Mensen en Muzen Derde Tourprijs in linnenkast te Nommer Een Koninklijk verblijf op St. Maarten De Schelde als symbool van grootheid SCHULTE met W.K.-amateurs naar Rome g Bobet moest er bij sijn Tram reed op file auto's in Weer relletjes in Nantes IMP Vanmiddag zwemrace om de begeerde Schelde-beker Circuit van Frascati te zwaar? en ren iand Elsje Ruysscherwon een uitzet Laatste nieuws Kleurgrens in Ameri kaanse bokssport „Familie-portret" van v. Vllets Ook hier een tentoonstelling Kees Verschuren (Lamswaarde) 65 jaar schutter EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1955 lienst Be te Mid- door dok te Hein- Wolfaarts- ien en op Noome te e Driewe- •uyckx; dr Gelder- iendamme loutelande, e wordt de dokter E.M. boekhouder Provinciale Jaatschap- stjubileum. vele chefs er Meijers fdingenieur hem prees edewerker, Iministratie zich op lof- kwijt. Hij de Heer ikantoor te iiende was unctie van iankte hem ur voor de >tschap be- em de ge- Personeels- ser, dankte de jubilaris (e jaarlijkse >d hem na- fraaie, door le muziek- sprak de aanbieding »n een drie- e in welge- sprekers en jor hem tot n gemaakt, ebben velen gelegenheid Directeur ekschool en ïuziekgezel- ïeid geniet, bieden. B. met zijn wagen hing :len geladen om op zijn ir een volks- asseren, ge- als de volks- teriële scha- spoedig ter enderzoek in maakte een IEHALLEN egt men de ojecten voor illen. Komen ering dan is :heel volge- .30 en 9 uur: ing t.b.v. Mis- n Pater Kint, uur. ran Dijck 7.30 Chaplin, lm. uur: De Hand.Soc. De uur in Hotel mschieting bij uur. i: Marohendes 't Zit in de ter 8 uur: U aar. npia-theater 8 ïeater 8 uur: theater 8 uur: A star is 1 niet. mpark: Beeld ter 2, 4.30 en w moordenaar, ater 2, 4.30 en en ik. ia-theater 2.30, 5 uur: Staats- zondaren. 2.30, 5.30 en hieting bij Jos n 3 uur. Schie- 3 uur. Schie- De Batavieren, van Dijck 2.30 Chaplin. Dan- 6 uur. schieting bij L. de Bruyn. uur. Schieting ifé 't Hoekske :y Fair op het van pater Jans uur, theater 5 en 8 stelen. ïo business like Marchandes 't Zit in de A star is niet. heater 8 uur: mpia-theater 8 uur: Wij zon- 8 uur: De Dijck 2.30 ïusketier. Dan- uur. de Bruyn Schieting 't Hoekske van n 6 C. L. uur lafé show-film. Marchandes t Zit in de ln Amsterdam Vermoedelijk doordat de remmen weigerden is gistermiddag een tram- stel van lijn 4 op het Westeinde bü de Nicolaas Witsenkade te Amsterdam tegen een vrachtauto gereden, die m een file op de trambaan voor het stoplicht stond te wachten. Door de schok botste de vrachtwa gen tegen een personenauto, dia op haar beurt een vrachtauto weer een zetje gaf. De personenauto, die er tussenin zat, werd vrijwel geheel ver nield. Vrijdagavond openden de veilig heidstroepen het vuur op betogers in het centrum van de stad, nadat, zij te vergeefs hadden getracht de menigte te verspreiden. Er werd een persoon gedood, terwijl er drie werjden. ge wond. .Eigenlijk zou Bobet er ook bij moeten zijn, dan kon ik heni ook even bedanken" vond de heer de Ruysscher te Nommer Een onder Hfeofdplaat, toen we hem gisteren, vergezeld van twee „afgevaardigden" van de Z.T.C. uit Hulst de derde prijs in de Tour de France prijs vraag gingen* bezorgen. Zijn vrouw kwam ogen en handen te kort om de fraaie verzameling textielwaren te bekijken en op hun (voortreffelijke!) kwaliteit te toet sen. Eigenlijk was het Elsje van 6 jaar, op wier formulier die fantas tische prijs ter waarde van ongeveer 500 gulden was gevallen: een enorme doos vol met alles wat een huis vrouw maar in haar linnenkast kan wensen en dat in een uitvoering en een degelijkheid welke een gebruik van vele jaren garandeert. De heer P. Warnier, gesecondeerd door de heer J. C. Meijs, bood de fraaie prijs namens de Zeeuwse Tex tiel Combinatie te Hulst aan. Het gezin kan de grote hoeveelheid pri ma spullen best gebruiken: de heer de Ruysscher en zijn vrouw hebben 11 kinderen en dan kun je wel wat lakens, handdoeken, slopen enz. enz. aan. ,,Ik had vast een plank in de kast leeggemaakt" zei de ietwat ont hutste mevrouw de Ruysscher, „maar ik zal wel een hele kast nodig heb- ven." Het waren spannende dagen ge weest, nadat vaststond dat de tijd op Elsje's formulier juist was. Een kennis, die langs kwam, trof me vrouw de Ruysscher bij het ophan gen van de was. „Gooi die oude spullen nu maar weg" riep hij „je krijgt een hele nieuwe uitzet!" Ook haar man was best over de prijs te spreken. Zijn collega's hadden op de dag van de laatste etappe de tijd van de winnaar gehoord: een van hen was er tien seconden naast. „Maar dan zit ik er precies boven^ op!" riep hij uit. Er is in de dagen dat nog niet be kend was welke prijs ze zouden krij gen door de de Ruysschers veel „ge- prognostiekt". De vrouw des huizes gaf haar duidelijke voorkeur te ken nen voor die linnenuitzet. En daar was hij nu. Een gelukkig gezin heb ben we daar in Nommer Een ach tergelaten. Een arrondissements rechtbank te New Orleans heeft Donderdag het reglement onderschreven van de ath- letiek-commissie" van de staat Loui siana waarbij bokswedstrijden tussen blanke boksers en negers worden verboden. De rechtbank deed deze uitspraak in een geding dat Joe Brown, een neger lichtgewicht uit New Orleans, aanhangig had gemaakt tegen de athletiekcommissie. Brown had ge ëist, dat het verbod voor „gemeng de" bokswedstrijden zou worden op geheven. Rijvers naar St Etienne Kees Rijvers Is van zijn oude club Stade Francais overgegaan naar de Franse profclub St. Etienne. Hier mede zijn dus tevens alle geruchten uit de wereld geholpen, dat Rijvers toch nog voor een Nederlandse club zou uitkomen. Rijders in Luik-Rome- Luik op terugtocht In de nacht van Donderdag op Vrij dag hebben tal van équipes, die deelnamen aan de Rallye Luik- RomeLuik, strafpunten opgelopen b|j Sienna. Na Sienna, toen 1639 km waren afgelegd, waren er nog 101 wagens in de strijd, waarvan 32 zon der strafpunten. Dij dezen bevond zich ook de NederlandsFranse com binatie Gatsonides—Bourelly. Hoewel het weer uitstekend blijft is de rit dit jaar buitengewoon zwaai Op het traject tussen Ortesie (904 km) en Arabba (944 kmi na de be stijgin^ van de Stella-Pordio, werden er weer 7 uitvallers genoteerd, zodr.t thans reeds 15 deelnemers de strijd staakten. Bovendien liepen 24 deel nemers, die nog een blanco register hadden op dit traject strafpunten op Op het 100 km lange stuk tussen Cortina d'Ampezzo en Agordo (1.07) km), waarin de bestijging van de Passo di Falzarego op 2,105 m. hoog te viel er wederom een uitvaller, de 16e te noteren. Te Rome (1865 km) bestond grotl belangstelling voor de doortocht van de 101 overgebleven rallyerijders. On de terugweg wachten hun nog 32 cols die de rijvaardigheid van de bestuur ders en de deugdelijkheid' van het materiaal aan een zware proef zuilen onderwerpen. Tennis-titel dames dubbelspel veroverd De kampioenen in het damesdubbel spel v. d. nat. tenniskampioenschap pen die in Scheveningen worden ge speeld, zijn bekend. Het zijn Fenny ten Bosch en Nel van der Storm-Hermsen. De eindstrijd tussen dit paar en Francine Ferir - mej. F. Fikenscher is kleurloos geweest. De uitslagen waren 6-3 en 6-1. Zeeuws elftal gewijzigd In het Zeeuws KNVB-elftal, dat vanmiddag te Goes tegen het Neder landse Zaterdagmiddag.elftal zal aan treden, zal de plaats van van der Weel (Zeel.) op de linksbackplaats worden ingenomen door W. Jansen, van Corn. Boys. Het bezoekende elftal zal er als volgt uitzien: Doel: Schouten (Blauw Wit), achter Wilhelm (SNL) en Krijgsman (ARC); rechts half Nieuwstraten (Zw. Wit '28); spil: v. d. Nagel, Rijnsburgsche Boys); linkshalf: Molema (Terleede); rechtsbuiten: Bout, (Huizen); rechts binnen: Kerkdijk (Sparta. Enschede): midvoor: v. d. Berg (TSC); links binnen: Ruiter (Zuidvogels)links buiten: de Priester (Zw. Wit '28). W. van Est 10e in Charleroi Te Charleroi heeft de Belg Bran- kart een criterium voor Tour de France-renners gewonnen met een tijd van 1 uur 40 min. voor de 60 k.m. van het parcours, Wim van Est werd met nog enkele andere renners ex aequo 10e ge- plaats op 45 sec. De Italiaanse wielerbond' zal het congres van de U.C.I., dat 26 Augus tus te Rome wordt gehouden, voor stellen de afstand voor het wereld kampioenschap op de weg voor profs op het circuit van Frascati met een ronde van 20.938 km te bekorten tot in jtbtaal 13 ronden of 272,194 km. De afstknd voor de amateurs zou ge handhaafd' moeten blijven op 9 ron den of 188.442 k.m. Aanleiding tot dit voorstel vormden de ervaringen, opgedaan tijdens de selectiewedstrijd van 14 Augustus, toen de Italiaanse profs op het circuit voor het wereldkampioenschap 11 ronden (230.318 km) moesten rijden. De moeilijkheden van het circuit en in het bijzonder ook de grote hitte hadden zo'n verlammende invloed, Militaire zwemtitels Onder buitengewoon fraaie weers omstandigheden werden gisteren te Haarlem de nationale militaire zwemkampioenschappen gehouden. Deze wedstrijden werden een groot succes voor de bekende Robben- zwemmer Willemse, die op drie vrije slag nummers de eerste plaats wist te bezetten. Zowel de 100 meter vrije slag als de 400 en 1500 meter won hij in grootse stijl. De 200 meter schoolslag was voor de marinier J. van Zijl, de 100 meter vlinderslag werd gewonnen door de 2e luitenant J. Hofman, terwijl de 100 meter rugslag een zege bracht aan soldaat D. van Veen. Het nummer schoonspringen werd gewonnen door korporaal ID. Mook- hoek van de vliegbasis Woensdrecht. dat slechts 17 vsn de in totaal 63 ge starte renners de finish haalden en dit in weerwil van het feit dat juist de Italianen aan hoge zomertempe- raturen gewend zijn. Ook Fausto Coppi heeft d'ezer dagen verklaard dat het wegkampioenschap voor profs dit jaar zeer zwaar zou worden, in verband met de grote af stand, de l.ange stijgingen en de vre selijke hitte. „Eihd Augustus kan men Rome en omgeving alleen, met een lakoven vergelijken", zei Coppi. der zwemmen mee G. de Bruyn van Neptunus en de Zeeuwen C. de Rijk (Luctor et Emergo) en S. Ventevogel, (Scheldestroom) en S. Ventevogel (Zeehond). Tot de zwemmers behoren verder twee Britten, die speciaal voor de Scheldebeker-zwemwedstrijd zijn overgekomen. Derde remise van Donner in Gothenburg Vrijdagavond zijn in het interzonaal schaaktourooi de partijen voor dë vierde ronde gespeeld. De Nederlan der Donner behaalde daarin in zyn partij tegen de Rus llivitsky voor de derde maal in dit tournooi een re mise. De verdere uitslag-en luidden: Pe- trosian (Rusl.)Geiler (Rusl.) 0.5 0.5; Szabo (Hong.)Bronstein RuCsl.) Scliieting in s Heerenlioek 0.5—0.5 De uitslag van de schieting van Keres (Rusl.) Spassky (Rusl.) 1 0 Concordia" te 's-Heerenhoek luidt: Guimard (ArgentJ—Pilmk (Arg.) Hoofdvogel: A. de Jonge, Heinkens- 0.5-0.5; Filip (Tsj. Sl.)-Bisguier zand' le klep: P. Rentmeester, Ove- CV.S.) 0,5-0,5; Stahlberg (Zweden) zande; 2e klep: H. Driedijk, Wol- Medina (Ven.) 0.5-0.5; Unzicker faartsdijk; 3e klep: A. de Jonge, (West DidRabar (Zd. SI.) O.o—0.5, Ovezande- 4e klep: J Boonman, Sliwa (Polen)—Pachmnan (Tsj. SI.) 's-Heerenhoek. De zijvogels waren i 0.5—0.5; Fuderer (Zuid SU—Panno voor C Vermue, 's-Heerenhoek en P. (Arg.) afgebroken; Najdorf (Arj Rentmeester, Ovezande. De kallen I was deze ronde vrij. waren voor G. van Wingen, Elle j Na de vierde ronde leidt nog steeds 'woutsdijk; C. Raas, Ovezande, P. j de Rus llivitsky met 3 punten uit 4 Pantus, Ovezande en P. Boonman, partijen)Donner is met 1.5 punt ui Coeb. vier partijen 14e. Een select veld zwemsters en zwem. mers zal vanmiddag deelnemen aan de zwaarste zwemwedstrijd, die Ne derland kent: de Scheldebekerzwem- wedstrijd. Tussen Breskens en Vlls- singen vijf kilometer in vogel vlucht, maar belangrijk langer ..in de practijk" zal de kostelijke trophee worden bevochten. Bij de dames zijn favoriet het zes- tien-jarige Robben-zwemstertje Lenie de Nijs en de bekerhoudster van vo rig jaar, mej. A. Meinsema. Uitermate benieuwd is men naar de prestaties van de Bredase Surae-zwemsters A. van Gerwen en L. Tammen en de Bergen op Zoomse deelneemsters M. Meesters en Ria Aarts. Bij de heren behoort A. Kayser van de Robben tot de sterksten. Ver- Te Rupelmonde werd, op initiatief van de dichter Bert Peleman het Scheldemuseum geopend. Deze opening ging met grote feesten en plechtigheden gepaard. De voornaamste Vlaamse kunstenaars, wier werk verband houdt met deze rivier: schrijvers, schilders en wetenschappelijke persoonlijkheden, waren bijeen gekomen teneinde dit heugelijk feit te vieren. In optocht trok men van de steiger, waar de ..Flandria" het gezelschap had doen landen, door het feestvie rende et. geheel versicde dorp, ter wijl drie muziekkorpsen (muziek- maatschappijkens, zegt men daar) de kasseien uit de straat bliezen. Burgemeester en Schepenen hadden het waterslot van Rupelmonde (een zeer oud kasteel, dat ten dele is blij ven bestaan) voor het museum be schikbaar gesteld. Links en rechts van de wentelende trappen waren vertrekken Ingericht voor de attribu ten, die de medewerkers hadden afgestaan. Zo waren de vissers der Schelde rijkelijk vertegenwoordigd door oude en nieuwe korven, door ankers en stuurrad en zelfs een 80 c.m. lange opgezette snoek kreeg een ereplaats. In de benedenkamers stonden vele opgezette Schelde-vogels. De trappen waren gedrapeerd met netten en in de vensternissen zagen langsnavelige reigers en vinnige steltlopertjes U aan. Er waren vertrekken gewijd aan de Scheldeschilders en schrijvers. Hu- bert de Vries, Emile Verhaeren, Jan Hammenecker (pr.), Lode Scheltjens, en Tony van Os waren rijkelijk ver tegenwoordigd. De abdij van Bornem had bijzondere boekwerken en fauna afgestaan, terwijl ook de beroemde aardrijkskundige Mercator, voor wien in Rupelmonde een standbeeld staat, een eigen vertrek was inge ruimd. MAAR MERCATOR GENOEMD. >ra: niet, A star is l'jj'f? Olympisch Stadion te Am- jJt?lm,.werden Donderdagavond i eri]atlonale wielerwedstrijden Amit J1 0ni de Grote Prijs van Amsterdam voor sprinters en stay ers. - De foto toont de winnaar van de Grote Prijs voor de sprinters, de Nederlandse crack Arie v. Vliet, met zijn beide zoontjes. Het museum is ook naar deze ge leerde, het Mercator-museum ge noemd. Aan het gastmaal werd het woord gevoerd door de vertegenwoordiger van de bronnen der Schelde, de heer Grijpdonck; prof. Seele sprak voorde d .schelde en de dichter Martien Beversluis uit Veere, voor de Neder- ®chelde, waarbij hij een door n^,^gevCur,even hymne voordroeg: m?H H„nChilde"' welke hymne op aan'wli1 papier >n handschrift Rumnoiü, jester en schepenen van Rumpelmonde als bijdrage voor het rTS ,Werd Sverhandigd. Knninvi v,v? e de Gouverneur des on rie m,,1. woor,d' Waarna het feest ?L in ™arkt met spel en dans tot r.i. o nac,ht w!rd v°ortgezet. Gans Rupelmonde was in feest- d.6 Sche>de*od Scaldis dook uit het water en bracht zelve de ep weldige snoek mee. Het ging er Vlaams toe en de omtrek was samen gestroomd om dit festijn luister bij te zetten. Gentse kop en krentebrood werden eer aangedaan, terwijl oude vissers en bejaarde kantklosters met elkaar walsten of ze nog twintig waren. Op de terugvaart der „Flandria" werd reeds het plan besproken om niet alleen de propaganda voor dit eerste Scaldis-museum te stimuleren, doch ook rijpte toen reeds de ge dachte om tentoonstellingen te orga niseren in het komende jaar, die de provincies Henegouwen, Oost-Vlaan- deren en A twerpen zouden betrekken in een algemene en brede huldiging van deze voorname stroom. Na de besprekingen die daarna ge voerd zijn, werd dan ook besloten om in de maanden Juli, Augustus 1956 een grote expositie te houden in de steden Antwerpen, Gent en Doornik. Men wil met deze tentoonstellingen het bewijs geven van de geweldige invloed, die de Schelde had en heeft op het artistieke, economische en commerciële leven van België. Zo zullen er stellig hoogst interes santé kunstwerken worden tentoon gesteld op het gebied van architec tuur, beeldhouw- en schilderkunst, terwijl ook goudsmeedkunst, minia tuur, weefkunst, boekdrukkunst en literatuur zullen worden vertegen woordigd in rijke mate. Antwerpen zal het exempel geven der barok, Doornik zal de Romaanse periode belichten en Gent de Gothlek. OOK IN NEDERLAND? Er zijn plannen, en wellicht zijn zij op dit moment reeds in een ver gevorderd stadium, om ook Frankrijk en Nederland in deze Schelde-propa- ganda te betrekken. Indien de belang stelling groot genoeg is, denkt men er aan ook in ons land (en Zeeland is daarvoor de aangewezen provincie) deze belangwekkende expositie te houden. Het was misschien een bijzondere bijdrage, indien men op deze expo sitie ook de Zeeuwse Schelde, de Schelde waar zij zich verbreedt tot geweldige meerwijdte en sterft in zee, te doen vertegenwoordigen in haar speciale flora, fauna en alles wat in kunst onze Zeeuwse Schelde betreft. Indien men daarvoor zou voelen (en het zou de attractie ten zeerste ver hogen) zou het zeer stellig nodig zijn reeds nu deze plannen te bespreken en het benodigde materiaal te ver zamelen. De Schelde is voor Vlaanderen wat voor Nederland de Rijn is, maar ook de Schelde met haar zijtakken omvat een gebied, dat in hoge mate en in brede zin met het Zuid-Nederlandse leven te maken heeft. In October a.s. zal HM. de Konin gin een bezoek brengen aan de Ne derlandse Antillen en Suriname. Op het ogenblik wordt er op het eilandje St. Maarten druk gebouwd aan het .Little Bay"-hotel, waar H.M., voor zij doorgaat naar Suri name enkele dagen rust zal nemen. De foto geeft een beeld van het in aanbouw zijnde hotel. Het zal bestaan uit een hoofdgebouw, om geven door enkele paviljoens. Vandaag viert Kees Verschuren te Lamswaarde een zeldzaam jubileum namelijk het 65 jaar schutter zijn. Het was in 1890, dat de toen 17- jarige Kees door een buurman ge vraagd werd om in zijn plaats eens een keertje te willen meeschieten op de hoge prang. Schuchter aanvaard de hij het verzoek doch toen bleek alras dat de knaap schutterscapaci- teiten bezat, want hij schoot verschil lende vogels en won daarmede maar even f. 21,50, een kapitaaltje voor die dagen. Overgelukkig met zijn suc ces sloot Kees zich aan bij de toen malige sociëteit „De Volharding". Later werd de handboogmij. „De Vrede" gesticht voor schietingen op de liggende wip en het was Kees, die bij de oprichters behoorde. Geduren de zijn 65-jarige schuttersloopbaan is Kees Verschuren tweemaal koning geweest. Ondanks zijn hoge leeftijd Kees is thans 82 jaar - gaat hij nog regel matig schieten en weet hij zijn vo geltjes nog te raken ook. Hedenmiddag zal de jubilaris door de Handboogmij. „De Vrede" worden gehuldigd en zal er een grote jubile- umschieting plaats vinden in het so ciëteitsgebouw bij Al. van Driessche. Zierikzee heropent sportpark ..Baimiiik" Hedenmiddag wordt het sportpark „Bannink" te Zierikzee dat door de ramp van Februari 1953 een hele tijd niet meer bespeelbaar was, of ficieel heropend door de burgemees ter jhr mr Schuurbeque Boeije. Het stedelijk muziekkorps „Kunst en Eer" zal de plechtigheid opluisteren. Ter gelegenheid van deze heropening zullen Zaterdag en Zondag sportwed strijden worden gehouden, en wel athletiek. korfbal- en voetbalwedstrij den. Aan de athletiekwedstrijden ne men enkele buitenlandse gasten deel. Gerrit Schulte „le fou pedalant" is geen vreemdeling in het Jeruzalem van de wielerwereld. Niet voor niets is hij door de K.N.W.U. belast met de technische leiding van de Neder landse amateurploeg, die Zaterdag 27 Augustus zal deelnemen aan de wereldkampioenschappen op de weg, op het circuit van Frascati nabij Rome. Blonde Gerrit heeft de amateurs die door de sportcommissie van dr K.N.W.U. voor deze wereldstrijd wer den aangewezen, dezer dagen voor een laatste bespreking in zijn res taurant te 's Hertogenbosch bij el kaar gehad. De blonde Bossche reus heeft aan het zestal veie goede raad gevingen verstrekt waaruit duidelijk bleek, dat Gerrit het zeer goed voor heeft met zijn zes ondergeschikten. Piet van den Brekel, de meest er- vare-- man voor dit soort wedstrij den - hij reed in 1952 te Luxemburg naar een eerste plaats, maar werd gediskwalificeerd - Moes Stolker, win naar van de jongste Ronde van Lim burg, Jan Rol, Arie van Steenselen, Schalk Verhoef, nationaal amateur kampioen van Nederland op de weg en Arie van Wetten, allen hebben de raadgevingen van Gerrit Schulte stevig in d# oren geknoopt. „LUISTEREN." milimeter verschil in de aankomst te bespeuren, doch de Italiaan werd win naar, omdat v. d. Brekel tegen de re glementen gezondigd had, door het aannemen van een reserve-fiets op een plaats, waar dit niet toegestaan was. OP DE FIETS. Maandagmorgen wordt in Den Bosch het startsein gegeven. Met twee auto's bestuurd door Gerrit Schulte en diens koppelgenoot Gerrit Peters uit Haarlem, wordt tot nabij Zurich gereden. Dinsdag wordt de reis door Zwitserland voortgezet, waarbij de coureurs, onder leiding van Schulte - die eveneens op de fiets meepeddeit - van 's morgens acht tot na de middag op hun race- kar kruipen. Woensdag volgt hetzelfde program ma, tot men op ongeveer 150 km. van het parcours een hotel gevonden heeft, waar de ploeg tot in de och tenduren van de wedstrijddag zal vertoeven. Dit programma, door Schulte aan de KNWU-sportcommissie voorge steld en ook aanvaard, wijkt in alle neem slechts binnen de vastgestelde opzichten af van de programma's, GERRIT SCHULTE Nu ploegleider tijden en alleen op de daartoe aan gewezen plaatsen verzorging aan." Zo'n geval van „niet luisteren" opgesteld bij vroegere wereldkam pioenschappen. Ook het Limburgse sportcommissie-lid, burgeméester J. „Luisteren en goed trainen" zo zei blonde Gerrit „is een eerste vereiste Doe in de wedstrijd geen domme dingen. Let op al je tegenstanders en heeft onze Piet van den Brekel drie H. Martin van Hoensbroek en diens jaren geleden wel heel duur moeten collega's M. Koot en J. de Voogd, betalen. Met de Italiaan Carlo Cian- die bij de bespreking in Den Bosch colo stevende de Echter amateur aanwezig waren, konden er volledig toen op de finish-lijn af. Er viel geen vrede mee hebben. VAKBEKWAAMHEID SMIDSBEDRIJF. Bij de te Amsterdam gehouden examens voor vakbekwaamheid smidsbedrijf slaagden J. J. Beijne te Oosterland; A. Bolle te Zierikzee, B. van Dongen te Brouwershaven, P. J. van Felius te Nieuwerkerk, J. v. d. Have te Oosterland, W. M. Kesteloo te Nieuwerkerk, A. P. en P. C. Kloet te Dreischor en J. W. Kooman te Noordwelle. GOES, 19 Aug. Export- en industrie- veiling: Dubb. pr.bonen 1 34, 2 29.20-30.95, afw. 20-20.45. Perzikappel AA 38, A 40, Bic 33.10—33.60, 1 gr. 38, 1 31.70, 2 21.30 Early vict. 1 gr. 28, 1 20.50-20.85, 2 11.70- 12.10. Manks Codlin A 40, 1 gr. 37. Pree. de Trev. A 70, B 63, Bic 47-47.80, C 43, 1 gr. 60, 1 44. Gewone veiling: Per zikappel K 26-31, F 12-17. E. vict. K 11» 14, F 3-7. Manks Codlin K 21, Pree. de Trev. 27-38. Bramen p. doos 19-21. Czar- pruimen 1 21-35, 2 6-22, gr. 16-30, F 8-10. Ontario I 26-44, 2 7-17, gr. 10-29, F 6-16. Washington 1 18-40, 2 7-15, gr. 12-22, F 13-16. Mons. Hative 1 42-46, F 20. Groen ten: kropsla 5-10; komkommers 16-27; bloemkool 13-35; tomaten 28-50; stok- snijbonen 24-37; trospr.bonen 28-45; pronksnijbonen 26; bosselderij 6; Kro ten 5-50; uien 3-5; andijvie 9-10; gr. sav. kool 7; bintjes 11-12; augurken 20-81; meloenen 52-129. KAPELLE, 19 Aug. Industrie- en expörtveilirig: 'Dubb. princ.bonen 1 29.10, 2 25.30-25.60. Appelen en peren: Perzik rode zomerappel A 41.40-41.60, BC 35.60- 36.10, 1 gr. 38.70-39.50, 1 33.60-34.50, 2 24.70-26.30, K 28.20-29.30, fabr. 16.70-17.50, val 6.40-7.50. Early vict. 1 gr. 30.50, I 21.90, 2 13.20, K 15.60-16.30, fabr. 8.60, val 3,10. Manks Codlin A 40.85, K 15.30. Pree. de Trevoux A 65.50-67, BC 43.20- 45.90, 1 gr. 56. 1 38.80-39.30, K 89.80-40.04, fabr. 17.50-2^0. Verpakt fruit: Scarlet Pimpernell 4xA 105, 3xA 92, A 83, B 66, C 42, idem los 1 gr. 75, 1 47. Gewone aanvoerveiling: Bramen p. doos 1 18-23, 2 15-18. Framb. p. doos 1 34-72, 2 27-32. Loganbessen p. doos 1 39. Perziken 2-9 p. st. Pruimen: Czar 1 29-63, 2 15-25. On tario 1 25-44, 2 12-21. Reine Cl. d'Ouillins 1 22-39, 2 10-20. Mons. Hative 1 43-78, 2 25. Belle de Louv. 1 20-47, 2 12-16. Wijn pruimen 1 27, 2 9. Golden Japan 1 81. Utility 1 25-41, 2 10-14. Tomaten A 52, A idem 31, B 41, C 31-42. Zure morellen 2 7-9. Rode bessen 2 73. Pree. de Trev. 1 38-41, K 26-35, fabr. 17-27. N.H. suiker peer 1 gr. 18, 1 16-18, 2 9-12, K 12, fabr. 5-8. Perzikappel 1 36-39, K 18-28, fabr. 13-21. Early vict. K 14, fabr. 6-8. Yellow transp. K 33. Zomerlouwtjes 1 24. Beauty- of Bath 1 47, 2 12. Bruine herepeer 1 26, 2 14. Gr. aardappelen 9-15, bonken 15, 2 8-9. Groentenveiling: Uien 6,5-7; snij bonen 21-34; kroten 8; augurken 1 81- 104, 2 27; kropsla 3-11; Tresprinc. 45-47; bloemkool 9-30; andijvie 6-8; komkom mers A 13-17, C 8. bosselderie 5-7,5; rabarber 3,5-4; wittekool 5; sav.kool 7. LEEUWARDEN, 19 Aug. 160 stieren 2,40-2,60 p. kg. slachtgew. 160 slachtkoeien le kw. 2,48-2,70, 2e kw. 2,30-2,47, 3e kw. 1,95-2,12; 852 melk- en kalf koeien 500- 925; 175 pinken 240-475; 299 graskalveren 130-240; 107 nuchtere kalveren 39-60; 695 vette weideschapen en lammeren 60-100; 422 vette varkens, oude varkens 1,30-1,40, vette biggen 1,50-1,55; zouters 1,62-1,67; 265 biggen en lopers, biggen 35-55, lo pers 56-95; 39 bokken en geiten, geen notering; 149 paarden 500-925; totale aan voer 3323. - Overzicht: Stieren, aanvoer ruim, stemming willig, zware soorten prijzen iets gedrukter, lichtere soorten prijshoudend. Melk- en kalfkoeien, aan voer matig, stemming rustig, prijzen ge lijk. Pinken, aanvoer kort, stemming lui, duur. Graskalvexen, aanvoer kort, stem ming lui, duur. Nuchtere kalveren, aan voer zeer kort, stemming willig, prijs houdend. Varkens, aanvoer zeer kort, stemming lui, oude varkens lager in prijs. Vette biggen ^eluk in prijs, zouters iets hoger in prijs. Biggen en lopers, aanvoer kort, stemming lui, prijzen niet hoger. Schapen, aanvoer zeer kort, stemming rustig, prijzen niet hoger. Lammeren, aanvoer zeer kort, voor export bestemde soorten stemming beter, prijzen stijver. Paarden, aanvoer ruim, stemming lui, prijzen duur. TERNEUZEN, 19 Aug. sla 3-8; bloem kool A 25-30, B 12-14, C 9; gr, komkom mers B 15-16, C 8-13; witte komkom mers A 12-17, B 10-17, C 11-12; peen 2 10-13; kroten 5-6; uien 8; eerstelingen 1 10.70-14.10; bintjes bonken 15.50-15.80, 1 10.70-11; eigenheimers 1 11.40-12.30; stoksnijbonen 20-27; princ.bonen 2 20-38; wagenaars 15-16; kroten 4,5; rodekool 4,5-6; sav.kool 4,5-9; waspeen 10; prei 42-48; tomaten A 45-53, B 51-53, C 37-40; uien 7-9. Appelen: Perzikrode zomer appel A 28-40, BC 26.40, H gr. 28.40-46, Hl 26.40-40, H2 19.40-29, K 23-33. F 17-27. Yellow transp. H2 27-31, F 20-33. Overige soorten appelen 3-21. Pruimen: Czar 1 45.51, 2 24-38, gr. 32-36, F 22-37. Onta rio 2 30-34, gr. 40-42, F 26-35. Washington 2 30-33, gr. 36-43, F 29-38. Mons. Hative gr. 30-38. Overige soorten pruimen 6-19. Druiven 1.84-2.08. Peren: Pree. de Trev. A 65.80-69. B 57.20-64.10, C 41.40-58, H gr. 45.40-62, Hl 43.40-48, H2 exp. 33.40-41, H2 16-23, K 25-40, F 20-25. Bruine he renpeer K 19-30, F 13-23. Mannheim 362 0.13), Kaub 275 (—0.03), Trier 108 (—0.03), Koblenz 263 (—0.01), Keulen 244 (—0.02), Ru- hrort 446 (—0.07), Lobith 1064 (—0.08) Nijmegen 845 (—0.08), Arnhem 849 (—0.07), Eefde 365 (—0.11), Deventer 268 0.01), Namen La Plante 154 0.03), Maastricht hoofdsluis 4385 (+0.03), Borgharen 3867 (+0.21), Belfeld 1084 (—0.20), Grave 466 (+0.03.)

de Stem | 1955 | | pagina 3