OCTOBER: SUIKERBIETENTIJD Modeshow Modeshow BLIEK. Noordstraat 15 Tel. 2195 Terneuzen De zwakke plaatsen weringen in Zeeland in de zee- JEUK MARINIERS KOMEN „VLOT 9.D.H Doorgereden na aanrijding I! Blijf meester Hoe staan de clubs er voor? maak zelf, wat j modekoningen ontwerpen EEN GROTE DA en De helft reeds in bewerking BOEKENPLANK Sovjets accoord met „grote lijnen" Don Bosco als paedagoog „De misdaad" van Prof. Costanje BRANDSPIRITUS Twee weken gevangenisstraf mm over Uw zenuwen. Neem Russische boer vierde 147ste verjaardag 5 Nov. te* NORWICH VOOR DE STRIID Enorme interesse SPORTmt K0RK S* WATERSTANDEN onder het motto op Woensdag 19 October 1955 :en behandelde hoeder in het Kapelaan over en de presi- naaikring, een die veel meer belangstelling vrouwen en d opgevrolijkt een tractatie. CORD „St. Andries" ;cord sinds het ijf in 1938. Er >ut vlas gevuld, n gunstig blij- al putten in dit en. Het hoogste t was 962 put- lieitl van mana an 23 jaar bij eft zuster Her en van de ver- ïie in een spe- ergadering. De igdhuis was ge- voorzitter de Hfl kon hierbjj ijkheid van de doktoren, voor aan de Provln- r in Algemene iters van IJzen- van goede sa- tegenwoordlging gezongen door fgewisseld met Mej. M. Hen- ichelartist Pier- e middag op Cornelis sprak een huldigings- daarin gevolgd 3r Rozemeijer, >ngen van Aar van de Pro- ïrnimme en de t Groene Kruis, tenken, betaald n een collecte, o.a. een bloe een kostbaar een stel canon- :erkapel en, op dende zelf, een iering voor het enken aan haar :n door de voor- toepasselijk op fuster Hermana, ar dat zij hier aan door de he- deze bewijzen de zuster niet :woord. De Pa- aar plaats. Tot zuster nog per- afscheid druk- PELLING liereerste plaats op de hooefe nieuwe spelling heeft de Afd. aderen van de zers Bond voor st belegd in het ;burg. Daar zal Hulst een uit- ar de nieuwste Daar ook de heidsdienst goed zijn, werd ook algemene Rooms- ren Vereniging. h-Vlaanderen de om deze bijeen- tACH-COMITF, ■k werd een con- dameskoor „Ju- dat onder lei- •gemeester H. P. st Willem Huls- verleende hierbij [stelling slechts uitvoering toch rdient dit koor n ons gewest al- rende uitvoering ach-comité heeft litvoering in 1955 edaan en kan de slotuitvoerii.g ligt in de bedoe- seizoen het cfa- 'oor de 3lotuit- :n. [RSCHEIDING Rombout slaag- cheiding aan de Leuven voor het naanse Philolo- ïoppelijke Over- id tot Ieraar aan a A.V. met zijn i van het voet- ij met zijn fiets dat hij in het den opgenomen, schedelbreuk. Jos van Cleem- m de Katholieke en voor het 11- riaat. pn des doods. Schut, its Dekker, tro: Duivels in het heater 8 uur: Het rouwen. Olympia-theater 8 wassen beelden, or-theater 8 uur: wone voorstelling elma, in Het Con- ir. -nbra: Sluiers van de besten kunnen EHBO om 19.30. Vlaamse Opera ïwburg: Vanavond om 20 uur. touw 8 uur: Film streken. Cultureel ctro: Verloren in r: Ook de besten ïsgebouw; Nieuwe ,30 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 13 OCTOBER 1955 (Advertentie) In het herstel van de door de Rijkswaterstaat erkende 51 zwakke plekken in de Zeeuwse zeewering, begint schot te ko men. Dank zij vereenvoudiging van de procedure kon doortas tender worden opgetreden, zodat ongeveer de helft van bedoelde zwakke plaatsen al onder han den is of gereed kwam. Inmiddels is ook het rapport der Zwincommissie uitgebracht aan de regering, met het verzoek zo snel mogelijk een beslissing te nemen ter versterking van de zeewering aldaar. De Commissaris der Koningin, die deze mededelingen deed, vertelde o. m. dat de helft van de vijftien zwak ke plekken op Schouwen in uitvoe ring is; voltooid is de inlaagdijk van Westerschouwen en het Dijkwater. Op Tholen is men ook druk bezig. Voor de afsluiting van de Pluim- pot is het plan gereed en in be ginsel is besloten de haven van Sta- venisse af te dammen en die van St. Annaland te versterken. Op Noord Beveland zijn er van de 9 zwakke plaatsen 6 in bewerking en op Walcheren is men ten halve klaar. OOK Z.BEVELAND PARAAT. Wat Zuid Beveland betreft; het werk aan de Reigersbergsepolder is klaar. Voor de zeedijk van Ellewouts- dijk - 'n zeer bedreigd punt - is eindelijk alles aanbestedingsklaar; de dijk zal hier over de schorren recht getrokken worden. In de Nieuwlandsepolder bij Yer- seke is men druk bezig en aanbe steed zijn de werken aan de Molen polder en de Oost Bevelandpolder. Erkend zijn nog de zwakke plaatsen in de zeewering bij Borssele; Brede Watering (Wemeldinge) en Goese Sas. IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. In Zeeuwsch-Vlaanderen (West) is het werk aan de dijk van de Zwarte- polder ten N. van Cadzand in uit voering evenals dat in de polder Oud en Jong Breskens. In O.Z. Vlaanderen is de zeewe ring bij Terneuzen onder handen ge nomen. Het plan voor de Melopol- derdijk kwam gereed. De zwakke plaatsen in de dijken van de verenig de polders Ossenisse en het water- schap Walsoorden zijn erkend. Men wil hier voorlopig volstaan met lich tere voorzieningen en wel totdat be kend is geworden wat er hier met de dijken in verband met het Delta plan, gaat gebeuren. Een atoombureau De Sovjet-unie heeft in de politieke commissie van de V.N. te kennen ge geven, dat zij in grote lijnen instemt met het Westelijke voorstel tot het beginnen van onderhandelingen om te komen tot oprichting van, een inter nationaal bureau voor de ontwikkeling van vreedzaam gebruik van atoom energie. De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken diende een reso lutie in, waarin gehoopt wordt, dat binnenkort „in het kader van de Ver enigde Naties" een dergelijk bureau zal worden opgericht. Kanunnik Dr. A. Decoene, een Be1- gische autoriteit op het terrein der paedagogische principia, geeft in ht kleine werkje een samenvattend oor deel over psyche en ethiek van Don Bosco en zijn werk. Van de lezer wordt verondersteld, dat deze op an dere wijze reeds op de hoogte is van het Bosco-isme. (We kunnen deze term van de auteur niet bewonderen Somtijds meer betogend dan bewij zend beschouwd de schrijver in een vijftal hoofdstukken het leven en het systeem van de Heilige, geniale pae dagoog. Meermalen dwingt Dr. De coene respect af voor de spitsheid, waarmede begrippen en zaken wor den onderscheiden.Dit alles geschiedt echter dermate beknopt en met ver onderstelling van zoveel oriëntatie ;n paedagogicis, dat deze lectuur zij voorbehouden aan theoretisch ge schoolde paedagogen. Aan hen wordt het dan echter ook met bijzondere warmte aanbevolen, omdat de aan dachtige -lezer in weinig- woorden veel wijsheid verborgen zal vinden. ■Uitg. Lannoo - Tielt - Den - Haag Bzd. Van Frans Meyer was al bekend, dat hij niet alleen het penseel be kwaam hanteert, maar ook niet van schrijftalent ontbloot is. Dit laatste nu heeft hij besteed aan het schrij ven van een avontuurlijk jongensboek (dat meisjes ook meestal graag lezen) een boek, dat twee jongens in gezel- schap van een zonderlinge geleerde, zijn dochter en zijn knecht naar Pa rijs en Zuid-Frankrijk voert, waarbij ze als gevolg van een misverstand j verwikkeld worden in een reeks ang stige en spannende wederwaardig heden. Frans Meyer weet hierbij goed de sfeer van land en landschap te schilderen, waaruit de jeugdige lezer zeker nog wat kennis kan opsteken. Ook de verschillende typen beginnen in zijn proza goed te leven. De in trige en haar ontknoping doen nogal gezocht aan, maar aan spanning ont breekt het niet tot aan het al-verzoe nende einde. De illustraties zijn van W. Doeze. Het boek verscheen in de Kroonserie van de Uitgeverij „Hel mond" te Helmond. Midden op de Atlantische uceatïiï worden mariniers gelost uit een on derzeeboot. Tijdens deze oefening, ergens onder de kust van Noord- Carolina, hebben van kop tot teen gewapende mariniers plaats geno men in rubber boten op het dek van de onderzeeër en op het mo ment dat de foto werd genomen, dook het schip onder. (Advertentie) Niet krabben. De held er vloei» bareD.D.D. kalmeert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF Ideaal voor het aanmaken van haarde;).. (Houtskool j gedrenkt )iri spir.itusj Sportpaleis Antwerpei Zaterdag eerste ploegkoers Het Sportpaleis te Antwerpen heeft a.s. Zaterdag de primeur der koppel wedstrijden van het nieuwe seizoen. Louison en zijn broer Jean Bobet vormen samen een ploeg; verder komen uit: DarrigadeAnquetil; Ti- monerM. Poblet; StrehlerPfen- ninger; Van VlietG. Peters; Van EstWagtmans; PlantazHaan; ver der de gebruikelijke Belgische ploe gen. Als voorwedstrijd zullen al deze kopstukken uitkomen in verschillende nummers. (Advertentie) De Rechtbank te Arnhem heeft de fabrikant W. B. uit Gennep veroor deeld tot twee weken gevangenisstraf en negen maanden ontzegging van rijbevoegdheid. De eis was een maand gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor de duur van een jaar. De fabrikant heeft 29 Juni j.l. in de St. Annastraat te Nijmegen met zijn auto een man aangereden en het slachtoffer laten liggen. De man die volgens de getuigen dronken was, overleed spoedig na de aanrijding. Schuld aan het ongeluk zelf speelt in deze zaak geen rol, aldus de dag vaarding, wel het feit van het hulpe loos achterlaten van het slachtoffër en de poging zich te onttrekken aan een onderzoek. V llli ii#|| 'Ét §1 '1 I"! 1 te* w 20 STUKS 75 CT. Indeling damcompetitie gereed De Zeeuwse Dambond hield haar jaarvergadering; te Goes. De voor zitter, de heer M.F. de Jonge ves tigde in zijn openingswoord de aan dacht op de wereldkampioenschap pen 1956, waarvan een ronde in Goes en een ronde in Middelburg zullen worden gespeeld. De jaarlijkse wedstrijd tussen Zee land en Dordrecht zal worden uitge breid tot 30 borden. De clubcompetitie zal niet meer in drie klassen, maar in een hoofd en een eerste klasse worden inge deeld, zulks om tegemoet te komen aan de wens van de meeste clubs, om meer wedstrijden te spelen. De massale ontmoetingen zullen nu in het Scheldekwartier te Vlissingen worden gehouden. Aan de komende clubcompetitie zullen 21 tientallen deelnemen. Zij werden als volgt ingedeeld; Hoofdklasse: Vlissingen 1 en 11, Sou burg, Middelburg, St. Laurens, Aag- tekerke, Goes, 's Gravenpolder, Ka- pelle en DOS (Bergen op Zoom) lste klasse: Vlissingen III, Schelde 1 en II, Lammcrenburg I en II, Souburg II, Middelburg II, Aagteker- ke II, Goes II, Kapelle en DOS II. De competities zullen op 31 Octo ber beginnen. (Advertentie) Mijnhardt's Zenuwtabletten Volgens het officiële Sowjetrussische persbureau ,,Tass" heeft Machmoed Eiwazof, een boer uit de Kaukasus, zijn 147-ste verjaardag gevierd. Vol gens „Tass" werkt hij nog met 152 nakomelingen op een collectieve boer derij. Engeland-Nederland jeugd De voetbalwedstrijd tussen het En gelse en het Nederlandse Jeugdelftal zal op Zaterdag 5 Nov. te Norwich (E.) worden gespeeld. Er mogen uit sluitend spelers, die na 1 Sept. 1937 zijn geboren (spelers tot en met 18 jaar) aan deze ontmoeting deelnemen. Schaakcompetitie ingedeeld De Zeeuwse Schaakbond hield in Hotel Centraal te Goes zijn najaars vergadering, welke voornamelijk aan de indeling van de komende compe titie was gewijd. Het uittreden van de clubs „Zuid- zande" en ,,VUK" uit Kapelle, werd gecompenseerd door het toetreden van drie nieuwe verenigingen: „Hulst", Cadzand" en „De Burcht" uit Nieuwdorp, zodat de ZSB thans 17 verenigingen telt met een totaal van 370 leden. Na langdurige discussie werd be sloten, de 2de klasse C te splitsen in een dubbelrondige groep van drie clubs uit West en een enkelrondige groep van vijf clubs uit Oost Zeeuws Vlaanderen. Een beslissingswedstrijd tussen de beide groepswinnaars zal dan de kampioen en promotiecandi- daat aanwijzen. n plaats van de afgelaste massa kamp tegen de West Vlaamse Schaakliga uit België zal onder aus piciën van de ZSB op 2de Kerstdag een Drieronden Tournooi worden ge houden, hetwelk zal worden verzorgd door Souburg of Middelburg. INDELING Al heeft het minder aangename weer van de vorige week aan de suikerbietencampagne, welke offi cieel op 3 October is begonnen, reeds in de eerste dagen veel af breuk gedaan de regens maakten de velden voor vrachtwagens onbe rijdbaar toch is zo langzamer hand op de terreinen te zien, dat de Nederlandse landbouw weer leeft onder het „teken van de suikerbiet". Alom heerst weer de gebruikelijke activiteit en niet in het minst bij de suikerfabriek „Holland" te Halfweg, waar deze opname werd gemaakt. De clubcompetitie werd als volgt ingedeeld: lste klasse (enkelrondig)- Goes, Middelburg II, Oostburg, Ter- neuzen, Vlissingen en Zierikzee; 2de klasse A (dubbelrondig)Koudeker- ke. Middelburg III, Souburg, Vlissin gen II en III; 2de klasse B (enkel rondig): De Burcht, Goes II, 's Gra venpolder, Middelburg IV, De Pion en SEALTO; 2de klasse Cl (dubbel rondig): Cadzand, Breskens en Oost burg II; 2de klasse CII (enkelrondig) Landau I en II, Hulst, Terneuzen II en VSV. Programma Zaterdag 15 Oct Zierikzee: Schouwen Duiveland Goes I; Souburg: WalcherenAxel I. Goes ZaterdagelftalTerneuzen I; Oostburg: West Z.-Vlaanderen—Mid delburg I; Hulst: Oost Z.-Vlaanderen Vlissingen I. 2e klasse A: Middelburg 4Zeelan- dia 3; Zeeland Sport 4Vlissingen 4. 3e klasse A.: Zeeland Sport 5 Walcheren 2 Heiigelconcours te Overslag Zondag had op het viswater „Kei- zersput" te Overslag de le finale plaats van het hengelconcours Over slag-Koewacht. Van iedere vereni ging namen 10 vissers deel. Óndanks het prachtige najaars weer werd er zeer weinig gevangen in tegenstelling tot de vorige wed strijd waarbij niet minder dan 6 kg. vis werd gevangen door 26 deelne mers. Overslag wist echter toch de leiding te nemen met 5 vissen en een totaal aantal punten van 214. Koewacht had niet zoveel succes en wist maar 1 baars te verschalken, welke werd gevangen door de heer R. Waumans en hierdoor 33 punten werd toegewezen. Zondag a.s. gaat de 2e^reeks beginnen te Koewacht op het viswater „De Konijnenputten". De uitslag van de le reeks was: 1. M. Spiessens (Overslag), 2. E. de la Ruelle (Overslag), 3. G. Me- neve (Overslag), 4 L. Willems (Over slag) en 5. R. Waumans (Koewacht, 6. (verloot) club Overslag. Vóór laatste training van Nederlands elftal Dinsdagavond kwamen de spelers van het Nederlands Elftal, dat Zondag a.s. te Rotterdam tegen België uit komt, in het Olympisch Stadion bij een en behalve de elf uitverkorenen waren ook de vier reserves Feyt, Kerkum, Brusselers en Schouten aan wezig. Trainer Max Merkel heeft geduren de anderhalf uur de gebruikelijke oefeningen met dit vijftiental gedaan. De training was zwaar en zeer inten sief, maar alle aanwezigen namen met grote ijver en in een prettige sfeer aan de diverse oefeningen met en zonder bal deel. Van de Keuze Commissie waren voorzitter Hoolboom en het lid Pelli- kaan aanwezig en verder zagen wij Harry Denis en Cor van Es van de Technische Commissie, alsmede dok ter Posthuma. Dat de Keuze Commissie de aan staande ontmoeting tegen de Rode Duivels zeer ernstig opvat, wordt be wezen door het feit, dat voor de eer ste maal vóór een landenwedstrijd de spelers niet alleen des Dinsdags te zamen komen, maar dat ook Donder dagavond a.s. een dergelijke bijeen komst te Amsterdam wordt belegd. Tijdens de training van Dinsdagavond bleek, hoe sterk de lichamelijke con ditie van de spelers is vooruitgegaan en dat het tempo van uitvoering ho ger ligt dan het vorig seizoen en aanmerkelijk hoger dan twee en meer jaren geleden. De Keuze Commissie verzamelt Za terdagmiddag de spelers cn de re serves van het Nederlands Elftal in een hotelergens in Nederlands „Willem Teil" te Ovezande De te Ovezande gehouden schie ting, waaraan 88 schutters van 17 verschillende sociëteiten deelnamen, is zeer geanimeerd verlopen. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel: P. Rentmeester, Willem Teil te Ovezande; le klep: C. D. Raas, Willem Teil te Ovezande; 2e klep: C. Lous, Edele Handboog te Oudelande; 3e klep: C. Geense, Edele Handboog te Oudelande; 4e klep: W. de Jonge, A.D.L.M. te Kwadendamme; le zijvogei: A. de Jonge-Vette, Willem Teil, te Ovezande; 2e zijvogel: P. Rentmeester, Victoria, IKwadendam- me; le bovenkal: A. Stouthamer, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; 2e boven kal, P. Boonman, Jacoba van Beie ren. Goes; le onderkal: C. Baas, Juliana, Oudelande; 2e onderkal: G. Verheijke, Zorgvliet, Ellewoutsdijk. Afd. Zeeland KNVB De tot en met heden bijgewerkte standenlijsten van de afdeling Zee land K.N.V.B. zien er als volgt uit: lste k'asse A: Noormannen 48, Schoondijke 36, Domburg 54; Walcheren 53, Lewedorpse Boys 3—2; IJzendijke 41. lste klasse B: Vogelwaarde 36, 's Heer Arendskerke 2—4, Rapenburg 54, Kruiningen 22, Robur 32, Kwadendamme 30. lste klasse C.: Renesse 36, Zie rikzee 2 46; Dreischor 55; Burgh 2 61. 2de klasse A.: Groede 610, Aar denburg 2 6—10; Zeeland Sport 4 5—6, Vlissingen 4 3—5, Zuidzande 45x; Breskens 3 43, RCS 3 63; Retranchement 33; Noormannen 4—2; Middelburg 4 5—1, Zeelandia 3 4—0. 2de klasse B: Graauw 35, Philip pine 34, Volharding 34, Corn. Boys 3 2—3, Sluiskil 2 3—2, Hans- weertse Boys 2 10, RIA W. 2 30. 2de klasse C.: Brouwershaven 5 10; Zierikzee 3 4—5; Renesse 2 3—4; Voor Ned.-België (jeugd) te Breda Men herinnert zich, dat in de op gave van het Ned. Jeugdelftal, dat a.s. Zaterdag op het NAC-terrein te Breda tegen de Belgische jeugd uitkomt, in de voorhoge, een speler als JVtg.X wer4'aangeduid. Men deelt ons nu mede,' dat dit de 'Feijenoord- rechtsbinnen Molijn is geworden. Molijn, die naast Bosselaar opval lend goed speelde 1.1. Zondag, is een oud-Xerxes-speler. Wü vernamen voorts, dat het Bel gische A-elftal (de tegenstander van Oranje dus) tezamen met een groot aantal official; van de KBVB (35 in totaal) de ontmoeting in Breda zal bijwonen. Er zullen radio-reportages worden gegeven voor de Wereldomroep en de KRO. Overigens zullen een 30-tal sportjournalisten uit België en Ne derland de wedstrijd komen ver slaan. Het NAC-bestuur heeft daar toe de perstribune met twee banken- rijen uitgebreid. Nog werd ons medegedeeld, dat NAC a.s. Zaterdagmiddag in Eind hoven tegen PSV (zonder resp. Kuys en Wiersma) een vriendschappelijke wedstrijd zal spelen om in con ditie te blijven. Zonnemaire 45; SVOWK 52; Drei schor 2 50. 3e klasse A: Schoondijke 2 3—6; Vlissingen 5 46; Lewedorpse Boys 2 34; Cortgene 22; Zeeland Sport 5 3—2; Walcheren 2 4—2; Domburg 2 3—0. 3e klasse B: Vogelwaarde 2 48; 's Heer Arendskerke 2 3—6; Koe wacht 2 46; Robur 2 45; Clinge 3 44; Kwadendamme 2 42; Steen 3 42; Sluiskil 3 31. ZATERDAG wordt te Middelburg 'n sportontmoeting gehouden tussen het personeel van de Rijksverkeers inspecties te Middelburg en te 's-Hertogenbosch. De inzet is een door de Rijksinspecteurs van het Verkeer Later (Middelburg) en Holla ('s Hertogenbosch) beschik baar gestelde wisselbeker. OPNIEUW ZAL DE EERTIJDS tra ditionele wedstrijd tussen voetbal ploegen van Amsterdam en Brus sel aan de vooravond van Neder land - België niet gespeeld worden. De Belgen kunnen geen represen tatief elftal op de been brengen. IN „HOTEL DES PAYS-BAS" Ter neuzen speelde de Terneuzense schaakclub een vriendschappelijke wedstrijd tegen twaalf leden van „Vriendenkring Posterijen" te Gent. De uitslag was 10-2 voor Terneuzen. ÏN, „HOTEL CENTRAAL"..Terneuzen t speelde de Terneuzense biljartclub l „K.O.T." een wedstrijd tegen „Maagd van Gent" te Selzaete. die in een 15-3 overwinning voor Ter neuzen eindigde. DE MOTORCLUB De Zeeuwen te Middelburg organiseert Zaterdag avond een oriënteringsrit bij duis ternis door Walcheren over een afstand van 70 km. Start en finish zijn op de Markt te Middelburg. Mannheim 247 5), Kaub 175 4), Trier 118 (+4), Koblenz 177 (+2), Keulen 133 (onveranderd), Ruhrort 225 (onveranderd), Lobith 919 2), Nijmegen 792 (+3), Arnhem 731 (on veranderd). Eefde 242 (4-1), Deven ter 154 (+1), Namen la Plante 150 (4-4), Maastricht hoofdsluis 4378 (4-4) Borgharen 3815 40), Belfeld 1087 1), Grave 462 7). i i brengen wij in samenwerking met fa. Nobels-Molducci (Hoeden, Sjaals, Handschoenen) fa. v. d. Ree (Byouterieën) des namiddags om 3 uur en des avonds om 8 uur.in hotel „Rotterdam" Toegangsprijs f 1.25 (inclusief consumptie) Beperkt aantal kaarten ver krijgbaar bij de deelnemers.

de Stem | 1955 | | pagina 3