Europa scheen diclitgesneeuwd Oosterhouts gezin in bijtende kou uit zijn woning gezet I TIN ;euw Zwaluws vissersscheepje vastgelopen op een dijk Indonesische regering in grote moeilijkheden Italiaanse filmgroep vertrekt Ook Eerste Kamer houdt vast aan controle-orgaan Kenia gaat stemmen Schandaal in Kongo werd in de doofpot gestopt EPASAN Vliegtuigen en schepen hadden meeste last STRAALJAGER STORTTE NEER Ney premier van Saarland Scheepsramp voor onze kust: seven Noorse zeelieden verdronken DE DOOD OP DE WEG ADRIAAN PELT DOCTOR H.C. Vreemd gerucht in Londen... Man bijt adder Landbouwer Leysen eiste zijn huis opclus Vier gezinnen betrokken in deze huizentragedie Gemeente ook machteloos Meer troepen naar Cyprus oudheid griep DAGBLAD VOOR ZEELAND Lof voor ome buschauffeurs Guu r weer Drie regeringspartijen mokken Westerling roert zich weer eens Echter in een andere vorm In september 1956 Wangedrag van administrateur I I U| J.M.M ttolsf opgewekt ic/uet ppelsap! Is. ZWOLLE neer nodig In ophefmaken- liekking werden Iten samenge- Jlie onmiddellijk llicaal helpen bij Tidheid en griep. nt per doosje. apotheker en dro- n het voor U. In der steen mmmms ]^GEN1TEZIEN'. 96e JAARGANG No. 22044 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. B M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, p. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post 6.55, per week (uitsluitend bij niet post- bestell.) 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. Voor God, Koninffin en Vaderland eMail WOENSDAG 11 JANUARI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redepen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. voor de Zeeuwse Eilanden: CIO ES, Westsingel Mg, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7. Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 26(11 - OOSTT^G_I^u wst^a atjU^Tel. no. 35) Dr. Hubert Ney, voorzitter van de produitse christendemocratische par ty in Saarland, is cisteren door het nieuwe parlement tot premier geko zen. Hij kreeg 32 stemmen van de produitse partijen. Vijftien afgevaar digden onthielden zich. Dr. Ney heeft zijn regering aan het parlement voorgesteld. Hierin hebben drie leden van de CDU zitting. Drie ministers zijn van socialistische hui ze. De twee overblijvende ministers zijn partijloos Dr. Ney verklaarde, dat het eerste doel van de nieuwe regering, de hereniging met Duitsland zou zijn. Dit kon slechts geschieden na een overeenkomst tussen Duitsland en Frankrijk. Saarland hoopte actief aan de Duits-Franse onderhandelin gen te kunnen deelnemen. GRONINGEN. De 62-jarige heer H. Jonkers uit Groningen is gis termiddag met zijn auto tegen een boom gereden en vrijwel op slag gedood. De auto slipte door de gladheid van de weg. Geheel Europa leek gisteren op een enorme kerstkaart. Een ijzige, stormtcind blies over de vlakten en joeg miljardenvenijnige sneeuwvlokken voor zieli uit. Van Stock holm lot Zuid-Frankrijk was het verkeers beeld eender. Glijdende en slippende auto's, treinen die grote vertraging hadden en dan. de duizenden op de fiets of te voet, die aan alles dachten behalve aan de kerstsfeer. Hier en daar heeft de zware sneeuwval een noodtoestand veroorzaakt. Verschillende Engelse dorpen waren van de buitenwereld afgesneden. In Japan lag de sneeuw bijna twee meter hoog en zelfs in Indo-China beleefde men 'n koudegolf, die speciale maatregelen nodig maakte. In C.a- nada zijn overstromingen ontslaan door plotselinge dooi. Veel schepen zijn door het slechte zicht in moeilijkheden gekomen. Voor onze kust werd een hioors schip over varen door een Braziliaan. Het Noorse vaartuig, de ,,Sirabuen" had acht man aan boord, waarvan men alleen de stuurman heeft kunnen redden. De ramp voltrok zich in en kele seconden. In de dichte sneeuwjacht voer het Braziliaanse schip dwars op de „Sirabuen" in. Voor men de situatie kon overzien, was de Noor ge zonken. Er is vertwijfeld gezocht n.aar overlevenden, doch men heeft niets meer gevonden. Ook van het schip zelf vond men niets terug. DE ALGEMENE staking in Chili is maar ten dele gesla. gd, doordat de regering was voorbereid. De vak bondsleiders hebben echter gezegd, dat zij zich zullen blijven verzetten tegen de loon- en prijsbevriezing. IN EEN opslagbedrijf voor conserven en suiker te Hoogeveen, heeft gisteren een hevige brand gewoed. Vijfduizend ton suiker en anderhalf miljoen blik ken conserven zijn waardeloos ge worden. De schade loopt in de mil joenen. UIT PARAGUAY wordt gemeld, dat president Stroessner wel spoedig zal worden afgezet. Hij is in feite een gevangene in zijn eigen paleis. HET CONTROLEPERSONEEL van de Parijse vliegvelden Orly en Le Bourget heeft gistermiddag het werk hervat. Hun aktie gold het feit, dat de overheid hen niet "heeft willen uit betalen over de periode van hun vo rige staking. De Braziliaan, de ,,Loide Venezue la" liep geen schade van betekenis op. Twee scheepjes voor de kuilvis- serij, de Z 1 8 en 9, afkomstig uit Lage Zwaluwe kwamen voor Helle- voetsluis in moeilijkheden. Het ene scheepje had motorstoring. De Z1 8 probeerde toen tevergeefs het andere vaartuig op sleeptouw te nemen, doch de storm was te hevig. De Z1 8 moest losmaken en daarna dreef de Z1 9 naar de dijk bij Helle- voetsluis. Het scheepje liep op deze dijk vast. De Z1 8 wist zichzelf te redden. De bemanning van de Z1 9 is in veiligheid, maar hun scheepje zit muurvast op de dijk. In de verslagen van onze redacties in deze gewesten, treft ons herhaalde lijk de lof, die men heeft voor de bus chauffeurs. zowel van de BBA als van de andere ondernemingen, b.v. AAN 109 chauffeurs van Van Gend en Loos wordt een oorkonde met een onderscheiding van het Verbond voor Veilig Verkeer uit gereikt. De 109 mannen hebben namelijk tien jaar gechauffeerd zonder brokken te maken. HET hotel - restaurant „cl' Vijff Vlie- ghen" in Warmond, eigendom van Ni- colaas Kroese, is gisteren nagenoeg geheel door brand verwoest. Vorig jaar werd één van de etablissementen van de heer Kroese ook door brand vernield. OOK IN DENEMARKEN is een Pou- jadisfcische beweging gevormd, onder leiding van een tuinman, zekere Al fred Hansen uit Asnaes. Nu deze be weging zo langzamerhand Europees gaat worden, denkt men: ,,Waar blij ven wy?" DE parlementsfractie van de West- duitse vrije democratische partij heeft dr. Dehler herkozen tot fractie leider. Dehler is tevens partijvoorzit ter. KONING PAUL van Griekenland heeft een besluit ondertekend, waar bij het Griekse parlement wordt ont bonden. Dit is nog een nasleep van de machtsstrijd tussen de partijen, die begon na de dood van Papagos. INDIA ZAL in het financiële jaar 1956 een bedrag van 60 miljoen dol lar uit Amerika ontvangen. Dit is economische en technische hulp. IN DEN HAAG is op 77-jarige leef tijd overleden, oud-minister van Bin nenlandse Zaken, mr. J.A. de Wilde. De heer de Wilde heeft driemaal in successie zitting gehad in de rege ringen van Colijn. DE AUSTRALISCHE regering is naar Brits voorbeeld ..omgewei'kt". Het aantal kabinetsleden wordt beperkt tot twaalf. Er is ook een nieuw de partement van Handel ingèsteld. diMiK*£pE :"AAGS^ semeentewerklie- d(n d,e in augustus 1954 een rijke oogst aan (vroeger gestolen) juwelen hadd opgebaggerd, zijn voor hun vondst, dje zij direc* hadden aange geven, rijkelijk beloond. Weersverwachting geldig tot van- avond, opgemaakt dinsdagavond te 23.15 uur: Nu en dan regen-, hagel- of natte sneeuwbuien. Late*- enkele opkla ringen. Tot krachtig afnemende wind tussen zuid »n zuidwest. Toe nemende dooi. Vapdaag: Zon onder 16.53, maan onder 15.35 uur. Morgen: Zon op 8-46, maan op 8.07 uur. Maandag is aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam de heer Adriaan Pelt gepromoveerd tot doc tor honoris causa. De nieuwe doctor is momenteel directeur van het Europese bureau van de Verenigde Naties. De foto toont het mo ment waarop prof. Vegting Adriaan Pelt de doctorskap omhangt. JUNGSCHLAEGER Getuigen a décharge kennen hem niet Drie uit Nederland overgekomen getuigen a decharge, voormalige le den van de Nederlandse militaire mis sie in Indonesië, hebben gisteren on de 50ste zitting in de zaak Jungschlae f"hèbbeiaard' beklaaetle gekend tJriT g®tuigen (wc>'d geconfron. teerd met kroongetuige Amirrudin die op de kasafdeling van de missie werkzaam is geweest. Amirrudin her haalde dat hij Verschoor had ontmoet op illegale bijeenkomsten. Verschoor zei tegen Amirrudin dat hij dit loog Ook Manoch. die een andere getuige beweerde te kennen, werd als leuge naar te kijk gezet. in Zeeuwsch-Vlaanderen. De treinen op de Zeeuwse eilanden reden vrijwel op tijd, maar de busdiensten kampen met problemen. Onze redacteur in Zeeuwsch - Vlaanderen meldde laco niek, dat men op het schiereiland liever sneeuw dan mist of storm heeft omdat daardoor de bootdiensten uit vallen. ARME TWEEWIELERS In het Roosendaalse hadden de bus diensten ook nagenoeg geen vertra ging. On,ze redacteur in deze grens stad beklaagde vooral de tweewie- lers, wier positie gisteren uiterst wan kel was. Opvallend was dat de „vier wielers" duidelijk consideratie met de anders zo gesmade wielrijders en brommers toonden. De politie kneep een oogje dicht, beseffende, dat me nige weggebruiker met zó'n weer met beide ogen dicht moest rijden., De Langstraat deed zo af en toe denken aan het Siberisch landschap. Niettemin verliep het personenver voer vrij vlot. Ernstiger zijn de gevolgen van de sneeuwjacht dan ook geweest voor het luchtverkeer. Op Schiphol waren voortdurend sneeuwploegen in de weer, maar na enige uren moest het vliegveld Eelde als uitwijkhaven wor den gebruikt. Spoedig was ook dit veld onbruikbaar. De machines die Amsterdam moesten aandoen vlogen daarom door naar Duitse vliegvelden. In het westen des lands hadden en kele treinen vertraging, door defec ten aan de wissels. Met warm water en wat dies meer zij werd één en ander weer in orde gebracht. Bij Haarlem kwam zowaar ook het autoverkeer in de knoei. Bij een pompstation stonden op een moment ruim honderd gestrande auto's. AARDSCHOKKEN Door het slechte weer is ook de president-elect van Brazilië, de heer Kubitschek, later in ons land aan gekomen dan hij had gehoopt. In Amsterdam waren de hele nacht pekelwagens in de weer. Sommige trams reden niet meer. Niet alleen het weer was gisteren van de kook, maar ook de aardbol deed opstandig, 'n Engels seismogra- fisch instituut registreerde hevige aardschokken, in het gebied van de Stille Oceaan. Ook in New York wer den de schokken opgetekend. In Den Haag circuleren geruchten, dat ex-kapitein Westerling van een geheime agent van de Nederlandse regering de garantie heeft ge kregen, dat hij in zijn actie zou worden gesteund. Dit werd gezegd in een document, dat van „De Turk" zelf afkomstig zou zijn. De regering heeft dit met de grootste klem tegengesproken. In Indonesië heerst grote politieke verwarring. De Partai Rakjat Nasio- nal (nationale volkspartij, die oud minister Djody, wiens corrupte daden aanleiding waren tot een veroordeling tot een jaar gevangenisstraf als voor zitter heeft herkozen!) eist, dat het kabinet Harahap binnen een week zijn mandaat zal teruggeven. Weigert het kabinet, dan trekt deze partij haar twee ministers uit de regering terug. Nog ernstiger is, dat de twee be langrijkste Islamietische partijen, de PSII en de Nahdatul Ulama een nota aan de regering hebben gestuurd, waarin, zo verwacht men, terugroe ping van de Indonesische delegatie uit Genève wordt gevraagd. In Londen werd beweerd, dat Indo nesië misschien lid van het Gemene best zou worden, nadat Malakka en Singapore hun onafhankelijkheid hebben verkregen. In Djakarta wor den deze berichten, echter tegenge sproken. De Italiaanse filmgroep, die naar Nederland is gekomen met de bedoe ling buitenopnamen te maken voor de film „London calling the North- pole" zal zaterdag a.s. ons land weer verlaten en terugkeren naar Rome. Op het ogenblik worden voorberei dingen getroffen voor het vervoeren van het opnamemateriaal naar Ita lië. De filmgroep zal in ons land geen opnamen maken en geen werkvergun ning aanvragen. Regisseur Coletti en cameraman Gabor Pogany zullen de resterende dagen gebruiken om tochten door Nederland te maken en motieven op te doen voor een andere film, die de regisseur voornemens is in ons land te komen maken. In de nabijheid jan de ruïne's van het oude Pompeji in Italië is een onbemande straaljager neergestort. Het toestel had motor stoornissen en de piloot had het toestel reeds ver laten. De jager kwam neer op een woonhuis dat totaal werd verwoest. Zeven doden, waaronder vier kin deren, zijn bij het ongeval te be treuren. Elf personen werden ge wond. De piloot kwam ruim drie kilometer verder behouden op de begane grond. Op de foto zijn redders in de ruïne van de woning aan het zoeken naar de lichamen van dc slachtoffers. Niet Pete Grymphys te Gans baai (Zuid-Afrika), die door een adder was gebeten, kwam te sterven, maar de aclder zelf, die op zijn beurt door zijn slachtoffer gebeten werd. Pete zoog namelijk het gif uit de adderbeet in zijn arm en beet daarop het door hem gevangen reptiel, dat toen aan zijn eigen gif ten onder ging. (Van onze pari. verslaggever) De Eerste Kamer Iaat de gedachte aan een eigen orgaan, dat het parle ment bij de controle op de overheids uitgaven ten dienste staat, niet los. De katholieke senator Teulings, heeft gisteren bij de algemene financiële beschouwingen, een suggestie gedaan om in de Tweede Kamer een commis sie voor Rijksbegrotingen in het le ven ie roepen, bijgestaan door een klein orgaan, met bepaalde bevoegd heden, dat materiaal voor de con trole verzamelt. Indien dit plan zou worden verwe zenlijkt, zou in de Tweede Kamer naast de commissie voor de rijksuit gaven, die achteraf controle op het financiële overheidsbeleid uitoefent, de commissie voor de rijksbegrotin gen, preventieve controle voeren. Het plan - Teulings is meer aangepast ge- Omler de drus der politieke beurtenissen, heeft et bestuur van 6e Britse kolonie Kenia besloten, dat er in september 1956 voor het eerst algemene, rechtstreekse en geheime verkiezingen voor een wetgevende raad zullen worden gehouden. De mannelijke kiezers moeten 21 jaar zijn en eoor de vrouwen is een iets afwijkende regeling vastgesteld. Verbazingwekkend behoeft één en an der niet te zijn. Do stammen waaruit de mau-mau is voortgekomen doen .npm-Iuk -s-et «v.- MË^m (Van onze redacteur.) De gesel van de woningnood heeft gisteren onbarmhartig en medogenloos toegeslagen in het gezin van de familie C. Jansen aan de Leysenstraat 47 te Oosterhout. In de verschrikkelijke storm moesten man, vrouw en vier kinderen gelukkig niet klein meer hun woning verlaten Wc vragen on„s af, of dit niet anders had gekund. De wetten zijn er om te worden nageleefd en inlerdaad was er een uitspraak dat het gezin op deze dinsdag de woning, die dertig jaar lang door Jansen, een klein boertje, dat ook nog wel eens als opperman fungeert, werd bewoond, ontruimd moest zijn. Maar uitvoering geven aan een besluit van de kantonrechter, bij weers- omstandighei en zoals we in ons land slechts zelden meemaken, had beslist iets onmenselijks in.... 1956. Laten de feiten voor zichzelf spre ken. Ongeveer anderhalf jaar geleden werd door de desbetreffende instanties be rt™-' ri rWOrv g/?" schuur- bewoond dooi de familie C. Jansen, die door koop in handen van landbouwer C Leysen was overgegaan, binnen bel paalde tijd moest worden ontruimd. Jansen begon uit te zien naar een andere behuizing en vond die ook te Oosteind kerkdorp Oosterhout' qv o-VÊ^eor een half uur gaans van zijn tegenwoordige wo ning. Die woning te Oosteind was en is echter bewoond door een familie met 11 kinderen en met de heersende woningnood, die ook in Oosterhout c.a. groot is, kon Jansen daar niet in trekken. I use i moest Jansen zijn schuur en stal, waai in zijn vee en landbouw werktuigen werden ondergebracht, door een uitspraak van hogerhand vorig jaar ontruimen en daarin heeft boer Leysen sindsdien reeds zijn vee ondergebracht. Een c ander noopte Jansen naai een .onderdak" voor zijn vee uit te zien. Hij vond dat te Oost- eind in zijn eigendom daar, en met medewerking van de huidige bewo ners kon hij een tijdelijke stal maken. De dreiging van zijn woning aan de Leysenstraat te moeten verlaten bleef echter. De ambtenaren van de desbetreffende dienst die, Jansen zegt het zelf, alles gedaan hebben om 'n oplossing in deze netelige kwestie te vinden, zochten, combineerden, maar slaagden er niet in de goede oplos sing te realiseren. Er staat in Oosteind een tamelijk groot huis, dat door een kleine fa milie uit man en vrouw bestaand voor de helft wordt bewoond. Het was daarin (in die andere helft) dat de gemeente de familie Jansen tijdelijk had willen onderbrengen. Dit is echter door J. geweigerd om rede- pen, die hier niet behoeven te wor den vermeld. De gemeente Oosterhout heeft, zelfs via procesvoering, ge tracht het echtpaar uit Oosteind te doen verhuizen naar een elders in Oosterhout voor deze gereserveerde woning. Dc gemeente wer. echter, om voor haar kennelijk onbegrijpe lijke redenen, door de kantonrechter in het ongelijk gesteld. Was het gelukt dan liad de familie Jansen in die wo ning te Oosteind kunnen trekken en was de ellende, die men gisteren aan de Leysenstraat beleefde, achterwe ge gebleven. Bovendien was Jansen dan ook dicht in de nabijheid van zijn vee komen wonen (nu was hij er ruim een half uur gaans van ver wijderd). Een extra handicap voor Jansen, die in oktober vorig jaar tijdens werkzaamheden bij een bouw van een stelling is gevallen en daarvan nog altijd niet is genezen. Hij loopt zeer moeilijk en fietsen is onmogelijk. Men begr'jpt de situatie nu wel Men kan er inkomen, dat de eige naar van het door Jansen bewoonde huis, landbouwer Leysen dus, graag zijn eigendom wilde betrekken. Maar voor Jansen staan de zaken er pre cies zo voor. Ook hij heeft een eigen bedoening in Oosteind, doch de om-' standigheden laten op het ogenblik niet toe. dat hij die betrekt. Lang zal het niet meer behoeven te duren, want de gemeente, zeer begaan met het lot der familie J.. bleef druk doende de oplossing in deze aangele genheid, te moeilijker nu er vier ge zinnen bij betrokken zijn, te vinden. Het zou allemaal in veel redelijker zin tot een vergelijk zijn gekomen, als L. zijn verlangens nog een poos naar latere datum had willen ver schuiven. Maar dinsdagmorgen, in 't noodweer, kwam een ambtenaar van de gemeente met de laatste waar schuwing: ga er nu uit, anders staat dadelijk de deurwaarder er mét de politie en dai moet ge er toch uit; bovendien kost het dan nog handen vol geld. Toen zijn de Jansens gezwicht. Ge lukkig waren er goede buren óók, waar zij met hun stllu eijdplijken waar zij met hun spullen terecht kun nen en onderdak krijgen tot het tijd stip dat de gemeente de voorziene ruil in kannen en kruiken heeft. In die striemende sneeuwjacht dc straat op te worden gejaagd. Met of zonder schuld, van wie ook. Wij had den gedacht, dat het anders had ge kund. Menselijker aan de verlangens, die in de Eerste Kamer leven. Men heeft daar weinig bewondering voor het controle-appa raat dat de Tweede Kamer wilde in stellen, omdat men vreest, dat het parlement daarbij op dc stoel van de regerirg gaat zitten. Nog een an der middel is. dat de begrotingen niet voor één maar voor twee jaren wor den opgesteld, hetg en het „racen" om alle posten onder de ogen te ne men zou voorkomen. Ook dit heeft mr. Teulings krachtig aanbevolen. De Kamer was eensgezind in haar verlangen naar meer efficiency en beperking van de uitgaven. Zij blijft zoeken naar zwakke plekken in het uitgavenbeleid. Zo had dc heer Hel- lema (A.R.) op het departement van Financiën 55 commissies ontdekt. Hij vroeg mr. van de Kieft daar eens flink het mes in te zetten. In de avondvergadering bleek, dat mr. in 't Veld, die namens de Partij van de Arbeid het woord voerde, het meest voelde voor een uitbreiding van het apparaat van de Rekenkamer, dat hij het meest deskundig achtte om ook de preventieve controle te gaan verzorgen. Het debat liep verder over de moei lijkheden, die ook een hoger wel vaartspeil tengevolge kan hebben. Het meest optimistisch waren daarbij de heren Teulings en in 't Veld, waar van de laatste in dit verband ook de steun aan de onontwikkelde gebieden ter sprake bracht. Hij achtte het psy chologisch belangrijk, dat het werk in deze gebieden meer gaat steunen, „'"ij moeten nu eenmaal rekening houden met de mentaliteit in vroege re koloniale gebieden waar men deze st2un eenvoudig van het vesten ver wacht", aldus de socialistische w oord voerder. Het Britse ministerie van Oorlog heeft bekendgemaakt, dat er met het oog op de verwarde toestand in het midden-oosten nieuwe troepen per vliegtuig naar Cyprus zullen worden gebracht „als 'oorzorgsmaatrcgcl ter bescherming van Britse onderdanen in dat gebied". Er zullen o.a. eenhe den parachutisten worden overge bracht. Enkele Belgische bladen melden met gro(e verontwaardiging, dat het ministerie van Koloniën een schan daal rond de persoon van Pierre Humblet, administrateur van de vei ligheidsdiensten in Kongo, in de doof pot heeft willen stoppen. Deze Hum blet is op net ogenblik voortvluchtig. Hij was al uit zijn functie ontslagen. Tal van grieven waren er tegen hem: brutaliteit, schuldenmakerij, dronkenschap enz. Hij leidde een avontuurlijk leven, o.m. als lid van de Britse strijdkrachten in Kenia, als lid van de Intelligence Service en het Franse Deziëme Bureau. Hoewel men officieel in alle talen zweeg, was cr toch iets over het wan- gedrag van Humblet uitgelekt. Hum blet was reeds in augustus 1955 ont slagen. Pas nu bevestigde het mini sterie v; n Koloniën de juistheid van het bericht. Een Vlaams hoofdstedelijk blad merkt naai aanleiding hiervan op, dat hot publiek volledig op de hoogte moet worden g .-houden. Humblet was volledig ingelicht over alle geheimen betreffende de ontginning van ura nium Ia gen in Kongo en voorname kwesties van staatsveiligheid.

de Stem | 1956 | | pagina 1