vrij cl a q AANBIEDINGEN 14.90 IN DE ELBE KOMT EEN GROTE STUWDAM Het water is nu wel te koud 37,50 47,50 IJzendijke moet zich toeleggen op aantrekken van toeristen B-36 vloog niet öp? maar mèt een atoomreactor Q 90 w r Soevereiniteit in beginsel? TWEE GROTE BRANDEN Gigantisch project Als eru'ge gered Nieuwjaarsrede van de burgemeester Spaans-Marokko Deskundigen verklaren Plannen voor een nieuwe toneel- en concertzaal te Goes De grootste van Zeeland Eerbetoon voor Gerhard Hanappi MARKTEN WATERSTANDEN bent u verhinderd bestel dan schrif telijk of telefonisch 6 5 45 deze prijzen zijn slechts 1 dag geldig Wollen sporttruien 13 9° Wollen japonstof 75 Holtap-karpetten Halfwollen dekens Plaids DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 12 JANUARI 1956 De raad van IJzendjjke hield onder voorzitterschap van burgemeester von Bonninghauscn haar eerste raadsver gadering in het gemeentehuis. Wethouder Termote en het Raads lid Kiemens waren niet aanwezig. De voorzitter opende deze eerste raadsvergadering met zijn welge meende wensen uit te spreken voor het nieuwe jaar. Hij hoopte, dat hij in samenwerking met de wethouders en de raadsleden de regeling van de samenleving in IJzendijke tot een be vredigend resultaat zou leiden. De voorzitter betreurde het, dat er zoveel Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten, waaronder ook IJzendijke, met een bevolkingsverlies te kampen hebben, wat in deze gemeente vooral te wij ten is aan het gebrek aan huizen en werkgelegenheid. Deze werkgelegen heid zou natuurlijk gezocht kunnen worden door vestigingen van indu strieën, waar men dan ook al enige jaren mee bezig is. Voorzitter meende dat deze pogingen niet gelukt waren en dat men zich meer zou moeten gaan toeleggen op het aantrekken van toeristen. Het vreemdelingenverkeer breidt zich gestadig uit en ook Yzen- dijke zou hiervan zijn deel kunnen hebben. Natuurlijk moet er iets ge boden worden, waarbij hij als voor beeld gaf de aanleg van het zwem bad, waarvoor ongetwijfeld belang stelling bestaat en dat zeker ook mensen van buiten de gemeente zou aantrekken. Natuurlijk moet er hierbij Verwacht wordt, dat de Spaanse regering binnenkort een verklaring zal uitgeven, waarin de onafhanke lijkheid van Spaans-Marokko in be ginsel wordt erkend. Dit heeft kalief Moelei Hassan Ben ei Mehdi, de vertegenwoordiger in Spaans-Marokko van Sultan Sidi hen Joessef van Ma rokko gezegd. In de afgelopen dagen zijn onder handelingen gevoerd over de toekomst van Spaans-Marokko, aldus dit com munique, dat werd uitgegeven aan de vooravond van besprekingen tus sen de Spaanse Hoge Commissaris, generaal Valino, en de resident-gene raal van Frans-Marokko, Dubois. In de bekendmaking werd voorts o.m. de hoop uitgesproken, dat de Spaanse regering er op zal toezien, dat noch de eenheid van Marokko, noch de soevereiniteit van de sultan, geschaad wordt. rekening mee gehouden worden.dat we slechts enkele kilometers van het toekomstige toeristische centrum ,,De Braakman" verwijderd zullen zijn zo dat men iets groots en fors diende te maken, zoals de verwende toerist van tegenwoordig dat wenst. Zoals men weet, ging de voorzitter verder, is aan de Nederlandse Hei demaatschappij de opdracht gegeven een ontwerp voor het zwembad en een sportterrein te maken. Als dit ontwerp gereed zal maken. Als dit nog vele moeilijkheden overwonnen worden, zoals aankopen van gronden enz. Al bij al zou alles toch nog wel enkele jaren duren. De voorzitter wees er echter op dat er nog vele andere mogelijkheden zijn om toeristen aan te trekken voor al als we met iets komen dat van ons zelf is, dus niet wat men ook in grote steden kan vinden. De teristen, zo besloot de burge meester zijn Nieuwjaarsrede, zoeken in onze plaats iets, dat men elders niet vindt. Deskundigen te Washington verklaarden naar aanleiding van de berichten omtrent de D-36 die boven Texas met een atoomreactor gevlogen heeft, dat blijkbaar een der grootste problemen, die aan de atoom luchtvaart nog in de weg staan, is opgelost. Dat probleem is namelijk de bescherming van de bemanning tegen de dodelijke straling van de reactor. De Verenigde Staten hebben er het grootste belang bij, eindelijk een wer kelijk bruikbaar atoomvliegtuig tot ontwikkeling te brengen. Zulk een toestel zou vrijwel onbeperkte tijd in de lucht kunnen blijven, waardoor de Verenigde Staten niet langer op lucht- De heer Kryger te Goes heeft, naar hij ons meedeelde, grote plan nen in portefeuille. Zodra het winterseizoen achter de rug is, wil hij zijn zalencomplex een ingrijpende verbouwing laten onder gaan, met als doel de totstandko ming van een modern-ingerichte to neel- concert- en vergaderzaal, wel ke plaats biedt aan duizend personen, wat dan de grootste zaal van Zeeland zal worden. Momenteel bevat zijn grote zaal, zeshonderd zitplaatsen. De verruiming denkt de heer de Krijger te berei de tegenwoordige grote zaal te trek ken en bovendien door het bouwen van een balcon met ongeveer twee honderd zitplaatsen. Het dak der zaal wordt daartoe koepelvormig ge maakt. Voorts ligt het in de bedoeling een Oplopende Vloer aan te brengen en een vergroot toneel, met kleedka mers en andere gemakken daaronder. Ook denkt de heer Krijger er aan een cabine te laten ontwerpen voor het plaatsen van een filmapparaat. Het Goese schouwburgprobleem dat het gemeentebestuur de laatste tijd met zoveel zorg vervult en dat de burgemeester reeds aanleiding gaf-tot het vormen van een zevenhoofdige speciale commissie uit de raad, zal, indien verwezenlijkt wordt wat de heer Krijger beoogt, goeddeels en zondre pijn voor de gemeentelijke financiën, uit de wereld zijn gehol pen. bases in andere landen, met name in Europa aangewezen zouden zijn. Al wordt nog het grootst mogelij ke stilzwijgen bewaard over de con structie van de B-36, deskundigen menen toch met zekerheid te kunnen zeggen, dat men een speciaal soort beschermend materiaal heeft moeten uitvinden, dat aanzienlijk lichter is dan de loodplaten, die men tot nu toe gebruikt om ^menselijke wezens te be schermen tegen de uitstraling van atoomreactors op de begane grond. Dit is trouwens niet het enige stra lingsprobleem. Het tweede immers is dat der radioactieve deeltjes die in de lucht zouden kunnen blijven han gen als het vliegtuig gepasseerd is. Een misverstand, aat gemakkelijk kon opkomen na de eerste berichten en de relatief vage formulering van het communiqué over de vlucht van de B-36, hebben de deskundigen met een uit de weg geruimd. De B-36 heeft niet ,,op" atoomkracht, maar slechts „met" een atoomreactor ge vlogen. D.w.z. de machine is gewoon voortbewogen door een verbrandings motor. Het had de reactor alleen aan boord, zodat de deskundigen de kwesties van straling en de vraag stukken der veiligheid konden bestu deren. Men uit de veronderstelling, dat de reactor bijvoorbeeld in de neus van het vliegtuig stond opgesteld, zo dat men alleen een bescherming be hoefde aan te brengen achter de reactor. Dat zou reeds een grote be sparing aan gewicht zijn. Omtrent de aard van de gebruik te afscherming verdiept men zich nog in gissingen. Men denkt aan uit verschillende kamers bestaande, met water gevulde schotten. Algemeen gaan de gedachten uit naar materi aal, dat de straling opzuigt". De bevolking van Geesthacht aan de Elbe, vlak bU de grens met de Sovjet zone, heeft eindelijk reden tot tevre denheid. Twee zeer grote bouwpro jecten, een stuwdam en 'n electrische centrale, zullen waarschijnlijk de daar nog steeds heersende werkloosheid doen verdwynen. Dan zullen de Geesthachters eindelijk ook deel heb ben aan het „Duitse wonder", waar van zij tot dusverre weinig hebtoen bemerkt. Om de daling van de grondwater stand en de verzanding van de Elbe, naast de Rijn de grootste rivier in Duitsland tegen te gaan, moeten dringend maatregelen worden getrof fen. De verzanding verhindert het gebruik van schepen van meer dan duizend ton, hef voortdurend dalen van de grondwaterstand, bereidt de landbouw moeilijkheden en is ook een gevaar voor de drinkwatervoorziening van Hamburg, dat twee miljoen in woners telt. Door een stuwdam zal 't te snelle wegvloeien van het water worden verhinderd en de scheepvaart wordt door een langs de rivier aan te leggen kanaal met sluizen geleid. Toch zou dit geweldige projekt, dat met elkaar bijna tweehonderd miljoen mark zal verslinden, nog lang een plan gebleven zijn. wanneer niet de energie-bedrijven van Ham-burg van hun belangstelling voor deze bouw hadden blijkgegeven. Zodra de stuwdam is gebouwd en het Elbe-water tot een groot meer gestuwd, willen zij een eveneeps nog te bouwen electrische centrale in be drijf nemen om daarmede het enorm gestegen stroomverbruik, vooral tij dens de spitsuren, te kunnen dekken. Ook daarvoor is Geesthacht het juis te punt, omdat op de beboste heuvels langs de Elbe aldaar een kunstmatig meer van twee kilometer omvang zal worden aangelegd, waarin 's nachts het gestuwde Elbe-water zal worden gepompt. Het water moet dan vanuit hef meer 80 meter boven de Elbe ge legen in de Elbe terugvallen en dit zal net voldoende zijn voor opwekking van de benodigde energie. Er behoeft slechts op een knop te worden gedrukt en het water stroomf met razende Dinsdag hebben in Nederland twee grote branden hun verwoestend werk verricht. In alle vroegte ont stond in de Kennemer conservenfa- briek te Hoogeveen een felle brand die eerst om elf uur geheel was oe- dwongen. De bovenste foto geeft een beeld van de blussing swerk- zaamheden. Bovendien brak om streeks half een een felle brand uit in het hotelrestaurant „D'vijff Vlieghen", te Warmond. Het hoofd gebouw, waarvan het dak van riet is, is vrijwel geheel uitgebrand. De onderste foto laat zien hoe brand weerlieden, met hun jassen vol sneeuw, de vuurhaard bestrijden. Gerhard Hanappi, speler van het Oostenrijkse elftal en één van de beste voetballers ter wereld, heeft van de Oostenrijkse Voetbalbond een oorkonde ontvangen voor de vele diensten, die hij deze bond heeft be wezen. Hoewel Hanappi pas 26 jaar is, werd hij reeds vijftig maal uitverko ren voor het Oostenrijkse elftal, iets wat nog geen andere speler heeft gepresteerd. Op 17-jarige leeftijd speelde hij zijn eerste wedstrijd in het jeugdelftal, twee jaar later kwam hij voor het eerste uit in het natio nale team. Geen wedstrijd van die ploeg heeft hij sedertdien gemist. Hij werd gekozen in het Continen tale elftal, dat op 21 oktober 1953 te gen Engeland gelijk speelde (4-4). snelheid uit het „bergmeer" in de buizen, zodat binnen 90 seconden een aanvullende hoeveelheid energip van in totaal 580.000 KWU ter beschikking staat. De plannen voor deze stuwdam en ken door een deel der nevenzaal bij electrische centrale, die met elkaar het grootste bouwprojekt in Noord- Duitsland na de oorlog zullen vormen, werden in ongeveer twee jaar vol tooid. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft de eerste spade al in de grond gestoken; over 5 jaar denkt men met alles klaar te zijn. De toekomstige stuwdam zal ook voor de scheepvaart naar Lubeck van belang zijn, dat door het Oostzee-ka- naal met de Elbe is verbonden. Men hoopt, dat ook in het scheep vaartverkeer naar Berlijn en Oost- Duitsland binnen afzienbare tijd tot aken van meer dan duizend ton kan worden overgegaan. Ook voor d-e haven van Hamburg is déze stuwdam gunstig. Het is boven dien de bedoeling over de stuwdam een weg aan te leggen, die het ver keer over de Elbebruggen in Hamburg zal ontlasten. En later zal hier ver moedelijk een aantrekkelijk meren- landschap ontstaan, dat watersport en toerisme ten goede zal komen. Dinsdagmorgen heeft het Brazi liaanse stoomschip „Loide" het Noorse motorschip „Sirabuen" voor de Nederlandse kust, bij Den Hel der, overvaren. De „Sirabuen' is gezonken en men heeft niet meer dan één opvarende kunnen redden. De foto toont de Noorse stuurman Bjarne Nilsen (links), de enige ge redde; naast hem de dominee van de Noorse Kerk te Rotterdam, Armand Terjesen. HET BESTUUR VAN DE ALMELOSE voetbalvereniging „Heracles" neeft besloten, dat het eerste elftal het komende seizoen zal blijven uitko men in de afdeling betaald voetbal van de KNVB. De schorsing van Coen Dillen De PSV'er Coen Dillen, die tijdens de wedstrijd Emma-PSV van het veld werd gezonden, is door de KNVB voor drie wedstryden geschorst, met ingang van 28 december j.l. De wedstrijden, welke Dillen door de maatregel van zijn clubbestuur reeds heeft gemist, kunnen op deze straf in mindering worden gebracht. Dit betekent, dat Dillen Zondag, in de uitwedstrijd tegen SC Enschede, nog niet van de partij kan zijn. Voorzitter Belgische Wielerbond overleden Te Antwerpen is op 76-jarige leef tijd overleden de heer Egide Schoe- ters, voorzitter van de Belgische Wielerbond. De heer Schoeters, die jaren lang voorzitter was van de afdeling Ant werpen van de Bond, werd in 1947 met de leiding van de landelijke or ganisatie belast. In 1950 werd hij be noemd tot vice-president van UCI De begrafenis zal in alle stilte plaats hebben. Zeeuwse biljart kampioenschappen De wedstrijden om het biljartkam pioenschap 1ste klasse libre van het district Walcheren en Zuid Beveland van de KNBB werden in café Korff te Souberg voortgezet. De uitslagen waren. Merk 200 22 26 0.09 - de Groot 152 22 24 6.90; van Loenhout 200 29 55 6.89 - Korf 197 29 32 6.79; Merk 200 18 41 11.11 -Leynse 87 18 18 4.83. Op het ogenblik hebben J. Rijk en W. van Loenhout ongeslagen de lei ding, gevolgd door C. Merk, die door het hoge moyenne van zijn beide laat3te partijen een goede kans maakt op promotie naar de hoofdklasse. Hippische Sportbond kocht paard voor O. S. Van de onlangs door het veefonds verstrekte subsidie van 30.000 gulden heeft de stichting Nederlandse Hip-, pische Sportbond reeds een paard ge kocht voor de Olympische ruiterwed- strijden te Stockholm. In Elmshorn in Duitsland werd de achtjarige vos-ruin ,,Hanko" overge nomen. In totaal zullen twee of drie paarden worden aangeschaft. Daartoe zal de speciale commissie van de stichting de volgende week nogmaals naar Duitsland vertrekken. (Schaken) Landau sterker dan Sluiskil Te Axel werd een competitiewed strijd gespeeld tussen „Landau" I (Axel) en „VSV" I (Sluiskil) voor de 2e klasse C van de Zeeuwse Schaak hond. „Landau" I wist deze belangrijke wedstrijd te winnen met 7 1/22 1/2. De gedetailleerde uitslag was als volgt; (Axel)—(Sluiskil) 1 C. de PutterDierick 1/21/2; 2 M WondergemG. Wullems 1—0; 3 J. v. d. Hagen—G. Schooff 1—0; 4 R. H. de RidderHardeman 1/21/2 5 J. HaakE. Tacq 01; 6 M. Jansen- v. d. Perel 1—0; 7 J. de Ridder—de Kraker 1/31/2; 8 W. van Doeselaar4 A. Doorleijn 1—0; 9 C. van Beest— M. Schooff 1—0; 10 M. Mattelé—F, v, Bridge-competitie „La grande coupe" te R'daal De uitslagen Van de 6e ronde der competitie zijn als volgt: Groep A. 1 Hennekamv. d. Klein 57 p. 2-3 Mej. LansinkAarts 53 p. 2-3 Mevr. Schrauwen—Balemans 53 p. Groep B. 1 Mevr. FarlaP. Broos 73 p. 2 Holt'huizenSchoemaker 67 p. 3 Mevr AartsMortiers 60 p Na de 6e ronde staat thans nr 1 in groep A Mevr. SchrauwenBalemans met 342 punten en in groep B Facssen Zuidhof met 297 punten. (Zeeuwse handbaleompetitie) Twee sprekende ontmoetingen Voor de Zeeuwse handbalcompeti tie werden enkele belangrijke wed strijden gespeeld. Bij de dames A bonden Zeeland Sport en Tonldo, bei de nog zonder punten, de strijd aan. De Vlissingsen behaalden een dui delijke 4-0 overwinning en konden dus de rode lantaren aan Tonido over dragen. Bij de dames B veroverde Luctor de eerste punten, want Walcheren moest met een 2-0 nederlaag naar Vlissingen terug. Bij de dames C be hield Walcheren 2 de leiding door een stevige 8-1 overwinning op Vol harding. Bij de heren A zorgde Marathon voor een verrassing, door EMM met niet minder dan 10-2 te kloppen. De Vlissingers delen nu de eerste plaats met Tonido, dat het tegen Hellas niet verder bracht dan een 6-6 gelijk spel. Bij de heren B namen Olympus en Tonido 2 genoeg om aan de kop te zijn doelpunten voor hun rekening (6-6), maar dit ene puntje was voor Tonido 2g enoeg om aan de kop te blijven. Het Hoogoventoernooi De uitslagen van de partijen uit de zesde ronde van de hoofdgroep van, het internationale Hoogovenschaak toernooi luiden: Toran - Bouwmeester 0.5 - 0.5; Pil- nik - Matanovic 0.5 - 0.5. De partijen Roessel - Kramer, van Scheltinga - Stahlberg en Orbaan - Safarelli zijn na vijf uur spelen na de 40e zet afgebroken en werden la ter in de avond hervat. De partij tussen Roessel en Kramer werd door Kramer gewonnen. Deze partij had een Nimzowitsch-opening, waarbij Kramer een klein voordeel verkreeg en dit ook wist te behouden. Roessel verweerde zich goed, maar maakte bij het afbreken van de partij een fout en een kwartier na de her vatting gaf hij de strijd op. De par tij duurde 5 uur en 1 kwartier en ein digde na 42 zetten. Van Scheltinga verloor van Stahl berg in een Franse partij, welke door onze landgenoot zeer fris werd ge speeld. Hij kon de Zweedse groot meester lange tijd in bedwang houden maar deze wist langzaam maar ze ker een winnende stelling op te bou wen. Bij de 58e zet gaf van Scheltin ga de strijd op. De partij Orbaan-Toran uit de vijf de ronde is gewonnen door de Span jaard, die nu met 4 punten de tweede plaats bezet op de ranglijst. Voorwedstrijden (lanies-seliaaktitel In haar groep won Fenny Heems kerk van mevr. Vinke. Haar concur rente, mevr. Vera Nedeljkovic won eveneens van de Belgische mej. Loeff- ler, zodat beide speelsters thans vier punten hebben uit vier partijen. Don derdag (heden) spelen beide dames tegen elkaar. Bij de voor wedstrijden om het kampioenschap van Nederland dames boekte mej. Graveland een overwin ning op mevr. Klijn. De stand luidt: 1. Mej. de Klerck 2 punten uit 2 partijen; 2. mevr. Klijn 2 pnt uit 4; 3. en 4. mevr. Vreeken en mevr. van Aalst 1 punt plus 1 afgebr. partij (uit 3); 5. mej. Graveland 1 pnt uit 3; 6. mevr. Klift 0 pnt en 2 afgebr. par tijen uit 3. (Schaatsenrijden) Wereldrecord van Huiskes verbeterd De Russische hardryder Yuri Ivtsli- kiii heeft het wereldrecord over 3000 meter op de „wonderhaan" te Alma Ata verbeterd. Hij reed tezamen met zijn land genoot Vladimir Koslov. Ivashkin won de race in 4 min. 37.8 sec. Het oude.record staat op naam van onze landgenoot Anton Huiskes met 4 min. 40.2 sec. en werd op 24 januari 1953 te Davos gemaakt. Vier internationaal bekende Neder landse zwemsters zijn op het ogen blik in Milaan aan het oefenen en terwijl de sneeuw neerdwarrelt en een filmoperateur opnamen van de meisjes maakt, strekken zij hun spieren. Op de foto v.l.n.r.: Atie Voorbij, Mary Kok en Lenie de Nijs Coppi in de Zesdaagse van Parijs Fausto Coppl heeft de directeur van het Velodrome dUiver te Parijs, de heer André Mouton, medegedeeld, dat hü definitief aan de Zesdaagse van Parijs, welke van 1 tot 7 maart wordt gehouden, zal deelnemen. Ronde van Frankrijk gaat via Luik De Ronde van Frankrijk zal voor het tiende achtereenvolgende jaar België aandoen. Dit jaar wordt Luik étappe-stad. Na de start in Reims zal de ronde hier op de eerste dag haar eindpunt hebben. Luik is al driemaal eerder étappe- stad geweest, maar nooit heeft een Belg hier kunnen zegevieren. De rit- overwinningen waren weggelegd voor de Italiaan Bartali (1948), zijn land genoot Leoni (1950) en de Zwitser Schar (1953). DEN BOSCH, 11 jan. Op <le Boasche veemarkt van heden werden aangevoerd 4930 stuks vee, zijnde: 2074 runderen, 55 lopers, 241 vette kalveren, 1289 biggen, 711 nuchtere kalveren, 135 schapen, 28 fokzeugen. 135 schapen, 380 slachtvarkens en 13 geiten. De prijzen: melk- en kalf- koeien 740-1070, guste koeien 681-811, zware soorten boven notering, kalfvaar- zen 610-1050, klamvaarzen 490-590, guste vaarzen 575-690, pinken 430-560, graskal veren 230-365, nuchtere fokkalveren 95- 145, nuchtere slachtkalveren 47.50-55, zware soorten 70-93, lopers 72-85, biggen 36-58, schapen 70-90, drachtige zeugen 250-325, vette schapen 80-100. Aanvoer slachtvee 784 stuks. Prijzen: extra kwa liteiten vaarzen tot 3.15, le kw. 2.90-3.00, 2e kw. 2.65-2.80, 3e kw. 2.40-2.55, vette stieren 2 45-2.80, worstkoeien 2.20-2.40, alles per kg gesl. gewicht. Vette kalveren 1.90-2.85, nuchtere slachtkalveren 1.35- 1.50 zware soorten 1.67-1.88, slachtzeugen 1.45-1.50, jonge slachtvarkens 1.56-1.62, per kg lev. gewicht. .Verdere mededelingen: Minder aanbod rundvee. Melk- en kalfkoeien werden lui-duur verkocht. Guiste koeien handel kalm doch vrijwel prijshoudend. Jongvee handel redelijk, de kwaliteiten werden flauw-duur verkocht. Korter aanbod van vette kalveren, matige handel met vrij wel onveranderde prijzen. Nuchtere slachtkalveren handel vlot met iets ho gere prijzen. Minder aanvoer van schapen en vette schapen, handel rustig en niet geheel prijshoudend. Fokzeugen trage handel. In lopers en biggen handel willig, stijf-duurder. Minder aanbod van slacht vee, de handel verliep over het geheel vrij goed met hogere prijzen. Vette stie ren en worstkoeien eveneens prijshou dend. Korter aanvoer van slachtzeugen, vlotte handel met hogere prijzen. GOES. 11 jan. Groenten: spruiten A2 38-44, BI 31-37, afw. 22-35, witlof Al 52, BI 27, gr. sav. kool 10-23, rode kool 6, boerekool 9-10, bloemkool 14-40, kro ten 10-11, peen 9-11, uien 17, prei 26, knolselderij 22, veldsla 81. TERNEUZEN, 11 jan. Selderij 4-15, kroten 5, rode kool 6-11, sav kool 16-24, witte kool 10-11, breekpeen 2 6-10 prei 10-32, knolselderij 16-18, spruiten 35-42, uien 2 6-20, witlof 43-45, waspeen 18-22, boerekool 19-23, sjalotten 30-32, goudre net Hl 35-47, K '9-40, F '6, golden deli cious K 40, F 24, jonathan 25-47, winter banana 20-46, zoete appelen '0-'5, st remy K 27-30, F 22. Mannheim 238 (-10), Kaub 206 (-14,, Trier 216 (-8), Koblenz 235 (-10), Keulen 230 (-25), Ruhrort 453 (-23) Lobith 1096 (-33), Nijmegen 890 (-21), 'Arnhem 881 (-23), Eefde 418 (-29), Deventer 317 (-25), Namen la Plante 160 (-10), Maastricht hoofdsluis 4388 (-9), Borgharen 4000 (-68) Belfeld 1208 (-9), Grave 503 (-22). I::::::::::::::::::::: #»v«vic*«v Met hoge boord en rits sluiting. Kleuren marine blauw, RAF-blauw en grijs Zwart-wit-carre'aux, in grote en kleine ruiten. Een origi nele stof voor een aparte japon. Breed 130 c.m. per mtr. zeer solide kwaliteit. Met mooie aantrek kelijke dessins Maat 200 x 280 c.m. Maat 225 x 300 c.m. mooie zware deken met moderne streepdessins. Pasteltinten. Maat 200 x 150 c.m zeer goed te gebruiken als tochtdeken. In aantptkkelijke schotse ruiten. Maat 190 x 140 c.m. In plastic draagzak BREDA

de Stem | 1956 | | pagina 3