Mid den-Oosten wordt brandpunt van de grote politiek Doorwerken op de bouwplaats, óók regent of vriest als het S. v. d. A. wil SER-advies Rechter Rochjani wordt plotseling critisch Geen vermindering van de defensie-inspanning Enorme nood in India en Pakistan Aan de achterdeur woedt grimmige strijd Russen polsen Israël over wapenleverantie DE DOOD OP DE WEG De KNP nog niet opgeheven H. Vader: Televerbindingen dienst van de waarheid in DE KONINKLIJKE REIS Volksstemming op Formosa Interessante proef in Rijswijk (ZH) Herstemmingen op M.-Java De voerman lei in......roes DAGBLAD VOOR Opvolger van Papagos Arabische Liga helpt N.-Afrika Afd. Nijmegen: Boodschap aan Congressisten Ministerie voor de kernenergie Kortere arbeidstijd Le Peuple valt Lefèvre aan „Ophitserij" op het KVP-congres... Labour-resolutie Nederlander getuigt tegen Schmidt Was Swartjes telepaath Ministers van NAVO-landen: Waarschuwing van Montgomery Rustig weer Duitse vakbonden achter ERHARD? Het is de hem doet Minister ervaring Witte: die t Een flink aantal voorzieningen r 95e JAARGANG No. 21969 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandta. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk redacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad. C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J- J- M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J - v. 't Weslende, P V M Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij met post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 13 OCTOBER 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 1 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat Dit is Z.E. Constantinos Karaman- lis, de politicusdie de overleden maarschalk Alexander Papagos op volgde als premier van Grieken land en die vorige week Donderdag met zijn kabinet werd beëdigd. Al is er dan sprake van een toenadering tussen Oost en West, via de achterdeur tonen de twee grote rivalen in de wereld van van- I daag toch, dat het geen hechte banden zijn, die hen binden. Door deze politiek-van-de-achterdeur, is de situatie geschapen, dat het Midden-Oosten het brandpunt van de grote politiek is geworden. De twee grote blokken vechten daar om elke meter gronds. Nu Perzië erover denkt toe te treden tot het Turks-Iraakse defensie pact, dat in de verte verwant is aan de Westerse NAVO, volgt er prompt een bittere nota uit Moskou, waarin wordt gezegd: „Het toetreden tot dit pact is onverenigbaar met het streven, om vrede en veiligheid in de gebieden van het Nabije Oosten te verzekeren." Het zou, zo heeft men de Perzische gezant in Moskou laten weten, trouwens ook de vriendschappelijke Russisch-Perzische betrekkin gen weieens kunnen verstoren. Wat Perzië zal doen weet nog nie mand. willend nor aan dergelijke aanbiedin gen en zelf spelen ze op kleinere schaal het spelletje mee. De politieke commissie van de Arabische Liga heeft bijvoorbeeld een millioen gulden be schikbaar gesteld voor hulpverlening aan de Noordafrikaanse nationalisten. Zo werkt het Russische systeem wel effectief. N.-AFRIKA AXEL: Een automobilist raakte met zijn voertuig van de weg en reed tegen een boom. In het zie kenhuis is het slachtoffer overle den. NA EEN korte ziekte is overleden, ir G. C. Stuyt, gevolmachtigd minis ter aan H. M. Ambassade te Parijs. De heer Stuyt werd 46 jaar. DE FINSE krijgsgevangenen in de Sovjet-Unie zullen naar huis worden gezonden, zodra hun Duitse lotgeno ten naar hun land terug zijn. UIT krijgsgevangenschap terugke rende Duitsers hebben verklaard, dat in het kamp „Inta" in Siberië de Nederlander A. G. P. Beernink gevangen zit. Beernink, die het Duit se uniform heeft gedragen, is tot 25 jaar veroordeeld. In Workoeia zou een zekere Piet van der Klooster zitten. Het is trouwens de vraag of de vre de en veiligheid het Midden-Oosten de Russen wel echt ter harte gaan. In de VS heeft men inlichtingen gekre gen, dat Rusland ook aan Israël wa pens zal aanbieden. Zoals bekend wor den ook de Arabische landen door de Russen of hun satellieten van oorlogs tuig voorzien. Zo onderhandelt Tsje- cho-Slowakije met Syrië. Het bericht, dat Rusland mogelijk ook Israël gaat voorzien, volgde op de mededeling, dat Israël op grond van een oude overeenkomst zou proberen wapens in de VS te kopen of te le nen. De Israëlische ambassadeur in de VS heeft ook aangedrongen op nadere uitvoering van d" Amerikaanse voor stellen betreffende een veiligheids waarborg voor het Midden-Oosten, door zo nodig een verdrag met Israël te tekenen. Rusland heeft Egypte ook aangebo den alle ontwikkelingsprojecten, tot de bouw van een enorme stuwdam in de Nijl toe. te financieren, in ruil voor katoen, rijst e.d. De Sovjet-unie is ook bereid betaling voor aan Egyp te geleverde machines te aanvaarden in termijnen over een periode van 25 jaar. D^ Arabische landen lenen een wei- Marokko en Algerije zijn gevaarlijke vuurhaarden. In Marokko gaan de Fransen troepen legeren langs de ge hele grens met Spaans-Marokko, van waar opstandelingen de Franse zóne binnendringen. Algerije kwam weer ter sprake in het Franse parlement en daarbij werd een socialistische motie van wantrouwen ingediend. In de mo tie wordt gezegd, dat alleen een po litiek met nieuwe doelen en nieuwe methoden de rust kan hersteilen. De politiek van „integratie", die de rege ring ten aanzien van Algerije voor staat, wordt afgewezen. Tevoren had de regering verklaard, dat binnen een maand met de Alge rijnse leiders zal worden gesproken over bestuurshervormingen. Zij wees de gedachte van een Algerijnse repu bliek van de hand. In de Njjmeegste Raad heeft het raadslid drs Troost, secretaris van de afdeling Nijmegen van de K.N.P. vprkla a rd „Het door de K.N.P. en de K.V.P. gemeenschappelijk uitgegeven com muniqué heeft bij velen de indruk gewekt, dat de K.N.V. opgeheven zou zijn. Dat is echter onjuist. Opheffen van de K.N.P. kan statu- air slechts geschieden door de par tijraad van de K.N.P.. met een meer derheid van 75 pet. der stemmen. De fractie der K.N.P. in deze raad wacht de beslissing af van de partijraad, die nog niet bijeen is geweest, en zal zich na deze beslissing over de door haar te volgen koers nader beraden. Zij zal de raad te zijner tijd van het door haar ingenomen standpunt op de hoogte stellen. De algemene commissie voor de vacantiespreiding heeft gespro ken over een eventuele ontbin ding van het centraal werk comité vacantie. Men was ech ter unaniem van mening, dat de actie brood- en broodnodig is. DE KLM is boos op een particuliere vuilnisophaaldienst, die lepels, vor ken en messen zou hebben verduis terd, afkomstig uit voedselresten uit de vliegtuigen. De firma had beloofd eventuele vondsten te melden. IN DE Italiaanse provincie Modena is een algemene staking uitgebroken, die is georganiseerd uit protest tegen het ontslag van 390 arbeiders bij de Fiat-fabrieken. OP HET eiland Klaksvik zijn giste ren weer vier personen aangehouden, in verband met de ongeregeldheden van 27 September, waarbij de leden van een commissie van onderzoek werd gegijzeld. EEN 25-jarige vrouw te Amsterdam werd dood in haar woning aange troffen. Gebleken is, dat kolendamp vergiftiging de oorzaak was. In de kamer stond namelijk een defecte kachel. IN communistisch-China is weer een aantal personen wegens contra-revo- lutionnaire activiteit ter dood ge bracht. De laatste maanden is mel ding gemaakt van vele honderden doodvonnissen. KOLENSJOUWERS in Amsterdam, bevreesd voor geweldpleging door hun collega's, hebben zich bij de stakers aangesloten. AAN DE Zwitserse regering is ver zocht een volksstemming te houden over de vraag tot verlaging van de werkweek in de industrie van 48 tot 44 Uur, met handhaving van het hui dige loonpeil. In een radio-boodschap tot de deel nemers aan het derde internationale congres voor radio-telefonie, heeft de H. Vader Marconi vergeleken met Co lumbus, die eveneens tot dan, toe on bekende horizonten ontsloot. Eeuwenlang waren de mensen ge vangenen der ruimte, maar nu zijn zij in staat om elkaar over vele mijlen te zien en te spreken. De vlugge ver bindingen dragen bij tot verheldering Tijdens het bezoek, dat H.M. de Ko ningin aan de West zal brengen, zal zij ook de ATS, de Arubaanse technische school, officieel openen. Op de foto een beeld van het ge bouw. In West'Duitsland.: De Westduitse regering heeft een ministerie voor de Kernenergie inge steld. Aan het hoofd er van komt de Christen-democraat Franz Strauss, thans minister zonder portefeuille, te staan. Minister Strauss is reeds met de in richting van dit nieuwe ministerie begonnen. Reeds enige weken geleden was bekend geworden, dat Strauss, de jongste minister in Adenauers kabinet, met deze functie zou worden belast. van het fundamentele probleem van het naast-elkaar bestaan van de vol keren en van een harmonieuze sa menleving. De televerbindingen heb ben een betekenis van de eerste or de gekregen. Zij ^jri ongetwijfeld een deugdelijk instrument van vooruit gang ,doch alleen, mits zij ook op po litiek terrein in dienst der waarheid staan. Niets draagt daa£ meer toe bij dan de waarheid, de genade en de liefde, welke Christus op aarde heeft gebracht. In de ruimste mate bij te dragen tot de verspreiding van deze voornaamste en onvergankelijke fac toren van de geestelijke eenheid der mensen, is de meest verheven taak welke de televerbindingen zich kun nen stellen. De techniek dient op het geestelijke gericht te zijn, dan bete kent zij geen gevaar, doch een zegen. De Stichting van de Arbeid heeft de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid verzocht de Sociaal-Eco nomische Raad het vraagstuk van een verkorting van de arbeidstijd in studie te laten nemen en daaromtrent een advies uit te brengen. De Stichting van de Arbeid heeft daarbij een aantal facetten aangegeven, welke mede in deze studie zouden moeten worden be trokken. OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Het socialistische blad „Le Peuple" beschuldigt Th. Lefèvre, voorzitter der Belgische Chr. Volkspartij, ervan de buitenlandse openbare mening te gen de Belgische Regering op te zet ten. Lefèvre sprak Zondag op het K.V.P.- congres te Utrecht en verklaarde, dat de Belgische katholieken vastbesloten waren hun eenheid te versterken en de strijd tegen de onrechtvaardige schoolwetten voort te zetten. Hij werd luide toegejuicht en de Brabangonne werd gespeeld. „De vier Nederlandse ministers en de drie Staats-secretaris- sen zijn ons uitleg verschuldigd", zo verklaart Le Peuple. In Belgische ka tholieke kringen wordt deze uitlating van de socialisten afgewezen „Alsof wij als katholieken onder elkaar niet mogen praten over kwesties, welke in de eerste plaats de Kerk aangaan en de grenzen der politiek overschrijden", zo luidt het commentaar. De foto links toont de „nieuwe" St. Laurentius-kathedraal in Rot terdam. Op de foto rechts: de tot kathedraal verheven St. Martinus- kerk in Groningen. Het Labour-congres te Margate heeft in een resolutie een beroep ge daan op de regering om nieuwe initia tieven te nemen voor besprekingen van de grote mogendheden ter ver mindering van de spanning in de we reld en voor afschaffing van atoom wapens door middel van algemene ontwapening onder doelmatig interna tionaal toezicht. Het congres vroeg voorts toelating van Communistisch-China tot de V.N., terugtrekking van de strijdkrachten van Tsjiang Kai-Sjek van Formosa om de bevolking in staat te stellen zelf over haar toekomst te beslissen, een regeling tussen de Arabische staten en Israël op basis van souvereiniteit en territoriale integriteit van alle staten in het Midden-Oosten en hereniging van Duitsland door onderhandeling. Ook sprak het congres zich uit voor een Brits-Israëlisch defensieverdrag, in de trant van de overeenkomsten met Irak, Turkije, Pakistan en Perzië. Tijdens de 20ste zitting in de zaak- Schmidt, heeft rechter Rochjani plot seling zijn wantrouwen tegenover een getuige a charge laten blijken. Het betrof de Nederlander Swartjes, een ex-KNIL-man, die korte tijd voor de NIGO had gewerkt en o.m. een drop ping van wapens had meegemaakt. In 1950 had de getuige een ontmoe ting gehad met Schmidt, die hem vroeg „Doe je nog mee?" Swartjes had meteen begrepen, dat hiermee de NIGO werd bedoeld, hoewel er voor af niet over de ondergrondse organi satie was gesproken. De rechter be twijfelde, dat iemand meteen weet waar het over gaat, als er alleen maar gevraagd wordt: „Doe je nog mee?" Hij kwam hier steeds weer op terug en werd daarbij zelfs sarcastisch. „Ik ben misschien een stommeling, maar dat kan ik niet begrijpen", zei hij op een moment. Toen de getuige Een NAVO-woordvoerder heeft ver klaard. dat de ministers van defensie der NAVO-landen het er in Parijs over eens zijn geworden, dat de de fensie-inspanning van de NAVO ge handhaafd moet blijven tot concrete resultaten door onderhandelingen met de Sovjet-unie zijn bereikt. Veldmaarschalk Montgomery, on derbevelhebber van de NAVO in Eu ropa, heeft verklaard, dat de Weste lijke defensie-organisatie volslagen ongeschikt is voor moderne oorlog voering. Hij pleitte voor één Westelijk politiek gezag voor de leiding van de wereldstrategie en een opperste mili taire autoriteit. In geval van een oorlog tussen Oost en West moet het Westen het lucht ruim en de zeeën beheersen en bo vendien bezetting van geallieerd ge bied door vijandelijke legers verhin deren. De strijdkrachten die voor deze operaties nodig zijn moeten reeds in vredestijd bestaan, aangezien een mo derne oorlog met nieuwe wapens zich snel ontwikkelen zal, gepaard gaande aan grote vernietigingen, waardoor opleiding van de nodige strijdkrachten na het uitbreken van de oorlog, zoals vroeger wel ging, niet meer mogelijk zal zijn. Bovendien moeten de Westelijke bondgenoten de beschikking hebben over een centraal gezagsorgaan voor alle operaties van de luchtmacht in de wereld. Weersverwachting, vanavond: geldig tot In de ochtend op vele plaatsen mist. Daarna over het algemeen zonnig. Zwakke wind uit Westelij ke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. Vandaag: zon onder 17.51 uur. Morgen: zon op 7.03 uur. Het Westduitse vakverbond heeft de leider van zijn wetenschappelijk insti tuut, dr Victor Agartz, en twee ande ren, voorlopig met verlof gestuurd. Tussen Agartz en de leiding van het vakverbond zijn ernstige meningsver schillen gerezen over de door de vak bonden te voeren loon- en prijspoli tiek. Binnen de vakbonden zijn Agartz' zeer dogmatisch socialistische opvattin gen het onderwerp van scherpe cri- tiek geweest. Zij hebben de christelij ke vakbondleiders in het geweer gé bracht en nieuw voedsel gegeven aan de door een kleine kring nog altijd gevoerde actie voor een afscheiding der christelijke georiënteerde arbei ders van het algemene vakverbond. De vakbonden willen Erhards pogin gen om het loon- en prijsniveau sta biel te houden, steunen, zo lijkt het thans. Droge opslag van bouwstoffen. Minister Witte heeft besloten zijn medewerking te verlenen aan een proefne ming met doorwerken bij minder gunstige weersomstandigheden op een bouwwerk van 544 woningwetwoningen in de gemeente Rijswijk (Z.H.) en hiervoor een bedrag van maximum 100.000 beschikbaar te stellen, waarbij inbegrepen zijn de kosten van technische en organisatorische adviezen en laboratoriumproeven. Regen, sneeuw, vorst, dooi en korte dagen veroorzaken in de bouwnijverheid aanzienlijke productieverliezen, daar het gebruikelijk is de werkzaamheden hij deze omstandigheden te onderbreken. Algemeen erkent men thans de noodzaak van het toepassen van middelen en methoden om deze productieverliezen te beperken. proefneming te Rijswijk wordt betoogd met organisatorische maatregelen en eenvoudige technische voorzieningen productieverliezen te voorkomen of althans te beperken, nl. door: Het reserveren van binnenwerk- Technisch zijn er geen onoverkome lijke bezwaren om zelfs onder zeer slechte weersomstandigheden door te werken, gezien ook de buitenlandse ervaring op dit gebied. Wel valt te verwachten, da' wegens het karakter van de Nederlandse winters de uitga ven. nodig om bij zeer ongunstige weersomstandigheden door te kunnen werken niet verantwoord zijn. Bij de studies betreffende methoden en maatregelen om bij minder gunstig weer door te kunnen werken en het 's zomers aanwezige arbeidspotentieel ook in de winter grotendeels te be nutten, is het noodzakelijk 'over prak tijkervaring te beschikken. Bij de zaamheden voor tijden van slecht weer en het scheppen van andere uit wijkmogelijkheden. 1 Het zoveel mogelijk vermijden van voor slechte weersomstandig heden zeer gevoelige werkzaamheden in het ongunstige seizoen. Het verbeteren van de sociale voorzieningen op de bouwplaats, waardoor het de arbeider mogelijk wordt gemaakt bij minder gunstige weersomstandigheden door te werken. Het plaatsen van werkloodsen voor betonvlechters en timmerlie den. I. f Ruime toepassing van afdekmidde- len voor beton- en metselwerk. Het vorstvrij leggen van de bouw- waterleiding. i_ Verwarming van aanmaakwater en eventueel van bouwstoffen. Toepassing van snelverhardende ce ment en anti-vries toeslagstoffen, j Het verwarmen van glasdichte of J* provisorisch dichtgemaakte wo ningen, teneinde stucadoren, aftimme ren en schilderen voort te kunnen zet ten bij lage temperaturen. L Het aanbrengen van kunstverlich- ting op de bouwplaats gedurende de korte werkdagen. NIET VEEL DUURDER? Het proefobjectte Rijswijk omvat 288 woningen van de bouwvereniging „Arbeidersbelang", die zich reeds in verschillende stadia van uitvoering bevinden en waarop de bouw van 256 woningen voor dezelfde bouwvereni ging direct zal aansluiten. De woning complexen komen in het uitbreidings plan te Werve-West en omvatten blok ken van 2-4 woonlagen. Daar het twee de complex ook nog in het wintersei zoen 1956-1957 in uitvoering zal zijn, kan dan ten volle worden geprofi teerd van de in het komende seizoen te verkrijgen ervaring. Bij deze proefneming wordt, naar het ministerie verder meedeelt, overi gens reeds gebruik gemaakt van in het buitenland opgedane gunstige er varingen, o.m. in Denemarken, waar de weersomstandigheden niet al te zeer afwijken van die in ons land. Het initiatief van de minister van. wederopbouw en volkshuisvesting is gebaseerd op de verwachting, dat het ook in ons land door samenwerking van alle betrokkenen mogelijk is het verlies aan arbeidsuren als gevolg van minder gunstig weer te beperken en daardoor de productie in de bouwnij verheid, met name in de woningbouw, aanmerkelijk op te voeren bij een slechts geringe verhoging van de bouwkosten. Een commissie uit het bedrijfsleven houdt zich reeds met de kwestie van het doorwerken bij minder gunstig weer bezig. Deze commissie hoopt op korte termijn een overzicht te kun nen geven van die factoren, die op vrij eenvoudige wijze ertoe kunnen meewerken het werken bij minder gunstig weer mogelijk te maken. Nog voor de komende winter hoopt men daarmee tot resultaten te komen. Ver volgens wil de commissie haar aan dacht wijden aan de moeilijker op te lossen problemen. Over het Rijswijkse plan is door het ministerie geen overleg gepleegd met de raad van bestuur Bouwbedrijf, zo werd van de zijde van dit orgaan meegedeeld. beweerde, dat iedereen wel wist, dat Schmidt een NIGO-leider was, zei de rechter „Straks zeg je dat ook nog van mij". De getuige had alleen maar vermoedens, waarop hij zijn overtui ging, dat het hiér om de NIGO ging, grondvestte. Toen de getuige de berg Tangkuban Prahu noemde als drop- pingsplaats, terwijl hij bedoelde de Gunung Halung, merkte de rechter op. dat de verklaringen van de getui gen nogal afwijken van die in het vooronderzoek. Swartjes, die in een kwaad blaadje staat, door een veroordeling wegens rampokken, vertelde vervolgens, dat een mede-gevangene, ook een Neder lander, hem had geprest een brief te schrijven, waarin hij verklaarde dat hij al zijn verklaringen over Schmidt en Jungschlaeger zou intrekken. Via mr Bouman was deze brief uit de ge vangenis gekomen. Uit vrees voor de gevolgen (men had hem bedreigd), had Swartjes dit geval destijds niet gerapporteerd. Nu was hij onderhand beu van de bedreigingen, zei hij. Op 10 en 11 October is op 5 stembn- reaux in Midden-Java, waar de stem mingen ongeldig zijn verklaard, her stemming gehouden. Twee andere bu reaux zullen de herstemming zo snel mogelijk houden. In de 7 bureaux waren meer stem biljetten aangetroffen in de stembus sen dan er officieel geregistreerde kie zers waren. Een aantal personen heeft blijkbaar tweemaal gestemd. Bij de voortgezette behandeling van de zaak tegen de oud-minister van jus titie, Djody Gondokusumo, voor het Hooggerechtshof te Djakarta, heeft een getuige verklaard, van Djody het tarief te hebben ontvangen, dat men moest vragen van vreemdelingen, die een visum wensten. Dit beliep rp. 100.000 per persoon. Dit geld ging naar de functionarissen op het ministe rie. Ruim 40.000 mensen worden nit Bahawalpoer, een landbouwcentrum in West-Pakistan, dat met overstro ming wordt bedreigd, geëvacueerd. Ongeveer 2.000 mensen bij Montgo mery, in de Pakistaanse Pendsjaab, waar tientallen dorpen diep onder wa ter staan, zijn geïsoleerd. De Pakistaanse luchtmacht voorziet mensen, die zich op daken van huizen bevinden, in bomen en op hooggele gen terrein van drinkwater in blik en levensmiddelen. Er zijn honderden do den. Volgens berichten uit Nieuw Delhi bestaat opnieuw gevaar voor overstro ming der stad.. De wervelstorm „Nora", die over het eiland Honsjoe, ten oosten van Tokio is getrokken, heeft drie mensen het leven gekost. Vier personen wor den vermist en negen zijn gewond. „De man zat op de bok te sla pen en pas toen ik voor de tweede keer luidkeels bevel gaf om te stoppen opende hij ver baasd zijn ogen". Dit vertelde gisteren een politieagent uit Hilversum aan de Amsterdamse politierechter voor wie een 37- jarige voerman, van de radio- stad, moest verschijnen, die reeds zes keer wegens het rij den onder invloed van alcohol was veroordeeld. De verdachte gaf toe, dat hij op de bok had zitten slapen. Het alcoholpercentage had 2,50 pro mille bedragen. „Het lijkt wel op het liedje „Een karretje op de zandweg reed.merkte de politierechter op. „Het paard kende de weg", welke opmer king de ojjücier aanleiding gaf te constateren: „Het paard nam de verantwoordelijkheid over". Tegen de man, die een straf van twee maanden ondergaat, eiste hij 14 dagen. „Ik voer u thuis mijn vrind", zo citeerde de po litierechter verder. „Maar dat komt u neer op 14 dagen".

de Stem | 1955 | | pagina 1