In Indiavoor iedere taal een eigen provincie 2 Ambonese gezinnen werden herenigd WILLY CIJSOUW: ZEELANDS SPORTMEISJE NUMMER EEN NEHROE HEEFT HET NIET GEMAKKELIJK Bomaanslag in Beiroet Staking van cipiers Maar welke taal zal als officieel worden erkend Candidate voor Olympische Spelen? Nieuwe landkaart Na jarenlange correspondentie Benoemingen bij de Redemptoristen Pater Carlier rector te Roosendaal Juist dat extra Bloemen voor de vorstin Straatnaamborden genormaliseerd Ontbinding van Peronistische Partij Helicopter vliegt een maand en met groot succes Drijft overbevolking Japan naar oorlog M/te\ vNj F 50 boete voor Cromvoirts boerke Successen aan lopende band geboekt K.N.V.B. afd. Zeeland 10 Mei return van Nederland - Ierland Stayer Lolimann deed recordpogingen Militair Oranje tegen België Yoetbalprogramma Zondag 6 Nov. "V"orts SET 2—TSC 2 (res. 3e klas G). Het Noorse elftal voor 6 November MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 26 OCTOBER 1955 India, nog niet zo lang geleden onder beheer van de Britten, maakt een snelle ontwik keling door. Het is een van die Aziati sche staten, die zelfbewust in de rij van de grote naties zijn gaan staan en die reeds sterk hun invloed doen gel den op de wereld politiek. Meer dan door hun economi sche kracht, vor men zij door de om vang van hun be volking en hun po tentiële rijkdom men een factor, waarmee men re kening dient te houden. „De geest van Bandoeng" is de geest van India, Indonesië, de Ara bische staten en ook van het ge heimzinnige Chi na, dat steeds nau wer betrekkingen aanknoopt met de ze landen. Meer dan door geestverwant schap wordt het Bandoeng-blok bij een getrokken door de wil, het Westen zijn plaats te wij zen. Economische betrekkingen: graag! Maar geen inmenging in po litieke aangelegen heden India fascineert. Het heeft zich niet verkocht aan het communisme. Het coquetteert evenmin met Amerika. Als een machtig land tussen elkaar vijandig gezinde blokken wil het zijn neutraliteit handhaven. Of dit lukken zal staat nog te bezien, maar in elk geval mag men aannemen, dat premier Nehroe een integer man is, die oprecht de vrede wil en niet méér concessies doet aan de wensen van Moskou of Washington, dan met zijn overtuiging strookt. Nehroe heeft het niet gemakkelijk. Hij wil zijn land meer welvaart ge ven. Hij wil de Indiërs optrekken uit de armoe, die eeuwenlang hun deel is geweest. Daartoe moeten, econo misch en sociaal, drastische maatre gelen worden genomen. Maar daartoe moeten bovendien tradities worden stukgeslagen, die voor velen een re ligieuze, of semi-religieuze betekenis hebben. Men denke aan de kasten- wetten, die het volk verdeeld houden en d'ie in godsdienstige opvattingen wortelen. India is de naam van een aantal staten en staatjes, waarvan de bevol kingen weinig met elkaar gemeen hebben. In Uttar Pradesh spreekt men een andere taal dan in Madras. Veel inwoners van het Westelijke Rajas- than zullen nooit van het Oostelijke Assam gehoord hebben. Bovendien was het tot nu toe zo, dat de grenzen van al die staten niet overeenkwamen met de taalgrenzen. Het waren administratieve scheids lijnen, willekeurig aangebracht. Eer der dan de mensen bijeen te houd'en, werkten ze tegenstellingen en onmin in de hand. Groepen, die dezelfde taal spraken, werden door de kunst matige grenzen verdeeld. Mensen van verschillende stam moesten het in een en dezelfde staat met elkaar zien te vinden. Experiment „We moeten strijden tegen ontbin dende krachten in ons land," zei Nehroe enkele weken geleden. „Maar India, van de Himalaya tot Kaap Co- motrin, zal opnieuw een en eens gezind worden, ondanks alles en iedereen De ontbindende krachten, waarop Nehroe doelde, waren in dit geval die van het taalverschil. In India (Advertentie) harde argumenten kunnen worden bestreden Zelfs Nehroe was niet tevreden met alle onderdelen van het plan. Bovendien moet de regering ervoor waken, dat de opdeling van de be volking in taalgroepen de verdeeld heid niet verder in de hand werkt. Geleidelijk aan zou men voor heel India één taal als de officiële wil len erkennen, maar welke Het Hindi (verwant o.a. met Sans krit) wordt door 40 procent van de bevolking gesproken en door een nog veel groter deel van de Indiërs ver staan. In het Zuiden echter is de taal maar weinig bekend. Bovendien mist ze, zoals veel inheemse talen, de rijkdom en de souplesse, die bijvoor beeld in de rechtspraak en voor het gebruik in de wetenschap wordt ver eist. Niettemin zou Nehroe het Hindi graag als de nationale taal zien aan gewezen. Hij heeft voorgesteld, haar op de scholen als voornaamste taal te onderwijzen en daarnaast aandacht te besteden aan de regionale talen en aan het Engels. Ook aan het En gels ja. Want al houden de Indiërs er niet van, teveel aan de oude toe stand herinnerd te worden, Nehroe is verstandig genoeg, om de nog altijd voortdurende invloed te onderschat ten, die van het „Britse tijdperk" is uitgegaan. In de Nederlandse Provincie van de Paters Redemptoristen hebben de volgende benoemingen plaats gehad Provinciaal Hoogeerw. Pater J. Kluijskens Rector te Amsterdam Zeereeerw. Pater W. Randag. Rector te Wittem-: Zeereerw. Pater M. van Delft. Recttor te Den BoschZeereerw. Pater Dr H. van der Meulen. Rector te Roermond Zeereerw. Pater J. Hiel. Rector te RoosendaalZeereerw. Pater A. Carlier Rector te Rotterdam Zeereerw. Pater J. v. d. Berg. Rector te NijmegenZeereerw. Pater J. v. Rijnsoever. Retraitehuis Zenderen Superior Zeereerw. Pater G. Sengers. Retraitehuis Noordwijkerhout Su perior Zeereerw. Pater M. de Graaf'. Retraitehuis AmersfoortSuperior Zeereerw. Pater G. Delteijk. Retraitehuis Seppe Superior: Zeer eerw. Pater H. Heijdeman. Retraitehuis Bergen, N.H. Zeer eerw. Pater W. Veeger. Den HaagSuperior Zeereerw. Pa ter P. Witbroek. Den Bosch Parochie O. L. Vr. van Altijdd. Bijst. Superior Zeereerw. Pa ter W. v. d. Drift Wittem Prefect van de Studenten Zeereerw Pater Dr J. Kahmann. Den Bosch Magister v. h. Nivo- ciaatZeereerw. Pater A. Strijbosch. Nijmegen Directeur Klein Semina rie Zeereerw. Pater Drs A. Baetsen. NEHROE ..Grote problemen.. Jarenlange correspondentie tussen den Haag en Djakarta heeft dezer dagen geleid tot de hereniging van twee Ambone se gezinnen. Toen in 1950 de Ambonese militair Tetalepta aan boord stapte van het schip, dat hem van Java naar Neder land bracht, was zijn vrouw ziek. Zij bleef met hun eenjarig zoontje ach ter. Ook de Ambonese militair Mai- nake moest alleen vertrekken: zijn vrouw, dochter van tien jaar en een baby konden niet meer op tijd naar de haven komen. De laatste vijf jaar zijn talloze brieven naar Indonesische instanties geschreven met het ver zoek hereniging van beide gezinnen toe te staan. Medewerking is echter tot voor enkele maanden uitgebleven. Doe er gerust nog een schepje op! Dan krijgt U pittige, lekkere verkwik kende thee. „Duur", zegt U, „zoveel thee". Helemaal niet. Sparklanten kun nen er gerust een schepje op doen. Want De Spar geeft zoveel schepjes gra tis door altijd 10°/o korting op thee. worden 14 geheel verschillende talen gesproken en niet minder dan 100 dialecten. De premier sprak zijn volk toe, om het begrip te vragen voor een plan, dat hij door een Commis sie tot Reorganisatie van de Staat heeft laten opstellen en dat een grondige wijziging inhoudt van de grenzen binnen India zelf. Twee jaar geleden zorgde Nehroe ervoor, dat de provincie Andhra een grenswijziging kreeg, die het volk daar volkomen tevreden stelde. De taalgrens werd met de provincie grens overeengebracht. Bovendien kregen de mensen een eigen bestuur, wat een prettig novum voor hen be tekende. De communisten, die totdan- toe van de verdeeldheid van het volk, profijt haden getrokken en de men sen van Andhra tegen New-Delhi hadden opgezet, kregen geen kans meer tot agitatie. Het volk voelde zich tevreden met de nieuwe toe stand. Het welslagen van dit experiment gaf Nehroe moed. Hij besloot zo spoedig mogelijk de mensen naar taal en landaard in eigen provincies on der te brengen en ze tot op zekere hoogte hun eigen zaken te laten re gelen. Niet gemakkelijk Het plan van de reorganisatie- commissie komt nu hierop neer, dat India inplaats van 29 provincies er 16 krijgt: vier Noordelijke staten waar het Hindustans wordt gesproken, twee Zuidelijke staten waar- het Telegu de voertaal is, acht andere ééntalige staten en twee landsprovineies met twee talen (Pendsjaab en Bombay). In New-Delhi heeft men niet d'e illusie dat de uitvoering van het plan zonder enige stoornis zal verlopen. De trotse Sikhs bijvorbeeld, die in de Pendsjaab wonen, gaan in de nieuwe provincie een minderheid vormen. Als de ontwerpers van de nieuwe landkaart in hun midden mochten verschijnen, zouden die wel eens met Toen kwam plotseling het bericht, dat de twee vrouwen met hun kin deren mochten vertrekken en de „Grote Beer" bracht hen naar Ne derland. Beide gezinnen zijn herenigd dat van Tetalepta in het woonoord Kleinbaal bij Haalderen en dat van Mainake in het woonoord- Middelburg. In Beiroet (Libanon) is een bom geworpen naar de woning van de di recteur van de V.N. organisatie voor hulp aan Palestijnse vluchtelingen. Bijzonderheden over de aanslag ont breken. De autoriteiten hebben strikte geheimhouding geboden. De Hoofdcommissie voor de Nor malisatie in Nederland heeft dezer dagen een serie ontwerpnormen ge publiceerd waarin de aanduiding van straten en huisnummer is geregeld. In 1946 werd deze kwestie door de Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club aan de orde gesteld en heeft de K.N.A.C. verzocht ten aan zien van plaatsnaamborden en huis nummering, zowel wat de afmetin gen van borden, letters en cijfers, als de plaats van aanbrenging en hoogte boven de begane grond be treft, normalisatiebepalingen vast te stellen. Dit vond zijn aanleiding in de gro te verscheidenheid, welke tot nu toe Een Japanse professor heeft ver werd en nog steeds in diverse ge- klaard, dat het vraagstuk der over- meenten wordt toegepast, zodat het bevolking in Japan zo dringend wordt Uit gezaghebbende bron is i Buen.os Aires vernomen, dat de Ar gentijnse regering besloten heeft de Peronistische Partij omiddellijk te ontbinden. Ex-president Peron heeft in een vraaggesprek met het Braziliaanse blad „Mundo Illustrado", dat altijd het Peronisme gesteund heeft, ver klaard, dat hij naar zijn land zal te rugkeren, zodra het „democratische bewind" hersteld zal zijn en er een regering aan de macht is die door de bevolking is gekozen. Peron zei, dat hij dan zijn beleid zal verdedi gen, dat altijd te goeder trouw is geweest en in het belang van het Ar gentijnse volk. Axel-Rotterdam: Gisteren heeft de helicopterdienst Brussel-Axel-JRotterdam voor de 4e maal gevlogen en tot nog toe heeft men prima weersomstandigheden ge troffen welke de uitoefening van de dienst niet in het minst konden ver tragen. De dienst lijkt ongetwijfeld een succes te worden. Tot nog toe was het toestel steeds geheel of bijna geheel volgeboekt, niet alleen tussen Zeeuwsch-Vlaan deren en Rotterdam, maar ook tussen Brussel en Axel. Dit niet-gesubsidi- eerde deel van de helicopterdienst blijkt dus ook op te nemen, hetgeen de Sabena niet anders dan plezier kan doen. De animo voor de nieuwe lijn blijkt ook uit het feit, dat voor sommige vluchten reeds weken tevoren plaat sen worden besproken: men wil niet de kans lopen teleurgesteld te moe ten worden. Twee misverstanden doen overigens nog opgeld t.a.v. de dienst: sommige menen dat ze niet behoe ven proberen een plaatsje te krijgen, omdat het toestel reeds voor de ge hele proefperiode zou zijn volgeboekt. Dit is natuurlijk louter verzinsel. Anderen geloven het tegendeel en komen Dinsdagmorgen naar de heli port, zonder tevoren passage te heb ben besproken. Ook dat is verkeerd: de kans dat het toestel vol is, blijft zeer groot. Tevoren even reserveren bij de Z.V.T.M. te Drieschouwen maakt alle teleurstelling overbodig. (Advertentie) In Franse gevangenissen: Meer dan 5.000 Franse gevangenen bewaarders zjjn voor onbepaalde ty 1 in staking gegaan. Zij eisen een be tere salariëring en arbeidsvoorwaar den. De staking begon ondanks een stakingsverbod dat het ministerie van justitie had uitgevaardigd, gezien de moeilijkheden die kunnen ontstaan bij gerechtshoven. Door overtreding van het stakings verbod kunnen de gevangenenbe- waarders nu zelf tot gevangenisstraf veroordeeld worden. De staking is uitgeroepen door vijf vakverenigingen. De bewaarders zullen wel gevan genen, wier straftijd om is, vrijlaten doch geen nieuwe gevangenen opne men. Ook zullen* geen gevangenen van de ene gevangenis naar de an dere worden overgebracht. Hierdoor zullen vooral moeilijkheden kunnen ontstaan in huizen van bewaring. Als gevolg van de staking zijn de zittin gen van het gerechtshof te Le Mans reeds opgeschort. Zuiver Uw lucht wegen snel en grondig van vastzittend slijm en ziektekiemen met ABPIISIHOOP^Soi .V00F. n'et inwoners vaak dat er geen waarborg is, dat de Ja- ubjiik. ue urircier van justitie bad teren Plaatse te orien-panners de wanhoopsdaad van de in appèl bevestiging van dit vonnis De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft de 41-jarige T. H. V. uit Hel- voirt, bekend als het „Cromvoirtse boertje" wegens het onbevoegd uit oefenen van de geneeskunde veroor deeld tot een geldboete van f 50. subsidiair 10 dagen hechtenis. V. was in beroep gekomen tegen het vonnis van de kantonrechter, die hem had veroordeeld tot een boete van zes maal f 25.en een gevange nisstraf van een maand voorwaar delijk. De Officier van Justitie had Pacific-oorlog niet zullen herhalen".geëist. Indien Zeeland zijn sportman of -vrouw van het jaar moest aanwijzen, zou deze eer zonder enige twijfel ten deel vallen aan Willy Cijsouw, de 18-jarige tandartsassistente uit Vlissingen. Want dit eenvoudige meisje heeft in het afgelopen seizoen zowel op de Nederlandse als op de buitenlandse athletiekbanen succes sen aan de lopende band behaald. Zij veroverde twee Nederlandse meisjeskampioenschappen: de 60 meter horden in 9.3 seconden en het hoogspringen met 1.47 meter. I.ater in het seizoen zou zij deze prestaties nog verbeteren. Zij liep toen de 60 meter i horden in 9.2, een tyd, welke sinds 1950 niet meer in Nederland werd afgedrukt, terwyl zij by het hoogspringen op 1.50 kwam. Negen Zeeuwse records Naast deze nationale kampioen schappen behaalde zij niet minder dan zes Zeeuwse titels: 80 meter, 60 meter horden, hoogspringen, ver springen, discuswerpen en speerwer pen. Buitendien bracht zij maar liefst negen Zeeuwse records op haar naam: 80 meter meisjes in 10.2; 60 meter meisjes horden in 9.2; hoog springen meisjes en dames met 1.50; 80 meter horden dames in 12.1; ver springen meisjes met 5.365; discus werpen meisjes taet 28.55 en speer werpen meisjes met 28.78. Voorts werd zij tweemaal in een nationale ploeg gekozen. Op 21 Au gustus kwam zij met de Nederlandse dames B-ploeg te Nijmegen uit tegen België A en op 4 September maakte zij deel uit van de Nederlandse jeugdploeg. die in München-Glad- de strijd aanbond met die van West-Duitsland. In deze laatste ont moeting kwam zij op drie nummers uit. Op hoogspringen werd zij tweede en op verspringen vierde, maar op de 80 meter horden deelde zij de eerste plaats met Elly Schagen uit Hilver- Nederlandse jeugdkampioe ne 1954 op dit nummer. JUNIOREN-PERIODE VOORBIJ Een beeld van het Koninklijk be zoek aan Aruba: Bij de aankomst op het vliegveld „Dakota" dat later herdoopt is in „Prinses Beatrix vliegveld" biedt Heleentje Kwartsz, het dochtertje van de ge zaghebber van Aruba de Vorstin een bouquet bloemen aan. Inderdaad een indrukwekkende lijst, waarmede Willy haar athletiek- loopbaan bij de junioren heeft afge sloten. Zij gaat nu over naar de da mes en zal het daar vanzelfsprekend, vooral in het begin, moeilijker krij gen. Willy Is sinds haar 12de jaar lid van Marathon. Voordien was zij reeds lid van VTV en turnde regel matig. Weliswaar is zij VTV trouw gebleven, maar van turnen komt niet veel meer. Bij d« athletiek toonde Willy zich reeds dadelijk haantje de voorste, i samen met Be van der Weyde, die ook reeds vele athletieksuccessen boekte. Zij had kennelijk aanleg, zon der dat iemand kans zag om haar de weg te wijzen, hoe deze aanleg het best kon worden uitgebuit. Zij was dus op eigen kracht aangewezen en toen zij 14 jaar was kwam het eerste succes. In Middelburg verbe terde zij het Zeeuws record hoog springen meisjes B (1.39) en dit resultaat was voor haar een sterke prikkel om door te zetten. In het seizoen 1954 volgden er meerdere goede prestaties, waaruit bleek, dat zij het een en ander in haar mars had. De 80 meter ging toen reeds in 10.2; hoog kwam zij aan 1.475 en ver aan 5.21. De speer wierp zij 20.75 en de discus 23.44. VERSTANDIG BESLUIT In dat seizoen kreeg zij een trai ner. De heer W. S. Mijnheer, gym nastiekleraar te Vlissingen, ging zich met haar training bemoeien en voor het eerst ging Willy aan het werk volgens een bepaald schema. De re sultaten bleven niet uit, al kwam dan de topvorm in het afgelopen sei zoen iets later dan gepland was. lit kwam echter, doordat Willy nog meer kon presteren, dan redelijker wijs mocht worden verwacht. Hoewel het seizoen voorbij is en er dus een periode van rust is aange broken, traint Willy nog dagelijks. Zij is hiervoor op de avonduren aan gewezen, maar 's morgens vroeg wordt begonnen met touwtje sprin gen voor de algemene conditie. In December gaat de conditietrai ning echter pas goed beginnen. Daar mede is drie maanden gemoeid, waarna in Maart en April de spe- ciaaltraining volgt om bij de aan vang van het wedstrijdseizoen ge reed te zijn. Trainer Mijnheer ziet in de horden- loop haar topnummer en haar ver richtingen op dit nummer tot nu toe stellen hem zeker in het gelijk. In de eerstvolgende maanden speelt Willy ook handbal en zij behoort tot de beste speelsters van Zeeland. Niettemin heeft Marathon haar zeer terecht opgesteld in het tweede elf tal, omdat zij ver voor het einde van het handbalseizoen reeds met deze sport moet ophouden in verband met haar athletiektraining. Over haar toekomstplannen laat zij zich bescheiden als zij is, vrijwel niet uit. Maar wel is het duidelijk, dat zij hoopt in zodanige vorm te komen, dat zij in 1958 met de Nederlandse ploeg kan worden uitgezonden naar de Europese kampioen schappen in Stockholm. En wie zal het haar kwalijk nemen, dat zij in stilte hoopt op uitzending naar de Olympische Spelen te Mel bourne over een jaar. Als zij haar prestaties van dit seizoen nog iets weet op te voeren, staan haar papie ren naar onze mening niet eens zo slecht. le klasse A: Lewed.Boys 1-Yzendijke 1; Noormannen 1-Schoondijke 1; Wal cheren 1-Domburg 1. le klasse B: Kruiningen 1-Vogel waarde 1; 'sHeer Arendskerke 1-Ra- penburg 1. le klasse C: Burgh 2-Renesse 1; Zie- rikzee 2-Dreischor 1. 2e klasse A: Aardenburg 2-Vlissin- gen 4; Groede 1-RCS 3; Middelburg 4- Zuidzande 1; Retranchement 1-Zeelan- dia3; Zeeland Sport 4-Breskens 3. 2e klasse B: Philippine 1-Sluiskil 2; Corn.Boys 3-Hansw.Boys 2. 2e klasse C: Zierikzee 3-Dreischor 2; Zonnemaire 1-SVOWK 1; Brouwersha ven 1-Renesse 2. 3e klasse A: Walcheren 2-Domburg 2 Lewed.Boys 2-Vlissingen 5; Schoondij- ke 2-Cortgene 1. 3e klasse B: 's Heer Arendskerke 2- Rapenburg 2; Clinge 3-Koewacht 2; Sluiskil 3-Vogelwaarde 2. De Ierse voetbalbond heeft de uit nodiging van de K.N.V.B. voor het spelen van een wedstrijd tegen Nederland aanvaard. De ontmoe ting. die op 10 Mei 1956 (Hemelvaarts dag) in een nog nader aan te wyzen plaats in Nederland zal worden ge houden, kan worden beschouwd als een returnmatch van de wedstrijd Ierland-Nederland, welke op 1 Mei van dit jaar te Dublin door Neder land met 0-1 werd verloren. Aanklacht wegens burengerucht Na zes mislukte pogingen heeft de Duitse stayer Walter Lolimann uit Bochum in de nacht van Maandag op Dinsdag in 1 uur een afstand van 94.016 kilometer afgelegd op de wie lerbaan van Wuppertal. De 100 kilometer reed hij. achter zijn gangmaker George Grolimond, in 1 uur 3 min. 40 sec. Deze prestaties zullen aan de UCI worden voorgedragen ter erkenning als wereldrecords. Op de huidige re cordlij st van de UCÏ staan nog geen records voor 1 uur en voor 100 km. omdat de bepalingen inzake de gang- making onlangs gewijzigd zijn. Intussen hebben inwoners van Wup- pertal, die door het nachtelijk lawaai j op de baan uit hun slaap waren ge- 1 houden, bij de politie een klacht we gens burengerucht ingediend. Fransen in „Giro" Tijdens een onderhoud van Fred Oliven, die dit jaar directeur is ge weest van de Franse ploeg in de Ronde van Italië, met Louison Bobet te Milaan is de basis gelegd voor de deelneming van een Frans team aan de Giro in 1956. Indien men het definitief eens wordt, zou de Franse ploeg waar- i schijnlijk bestaan uit Louison on Jean Bobet. Raphaël Geminiani. Jean Dot- to, Antonin Rolland, Raoul Remy en Bernhard Gauthier of Francois Mahé. Neil, schaakteam tegen Oostenrijk Het Nederlands schaaktiental, dat op 30 en 31 October a.s. te Wenen te gen de Oostenrijkse ploeg zal spelen in het kader van de wedstrijden om de Europa Cup, zal het moeten stellen zonder dr Euw, Cortlevcr, Mühring, van Scheltinga en van den Berg. Het team is als volgt samengesteld: 1 J. Donner, 2 Lod. Prins, 3 H. Bouw meester, 4. H. Kramer. 5 mr E. Span jaard, 6 C. Orbaan, 7 dr T. Baren- dregt. 8 dr F. Stumpers, 9 dr J. Vis ser en 10 K. Bergsma. Na de wedstrijd tegen Oostenrijk, zal Nederland op 16 en 17 Dec. te Rotterdam tegen Tsjecho-Slowakije uitkomen. De finale vatn het tournooi wordt in 1957 gehouden. Bosselaar niet opgesteld Voor de wedstrijd tussen het Ne derlandse en het Belgische militaire elftal, die Woensdag 2 November op het Sparta-terrein te Rotterdam (en niet te Amsterdam zoals eerder was gedacht) wordt gespeeld, is het Ne derlandse militaire elftal als volgt samengesteld: Doel: Feyt, Willem II. Achter: Brul, Sittardia en van Hel den, NAC. Midden: Dahrs, Blauw Wit; Wink SVV en van Woerden, Feyenoord. Voor: Heerschop. Donar; Meyers, Graafschap; Oonk. Enschede; Lacroix, GVAV en-Bovenhuis, Graafschap. Reserves: van Dijk, Sparta; van der Lee, Xerxes; de Zwart, Longa; Hoek stra. GVAV; Garrel, Blauw Wit; Ne- derhand. HVC en de Bruin, Feyenoord. De militaire sportcommissie heeft de Feyenoord-speler Bosselaar niet opgesteld in verband met diens moge lijke verkiezing voor het Nederlandse elftal, dat op 6 November in het Olympisch Stadion te Amsterdam te gen Noorwegen zal spelen. In verband met de a.s. Zon dag 6 November in Amsterdam te spelen interland Nederland- Noorwegen werden voor die dag slechts enkele competi tie-wedstrijden (amateurs) vastgesteld. Het zijn: Kimbria—VSV '34 en WH '16Roermond (le klasse A). WVO—Hulst (2 B); Heusden— GSBW (3 B); WSC—Zierikzee (3 C); Ons ViosNevelo (4 E)SCOBreda (4 F); RSVKaaise Boys (4 G); Hoofdplaat—Clinge en Luctor—RIA In de afd. Brabant werden slechts enkele wedstrijden vastgesteld en wel voor de derde klasse, te weten Rim boe 2Vivoo en WVO 3Dussense Boys. Voor de voetbalwedstrijd Neder- land-Noorwegen op 6 November te Amsterdam te spelen, is het Noorse elftal als volgt samengesteld Doer. Asbjoern Hansen (Sparta). Achtei. Edgar Falck (Viking) en Artne Bak ker (Asker). Midden: Arne Legernes (Molde), Tornjoern Svenssen (San- defjord) en Thor Hernaes (Lyn). Voor: Per Knudsen (Vaalerengen), Arne Kotte (Steinkjer), Herald Hen- num (Skeid), Kjell Kristiansen (As ker) en Harry Kure (Sarsborg). DIVERSE WIJZIGINGEN DE VERLOVING is bekend gemaakt van Gordon Pirie, de bekende lange afstand loper en mej. Shirley Hamp ton, die vele lauweren geoogst heeft voor Engeland in de sprint. Gor don en Shirley zijn van plan kort na de Olympische Spelen in 1956 te trouwen. OP HIGHURY in Londen is een hockeywedstrijd gespeeld tussen de damesploegen van Engeland en Amerika, de Engelse dames won- Vergeleken bü de ploeg, die 25 Sept. j.l. te Stockholm gelijk speelde (1-1) tegen Zweden, zijn verscheidene wijzigingen in het Noorse elftal aan gebracht. Arne Kotte, die toen midvoor speel de, kreeg bij die gelegenheid te weinig steun van zijn beide inters. Slechts vijf spelers van die ploeg zijn gehand haafd, bij wie de doelverdediger Han sen, de stopperspil Svenssen en de linkshalf Hernaes, die ook in de beide voorwedstrijden voor het wereldkam pioenschap in 1954 tegen Duitsland van de partij waren. GOES, 25 Oct. Eierenprijzen. Be richt van handelaren. Kippeneieren 15,5; poelje-eieren 11; eendeneieren 10; kal koeneieren 15; ganzeneieren 25. GOES, 25 Oct. Export- en industrie- veiling. Cox Orange P. AAA 69-73, AA 65-76, A 63-76, B 58-63, C 44-48, 1 41-68. Gl. v. HolL A 45.90-46.30, Bic 39.40, lgr. 42.60, 1 36.60-37, 2 26-28. Sterappel A 58-60, Bic 58, lgr. 58, 1 49, 2 24. Goud- 1 reinette AAA 42.70-43, AA 43.40-43.50. A 41.30-41.70, Bic 36.50-36.70, lgr. 37.80-38.80, 1 36.10-36.20, 2 29.70. Jonathan AAA 51, AA 52.30, A 48.90-50.10, B 47.40, C 42.60, 1 33.20-42, 2 28.60. Zoete Campagne 1 32-35, 2 19-22. Zoete Ermgaard 1 36, 2 22. All. Pippin lgr. 44, 1 39, 2 23. Zuccal- maglio Renette 1 30-35, 2 20. Zure Belle fleur lgr. 34, 1 32, 2 19. Laxt. Superbe A 45, B 39, 1 28-38. Legipont Bic 45, lgr. 45-48, 1 46. 2 29. D. du Cornice A 105-107 B 97, C 91, 1 84-100, 2 65. Zw. wijnpeer A 34, B 32, C 21, Bic 26.90, 1 25-30, 2 15. Comt. de Paris A 33, Bic 29.80, lgr. 31.20, 1 27.20, 2 10-11. Em. de Heyst lgr. 40, 1 29-32. Br. A. Lucas A 57.50, Bic 47.10- 47.60, lgr. 53.50, 1 39.40, 2 24. N. Poiteau lgr. 25, 1 19.10-20.50, 2 10. St. Remy lgr. 25.40, 1 24.30-25.70, 2 21. Pondspeer lgr. 23, 1 22. Gieser Wildeman lgr. 43, 1 38, 2 22. Gewone veiling: Cox Orange P. K 32-56, F 12-44. Jonathan K 26-32, F 19-32. Gl. v. Holl. K 29-38, F 20-33. Ster appel K 44-50, F 21-23. Goudreinette K 28.60-29.70, F 23-24, val 19.40-20.10, kroet 18.10. Div. appelen kr. 17.90-18.20. Con ference K 37-44, F 25-35. Legipont K 33- 42, F 31. D. du Cornice K 51-81, F 24-59. Zw. wijnpeer K20-21, F 10-11. St. Remy K 18-23, F 15-19. Pondspeer K 17-20. F 12-14. Gieser Wildeman K 38-39, F 13-24. Br. A. Lucas K 28-31, F 13-22. N. Poi teau K 11-18, F 13. ROTTERDAM, 25 Oct. Aanvoer in totaal 4742. Weektotaal 6792. Vette koeien en ossen 1000. Gebruiksvee 1479. tbc-vrij 1119. Vette kalveren 85. Graskalveren 349. tbc-vrij 235. Nuchtere kalveren 790. Var kens 164. Biggen 277. Paarden 118. Veu lens 24. Schapen of lammeren 421. Weide en zuiglammeren 35. Prijs in centen per kg. Vette koeien le kw. 258-276, 2e kw. 244-258, 3e kw. 216-236. Vette kalveren 295-320, 275-290, 230-273. Slachtpaarden 230, 210, 190. Prijs in guldens per stuk. Graskalveren le kw. 400, 2e kw. 350, 3e kw. 250. Nucht. kalveren 65, 50, 40. Biggen 53, 42, 38. Schapen 140, 120, 90. Lammeren 120, 100, 90. Kalfkoeien 1075, 925, 725. Melkkoeien 1075, 925, 725. Vare koeien 750, 625, 550. Vaarzen 780, 680, 580. Pinken 480, 425, 350. - Vette koeien ruim, kalm, met iets teruglopende prijs, enkele prima's boven notering. Vette kalveren tamelijk, levendig, hoge prijzen. Graskalveren iets kleiner, stroef, con stant. Nucht. kalveren groter, goed. niet geheel prijshoudend. Biggen ruim, tame lijk, onveranderd. Slachtpaarden als vo rige week, redelijk, stabiel. Schapen gro ter. goed vooral niet lager in prijs. Lam meren groter, goed, vooral niet lager in prijs. Kalfkoeien even meer, goed, ruim prijshoudend. Melkkoeien even meer, goed, ruim prijshoudend. Vare koeien als vorige week, tamelijk, goed prijshoudend. Vaarzen gewoon, stil, on veranderd. Pinken gewoon, stil, onver anderd. Mannheim 194 (+4), Kaub 135 2) Trier 123 (+10), Koblenz 135 (—2), Keulen 85 (0), Ruhrort 269 2), Lobith 867 6), Nijmegen 652 3), Arnhem 689 (—4), Eefde 208 (—2), Deventer 123 4), Namen la Plante 145 10), Maastricht hoofdsluis 4375 5), Borgharen 3890 (+30), Belfeld 1079 (+1), Grave 459 (—13).

de Stem | 1955 | | pagina 3