stagnaties mist Ongelukken en de soepdikke door voor Een Europese gemeenschap de atoomenergie in oprichting Sovjet-wapenleveranties in Genève aan de orde Nog geen accoord tussen Laos en Pathet Lao Leerling-verpleegster te Zeist vermoord Veerboot nam zelfs een radar-boei te pakken Twee doelen5 vijf gewonden bij botsing op Rijksweg Schiphol zat potdicht DE DOOD OP DE WEG Mist overdag: groot licht! WIJ DANKEN ADENAUER TIEN JAAR WERELDOMROEP Rechter was kieskeurig Er moeten meer troepen naar Algerije Jean Monnet ontwikkelt een idee Twee jeugdige arrestanten ontsnapt Masjumi loopt nog steeds in Trein reed op boerenkar r BILLA WAS TE HUMAAN A DAGBLAD VOOR ZEELAND Komt Westen met gewijzigd plan IN LEUVEN Studenten met politie slaags Nieuwe actie in Zuid-Vietnam Van de dader geen spoor Zaak-Jungschlaeger Zelfde weertype Vooraanstaande politici beloofden medewerking Internationale controle ARKA wijst elke inhouding af Voorontwerp inzake vacantie gereed Prins beschermheer van Wereldomroep 95e JAARGANG No. 21970 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841 Keigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Voor God, Koningin en Vaderland abUd V R IJ D A G 14 OCTOBER 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.31 per m/m. (Ingezonden Mededelingen, f 0.8S per m/m). Voor advertenties van plaatselijk» aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuws» editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrak!. Staatwerk 3 ct. per m/m extr». Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor geeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Nederland was gisteren in de greep van een dikke mist, die vooral in de kustgebieden enorme narigheid heeft bezorgd aan het verkeer over land, te water en in de lucht. Ongelukken waren on vermijdelijk. Te Maassluis werd een boerenkar op een onbewaakte overweg door de trein gegrepen. Twee doden vielen daarbij. Op de Rijksweg Den HaagUtrecht reed in de dikke nevel een auto bus met Wageningse studenten op een militaire kraanwagen, die langs de weg stond. Een militair stond bij de kraanwagen en zwaaide met zijn armen om de autobus-chauffeur te waarschu wen, maar deze zag het te laat. De bus werd opengereten en een van de inzittenden werd zo zwaar gewond, dat hij kort na het on geluk stierf. Ds militair werd door de autobus gegrepen en hij was op slag dood. Drie passagiers van de bus werden zwaar en twee licht gewond. De poli tie zoekt uit, waarom de kraanwagen niet op de parkeerstrook stond. NIJMEGEN. Een 64-jarige brom fietser. die waarschijnlijk niet goed oplette, werd door een auto gegrepen en bekwam een schedel- basisfractuur en andere verwon dingen. In het ziekenhuis is hij overleden. MAASSLUIS: Gp een onbewaakte overweg werd een boerenkar door een passerende trein gegrepen. Twee mannen, die op de kar za ten, werden gedood. De wagen voerder van de trein werd zwaar gewond. DEN HAAG: Op de Rijksweg naar Utrecht botste een autobus met Wageningse studenten op een ge parkeerde, militaire kraanwagen. Een inzittende van de bus en een militair, die een stopteken pro beerde te geven, werden gedood. Van Schiphol kon gisteren slechts een enkel vliegtuig vertrekken en in Rotterdam liggen zestig schepen te wachten op het optrekken van de dikke mist. Buitengaats liggen veertig schepen te wachten tot het zicht wat beter wordt. Bij Bosschenhoofd werd de wielrijder H. S. door een achterop komende auto aangereden en ernstig gewond. Ook hier was de mist de schuld. De provinciale bootdiensten in Zee land hebben ook het nodige afgetobt. Er werd zeer onregelmatig gevaren. Aanrijdingen waren in Zeeland aan de orde van de dag. Op de Rijksweg bij 's-Heer Hendrikskinderen reed een vrachtauto op een met paard bespan nen wagen in, toen er uit de mist op eens een tegenligger naderde. De voer man viel van de weeromstuit op het lamoen achter het paard en dat dier sloeg van schrik op hol. Dank zij veel geluk en de nodige koelbloedigheid, kon de voerman zijn plaats op de bok weer innemen en het paard tot stil stand brengen. De vrachtauto had intussen langs de weg gestaan en deze kreeg plotseling een onzachte klap van een personen auto, die het obstakel in de mist niet had gezien. Het bleef bij materiële schade. RARA-RADAR Op dezelfde plek werd een autobus, die plotseling remde, van achteren door een kleinér voertuig aangereden. Op hetzelfde ogenblik werd de laatste wagen door een scooter „begroet". Ook ditmaal was er alleen maar materiële schade. Bij Kloeting* vond een ernstiger on geval plaats. Een automobilist uit Hel mond reed op enkele mannen in, die te voet op weg waren naar een ben zinepomp, omdat hun auto geen brandstof meer had. Eén van de man nen, zekere Le Conté uit Goes, werd omvergeworpen en liep een dubbele beenbreuk op. Over de Zeeuwse bootdiensten wordt nog gemeld, dat de dienst Katseveer- Zierikzee zichzelf beroofd heeft van de gas- en radarboei. De eerste boot, de „Oosterschelde" heeft deze boei namelijk overvaren, ondanks het feit dat er een radar-reflector op zat. We willen het voor onze lezers nog eens herhalen: bjj een zicht van uiterlijk 200 m. of minder, steek Uw grote lichten aan! Dat zijn niet de kleine lichtjes op het spatbord of in het sierstuk van uw auto en ook niet de kleine lichtjes in de grote koplampen, maar uw volle lichten zoals U die bij de diepste duisternis zou voe ren. Heus U hoeft niet bang te zijn voor verblinding, de lichten kunnen meestal nauwelijks door de mistlaag doordringen. Het gaat om Uw veiligheid! Nationalisten zullen niemand ontzien De nationalistisch-Chinese strijd krachten zullen alle schepen, ongeacht hun nationaliteit, aanvallen, die stra tegisch materiaal vervoeren naar eom- munistisch-Chinese havens. De Britten zijn ge 'aarschuwd, wel ke gevaren hun sen epen lopen. De blokkade zou totdusverre goed hebben gewerkt. Amerika zal op de komende confe- rentie van de Grote Vier in Genève de kwestie der communistische wapen leveranties aan het Midden-Oosten naar voren brengen. Het startsein is al gegeven voor diplomatieke stappen bij de Arabische regeringen. In Oost-Duitsland wordt het zenden van een officiële regeringsdelegatie DE STAFCHEF van de Engelse Mari ne, admiraal Mountbatten, heeft mee gedeeld, dat Groot-Brittannië binnen kort een atoomduikboot gaat bouwen. ZES JAPANSE studenten die de vul kaan Minami aan het beklimmen wa ren, zijn verrast door een uitbarsting en worden vermist. 190 schoolkinde ren, die zich in de nabijheid bevonden, bleven ongedeerd. DE 16-JARIGE magazijnbediende W. Masman uit Rotterdam is bij het zwemmen in een overdekt bad ver dronken. Zijn vriend zag hem op de bodem liggen, waarna men de dren keling uit het water haalde. Het was echter al te laat. naar de Geneefse conferentie voorbe reid. De Oostduitse minister van Bui tenlandse Zaken, Bolz, zou de delega tie leiden. j J Polen heeft er de VS van beschul digd, een internationaal accoord in de weg te staan, door Polens candidatuur voor een zetel in de Veiligheidsraad te betwisten. Von Brentano heeft verklaard, dat het Westen geen Russisch voorstel voor wederzijdse veiligheid zal aan vaarden, zonder dat de Russen passen de concessies doen ten opzichte van eenmaking van Duitsland. Het Westen zou een gewijzigd-plan- Eden willen vooA..ellén, u-t vo„izlc* in wapeninspectie aan weerszijden van het IJzeren Gordijn en vorming van een gedemilitariseerde zóne in kleine gebieden nabij de grens. Oud-president Truman heeft over de „Nieuwe Koers" van de Russen ge zegd, dat hij de Russen niet vertrouwt, voordat hun daden uitwijzen, dat ze het vertrouwen waard zijn. Ruim 15.000 Vlaamse rooms- katholieke studenten zijn Don derdag te Leuven slaags geraakt met de politie. Zeven studenten werden in hechte nis genomen. De studenten protesteer den tegen de schoolpolitiek van de Belgische socialistisch-liberale rege ring. Dit was de eerste betoging van rooms-katholieke studenten sedert de „wapenstilstand" van het afgelopen voorjaar. BASIS VOOR GRONDWET IN TUNESIë De Tunesische premier heeft ver klaard, dat zijn regering de basis voor een Grondwet wil leggen. De Tunesische nationalistische leider Ben Joessef, die door het bestuur van de „Nieuwe Grondwetspartij" werd geroyeerd, heeft meegedeeld, dit be sluit niet te erkennen en hij zal dus blijven agiteren tegen de Frans-Tune- sisehe overeenkomst Vertegenwoordigers van de regering van Laos en de pro-communistische Pathet Lao-beweging hebben geen overeenstemming kunnen bereiken over herstel van het regeringsgezag over twee Noordelijke provincies in Laos. Zij besloten de besprekingen, die zij. sedert Zondag te Rangoon voerden, te beëindigen. Volgens het officiële Zuidvietname- se persbureau heeft generaal Nguyen Thanh Phuong, bevelhebber van het leger van de politiek-religieuze Cao Dai secte, een acfie tegen de „paus" van de Cao Dai ondernomen. Zijn troepen omsingelden de resi dentie van de 66-jarige paus Pham Cong Tac in Tay Ninh, de „kathe draalstad" van de Cao Dai, honderd km. ten noorden van Saigon. Zij ar resteerden zijn twee dochters en ver scheidene andere personen, die allen beschuldigd werden van onwettig overmaken van grote sommen geld naar Frankrijk. Het persbureau haalt een Woens dagavond door generaal Phuong uit gegeven communiqué aan, waarin wordt gezegd, dat hij een „zuiverings operatie" in" Tay Ninh had gelast en „het volk zal beschermen en de on eerlijke lieden zal bestrijden." De Zuidvietnamese premier Ngo Dinh Diem heeft de delegatie van zijn land, die te Parijs besprekingen voert, teruggeroepen i.v.m. de komende volksstemming over de vraag, of Bao Dai al dan niet als Vietnamees staats hoofd zal worden gehandhaafd. Bao Dai heeft zich in nota's aan Frankrijk, de VS, Engeland, India en Rusland gedistantieerd van premier Diem. Deze voert volgens hem een „anti-democratische'' politiek. Eergisteravond is, naar thans is ge bleken, de 22-jarige leerling-verpleeg ster mej. W. van S. op de onverlichte Oude-Woudenbergse Zandweg te Zeist gemolesteerd en daarna door wurging van het leven beroofd. De verpleegster, die in het zieken huis ..De Lichtenberg" te Amersfoort werkzaam was, heeft deze inrichting eergisteravond verlaten voor een be zoek aan de ouderlijke woning te Zeist. Zij reisde daartoe met de NBM-bus van half acht naar Zeist, waar zij is uitgestapt. De naaste weg naar de ouderlijke woning leidt langs een onverlichte zandweg. In de scher pe bocht in die weg moet zij zijn aan gevallen. Eerst gistermorgen te half acht is het stoffelijk overschot door een bur ger gevonden, die de politie in kennis stelde. Onmiddellijk is de recherche met het onderzoek begonnen. Het par ket uit Utrecht heeft op de plaats van de misdaad het onderzoek geleid. Tot nu toe ontbreekt van de dader elk spoor. In de zaak Jungsehiaeger heeft mevr. Bouman gevraagd twee getui gen a décharge te doen horen, maar de rechter weigerde dit, omdat zij zelf lid van een ondergrondse organisatie waren en (dus) meinedige verklarin gen zouden afleggen. Dit bezwaar werd nooit gevoeld ten aanzien van de getuigen a charge, die herhaaldelijk blijk gaven van leugen achtigheid, Een Chinees, die Jung- schlaeger aanwees als NIGO-man, werd door de beklaagde als leugenaar gekenschetst. VANDAAG viert Eisenhower in het ziekenhuis te Denver zijn 65ste verjaardag. Hij krijgt een reusachtige taart, waarvan ook de 2000 andere patiënten mee zullen kunnen genieten. IN SYDNEY en Melbourne zijn meer dan 8.000 havenarbeiders in staking gegaan, omdat hun éis tot loonsverho ging door het Hof van Arbitrage is afgewezen. De vakbond staat niet ach ter de staking. HIER EN DAAR heeft men weer de, I uit Siberië afkomstige. Notenkraker gesignaleerd. Deze zeldzame vogel werd ook vorig jaar in ons land ge zien. TWEE DUITSERS en een Nederland se kellner uit Den Haag zijn berecht voor smokkel in verdovende midde len. Ze kregen resp. 1 jaar en 3 maan den, 8 maanden en 1 jaar. Het betrof nier opiumtabletten en morfine. DE RIJKSPOLITIE in Limburg heeft Sfrs a wet,en te leggen op de ver- S: i ue-ïrde dader van de in val Swalmen gepleegde over- cH?0EN,DE Protestanten hebben in htuttgart een verklaring uitgegeven, waarin zij zich uitspreken tegen een splitsing van het Westduitse vakver bond- De katholieken komen daardoor helemaal alleen te staan in hun eisen. Bij hun aankomst uit de Sovjet unie in het kamp voor repatriëren de krijgsgevangenen te Friedland, droegen enige krijgsgevangenen, zoals deze foto laat zien, een bord, waarop met grote letters stond ge schreven: „Wij danken Dr. Ade nauer". Da mannen schreven hun dankbetuiging met zwarte schoen crème op een beddelaken en moes ten tijdens hun tocht door commu nistisch Oost-Duitsland hun span doek met de vuist verdedigen tegen lieden die het wilden verscheuren. Volgens de verhalen kwam later een Russische officier de krijgsge- vangenen verzoeken het doek van de spoorwagon af te halen tot de aankomst in West-Duitsland, doch zij weigerden pertinent. W eersverwachting, vanavond: geldig tot In de ochtend vooral in het Zui den van het land mist. Daarna j verspreide opklaringen. Zwakke tot matige Zuidwestelijke wind Over het algemeen weinig veran- dering in temperatuur. Vandaag: zon onder 17.49 uur. Morgen: zon op 7.05 uur. Er zijn nog 60.000 man troepen no dig, ter versterking van de Franse li nies in 't gebied van Constantine (Alge rije), wil men de veiligheid in dat ge bied kunnen verzekeren. In het Rifgebergte woedt een ver bitterde guerilla-oorlog. Niettemin worden bij afzonderlijke geweldda den in Marokko meer Fransen en ge zagsgetrouwe Marokkanen gedood, dan in Je „geregeldestrijd. Jean Monnet, oud-president van de Hoge Autoriteit der Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal is een campagne begonnen voor o.m. een Europese gemeenschap voor Atoomenergie volgens het voorbeeld van de KSG. Hij heeft meegedeeld, dat een aantal leidende politici en vakverenigingsleiders uit de zes landen van de E.G.K.S. zich bereid hebben verklaard ledenoprichters te worden van een comité van actie voor de Verenigde Staten van Europa. Het eerste doel van deze nieuwe groep zou zijn werken voor het in een gemeen schap brengen van alle Europese bronnen op het gebied van kernenergie, het geen zal geschieden via de parlementen en regeringen der zes landen. Volgens het plan van Monnet zouden alle zes landen hun begrotingsmiddelen, voor raden splitsbaar materiaal en technische kennis bijeen brengen teneinde de vreedzame toepassing van atoomenergie in Europa mogelijk te maken. STERK SOCIALISTISCH FRONT IN JAPAN Dc rechtse en linkse socialistische partijen in Japan zullen een nieuwe verenigde niet-communistische socia listische partij vormen. De nieuwe socialistische partij zal 156 zetels hebben in de tweede kamer van het Japanse parlement. De demo cratische regeringspartij heeft 186 ze tels van de 467 in het geheel. De nieu we partij streeft naar opzegging van alle belangrijke verdragen en over eenkomsten met de Verenigde Staten. Monnet is van mening dat zijn co mité van actie op snelle en doeltref fende wijze kan handelen, daar de po litieke partijen, van welke zijn leden oprichters deel uit maken de meer derheid vormen in de parlementen van Frankrijk, Italië, West-Duitsland, Nederland, België en Luxemburg. Vol gens Monnet moeten de staten een deel van hun bevoegdheid overdra gen aan Europese federale instelin gen, terwijl voorts de nauwe mede werking van Engeland moet worden verkregen. Monnet verklaarde dat de betrokken politici en vakverenigings leiders de voorwaarden van het door hem opgestelde rondschrijven hadden aanvaard. Het eerste doel van de nieuwe be weging zou zün het verwezenlijken van de doeleinden van de z.g. Messi- na-resoiutie van 2 Juni 1955, waarbij de landen van het plan Schuman zich uitspraken voor het bestuderen van de mogelijkheden der economische ontwikkeling mede in het bijzonder van het gebruik van atoomenergie en de oprichting van een gemeenschap pelijke Europese markt. Het comité van Actie zou er voorts op aandringen dat aan de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal de noodzakelijke bevoegdheden worden verstrekt voor fiet tot ontwikkeling brengen van haar activiteit op sociaal terrein. De eerste bijeenkomst van het co mité van Actie zal begin November a.s. worden gehouden in een nader aan te wijzen plaats. Volgens gewoonlijk betrouwbare bronnen zou de voorgestelde gemeen schap voor atoomenergie voorzien in internationale controle, teneinde te verzekeren dat de ledenlanden de atoomenergie slechts voor vreedzame doeleinden zullen gebruiken. Tot de politici, die de uitnodiging van Monnet om deel te nemen, hebben aanvaard, behoren de secretaris-gene raal van de Franse socialistische par tij, Guy Mollet, de voorzitter van de Duitse sociaal-democratische partij, Erich Ollenhauer, de secretaris-gene raal van de Italiaanse sociaal-demo cratische partij, Matteo Matteotti, de voorzitter van de Belgische socialisti sche partij, Max Buset, de voorzitter van de fractie van de Nederlandse Partij v. d. Arbeid in het Nederlandse parlement, mr J. A. W. Burger, voorts vooraanstaande leden van de chris ten-democratische partijen in de zes landen en vertegenwoordigers van de vrije democraten in West-Duitsland, de Belgische liberale partij, radicale en conservatieve partijen in Frankrijk en van de Italiaanse republikeinse partij. Dr J. Bruins Slot, AR-lid dei- Tweede Kamer, prof. Mr C. P. M. Romme, voorzitter van de katholieke fractie in de Tweede Kamer, M. J. Albers, vertegenwoordiger van de KAB, C. P. Hazenbosch, secretaris van het CNV en lid der Tweede Kamer voor de AR-partij. H. Oosterhuis, voor zitter van het NVV en lid van de Eerste Kamer. De plannen van Jean Monnet wor den door het federale verbond der Duitse industrie beslist van de hand gewezen. Het verbond acht deze plan nen in strijd met het program, dat door de Europese ministers in Noord- wijk is opgesteld. Ambtenarenpensioen In het advies van de Centrale voor Georganiseerd Overleg in Ambtena renzaken inzake de pensioenen, heeft de meerderheid zich neergelegd bjj het voorstel van de regeringsvertegen woordigers. Volgens dit voorstel wordt het amb tenarenpensioen volledig uitbetaald, doch het ouderdomspensioen onder gaat dan een mindering van resp. 80 en 50 pet, voor 40 en 25 dienstjaren. De commissie-Van Poelje zal trach ten een wetsontwerp op te stellen en in afwachting van een definitieve re geling moet de volle premie door de ambtenaren worden betaald. De ARKA heeft een minderheidsnota in gediend, waarin wordt gesteld, dat zo'n inhouding onaanvaardbaar is. De Rotterdamse politie zoekt sinds Zaterdagavond naar twee knapen van 17 en 15 jaar oud, die uit het hoofdbu reau zijn ontsnapt, door de tralies voor hun slaapplaatsen met een bed- deplank te verbuigen en via een „ketting" van dekens de straat te be reiken. Het tweetal was op verzoek van de justitie tijdelijk in bewaring gesteld. De jongste was weggelopen uit een opvoedingsgesticht en de oudste wacht te op transport naar zo'n inrichting. De Amsterdamse burgemeester, Mr A. J. D'Ally, voorzitter van het be« stuur der Stichting, overhanêtgt aan Z.K.H. Prins Bernhard een oor konde, vermeldende diens benoe» ming. Volgens tot dusverre verzamelde voorlopige cijfers is de stand in de In donesische algemene verkiezing»»: PNI 7,5 millioen; Masjumi 7.1 mil- lioen; N.U. 6,2 millioen; PKI 5,8 mil lioen. Deze cijfers tonen aan, dat het ver schil tussen de PNI en de Masjumi voortdurend kleiner wordt. Anak Agung heeft over de bespre kingen in New York gezegd: „Het re sultaat, dat wij op het ogenblik be reikt hebber, is, dat het nu duidelijk is, dat Nederland en Indonesië beslo ten besprekingen te voeren, in het ka der van de verbetering van de betrek, kmgen tusen de beide landen, over kwesties waaronder West-Irian en de financiële en economischs overeen komsten." De trein, die gisterochtend om 8.99 uur uit Hoek van Holland naar Rot terdam was vertrokken, is op 'n on bewaakte overweg op een met twee paarden bespannen boerenkar gere den. De neus van de trein werd inge drukt, de machinist en de twee man nen op de wagen zijn licht gewond. De paarden kwamen er heelhuids af. De kar werd geheel vermeld. De trein is met een locomotor te ruggesleept naar Hoek van Holland. De reizigers hebben zich hier met de volgende trein naar Rotterdam kun nen begeven. In het voorontwerp van een wette lijke regering van de aanspraken van arbeiders op vacantie, dat nu in druk is verschenen, wordt gezegd, dat de vacantie minstens twee weken per jaar moet bedragen en voor arbeiders beneden de 18 jaar drie weken. Bij onvolledige dienstbetrekkingen, b.v. voor halve dagen, wordt de vacan tie naar evenredigheid berekend. Ook indien de dienstbetrekking nog geen jaar heeft geduurd, bestaat deze aan- spraaje. Tijdens vacanties wordt loon doorbetaald, behalve wanneer vacan- tlebonnen worden gegeven. Het bestuur van de stichting Radio- Nederland Wereldomroep, heeft prins Bernhard het beschermheerschap van de stichting aangeboden, ter gelegen heid van het feit, dat tien jaar gele den de na-oorlogse werelduitzendin gen begonnen. In een officiële bijeenkomst heeft de prins het beschermheerschap aan vaard. De stichting erkent met deze geste de toegewijde arbeid van de prins tot versterking van Nederlands plaats in de wereld. In het Franse stadje Pont- l'Eveque heeft men weer eens ouderwets kunnen lachen. De hoofdbewaker van de plaatse lijke gevangenis moest namelijk voor de rechtbank verschijnen, wegens het verregaande wan beheer, dat hij gevoerd had. De hele gevangenis-administratie had hij overgelaten aan een „cellist", zekere Cnudde, die zijn naam eer aan deed, door op eigen houtje bepaalde gevan genisstraffen onder andere die van zichzelf te verkorten, gratie en buitengewoon verlof te verlenen. De hoofdbewaker. Billa geheten, was een geliefd man en men placht hem vaak uit te nodigen bij complete wijnfuiven in de cel van Cnud de. Het was een waar lustoord in de gevangenis en het hele stadje was daarvan op de hoogte en had er schik in. Al leen op het departement wist men van niets.Eindelijk liep het toch fout, maar er zullen maanden mee gemoeid zijn eer men heeft achterhaald hoeveel gevangenen ten onrechte op vrije voeten rondlopen. Billa heeft drie jaar gekregen. Zijn laatste wens was, dat hij een prettige hoofdbewaker zou krij gen

de Stem | 1955 | | pagina 1