Venetië, oase van rust en schoonheid Mars komt dit jaar dicht bij de aarde STRIJD OM DE MILJOENEN VAN GRAAF POTOCKI GEEN AUTO MAG ER RUMOEREN...... Verrassende romantiek Ingewikkeld geval in Frankrijk Neve-Toumé OPRUIMING TARIEVEN Circu Hij eist ni Alles per gondelzelfs trouwpartijen en begrafenissen Brabantse wieier- bedevaart Op 17 febr. naar 's Bosch AANBESTEDINGEN Expeditie in Bloemfontein heeft reeds 20.000 opnamen gemaakt VERBEELDING EN WERKELIJKHEID Drie dames en ambassadeur betwistenelkaar nalatenschap Hoe lang nog? Vr. ADMINISTRATIEVE KRACHT Ergens i| hucht in gen een neweis. En lijkheid zall van deze h| heid kan wl de eigenaail en bovendil zich niet a| van zijn eijj genoten vg dierennuml de heer Bel sabon tot J Hans Nielsei Hij heeft een ten van kind| wordt en hij lieve huishoud| hij op zoek ondergebracht! loodsen, die aan de Noord^ De olifanten piste getransl van de kneep als Nielsen in zijn handJ dressuurproevl dig veel mee oppervlakkige ven vermoede] I Is het imme| wat er in de staat gesehrev<l zo tam geworil men, zoals het hondje van eeil pleegt te doeil allemaal, dat i| woonte van mj in de perfectie! daar elke dag f trekken? Het van een artist g| schijn is, wordl geleverd. Wan! teert drie tot vi| al met zijn olifa| dan een uur lap een bepaalde laten steken, men geneigd dd sen op slag vd want als de ol mando hun „vq senteerd dan zd moeten zijn enl onderstellen, dl voor het overij bezig houden partij of het pil coopjes. Maar leven van de van zijn dieren naar zijn bevel daaraan te latef zijn commando honderd maal maal in de sfe| te houden, neeri genoegen mee per week te rE hij elke middag van. Hans Nielsen olifantendressuu jongen. Hij geni een grote naan van koningen e deze man is ei Het is wellich eerst te vertel merkwaardige Zoom terecht i Het is bijna Eergenaren zijn Noordzij" niet vlotte, maar bi heer geniet eer zijn bedrijf hee flinke vlucht ge bens heeft dat nemingsgeest tc zich na de bevri de vervaardigin artikelen, zoals en kermisverm: Het leven van paald niet alti groot deel van processen aan voeren. Een vai filmdiva Silvana 14 januari a.s. waarschijnlijk horen uitspreken liefst 30 miljoen op een bedrag v De eis is afkor kenland geborenj van de twee a van de „Constell pij", die zegt vc drag aan juweli DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 10 JANUARI 1956 Hebt U zich wel eens ingedacht hoe de wereld er zou uitzien, als de fotografie nog niet was uitgevonden? Dat kunnen wij ons nauwelijks meer in denken. Wij weten hoe onze grootouders er uit za gen, ook al hebben wij ze nooit gekend en wij herkennen onze neef uit Amerika direct als wij hem voor het eerst ontmoeten, omdat zijn gezicht ons uit foto's al vertrouwd is gewor den. En niet alleen mensen, maar ook ste den, landen en land schappen zijn ons vertrouwd vóór wij er geweest zijn, omdat prentbriefkaarten, boekillustraties en ook films ons al vaak heb ben getoond hoe zij er uitzien. Dat geeft een geweldige verruiming van ons gezichtsveld en hij, die nooit reist, kan zich zo toch een idee vormen van het uiterlijk van onze aardbol. Maar 't heeft ook een nadeel. Vóórdat de fotogra fie was uitgevonden moet het reizen veel verrassender geweest zijn. Want zelfs al had men veel over de be zochte landen gelezen, woorden kunnen zel den hetzelfde bereiken als een foto. Een be schrijving kan ons een indruk geven van de grootte, de kleur van een gebouw of een landschap, kan ons een idee geven van de sfeer, maar zelden of nooit dezelfde indruk als een foto-apparaat, dat in handen van een ander geen afstanden kent en voor ons kijkt. Al deze overwegingen kwamen in mij op, toen ik Venetië bezocht. Ve netië, het uitverkoren doel van vele vacantiegangers, het geliefde oord om wittebroodsweken door te brengen is zo ontelbare malen op foto's, schil derijen en films vereeuwigd, dat de bezoeker, die er voor het eerst komt, in de eerste momenten geen verras sing ondergaat. Wie heeft nog nooit een foto ge zien van een gondel, wie weet niet hoe het San Marco-plein met zijn prachtige kathedraal en de talrijke duiven ervóór er uit ziet? Het zullen er maar weinigen zijn. Al dat water met zijn typische, hoge bruggetjes, zijn oude palei zen langs de kanalen, de gonde liers in hun typische kleding, zijn ons al zo bekend, dat de eerste indrukken van Venetië he lemaal niet verrassend zijn en eer der het gevoel geven van het te rugzien van een oude bekende. Voor ons Nederlanders geldt dit nog sterker dan voor bewoners van minder waterrijke landen, omdat al die grachten en kanalen ons niet vreemd zijn. Want heb ben wij niet zelf een hoofdstad, die het Venetië van 't Noorden genoemd wordt? VERBODEN VOOR AUTO'S Maar wanneer U uit dit alles zou concluderen' dat een bezoek aan de gondelstad dan weinig nieuws ople vert, dan is dat toch beslist onjuist. Niet alleen omdat geen foto de warmte en gloed van de Italiaanse zon kan laten voelen, niet alleen om dat het oog van de camera maar twee dimensies kent, en het aan schouwen met eigen ogen daarom toch nieuwe indrukken geeft. Maar ook, omdat er nog zoveel zo héél veel in Venetië te ontdekken valt, dat zelden of nooit op foto's wordt vastgelegd, of niet vastgelegd kan worden. De beroemde 24-uren klok op het San Marco-plein. Een der meest bezochte historische pleinen van Venetië met de ba siliek van San Marco en het paleis van de Dogen. de foto ziet U duidelijk een Romeinse elf met daarnaast het getal 30. Zij werd ook inderdaad precies om half twaalf genomen. GEVLEUGELDE LEEUW Die gevleugelde leeuw van San Marco uit het wapen van Venetië vindt men op allerlei plaatsen als ornament weer terug. Over de stoffelijke overblijfselen van de apostel zelf worden ook al lerlei interessante verhalen verteld. Zo zouden zü uit Byzantium naar Venetië gebracht zijn in een schip geheel beladen met varkensvlees, op dat de Mohammedanen het schip niet zouden aanraken, want voor hen is immers varkensvlees onrein. Och, van verhalen, historische en legendarische, loopt Venetië over. Ieder plekje, ieder gebouw en ieder straatje spreekt over het grootse ver leden van de stad, eens het centrum van de machtigste en rijkste handels- staat aan de Middellandse Zee. Dat de ontdekking van Amerika de Mid dellandse Zee van het centrum van de handel tussen Oost en West tot een binnenzee gemaakt heeft, is de tragedie van de geschiedenis van de stad. Nu is het voornamelijk nog het toerisme, dat het voornaamste mid del van bestaan vormt. En terecht trekken de vacantiegangers er in drommen heen, want Venetië is en blijft uniek, 'n oase van rust, schoon heid en romantiek in een jachtige wereld. JUANITA DE REBEL. Wist U bijvoorbeeld, dat men de stad Venetië niet met een auto mag binnengaan, óók niet daar waar het wel zou kunnen? U moet Uw wagen op een parkeerplaats achterlaten, zodra U de brug over bent, die het eiland, waarop de stad ligt, met het vasteland ver bindt. En dan blijven er nog maar drie mogelijkheden over om U te verplaatsen: een gondel, de „taxi" van de stad, een motorbootje, dat men met onze autobussen zou kun nen vergelijken, of Uw benen. Want denkt U vooral niet, dat U in Venetië alleen maar kunt va ren. Cirkelvormig doorsnijden de kanalen de stad, maar vaak is het korter en vlugger de kronkels te voet af te snijden. En als Uw ho tel niet aan het water ligt, zult U toch zeker te voet naar de dichtst bijzijnde „halte" van het bootje, of de „parkeerplaats" van de gon dels moeten gaan. Het vervoer van bagage of andere lasten gebeurt dus over het water, een andere mogelijkheid is er niet. En dus ziet men ook trouwpar tijen en zelfs begrafenissen per gondel of boot; een bijzonder schouwspel. EEN BIJZONDERE SENSATIE Zo'n wandeling door Venetië is een bijzondere sensatie. Smalle straatjes voeren U langs oude huizen, 'een schilderachtig gezicht, nog bekoor lijker door de vele bruggetjes, die men over moet. Maar het meest op vallende is de rust, die er heerst. Het is in onze tijd een wonderlijke sensa tie midden op straat te kunnen lopen zonder angst voor van alle kanten het leven bedreigend verkeer. Trot toirs zijn er dan ook volkomen over bodig. Maar na enige tijd ontdekt men nog iets. De geluiden zijn er zo heel anders. Op de drukste uren van de dag klinken alleen stemmen en menselijke voetstappen, niet over stemd door het geraas van motoren, van auto's, geen claxons, geen gieren van remmen, geen gerinkel van een trambel. Er is geen enkel verkeers licht en men ziet geen verkeersagen ten. Alleen mensen, lopende mensen en de geluiden, die zij zonder toepas sing der techniek voortbrengen. En 's nachts in Uw hotelkamer hoort U geen enkel geluid, in de se rene stilte van de nacht zou U kun nen geloven ver van de beschaafde Rustig gondelend laat de gondelier zijn rank bootje onder de „brug der zuchten" doorglijden. wereld in plaats van in een stad te zijn. Maar ook op andere wijze biedt een bezoek aan Venetië allerlei ver rassingen. Zo heb ik mijn fototoestel nu eens gericht op andere dingen, dan men gewoonlijk van de stad ziet afgebeeld. Op het San Marco-plein bijvoorbeeld is op een niet zo erg op vallende toren een klok onder het wa pen van Venetië met zijn leeuw aan gebracht. En die klok is een nadere beschouwing zeker waard. U kunt op de foto zien hoe de wijzerplaat niet. zoals wij gewend zijn, in twaalven is ingedeeld, maar zoals in vroeger eeuwen gebruikelijk was alle vieren twintig uren van de dag aanduidt. En omdat het moeilijk is op een van die blokjes nauwkeurig het aantal minuten af te lezen, wordt dit er boven nog eens extra aangegeven. Op Het programma voor de Brabantse wielerbedevaart naar Den Bosch is thans bekend. Alle profs-, amateurs-, nieuwelingen, veteranen en adspiran- ten uit Brabant komen tegen 12 uur bij de St. Janskathedraal bijeen, waar om 12 uur precies de wielrennersmïs zal worden opgedragen. Na deze .stille" H. Mis komen ren ners en officials bijeen in de Genade kapel om voorspraak en zegen af te smeken van Onze Zoete Lieve Vrouw voor het komende seizoen. Mgr. Mutsaerts zal hierna de race karretjes zegenen, terwijl een défilé van alle deelnemers het besluit zal zijn van deze indrukwekkende mani festatie van de eenvoudige Brabantse jongens. Vorig jaar waren er meer dan 600 renners aanwezig; men hoopt dat dit aantal dit jaar nog groter zal zijn. De organisatie berust bij de Neder landse Katholieke Sportbond. In schrijvingen kunnen gericht worden tot 1 Februari aan de secretaris der Ned. Kath. Sportbond, de heer A. v. d. Dobbelsteen, Simon v. d. Stel- straat 12, Tilburg. ONDERHOUDSWERK Aan de fa. C. D. w Loon en D. v. d. Heuvel te Werkendam is gegund tegen f 16.550 het onderhoudswerk aan de ha vens te Moerdijk en Willemstad, de krib ben te Dinteloord en het peiischaalge- bouw te Steenbergen. Wat 1956 ons brengen zal, moeten wij afwachten. Indien in de komen de dagen alleen maar de helft in vervulling gaat van hetgeen wij elkaar hebben toegewenst, dan zul len wij zeker niet te klagen heb ben. In afwachting dat wij laten komen wat komt, bereiden wij ons alvast voor op het bezoek van de planeet Mars aan onze aarde. Want daar zijn de geleerden reeds zeker van: in 1956 zal Mars zeer dicht bij onze aardbol komen. Dat betekent natuurlijk niet dat wij op zekere morgen die planeet aan de blauwe hemel zullen ontwa ren, want onder dat „zeer dicht" ver staan onze geleerden toch nog de res pectabele afstand van 56.000.000 km, wat precies nog niet naast de deur is. Er werd over Mars vooral de laatste tijd al een hartig woordje gezegd. Sinds de aanwezigheid van Martianen herhaaldelijk op onze aard bol werd gesignaleerd - al geloven wij persoonlijk niets van al wat daar over gezegd werd - en sinds romans en films van de verbeelding haast 'n werkelijkheid hebben gemaakt, heb ben heel wat nieuwe theorieën be treffende de bewoonbaarheid van Mars het daglicht gezien. De meest recente is blijkbaar die van Ameri kaanse geleerden, die zich een ganse zomer hebben bezig gehouden met de bestudering van deze beroemde sate- liet van de zon. Deze groep specialisten, die geleid werd door dr. E. C. Slipher, leider van de expeditie, die georganiseerd werd door de U.S. National Geogra phic Society, heeft zijn astronomische onderzoeken gedaan in Zuid-Afrika dat blijkbaar het dichtst bij Mars is gelegen. Deze expeditie heeft van Bloemfontein, waar zij gevestigd was meer dan 20.000 nieuwe opnamen van de naburige planeet meegebracht. GROEN-BLAUW GEKLEURD „Indien er aan de oppervlakte van Mars geen plantenleven mocht be staan, dat onderworpen is aan het ritme der seizoenen, zo heeft Dr Slipher gezegd, dan is het alleszins toch reeds lang geleden, dat het rode zand der woestijnen van deze planeet door atmosferische invloed omge vormd was, tot een eenvormige laag, waarop geen enkele afwijking te be speuren viel". De opnamen die te Bloemfontein gemaakt werden met een telescoop van 8 cm, tonen duidelijk een groot net van groen-blauwe kleur, dat de Martiaanse bodem voor een groot ge deelte overspant. Die zelfde opnamen hebben tevens aan het licht gebracht dat de vlekken aan de oppervlakte van kleur veranderen, naargelang de seizoenen. Men kan er eveneens de poolcirkels op zien, met een hei-witte kleur, ganse zones, die met een witte ijskorst zijn bedekt, wolken en wervel winden van stof die zich aan de oppervlakte verplaatsen. Tenminste twee kanalen zeer vaag van lijn maar waarvan het bestaan onmogelijk kan geloochend worden, werden voor de eerste maal gefoto grafeerd. De filmen verkreeg men met behulp van gekleurde schermen die bestand waren tegen de speciale lichtkring in de atmosfeer van Mars. In alle landen ter wereld hebben de waarnemers, op verzoek van de in ternationale vereniging voor Marti aanse studies, hun opsporingen ge coördineerd en de resultaten van hun waarnemingen uitgewisseld. De om standigheden waren trouwens ook zeer gunstig, daar de planeet zich, sinds dertien jaa,r niet meer zo dicht bij de aarde bevonden had. Bij al deze opzoekingen, bij de studies die hieruit werden afgeleid, heeft de expeditie van Bloemfontein de belangrijkste rol gespeeld. PLANTENGROEI Indien de geheimzinnige vlekken die men heeft vastgesteld, veroorzaakt zijn door plantengroei dan staat het bijna vast, dat deze nog onontwikkeld is en zich beperkt tot korstmos op rotsen en andere plaatsen, waar geen enkele ontwikkelde plant zou kunnen leven. De Rode Planeet - zoals Mars ook wel geheten wordt - beschikt over weinig zuurstof en nog minder water. Er is slechts een kleine mogelijk heid, dat een dierlijk leven, zoals wij het op onze aardbol kennen, kan voortbestaan onder de klimatologi sche voorwaarden van de planeet Mars. Nochtans veranderen de oasen van kleurt men ziet ze zich uitbreiden of verminderen volgens 't ritme der sei zoenen. In de gebieden waar het lente was, heeft dr. Slipher de meest uit gebreide en de meest gekleurde vlek ken gevonden, die hij ooit heeft ge zien in de vijftig jaren, dat hij zich met deze studie onledig houdt. „Het laatste jaar, heeft hij gezegd, moet uitzonderlijk gunstig geweest zijn voor de plantengroei". 1956: EEN BELANGRIJK JAAR Op dit ogenblik trachten de geleer den zoveel mogelijk bevindingen af te leiden uit de fotografische opna men, die zij de jongste jaren heb ben gedaan. Alzo bereidden zij zich voor op 1956, dat een zeer belangrijk jaar belooft te worden voor de speci alisten van de Rode Planeet. Dit jaar inderdaad nadert onze buurplaneet opnieuw de aarde tot een afstand van 56.000.000 km. Zulks zal, na 1956, niet meer gebeuren vóór 1971. Indien wij op dat ogenblik tenminste niet zelf reeds Mars hebben bezocht. De Franse rechtbanken staan op dit ogenblik voor een in gewikkeld eerder duister geval. Toen graaf Jacob Potocki van Potock, een nazaat van een aloud Pools adellijk geslacht, in 1934 stierf, zal hij wel niet hebben vermoed, dat meer dan twintig jaren na zijn dood nog steeds gevochten zou worden om zijn na latenschap. Een drietal adellijke dames, even als de huidige Poolse ambassadeur in Frankrijk, betwisten elkaar inder daad de goederen, ter waarde van eeri vijftiental miljoen Belgische francs, die in Frankrijk gelegen zijn en die slechts een klein gedeelte vormen van het vermogen van meer dan een mil jard francs dat graaf Potocki bij zijn dood bezat. De goederen in Frankrijk bestaan uit eigendommen die gelegen zijn in de streek van Prijs, van Biarritz, St. Geneviève des Bois en in de Pyre neeën en zij ontsnapten aan de com munistische onteigeningen doordat ze op 't Franse grondgebied lagen. POOLSE REGERING Nochtans betwist de huidige Poolse republiek, bij monde van zijn ambas sadeur, het recht van de Franse recht bank om over deze goederen te be schikken, omdat zo zegt hij, ze beho ren tot de nalatenschap van een Pool en omdat de regering van Polen be sloten heeft deze goederen „aan het volk" te geven. Een andere pretendente voor de mil joenen is de voormalige Poolse prin ses Sapieha, die zich schrap gezet heeft tegen de aanmatigingen van de Poolse ambassadeur en die er een ver beten strijd tegen voert. Een derde erfgename is de gravin Nathalie Potoeky die in een apparte ment in de Cromwellstraat, te Londen woont, en die zich zowel tegen de prinses als tegen de Poolse Staat keert en voor de rechtbank beweert dat zij alleen de wettige erfgename is van graaf Potoeky want, zo zegt zij, prin ses Sapieha behoort slechts tot een zijtak van de familie en heeft als dus danig niet te maken met deze ge schiedenis. Tenslotte is. voor enkele dagen, nog een vierde adellijke dame op het Po- tocky-podium verschenen. Zij is 78 jaar oud, leeft in bittere armoede met haar dochter en kleindochter en zij legde aan haar advocaat geschriften en documenten voor waaruit blijkt dat zij in rechte lijn de afstammelinge is van de Potocky's. „De naam Potoeky, zo zegt zij, is in Polen ongeveer wat de naam Dupont in Frankrijk is. Smith in Engeland of Janssens en Peters in België. Maar ikzelf ben de enige afstammelinge in rechte lijn van de echte Potoeky van Potock: Anne Joséphine Lucie Apo- lina van Potoeky. Mijn grootvader, graaf Stanislas, die, via de Lescinskis, verwant was met het huis van Frank rijk, nam in de Napoleontische tijd deel aan al de veldtochten van de Keizer. Hij werd cavalleriegeneraal en kreeg de Franse nationaliteit waar na hij zich vestigde nabij Nancy en er bij de Leszinskis verbleef. Ik ben de kleindochter van Stanislas en deze laatste legde de grondslagen van het grote fortuin dat graaf Jacob Potoeky achteraf verwierf. Ik ben derhalve de enige, wettige erfgename". Dat alles bezorgt de advocaten nn rechters heel wat werk en de spe cialisten in internationaal recht wer den reeds aan het werk gezet om uit deze ingewikkelde geschiedenis wijs te geraken. Men vraagt zich af, of men een vermogen mag liquideren volgens de rechtspraak van 1934 nu het Burgerlijk Wetboek in Polen se dertdien volledig gewijzigd is. Maar alles laat voorzien dat de uit spraak nog niet een dezer dagen zal zijn. De juristen hebben er een aar dige kluif aan en de beheerders der goederen van wijlen de rijke graaf kunnen nog best enkele jaren hun, ongetwijfeld goed betaald postje, hou den. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Carla, d. van Th. Kocken-v d. Sommen, Eindhoven. Marian Paula. d. v van Juchem-van Lingen, - Eindhoven. Ondertrouwd: Riet Blaauw, Den Bosch en Jan Grosfeld, Berlicum. Overleden: A. Schro- ver-Carels. 76 jaar, 's Bosch, W. Verheij-Köllmann 59 jaar Vlissingen. J. Kesteloo, 61 iaar Middelburg J. Pasveer-Hom burg, 67 jaar. Vlissingen. A. Willems en St. Willems-Buijtaert zeggen mede namens famijie hartelijk dank bij gelegen heid van hun gouden huwe lijk. V.n.l. aan feestcomité, buurtbewoners, muziekgezel schap, kroonsters, duivenso- ciëteit en verder aan allen, die hebben meegewerkt om deze dag tot een onvergete lijke voor ons te maken. Clinge, jan. 1956. Heden overleed onze ge liefde Man en Vader. Be huwd- en Grootvader PIETER DE KUNDER in de leeftijd van 76 jaar Uit aller naam. H. J. de Kunder-Moerdijk Ovezande, 8 januari 1956 WATERLANDKERKJE Café - Levensmiddelenbedrpf, Boter, Melk- en Kaashandel. Familie, cliëntèle en begun- 1 stigers ZALIG NIEUWJAAR. JAPONSCHORTEN nieuwste dessins 4.95 R. MALCONTENT. v. LAERE Bontehondstraat - HLLST ADVERTEREN is bekend blijven LIPS' SLOTENFABRIEK te OOSTERHOUT vraagt voor spoedige indiensttreding een Brieven te richten ann LIPS' SLOTEN- Ff.BRIEK, Slotstraat 22 te Oosterhout. Alléén vooruitbetaling Uitsluitend voor de Zeeuwst oplage: 3 regels of minder f 0,80: tedere regel meer 15 ct 8ii 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen lalt geld berekend. 25 letters, cijfers of lees tekens gelden voor 1 regel PERSONEEL CiEVR K.-k. dienstbode gevraagd in doktersgezin. Goed salaris. Adr.: Saussier, 49 rue Villain, XIIII, 49. Brussel. 525 Kindermeisje gevr. liefst voor d. en n. Zich melden mevr. Spaapen, Hoogstraat 46, Roosen daal tel. 3371. Mevr. v. Iersel-v. Gils, Montens- pl. 5 Breda, tel. 4076 vraagt r.-k. meisje in kl. gez n voor dag o£ dag en nacht voor nu of later. TE KOOF AANOEB. Kleerkast z.g.a.n. te koop. Te bevr. G. de Schepper, Campen- sedijk 34, Eoschkapelle. 535 „Tempo" driewieler, in goede staat zijnde, open laadbak met afneembare kap te koop. Te be vr. bij J. Crombeen. Clooster- straat 94 Kloosterzande. 2,5 en 3 tons luchtbandenwagens te koop. grote partij bakfietsen zware en lichte luchtstellen, 4- wielige wagentjes voor hit en Shetlander, grote partij auto banden, nieuwe accu's f 37,50 en inlevering van oude. J. Tijs Talmastr. 61. tel. 4542. Breda. 1-pers. stalen ledikant te koop, met Epeda matras en bijpassen de comode, crème kleurig en mooi wasstel. Te bevr. Molen straat 7, Sas van Gent. Een zoetemelkskalf te koop bij Alb. Cappaeït Sasdijk 24 Stop- peldijk,537 Wasmachine fabriek heeft was machines met lichte emaille-be- schadiging, gloednieuw m. ga rantie f 155. desgewenst afbe taling, centrifuges f 150. Depot Temeuzen, Nieuwstraat 28. Tel. 2410. 5286 Ter overn. aangeb. een veebe drijf je, zeer gesch. voor kl. zelfstandige. M. de Feyter-Kam- perse, Hoek C157, Zaamslag. HUIZEN Een flink pand te koop, voor elk doel geschikt. Nieuwstr. 16a, Terneuzen. 292 DIVERSEN Een feestgedicht voor „hem" of „haar". Guus Keddy treft de juiste snaar! Guus Keddy, Oude Vest 26a„ Breda, tel. 7517.

de Stem | 1956 | | pagina 4