FAURE dringt aan op „regering van nationale eenheid" Sumitro: „Zijn er dan nog moeilijkheden? H. HOUG Terwijl Frankrijk nog met een kater zit: Communisten achten hun leer een soort geloof „QUEEN ELISABETH" WIJZIGDE HAAR KOERS Dé bond voor goede en degelijke weggebruikers _-É vjaarswensM Goddrie en Zi\ Mendès voelt nog niets voor samengaan met rechts Internationale ontsnapping 5Ze hadden liet wel verdiend' AUTO MET 7 PERSONEN TE WATER 4 DAGBLAD VOOR ZEELAND Overdracht van het vaandel Russen in het bezit van super-raket ONGERUSTHEID IN BONN EEN KLEINE KANS...... Weinig wind In Gothenburg B. en W. Eindhoven} émM DOODVONNISSEN IN PERZIE Tachtig jarige Adenauer: Drie ernstig gewonden Grappenmaker gaf noodsein en MINISTERS WEER BIJEEN Nietszeggend communiqué SCHWEITZER WEER THUIS Initiatief kreeg verrassend veel bijval Ook fietsers en voetgangers Ontslag parlement onwettig Kleren raakten in brand Bejaarde vrouw in Utrecht gedood r Zeg het met kerstbomen. irschotten moeten na de studie worden te- jaarlijkse termijnen totaal van de geno- orschotten. jn vervalt twee jaar beëindiging van de die na beëindiging als bevoegd leraar/ erkende school voor LOger en/of middel- nijverheidsonderwijs, r onderwijzers of als werker een volledige i vervullen, kan na t 20% van de totale •den kwijtgescholden. van de zogenaamde iding voor lerares bij iderwijs voor meisjes [dietoelagen worden t behoeven te worden bedragen maximaal bijzondere gevallen worden verhoogd, erdere boven f 400. iloos voorschot moet :rkt en ook kan wor- een rijks- gemeen- wezen bijzondere in- ding van onderwijzers rijksstudietoelagen tot f 300.per jaar. ehoeven niet te wor- 1. wegens de afstand een kweekschool ge- pension te gaan. be- ijkheid een grotere rijgen tot maximaal r. De helft van deze ls renteloos voorschot ien verstande, dat op als gift wordt be- ;lk jaar. dat belang- jeëindiging van hun onderwijs werkzaam van de schuld kwijt- formlieren, verkrijg- olen, dienen volledig evuld in de maand :n ingezonden. Na 31 en formulieren wor- jk terzijde gelegd. ksstudietoelagen van [an Onderwijs, Kun- chappen, Prinsesse- Gravenhage, telefoon is gaarne bereid alle ngen te verstrekken. 18-00 GRAAUW ma J. A. M. WEEMAE! fOON, Zandberg, Graauï; 1st al zijn vrienden ei nten een Zalig Nieuwjaar, i KOEWACHT A. Suy - Ingheli Wauterij 46 ?wacht Telefoon 148 end handelaar in Kunst- ststoffen. Uit voorraad Ie- baar. Wenst clientèle enden en bekenden een Voorspoedig 1956. BERGEN OP ZOOM tOELTECHN. BEDRIJF kplaats Coehoornstraat telefoon 1519, woonhuis; 1 irestraat 5 - telefoon 1150 Bergen op Zoom, ïst cliënten, familie en enden voorspoedig Nieuwjaar, stel- en kwastenfabnkan- Specialiteit in techn. bor- werk. telefoon 690 Paral- 'eg 137, Bergen op Zoom ist vr. en beg. een G. N handgebaar van de duidelijk genoeg en iringt hij op de mid- an de galei, gevolgd a en de anderen. De slaven slapen door, van wat er zich bo- oofden afspeelt.... 96e JAARGANG No. 22039 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Keigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. K M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling 5.85 per kwartaal, per post 6.55, per week (uitsluitend bij niet post- bestell.) 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. Bureau voiu de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsinge! 98, Telefoon 2236 Voor God, Koningin, en Vaderland DONDERDAG 5 JANUARI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7. Teletoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) EDGAR FAURE optimistisch ondanks alles De Amerikaanse democratische se nator Henry Jackson heeft woensdag verklaard, dat er reden is om aan te nemen, dat de Sovjet-unie beschikt over een raket, sneller dan het geluid, die met een waterstofbom als lading een afstand van 2400 km kan afleg gen. Met dit wapen zouden vanuit de Sovjet-unie alle landen van de Navo en vrijwel alle Amerikaanse overzeese luchtbases aangevallen kunnen wor den. Jackson zei, dat dit een grote stap vooruit is in de wedloop tussen Oost en West om het bezit van een nauw keurige raket met atoomlading, die in 30 minuten 8.000 km, van continent naar continent, kan afleggen. Volgens Jackson heeft de Sovjet-unie aan de ontwikkeling van dit soort raketten de voorrang gegeven. Premier Faure heeft zich gisteren vermand en juffrouw Ma rianne, die verbouwereerd en ietwat geslagen terneer zit, enige moed ingesproken. Tegen beter weten in De premier sprak zich uit voor een „regering van nationale eenheid", die alle groepen, van socialisten tot conservatieven omvat. Hij deed deze suggestie op een lunch van de buitenlandse persvereniging in Parijs. Op de vraag wie een dergelijke regering zou moeten leiden, zei hij laco niek „Ik niet". De regering van nationale eenheid zou volgens Faure op een urgentieprogram van twee punten grondwetsherziening en op lossing van het Algerijnse vraagstuk moeten worden gevormd. Hij zei te geloven dat er ruimte was voor een algemene overeen stemming tussen de niet-extremistische partijen. Faure vond. dat men niet te pessi mistisch moest zijn omtrent het aan tal zetels dat door anti-parlementaire groepen, zoals de beweging van Pou- jade, is gewonnen. Toen de oude Na tionale Vergadering voor het eerst bijeenkwam, zei hij, was er een „stel selmatige oppositie" van 120 Gaullis ten en 100 communisten en na de ver kiezingen in 1946 was zelfs de commu nistische leider Maurice Thorez, ge steund door de socialisten, kandidaat voor het premierschap. „Alles is nog niet verloren," aldus Faure, „omdat er nu 150 inplaats van 100 communis tische afgevaardigden zijn." De premier verklaarde, dat zijn besluit om de Nationale Vergadering te ontbinden niet verantwoordelijk is geweest voor de verkiezingsuit slag. Die is een gevolg van de be perking van het stelsel van ltfstver- bindingen, een stelsel waartegen hij zelf gekant is. Het stelsel van lijst- verbindingen had de bestaande com munistische sterkte verdoezeld en een vals gevoel van veiligheid ge schapen. Wel zei Faure verontrust te zijn over de groei van het anti- parlementarisme. Verwijzend naar het „Republikeinse Front" van Mendès-France en de so cialisten, zei Faure, dat het nu de tijd is om een front van de republiek te vormen ter hervorming van de instel lingen van de republiek. Als die in stellingen blijven zoals zij nu zijn, zul len we overspoeld worden, aldus de premier, die overigens niet geloofde, dat er gevaar bestond, dat een „Volks front" met deelneming van communis ten gevormd zou worden. De uitlatingen van Mendès-France geven totnutoe weinig hoop op een samengaan van zijn radicalen met de partijen van rechts, maar als hij de communisten niet in de kaart wil spe len zal hij wellicht een deugd moeten maken van de huidige regeringsnood. In de westduitse bondsrepubliek maakt men zich, volgens U.P. ongerust over de ontwikkeling van de politieke situatie in Frankrijk, zoals die tot uit drukking is gekomen bij de verkiezin gen van 2 januari. Hoewel de regering zich uiteraard niet officieel over deze kwestie uit laat, is de reactie van de politici en de pers duidelijk. Men wijst erop dat een keten net zo sterk is als zijn zwakste schakel en dat dus een zwak Frankrijk de gehele structuur van het westelyke bondge nootschap tegen het communisme, waaraan thans ook West-Duitsland deelneemt, in gevaar kan brengen. Natuurlijk heef| men hier onmiddel lijk vergelijkingen gemaakt met de toestand onder de republiek van Wei- mar, toen bij de verkiezingen van 1930 107 Nazis en 77 communisten in de Rijksdag kwamen, die tezamen 32 percent van de zetels bezetten. Radio Moskou zei: „Hoewel de reactionnaire pers tijdens de verkie zingscampagne getracht heeft het zo voor te stellen, dat de communistische partij haar invloed op de massa ver liest, hebben de uitslagen juist het tegendeel bewezen. De uitslagen tonen de groeiende invloed van de progres sieve krachten, welke zich uitspreken voor een nationale onafhankelijkheid en een politiek van vrede en sociale vooruitgang." Wat dan weer een hele mond vol is. KUBITSCHEK, de nieuwe president van Brazilië, zal op 11 januari Den Haag bezoeken. Hij is voor een reis naar de Verenigde Staten en Europa uit Rio de Janeiro vertrokken. IN DE BUURT van Reggio (Italië) is woensdagmiddag een sneltrein ont spoord. Elf personen liepen zodanige verwondingen op, dat zij in het zie kenhuis moesten worden opgenomen. BINNENKORT zal president Coty van Frankrijk te Marcoule, 32 kilometer ten Noorden van Avignon, de eerste Franse krachtcentrale openen voor industriële doeleinden, waarvoor de energie wordt geleverd door middel van kernsplitsing. HET BERICHT, als zou de H. Vader van plan zijn ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag een jubel jaar af te kondigen, moet worden beschouwd als een gerucht. Officieel blijkt er niets van bekend te zijn. OOK onderwijzers zullen voortaan bij hun 25- en 40-jarig ambts jubileum een gratificatie ontvan gen, die het dubbele bedraagt van wat zij voorheen kregen. IN DE AFGELOPEN drie maanden zijn zeker 200 Sovjetrussische func tionarissen naar India gereisd. En allemaal via Stockholm, dat merk waardig genoeg niet aan de gerichtste luchtroute naar India ligt. DE NEDERLANDSE tanker Koratia blijkt 22 opvarenden te hebben gered van de Venezolaanse tanker Petro Avila, die Zondagavond verging in de Golf van Maracaibo. VOLGENS het weekblad „Europeo" heeft Paus Pius XII in de afgelopen zomer, tijdens zijn verblijf te Castel- gandolfo, de Russische taal bestu deerd; wellicht om de psychologie van de Russische mens beter te leren begrijpen. DE NEDERLANDSE parlementaire missie, die momenteel een bezoek aan Israël brengt, heeft een verga dering van het Israëlische parlement bygewoond. DINSDAGAVOND is op het centraal station te Utrecht een postgoederen- trein in zijdelingse aanrijding geko men met leeg materieel voor een ex- pressetrein. De schade viel mee en er waren geen slachtoffers. TE MONROVIA, de hoofdstad van de Westafrikaanse negerrepubliek Libe ria. zijn zeven personen, onder wie Sffa ^.-ministers ter dood veroor- cteelct. Zij zouden betrokken zijn ge- weest bij de mislukte moordaanslag op president William Tubman op 22 juni van het vorige jaar. Weersverwachting tot vanavond- Opklaringen, maar plaatselijk ook' I mist. Weinig wind. Iets lagere temperaturen. i Vandaag: zon onder 16.45 uur, maan onder 11.50 uur. Morgen: zon op 8.49 uur, maan op 2.39 uur. J VSWfe Bij de af daling van de Weissfluh- pas, bij Davos in Zwitserlandzijn zes personen onder de sneeuw be dolven. Twee van hen zijn gered en de lichamen van drie van hen zijn ook. gevonden, maar de zesde, Richard Jackson, heeft men nog niet kunnen vinden. Daar de vermiste metalen ski's had, is men nu met mijn-detectors naar hem op zoek gegaan. Een internationale bende van jonge gangsters is er gisterennacht in ge slaagd te ontvluchten uit de staats gevangenis van Gothenburg. Zij wor den nog steeds door de politie gezocht. De eerste was de Fin J. Ilmary Nor- minen, 23 jaar, die zich via de werk plaats een weg naar de vrijheid baan de. Spoedig daarna zochten een Duit ser, een Engelsman en twee Zweden de vrijheid via het dak van de gevan geniskapel. Alle vier waren belast met reparatiewerkzaamheden binnen de kapel toen zij een klein luik bij het plafond ontdekten, waardoor zij kon den ontvluchten. (U.P.) 155 B. en W. van Eindhoven hebben te kennen gegeven, dat de gratificatie van drie procent, die op 5 december aan het gemeentepersoneel werd ver leend, op grond van bijzondere pres taties is gegeven. Mede tengevolge van de grote zuig kracht van het particuliere bedrijfsle ven. z.o wordt gezegd, zijn de gemeen telijke diensten onderbezet geraakt, met het gevolg dat er van het perso neel een bijzondere krachtsinspanning wordt gevraagd. Voor het stadsbestuur was dit een reden, om gebruikma kend van artikel 65 van de Algemene Rechtstoestandsverordening 1939 het gemeentepersoneel een blijk van waardering te geven, enigszins aange past aan de verruiming van dergelijke beloningen in de particuliere bedrij ven. Een Perzisch tribunaal heeft woens dag vier leden van de „Fadajan Is lam", een fanatieke Mohammedaanse organisatie, ter dood veroordeeld we gens samenzwering tegen de regering. Bij elkaar zijn vijftien leiders van deze sekte die tegen westelijke in vloed is gearresteerd in de loop van het onderzoek naar een mislukte moordaanslag op premier Hoessein Ala in november. Tot de terdoodveroordeelden beho ren de leider van de sekte, Safavi, de man die de aanslag op premier Ala pleegde, Zolghadr, en Tahmassebi, de man die in 1951 premier Ali Razmara doodschoot cn die onder het regiem van Mossadek uit gevangenschap ont slagen werd. In Maastricht vona woensdagmiddag de overdracht plaats van het com mando over het regiment infanterie „Menno van Coehoorn". De plech tigheid vond plaats op het terrein van de Tapijnkazerne. Op deze foto: links de nieuwe commandant, de majoor L. M. H. J. van Loon, met het regimentsvaandel, dat hem zo juist door de scheidende comman dant, overste J. C. Zuidema is overgedragen. Woensdagmorgen is een personen auto, waarin zeven personen waren gezeten, ter hoogte van Tietjerk, in de Rijksweg GroningenLeeuwarden, door de gladheid geslipt, over een brede en diepe bermsloot geschoten en daarna van de hoge walkant over de kop in het water geslagen. Met behulp van passagiers van een passerende auto konden de mannen worden gered. Vijf van hen moesten naar het Diaconessenhuis te Leeu warden worden overgebracht. Twee der gewonden, E. B. Hofstede en R. Tjoelker uit Buitenpost, konden later op de dag naar huis terugkeren. Ern stig gewond bleken vader en zoon Sjoerd en Wijtze van Luinen, eveneens uit Buitenpost en Meindert Postma uit Zwagersbos. De chauffeur T. Veenstra uit Zandbulten en P. Bosma uit Bui tenpost bleven ongedeerd. De auto werd zwaar beschadigd. Bondskanselier Adenauer heeft in een vraaggesprek ter gelegenheid van zyn 80e verjaardag in de jongste af levering van het Amerikaanse tijd schrift „Life" verklaard te geloven, dat de „ideologische strijd" met het com munisme „nog wel tien tot twintig jaar duren zal." Zijn recente bezoek aan Moskou had hem gesterkt in zijn geloof, dat de eenheid van de christelijke wereld tegenover het communisme zich moet uitstrekken tot elk gebied. De communisten zijn ervan over tuigd, dat hun leer een soort geloof is dat de wereld zal veroveren, zei de Bondskanselier. Hij vreesde, dat de vrije wereld in haar overdreven on verschilligheid voor een dergelijke agressieve ideologie de fout zou ma ken, die zij ook ten aanzien van het Nazisme had gemaakt. Het westen moet leren de dieptë van de commu nistische dreiging te beseffen, aldus Adenauer. Verzet tegen het commu nisme moet boven p^Tijpolitiek en na. tionale geschillen verheven zijn, om dat wij, bij een overwinning van het communisme, allen slaven zullen wor den." Z.H. Paus Pius XII heeft door mid del van een eigenhandig ondertekend schrijven de bondskanselier de Orde van de Gouden Spoor verleend. De Orde van de Gouden Spoor, ook wel de Gulden Militie genoemd, is na de Christus-orde de hoogste pauselijke onderscheiding. Gezagvoerder Reider Torgussen van het Noorse vrachtschip „Hordnes", dat dinsdagavond de Canadese haven St. John binnenliep, stapte enigszins op gewonden aan wal en zei: „Ziezo, nu zou ik wel eens willen weten, wie na mens mij dat valse S.O.S.-sein heeft uitgezonden." In genoemde boodschap was gezegd, dat het schip op een positie, 400 mijl uit de Canadese kust in de Atlantische Oceaan in nood verkeerde. Een vliegtuig van de Canadese lucht macht steeg op na het ontvangen van het noodsein, terwijl het reuzepassa giersschip Queen Elisabeth" en een vrachtvaarder hun koers wijzigden om het in nood gemelde schip te hulp te komen. „Dit is een bijzonder ernstige zaak", 55 Naast een aantal punten van over eenstemming, zijn er ook punten die nader overleg mogelijk maken Dat zegt het communiqué, dat gisteren middag na de ministersconferentie in Dr. Albert Schweitzer, de winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede, is te Lambarene (in Afrika) teruggekeerd. Tot Port-Gentil reisde hij per schip en vandaar, over een afstand van 300 km, met een motorsloep dwars door het oerwoud. Bij aankomst verklaarde Dr. Schweitzer, die 83 jaar is, dat zijn reis naar Europa vermoeiend is geweest en dat hij verlangde naar de rust van Lambarene. In dat opzicht trof hij het niet, want op dezelfde dag als hij arriveerde daar een speciaal vliegtuig van „Air Fran ce" met 24 toeristen (merendeels art sen), die een tocht door Afrika maken en vier dagen wilden besteden aan Lambarene. ge- Dc heer H. A. J. Klusman, pensioneerd marine-vlieger te Lei den, die dezer dagen via een schrij ven aan prinses Wilhelmina, aan de ministers van Justitie en van Ver keer en Waterstaat, alsmede via een „open brief" aandacht vroeg voor zijn denkbeeld een „bond van fatsoenlijke weggebruikers" op te richten, heeft nu prins Bernhard verzocht deze suggestie moreel te willen steunen en eventueel hier aan leiding te willen geven. De heer Klusman heeft op grond 7aAb?f adhesiebetuigingen met z«n initiatief tot een „bond voor fatsoen lijke weggebruikers", die hij uit aller lei delen van het land ontving, inder daad besloten een dergelijke bond op te richten Voorlopig heeft hij deze genoemd de bond „Veilig Door U £ekprt „Veduze". Zo spoedig mogelijk zal een voorlopig bestuur worden samengesteld en definitieve vorm worden gegeven aan deze orga nisatie. Het is zijn voornemen het cen traal kantoor in Den Haag te vestigen. Elke weggebruiker, ook de fietser en de voetganger, zal lid kunnen worden. De heer Klusman stelde met nadruk voorop, dat hij slechts het initiatief heeft willen nemen. Het is hem er allerminst om te doen in een dergelij- ke bond een bestuursfunctie te vervul len. Integendeel, de verdere organisa tie en uitbouw wil hij gaarne overla ten aan personen, die daarvoor over meer tijd en ervaring beschikken. Om te beginnen acht hij het wense lijk, dat stedelijke agentschappen kun nen worden opgericht. De afmetingen der te voeren borden zullen natuurlijk naar verhouding van de voertuigen dienen te worden vastgesteld. De ad- haesiebetuigers heeft hij gevraagd alvast een bord te willen voeren met een aansporing lid van de bond te worden, en zichzelf te willen aanmel den als lid. Van enkele bedrijven ont ving hij reeds aanbiedingen om de borden gratis o* tegen kostprijs te ver vaardigen. Zo spoedig mogelijk zal de samen stelling van een voorlopig bestuur worden bekend gemaakt. Is de bond eenmaal opgericht, dan ligt het in de bedoeling de financiële administratie over een bankrekening te doen lopen. Het voorlopig secretariaat is gevestigd Zoeterwoudsesingel 56a te Leiden. De heer Klusman is van mening, dat men het nieuwe jaar niet beter kan inzetten dan door zijn goede wil te tonen om het verkeer zelf tot een vei lig verkeer te maken. Indien die wil er is en de goedwillenden een geza menlijke weg bewandelen, zullen zijns inziens de middelen er ook wel ko men. Geneve werd uitgegeven en dat zo mogelijk nog weinigzeggender was dan de vorige communiqué's. Van daag komen de ministers opnieuw bij een. Het enige dat voor de journalisten wat kleur aan deze conferentiedag gaf, was de aankomst van de Indonesische minister van Financiën, Sumitro, in Genève. Men vroeg hem, of hij een oplossing in gedachten heeft voor de moeilijkhe den, die bij de financiëel-economische besprekingen gerezen zijn. Professor Sumitro glimlachte. „Zijn er dan moei lijkheden?" vroeg hij. Hij wilde ove rigens wel verklappen, dat hij geen tijdslimiet had gesteld voor zijn ver blijf in Genève. Aan de conferentieta fel zaten gisteren, behalve Sumitro, de Indonesische ministers Anak Agung, Leimena, Kasimo cn Roem en de Nederlandse ministers Luns. v. d. Kieft, Donker en Zijlstra. De bottle-neck van de besprekingen schijnt de vraag te zijn, of er Indone sische garanties - bij - verdrag moe ten komen voor de veiligheid van het Nederlandse kapitaal in Indonesië, al dan niet. Nederland acht een verdrag noodzakelijk. Djakarta is van oordeel dat men in Den Haag zonder meer vertrouwen moet hebben in de Indo nesische regering en in de beloften die deze gedaan heeft. zei kapitein Torgussen. „Een S.O.S.- sein mag uitsluitend worden uitgezon den, wanneer er van werkelijke nood sprake is. Mogelijk betrof het hier een Nieuwjaarsgrap, doch men zou de te legrafist die dit gedaan heeft zijn di ploma moeten ontnemen." In het valse noodsein bleken de roepletters van de „Hornes" goed te zijn gebruikt, maar de opgegeven positie verschilde 250 mijl met de werkelijke. Jordanië De Constitutionele Raad in Jorda nië heeft beslist, dat de parlements- ontbinding van vorige maand door ko ning Hoessein in stryd is met de Grondwet. De oude regering viel naar aanlei ding van een meningsverschil over het Britse voorstel, dat Jordanië zou toe treden tot het verdrag van Bagdad. Verwacht wordt, dat het oude parle ment weer bijeen zal komen als de be slissing van de Raad is aanvaard door het huidige Zakenkabinet en de 20-ja- rige koning Hoessein. Het Zakenkabinet zal dan automa tisch aftreden, aangezien zijn enige taak was het toezicht op nieuwe par lementsverkiezingen. Toen de 65-jarige mevrouw A. B. uit de Kruisdwarsstraat te Utrecht in haar keuken bezig was met het was sen van enkele kledingstukken in wasbenzine, vatte de vloeistof plotse ling vlam. Ook de kleren van mevrouw B. geraakten in brand. Zij is haar tuin ingerend om een buurvrouw te waarschuwen, maar die sliep op dat moment nog. Mevr. B. is in de tuin in elkaar gezakt en aan de brandwonden overleden. De buurvrouw, die later ontwaakte, zag in de tuin rook opstijgen. Zij kwam toen tot de ontdekking dat me vrouw B. om het leven was gekomen. *N Een bewoner van de Boud- piraat te Eindhoven kreeg dezer dagen de gehele dag jongens aan de deur. die een afgedankte Kerstboom kwamen brengen. De man begreep daar niets van. Wat was het geval? In een plaatselijk blad bleek een ad vertentie te hebben gestaan, waarin werd medegedeeld, dat op het bedoelde adres Kerst bomen werden opgekocht tegen veertig cent per stuk. Het on derzoek heeft uitgewezen, dat een meisje bij de krant de ad vertentie had opgegeven, waar schijnlijk in opdracht van een jongeman, die op deze wijze revanche wilde nemen voor het feit, dat de vader van zijn aan gebedene hem niet over de vloer wilde laten komen.

de Stem | 1956 | | pagina 1