtig: de prins werden de 25 gulden ter hand* gesteld, waarmee hij de boete kon voldoen. Met het briefke van 25 in zijn hand stond Nil les voor de microfoon. Hij besloot het maar aan de S.U.S. te gevenDave rend applaus natuurlijk. Nauwelijks was de geestdrift ge luwd, of de prins vertelde het verhaal van zijn hofchauffeur, die vergeten had voorrang te geven, zodat er weer een proces-verbaal in ontvangst was genomen „We zien volgend jaar wel hoe dat afloopt", zei hij. Opoetje Bergs, de race-plee en an dere befaamde Bergse carnavalsele menten kwamen er aan te pas en ver volgens kreeg notaris Kropman het woord. Hoezeer apprecieerde de prins het gebaar van de notaris, die bij het aflezen van de nummers sprak van de A van Aswoensdag, de B van Ber gen op Zoom, de C van Carnaval en de D van Doorluchtige. Inmiddels vielen de grote pryzen als volgt: Televisietoestellen op D 160828 en D 369183. De scooter op B 205420 en het huis op D 206992. De prijzen waren er uit, maar de prins kwam er steeds beter in. Hij had nog belangrijke zaken vergeten. Hij deelde de Grootste Boer en zijn man nen mee, dat de strijd tegen het chag rijn verder gaat. dat hij een hoofd kwartier wil hebben en dat dit het Bergse Markiezenhof moet worden. Hetgeen op zijn Hannibals, desnoods met olifanten, zal worden ingenomen. En oo.': met een geheim wapen, dat hij aanduidde met 11-11. Jan van Overveldt, 99 geworden omdat hij altijd vastenavond vierde, en Sandra van Ginneken, een „Vas tenavondkindje" kwamen voor de mi crofoon, waarna als klap op de vuur pijl de winnaar van het huis zich meldde. Het was André van Dongen, Grootestraat 173 te Waalwijk De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, John Foster Dulles, heeft dinsdag op een druk bezochte persconferentie te Washington gezegd, dat de verklaringen, die hem in het omstreden artikel in „Life" direct wor den toegeschreven naar de feitelijke inhoud juist waren. Hij klaagde er echter over, dat aan halingen uit haar verband waren ge licht en daardoor een te eenvoudige voorstelling van zaken gaven en te veel nadruk kregen. Dulles noemde de aanhaling „de kunde om tot de rand van de oorlog te gaan, zonder in een oorlog verwik keld te geraken, is de noodzakelijke kunst" dubbelzinnig, indien zij uit haar verband wordt gelicht. Deze aan haling was dubbelzinnig, omdat zij impliceerde, dat tot de rand van een oorlog gaan de keuze van de V.S. zou kunnen zijn, „inplaats van een keuze, die haar wordt opgedrongen." De oesterverzending bereikte over de maand december van het vorige jaar weer een nieuw record. Er werden totaal 6.508.000 van de ze schelpdieren uit Yerseke en Tho- len verzonden tegen 6.200.000 in de cember 1954. België was weer de grootste afnemer met 5.861.000 stuks (5.663.000). Nederland nam cr 329.600 af (295.900); Duitsland 146.000 (101.625 Engeland 100.900 (79.000) en anderê landen 70.000 (59.000). De Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers heeft hiertoe ook in Nederland een nationaal comité op gericht. In dit comité hebben afge vaardigden zitting van een groot aan tal organisaties. De eerste „Lamp van de Broeder schap", die door het Italiaanse comité aan Nederland wordt geschonken, zal door een groep hoog geplaatste oud strijders uit Italië naar Nederland wor den gebracht en worden geplaatst op het kerkhof van Margraten. De plechtigheid van de plaatsing en ontsteking van deze eerste lamp wordt gehouden op 4 februari a.s. Een storm met windstoten van 130 km per uur bemoeilijkte sinds dins dagochtend het scheepvaartverkeer in de Noordzee en de Oostzee. De dijk bewaking aan de noordduitse kust is opgeroepen omdat zeer hoog water wordt verwacht. (Van onze speciale verslaggever) Prins Nilles ging de hoogte in, En dat was reeds een paar uur voordat de Bergse carnavals- vorst temidden van zijn kornui ten in de K.R.O.-studio arri veerde voor de tweede grote trekking van de S.U.S.-loterij. De leden van de Grote Raad, de nar en de muzikanten gingen Z.H. Prins Nilles begroeten in het „Hof van Holland", waar hij van zijn kopke koffie genoot. De prins moest naar buiten komen, waar honderden Hilversummers gereed stonden om hem een ova tie te bereiden. Onmiddellijk nadat de prins in zijn ansjovispak op de stoep van het ho tel was beland, ging hij op de schou ders en speelde zijn hofkapel de car navalsschlager 1955. Even viel er daarop een stilte, waarna de muzikan ten onder handgeklap van het pu- De Hoge Raad heeft gisteren voor het eerst een arrest ge schorst, dat was uitgesproken ten aanzien van een Duitse oor logsmisdadiger die in Breda ge vangen zit. De Duitser P. Röhrig had een ver zoek hiertoe ingediend. De Bijzondere Kaad van Cassatie vernietigde inder tijd een arrest van een Gerechtshof, dat hem zes jaren oplegde en veroor deelde Röhrig tot 17 jaren. Dit oj grond van oorlogsmisdrijven en misdrijven tegen de menselijkheid, die beklaagde had begaan toen hij mede de leiding had van het beruchte gevangenkamp Kees in Duitsland. Hij moest er voor zorgen, dat dege nen, die daar aankwamen en bestemd waren voor arbeid aan de Westwal, onderdak in het kamp kregen. De toestanden daar waren echter zo gru welijk, dat er 287 Nederlanders stier ven. De advocaat-generaal, Prof. Lange- meyer, vond het een eigenaardig ge val, waarbij het niet gaat om de gru welijkheid van de gang van zaken in 't kamp te Rees, maar om de verant woordelijkheid. Wat nu op grond van nadere verklaringen van nieuwe ge tuigen bleek, is dat R. weliswaar o n- voldoende voor onderdak heeft gezorgd, maar althans voor een on derdalt gezorgd heeft. Hij gelooft dat een nieuw onderzoek tot vrijspraak op bepaalde punten zou leiden en vroeg dus verwijzing der zaak. In overeenstemming met deze con clusie heeft de Hoge Raad de schor sing van de ten uitvoerlegging van het gewijsde bevolen en de zqak ver wezen naar de Bijzondere Strafkamer van de Rechtbank te Utrecht Er zijn nog meer verzoeken te ver wachten om herziening van arresten. De Eerste Kamer heeft gisteren zon der hoofdelijke stemming de Gezond- neren kon, maar hij liet de mogelijk heid open dat Manoppo in zijn com pagnie had gediend. „Het is logi scher", zei hij. „dat een mindere zich zijn meerdere herinnert dan anders om". Volgens Manoppo echter klopte die redenering niet. „Want", zei hij, „Koenders heeft mij vóór de eerste ondervraging in het gerechtsgebouw de hand gedrukt. Hij was toen juist uit Nederland aangekomen." Spanning op de publieke tribune. Een ogenblik stilte. En daarna Koen ders weer: „Ik heb Manoppo helemaal geen hand gegeven!" Verontwaardiging bij de Indonesische getuige, die daar na aanbood, enkele personen in de zaal aan te wijzen, die van de hand druk getuige zijn geweest. Een in de zaal aanwezige ambte naar. Datang Sastrawirja, bevestigde inderdaad, dat hij Koenders Manoppo de hand heeft zien drukken. Mevrouw Bouman, de verdedigster protesteerde. „Deze getuige", zei ze op de ambtenaar doelend „wordt buiten ede gehoord." Er ontstond een rumoer van jewel ste in de zaal. Zelfs Jungschlaeger zelf mengde zich in het debat. „We zullen zien", zei rechter Maeng kom, „wie hier de waarheid spreekt." Een opmerking, die Jungschlaeger nog maakte, ging in het lawaai verloren. De rechter besloot toen maar, de zit ting te schorsen. Na de heropening bood Jungschlaeger zijn verontschul digingen wm.

de Stem | 1956 | | pagina 1