OPSTOOTJES IN AMSTERDAM Stakers belegerden N.V.V.-gebouw Nieuwe wetenschap kan de mensheid dienen AUTO werd door DIESEL GEGREPEN - 2 DODEN JONGELUI PLEEGDEN OVERVAL in OOSTENDE Twee zware jongens ontsnapten, maar niet voor lang In de havens lag het werk voor een groot deel stil „Nog slechts begin een Moskou biedt vergoeding aan President en overgrootvader ALS MEN HAAST HEEFT. Maria Toet kan niet blijven „Kabelbaantje"over de gracht r MOOI, MAAR DUUR DAGBLAD VOOR ZEELAND 2000 Geleerden vergaderen Vliegersvrouw bleek hertrouwd Zij dacht dat haar man was omgekomen Na, v. vliegramp bij Woronesj Koningin en Prinses naar Noorwegen Tussen Purmerend en Hoorn: Minder wind Zuid-Korea Spanning neemt nog toe Vordering afgewezen Onverwacht goede vangst KINDJE GEDOOD DOOR VALLEND vliegtuigonderdeel Costuums uit het magazijn TABAKSGROSSIER CONTRA KARTEL Extra korting gegeven In Tirol t TWEE MEISJES ZWAAR GEWOND Oudste zuster van de H, Vader overleden Kamerleden naar Zeeland 95e JAARGANG No. 21914 Uitgave N. V. Uitgevers Mij Neeriandia Verschijnt elite werkdag. Bureaux: Breda. Reigerstraat 16. Tel.: Directie. Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad C. J. v. Hootegem, Mi Dr A. J J. M Mes Mr H. M. L. de Rechter, L. J v. 't Westende P. V. M. Vercauteren Abonnementsprijs bi. vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 9 AUGUSTUS 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.S5 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse EUandenT^IiTwel^T^^^ v°°r Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraa, 56, Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Zoals men op pagina 3 van dit blad uitvoerig kan vernemen, is gisteren in Genève een conferentie begonnen die de drempel van het atoomtijdperk markeert. Tweeduizend geleerden uit 72 landen nemen eraan deel en hoe belangrijk men de conferentie acht, werd uit de woorden van de eerste inleiders al duidelijk. Professor Bhabha, de Indische voorzitter van de bijeenkomst, citeerde een waarschuwing van professor Einstein, volgens welke de ontketende kracht van het atoom een einde kan maken aan alle rr^nselijk leven op aarde. „Een nieuwe denkwijze is essentieel om het mensdom te laten voortbestaan". Mogelijk - aldus de voorzitter - dat de huidige aanwending van de atoomenergie ooit zal worden gezien als een Primitief begin. Als ook de kernenergie van de waterstofbom voor vredesdoeleinden kan worden toe- gepast (wellicht binnen twintig jaar), zou het energieproblegm voor altijd zijn opgelost. Een woordvoerder van de Ford-automobielfabrieken heeft verklaard, dat de directie een bedrag van een millioen dollar beschikbaar heeft gesteld voor het toekennen van prijzen voor opvallende verrichtingen op het gebied van het kernsplijtingsonderzoek. De prijzen zouden jaarlijks worden uit gereikt. Maarschalk Boelganin, de Russische premierzegt in een boodschap aan de conferentie dat de Sovjet- Unie grote waarde hecht aan de ontwikkeling van de samenwerking „om de grote krachtige ontdekkin gen van onze tijd aan te wenden voor het ewlzijn van de mensheid. Op 16 October: Herdenking encycliek van de opvoeding In katholieke onderwijzerskringen is een comité gevormd voor de vie ring van het zilveren jubileum van de encycliek ,,Divini illius magistri". Het staat thans reeds vast, dat de herdenking wordt gehouden op Zon dag 16 October. Die dag zal mgr. dr. Alfrink in Utrecht een H. Mis op dragen, die door de KR.O. wordt uitgezonden. Tijdens deze H. Mis zal Mgr. Alfrink in een toespraak de betekenis van de encycliek voor het katholiek opvoedingswerk in gezin en school bespreken. Aan alle kerken zal voorts die Zondag na afloop van de H. Missen een gedenkschrift worden uitgereikt, waarin de inhoud en de betekenis van de encycliek aan de ouders worden duidelijk gemaakt. DE 42 NEDERLANDSE scouts die deelnemen aan de Jamboree in Ca nada, zijn gisteren met de ,,Groote Beer" uit Rotterdam vertrokken. Ze werden uitgeleide gedaan door Baron van Voorst tot Voorst, hooofdcommis- saris van de Katholieke Verkenners en dr. J. S. Zaneveld, hoofdcommis saris van de vereniging ,,De Neder landse Padvinders." EEN ZEER zware regenval, die ge paard ging met een orkaan, heeft op het eiland Saba grote schade berok kend aan wegen, huizen en gewassen. Omdat men tijdig gewaarschuwd was, deden zich geen persooniyke ongeval len voor. IN HET PALEIS van Justitie te Saigon is Maandag een bom ontploft, waardoor schade werd aangericht op de eerste verdieping van het gebouw. Er waren geen slachtoffers. Een van de elf uit Chinese gevan genschap ontslagen Amerikaanse vliegers, Daniël Schmid, heeft van Tokio uit een transoceanisch telefoon-, gesprek van twintig minuten gevoerd met zijn vrouw Una, die tijdens zijn afwezigheid opnieuw in het huwelyk is getreden en wel met de houtvester Alford Fine. Zij had aangenomen dat haar echt genoot was omgekomen. Volgens de advocaat van mevrouw Schmidt heeft zij na dit telefoonge sprek althans voorlopig van de houtvester afstand genomen. Schmidt telefoneerde ook nog met zijn moeder in Portland (Oregon). Deze verklaar de, dat haar zoon zijn vrouw terug wilde zien te winnen. Hij had zich de zaak zeer aangetrokken en gevraagd of zijn vrouw zijn brieven niet had ontvangen. Het radionieuws had hem van de situatie thuis op de hoogte gesteld. In Amsterdam is het gisteren tot relletjes gekomen tussen sta kende havenarbeiders en de politie. De stakers, die na een ochtendvergadering van de E.V.C.-vakbond naar het gebouw van de socialistische vakbond op de Stadhouderskade trokken, wilden niet wijken voor aandrang van de agenten om door te lopen. Zij hadden postgevat voor het gebouw en toen de politie, na enkele vergeefse waarschuwingen, de gummiknuppels trok om de betogers te verspreiden, kwam het tot botsingen, waar bij enkele agenten schrammen en builen opliepen en ook een paar demonstranten werden gewond. Een van hen bleef even op de straat liggen, maar kon later toch naar huis worden gebracht. 1 55 Zoals gemeld was de door de E.V.C. geproclameerde 24-uursstaking be doeld als inleiding van een actie voor hogere lonen en betere arbeidsvoor waarden. Tegen het middaguur waren 3 a 4000 arbeiders bij de staking be trokken. 's Morgens was er in Krasnapolsky een vergadering gehou den. De voorzitter van de Algemene Bedrijfsbond Transport deelde hierin mee dat de actie nog slechts een begin was. ,,Als de ondernemers geen loonsverhoging toekennen", zei hij, „komen we terug, zolang tot onze eisen volledig zijn ingewilligd." Verder gaf hij te kennen, dat de arbeiders uit Lisse, Hillegom, Kat wijk en Leiden niet naar huis kon den omdat de ondernemers de bus sen niet wilden laten rijden. Aan de uitgang van de zaal werd voor reis geld ten behoeve van deze arbeiders gecollecteerd. Men besloot gezamenlijk op te trek ken naar het gebouw van de Centrale Bond voor Werknemers in het Trans portbedrijf (N.V.V.) aan de Stadhou derskade. Toen de stakers daar ech ter arriveerden, troffen zij een aantal politieagenten aan, die hen tot door lopen sommeerden. Even later waren de relletjes gaande. Enkele agenten werden door de stakers ingesloten en een politieman werd tegen de grond gegooid. Een collega loste toen waarschu wingsschoten, maar eerst nadat er versterking was gekomen konden de betogers tot de aftocht worden ge dwongen. Het beeld dat de havens tijdens de staking opleverden, was zeer verschil lend. In enkele havens lag het werk vrijwel volledig stil, in andere werd door een deel van de arbeiders ge werkt. Op een vergadering van de socia listische bond, die gisterenavond werd gehouden, is het er rumoerig toege gaan. De algemeen secretaris werd het spreken onmogelijk gemaakt en enkele arbeiders verscheurden in het openhaar hun lidmaatschapsboekje. Een staker die op het toneel sprong en achter de microfoon wilde gaan staan, moest verwijderd worden en een van de stakers molesteerde een jong journalist, omdat hij het niet eens was ..iet een artikel over de staking in diens krant. De Russische regering: heeft haar leedwezen uitgesproken over 't vlieg tuigongeluk bij Woronesj, dat aan 10 Noorse vrouwen die een rondreis door de Sovjet-Unie maakten, het leven heeft gekost. Zoals in een deel van onze oplage gemeld, werden ook 15 Sovjet-burgers bij het ongeluk ge dood. De regering in Moskou heeft zich bereid verklaard aan de nabestaan den van de Noorse dames schade vergoeding te betalen. Een commissie van onderzoek is op weg naar Woro nesj, dat 500 kilometer ten Zuiden van Moskou ligt. De ramp gebeurde doordat aan boord van het toestel, dat op de route Stalingrad-Moskou vloog, plot seling brand uitbrak. Er volgde een explosie en het vliegtuig stortte lood recht neer. H. M. Koningin Juliana vergezelt dit jaar Prinses Wilhelmina op haar vacantiereis in Noorwegen. De Ko ningin en de Prinses zijn Maandagochtend vertrokken. De reis, welke ruim veertien dagen zal duren, draagt een strikt incognitokarakter. GEREKEND tot en met Juni van dit jaar werden na de bevrij ding 402.829 nieuwe huizen ge bouwd, waarvan er meer dan 16000 als duplexwoning zijn inge richt. IN DE tweede klasse van de 528ste Staatsloterij is de prijs van f 30.000 gevallen op lot no. 8840. DOORDAT een sectie van een in aanbouw zijnd schip omsloeg, is Maandagmorgen op een scheepswerf te Hasselt de 61-jarige arbeider H. Visser om het leven gekomen. 2ES TRAMPASSAGIERS werden licht gewond, toen op de N.Z. Voor burgwal in Amsterdam een tramstel van lijn 1 met vrij veel vaart tegen een bijwagen van lijn 2 botste. Het ongeluk gebeurde doordat het tram- stel niet tijdig vaart inhield. IN DUITSLAND vreest men opnieuw politieke moeilijkheden met Frank rijk, nu de politieke partijen van het Saargebied het statuut betreffende de Saar unaniem verworpen hebben. De volksstemming namelijk zou wel eens verkeerd kunnen uitpakken. OP DE WAALBRUG te Nijmegen is de 34-jarige kweker E. Knipping uit Lent met zijn motor tegen een bestel auto gereden. Hij overleed ter plaat se. KAPITEIN DAN PARKER van de Engelse sleepboot ..Turmoil", die een grote rol speelde bij het drama van de „Flying Enterprise" is Maandag na een val van een ladder op zijn schip overleden. Op een onbewaakte overweg te Oosthuizen aan de spoorlijn Purmerend-Hoorn, is Zondag avond een personenauto uit Volendam door een Dieseltrein gegrepen. Twee van de inzit tenden werden op slag gedood, een derde zwaar gewond, ter wijl een 17-jarig meisje dat eveneens in de auto zat lichte verwondingen kreeg. De doden zijn de 28-jarige W. Schil der en de 25-jarige bankwerker Th. Snoek, beiden uit Volendam. Levens gevaarlijk gewond trof men in het wrak van de huurauto de 20-jarige chauffeur S. Kras uit Volendam aan. Hij werd met de 17-jarige Sophia Prumper uit Edam naar het zieken huis in Purmerend gebracht. De auto was al bijna de overweg over, toen het achterste gedeelte door de aanstormende trein werd ge grepen. De wagen bleef op de neus van de Diesel hangen en werd bijna een halve kilometer meegesleurd. Mej. Prumper bleek vrijwel onmid dellijk uit de auto geslingerd te zijn. Zij kwam in een sloot terecht. Met verwondingen aan haar benen, gescheurde kleren en met bloed over dekt, strompelde zij een kwartier la ter enkele honderden meters verder het café-restaurant Kaan te Oosthui zen binnen, waar zjj totaal overstuur stotterend vertelde, dat er een on geluk gebeurd was. Daarop toog de heer Kaan met enkele anderen op t Wisselende bewolking, met enkele buien, maar ook zonnige perioden. Zwakke tot matige Noordelijke i i wind, ruimend naar Oost. Dezelf- de temperaturen als gisteren of iets hoger. Vandaag: Zon onder 20.20 uur; t Maan op 20.57 uur. I Morgen: Zon op 5.16 uur; Maan onder 13.32 uur. onderzoek uit. Zij troffen het wrak van de auto, dat enkele honderdtallen meters door de trein was meege sleurd, langs de spoorlijn aan. Op de overweg in kwestie, die over een vrij drukke rijbaan ligt, zijn al meer ongelukken gebeurd en men vraagt zich af waarom hij nog steeds niet afdoende is beveiligd. Kwestie N.-Guinea Verzoek om plaatsing op V.N.-agenda Veertien landen van de Aziatisch- De Zwitserse en Zweedse leden van de neutrale commissie van toezicht in Korea zullen Woensdag besprekin gen voeren met hun Poolse en Tsjecho Slowaakse collegae over het ultima-: turn van de Zuidkoreaanse regering, waarin terugtrekking van de commis sie wordt geëist. In geheel Zuid-Korea zijn Maandag opnieuw anti-communistische beto gingen gehouden. Een aantal betogers heeft de verhoogde straatweg afgezet van het vasteland naar het eiland Wolmi, bij Intsjon, waar een inspec- tiegroep voor toezicht op het bestand verblijft. De politie op het eiland is uitgerust met traangasbommen en brandweerspuiten om een aanval van de demonstranten te verhinderen. De president van de Haagse Recht bank heeft Mr ~idag uitspraak gedaan in het kort geding van Maria Weiher- Toet tegen de Staat der Nederlanden, Afrikaanse groep hebben besloten, te waarbij eiseressfr intrekking vorderde verzoeken om plaatsing van de kwes- VS» h?4 mtwijzingsbesluit, waardoor tie-Iriam (Nederlands Nieuw-Guinea) "J Nederland moet verlaten om naar op de agenda van de volgende zit- Fo'en terug te keren, ting der Algemene Vergadering van De president verklaarde zich on- de V. N. bevoegd om van deze vordering ken- De Amerikaanse onder-minister nis te nemen, van Buitenlandse Zaken, Robertson, Naar mr. G. Smelt, de raadsman heeft verklaard, dat de V.S. ten op- van Maria Toet meedeelde, zal een zichte van de kwestie een strikte nieuw kort geding aanhangig worden neutraliteit in acht zullen nemen. gemaakt. De politie van Oostende heeft een goede slag geslagen. Zij hield enkele dagen geleden een 17-jarige jonge man aan wegens vernieling van ge parkeerde auto's. Tijdens het verhoor is geble ken, dat dezelfde knaap verantwoor delijk was voor de overval die on langs op de renbaan te Oostende werd gepleegd en waarbij twee be dienden van de Pari-Mutuel een ac tentas met 200.000 francs werd ont stolen. Een adjunct-commissaris leidde zo vernuftig het verhoor, dat de veel belovende jongeman zich al verraden had voor hij het zelf wist. Hij noem de toen ook maar de namen van twee andere jongelieden, die met hem samen de overval hadden ge pleegd. Het waren de 18-jarige André Casier uit Brussel en een 19-jarige jongeman uit Oostende, die momen teel op zee vertoeft, maar die na tuurlijk prompt wordt ingerekend, als hij van het plezierreisje terugkomt. De kapitein van het schip is al in gelicht. De president van de Franse Repu bliek, René Coty, en mevrouw Coty, kijken met belangstelling naar hun eerste achterkleinkind, dat het af gelopen weekeinde in een Parijse particuliere kliniek werd geboren. De trotse moeder is mevr. Jeanine Lemarechal, een kleindochter van de Coty's. In Frankrijk is het de eerste maal, dat een president nog tijdens het waarnemen van zijn ambt, óók overgrootvader is.... Op de Zeedijk te Nieuwpoort-aan- Zee (België) is dezer dagen een wel uiterst tragisch ongeluk gebeurd. Een driejarig meisje, dat op een kinder fietsje reed, onder de hoede van haar moeder, werd getroffen door een los geraakt onderdeel van een vliegtuig. Het kind liep zulk zwaar letsel op dat het de volgende ochtend overleed. Het ongeluk werd veroorzaakt door een straaljager die aan oefeningen deelnam en al enkele malen laag over de Zeedijk had gevlogen. Het onder deel waardoor het meisje geraakt werd, bleek een metalen katrol van 3 kilo te zijn, die gebruikt wordt voor de sleepkabel met de oefenbal lon, welke laatste bij schietoefe ningen dienst doet. Zondagavond omstreeks tien uur werd groot alarm geslagen in de Leeuwarder gevangenis, toen de bewakers constateer den dat twee misdadigers het hazenpad hadden gekozen. Het waren de 29-jarige Chris Blan ken uit Bodegraven, die op 14 November 1952 tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld wegens moord op een Woer- dense agent van politie en de 30-jarige Herman Houben uit Maastricht, die een straf van zes jaar wegens verscheidene inbraken uit moest zitten. De twee hadden niet lang plezier van hun vrijheid, want gisterenavond zijn ze weer ge grepen. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat Houben en Blanken niet zijn ont vlucht in hun gevangeniskleren, zoals aanvankelijk werd aangenomen. De mannen hebben zich namelijk toe gang weten te verschaffen tot het kledingmagazijn, waar Houben zijn eigen kleding terugvond, die hij heeft aangetrokken. Blanken was zo geluk kig niet, maar hij trok een pakje van een andere gedetineerde aan, met achterlating van het vest. Toen de mannen eenmaal in het kledingmagazijn waren, hebben zij een gat in het dak gemaakt en konden daarna met medeneming van een eind touw van meer dan 20 meter de dakgoot bereiken. Een haak aan het touw dat door de politie is teruggevonden werd om een hek geslagen aan de overkant van de gevange nisgracht en langs deze ge- improviseerde kabelbaan lie ten de twee zich naar beneden glijden. Toen ze eenmaal buiten het gevan- genisterrcin waren, kwam het slechte weer de leidc mannen goed van pas, want zij konden in de duisternis on opgemerkt verdwijnen. De gemeente en de rijkspolitie werden terstond gealarmeerd en onmiddellijk werd een uitgebreid onderzoek ingesteld. Ook alle politie-autoriteiten in het land werden van de ontvluchting op de hoogte gebracht. Onder Friens (in de buurt van Grouw) zijn de mannen gisteren avond gepakt. Eerst Houben en daar na, met de hulp van de bevolking, de andere ontvluchte. De knaap, die door de mand ging, een zekere Jan Verstraete uit Brug ge, beweerde dat hij met zijn twee vrienden al het geld van de overval had opgemaakt, maar de politie ge looft dit niet zo grif. Het verhoor van de beide andere gangstertjes zal aan het licht moeten brengen of Verstrae te de waarheid heeft gesproken. Op het moment van de arrestatie droeg de laatste andere kleren dan hij, volgens getuigen, bij de overval aan had. Dat klopte. De jongeman bleek zijn cowboybroek met bijbeho rend overhemd in een winkel gesto len te hebben Voor de Amsterdamse Rechtbank heeft Maandag een kort geding ge diend, dat een grossier in tabaksarti kelen te Schagen aanhangig had ge maakt tegen de zes grootste tabaks fabrikanten, verenigd in het zoge naamde Fabo-kartel. De grossier was door de commissie van rechtspraak van het kartel ver oordeeld omdat hij extra korting had verstrekt aan winkeliers, in strijd met de bepalingen van het grossierscon tract. Hij moest 2000 gulden boete betalen en bovendien zou hij een half jaar lang maar de helft van de gebruikelijke korting krijgen. De gros sier vroeg schorsing van het vonnis. Mr. Nolten, de raadsman van de grossier, laakte de eenzijdigheid van de commissie, die het „de goeden met de kwaden zou laten ontgelden". Voolgens Mr. Muller, die voor de fabrikanten pleitte, zouden er al jaren lang klachten geweest zijn over de grossier. Men achtte hem „een ge vaar voor de bonafide handel". De president doet op 10 Augustus uit spraak. Men kan op verschillende manieren een brug leggen. Een van de nieuw ste methoden werd dezer dagen ge demonstreerd door een Amerikaans genie-onderdeel in West-Duitsland. Een voertuig, dat sprekend op een tank lijkt, zwaait een gemonteerde brug, die automatisch wordt open gevouwen, over een sloot. Een mi nuut of wat later kan een andere tank, waarop een tweede brug is geladen, al full-speed zijn weg over het gevaarte kiezen. Doordat zij vlak bij het portier van een bus waren gaan zitten, waarin zij plaats hadden genomen, zijn twee Amsterdamse meisjes, Corrie van der Glas en Corrie Groothuizen, in Tirol zwaar gewond geraakt. Tijdens een excursie door het Zil- lerdal (in de buurt van Innsbruck in Oostenrijk) vloog het portier bij een scherpe bocht open en de beide meis jes werden op de weg geslingerd. Zij werden beiden met een hersenschud ding en kneuzingen naar een zieken huis in het naburige Schwaz gebracht. De oudste zuster van de H. Vader, gravin Josephine Menganrini Pacelli, is Zondagavond overleden. De gravin, die sedert twintig jaren was verlamd, is 84 jaar oud geworden. Het overlijden van zijn zuster heeft de H. Vader diep getroffen. Onmid dellijk nadat hem het bericht van haar overlijden had bereikt, trok hij zich terug in zijn particuliere kapel, waar hij lange tijd in stil gebed ver bleef. Na het overlijden van gravin Josep- phine is nog slechts één zuster van de Paus in leven, n.l. de 77-jarige mevrouw Elisabeth Rossignani-Pa- celli. Voorlichting omtrent visserij-problemen Op Donderdag 8 September a.s. zal een groep van 45 leden van de eerste en de Tweede Kamer een rondreis maken langs de Zeeuwse vissershavens om zich te doen voor lichten over de visserijproblemen. Dit bezoek wordt georganiseerd door de stichting van de Nederland se visserij in samenwerking met o.m. de vereniging der Zeeuwse visserijbelangen. de „Zevibel". Er zal eerst in Middelburg een bijeen komst worden gehouden ter behan deling van de genoemde problemen, waarna in Veere zal worden geluncht. Dit parlementaire bezoek zal voor 'n groot deel zijn gewijd aan de vis serij-problematiek rond het drie-ei landenplan, bij de uitvoering waar van gelijk bekend ee vissersha- ven van Veere zal moeten verdwij nen. Vrijdag wordt te Beverly Hills in Californië het door de multi- millionnair Conrad Hilton ge bouwde „meest luxueuze hotel ter wereld" in gebruik geno men. Het heeft zestien millioen dollar gekost. Het bevat 450 kamers en 8 dépendances voor permanente gasten, die voor 136.000 dollar worden verhuurd voor periodes van vijf jaar. In de binnenhof van het hotel is een tropische tuin met groot zwembad. Een der dinerzalen is behangen met geïmporteerde zijde-brocaat, een ander met 25.000 zeeschelpen uit de Phi- lippijnen. Het zilverwerk heeft een waarde van 500.000 dollar. Op het menu staan geen prijzen vermeld...

de Stem | 1955 | | pagina 1