Regering moest wel Thunderstreaks" voor Kon. Luchtmacht MENDèS FRANCE WIL „RADICALE" TROUW Oostduitse grenspolitie gaat het zelf doen Mussolini heeft gratieverzoek van Ciano nooit gezien Vorm van nieuwe beleid nog niet geheel duidelijk Bouwbedrijf krijgt een folder met negen goede wenken Nieuwe documenten wijzen HOGE HOEDEN I DAGBLAD VOOR N.A.A. stelt voor New-York-Parijs 146 dollar voor Te Sheffield Straaljager stortte op ziekenhuis n ACCOORD OVER WESTDUITSE MARINE MINISTER SUURHOFF IN KAMER Veel wind Ramp in Frankfort Explosie van met lucht gas Verkiesingsrumoerin Frankrijk Socialisten willen geen tweede Volksfront Sovjet-leiders in Kasjmir .Groeten van de bond van laagbetaalden Poolse diplomaat spionneerde Doorbouwen bij slecht weer Argentinië ARRESTATIES CORDOBA IN Beleefd en correct Op Cyprus Lcgerpredikant slachtoffer van bomaanslag Von Brentano naar Nederland En vergeet de gevangenen niet SS-generaal stuurde fabel de wereld in Dr Kortenhorst hersteld Felle brand in Amsterdam PASSAGIERE „Bloemfontein" verdronken van Gerard Bergsma overleden Charles Stulemeyer Commandeur in de Orde van Oranje Nassau r Y 'IE T 1956 een ileegster cele plaat. nog vol- telijk voor behoorlijke zijn. jaar f 108 e kost, in- jing in de Vergoe- oning 2 x edrag van t behalen kost. in- or de Be- NHU1S NDHOVEN I •ge, ■en en die ag ?e- ico gU lak de rotsen Barranca 5elim van- grijnzend die met uggen der i zijn. jdschatten It hij, „bij- 95e JAARGANG No. 22017 Uitgave N V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Losse nummers 13 ct. Postrek no 278841 Reigerstraat 16 Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad: C. J v Hootegem, Mr Ur a J J M Mes, Mr. H M L de Recbtei. L J v t Westenae, P. V M Vercauteren Abonnementsprijs Pt] vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post t 6.55, per week (uitsluitend DU niet post- besteil.) t 0.45 Incasso wordt berekend Voor Cod, Koningin en Vaderland oWaïJ ZATERDAG 10 DECEMBER 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede- ielingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariet en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GUES, Westsinge) 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzefl, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De North American Airlines heeft aan de Raad voor de Burgerluchtvaart toestemming gevraagd voor het begin nen van transatlantische toeristen- vluchten naar Europese steden tegen aanzienlijk verlaagde tarieven. Een enkele reis van New-York naar Parijs zou bijvoorbeeld 146 1/2 dollar gaan kosten, een reis naar Frankfort 156 dollar en naar Rome 175 dollar. De maatschappij wil daarbij toestel len gebruiken, die 100 passagiers kun nen vervoeren. Zij bestrijdt momenteel een besluit van de Raad voor de Bur gerluchtvaart, dat een einde zou ma ken aan haar werkzaamheden. Een Amerikaanse „Thunderstreak"- straaljager is Vrijdag op een zie kenhuis nabij Sheffield gestort. Vol gens de eerste berichten is één pa tiënt, een vrouw, om het leven geko men. Een aantal anderen liep verwon dingen op. In het ziekenhuis brak een begin van brand uit. De piloot van het toestel wist zich met een valscherm in veiligheid te stellen. Vertegenwoordigers van de zeven landen van de Westeuropese Unie heb ben Vrijdag overeenstemming bereikt over de sterkte van de toekomstige Duitse marine. Volgens een woordvoerder houdt de overeenkomst, die bereikt werd na „wederzijdse concessies", in, dat de sterkte van de Westduitse vlootstrijd- krachten niet de grenzen overschrijdt, die zijn vastgelegd in de verdragen over de Westduitse herbewapening. De Vrijdag bereikte overeenkomst was een compromis tussen de Duitse en Franse opvattingen, die de laatste da gen met elkaar in botsing waren ge komen. DE WARENHUIZEN en grootwinkel bedrijven in textielgoederen, aldus het Centraal Bureau van, de Statistiek, blijken dit jaar aanmerkelijk meer aan Sinterklaas te hebber, verkocht dan vorig jaar. De Heilige Man zat dus beter in zijn centen OTTO GROTEWOHL van Oost-Duits- land heeft Vrijdag in Peking met premier Tsjou En Lai van Rood-China en andere hoge Chinese autoriteiten mogen dineren. Een belangrijke dag in zijn leven dus. PREMIER MENDERES van Turkije heeft gisteren, na een regerings-crisis van 11 dagen, zijn nieuwe kabinet bekendgemaakt. Het is het vierde sinds de verkiezingen van 1950. DE ITALIAANSE premier Segni en de minister van Buitenlandse Zaken, Martino, brengen van 6 tot 9 Fe bruari, een officieel bezoek aan West- Duitsland. EEN VAN DE vakbonden, die hebben deelgenomen aan de nu al bijna een maand durende staking op de vlieg velden van Parijs, heeft Vrijdag be sloten het werk te d ien hervatten. JAPAN wil ruim 1600 Zuid-Koreanen die in Tokio worden vastgehouden, op vrije voeten stellen, als Zuid-Korea 600 Japanse vissers terugzendt, die wegens het vissen in verboden gebied zijn gearresteerd. UIT EEN VERSLAG van twaalf le den der Wereldgezondheidsorganisa tie blijkt, dat er steeds sterker aan wijzingen bestaan voor het verband tussen zwaar roken en hartziekten Vrijdagmorgen heeft de Amerikaanse ambas sadeur in ons land, de heer Freeman Matthews, namens zijn regering een viertal straaljagers van het type „Thunderstreak" overgedragen aan de Nederlandse regering, die vertegenwoordigd werd door de minister van oorlog en marine, Ir C. Staf. In het geheel krijgt Nederland 200 Thun- derstreaks. We zien hier de machines, staande op het platform van de luchtbasis Volkel bij Eindhoven, waar de plechtigheid plaats vond. OUD-MINISTER Paul Heymans van België heeft een oproep ge richt tot alle katholieken in de wereld, om hun medewerking te geven bij de oprichting van een „katholiek paviljoen" op de we reldtentoonstelling van 1958 te Brussel. Het paviljoen, dat de naam „Civitas Dei" zal dragen, moet 20.000 vierkante meter groot worden. (Van onze parlementaire verslaggever) Minister Suurhoff heeft in de Tweede Kamer uiteengezet, waarom de regering aan de ene kant nog steeds coördinatie in het loonbeleid nodig acht en van de andere kant het kabinet toch besloten heeft om overstag te gaan en de mogelijkheid van dif ferentiatie in de lonen naar ge lang de resultaten in de bedrijfs takken mogelijk te maken. Ne derland blijft een economisch kwetsbaar land, het is dus nog steeds onze grote zorg. om te voorkomen dat lonen en prijzen ons uit de hand schieten, aldus de minister. De regering echter, zei hij, ziet van de andere kant in, dat een zo stringente loonbeheersing als de laatste jaren werd nodig geacht, niet vol te houden is, wanneer niet de grote meerderheid van het georganiseerde bedrijfsleven daarmede kan instemmen. Uit het advies van de SER, dat na lange studie is uitgebracht, is ons ge bleken, dat dit inderdaad niet meer het geval is. De minister wees erop, dat de aan gekondigde wijzigingen niet beteke nen, dat de geleide loonpolitiek wordt losgelaten. Hoe precies de vorm zal zijn, waarin het nieu. we beleid zal worden gegoten, was ook hem nog niet duidelijk. Het kabi net heeft alleen een beslissing in prin cipe genomen. Wel kon hij mededelen, dat er in overleg tussen het College van Rijksbemiddelaars en de Stichting van de Arbeid spelregels zullen moe ten worden opgesteld, om het nieuwe systeem op gang te krijgen. Wij heb ben thans nog geen reden tot victorie- gekraai, aldus de minister. Ik juich pas mee, wanneer de regering en het bedrijfsleven er gezamenlijk in ge slaagd zijn, de nu in beginsel aange kondigde wijzigingen in de loonpoli tiek zodanig vorm te geven, dat met behoud van de sociale vrede en toe passing van differentiaties het totale loonpeil gehandhaafd kan worden, dat nodig is om de welvaart en de werk gelegenheid ook in de toekomst voor onze snel groeiende bevolking veilig te stellen. VOORSTEL VAN „ORDE AAN DE Oostduinlaan in Den Haag is gisteren de eerste moskee in ons u- J1P8evvUd. De plechtigheid ge schiedde door een Pakistaanse rech ter van het Internationale Gerechts hof. DE INTERNATIONALE controle commissie in Zuid-Vietnam heeft zich oq de t ransen erover beklaagd, dat zij niet op de hoogte is gesteld van de^ aankomst van Amerikaans mili tair materieel en personeel in dit land. Z Weersverwachting tot vanavond: J Veranderlijke bewolking met nog enige regen Krachtige tot harde Zuidwestelijke wind. Temperatu- ren over het algemeen iets hoger dan gisteren. Vandaag: zon onder 16.31 uur, l maan onder 14.08 uur. Voorzitter van Sleen is in de Twee de Kamer in de knoop gekomen met de communisten, die niet bereid wa ren om laat in de middag nog aan de replieken te beginnen over de begro ting van Sociale Zaken. Zij hebben kans gezien hun zin door te drijven en de behandeling tot Dinsdag uit te stollen. Daarvoor was nodig dat stem ming werd gevraagd over een voor stel van orde. De communisten wisten wel, dat stemming aan het licht zou brengen, dat er niet voldoende leden meer waren. Wanneer officieel blijkt dat er geen vijftig leden meer zijn, moet de vergadering volgens het re glement van orde gesloten worden. Voorzitter van Sleen speelde hoog spel met de communisten en liet de stemming doorgaan, waarop de fractie, die met vijf van hun zes leden aan wezig waren, de zaal verliet om het quorum nog verder te drukken. Zij waren nauwelijks de zaal uit, of de voorzitter besloot ineens om bij zitten en opstaan te stemmen over zijn eigen voorstel, om de vergadering te doen doorgaan. Maar het gelach dat ontstond door deze voorzitterstruc drong door in de couloirs en een seconde later stond er een communist voor het presidentsge stoelte te protesteren. De voorzitter moest toegeven en er werd hoofdelijk gestemd. Daarbij is gebleken, dat er niet meer dan 41 leden waren De communisten hebben dus aan het langste eind getrokken. Dit zal Dins dag nog wel tot het nodige vuurwerk aanleiding geven. De instorting van het nieuweflat gebouw in Frankfort, die aan 27 men sen het leven gekost heeft ,is te wij ten aan het ontploffen van een meng sel van gas en lucht .Dit is de conclu sie van deskundigen, die een onder zoek naar de ramp hebben ingesteld. In Frankrijk zijn de inleidende schermutselingen van de grote ver kiezingsstrijd op alle fronten ontbrand. En Pierre Mendès France heeft daar bij de leiding. Hij heeft de linkse re publikeinen uit de radicale partij, die zich achter de uitgestoten Faure heb ben geschaard, een ultimatum ge stuurd. Weigeren ze hun trouw betui gen aan de partijpolitiek, dan worden ze zonder meer geroyeerd. Men ziet in het ultimatum een po ging van Mendès France om de alge hele leiding van de partij aan zich te trekken. De beweging van Poujade, die win keliers en handwerkslieden wil ver enigen in een actie tegen de belastin gen, zal in de meeste departementen eigen candidaten stellen. De communisten hebben van de so cialisten de kous op de kop gekregen. Overeenkomstig de huidige Sovjet- lijn, die een gematigde volksfront-po litiek voorschrijft, hadden zij de socia listen gevraagd, een kiesverbond met hen te willen aangaan. De socialisti sche partijleiding heeft hen nu geant woord, dat zij van hun partij eerst maar eens een democratische partij moeten maken, onafhankelijk van de Russische diplomatie. „Als de socialis ten zich nu met de communisten zou den verbinden", zo wordt gezegd, „zou de eenheid net zo lang duren als de glimlach van Kroestjev en Boelganin. Premier Boelganin en partij secretaris Kroestjev van de Sov jet-Unie zijn gisteren in Kasjmir gearriveerd. De lucht was be trokken en de Sovjet-leiders ril den in hun overjassen van de kou. De weg naar het vliegveld was ver sierd met 5000 vlaggen. Men kon op schriften lezen als „Welkom in het land van Nehroe" (de Indische pre mier is in die streek geboren), „wel kom strijders voor de wereldvrede" en „groeten van de bond van laagbetaal den". Groepen van Kasjmiri bliezen op schelpen, roerden de trommels en dansten, terwijl de Sovjet-leiders pas seerden. Indira Ghandi, dochter van Nehroe, had zich reeds de dag tevoren naar Kasjmir begeven, om zich daar bij de' Sovjet-leiders te kunnen voegen. Inmiddels is de onderminister voor Kolen en Staal in de Sovjet-Unie te New-Delhi aangekomen, in gezelschap van dertien experts. Hij heeft de plan nen bij zich voor de staalonderneming, die Fndia. in samenwerking met Rus land, gaat oprichten. Een Poolse staatsburger, die in de Franse sector van Berlyn was aange houden onder verdenking van spion- nage, is Vrijdagochtend vrijgelaten. De man, die Kalinski bleek te heten, kon namelijk aantonen, dat hij een diplo matieke functie had. De Fransen hebben er hun verwon dering over uitgesproken, dat iemand, in het bezit van een diplomatiek pas poort, zich ophield met onweerlegbare spionnage-activiteit. De Poolse missie in West-Berlijn heeft ontkend, dat Klinski spionneer- de. De commissie die enkele maanden geleden werd ingesteld voor een onderzoek naar het bouwen bij slecht weer, heeft nu 9 aanbevelingen gedaan, die over enkele dagen in groten getale in het bouwbedrijf zullen worden verspreid. De commissie was in het leven geroepen door de organisaties die in de Raad van Bestuur voor het Bouwbedrijf samenwerken. Deze organisaties hebben zich volkomen achter het rapport gesteld. De aanbevelingen hebben voorname lijk betrekking op het doorwerken in perioden dat het 's nachts licht vriest en de temperatuur overdag tot nul graden daalt. Aanbevolen wordt o.a. te zorgen voor afdekking van kalkputten, hout, steen, betonijzer en metseizand. Voorts moet men trachten een bouwwerk voor het invallen van de winter glas- dicht te maken en het binnenwerk zo- De Argentijnse regering heeft, als voorzorgsmaatregel tegen eventuele opstandige acties in de provincie Cor doba, ongeveer 300 personen laten ar resteren. Waarvan de arrestanten wor den beschuldigd, is niet bekend ge maakt. Soortgelijke maatregelen werden Donderdag in de provincie Mendoza genomen, nadat berichten waren ont vangen over een samenzwering van aanhangers van generaal Lonardi, de man die Peron verdreef, maar later zelf werd afgezet. De Oostduitse grenspolitie heeft op 1 December de bewaking en controle van de grenzen der Oostduitse repu bliek van de Sovjets overgenomen. Al dus een bekendmaking die de Oost- Duitse regering gisteren heeft'uitgege ven. De gewone politie zal toezicht houden op de grenzen met de Weste lijke sectoren in Berlijn. De grenspolitie heeft, volgens het persbureau D.P.A.. bevel gekregen „beleefd en correct" 'op te treden te gen grensoverschrijders en „vastbera den elke schending van de Oostduitse wetten of souvereiniteit te verhinde ren." In het Westen is men van oordeel, dat de bekendmaking gezien moet worden als een formele kennisgeving van het in werking treden van de re gelingen, die in een aanvullende brief wisseling op het verdrag van Moskou tussen Rusland en de Oostduitse rege ring zijn getroffen. In feite, zo wordt gezegd, werd de grenscontrole al eer der door de Oostduitsers uitgeoefend. De organisatie voor de Westduitse binnenvaart in Dortmund heeft mee gedeeld, dat de Oostduitse autoriteiten alle vergunningen van Westduitse bin- Verzetslieden hebben Vrijdag een bom ge'worper. door het raam van de woning van een Britse legerpredikant te Famagusta. Door de ontploffing werden de predikant, zijn vrouw en hun kind ernstig gewond. De schade aan het huis is groot. We Westduitse minister van Buiten landse Zaken, von Brentano, zal vrij binnenkort een bezoek aan Nederland brengen. Een woordvoerder van de Duitse bond van voormalige krijgsge vangenen heeft nu meteen maar de hoop uitgesproken .dat de minister dan om de vrijlating van de 39 oor logsmisdadigers zal verzoeken, die in Breda gevangen zitten. De bond had de zaken nog eens grondig bestudeerd ,maar was toch tot de conclusie gekomen, dat de man nen al genoeg waren gestraft. Boven dien waren de misdaden op hoger i bevel" geschied. Mussolini heeft nooit gewei gerd, het gratie-verzoek van zijn schoonzoon, graaf Ciano, te on dertekenen. Dit verzoek werd hem nooit voorgelegd. Dei zijn de Nazi's geweest, die handig ge bruik maakten van de haat die twee Italianen, Pavolini en Cos- min, jegens Ciano koesterden. Zij waren maar al te blij het ver haal over Mussolini's weigering de wereld in te kunnen sturen, om zodoende hun eigen blazoen te zuiveren. Dit kan men vernemen uit een aan tal nieuwe documenten over de laat ste maanden van het fascisme, die in Italië zijn gepubliceerd en die de Duce althans vrijspreken van de schuld, zijn schoonzoon te hebben vermoord. Het verhaal over de tweestrijd van Mussolini, toen hij het gratieverzoek kreeg voorgelegd, blijkt geheel en al verzonnen te zijn. Generaal Wolf van de S.S., commandant van de afdeling die Mussolini moest bewaken, blijkt de hele geschiedenis uit zijn duim te hebben gezogen. Twee fascistische leiders, Pavolini en Cosmin, liepen al enige tijd met het plan rond, Ciano te liquideren. Zij lieten zich gewillig voor het Nazisti sche karretje spannen, maar onder voorwaarde, dat de Duitsers het spel letje met de gratiebrief zouden mee spelen. Cosmin' en Pavolini lieten een bij zondere rechtbank in het leven roe pen, die Ciano en enkele andere staats- groten moesten veroordelen. Hij om zeilde daardoor de moeilijkheid, dat zij voor de Krijgsraad of voor een burgerlijke Rechtbank zouden hebben moeten verschijnen. De minister van Justitie én de legerautoriteiten voel den namelijk weinig voor de veroor deling van Ciano. VERZOEK Tenslotte werd het vonnis geveld. Maar nog bleek het moeilijk, iemand te vinden, die het bevel voor de exe cutie ondertekenen wilde. Cosmin zette een zekere Vianini, inspecteur voor de zóne van Verona, onder druk. Na een langdurig twistgesprek kreeg hij zijn handtekening. Men kon echter de traditie van het gratie-verzoek niet negeren. Aan de vooravond van de terechtstelling te kende een rechter, die Ciano welge- zind was, een brief waarin dit ver zoek was vervat. Cosmin en Pavolini zorgden er echter wel voor. dat dit schrijven de Duce nooit bereikte. Had hij het in handen gekregen, zo neemt men aan, hij zou er gunstig op heb ben beschikt. Al was het alleen maar uit genegenheid voor zijn dochter Edda Pavolini werd op dezelfde dag als Mussolini vermoord. En Cosmin heeft gezwegen. Niettemin is men er achter gekomen, dat het drama van de Duce, die zijn eigen schoonzoon de dood in stuurde, uit de fantasie is gesproten van enkele mensen, die er belang bij hadden de waarheid te verbergen. nenschepen, die tussen West-Duitsland en West-Berlqn varen, zullen erken nen. In Bonn heeft men er intussen nog eens de nadruk opgelegd, dat de Oost Duitse regering niet zal worden er kend en dat West-Duitsland de diplo matieke betrekkingen zal verbreken met elk land, dat relaties met de Oost- Duitsers aanknoopt, behalve de Sovjet Unie. De voorzitter van de Tweede Ka mer, Dr L. G. Kortenhorst, is nu ge heel hersteld. Vandaag zal hij de Ur- sulakliniek in Den Haag verlaten. Voor het houden van een nakuur zal hij zich buiten Den Haag begeven. veel mogelijk op te sparen. Bij het in vallen van de vorst kan dan met een geringe verwarming door middel van een cokespot e.d. nog lang worden doorgewerkt. Zeer belangrijk noemt de commissie het zorgen voor een ge ventileerde en verwarmde schaft- en werkkeet. Voor de metselaar kunnen ter afscherming van de ergste kou of wind rietmatten worden aangebracht. Inmiddels heeft de commissie haar werkzaamheden voortgezet. Zij heeft drie werkgroepen gevormd, waarvan de eerste thans onder het oog ziet, welke mogelijkheden bestaan om ook tijdens een temperatuur overdag van 0 tot min 5 graden te kunnen door werken. De tweede werkgroep is be last met het vraagstuk een economisch en technisch verantwoorde oplossing te vinden voor het lichtverlet, terwijl de derde werkgroep zich bezig houdt met mogelijkheden om het regenver let te beperken. Vannacht heeft een felle brand ge woed in een groot pand aan de Gel dersekade in Amsterdam, waarin èen opslagplaats van autobanden en een verwerkingsindustrie voor paarden haar was gevestigd. In een ommezien was het achterste gedeelte van het zeer diepe gebouw één vuurzee en de brandweer had grote moeite, de vuurhaard te bereiken. Al spoedig stortte een van de muren in. De brandweerlieden konden slechts er op werken, dat uitbreiding van de brand voorkomen werd. De schade is uiteraard zeer aanzien lijk. Een passagiere van het Nederlandse passagiersschip „Bloemfontein" is op 2 December van dit schip overboord geslagen en verdronken. Het schip koerste toen ongeveer tweeduizend mijlen ten Noordwesten van Kaapstad op de Atlantische Oceaan. Nadat bekend was, dat het slachtoffer, mevrouw A. G. Bell uit Botha Hill (in Natal), vermist was, heeft de „Bloemfontein" nog vijf uur rondgekruist om te zoeken. Te Epe in Gelderland, waar hij de laatste maanden wegens ziekte ver bleef, is op 82-jarige leeftijd- de kunstschilder Gerard Bergsma over leden. Het grootste deel van zijn wel besteed leven bracht Bergsma te Zoutelande door, maar ver daar bui ten verwierf hij zich naam. Toen hij 80 jaar werd, is Bergsma te Vlissingen door de kunstkring „het Zuiden" hartelijk gehuldigd. Veel hinder heeft hij er van gehad, dat de het vorig jaar opgerichte Zeeuwse kunstenaarsvereniging hem niet in haar midden opnam. Op de foto ziet men hoe Z. Exc. minister A. C. de Bruyn de heer Charles Stulemeijer de versierselen overhandigt, verbonden aan het commandeurschap van de Orde van Oranje Nassau. Deze uitreiking, waarover wq gisteren uit voerig berichtten, vond plaats tijdens een intieme bijeenkomst van de katho lieke werkgevers van het bisdom Breda in Huize Joossen. De Britse hoedenmakers heb ben aan het Lagerhuis aange boden de hoge hoed te vervan gen, die in het parlement ge bruikt wordt door leden die het woord willen voeren. Het is nl. de gewoonte, dat een afgevaar digde, die iets zeggen wil, deze wens kenbaar maakt door een hoed op te zetten en de hoed die daarvoor gebruikt wordt doet reeds vijftig jaar dienst. Donderdag had een afgevaar digde geklaagd over de ouder dom van dit Parlementaire hoofddeksel. De hoedenmakers willen de hoed schenken uit erkentelijkheid voor de recente verlaging van de belasting op hoeden.

de Stem | 1955 | | pagina 1