FRANKRIJK gaat 60.000 reservisten oproepen ONRECHT MAG NOOIT BESTENDIGD BLIJVEN Nieuwe en felle aanvalleii op de Kerk in Argentinië Egypte breekt het overleg met Israël abrupt af Talrijke Bredanaars zagen „iets Marokkaanse nationalisten beschuldigen de regering EN NU WEER VERDER r BENAUWDE KWARTIERTJES DAGBLAD VOOR ZEELAND DE TOESTAND IN NOORD-AFRIKA Hard tegen hard Nog steeds warm h 55-surprise Reis naar Amerika voor 2,5 millioenste Per 1 September Suiker 3 cent goedkoper Eisenhower over Genève Peronisten roeren zich weer NEGERPILOOT MAAKTE AMOK Nederlander in vrijheid ges Leid Geld te grijp Goed voorgaan doet goed volgen RELLETJES BIJ TOULON Drie arbeiders gewond Communistische agitatie in Ham burg en Kassei Stakingen zonder redelijk motief Burns sprak met Nasser, maar. Geen vlieger, geen vliegtuigengeen zoeklicht, maar wat wel VLIEGVELD GILZE-RIJEN EN KNMI WISTEN VAN NIETS Atoomgeleerden in Harwell De poort ging wijd open 15e JAAKoAKG No. 21927 Uitgave N. V. Uitgevers Mij Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie. Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J HA Bruna Redactieraad: C. J v. Hootegem, Mi Dr A J J M Mes, Mr H. M. I_. de Rechter, L. J v 't Westende, P. V. M Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post t 6.55, per week (uitsluitend bij niet post- besteil.) f 0.45 incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek no. 278841 Voor Cod, Koningin en Vaderland DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de ^Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsinge) 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Tel. no. 35) Zelfs in het kleinste Marokkaanse dorpje staan momenteel soldaten op wacht, met het geweer in de aanslag. Van overal kan het gevaar komen, zelfs uit een onschuldig uitziende tent... VERMOEDELIJK tengevolge van hooibroei is in de nacht van Dinsdag op Woensdag een kapitale boerderij in Paterswolde tot de grond toe af gebrand. Slechts enkele meubelstuk ken konden worden gered. HET INDONESISCHE parlement heeft besloten zijn reces uit te stellen tot 2 October. Eerst moet de regerings verklaring van het nieuwe Kabinet worden aanhoord en behandeld. TIEN RIJTUIGEN van een personen trein en minstens twee wagons van een goederentrein zijn bij Lowell (V.S.) ontspoord, na een botsing over de rivier de Concord. Zeven leden van het treinpersoneel liepen verwondin gen op. DR. KONRAD ADENAUER, de Westduitse Bondskanselier, ver trekt Zaterdag uit zijn vacantie- oord Mürren naar Bonn, waar heel wat werk op hem ligt te wachten. Bovendien moet het be zoek aan Moskou worden voor bereid. DE FRANSE PREMIER FAURE heeft Woendag meegedeeld, dat zo spoedig mogelijk 50 tot 60.000 reservisten opgeroepen zul len worden ter versterking van de Franse strijdkrachten in Noord-Afrika. Faure bracht een kort bezoek aan Parijs, om aan president Coty verslag uit te brengen over de besprekingen in Aix-les-Bains. Later op de dag keerde hij naar de conferentie plaats terug voor het overleg met de leiders van de nationalisti sche partij in Marokko, de „Istiqlal". De leiders van deze partij hebben inmiddels een verklaring uitge geven, waarin gezegd wordt, dat het achterwege blijven van de Franse erkenning der Marokkaanse nationalistische verlangens en de „politiek van onderdrukking" bijgedragen hebben tot de explosie van het afge lopen weekeinde. stond een foto van een rij Algerijnen, die in het stadion van Philippeville I waren doodgeschoten. MOHAMMED ALI, die begin deze maand het veld moest ruimen als premier van Pakistan, is nu als am bassadeur van dit land in Washing ton benoemd. Hij heeft al eerder die post bekleed. VOLGENS de jongste cijfers bedraagt bet aantal doden als gevolg van de overstromingen in negen staten ip het Noord-Oosten van de V.S. 97. Presi dent Eisenhower heeft een federaal hulpprogram in het leven geroepen. EEN MOTORVLET van de Rijkspoli tie te water werd op het IJ in Am- 5 ,doo,r een Pont overvaren. De vlet zonk als een baksteen, maar de twee opvarenden konden zich redden. ONGEVEER 35 opvarenden van een hfi ^0elsdag °P rivier de Krisjna, bij Bombay, is gekapseisd worden vermist. r»eisu, PROF. MR W. J. POMPE, hoogleraar in de rechtsgeleerdheid aan de Uni versiteit van Utrecht, is voor de ko mende drie jaren gekozen tot voor zitter van de internationale beweging van academici „Fax Romana". DE TSJECHO-SLOWAAKSE regering heeft in navolging van de Sovjet-Unie besloten, haar strijdkrachten te ver minderen. 34.000 man hangen de uni form aan de kapstok. EEN DUITSE AUTOMOBILIST is in Hoogkerk verongelukt, doordat zijn auto in volle vaart tegen een boom vloog. Twee Nederlandse verpleeg sters, die eveneens in de auto zaten, werden zwaar gewond. DE CALCUTTA-EXPRES is Dinsdag avond, 200 kilometer ten Noorden van Calcutta, op een groep betogende werkelozen ingereden, die zich op de spoorlijn had neergezet. Zes personen werden gedood en acht gewond. Alles wijst erop, dat de Franse re gering voor dit moment geen andere uitweg ziet dan geweld met geweld te beantwoorden. Zes bataljons Franse troepen zullen onmiddellijk naar Algerije worden gezonden om de veiligheidstroepen daar te versterken. Verder zal de noodtoestand in dit gebied worden uitgebreid. Momenteel zijn er alleen maatregelen van kracht voor het ge bied van Constantine en enkele andere plaatsen. De politie krijgt moderne wapens en de regering overweegt di plomatieke stappen bij Egypte en bepaalde communistische landen, ten einde te protesteren tegen de propa ganda van radio en pers, waarin de Noordafrikaanse opstandelingen wor den aangemoedigd. Faure zei, dat er geen sprake van onderhandelingen kan zijn, voor wat Algerije betreft. Dit land, merkte hij op, is een deel van Frankrijk en de onlusten daar worden beschouwd als een opstand tegen de staat, die moet worden neergeslagen. Dat is echter grauwe theorie. Nog altijd namelijk blijken de ruim 100.000 man Franse troepen er niet in ge slaagd te zijn, de opstandelingen in het Auresgebergte te bedwingen. Een vooraanstaand Algerijn, Ali ben Joessef, die leider wordt genoemd van de nationalistische organisaties in zijn land. is te Algiers aangehouden op beschuldiging van samenzwering tegen 00 stclclt BESLAG OP „L'HUMANITé." Officieel is nu meegedeeld, dat bij de ongeregeldheden te Oued Zem, af gelopen Zaterdag, 70 Europeanen om het leven gekomen zijn. Onder hen bevonden zich 21 kinderen en zuige lingen. Sommigen werden eerst ver minkt en vervolgens verbrand. De Iraakse minister van Buiten landse Zaken, Boerhanoeddin Basja- jan, heeft een beroep gedaan op alle beschaafde landen, om tesamen al het mogelijke in het werk te stellen om een einde te maken „aan de huidige Franse massamoorden in Marokko". i i 't Overwegend droog en zonnig I weer met dezelfde of lagere mid- J dagtemperaturen. Overwegend ma J tige Noordoostelijke wind. t Vandaag: Zon onder 19.47 uur- Maan onder 22.39 uur. Morgen: Zon op 5.42 uur, Maan i op 15.41 uur. De Parijse politie heeft Woensdag morgen een gehele editie van het communistische dagblad „L'Humanité" in beslag genomen. Op de voorpagina Mevrouw F. Stassen-Stijns werd eis teren op de E 55 verwelkomd als de Z', millioenste bezoekster en daar door betekende het uitstapje voor haar slechts het begin van een groter avontuur. Tesamen met haar man, die een reisje maakte met het kerkkoor „St. Cecilia" uit Spaubeek (L.)werd haar namelijk een reis naar Amerika aangeboden. De heer Stassen keek tijdens de plechtigheid eens even naar de rivier waar op dat moment juist de „Nieuw- Amsterdam" kwam aanvaren als een tastbare belofte van wat het echtpaar te wachten staat. De reis naar de Verenigde Staten zal gemaakt worden mei de Holland-Amerika-Lijn. Op de Place Mindiale werd het echtpaar 's avonds nog een keer ge huldigd. De suikerprijs wordt per 1 Septem ber a.s. met 3 cent per kilo verlaagd. Dit als gevolg van, de afschaffing van de omzetbelasting op dit product. Eigenlijk zou de suiker hierdoor vier cent goedkoper zijn geworden, maar omdat de garantieprijs wordt verhoogd en het tekort uit het land- bouwegalisatiefonds moet worden ge dekt, is de prijsverlaging 90 cent per 100 k.g. minder dan het verdwijnen van de omzetbelasting zou rechtvaar digen. Die 90 cent komen namelijk aan het fonds ten goede. President Eisenhower heeft op de jaarvergadering van de Vereniging van de Amerikaanse Balie een toe spraak gehouden, waarin hij onder meer heeft verklaard, dat de topcon ferentie van Genève nieuwe hoop heeft gegeven, maar dat Amerika het oprecht, dat de Sovjet-Unie aan men sen en naties heeft aangedaan niet kan aanvaarden. Zo kan de verdeling van Duitsland niet gesteund worden door argumen ten, welke gegrond zijn op grenzen van taal en ras en de overheersing Brede kringen in Argentinië houden rekening met het spoedig uitbreken van een nieuwe zware kerkvervol ging. Na de massa-arrestaties van tal loze politici van de oppositiepartijen op het feest van Maria ten Hemel opneming. worden dagelijks vooraan staande katholieken lastig gevallen met schriftelijke bedreigingen en anonyme telefoongesprekken. Pasto rieën en kloosters worden bedreigd met „afrekening van de zestiende Juni", de dag der revolutie. Verschillende waarnemers zijn van mening, dat de Peronisten zich slechts nog met geweld en terreur kunnen handhaven en daarom de straat tot hun agitatiegebied willen maken. Ver scheidene malen werden des nachts kerkelijke gebouwen, vooral kloosters van vrouwelijke religieuzen en wo ningen van bekende katholieken, met rode verf beklad. „Democrazia", het officieuze blad van de regering heeft richtlijnen ge publiceerd voor de nieuw te voeren tactiek der Peronisten. Het blad ver deelt de oppositie in „tegenstanders" en „vijanden". De politieke partijen worden als tegenstanders gekenmerkt maar „de heerszuchtige clans en de Een negerpiloot van de Amerikaan se luchtmacht in Engeland heeft Woensdagmorgen met geweerschoten drie personen gedood en zeven perso nen verwond. De piloot, die in een vlaag van waanzin schijnt te hebben gehandeld, werd tenslotte door hem achtervol gende militaire politie aangeschoten, waarna hij zelfmoord pleegde. Voordien vond een wilde achtervol ging plaats over het strand tussen Broadstairs en Margate, waar de man zich onder de menigte had gemengd. Onder de slachtoffers bevinden zich een Amerikaanse piloot en een lid van de R.A.F.-politie. Drie Britse bur gers, onder wie een vrouw, en vier leden van de Amerikaanse luchtmacht, moesten met verwondingen in een ziekenhuis worden opgenomen. De piloot en zijn militaire slacht offers waren alle gestationneerd op de luchtbasis Manston. Zaak Schmidt De Nederlander P. H. .T. Kerseboom, die op 18 December 1953 te Djakarta in de zaak Schmidt werd gearresteerd, is Dinsdag in vrijheid gesteld. Hij moet zich nog wel regelmatig melden. Een inwoonster van, het Groninger dorp Wagenborgen beleefde de ver rassing van haar leven. Zij vond na melijk zo maar vijfhonderd gulden op straat. Het bleken briefjes van tien en vijf-en-twintig gulden te zijn, als het ware achteloos in het rond ge strooid. De vindster wist niet wat ze ervan denken moest, maar ze raapte de waardevolle papiertjes uiteraard vlug op. „Ik dacht eerst dat het reclame papieren waren", zei ze. Men acht het niet onwaarschijnlijk, dat het geld uit een passerende auto is gefladderd. De eigenaar is evenwel nog steeds niet komen opdagen. clericalen" gebrandmerkt als vijan den. De advocaat Roberto Ortiz, zoon van oud-president Ortiz, is Dinsdag gearresteerd. Hij wordt beschuldigd van gebrek aan eerbied voor het staatshoofd. Kwestie Kasjmir van landen kan niet meer gerecht vaardigd worden door overwegingen van defensieve aard. Een apparaat, dat binnen de gren zen van souvereine naties aan de politieke en ideologische ondermij ning werkt kan nooit als een cultu rele beweging voorgesteld worden. Een en ander komt misschien voort uit een mengsel van wantrouwen en vrees, aldus de president. Dit zou wel een verklaring doch geen verontschul diging vormen. De Amerikaanse dele gatie te Genève heeft het duidelijk gemaakt, dat er geen ware vrede kan zijn, als wij een status quo aan vaarden, die onrechtvaardigheid voor vele landen, onderdrukking van men selijke wezens op grote schaal en het verlammen van constructieve inspan ning door vrees in vele gebieden in houdt. Drie arbeiders zijn Woensdag ge wond geraakt bij een actie van de politie te La Seyne, by Toulon. Drie honderd stakende werklieden hadden een werf bezet en de politie trachtte hen te verdrijven. De staking was begonnen, toen de communisten weigerden een overeen komst te aanvaarden voor 12 procent loonsverhoging, die door de katholie ken en socialisten was ondertekend, Dat de communisten nog niet van plan zyn, hun vakbondspolitiek aan te passen aan wat Moskou op het internationale terrein te zien geeft, mag blijken uit de stakingen in Ham burg en Kassei, die dezer dagen zyn uitgebroken. In heide steden hebben de stakingen van de metaal- en werf- arbeiders zich gisteren noch uitge breid, nadat de communistische vak bondsleiders opnieuw agitatie hadden gevoerd. De vakbond der metaalbewerkers en de leiding der betrokken onder nemingen, die beiden evenzeer ver rast zijn door de wilde stakingen, hebben de gehele dag getracht d« arbeiders tot inkeer te brengen, doch zij zijn daarin tot dusver niet ge slaagd. In beide steden eisen de stakers onmiddellijke uitkering van duurte- toelage. De vakbonden hadden reeds voor de stakingsbeweging begon nieu we looneisen gesteld en de onder handelingen daarover zouden in Ham burg reeds op ^September beginnen. Daar in Zuid-Duitsland de lonen reeds verhoogd zijn, wordt er niet aan getwijfeld of de vakbond zal bij deze onderhandelingen een aanzien lijke verhoging kunnen doorzetten. De Oostduitse pers blijkt opgetogen over de stakingen. De politieke be schouwingen die er aan worden vast geknoopt, laten geen enkele twijfel aan de bedoelingen van de Westduitse agitatoren. Een Pakistaanse organisatie van boeren en arbeiders zouden hebben besloten, op 15 September met 10.000 van haar leden een „vreedzame in vasie" over de grenzen van het om streden Kasjmir te houden. India, dat thans het voornaamste en grootste deel van Kasjmir in handen heeft, past deze methode van „vreed zame invasies" in de Portugese ge bieden op het Voor-Indische subcon tinent zelf ook toe, teneinde een re geling van de tussen Portugal en India hangende kwestie te verhaas ten. De Pakistani zouden dan met de zelfde methode demonstreren voor - een regeling van de kwestie-Kasjmir. ren, afgebroken, zo IS van OII1' EGYPTE heeft de besprekin gen met Israël, die ten doel had den de spanning in het grens gebied van Gaza te verminde te Caïro medege- ciële zijde deeld. Eerder op de dag had generaal- majoor Burns, het Canadese hoofd van de wapenstilstandscommissie, een onderhoud gehad met premier Nasser over de methoden ter ver mindering van de spanning. Burns zeide na afloop de hoop te koeste ren, dat pogingen zouden worden gedaan, om de besprekingen te hervatten. Volgens een officiële Egyptische woordvoerder heeft Israël slechts ge tracht door de besprekingen politieke voordelen te behalen, die een einde zouden maken aan de bestandsover eenkomst. De besprekingen begonnen op 28 Juni en werden de vorige week voor onbepaalde tijd opgeschort, nadat bij een incident in het gebied van Gaza drie Egyptenaren om het leven waren gekomen. Zij begonnen in Juni op ad vies van de Veiligheidsraad der Ver. Naties, die in Maart de toestand in het grensgebied van Gaza had be sproken naar aanleiding van een bot sing waarbij 42 Egyptische en acht Israëlische soldaten waren gesneu veld. De Egyptische woordvoerder zei Woensdag, dat Israël een aantal aan vallen had georganiseerd op Egypti sche posten in het grensgebied, ten einde druk uit te oefenen. Vier Franse studenten vit Charle- vilie startten enige weken geleden voor een vijflandentocht met een auto uit 1925. Op een avond, tijdens een rit door de smalle straatjes van Den Burg op Texel, knalde er „er- pens" iets en het vehikel vloog in brand. Goede raad en reparatie waren duur... De bevolking van het vogeleiland bood echter de helpende hand en gezamenlijk zorgde men voor de benodigde penningen. Op gelucht en vol dankbare gevoelens ten opzichte van de Texelaars kon den de Fransen weer verder rijden. Bij het vertrek werd deze opname gemaakt van de toeristen en hun wagen (die zo te zien toch wel een perfecte koeling heeft...) BREDASE TELEFONISTES zaten gisterenavond eerste rang bij het spokenspel, dat geruime tijd in de hemel boven de Baronie werd gespeeld. Op aanwijzingen van een P.T.T.-ambtenaar waren zij de eersten, die hoog in de lucht het licht zagen, dat snel dan send voor hun ogen bleef rond scharrelen. „Een vlieger met een brandende lantaarn er aan", zeiden de meesten. De zaken werden anders, toen iemand actief met het vlieg veld van Gilze-Rijen had opgebeld en zodoende hoorde, dat men het lichtje daar ook in de gaten had en dat men er evenmin pre cies wijs uit kon. Maar als het licht werkelijk vanuit Gilze-Rijen was te zien, kon het geen vlieger zijn. Dan was die van zo'n afstand niet te zien. De telefonistes gingen wat dichter bij elkaar staan. En het hoge woord was er gauw uit: „Het zou best een vliegende scho tel kunnen zijn". HPIni„d„al (0PWindende) geval moeten J°n?ens J® de vliegende schotel S, sniPperdag hebben gehad Ze k mew rtV1'1 Zij stuurden hun licht- neeT Hft uur achtereen op en Snmi e* snelle snukken. Soms deden ze voor de aardigheid het licht uit. Maar het schor» telkens ook wee, aan en dan stond „et ding toch maar onomstotelijk te kijk. OPGEWONDEN TELEFOONTJES De telefonistes bleven niet de enige toeschouwsters. Militairen uit nabij gelegen kazernes, in volle vrede wan delende burgers en gasten op café terrasjes, gingen op de duur alle maal omhoog staan te kijken om daarna te zeggen, dat het „niets bij zonders" of „toch wel iets geks" was, al naar gelang hun fantasie strekte. Tenslotte kwamen ar ook redac teuren van Dagblad De Stem aan te pas. Zij werden door opgewonden te lefoontjes uit hun avonddienst ge sleurd. Nu moet even op voorhand worden gezegd, dat de ontwikkeling van een en ander hen in een grote staat van ongeloof had gebracht. Bij het eerste telefoontje keken zij aan dachtig uit het raam. Zij zagen niets, behalve een man, die dacht dat de belangstelling voor hem was bedoeld en riep, dat het hem goed ging. Bij het tweede telefoontje klommen zij ijverig op het dak van een belendend perceel. Zij zagen wederom niets. Bij het derde klommen zij zo hoog als het nieuwe Stem-gebouw reikt. Nu zagen zij het hele firmament aan sterren, maar die stonden er de nacht tevoren ook al. Zij zwoeren elke vorm van schotels af. De zaak werd anders, toen een on kreukbaar PTT-ambtenaar begon te bellen. Niet minder dan twee redac teuren stelden zich op zijn aanwijzin gen op en vertrouwend op eikaars vaste blik ontdekten zij „het" inder daad: een vaag licht, dat op een uiterst snel gespeeld wijsje scheen te dansen en dat in wit en zachtrood licht te keer ging als een seinlamp. Als het een vliegtuig was zou de piloot na de landing een afwijking hebben. Als het een vlieger met een brandende lantaarn was, zouden wij het vernuftige jongetje wel eens wil len zien, dat rijn speelgoed zo snel kan laten steigen. Als het een (ver- lic'.t) balonnetje was van het KNMI in De Bilt zou het door de wind moeten afdrijven. Maar nu dit: Wat was het dan wel? CONCRETE WETENSCHAP De kwestie werd nu op de spits ge dreven. Wij belden de KNMI op. ,,U bent de zoveelste", zei de weerpro- feet aan de andere kant van de lijn. „Ik kom vanavond niet aan weer kundige praatjes toe. Er bellen mij allerlei mensen op, die vragen hoe het nu zit met al die dingen in de lucht". „Ja", zo zeiden wij niet zonder trots, „en wij hebben ook nog eens een keer zo'n ding. Wat kan dat vol- gehs u zijn?" „Een verticaal zoeklicht", ried de KNMI-er. ..Of gewoon een stel vlieg tuigen". „Neen", zeiden wij, „het doet zus en zo". „Dan weet ik het ook niet meer", zei de man. En dat is de enige con crete wetenschap, die we van het spokenspel hebben overgehouden. De Britse autoriteiten hebben Woensdag de zwaar bewaakte hekken van het atoomcentrum te Harwell in Berkshire geopend voor 150 atoom geleerden uit meer dan dertig landen, w.o. de Sovjet-Unie, Tsjecho-Slowa- kije, Roemenie en Polen. Het was de eerste maal dat geleer den uit andere landen dan het Britse Gemenebest en de Ver. Staten het Britse atoomcentrum mochten bezoe ken. De geleerden waren per vliegtuig overgekomen uit Genève, waar zij de conferentie over vreedzaam gebruik van atoomenergie hebben bijgewoond. Zij werden bij aankomst in Harwell begroet door Sir John Cockcroft, de directeur van het atoomcentrum. In groepen werden de geleerden, die hun fototoestellen aan de ingang had den moeten afgeven, door gidsen en tolken langs speciaal ingerichte ten toonstellingen geleid. Zij konden o.m. van nabij vier reactors bekijken. Voor 17 ouden van dagen uit Den Helderdie met een groep een dagje uit waren in de hoofdstad, heeft het feest een benauwd slot gehad. Zij hadden genoten van een maaltijd in een van Amsterdams grote waren huizen en begaven zich wel uoldaait out ktuart ouer acht» toen het warenhuis dus al lang gesloten was, per moderne, snelle lift naar beneden. Toen ontstond een storing met het gevolg, dat de 17 ouden van dagen, samen met de l'ft-boy, vijf kwartier lang in de lift op gesloten bleven. Het was in het warenhuis met deze zomerse hitte toch al erg warm en het werd daardoor al spoedig uitermate benauwd in de lift. De lift-boy nam toen een kloek besluit: hij trapte een ruitje stuk, zodat toen vol doende verse, zij het warme, lucht binnenstroomde. Deze actie kostte de lift-boy overi gens een snijwond aan zijn lin ker enkel, hetgeen ook al niet bevorderlijk was voor de nood zakelijke gemoedsrust der pas sagiers. Om half tien waren de oudjes bevrijd.

de Stem | 1955 | | pagina 1