Franse radicalen royeren Faure Handelsmargebeschikking heeft middenstand weinig geholpen I GROEP-MENDèS FRANCE ROERT ZICH WEER Grootste gevaar is een nieuw Volksfront Vijftig jaar Kinderwetten Westelijk protest inzake de status van Berlijn Economische Zaken in Tweede Kamer Broodoorlog in Breda een felle, onzinnige strijd Van Krieken Biak naar op, PRESIDENT WEER THUIS COMET III ROND DE AARDE? r,SCHOOTPAARDJE' GEBOREN^ DAGBLAD VOOR ZEELAND Me ak? DE DOOD OP DE WEG Voorzitter Ridder in Gregorius-Orde Alles hangt af van een datum WEINIG WIND Ver. Naties Resolutie over West onze IS Herdenking in de Ridderzaal aanvaard De inbezitneming van de Aartsbisschoppelijke troon Indrukwekkende plechtigheid Koop gerust op afbetaling Marokko Franco verstaat dc tekenen des tijds Von Brentano: Koers West Enig wantrouwen jegens de PBO Kinderbij slagregeling Wijziging voorshands niet waarschijnlijk Canadese wapens voor Israël J5e JAARGANG No. 22011 Uitgave N V Uitgevers Mij Neerlandia Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Losse nummers 13 ct Postrek no 278841 Reigersiraat 16 Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad C J v Hootegem, Mr Ut A J J M Mes Mr H M L. de Rechter. L. J v t Westende P V' A'i Vercauïeren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, pei week (uitsluitend bij niet post- besteil.) f 045 Incasso wordt berekend Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 2 DECEMBER 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.95 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 1 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. dureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, WestsingeJ 98, Telefoon 2235 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Boort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) f APELDOORN: Op de Jachtlaan zijn twee dames bij het overste ken van de rijweg door een mo torrijder gegrepen. Een van de dames, een 82-jarige weduwe is overleden. De motorrijder, werd licht gewond. AAN NEDERLANDSE zijde wordt gehoopt op een spoedig en gunstig re sultaat van het vooroverleg met Indo nesië. DE TURKSE president heeft het ont slag van het kabinet - Menderes aan vaard en Menderes verzocht een nieu we regering te vormen. IN BRISBANE (Australië) heeft een psychopaath twee dokters met zelf gemaakte bommen gedood en één arts verwond. De man was op wraak- tocht gegaan. Hij had een koffer vol explosieven bij zich. De krankzinnige bezweek zelf aan zijn verwondingen. HET ITALIAANSE parlement is het eens geworden over de vorming van een Grondwetsgerecht. Dit gerecht kan wetten wijzigen o.a. die, welke nog stammen uit Mussolini's dagen. BEPAALDE GROEPEN van Rijks personeel zullen een vergoeding kun nen krijgen voor arbeid, verricht in ploegendienst of voortdurende onre gelmatige dienst. EEN AUSTRALISCHE expeditie wil in Nepal gaan zoeken naar de aanwe zigheid van Yetti's ofwel verschrik kelijke sneeuwmannen" in het Hima- laya-gebergte. Yetti's zijn een soort mensapen. NEDERLAND heeft er bij de Japanse regering op aangedrongen voortgang te maken met een oplossing inzake schadevergoeding voor burger-gein- terneerden tijdens de oorlog. MINISTER SPAAK heeft in de Ka mer van Afgevaardigden geweigerd om een nieuwe verklaring over de aanstaande onderhandelingen betref fende de waterwegen met Nederland, af te loggen. FRED FINE, een leidende Ameri kaanse communist, die o.m. de revo lutie in de VS predikte, heeft zich vrijwillig bij de politie gemeld. Hij was al vier jaar lang spoorloos. OP DE jubileumviering, ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van de Buitenlandse Pers vereniging in Ne derland, heeft dr Drees de journalis ten speciaal bedankt voor hun enor me, reddende werk tijdens de Februa- ri-ramp. De president van Brazilië, Cafe Filho, wordt enthousiast onthaald, wanneer hij na een ziekte van drie weken terugkomt in zijn residentie te Posto Seis de Copacabana, in de omgeving van Rto de Janeiro. Op de foto een opgetogen menigte, die de herstelde president op zijn residentie ontvangt. 11,el AKW'V-jubileum In de gistermorgen gehouden feest- vergadering van de algemene katho lieke werkgeversvereniging heeft mgr dr B.J. Alfrink, de leden der vereni ging geprezen om het werk, dat zij in de afgelopen 40 jaren hebben ver richt. Hij zeide, dat het hem verheugde, dat ook de katholieke werkgevers zich inspannen welvaart in ons land te brengen, opdat goede productie ook arbeid levensvreugde en welvaart..&an de mensen brengt. De taak der werk gever en ondernemer houdt niet altijd op, zo zei hij, bij een rechtvaardige verdeling der lonen en winsten. Zij gaat verder tot wat men tegenwoor dig met een neutraal woord noemt, de Human Relations. Deze begrips omschrijving voldoet de katholieke werkgever niet, die een sociaal - eco nomische taak heeft in he* bedrijfsle ven, gegrond op de beginselen van het evangelie. Mgr. Alfrink deelde mee, dat Z.H. de Paus, de heer L.A.J.M. van Heijst algemeen voorzitter van de AKWV, benoemd heeft tot Ridder in de Or de van de H. Gregorius. De aarts bisschop speldde de heer van Heijst de versierselen op. (Voor de rede van mgr van Thiel op de vergadering, zie elders in dit blad). De Franse radicale partij heeft gisteravond premier Faure geroyeerd naar aanleiding van diens besluit om de Nationale Vergadering te ontbinden en in Januari verkiezingen te laten houden. De leden van het bureau der partij, onder wie voor zitter Edouard Herriot en de eerste vice-voorzitter Mendcs-Fran- ce, namen dit besluit met negentien tegen twee stemmen. Naar verluidt wordt de premier er van beticht, dat hij in strijd met de wensen en de belangen van de partij heeft gehandeld door de algemene verkiezingen te vervroegen zonder dat eerst het kiesstelsel is hervormd. Kort tevoren waren vijf radicale ministers uit het kabinet getreden, omdat zij het ook niet eens waren met de beslissing van Faure. Op de bijeenkomst van de leiding der radicale partij spraken zes aan wezigen zich er voor uit, dat men Faure zou berispen, maar niet uit de partij stoten. Faure zelf toonde zich verbaasd. Hij zal beroep tegen het besluit aantekenen. Faure wil niet, dat het parlement nog vóór de verkiezingen bijeenkomt. Zijn conservatieve en volksrepubli- keinse vrienden, die thans zijn voor naamste aanhangers zijn, zijn er bij zonder op gesteld dat het huidige kiesstelsel wordt gehandhaafd. Het is ook mogelijk dat de Nationale Vergadering een motie van afkeuring tegen de regering aanvaardt, waar door het kabinet onmiddellijk zou moeten aftreden. In afwachting van de verkiezingen zou in dat geval het premierschap automatisch overgaan op de voorzitter van de Nationale Vergadering. De premier kan even wel ook onmiddellijk het decreet, waarbij de vergadering wordt ont bonden, publiceren waarna de afge vaardigden niet meer bijeen kunnen komen of besluiten nemen. O, DIE FEESTDAGEN! De enige reden waarom de publica tie wordt opgehouden, is dat de rege ring wil vermijden, dat de verkiezin gen zouden vallen op Kerstmis of op Nieuwjaar. De grondwet zegt, dat de verkiezingen moeten plaats vinden tussen de twintigste en de dertigste dag na de publicatie van het ontbin dingsdecreet. Met het oog hierop wil de regering het decreet op negen De cember publiceren. In geval van nood zal het kabinet echter direct tot pu blicatie overgaan en er de Nationale Vergadering de schuld van geven, dat de kiezers op Nieuwjaarsdag ter stem bus moeten. Aangezien deze dag voor het Franse gezin een nog belangrijker feestdag is dan Kerstmis, zouden ver kiezingen op Nieuwjaarsdag bijzonder impopulair zijn. De verkiezingscampagne dreigt een fel karakter te zullen krijgen, waarbij MINISTER Suurhoff heeft beloofd dat voorzover het aan hem ligt, de inwerkingtreding van de Al gemene Ouderdomsvoorziening zo veel mogelijk wordt bespoedigd. Uitvoeringsvoorschrifteri worden al voorbereid. - MAARSCHALK TITO zal einu Decem ber een officieel bezoek brengen aan Egypte, op uitnodiging van premier Nasser. KARDINAAL Copello, de primaai van Argentinië schijnt ernstig ziek te zijn, in verband waarmee hij als aartsbis schop van Buenos Aires zou willen aftreden. DE LIBERALE partij in West-Duits- land heeft zich met een scherpe ver klaring tegen de plannen voor „Eu- iatom" gekeerd. Het probleem der kernenergie dient aangepakt" te wor den in het kader der OEES. Weersverwachting geldig tot vanavond, opgemaakt Donderdag avond 23.15 uur. i Overwegend droog weer, met i veel bewolking ?n plaatselijk mist i maar ook enkele verspreide op- i klaringen Weinig wind. Ongeveer i dezelfde temperaturen als giste- i ren of iets lagere. Vandaag,: /on onder 16.34 uur, 4 i maan op 19.58 uur. Morgen: Zon i °P maan onder 11.37 uur. Dit is een foto van het prototype van de Comet IIIhet derde toestel in de serie van reusachtige straal- verkeersvliegtuigen, waarmee En geland aan de markt komt. Van daag zal het toestel van de Havil- land fabrieken vertrekken voor een vlucht van 20.000 km, waarover men 30 uur hoopt te doen. De moge lijkheid is niet uitgesloten dat de gezagvoerder, John Cunningham, na deze vlucht zal besluiten door te vliegen rond de aarde. het niet uitgesloten wordt geacht dat vele socialisten en zelfs linkse radi calen van de groep-Mendès France, gegetfen de mogelijkheid van lijstver- binding, gedwongen zullen zijn om verkiezingsallianties met de commu nisten aan te gaan. Er bestaat dan ook een reële kans, dat een nieuw volksfront de meer derheid krijgt. Het gevolg hiervan is, dat de Franse buitenlandse politiek een neutralistisehe richting zou inslaan als prijs voor de steun van de communisten bij de ver kiezingen. 55 ?5 De beheerschapscommissie van de V.N. heeft besloten, dat Nederland geen inlichtingen meer over Suriname en de Ne derlandse Antillen aan de Ver enigde Naties zal verstrekken. De Nederlandse vertegenwoordiger en de premiers van Suriname en de Nederlandse Antillen, hadden beves tigd. dat de twee gebieden thans ge lijkgerechtigde deelgenoten van Ne derland zijn en dat dientengevolge i niet meer de verplichting bestaat, in lichtingen te verstrekken. Met 18 tegen 10 stemmen bij 27 onthoudingen verenigde de commis sie zich met het door hen tot uitdruk king gebrachte standpunt. Een amendement van Uruguay, dat in de preambule van de resolutie ver wijst naar de bevoegdheid van de algemene vergadering om te beslissen of een niet-zelfbesturend gebied al of niet een volledige mate van zelfbe stuur heeft verkregen ingevolge hoofd stuk 11 van het handvest, werd even eens aanvaard. Deze resolutie werd tenslotte aan vaard, nadat 9 keer gestemd was over de verschillende delen van de reso lutie en de amendementen. De sociale commissie van de V.N. heeft besloten, om de behandeling van de „aanbevelingen betreffende de in ternationale respectering van het recht van volken en naties op zelfbeschik king" tot het volgende jaar op te schorten. De plechtigheid van de inbezitneming van de Aartsbisschoppelijke zetel door Z.H. Exc. Mgr. Dr. B.J. Alfrink op Zondag 4 December, zal als volgt verlopen: Het hoogwaaruig metropoiitaan kapittel zal mgr Alfrink vanaf de ingang van de kerk begeleiden naar het hoogaltaar, terwijl het koor het „Ecce Sacerdos" zingt. Nadat het Veni Creator gezongen is, neemt de bis schop plaats op het faldistorium en wordt door de secretaris van het Me- tropolitaan Kapittel in het Latijn en in het Nederlands de Pauselijke bulle voorgelezen, die gericht is aan het Kapittel, aan de clerus en de gelovigen van het Aartsbisdom. de bisschop, gezongen heeft, zal mgr Huurdeman namens het hoogwaardig Metropolitaan kapittel de nieuwe aartsbisschop toespreken. Hierna volgt een toespraak van mgr Alfrink, welke besloten wordt met de bisschoppelijke zegen. De plechtigheid wordt besloten met het Te Deum en met de zegen met het Allerheiligste. Bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan der kinderwetten werd in de Rid derzaal te Den Haag een bijeenkomst gehouden. Minister Donker hield daar bij een redevoering, waarin hij uitvoerig de geschiedenis van de kinderwet ten schetste en de factoren behandelde, die scheef - gegroeide en gestoorde verhoudingen in het kind weer in evenwicht kunnen brengen. Hierna wordt mgr Alfrink door de twee oudste kanunniken geleid naar de aartsbisschoppelijke troon, terwijl het koor zingt het gezang voor de bisschop „Sacerdos et Pontifex". Vervolgens leest de secretaris van het aartsbisdom in het Nederlands de benoemingsbulle voor, die gericht is aan mgr Alfrink. Nadat het koor het „Christus Vincit" met de accla- mationes, die betrekking hebben op Werkgeversbonden Het systeem van kopen op afbeta ling is in zich niet verkeerd of ge vaarlijk. Wan,neer het hier en daar aanleiding geeft tot verkeerde toe standen, dan ligt de verantwoordelijk heid hiervoor op de eerste plaats bij de koper. Om excessen te voorkomen behoeft tegen een wettelijke regeling geen bezwaar te worden gemaakt, doch deze mag niet zo ruim zijn, dat de regering te diepgaand zou kunnen ingrijpen zonder medewerking van het parlement. Tot deze conclusie komen de drie Nederlandse verbonden van werkge vers, die in samenwerking met de raad van overleg met de handel een nota hebben samengesteld over het rapport omtrent het afbetalingswe zen van de commissie Lichtenauer. Veel aandacht besteedde de mini ster aan de preventieve kinderbe scherming en met name aan de taak, die het gezin en de ouders hierbij hebben. Op deze taak komt meer en meer het accent te liggen, al zullen, zelfs wanneer zij goed wordt uitge oefend, de kinderwetten nooit over bodig worden. De minister besloot met te herhalen de oproep van Ha mel in 1895: ,,Wie onder de gebrek kige wetten de hand aan de ploeg slaat, bereidt het best den akker, waarop de betere wetten groeien". Een aantal andere sprekers belicht te uitvoerig de verschillende aspecten van het Kinderbeschermingswerk, Generalissimus Franco heeft een Spaans programma voor doeltreffen de steun aan de Marokkanen ont vouwd. Het is de bedoeling, dat de Marokkanen stap voor stap het be stuur van het land op zich kunnen nemen. Voor vestiging van een demo cratisch regeringsvorm, zoals Frank rijk in zijn deel van Marokko doet, voelt Franco niets. Intussen heeft de partijloze natio nalist Si Barak ben Moestafa el Bek- kai zich bereid verklaard te pogen een representatieve Marokkaanse re- 'f gering te vormen. Hij heeft de steun van de twee belangrijkste nationa listische partijen verkregen. El Glawi, die zo'n dramatische rol heeft gespeeld in d^ gebeurtenissen rond sultan Ben Joessef, is ernstig ziek. De Westelijke grote drie" hebben in een nota aan de Sovjet-autoriteiten in Berlijn geprotesteerd tegen de So vjet-verklaring, dat Oost-Berlijn een deel is van het souverein Oost - Duitsland. De Westelijken houden vast aan de viermogendhedenstatus. In een regeringsverklaring in de Westduitse Bondsdag heeft minister Von Brentano de Russen voorgehou den, dat het hen nooit zal lukken een nieuwe Ribbentrop-overeenkomst' tot stand te brengen, noch met de Bondsrepubliek, noch met een ver enigd Dutisland. Von Brentano wil de betrekkingen met Moskou voor het ogenblik slechts beschouwd zien als ,,iets van technische betekenis". Tijdens de Bondsdagzitting, die voor bet eerst weer door dr Adenauer werd bijgewoond, zei Van Brentano j verder, dat de Bondsregering de nau we en vertrouwelijke samenwerking met de Westelijke landen blijft na streven en alles blijft afwijzen, wat in haar houding tegenover het Wes ten enige onzekerheid zou kunnen brengen. Het zou voor het buitenland zelfvernietiging betekenen, als het Duitsland aan zichzelf overlaat. De eenheid in de Westduitse rege ringscoalitie schijnt hersteld te kun nen worden. Dr Adenauer is bereid met dr Dehler, de leider der liberalen een rondetafelconferentie over de bui tenlandse politiek te houden. De Bondsdag heeft de mandaten van de ministers Oberlaender en Kraft, die uit de Vluchtelingenpartij waren getreden, gehandhaafd. Ober laender en Kraft traden toe tot de Christendemocratische fractie. (Van onze parlementaire verslaggever) Het schot voor de boeg, dat de regering met de algemene handelsmarge- beschikking heeft willen geven, is, om in zeemanstermen te blijven spreken, niej *n staat geweest de middenstand door de branding heen te helpen, aldus de heer Hooy, die Vrijdag de middenstandszaken besprak bij de be handeling van de begroting van Economische Zaken. Hij vroeg zich af, of de regering wel met de nodige exactheid kan vaststellen, dat een bedrijfstak als de textiel, die een zo grote variëteit van producten kent, de pryzen te hoog heeft gehouden. (Zij zouden slechts 7 pet verlaagd zijn en het had tien moeten zijn). verhoging van lasten bracht die niet werd doorberekend in de prijzen. Tij delijk heeft dit tot verlaging van de bedrijfsuitkomsten geleid. Daartegen over stond inderdaad een verlaging van de bloemprijs. maar nu moet de regering niet deze laatste wèl noe men, als zij conclusies trekt ten aan zien van het aanwezi<* zijn van „vol doende tegendruk" om prijsverlagin gen tegen te gaar en de lastenstijging vergeten. Hij bracht naar voren, dat de broodprijs zeer onelastisch is en dat naarmate de conjunctuur gunsti ger wordt, de broodomzet eerder la ger dan hoger wordt. De heer Hooy herinnerde aan de broodoorlog te Breda en sprak over „een felle onzinnige strijd, die de bak kers tienduizenden guldens heeft ge kost". Het beleid 'an de regering achtte hij ten aanzien van deze kwes tie niet juist gemotiveerd. De rege ring zwijgt over de collectieve ar beidsovereenkomst die in Mei in deze branche tot stand is gekomen, die Na de felle strijd in Breda is nu weer een minimum - prijsafspraak te ruggekomen, na de bemiddeling van de regering, die een jaar geleden de landelijke regeling heeft opgehe ven. De logica daarvan ontging de heer Hooy. Algemeen werd de hotelnota met instemming ontvangen. Voorzichtig heid achtte de Kamer geboden met het financiëren van de hotelbouw. De economische rendabiliteit is bij nieuwbouw een zwak punt, meende de heer Hooy. Van verschillende zijden werd er op aangedrongen, om ook het particulie re bedrijfsleven te laten meesubsidië- ren aan de buitenlandse propaganda voor het vreemdelingenverkeer. DE P.B.O. Ook de P.B.O. maakte weer onder werp van enkele beschouwingen uit. Het liberale geluid van de midden stander Cornelissen klonk iets gema tigder dan dat van zijn fractiegenoot de bankier van Leeuwen maar vrij van wantrouwen ten opzichte van de P.B.O. was toch ook deze spreker niet. Hij keerde zich met a^e macht tegen het instellen van schappen bij de wet. De heer van der Ploeg (KVP) was van oordeel, dat er zich omstandig- Vervolg pag. 2). De Nederlandse politieman van Krieken, die in October 1954 uit de Etnabaai op Nieuw - Guinea door In donesische infiltranten is ontvoerd naar Indonesië, is naar thans in Den Haag officieel kan worden beves tigd per vliegtuig op weg van Dja karta naar Bangkok. Vandaar zal hij zo spoedig mogelijk doorreizen naar Biak op Nieuw - Guinea, waar hij Zondag wordt verwacht. De vorige week werd van Indone sische zijde in Den Haag reeds me degedeeld, dat van Krieken wiens verblijfplaats lange tijd onbekend is geweest zich in Djakarta bevond. waarbij naast vele wensen ter vervol making van het Kinderstrafrecht en de jeugdzorg, steeds het vreugdevol le geluid weerklonk om de diep - in grijpende maatregelen van het begin dezer eeuw, die een nieuwe periode in onze rechtspleging inluidde. H. M. de Koningin woonde de plech tige bijeenkomst bij. De foto laat zien hoe een aantal meisjes uit het jeugdhuis „Don Bosco" in Schevenin- gen voor H.M. de Koningin en de aanwezige autoriteiten een Menuet van Mozart uitvoert. Ten aanzien van de kinderbijslag merkt minister Suurhoff in zijn ant woord aan de Tweede Kamer op, dat afschaffing van deze bijslag voor het eerste en tweede kind zoals door verscheidene leden voorgesteld een stijging van de totale loonsom vereist, die ver uitgaat boven het totale be drag dat thans aan kinderbijslag wordt uitgekeerd. Immers, ook ongehuwden en kinder loos gehuwden profiteren van de loon stijging. Daarom is het ook als de SER straks tot enige „ruimte" voor loonmaatregelen zou concluderen, voor de minister nog de vraag, of de keuze van het georganiseerd bedrijfsleven dan juist op deze loonsverhoging ver eisende maatregel zal vallen. Er zal een keuze moeten worden ge daan uit de verschillende mogelijk heden zoals: gelijke beloning voor man en vrouw, extra loonsverhoging voor ongeschoolden, algemene loons- hoging, verbetering secundaire ar beidsvoorwaarden, enz. Onder die om standigheden lijkt eer. wijziging in de kinderbijslagregeling oorshands niet waarschijnlijk. Ook de gemeenteclas sificatie kan noch wenst minister Suurhoff eigener beweging af te schaffen of te beperken. Voorstellen in die richting zal het georganiseerde bedrijfsleven moeten doen. Israel is met Canada in onderhan deling over de aankoop van wapens. De Israëlische ambassadeur merkte op dat het hier geen grote hoeveel heden wapens betreft. In een hoekje van de warme stal van het winterkwartier van het circus Van Bever te Ter- heijden staat momenteel een acht dagen oud paardje, dat geacht wordt het kleinste te zijn in Nederland. Bij de ge boorte was de schofthoogte na melijk niet meer dan 22 centi meter. Nu het diertje onder tussen wat steviger op de benen staat, bereikt het nog maar een hoogte van 35 cm. In circuskringen heeft men nog nooit zo'n klein paard ge zien en het diertje is het troe telkind van de familie Van Bever. Het beestje, dat nog geen naam neeft, is geboren uit een Shetland-merrie. Deze merrie had circus Van Bever min of meer uit medelijden geaccep teerd, het diertje was namelijk door kreupelheid niet in staat op te treden. Toch dankt het kleinste paard van Nederland zijn leventje thans niet aan zijn moeder. Deze wilde na de geboorte het diertje namelijk niet meer zien. Gelukkig stond er in de stal ook Bella met haar vier maan den oud veulen. Na enige aar zeling nam deze de taak van de ontaarde moeder over en na korte tijd was het al zo, dat stiefmoeder en pleegkind dikke vriendschap met elkander slo ten. De stalknechts bijvoorbeeld behoeven het jonge diertje maar op te nemen, of Bella laat mer ken, dat zij daar helemaal niet van gediend is.

de Stem | 1955 | | pagina 1