GRENSWIJZIGING IS BINNENKORT TEGEMOET TE ZIEN Uitslagen jaarmarkt te Terneuzen Sluitende begrotingen bij „Het Vrije van Sluis' Opening nieuwe Maria- Kapel te Terneuzen NIEUWE VERSCHUIVINGEN IN DE STANDENLIJSTEN zeer wel mogelijk Wat gaat Hulst bij MOC er van maken SMOKKELARIJ OP DE WALSOORDEN- HULST GROTE WEG TRAINING OP ROLLETJES In 5 jaar 1650 huizen Het monument Op slag dood De Zeeuwse oesterteelt Competitie blijft vlo t draaien Veehandelaar uit Hontenisse voor het Haagse Hof id LIS IEK de wed DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 DECEMBER 1955 Het Vlissingse vraag- en antwoordspel Het dijkgeschot verandert niet Jongetje te Breda onder vrachtauto Geen contracten voor Piet van Kempen Moeder van de grote terugkeer TEXTIEL-HUISVROUWEN- FORÜM Jubilea in 1956 Bij de Cisterciensers Kringvergadering Z.L.M. Hulst Moeilijke opgaven voor Middelburg Axel en Goes BOEKENPLANK De laatste trein Duister geval Audiënties WATERSTANDEN ken zul* lit. advies en Alb. Er is van de leiding. W. om lis voor stermid- rd doch laakte egroting le finan- eg. Een immers omdat ng over ekenhuis alt. Z.i. oldoende dde, dat zijn zeg- jenoegen nd jaar viel de jmde de ndat het dwijnen. iet Gast- ing hier- en zag de con- de eco- ruimte digde de sbestuur, de wijze, ïeer Zui- uit over het voor- econoom ïen onder- :ze vraag .A. werd eend aan sntesecre- Limenteer- g te Bus- tid Zweden- Meijden- Bruijne- v. Maas- dv C. J. Krie- J. Hans- W. Koole- D. van A. Hon- v. Oosten- itzenburg- Huijbregt- de Visser, ïries 33 j. ruijt 36 j. Nieuwen- 27 j. M. 19 j. H. 33 j. j. en M. evos 26 j. d. Swaluw de Back D. Hiensch J. Roose j. ;rg 778 j. van A. de echtg. van j., wed. ;ndijk 60 j. van G. wedn. van ker 81 j., ek van de om een stichting verbou- iwing ver- chter niet daaraan Bij de voorbehandeling door de Vlissingse raad van de gemeen tebegroting '56, is het gebruikelijke vraag- en antwoordspel ont staan, waarbij toch nog heel wat nieuws te voorschijn kwam. Zo zeiden B. en W. te hebben vernomen, dat G.S. thans hun standpunt t.a.v. de grenswijziging hebben bepaald, zodat binnen kort de zaak wel uit de doeken komt. B. en W. staan afwijzend tegenover het idee om, zolang de gewenste grens wijziging niet tot stand is gekomen, met betrekking tot de bouw van wonin gen op grondgebied van een andere gemeente, hun toevlucht te nemen tot een intercommunale regeling, aangezien dit op veel moeilijkheden zou stuiten en bovendien een intercommunale regeling in de practijk niet als middel pleegt te worden aangegrepen om in deze tot een oplossing te komen. Door een lid werd de vraag naar voren gebracht wat er met het be staande stadhuis moet geschieden, indien het nieuwe is verrezen. Hij belichtte de eigenaardige figuur, dat het gebouw eigendom is van het Rijk en aan de gemeente om niet in ge bruik is gegeven. In aanmerking ge nomen,'dat de gemeente langzamer hand „monumenten-arm" is gewor den, acht hij het van groot belang, dat dit monumentale gebouw in stand wordt gehouden en derhalve op een andere plaats wederom wordt opge richt. Dit zal echter dermate grote offers vergen, dat - vermits bij de wederoprichting een groot Rijksbe lang is betrokken - niet de gemeente, maar het Rijk het grootste deel van de kosten dient te dragen, mede ge zien uit het oogpunt, dat de gemeente in 1809 bij de verwoesting van het stadhuis grote schade heeft geleden, welke niet is vergoed. Hoewel de in dustrie geen direct belang bij de wederoprichting van het gebouw heeft, zou bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" moge lijk ook een beroep op financiële steun kunnen worden gedaan. B. en W. antwoordden dat zij deze mogelijkheid ook al bekeken en er iets voor voelen, mits de nodige fi nanciële steun er komt MEER POLITIE NODIG. Op een vraag over de uitbreiding van het politiekorps antwoorden B. en W., dat het inderdaad noodzake lijk is, dat tot uitbreiding wordt over gegaan. In Mei van dit jaar heeft de burgemeester zich reeds tot de mi nister van Binnenlandse Zaken ge wend om uitbreiding van de korps sterkte en dit overleg is nog niet ten einde. Voorts wordt de behoefte gevoeld aan een vrouwelijke kracht bij de politie voor de jeugdzaken. Er wordt gezocht naar een oplos sing voor betere huisvesting van het politiebureau. Ten aanzien van de straatverlich ting merken B. en W. op, dat in de oude stad nog rond 300 gaslantaarns en voorts electrische lichtpunten zijn, waarvan het merendeel niet meer voldoet aan redelijk te stellen eisen. De geleidelijke verbetering van de straatverlichting zal naar de mening van het college over een tijdvak van vijf jaren kunnen geschieden. SCHOLENBOUW een verzorgingsflat te doen realise ren. Zoals uit hetgeen hiervoor is mede gedeeld met betrekking tot de oever verdediging hebt kunnen concluderen wordt aan de plannen voor de zee wering gewerkt, doch deze zijn nog niet gereed, terwijl het voorts moei lijk te bepalen is, wanneer de eind beslissing hierover bekend zal zijn. Nu de Deltaplannen vaste vormen aannemen, kan dit mede van invloed zijn op de beslissing voor de werken aan de boulevard Bankert. Wat de ontmanteling van de St. Jacobskerk aangaat, deze is ten dele uitgevoerd. Het ontmoet echter grote bezwaren, om de verdere uit voering spoedig voort te zetten. Het is niet eenvoudig om zakenpanden uit dit stadsdeel te verwijderen. De tijd kan hier hulp verschaffen, vooral, wanneer binnen niet te lange tijd het nieuwe stadscentrum tot ontwik keling zal komen. GEHUWDE AMBTENARES Een voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement, waarbij wordt bepaald, dat de ge huwde ambtenares niet meer zal worden ontslagen, in welk voorstel ook de mening van een minderheid van het college, welke daartegen is, zal worden weergegeven, zal binnen kort aan de commissie voor georga niseerd overleg in Ambtenarenzaken om advies worden gezonden. F. 40.000 SPORTSUBSIDIE Van het college is geen voorstel te verwachten tot verlaging of af schaffing van de vermakelijkheids belasting op amateurvoetbalwedstrij den. Bij een aantal gemeenten van ongeveer gelijk karakter en groote als Vlissingen zijn inlichtingen ge vraagd en practisch overal geldt een gelijk percentage. De belasting wordt ook niet geheven van de wedstrijden maar van de toeschouwers. In dit verband vestigen B. en W. er nog de aandacht op, dat de terreinknecht belast is met het krijten van de velden en het spannen van netten, waarvoor de verenigingen vroeger zelf moesten zorgen. Voorts werd de gemeentelijke subsidie aan de stich ting Sportbeiangen Vlissingen voor 1956 van f 30.000 op f 40.000 gebracht. Tenslotte is van B. en W. een voorstel te verwachten om het sub sidie aan het Eti van 5 op 7 cent per inwoner te brengen. Vrijdag 16 December komt het waterschap Het Vrije van Sluis in algemene vergadering bijeen te Oostburg. De agenda vermeldt o.m. 't aangaan van 'n kasgeldlening ad f 502.000 en van een geldlening ad f 30&000. De begroting 1956 sluit voor de gewone dienst op een bedrag van f 2.462.341,56 met f 71.292,59 aan on- In de Schimmelpenninekstraat in het Bredase Heuvelkwartier is Don derdagmiddag omstreeks 12 uur een tragisch ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de vijf-jarige Jan Rams. Het ventje was in de stille straat aan het spelen op het ogenblik, dat daar een vrachtauto reed, bestuurd door P. v. O. uit Breda. De wagen reed niet snel. Plotseling bemerkte de chauffeur, dat er iets met zijn wagen niet in orde was. Hij stopte onmiddellijk en stapte uit. Nabij het achterwiel van zijn wagen vond hij toen het jongetje, dat op slag gedood moet zijn geweest. De politie stelt een onderzoek in om dit tragisch on geval te reconstrueren. voorziene uitgaven. De buitengewone dienst sluit op f 1.419.752 met een geldlening van f 317.000. Afdeling III (opgeheven polders en waterschap pen) sluit op f 64.937,87. Het dijkgeschot wordt gehandhaafd op f 50 per ha ongebouwd en 10 pet. van de gebouwde eigendommen. Voor het teren van wegen is uit getrokken f 250.000. Voor rente en aflossingen resp. f 90.000 en f 114.750. Voor verbetering van de kunstwer ken in de waterleidingen is uitge trokken f 100.000., voor onderhoud zeewering is eveneens f 100.000 ge raamd. De rekening 1954 sluit voor de gewone dienst met een batig slot van f 91.682.77. Op de buitengewone dienst is een tekort van f 343.076,69. De vroegere „Zesdagenkoning" Piet van Kempen, die op zijn 57ste jaar een „rentree" wil maken in de wieler sport en die onlangs van de KNWU weer een licentie ontving, is er niet in geslaagd, een contract te krijgen voor de Zesdaagse, die Donderdag avond in Kopenhagen begon. Baan- directeur Falck Hansen is niet op van Kempen's voorstel ingegaan. Ook in zijn woonplaats Brussel mislukten kort geleden de onderhandelingen tussen de oude Nederlandse wieier- crack en de directie van het Sport paleis. Over het onderwijs delen B. en W. het volgende mee. Naar de noodzake lijkheid en het verantwoord zijn van het vestigen van een openbare kleu terschool in de oude stad wordt een onderzoek ingesteld. De plannen voor de bouw van een kleuterschool in plan Bonedijke zijn binnenkort be- stekklaar. Het plan voor de bouw van een nieuwe openbare lagere school annex gymnastieklokaal in plan Noord is geheel bestekklaar, maar zal moeten worden gesplitst, in verband met de bouwstop, die ook weer een hinderpaal zal zijn voor de totstandkoming van het gymnas tieklokaal aan de Jacobs Catsschool. De plannen voor een zesklassige school der Vereniging tot Bevorde ring van het Chr. Onderwijs in plan Noord zijn in vergevorderd stadium De plannen voor een nieuwe R.K.- school zijn nog in een beginstadium. B. en W. gaven toe dat er plan nen zijn deze school te zetten op het terrein dat vrij komt door de af braak van de 34 woningen van „Ge meenschappelijk belang" bij de Ge raniumlaan. Voorts gaan de gedachten van het college uit naar het toevoegen van een gymnasiale- of lyceumafdeling aan de R.H.B.S., indien dit nodig mocht blijken. WONINGNOOD EN WONINGBOUW De uitslagen van de Jaarmarkt voor paarden en vee te Terneuzen luiden als volgt: Kalfkoeien, 1 maal gekalfd: le pr. H. en E. Picavet, Westdorpe. Oudere koeien, le pr. P. de Jonge, Terneuzen, 2 H. en E. Picavet, Westdorpe. Vette koeien: la H. Bossche, Sas van Gent, lb R. Pollet, Sas van Gent, 2 idem. Kalfvaarzen met 4 tanden: la H. en E. Picavet, Westdorpe, lb H. M. de Regt, Terneuzen, 2a idem, 2b R. Blankert, Axel, 3a en 3b H. en E. Pi cavet, Westdorpe. Vette runderen: 1 L. de Feyter- Huyssen, Terneuzen (aangekocht door de fa. Ysebaert, Terneuzen) tevens kampioen vetvee. 2 P. van Es, Terneu zen, 3 L. de Feyter-Huyssen, Terneu zen. Vette runderen met 6 tanden: 1 R. Pollet, Sas van Gent, 2 idem. Schotten: 1 H. Bossche, Sas van Gent. Vette runderen met 4 tanden: la fa. Ysebaert Terneuzen, lb idem, 2 M. Moerman Hoek, 3 idem. Pinken: la H. en E. Picavet, West dorpe, lb G. Gelderland, Sas van Gent, 2a, 2b en 3a H. en E. Picavet Westdor pe, 3b G. Gelderland, Sas van Gent. Dikbfilen zonder tanden: 1 A. van Wijck, Sluiskil. Vaarzen met 2 tan den: 1 en 2 M. de Kraker en Zn. Axel. Ossen zonder tanden; 1 en 2 G. Schee- Ie, Hoek. Ossen met 2 tanden: 1 M.' Moerman, Hoek. Ossen met 4 tanden: 2e M. Moerman, Hoek (geen le pr. toege kend). Vette runderen: 1 J. de Putter, Zaamslag. Graskalveren, grote maat: la, lb, 2a, 2b, 3a en 3b: H. en E. Picavet, Westdorpe. Graskalveren, kleine maat: la en lb H. en E. Pica vet, Westdorpe, 2a H. Bossche, Sas van Gent, 2b, 3a en 3b H. en, E. Pica vet, Westdorpe. Kampioen fokvee: P. de Jonge-de Kraker, Terneuzen. PAARDEN Op de vragen over de woningsitu atie antwoordde B. en W. dat 1 Octo ber j.I, nog 1633 woningzoekenden stonden ingeschreven. Zij betreuren het dat het de laatste jaren aan de gemeente toegewezen bouwvolume niet toeliet de woningbouwverenigin gen gelegenheid te geven hun bezit uit te breiden. Intussen blijkt uit een aan het ver slag toegevoegde staat, dat er de laatste jaren enorm gebouwd is en dat er in het tijdvak 1950 1955 niet minder dan 1650 nieuwe huizen gereed.kwamen, wat relatief wel een record in den lande zal zijn. Nog deelden B. en W. mee dat het kantoor der prov. bootdiensten zal worden afgebroken, wanneer de plan nen voor de aanlegplaatsen vast staan. De afbraak kan evenwel nog geruime tijd op zich laten wachten, voor dat eerst een nieuw gebouw moet worden gesticht voor de doua ne-dienst. OPENBARE WERKEN Merries van 4 jaar en ouder, grote maat: 1 P. de Jonge-de Kraker, Ter neuzen, 2 H. M. de Regt, Terneuzen. Idem, kleine maat: 1 P. de Jonge-de Kraker, Terneuzen, 2 M. Dieleman Mzn., Hoek, 3 H. M. de Regt, Terneu zen. Merries 3 jaar, grote maat: 1 H. M. de Regt, Terneuzen, 2 H. de Jonge, Hoek, 3 M. Dieleman Mzn., Hoek. Idem kleine maat: 1 M. Dieleman Mzn. Hoek. Merries 2 jaar, grote maat: 1 A. Nijssen, Zaamslag. Merries 1 jaar, grote maat: 1 Wed. P. de Jonge, Hoek, 2 M. Dieleman Mzn Hoek. Idem, kleine maat: 1 H. de Jon ge, Hoek, 2 J. Dekker-Dees, Sluiskil. Merrieveulens: 1 H. de Jonge, Hoek 2 M. Dieleman Mzn., Hoek, 3 D. v. Doesselaar, Hoek, 4 P. de Jonge-de Kraker, Terneuzen, 5 H. M. de Regt, Terneuzen. Hengsten 1 jaar: '1 M. Dieleman Mzn Hoek. Hengstveulens: 1 H. M. de Regt Terneuzen. Warmbloed: 1 F. Dieleman, Terneu zen. Shetlandponnies, oudere: 1 A. Delheyer, Terneuzen, idem veulens: 1 A. Delheyer, Terneuzen. Kampioene merries 3 jaar en ouder H. M. de Regt, Terneuzen, 1 tot 2-ja- rigen H. de Jonge, Hoek. SCHAPEN EN VARKENS Schapen: 1 en 2 G. Schelle, Hoek. Vette varkens: 1 C. Verschelling, Ter neuzen. Loopvarkens: 1 A. L. Gelder land, Terneuzen. Biggen: 1 J. Scheele, Axel, 2 G. Scheele, Hoek. De zetfoutenduivel was in ons blad van gisteren de oorzaak van een wel zeer onbeleefde fout: op twee na de laatste regel van ons korte bericht over de Jaarmarkt moest aldus luiden: De kampioen van het vetvee werd het dier van L. de Feyter te Terneuzen. Het Zwitserse wereldkampioens team viermans bob, onder leiding van de bekende Kapus, is in de Zwitserse plaats Sturzikon reeds duchtig in training voor de Olym pische Winterspelen in Cortina d'Ampezzo en dat daarvoor eigen lijk geen sneeuw genoeg te vinden was, bleek nauwelijks een beletsel. Op de boerderij van Heiri Angst, een van de leden van het team, hebben de bob-rijders een droge baan gemaakt, waarlangs zij nu met een lorrietje op rails naar beneden gieren. Op de joto ziet men het stoere viertal in actie. V.X.n.r: Ka- pus, Diener, Alt en Heiri Angst, die. tussen haakjes, zo bang niet blijkt, als zijn naam wel zou doen denken Aan het begin van het Mariajaar heeft Pastoor J. van Campen te Ter neuzen, de belofte gedaan dat hij de Mariakapel in zijn kerk zou laten restaureren en er een nieuw beeld in zou plaatsen. Door een bijzondere gift van een weldoener en de mild dadigheid van zijn parochianen waar op pastoor van Campen nooit tever geefs een beroep doet, is zijn wens droom in vervulling gegaan. Met bijzondere delegatie van de Bisschop van Breda heeft Pastoor van Campen tijdens het korte lof het Maria-altaar geconsacreerd. Dit is een plechtigheid die niet zo heel veel voorkomt en daarom waren heel wat parochianen naar de kerk gekomen om de ceremoniën, door Pastoor van Campen, geassisteerd door twee Paters Capucijnen verricht, bij te wonen. De architect uit Sas van Gent, de heer Schoonis, ontwerper der kapel en de heer J. F. van der Veen, met selaar te Terneuzen, assisteerden bij het inmetselen van de altaarsteen. Kapelaan Janssen gaf over de han delingen een korte uitleg. Nadat Pastoor van Campen in een korte preek gewezen had op de grote rol die Maria speelt in het verlos singswerk, en had gezegd bij welke gelegenheden de Mariakapel zal wor den gebruikt, bracht een stoet van B. en W. erkenden, dat de restau ratie van de St. Jacobstoren door allerlei oorzaken is vertraagd maar dat er nu schot in komt. Het hangt nog op de subsidies van rijkswege; mogelijk krijgt de gemeente toe stemming voor vóór-financiering. Of een kostenbesparing zou zijn verkregen, indien de restauratie tij dens de uitvoering van de werk zaamheden aan de St. Jacobskerk zou zijn geschied, is wel zeer twij felachtig. Men is dan aan een be paalde aannemer gebonden, zodat van nader onderhandelen niet veel resultaat te verwachten is, vooral ook, omdat de uitvoering van de restauratie wel ten dele bij onder handse aanbesteding zal dienen te geschieden. Ter zake dat de bouw van een verzorgingsflat op de boulevard Ban kert deelden B. en W. mee dat zo lang de plannen voor verzwaring en het eventueel verhogen van de oeververdediging langs de boulevard Bankert niet gereed en goedgekeurd zijn, de gemeente geen toestemming van de desbetreffende hogere instan ties kan verkrijgen om in de gestelde rooilijn de voorgenomen bouw van Donderdag 15 December, des mid dags om half drie, zal in Wemeldin- ge het onderzoekingsvaartuig, dat in dienst wordt gestéld ten behoeve van het onderzoek inzake de oesterteelt, een naam krygen. Tevens zal dan, het voor hetzelfde doel aldaar gestichte laboratorium officieel in gebruik worden genomen. Dinsdag te Terneuzen Op Dinsdag 13 December a.s. wordt in hotel Pays Bas te Terneu zen een huisvrouwenforum gehouden, georganiseerd door de kring Zeeuwsch-Vlaanderen van de Neder landse katholieke vakbond voor de Textielhandel St. Willibrordus. Een forum van dames uit fabrikanten- en middenstandskringen zal vragen be antwoorden op het gebied van de handel in textiel, de verkoop enz. De avond begint om half acht. 25 jaar geprofest op 4 October: pater Tarcisius van Schijndel en pa ter Chrysosthomus van de Mosselaar, te Nieuwkuyk. Voorts pater Leonar- 'dus Baaten te Zundert. Vrijdag a.s. houdt de kring Hulst van de Z.L.M. de algemene jaarver gadering in hotel van Leuven te Kloosterzande. Deze bijeenkomst zal m het teken staan van de dit jaar gehouden Landbouwdagen te Kloos terzande. De algemeen secretaris, mr J. F. G. Schlingeman, zal een' in leiding houden over specifiek Z - Vlaamse landbouwproblemen. 50 kleine witte bruidjes, in een zeer devote lichtprocessie de versierselen en bloemen naar het nieuwe altaar. De schola cantorum en het gemeng de koor verleenden voor de eerste maal hun medewerking. Vele kaarsen werden na het Lof door, de gelovigen ontstoken bij het nieuwe beeld. De wanden van de ka pel zijn nu wit, zonder enige ver siering. In het midden staat het al taar van witte zandsteen, met twee zwarte vlakken. Achter het altaar troont het beeld van de H. Moeder Gods met het Jezuskind op haar schoot. Dit beeld is uit Afrikaans maho niehout vervaardigd door de Bredase kunstenaar Douwes. Een paar weken geleden heeft het er naar uit gezien, dat de de Zuidelijke clubs in de hoofdklasse met een secundaire rol tevreden zouden moeten zijn. Sparta en Elinkwijk gaven de toon aan en vooral de Utrechtenaren leken onaantastbaar. Na Zondag ziet het er anders uit. V.V.V. heeft na een goede maand opnieuw de leiding in A genomen en Rapid is Elinkwijk tot op slechts één punt genaderd' De kans is niet denkbeeldig, dat de Jongh c.s. die sinds 23 October aan de kop gaan in B, plaats Zullen moeten maken voor Rapid. En dan behoeven er niet eens van die super-verrassingen te gebeuren zoals op de jongste NAC heeft tegen Sparta getoond, dat het genoeg had van dat verliezen, al thans tegen de zwakke broeders. De belangrijke winst tegen de mannen van Terlouw, heeft ongetwijfeld het geschokte vertrouwen in werkelijke capaciteiten hersteld. Overmorgen, bij Stormvogels, zullen de Bredanaars moeten bewijzen, dat het geen inci dentele ppflikkering is geweest. Zij kunnen echter wel op hevige tegen stand rekenen, omdat de oude club van Piet Kraak maar net boven de gevaarlijke zorte zweeft; bovendien T is winnen in IJmuiden geen sinecure. Jan Kruysman is een vaardigNOAD krijgt het zwaar te verduren 'hriivpr T/ari riivprco ion errihnnlron rro_ i-, n- schrijver van diverse jeugdboeken ge bleken. Bij de uitgeversmaatschappij „De Fontein" in Utrecht is nu ech ter een roman van zijn hand versche nen onder de titel: „De laatste trein". Omdat het boek niet is bestemd voor jeugdige lezers heeft Kruysman het pseudoniem aangenomen van Caspar Kamerling. In zijn boek tekent Ka merling een aantal figuren, levende mensen, die zoeken naar geluk. Hun avontuur wordt nimmer een loutere sensatie, maar staat in do werkelijk heid van het leven, zoals wij dat van dag tot dag beleven. Op een stellig originele wijze wordt de lezer gecon fronteerd met de tegenstellingen van christendom en humanisme, ofschoon de schrijver deze termen geen ogen blik bezigt. „De laatste trein" is een moderne roman. Qua opbouw, span ning en thematiek is het een zeer goed boek, dat inderdaad voor ieder een is geschreven, die voldoende on derscheidingsvermogen bezit. Volwassenen zullen met genoegen van dit goede werk kennis nemen. egen Fortuna, dat op de loer ligt om Bij 'n misstap van VW de leiders plaats in bezit te nemen en boven dien zitten Eindhoven, DOS en Sparta op zo'n zelfde vinketouw. Rapid - Willem II is in B een hoogst belang rijk treffen. In Tilburg en ook elders vraagt men zich af wanneer de trico lores „terug" gaan komen. Uit de drie laatste wedstrijden kon slechts één winstpunt worden vergaard, het geen er toe leidde, dat de landskam pioenen thans op de zesde plaats prij ken. We kunnen ons niet voorstellen, dat dit blijft duren. Let op, misschien zetten van Roessel c.s, er Zondag reeds een streep onder. Daarmee het voorbeeld van NAC volgend. BW heeft de zware uitwedstrijd naar Maastricht. Het zal de Bosschena ren niet meevallen het verlies van 1.1. Zondag tegen PSV geheel goed te maken. Ie klasse „betaald" RBC komt dus«Zondag ook weer in het geweer. Ogenschijnlijk is De Valk De van poging tot smokkel verdachte veehandelaar P. G. M. uit de ge meente Hontenisse ontkende voor het gerechtshof te Den Haag met grote stelligheid in de nacht van 6 op 7 April negen vaarzen en dertien kalveren te hebben willen smokkelen. Twee kommiezen hadden hem in die nacht omstreeks drie uur vlak bij zijn' boerderij met zijn volgepropte vee-auto aan gehouden. Kort tevoren hadden zij een bekende smokkelaar in zijn personen auto van het erf af zien rijden. De Middelburgse politierechter legde M, die nog nooit eerder ver oordeeld was, zes weken gevangenis straf, waarvan vier voorwaardelijk op met verbeurd verklaring van 't vee (8500 gulden) en van de vee auto. M. die intussen die straf in voorarrest uitzat, kwam vooral te gen de verbeurdverklaring in beroep. De procureur-generaal, die beves tiging van het vonnis vroeg, vond het maar een duister geval. M. was op een kilometer of zeven van de grens op de grote weg Walsoorden- Hulst, maar in het holst van de nacht. Hij ontkent, dat de bij de douane als smokkelaar bekende fi guur hem hielp met laden. Vier st. vee zouden bij een boer onder Aar denburg worden afgeleverd. Deze zeide van niets te weten. De rest van het vee wilde M, naar hij zeide, op boerderijen slijten of op de Oost- burgse markt verkopen. Naar Aar denburg was het anderhalf uur rijden En moest M. naar de markt in Oost burg Die begint pas omstreeks het middaguur. MUGGEBETEN? competitiedag Het blijft Intussen een geweldig gedrang beneden en boven de dreigende streep. Naarmate de tjijd vordert, zal dc spanning zeker niet afnemen, in tegendeel Straks komt het vooral op adem aan en de clubs die aanvanke lijk zo hard van stapel gelopen zijn, zullen dan moeten bewijzen, dat hun spelers goed zijn voor méér dan een normale competitie. Men rekene dus in de toekomst op steeds meer afwijkende resultaten. een tegenstander die wel te kloppen valt, maar in deze competitie we wezen er reeds op moet meer dan ooit 'n wedstrijd eerst zijn gespeeld, vooraleer van een definitief resultaat gesproken kan worden. Intussen kun nen de Roosendalers nog gemakke lijk hoger op" geraken: 10 punten uit 9 wedstrijden. Ongetwijfeld is dit een stimulans om de Valken er on der te houden. In deze klasse (A) bestaat overi gens de grote kans, dat het ongesla gen record van RCH naar de maan gaat, want het speelt uit bij DWS Baronie, dat vandaag als vijfde staat geklasseerd, speelt op eigen grond tegen Rheden (B). Hoewel de bezoekers niet tot de toonaangevende clubs kunnen worden gerekend, in tegenstelling tot Baronie, zul len alle hens aan dek moeten komen in de groenwitten ge lederen, zeker als deze niet compleet aan kunnen treden, waarop kans bestaat. Tezamen met 't Gooi, Wageningen en Hermes DVS gaat Baronie een succesvolle aanval doen op het aan de kop staande Leeuwarden, dat nog niet bij Helmond heeft gewonnen en niet te vergeten twee wedstrijden méér heeft gespeeld dan Baronie o.a. Longa, dat vorige week gelijk speel de bij 't Gooi, kan wellicht tegen Hermes DVS voor een nieuwe ver, yassing zorgen. Dosko, dat het in C puik begint te doen reist deze Zondag naar Delft, waar DHC als tegenstander fungeert. Zo somber als het er aanvankelijk voor de Bergenaren uitzag, zo veel te fraaier staan ze er nu voor (op de 5e plaats). Wij menen, dat het overmorgen ook in Delft wel lukken zal. De belangrijkste ontmoeting in deze klasse is Wilhelmina - Volendam. Vo- lendam is evenals RCH nog ongesla gen. Het zit er in, dat dit predicaat evenals dat van de Haarlemmers ernstig in gevaar verkeert. Helmon- dia zal wel met de volle winst uit Zeist terug keren. Amateurs le klasse Er is gerede kans op, dat Vlissin gen, vandaag nog koploper met voor sprong (2 punten) in C, overmorgen door TSC verdrongen wordt. De Oos- terhoutenaren, die vorige Zondag te gen Brabantia geweldig op sehot wa ren, krijgen WH '16 (Heerlen) te gast, dat met Maurits en Schijndel de staartgroep vormt. TSC kan, als het met de juiste indeling aantreedt, evenals op Zon dag 2 Oct. 1.1. de leiding nemen, zij het dan met een beter doelgemiddel- de dan Vlissingen, dat dit keer vrijaf heeft. Alliance doet de verre tocht naar Maurits; dat wordt oppassen rood-zwarte Roosendalers! Schijndel heeft thuis contra Roermond niet bij voorbaat verloren. Sportclub Emma kan het VSV '34 nog danig lastig maken. herkomst van de dieren onduidelijk wordt. Sommige oren droegen nog de kenmerken van pas geronnen bloed. Van muggebeten zeker vroeg de Procureur-Generaal. Ook had verdachte er steeds om heengedraaid, wanneer de dieren op zijn erf gekomen waren. De vaar zen kwamen van de Rotterdamse markt, maar een week later, dan M eerst opgaf. De kalveren kwa men uit de contreien van Utrecht. Alles wijst op smokkelarij, zo vond de Procureur-Generaal. Daar was mr P.C. Adriaanse uit Middelburg het als verdediger niet mee eens. Men kan in redelijkheid niet aannemen, dat M. wilde smok kelen. Er zijn wel aanwijzingen, maar indien dit zo ware, dan zou M. eerst opgaf. De kalveren kwa- oorden-Hulst voor deze daad uitge kozen hebben. Die weg is trouwens ook in de nacht vaak druk door ver traging op het veer Kruiningen-Perk- polder. Mr Adriaanse vfoeg vrij spraak of, indien het Hof schuld aan wezig achtte, voor deze keer geen verbeurdverklaring. Arrest op 22 De cember. Z.H.E. de Bisschop van Breda zal En dan was er de kwestie van de geen audiëntie verlenen op 11 - 12 verdwenen oormerken, waardoor de|13 - 15 en 17 December a.s. De tweede klassers Het zou een geweldige prestatie van Uno Animo zijn, als het er in slaagde bij De Spechten succes te boeken, maar vooralsnog is het onge slagen record dezer Eindhovenaren niet in gevaar. Sarto's kansen op winst staan iets gunstiger dan die van het bezoekende Baardwijk. SET ver liest echter vrijwel zeker van ODC, doch Boxtel heeft het in eigen hand tegen Taxandria. Veloc kan men al bij voorbaat gewonnen geven tegen Oss. RAC - Middelburg is deze week in 2 B de belangrijkste ontmoeting. De Rijenaren krijgen dus een spannend tref fen te zien, dat we voorlopig in een kleine overwinning voor de thuisclub zien eindigen. MOC heeft Hulst tussen de krijtlij nen. De blauwwitte Bergenaren heb ben een nog volkomen onbesmeurd blazoen, iets waarop op dit moment slechts een enkele club in het land kan bogen. Het ligt niet in de lijn "der verwachtingen dat Hulst daaraan overmorgen zal kunnen tornen. DESK zal niet al te veel moeite met Dongen hebben. Heel anders staat het echter met Axel, dat Roo sendaal als tegenstander ontmoet. Intussen heeft Axel reeds voortdu rend voor treffende dingen gezorgd en Roosendaal zal dus inderdaad van goede huize moeten komen om suc cesvol het strijdperk te kunnen ver laten. Goes en WVO delen vermoede lijk de winst. De derde klassers Het blijft in 3 B een gedrang van je welste aan de kop. Intussen zal Reusel Sport zich niet door GW in moeilijkheden laten brengen, evenmin als Heusden door Hieronymus. Zwa luw zal het loodje moeten leggen contra VOAB. Een puntenverdeling zien we tot stand komen bij Concor dia - St. Michielsgestel. Zeer belang rijk is RKDVC - SCB. Als het de thuisclub een beetje meezit neemt zij Zondagavond de derde plaats in. GSBW en RKTW wordt vermoedelijk een puntenverdeling. Voor Zierikzee dat met RKC het wekelijkse ge vecht aangaat in 3 C is er opnieuw weinig hoop. Hero heeft ongeveer ge lijke winstkansen als het bezoeken de Virtus. De Schutters zullen wel alles in het werk stellen om Veerse Boys er onder te houden, temeer omdat winnen betekent op gelijke hoogte komen met hun gasten van Zondag. WSC - BSC is de match van de dag in deze klasse. Weet de thuisclub te zegevieren, wat lang nie* is uitge sloten, dan lopen de Waalwijkers ver der uit. RWB zal met Gudok wel raad we ten. Meto RKFC en RCS Corn. Boys zijn ditmaal de uitgesproken be langrijkste ontmoetingen in 3 D; de thuisclubs hebben iets betere papie ren. N. Borgvliet is niet kansloos te gen ODIO. Zeelandia zal sterker blij ken dan Biervliet, Steen staat on gunstiger voor de winst dan Terneu zen en een puntenverdeling lijkt het meest aannemelijk tussen Hontenisse en Zeeland Sport. De vierde klassers Spannend wordt het treffen in 4 E bij Hilvaria - Ons Vios. We tippen op de thuisclub. Zigo wint van Haarsteeg en wellicht ook TAC van Nevelo. We re Di kan het echter niet halen con tra Nieuwkuik. Madese Boys RK WU en Breda SCO zijn de twee grote wedstrijden in 4 F. Beide thuisclubs geven wij de beste papie ren mee. TVC zal zich niet zonder slag of stoot gewonnen geven tegen Boeimeer. Gilze wint echter beslist van DWC, evenals Groen Wit van PCP. De big match in 4 G is buiten kyf Halsteren - Kaaise Boys. Voorlopig zijn we geneigd de thuisclub de over winning toe te kennen. Steenbergen is nog niet verloren contra NSV. HSC het is zuur om het wéér te voorspellen heeft geen schijn van kans tegen Devo en Grens wachters gaat zegevieren over Burgh. Veler ogen zullen gericht zijn op Luctor - Yerseke en inderdaad heb ben de leiders de winst nog niet bij Luctor weggesleept. Sluiskil zal wel raad weten met Koe wacht, evenals Aardenburg met Oost burg. Nog gemakkelijker krijgt het Hansweertse Boys met Hoofd plaat. RIA heeft een kansje contra Clinge. Mannheim 150 (-008), Kaub 105 (+008), Trier 100 (-003), Koblenz 100 (+004), Keulen 37 (+001), Ruhrort 218 (+004), Lobith 819 (+005), Nijmegen 601 (+003), Arnhem 647 (onv.), Eefde 177 (+003), Deventer 103 (+006), Namen la Plante 151 (onv.). Maastricht hoofdsluis 4380 (-007), Borgharen 3833 (-009), Beifeld 1086 (+006), Grave 502 (-007).

de Stem | 1955 | | pagina 3