FRANSE REGERING GEVALLEN Premier Faure verliest (verkiezings) spel Oostduitse politie schiet en arresteert Ministers reeds spoedig aan conferentietafel de De K.S.G.-ministers gaan praten over Euratom Uitbreiding van de Kamers nog niet zo eenvoudig Laatste hartstochtelijk beroep op de Assemblee kon Kabinet niet meer redden Queuille weer formateur AANPASSING PENSIOENEN Grossiers willen winst meer DE DOOD OP DE WEG Mr Utoyo verzond sijn rapport Tragedie bij Stockholm DAGBLAD VOOR Vandaag besluit over Bevrijdingsdag Europese atoomplannen Vandaag valt de beslissing Prof. OudHet gaat te gema Heel wat vragen moeten beantwoord worden Heusinger in uniform I DROOG WEER „St Rafael richt zich tot regering Kardinaal Griffin had hartaanval Bedeesd en ingetogen. Sigarengeschil... AMERIKAANS-BRITS PROTEST „Wij willen wel" Mobilofoon verboden.... Londen en Moskou Twee klachten één aanleiding Steeds minder fruit Overheidspersoneel moet wachten Nog geen overeenstemming over plaats van bijeenkomst Ook Zijlstra en v.d. Kieft bij besprekingen Vogeltentoonstel/ing te Bergen op Zoom r ONSCHULDIG.... 95e JAARGANG No. 22009 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Losse nummers 13 ct. Postrek no. 278841 Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad C. J v Hootegem, Mr Dr A J J M Mes. Mi. H M L. de Rechter, L. J v t Westende P. V M Vercauteren Abonnementsprijs Dij vooruitbetaüng f 5.85 pei kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet post- bestell.) f 0 45 Incasso wordt berekend Voor God, Kontngin en Vaderland WOENSDAG 30 NOVEMBER 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede- lelingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GUES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) EDGAR FAURE Geen verkiezingen... Tweede Kamer Eerst vandaag zal de Tweede Kamer door een stemming over twee moties zich duidelijk uitspreken over haar standpunt tegenover de viering van 5 Mei als Nationale Bevrijdingsdag. De heer Koersen is na de heer Scheeps eveneens met een motie ge komen, waarin hij bevordering van de viering bepleit, maar het bedrijfs leven vrijheid wil laten om een vrije dag te geven. Wel wordt in deze motie uitgespro ken, dat de overheid daarbij zelf het voorbeeld moet geven door die dag niet te laten werken. Dr Drees heeft nog altijd zijn mening over de moties niet gezegd. Zijn partijgenoot Scheps, die het bedrijfsleven wil verplichten tot het geven van een vrije dag, heeft zijn standpunt opnieuw verdedigd. Alleen de 5e Mei, meende hij, kan als algemene bevrijdingsdag worden erkend. De Anti-Revolutionnairen en de Christelijk-Historischen hebben zich tegen beide moties verklaard. De regering Faure is gevallen. De Franse Nationale Vergadering heeft Dinsdagavond met 318 tegen 218 stemmen geweigerd haar vertrouwen te bevestigen in het 21ste Kabinet sinds het einde van de tweede wereldoorlog. Premier Faure had het lot van zijn regering verbonden aan zijn plan voor het houden van algemene verkiezingen in Februari 1956, in plaats van in de zomer van dat jaar. Bij de stemming werd de constitutionele meerderheid van 312 tegen de regering gepasseerd. Premier Faure was gisteren 281 dagen aan het bewind. De langste regeringsperiode na de tweede we reldoorlog staat op naam van de thans 71-jarige Henri Queuille met 412 dagen in 1948-1949. Ook de kortste regeringsperiode, drie da gen, moet worden toegeschreven aan Dr Queuille (Juli 1950). Edgar Faure, die nog geen 50 jaar "oud is, heeft sinds 1949 deel uitgemaakt van tien Kabinetten en is tweemaal premier geweest. Doordat Dinsdag tegen de regering de constitutionele meerderheid werd gepasseerd meer dan de helft van het aantal stemmen dat door alle le vende parlementsleden kan worden uitgebracht kan de regering van premier Faure thans nog aan de pre sident verzoeken het parlement on middellijk te ontbinden en binnen en kele weken verkiezingen te doen houden. (In de Franse grondwet wordt ge zegd, dat het parlement kan worden ontbonden als twee regeringen binnen een periode van 18 maanden in de Algemene Vergadering met een abso lute meerderheid een nederlaag lijden en als de Ministerraad het erover eens is zulk een ontbinding aan te beve len). Politieke leiders twijfelden er Dins dagavond echter ernstig aan of de re gering van dit recht gebruik zou dur ven maken, vooral in verband met de duidelijk tot uitdrukking gebrach te wensen van de grote meerderheid van de afgevaardigden. Het is ook bekend, dat president Coty gekant is tegen zulk een gang van zaken. Voordat over de vertrouwenskwes tie werd gestemd, deed Faure nog een laatste beroep op de afgevaardig den. Hij zei: „Ik vraag u om een duidelijke en logische stemming ten- einde een antwoord te verkrijgen op de vraag: Wenst u al dan niet ver vroegde verkiezingen". De premier zei de oorspronkelijke redenen voor een vernieuwing van de Nationale Vergadering „gezond en juist" te achten. Zij stonden hoofdza kelijk in verband met Noord-Afrika, beweerde hij. Na zijn nederlaag hield Faure een korte Kabinetszitting en begaf zich vervolgens naar het paleis van de president. Als mogelijke kabinetsfor mateurs werden Dinsdagavond ge noegd de 71-jarige Henri Queuille, leider van de radicalen, en de Volks republikein Pierre Schneiter. Faure heeft in verband met de jongste ontwikkelingen zijn voorgeno men bezoek aan de Verenigde Staten uitgesteld. Hij zou Dinsdagavond zijn vertrokken om enige lezingen te geven aan de universiteit van Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky. Van onze parlementaire correspondent) De vraag, of het aantal leden van de beide Kamers der Sta- ten-Generaal moet worden uit gebreid, is in de Tweede Kamer wel bevestigend beantwoord, maar met welk aantal dit zal moeten gebeuren, lijkt minder eenvoudig vastgesteld. Terwijl professor Oud (V.V.D.) een oplossing aan de hand deed. voorlopig niet verder te gaan dan 120 leden voor de Tweede en 60 voor de Eerste Kamer en dan in aanvullende arti kelen verdere uitbreiding mogelijk te maken, kwam de heer Tilanus meteen amendement om het aantal Tweede Kamerleden tot 125 te verhogen. De Eerste Kamer kan dan niet precies de helft meer worden, maar de frac tieleider van de C.H.U. wilde dan maar afronden op 63. Professor Oud had nog meer bezwa ren, die betrekking hadden op de wijze, waarop dezt, zaak aanhangig was gemaakt. Hij vond, dat men van het systeem der al te gemakkelijke Grondwetsherzieningen moest zien af te komen. De vertegenwoordigers van de A.R., de C.H.U. en de P.v.d.A. konden zich over het algemeen wel met het voor stel verenigen. Mr de Graaf (K.V.P.) voerde de DE TWEEDE KAMER heeft gisteren haar goedkeuring gehecht aan de in stelling van een Raad voor de spoor wegongevallen. De V.V.D. handhaafde haar bezwaren hiertegen. j KRISJNA MENON, de Indische af- i gevaardigde bü de V.N. heeft de be- j heerschapscommissie verzocht te voorkomen dat Nederland geen rap port meer zou uitbrengen over Suri name en de Antillen. Brazilië en de Verenigde Staten wilden Nederland van deze plicht ontheffen. DE FRANSE MINISTER van Binnen landse Zaken heeft verklaard, dat de opstandelingen in Algerije recht streeks vanuit Cairo worden geleid door „agenten van de Egyptische re gering". MEER DAN 50.000 Syrische studen ten hebben gisteren betogingen gehou den tegen de resolutie, die acht jaar geleden door de V.N. werd aangeno men en die de verdeling van Palesti na bewerkstelligde. EEN OPPERRECHTER in Accra (Goudkust) inspecteerde de nieu we ventilatie - apparatuur boven de rechtszaal. Het plafond begaf het. en de rechter kwam precies in zijn stoel terecht. Z.H. PAUS PIUS XII is voornemens op Dinsdag 6 December de president van de Italiaanse republiek, Gron- chi, m officiële audiëntie te ontvan gen. IN HET Noorden en Westen van Ja pan zijn tien kinderen gestorven aan een geheimzinnige, op roodvonk lij kende ziekte, die al meer dan 1000 kinderen heeft aangetast. PRINSES BEATRIX heeft een kost bare naaimachine geschonken aan de opvangcentra in de Peel, waar tijde lijk de vluchtelingengezinnen zijn on dergebracht uit Oostenrijk en Italië, „DIERBARE KAMERAAD Tito, ik wens U verdere successen toe. bij de opbouw van de socialistische orde." Dit telegrafeerde maarschalk Woro- sjilov uit Moskou naar het Zuidslavi- sche staatshoofd, nu de republiek 10 jaar bestond. Een jaar of vier gele den sprak men Tito anders aan. DRIE OOSTDUITSE geleerden zijn in de afgelopen week naar Wert-Berlijn uitgeweken. Ze konden hun weten schappelijk werk nog slechts verrich ten, zeiden ze, op basis van de Marxistische dogma's. ER IS MOMENTEEL een onderzoek gaande in vebrand met het beleid van de commissaris van politie, J.F. K. te s Gravenhage. De commissaris heef+ zich. hangende dit onderzoek, ziek gemeld. De ministers van Buitenlandse Za ken van de zes landen der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, j zouden omstreeks medio Januari bij- eenkomen ter bespreking van voor- i stellen voor de instelling van een Eu- ropese Kernenergie-Autoriteit, die men de naam „Euratom" wil geven, j De ministers zullen een aantal vra- gen hebben te beantwoorden, die op- j geworpen zijn door deskundigen uit de zes K.S.G. landen. Zo zullen zij zich erover moeten j uitspreken, of de „Euratom" het mo- i nopolie dient te hebben voor de aan koop en de distributie van uranium erts en atoombrandstof onder de deel nemende landen; of men onmiddellijk zonder te wachten op de onderteke ning en ratificatie van een verdrag moet overgaan tot de oprichting van een „Euratom-bureau voor de voor bereiding, de bouw en de exploita tie van een Europese fabriek van uranium 235; of de benodigde cre- dieten voor het Euratom-programma beschikbaar moeten worden gesteld en of de Euratom met andere landen en organisaties over het aangaan van overeenkomsten moet onderhandelen. Bovendien zal de vraag moeten worden beantwoord, of er een ge meenschappelijke markt voor mate rialen en uitrustingen op het gebied van de atoomenergie moet worden ingesteld. Andere vragen van de deskundigen hebben betrekking op het voorstel om de patenten en de ontdekkingen, die bij het gemeenschappelijke speurwerk t zijn gedaan, ter beschikking van alle deelnemende landen te stellen, alsme- de op de veiligheid, de bescherming en de verzekering: van het personeel der kern-energie-installaties en de openbare gezondheid in het gebied van de installaties der Euratom. i i Weersverwachting tot vanavond: j Droog weer met in het algemeen weinig bewolking. Hier en daar f mist. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Zuid en Oost. J Kouder. Vandaag: Zon onder 16.36 uur, J maan op 17.23 uur. Morgen: Zon i op 8.26 uur, maan onder 10.18 u. Het congres van de Nederlandse Katholieke Bond van Vervoersperso- neel „St. Rafaël" heeft ernstig be zwaar tegen eenzijdige bevoegdheid van de werkgevers tot aanpassing van de bestaande pensioenregelingen aan de komende algemene ouder- domsverzekering. Dit wordt gezegd in een aantal conclusies van het in Utrecht gehou den congres, die aan de leden van de ministerraad en aan de Tweede Kamer ter kennis zullen worden ge bracht. Naar het oordeel van „St. Ra phael' valt er moeilijk een rechts grond aan te geven, waarom de loon- en salaristrekkenden op de hun toekomende pensioeninkomsten wel en de andere staatsburgers op hun in komens niet zullen worden gekort. De voor een eventuele aanpassing noodzakelijke wijzigingen in de be staande pcnsioenfondsreglementen, zo wordt gezegd, dienen in gemeen over leg tussen werkgevers en de erkende werknemersorganisaties tot stand te worden gebracht. De reeds verleende pensioenen zul len moeten worden opgetrokken tot aan het peil van de pensioenen, ver leend rond de datum van de invoe ring van de wet op de algemene ouderdomsverzekering. Ook verder worden, in verband met de pensioenaanpassing nog een aantal wensen naar voren gebracht. Ten slotte werd het voorgestelde actie program voor bezitsvorming door het congres aangenomen. Kardinaal Bernard Griffin, Aarts- i i bisschop van Westminster, heeft Dins- j dagochtend een hartaanval gehad. De I aartsbisschop heeft de aanval door- staan en geniet thans een goede rust, 1 aldus een Dinsdagavond uitgegeven i mededeling. vele internationale contacten van de regering als een motief aan om tot uitbreiding over te gaan. Professor Romme beaamde de op merking van Mr Oud. dat hij inder tijd over plannen tot staatshervorming en Grondwetsherziening een boekje had geschreven. „Dat boekje", zei hij, „berust op een dwaling, die ik inder tijd tijdens de oorlog gekoesterd heb. Het was de illusie, dat de tijd ons geestelijker en zedeïijker veel dichter bij elkaar zou hebben gebracht. In tegenstelling to,t sommigen van mijn geloofsgenoten, heb ik in de mistige sfeer na de oorlog aanstonds ervaren, dat voor een teenadering op politiek- Christelijke grondslag geen mogelijk heden tot toenadering aanwezig wa ren." Professor Romme wilde met het oog op de uitbreidingsplannen voor de Kamers reeds voor de verkiezin gen de mogelijkheid geopend zien, om lijsten van dertig candidaten samen te stellen. De stemming werd tot vandaag uit gesteld. Er is blijkbaar een kans dat de regering op de wensen van pro fessor Romme, inzake de verkiezings lijsten, in zal gaan. Premier Boelganin (tweede van links) en partijsecretaris Kroetsjef (tweede van rechts) gefotografeerd tijdens een ontvangst te hunner ere in Bombay. Beiden dragen hier een „Gandhi-muts"Tussen hen in staat de burgemeester van Bombay, Shri N. C. Pulala. Het sigarenkartel en de vereniging van sigarengrossiers zijn het n*et met elkaar eens over de handelsmar ges. De grossiers verlangen een ho ger wintspercentage en het sigaren- kartel heeft dit afgewezen. De huidige regeling werkt volgens het kartel voor de grossiers nog niet zo slecht. Het prijsbeleid van de in dustrie heeft tot gevolg, dat er steeds meer sigaren worden gerookt en daarvan profiteren ook de gros siers, zo zegt men. Door allerlei om standigheden steeg hun >ruto winst sinds 1952 met 53 procent. Ondanks de gestegen kosten blijft er een be hoorlijke netto winst over. Radio Moskou: De Sovjet-Unie is bereid het ne men van proeven met kernwapens te staken, mits andere landen hetzelfde doen, zo heeft een commentator van radio - Moskou gisteren verklaard. De commentator, Andrejef, zei in een uitzending voor de V.S.: „De Verenigde Staten blijven kernwapens aanmaken en verbeteren en zij zeg gen dat dit nodig is om het even wicht te bewaren. Maar in dat geval moet de U.S.S.R. ook een balans in evenwicht houden." Generaal-majoor Charles Das her, de Amerikaanse comman dant in Berlijn, heeft bij de Sov- jetrussische commandant een scherp protest ingediend tegen het tijdelijk vasthouden op Zondag van twee Amerikaanse congresleden, die in Oost-Ber- lijn als toerist vertoefden. Zij werden door de Oostduitse po- i litie gearresteerd omdat hun auto in radiotelefonische verbinding met I West - Berlijn stond. Er was nooit enig bezwaar gemaakt tegen het gebruik van radiotelefonie door Amerikaanse militaire auto's in Oost - Duitsland. De Russische commandant, Dibrova heeft laconiek geantwoord, dat de Sovjet-Unie Oost-Berlijn niet langer als een bezette sector van de stad be schouwt. De Britse commandant in Berlijn, generaal-majoor Cottrell - Hill, had eerder zijn Russische collega verzocht afdoende maatregelen te nemen te gen het „roekeloze gebruik van vuur- SCHIEDAM: De 81-jarige me vrouw A.E., die in een tehuis voor ouden van dagen werd ver pleegd, werd door een personen auto aangereden. In het zieken huis overleed zij aan haar ver wondingen. DRUNEN: De 20-jarige W.F. Tim mermans raakte bekneld tussen een gepaskeerde vrachtauto en 'n tractor met aanhangwagen. De jongeman werd vrijwel op slag gedood. wapens" door de Oostduitse politie aan de grens tussen Oost- en West- Berlijn. Hij deed dit in een schrijven naar aanleiding van een voorval op Zon dag, waarbij een Westberlijns zaken man, een zekere Nette, ernstig werd getroffen. Deze zakenman, die nog steeds buiten bewustzijn in een West berlijns ziekenhuis ligt, was over de grens naar Oost-Berlijn gegaan, doch in de richting van de Westelijke sec tor teruggevlucht toen hij besefte, dat hij op de lijst van gezochte per sonen van de Oostduitse grenspolitie stond. De grenswachten hadden vijf maal op hem geschoten. Schreeuwend van pijn wist hij nog over de grens te kruipen. Epgeland heeft zich Dinsdag bij de Sovjet-Unie beklaagd over de beschul diging, die de leider van de Sovjet- Russische communistische partij, Kroetsjev, in India had geuit en vol gens welke Engeland achter de Na zistische invasie van de Sovjet-Unie zou hebben gestaan. De klacht is door de directeur van het ministerie van Buitenlandse Za ken aan de Russische zaakgelastigde te Londen ter kennis gebracht, toen de laatste een protest kwam indienen over de opmerking van de vervangen woordvoerder van het Britse mini sterie van Buitenlandse Zaken, naar aanleiding van een verklaring van Boelganin. Ook op veiling Goes De fruitaanvoer op de veiling te Goes, welke tot op heden zeer groot is geweest, gaat nu ook minder wor den. Tot op heden zijn er nog steeds twee fruitveilingen per week gehou den maar met ingang van deze week is de veiling op Donderdag verval len en wordt er enkel nog maar fruit geveild op Dinsdagmiddag om 1 uur. De groentenveilingen blijven normaal op dezelfde tijd. De reden, waarom de Westduitse generaal Adolf Heusinger (links) hier bij het hoofdkwartier van de Shape in 't Franse stadje Rocquen- court poseert met generaal Alfred M. Gruenther, de opperbevelhebber van de Nato-strijdkrachten, is, dat hij voor het eerst in het uniform van het nieuwe Westduitse leger in dit hoofdkwartier verscheen. Motie Blom verworpen (Van onze parlementaire corresp.) De Tweede Kamer heeft de motie- Blom met 49 tegen 32 stemmen ver worpen. Hierin was de minister van Binnenlandse Zaken uitgenodigd, om de vacantietoeslag van het overheids personeel met 2 pet te verhogen en niet af te wachten wat het bedrijfs leven zal doen, nu de mogelijkheid is gegeven deze verruiming van de lonen langs de secundaire weg toe te passen. Alleen de socialisten en de com munisten stemden voor de motie. Na- rViens de K.V.P. heeft de heer van der Zanden verklaard, dat zijn frac tie deze zaak niet opportuun achtte, daar de motie het georganiseerd over leg over ambtenarenzaken doorkruist. Ondanks een aantal vraagpunten achten Nederlandse zegslieden in Den Haag het mogelijk, dat de ministeriële conferentie tussen Nederland en Indonesië reeds spoedig zal kunnen aanvangen. Dit zou mede zijn te danken aan het besluit van Djakarta waar van gisteren enkele bladen gewaagden om hoofdagent v. d. Krieken, die indertijd op Nieuw-Guinea werd ontvoerd, vrij te laten. Naar het zich laat aanzien, zal de kwestie-Nieuw Guinea vrijwel tegelijkertijd of kort na het begin van de eventuele ministeriële confe rentie door de Verenigde Naties in behandeling worden genomen. Djakarta gisteren haar standpunt zou bepalen is naar de Indonesische hoofd stad gezonden. Inmiddels wordt van Indonesische zijde in Den Haag niet verheeld, dat er nog verschillende moeilijkheden uit de weg dienen te worden geruimd, voordat de eigenlijke conferentie zal kunnen beginnen. Het wordt dan ook vrijwel niet mogelijk geacht, dat zoals is gesuggeerd een Indonesi sche ministeriële delegatie onmiddel lijk uit Djakarta zal kunnen vertrek ken. Inmiddels blijft het Indonesische standpunt, dat de conferentie dient te beginnen, voordat de kwestie Nieuw- De eventuele afwezigheid van mi nister Luns schijnt voor Nederland geen onoverkomelijk bezwaar te zijn om met de conferentie te beginnen. De ministers v. d. Kieft en Zijlstra zullen namelijk ook direct bij het overleg betrokken zijn. Het rapport over de voorbereidin gen, op basis waarvan de regering in Guinea opnieuw in de Verenigde Na ties ter sprake komt. Ook schijnt nog geen overeenstemming te zijn bereikt over de plaats, waar een eventuele conferentie zal worden gehouden. Van Nederlandse zijde zou men vooral op practische overwegingen bezwaren blijven koesteren tegen de Indonesi sche wens, in een plaats buiten Ne derland en Indonesië samen te komen. De conferentie in Nederland te hou den is aldus zeide men van Indo nesische zijde moeilijk te aan vaarden. Drie kinderen, broertjes, speelden op het ijs van een meertje in de buurt van Stockholm. Toeh een van hen, een zesjarige, plotseling door het ijs zakte, kwam de moeder, die zich in de nabijheid bevond, direct te hulp, maar ook zij zakte door het ijs. Zij wist zich evenwel aan de afge brokkelde ijsrand vast te houden en riep de twee andere kinderen toe snel naar huis te gaan om touwen te halen. De twee jon.getjes begaven zich inderdaad op weg, maar kwa men, klaarblijkelijk geheel overstuur door het gebeurde, niet terug. Toen de vader, een houthakker, 's avonds thuis kwam, vond hij de twee kinderen huilend in huis. Hij kreeg eindelijk te horen wat er ge beurd was, maar toen hij bij het meertje kwam, was er van moeder en kind geen spoor meer te vinden. Op 10 en 11 December Onder auspiciën van de Bergen op Zoomse vereniging van vogellicf- hebers „De gekleurde edelzanger" zal volgende week Zaterdag en Zondag te Bergen op Zoom een grote vogel expositie worden gehouden. Dat er voor deze tentoonstelling grote belang stelling bestaat, blijkt wel uit het feit, dat reeds tientallen vogellief hebbers, afkomsig van Zeeland tot aan Breda toe, toezegde met inzen dingen uit te komen. Het tentoonstellingsbestuur houdt er rekening mee, dat het aantal inzen dingen om en nabij de 400 zal lig gen. Tal van fraaie zang- cn kleurka- r.aries, parkieten, papegaai-parkieten en tropische vogels zullen op deze expositie, die ongetwijfeld honderden belangstellenden zal trekken, uitko men. Aan deze vogelexpositie, die in „Thalia" wordt gehouden, gaat een keuring vooraf. *N Een gevangene, die Zaterdag tezamen met een medegevan gene uit de gevangenis van Nottingham wist te ontsnappen, heeft in een brief aan de Lon- dense pers verklaard, dat hij is uitgebroken teneinde herzie ning van zijn vonnis te krijgen. De betrokkene, de 38-jarige Alfred Hinds, zou in 1953 ten onrechte tot twaalf jaar gevan genisstraf zijn veroordeeld op beschuldiging van een inbraak in een Londense juwelierszaak, waarbij voor een waarde van 385.000 gulden werd buit ge maakt. In het schrijven, dat te Lon den was gepost en dat door verscheidene avondbladen werd gepubliceerd, zegt Hinds dat de politie indertijd geen aandacht heeft willen besteden aan tal rijke bewijzen, waaruit zijn on schuld zou blijken. Ook al om dat zijn vrouw, die drie kinde ren heeft te verzorgen, al haar spaargeld had besteed om her ziening van het vonnis te krij gen, had Hinds geen andere mogelijkheid gezien om zijn onschuld te bewijzen dan door uit de gevangenis te ontsnap pen en zelf zijn zaak te beplei ten. De brief van Hinds wordt thans door Scotland Yard on derzocht.

de Stem | 1955 | | pagina 1