BAAYENS uw OPTICIEN Grootse jubileum-ringrijderij trok duizenden HEEFT 0 REEDS RHEUMA-VERRASSINGSCOÜVERTJES? Muziekfeesten te Rucphen beginnen vandaag f. 250.000 Straatverlichting Kruiningen tot 220 lampen uitgebreid St. Jansteen moet modern brandweermateriaal hebben Probleem van onbewoonbare huizen weer aan de orde H.H. Wijdingen Beroepskeuze gaf debatstof in Terneusense raad OPENINGSPRIJSVRAAG Z.-VLAANDEREN 2 Enorme drukte op het Molenwater te Middelburg 1 Brasser te Kleverskerke krijgt schilderij van de provincie Raad had begrip voor noodtoestand Kosten: F 60.000 Alleen voor de statistiek.... Paters Capucijnen in een Walcheren VLISSINGEN Stomen wasmachine Doorbraakreclame van P. v. d. A. - fractie Met feestvergadering en receptie Zuid-Beveland GOES MAANDAG SLUIT ONZE Aardbeienseizoen afgelopen AGENDA AXEL Heden Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 30 JULI 1955 2 Duizenden en nog eens duizenden plattelanders, inwoners van de stad en vreemdelingen van vele nationaliteiten hebben Donderdag op ryderij. Het was op dit gebied wel de grootste en meest massale gebeur- het Molenwater genoten van het folkloristisch festijn bü uitstek: de ring- tenis van alle tijden, want het aantal deelnemers óf in boerencostuum óf in het wit bedroeg ongeveer 225. Het is druk geweest, in en rond de banen. Om op tijd het programma te kunnen afwerken moest in niet minder dan zes hanen worden gereden. Deze grote jubileumwedstrijd ter gelegenheid van het eerste lustrum der Zeeuwse Ringrijders Vereniging eiste een enorme organisatie. Maar het is een succes geworden. De grote man was de heer L. P. Brasser uit Kleverskerke, de oudste zoon van de voorzitter der ZRV, die zich kampioen van Zeeland mag noemen en die de toezegging kreeg van een schilderij van het provinciaal bestuur.. Om acht uur begon de strijd al. Alle deelnemers moesten in de mor genuren 20 voorronden maken. Wie tien of meer ringen wist te steken, werd ingedeeld in de grote finale, die des middags in twee banen werd verreden. De rijders moesten daarin weer tien beurten maken. Tachtig rijders wisten zich hierin te classi ficeren. De overigen reden de kleine finale in vier banen, tien beurten elk. In elk van deze vier banen wa ren twee bekers en één lauwerkrans uitgeloofd voor de drie deelnemers in elke baan, die in de tien buerten de meeste ringen staken. Bovendien was in de strijd van deze dag het kampioenschap van de derde klasse der ZRV als het ware verweven. DE GROTE FINALE Voor de grote finale waren meer dan 40 ereprijzen beschikbaar ge steld, grotendeels bestaande uit be kers, medailles, lauwerkransen en ook nog twee gouden ringen. Hier volgen de eerste 10. 1 L. P. Brasser, Kleverskerke; 2 C. de Brujjn, Vrouwenpolder; 3 B. Arendse, Gapinge; 4 Abr. Maljaars, Oostkapelle; 5 Jo Maljers, Veere (al len 9 ringen in 10 beurten)6 P. Rooze, St Laurens; 7 J. A. Lous, Oostkapelle; 8 Mart. Koole, St Lau rens; 9 W. de Voogd, Domburg; 10 Jac. de Klerk, Nieuw en St Joosland (allen 8 ringen). DE KLEINE FINALE De ererpijzen in de kleine finale vielen in de vier banen als volgt: Baan 1: W. de Kam, Zoutelande; P. Lampert Jzn., Biggekerke; M. Vos, Koudekerke; Baan 2: Jac. Paauwe, Gapinge; Joh. Geschiere, Grijpsker- ke; J. Allaart, Serooskerke; Baan 3: Jan Geerse, Vrouwenpolder; P. v. Slooten, St Laurens; M. Felius, Sou burg; Baan 4: Jacob de Visser, Aag- tekerke; H. Joosse, Gapinge; J. Lan- gbeeke, Gapinge. Voor deze winnaars waren er 8 bekers en 4 lauwerkran sen van de Zeeuwse Ringrijders Ver eniging. DE DERDE KLASSE De uitslagen voor de 3e klasse kampioenschappen waren: 1 F. Blaas, Aagtekerke, 23 ringen; 2 J. Koole Jzn., St Laurens, 21 r.3 L. Vos, (Advertentie) Zoutelande, 21 r.4 P. Lous, Oost kapelle, 19 r.; 5 J. Reijnierse Azn., Koudekerke, 17 r.6 G. Sinke, Kou dekerke, 17 r.7 J. Poppe, Oost kapelle, 17 r.; 8 Jac. de Visser. Aag tekerke, 17 r,; 9 A. Kodde, Aagte kerke, 16 r.10 G. Koppejan, Veere, 16 r. DE PRIJSUITREIKING Namens het prov. bestuur heeft mr A. J. van der Weel de winnaar Bras ser hartelijk gefeliciteerd met zijn succes. Hij deelde mede, dat het prov. bestuur de Veerse kunstenaar VVim Vaarzon Morel opdracht heeft gegeven een schilderij te vervaar digen van deze ringrijdersdag. Het zal te zijner tijd aan de winnaar worden geschonken. De beker der ZRV werd door de vice-voorzitter, de heer W. Arendse, aan Brasser jr uitgereikt. Hij had zelf met hem om de eerste prijs moe ten kampen! Vervolgens reikte wet houder J. W. Kögeler de beker van het Middelburgse gemeentebestuur uit aan De Bruin van Vrouwenpolder en daarna volgden nog vele milde schenkers van bekers of andere prij zen om de gelukkige winnaars het geschenk te overhandigen. De voor zitter der ZRV, de heer P, Brasser, heeft woorden van dank gesproken tot allen, die op enigerlei wijze me dewerkten aan het welslagen van deze dag. De gemeenteraad van Kruiningen besloot in zijn laatste vergadering gelden te voteren ten etfide de straat verlichting is echter zodanig, dat te verbeteren. Er zullen thans in totaal 220 lampen geplaatst worden. Op het ogenblik staan er ongeveer 100. De kosten van dit plan zijn ge raamd op rond 60000.terwijl de exploitatiekosten ongeveer 13000. per jaar zullen bedragen, hetgeen een aanzienlijke verzwaring der lasten betekent. De tegenwoordige toestand der verlichting i sechter zodanig, dat de raad dit geld er graag voor over heeft. Niemand dad dan ook bezwa ren. Het aantal nachtbranders 10 De raad van St. Jansteen heeft, zoals in het kort reeds gemeld, beslo ten onder voorbehoud een crediet van hoogstens f 60.000.te voteren voor de aanschaf van een geheel nieuwe en hoogst moderne brandweerinstalla tie. Over deze kwestie stonden de raadsleden al gauw in vuur en vlam en zelfs de aanwezigheid van de heer van Schendel, de inspecteur van het Brandweerwezen vermocht het vurige debat niet spoedig te blussen. Naar de heer van Schendel uiteenzette, was het rapport over het hui dige brandweermaterieel „vernietigend". De staat waarin het verkeert levert zelfs groot gevaar op voor de brandweerlieden. Vernieuwing was dus dringend noodzakelijk. antwoordde de voorzitter. Men zal nog eens bij G.S. op deze onhoud bare toestand wijzen. Maar of het helpen zal? Het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de fa. Pica- vet te Hulst, inzake de vleeskeuring, werd aangenomen, evenals dat om de Centrale van Katholieke Militai re Tehuizen 100 gulden subsidie te verlenen. Niet alzo de militaire te huizen van het Humanistisch Thuis front. Tot lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim werd be noemd de heer Aug. Zwartelé. Het laatste voorstel, om op ver zoek van G.S. de grondprijzen te her zien, ondervond veel tegenstand. De raad voelde er niets voor, maar toen de voorzitter erop wees dat G.S. dan aan alle besluiten tot verkoop van grond de goedkeuring zou ont houden, werd het voorstel onder voor waarde aangenomen. DIE TRAGEL. Daar waren de raadsleden het wel mee eens. Het advies van de inspec teur, om nu meteen goed en mo dern materieel aan te schaffen, bracht de consequentie met zich mee een flinke duik in de gemeen tekas te nemen. Het grote aantal brandgevaarlijke objecten in de ge meente (waaronder voornamelijk de vele vlasserijen) maakte dit noodza kelijk. De heer Stevens opende de debat ten, door het alarmsysteem te becritiseren. De voorzitter, burge meester Reuser, repliceerde dat men wat dat betreft „overgeleverd" was aan de medewerking van de tele foondienst, „voor zover men van medewerking kan spreken". Maar daarover zal onderhandeld worden. De heer Stevens en andere raads leden waren echter bang dat de mo derne neveltankwagen binnenkort weer verouderd zou zijn, hetgeen volgens de heer van Schendel niet te voorkomen is. Men kan nu een maal niet op de techniek vooruitlo pen. De heer P. Blommaert zag op tegen de hoge kosten en toen de heer F. Dobbelaer een lans brak voor een gemeenschappelijke brand weer met omliggende gemeenten, vertelde de heer van Schendel welk een allerongelukkigste toestanden daardoor elders, ook in Zeeland, reeds ontstaan zijn. Intussen verstreek de tijd; na een schorsing kwam de voorzitter met het voorstel een crediet van maxi maal 60.000.te voteren waarbij de raad zich het recht wenste voor te behouden na offerte ontvangen te hebben, nog nader te besluiten. Met de stemmen van de heren P. Blom- maer' en E. van Daele ging dat er tenslotte door. GEEN UITZICHT, Een brief van G.S. bij de inge komen stukken was voor de heer P. Stevens aanleiding een belangrijke kwestie aan te snijden. Van enkele reeds eerder onbewoonbaar ver klaarde huizen was de termijn van ontruiming verlengd, van één ech ter niet. „Laat G.S. nu maar zor gen voor een nieuw huis, in de plaats voor dat wat afgebroken moet worden" vond hij en de voorzitter „bewonderde de eenvoud van die gedachtengang". Want G.S. heeft geen huizen meer te vergeven. „Laat G.S. de mensen er dan zelf maar uitzetten" opperde de heer Stevens en de voorzitter meende dat dit col lege dat evenmin zou doen als B. en W. Het is meer een urgentie verklaring, die onthouding van ver lenging der ontruimingstermijn. Dit wordt doorgegeven naar het cen traal bureau voor Volkshuisvesting in Den Haag. „En wat doet dat daarmee?" hield de heer Stevens aan. „Die cijfers verwerken ze daar" De verlichting van het torenuur werk te Heikant is een onbetaal bare zaak, moest de heer Martinet vernemen. Men zal echter eens pro beren of het met lichtgevende verf gaat. De heer van Helsland zou de nieuwe wijk op het gasnet aange sloten willen zien, waarop de voor zitter eraan herinnerde dat de raad dit jaren terug te duur vond. „Wan neer wordt de Tragel nu eens aan besteed?" wilde de heer P. Blom maert weten. „Ze hebben ons wijs gemaakt in Juli" zei de voorzitter. Met deze onvruchtbare Tragelge- schiedenis besloot de raad zijn ver gadering. procent vonden sommigen echter wel wat weinig. De voorzitter zei zo spoedig mo gelijk met de uitvoering van het pro ject te willen beginnen, doch hij kon de heer C. van Iwa arden (C H) niet garanderen, dat de nieuwe verlich ting nog deze winter zou branden. De heer Witte (vrije lijst) raadde aan vooral niet in de winter met nieuwe werkzaamheden aan de stra ten te beginnen, daar vorig jaar in het Eindje, de Rondte en de Mo- lenmeet wel gebleken is, dat hier aan grote bezwaren zijn verbonden. Een voorstel tot vaststelling van een brandweerverordéning' werd na enige discussie over het beroepsrecht bij schorsing van personeel door de commandant, met algemene stemming aangenomen. Tussen de gemeente Krabbendijke en Kruiningen bestond reeds jaren een gemeenschappelijke regeling tot het instandhouden van een gemeen schappelijke openbare lagere school te Oostdijk. De raad besloot deze regeling thans op te heffen. ZWEMMEN. Bij de rondvraag kwam de heer Witte nog eens terug op de wense lijkheid van een noodoplossing voor de verbetering van enkele straten, die er zo erbarmelijk slecht bijlig gen, dat niet gewacht kan worden op de uitvoering van het gehele straatverbeteringsplan. De voorzit ter zegde thans spoedig maatregelen toe. M. van der Maas De heer M. van der Maas (vrije lijst) zag gaarne dat toestemming verkregen werd om te zwemmen in de Veerhaven. Nu dit verboden is kan nergens gezwommen worden. De voorzitter achtte het, met het oog op het gevaar, dat hieraan is ver bonden, niet wenselijk om toestem ming aan Rijkswaterstaat te vragen. Men zal moeten wachten tot in het ontworpen recreatie-oord een geschik te gelegenheid tot zwemmen gevon den zal worden. De heer Jansen (KVP) vroeg of van het NOC nog geen bericht ontvangen is betreffende de keuring van het sportterrein, opdat het ter rein deze winter nog bespeeld- kan worden. Dit bericht is nog niet bin nen. Op een vraag van de heer Weststrate (PVDA) naar de bouw van de conciergc-woning deelde de voorzitter mee, dat de aanbesteding vorige week heeft plaats gehad, doch dat de laagste inschrijver 2000. boven de raming ligt. De gemeente opzichter zoekt thans naar mogelijk heden tot bezuiniging. Aan de heer Pouwer (CH) zegde de voorzitter toe in de volgende vergadering de komen met een schctsplan van de te bouwen openbare school en kleu terschool te Hansweert. Mgr. Tarcisius van Valenberg O.F. M.Cap., apostolisch vicaris van Pon- tianak en titulair bisschop van Com- ba, zal op Dinsdag 2 Augustus in de kloosterkerk van de paters Capucij nen te Udenhout de volgende h.h. Wijdingen toedienen: Mindere Orden aan de fraters Va- lentius van Drunen, Matheus van Arnhem, Emmanuel van 's-Hertogen- bosch, Sidonius van Oldenzaal, Man fred van Rosmalen, Desiderius van 's-Hertogenbosch, Alexus van Eind hoven, Raynerius van Rotterdam, Pa- tricius van Zevenbergen, Wolfgang van Probolinggo, Nivardus van Til burg, Rombout van De Bilt, Salva- tor van Etten, Joachim van Geldrop, Albertus van Monster, Cantianus van Dongen, Maurinus van St. Oedenrode, allen van de Orde der paters Capu cijnen. H. Subdiaconaat aan de fraters Bonfilius v. Ridderkerk, Leonius van 's-Gravenhage, Rogerius van 's-Gra- venhage, Vitalianus van 's-Gravenha ge, Hermas van Helvoirt, Winfried van Breda, Gerbert van Asten, Za- cheus van Eindhoven, Osmund van Deurne, Novatus van Zevenbergen, allen van de Orde der paters Capu cijnen. H. Priesterschap aan de fraters Paulinus van Middelburg, Walfridus v. Helmond, Maturus van 's-Oraven- hage, Wigbertus van Hengelo, Liber- tus van Heeswijk, Ferdinandus van Mierlo-Hout, Marcus van Didam, 'al len van de Orde der paters Capu cijnen. J5 75 Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; gelet op artikel 5, 6e lid sub c van het wegenverkeersreglement; brengen ter openbare kennis; dat zij in het belang van de vrij heid van het verkeer en de veiligheid op de weg op grond van artikel 4 le lid sub a en artikel 5, ie lid sub c van genoemd' reglement hebben be sloten aan te wijzen als voorrangsweg: a) de Walstraat tussen een punt 25 meter ten noorden van de Nieu- wendijk en een punt 25 meter ten zuidoosten van de Coosje Bus- kenstraat en b) de Paul Krugerstraat tussen een punt van 30 meter ten noordoos ten van de Badhuisstraat en een punt 30 meter ten westen van de Koningsweg; dat dit besluit voor een ieder ter inzage ligt ter gemeentesecretarie, 2e afdeling kamer 1; dat ingevolg het bepaalde in artikel 5, 7e lid van het wegenverkeersreg lement bovengenoemd besluit in af schrift is toegezonden aan de hoofd ingenieur-directeur van de rijkswa terstaat in Zeeland, aan gedeputeerde staten van Zeeland, aan de A.N.W.3. aan de K.N.A.C. en aan de K.N.M.V, Vlissingen, 26 Juli 1955. Eerste plechtige H. Mis De weleerw. heer v. Hoornzoon onzer parochie, va nde congregatie der Salesiaen, die deze week te Nijmegen de H. Priesterwijding ont ving, zal hedenavond van de ouder lijke woning worden afgehaald en om half acht in de parochiekerk een plechtig lof celebreren. Morgenochtend draagt de Neomist om kwart voor negen zijn eerste plechtige H. Mis op. Des middags zal in zijn ouderlij ke woning aan de Joost de Moor straat... het geschenk der parochie worden aangeboden. Het danklof is dan 's avonds om zeven uur. NIEUW SCHOOLHOOFD BENOEMD. Het kath. schoolbestuur heeft tot hoofd van de te vormen derde la gere school, benoemd de heer O. Spinnewijn. Zeeuwsch-Vlaming van afkomst, die reeds vele jaren als onderwijzer van bijstand aan een der Vlissingse katholieke lagere scho len verbonden is. Oost- en West-Souburg Vlissinger gearresteerd Minstens zes personen in Middel burg zijn de dupe geworden van hun goed vertrouwen. Een zekere C.K. uit Vlissingen gaf zich uit voor ver tegenwoordiger van een wasserij en stomerij, hoewei hij" niet dit bedrijf geen enkele verbintenis had. De -ter reiniging verkregen goederen stopte hij thuis in een wasmachine en paste op deze wijze het „stomen en reini gen" toe. Geen wonder, dat de goederen niet naar behoren werdén afgeleverd en schade opliepen. De gedupeerde personen spraken natuurlijk het genoemde bedrijf aan, dat echter onbekend was met deze affaire. Aangifte bij de politie volgde en na ijverig speuren der recherche te Vlissingen en Middelburg gelukte het al spoedig K. te arresteren, die een volledige bekentenis aflegde. TWEEDE GYMNASTIEKLOKAAL Vrijdagmiddag kwam de raad' in open. bare zitting bijeen. In ongelooflijk korte tijd handelde men de agenda af, zodat de meeste voorstellen als hamerstukken er door gingen. De raad besloot twee leden te be noemen, welke Oost en West Souburg zullen vertegenwoordigen in het be stuur der Stichting Werkplaatsen Walcheren. Besloten werd', dat de burgemeester en de ambtenaar, belast met de werkloosheidsuitkering als af gevaardigden in het genoemde be stuur zitting zullen nemen. Tot on derwijzer in vaste dienst aan de openbare lagere school koos de raad met meerderhe/d van stemmen dhr. J Schreuders uit Dordrecht. Een voorstel tot goedkeuring van het besluit, van de Stichting ,,De .Eendracht" Uit h£t.„4uiten van. een h-ypothêek ad. f 35.000.op het gt "botM „De Zwaan" wérd aangeno men. Daar dit vefénigiirgsgébouw binnenkort verbouwd zal worden, ves. tigde de heer W. Huson (A.R.) de aandacht van B. en W. op de onvol doende accomodatie en ventilatie der bovenzalen, waarover veel verenigin gen klagen. Dhr. A. W. Bouff (P.v.d'. A.) wees op de geluids-isolatie die eveneens onvoldoende is. B. en W. zegden toe hierover contact op te ne men. De raad besloot het terrein aan te wijzen, waar het tweede gymnastiek lokaal zal komen. Het zal gebouwd worden op het terrein der voormalige villa „Marnix", dus in de onmiddel lijke nabijheid van d'e te bouwen 2e openbare school. Op verzoek van dhr. Koole zal men nogmaals bij G. S. de aandacht ves tigen op de onhoudbare toestand van de Abeelse Zandweg. Een chaotische toestand heerst hier vaak, daar deze weg dringend verbetering behoeft met het dempen der sloten ter weers zijden. In de Terneuzense raad heeft de P. v.d. A.-fractie weer een gezellig stukje doorbraak-propaganda wegge geven. Aanleiding daartoe was het verzoek om subsidie voor de beroeps keuze, zowel voor de katholieke als voor de protestantse instellingen. Eerst zaten de C.H. en de A.R.- fracties elkaar nog in de haren. De heer de Feijter (C.H.) betoogde dat de gereformeerden de hervormden uit het bestuur van de christelijke stichting voor school- en beroepskeu ze in Zeeland hadden verwijderd. „Men moet maar durven" zei hij. Hij besloot met op te merken dat er naast de twee bestaande instellin gen dus nog een derde, een hervorm-, de, in het leven geroepen dient te worden. Dat was natuurlijk des te meer koren op de P.v.d.A.-molen. Zowel de h, ren Hol en Henry als wethou der de Vos trokken van leer tegen het „in groepjes optrekken van ons volk". De heer Hol verklaarde dat de meerderheid van de P.v.d.A.-frac- tie niet zou meewerken aan dit voor stel. Hij vond dat de levensbeschou wing slechts in zeer sporadische ge vallen zou kunnen meespreken bij de beroepskeuze. De heer Henry was het ook al niet eens met al die hokjes waarin het volk is verdeeld. „Dit is een van de aspecten van de doorbraak, de moeizame en nodige strijd van de P.v.d.A." zo zei hij. Hij zou echter toch voorstemmen. Het betoog van wethouder de Vos was enigszins raadselachtig. Het is heel erg, vond hij, dat het maat schappelijk leven moet worden opge bouwd op drie zuilen. Op sommige terreinen kan dat niet anders, maar voor de mening dat het bij de be roepskeuze ook noodzakelijk is, kon hij geen enkel argument vinden. „Men kan mij niet wijsmaken dat iemand van een andere levensbe schouwing geen advies zou kunnen geven inzake het te kiezen beroep". Aangezien het echter nu eenmaal zo is, mag men niet tegenwerken door het onthouden van subsidie. Na deze tirade trachtte hij duidelijk te ma ken waarom hij (en met hem de meeste P.v.d.A.-fractiegenoten) dan toch maar zouden tegenwerken. Een merkwaardig aandoende gedachten- gang! De heer van Langevelde (A.R.) be streed de uitlatingen van de heer de Feyter. De Hervormden zijn zelf weggegaan uit (je stichting, zei hij, en ze kunnen als ze willen onmiddel lijk terugkomen. Bij de stemming over dit voorstel waren vier P.v.d.A leden tegen: de gehele fractie be halve de heer Henry. TOT 1957 WACHTEN Kon. Erkende Harmonie „Nederland en oranje" te Rucphen zal met een driedaags feest worden gevierd. Vanmiddag wordt om 4 uur een feestvergadering gehouden met een receptie waarop een druk bezoek wordt verwacht. Om 7 uur zal door de jubilerende harmonie en de R.K. Fanfare „De Eendracht" uit St. Willebrord een muzikale rondwandeling worden ge maakt. De Kon. Harmonie „Vlijt en Volharding" uit Roosendaal geeft om 8 uur een concert met verscheidene zeer interessante werken. HET FESTIVAL. Het feitelijke festival vangt Zondag aan. Om half twee is er het opstel len van de stoet van muziekgezel schappen aan de nieuwe weg „De Krijntjes". Niet minder dan elf ge zelschappen nemen daaraan deel, n.l. Sprundel, Oudenbosch, Rijsbergen, Teteringen. Made, Bergen op Zoom, Ossendrecht, Roosendaal, Bosschen- hoofd, Zegge en de jubilerende har monie. Na de optocht wordt een ge- zamelijke uitvoering gegeven van de feestmars en zal de erewijn worden aangeboden op het raadhuis. Vanaf 3 uur worden op een twee tal kiosken concerten gegeven. Voor Zondag 7 Augustus zijn de muziekgezelschappen te verwachten van Kwadendamme, Wouw, Hoeven, Schijf, Oudenbosch (mannenkoor) St. Willebrord, 's Heerenhoek, Heerle, Zundert, Nispen, Gildezonen Roosen daal, Stampersgat (zangvereniging). Een groots opgezet feest dus, dat in de vrij kleine gemeenschap van het kerkdorp heel wat drukte zal bren gen. De katholieke kleuterschool te Sluiskil kreeg de gevraagde garan tie voor rente en aflossing voor de bouw. Het wordt een school met drie klassen. Tot ambtenaar van de bur gerlijke stand werd benoemd de heer W.J. van Pienbroek en de heer A v.d. Ende uit Tholen werd aange steld als onderwijzer aan de openbare ulo-school. In de rondvraag informeerde de heer Hol naar het zwembad. Het zal niet worden heropend. Het water is noch goed- noch afgekeurd, doch het is door deskundigen ten sterkste ontraden het te gebruiken. De poging om een lans te breken voor een pro visorische oplossing, welke de heer Hol nog ondernam, strandde. Het zal waarschijnlijk 1957 worden, al vorens Terneuzen een nieuw zwem bad heeft. Uit de antwoorden op vragen van de heer Fijn van Draat bleek dat het de bedoeling is in de Oostelijke stadswijk een derd arben-neeeredw stadswijk een derde brandweereen heid te stationneren. OUD EN JONG. Maandag a.s. maken de ouden van dagen, onder leiding der dames van de U.V.V. hun jaarlijks uitstapje en wel naar het schone Walcheren en Mddelburgs miniatuur. 's Avonds wacht de oudjes een ander festijn; dan zullen zij n.l. in Zaal-Krijger vergast worden op de eerste voorstelling welke het kinder circus „Elleboog" te Goes geeft. Inzendingen per post moeten dus heden of morgen worden verzonden. Kapelle IN DE SLOOT. Dat de Vierwegen te smal is voor het snelverkeer van deze tijd onder vond thans weer de fruitkweker S. S. Hij kwam met zijn auto door deze weg toen een tegenligger naderde. Hij moest uitwijken, maar kwam met zijn wagen in de sloot terecht. Een kraan wagen moest er aan te pas komen om hem weer op het droge te brengen. De laatste weken is het reeds meer dere keren voorgekomen dat hier auto's in de sloot reden. V erseke GEEN VOORRANG VERLEEND Bij het rijden uit de Oosterstraat gaf de heer H. met zijn bestelwagen geen voorrang. Met een hevige klap ramde hij een luxe wagen bestuurd door E. De wagen verloor een spat bord en een portier werd ingedrukt. Ook enkele ruiten sneuvelden. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. NIEUWE VERORDENING VOOR HET OESTERBEDRIJF Het Bedrijfschap voor Visserijpro ducten heeft aan de diverse vereni gingen een concept plus verordening toegezonden om als basis te dienen voor een nieuwe verordening tegen het a.s. oesterseizoen. De verenigings besturen hebben in het concept di verse aanvullingen en wijzigingen aangebracht. Afgewacht zal moeten worden of hierop reactie van het Be drijfschap zal komen. Met betrekking tot de openingsdatum van het oester seizoen zijn de meningen verdeeld. Gezien de zeer geringe groei tot op heden willen verschillende kwekers niet vroeg beginnen om te gaan vis sen. Anderen wensen een vroege aan vangsdatum om veel oesters te ex porteren. MOSSELS VAN DE WADDEN Donderdag werden in dit seizoen de eerste 2 vrachten consumptie mossels van de Wadden aangevoerd, ongeveer 650 tonnen. De kwaliteit is zeer goed n.l. 25 kg visgewicht. Meer dere orders zijn uitgereikt zodat dezer dagen nog meer partijen aangevoerd zullen worden. (Advertentie) totaal aan prijzen in de Rheuma- verrassingsactie Vraag Uw winkelier Rheuma-verrassmgscouvertjes Ggk. Min V Just 22-lt-'54 LO 520 052 Hansiceert Afscheid lioofd der Katholieke school De heer P. Meijer, die 38 jaar hoofd der kath. school is geweest, heeft thans afscheid genomen. Na dat 's morgens een H. Mis was op gedragen, kwamen de leerlingen naar school en boden de heer Meij er een leuk program van voordrach ten en zang aan en bovendien een fraai souvenier; de kinderen wer den getracteerd. 's Middags vond het officiële af scheid plaats. Pastoor dr Neefjes sprak als voorzitter van het school bestuur waarderende woorden en of- reerde een boekwerk. Achtereenvolgens werd toen het woord gevoerd door de heren J. v. Leeuwen namens het personeel; door wethouder Polderman namens B. en W. en door wethouder Luy namens de K.V.P.- en als oud-leerling. De heer Verdurmen bracht voor de ou ders zijn dank uit; de heer West strate deed dit voor het Groene Kruis en tenslotte sprak nog pas toor Dekker als bisschoppelijk in specteur. Behalve verschillende genodigden waren ook nog vertegenwoordigers aanwezig van de verschillende orga nisaties waaraan de heer Meyer zich gaf. Nadat verversingen waren aan geboden heeft de heer Meijer een gevoelig dankwoord tot de spreker gericht. Rilland RILLANDIA BESTAAT 65 JAAR Het muziekgezelschap „Rillandia' zal op 3 September a.s. haar 65-jarig bestaan herdenken. Op die dag zal een zestal zuster-gezelschappen des namiddags een muzikale wandeling door de gemeente maken. Na afloop zullen deze achtereenvolgens op de tent concerteren. Des avonds zullen twee andere gezelschappen concerten geven op de tent. (Advertentie) LANGE VORSTSTRAAT 106, GOES, Telefoon 2159 ISieutvSamen KNIESCHIJF GESCHEURD De heer A. Verbist alhier kwam in aanraking met een maaimachine en scheurde daarbij zijn knieschijf. Hij moest in het ziekenhuis te Hulst worden opgenomen. t-raauw VERKEERSEXAMEN Deze zomer zijn door de heer Ler- nout, wachtmeester le klasse bij de Rijkspolitie, in de hoogste klasse on zer lagere school Verkeerslessen ge geven. Dezer dagen hebben de leer lingen getoond dat ze de zaak onder de knie hadden, 't Leek een tijdrit in de Tour-de-France. Al de 42 deelne mers van rugnummers voorzien, wer den om de minuut gestart om het uitgezette traject per fiets af te leg gen. De weg liep van het dorp via Zandberg en Stenen Beer door de Alsteinpolder. Diverse verkeersbor den stonden langs het traject opge steld. Het resultaat was, dat aan 37 leerlingen het diploma kon worden gegeven. Kuitaart Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer Rich. Kint slaagde aan de Prac- tijkschool te Wageningen als leraar landbouwwerktuigenkennis. Kloosterzandi GOUDEN BRUILOFT Onder grote belangstelling vierde het echtpaar de Koning-Hemelaar zijn gouden huwelijksfeest. De feestdag werd begonnen met een plechtige H. Mis in de parochie kerk te Groenendijk. In de namiddag volgde een drukbezochte receptie. De geestelijkheid der parochie zowel als de burgerlijke overheid vertegenwoor digd door burgemeester van Hoote- gem en de gemeentesecretaris O. Verstraeten kwamen de oudjes felici teren. De buurtschap Tasdijk waar het echtpaar de Koning woonachtig is had ook z'n beste beentje voorgezet en bood de oudjes eèn cadeau onder cou vert aan. In de avonduren was het de har monie St. Cecilia die het gouden paar op muzikale wijze kwam geluk wensen. Hontenisse Raad vergaderde in secretariskamer In verband met de verbouwing vond de raadsvergadering ditmaal niet plaats in de raadzaal doch in de secretariskamer. Hoewel er een nogal tamelijk lange agenda was af te handelen bleek dit toch maar wei nig tijd te vergen want het waren grotendeels hamerstukken. Aan de lagere landbouwschool te Kruiningen werd een bijdrage ver leend in het exploitatietekort fen be drage van 12,70. Aan mevr. C. Ruler-van Oosterom werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school te Klooster- zande. De benoeming van een hulpweger te Walsoorden en zulks voor de duur van de bietencampagne 1955 werd ge delegeerd naar het college van B. en W. Aangenomen werd voorts het voor stel van B. en W. tot vaststelling van de 7e wijziging der begroting 1955, zulks in verband met het uitvoeren van baggerwerken in de haven te Walsoorden. Het baggerwerk is ge gund aan fa. Blom te Sliedrecht voor een bedrag van 13788, V ogelwaarde Geslaagd. - Voor het examen Sterk- stroommonteur V.E.V. slaagde de heer .W Buise alhier. Eede KERKMEESTER BENOEMD De Bisschop van Breda, heeft be noemd tot kerkmeester de heer B.J. Herman. Vrijdagmiddag is in Kapelle de laatste veiling van aardbeien voor de fabriek gehouden. Het aard'beiensei- zoen is nu afgelopen. Het kwantum dat Vrijdag nog werd aangeboden bedroeg slechts 500 k.g. Er werd voor dit laatste kwantum f 71.90 per 100 k.g. betaald door een pulper. Sluiskil Geslaagd. - Te Bergen op Zoom slaagde voor het Mulo diploma A de dames M. de Ridder en T. Wael- put alhier. Geslaagd. - Voor het examen Sterk stroommonteur V.V.E. slaagde de heer J. C. de Feijter alhier. Sint Jansteen WEDEROM MYXOMATOSE. Bij tamme konijnen van G. de B. in de Hemelstraat is wederom de gevreesde konijnenziekte myxomato- se geconstateerd. De zieke dieren werden afgeslacht. MOOI INITIATIEF. Op initiatief van verschillende ou ders en de geestelijkheid uit onze parochie is een bijeenkomst belegd in het R.K. Jongenspatronaat, waar de studerende jongens werden uitge nodigd. De bedoeling van deze bij eenkomst was om gezamelijk in de vacantietijd uitstapjes te maken, voetbalwedstrijden te organiseren enz Als leiders hiervan zullen verschil lende priesterstudenten optreden. Clinge VERBETERING KAPELLESTRAAT De verbetering van de Kapelle- straat is een feit geworden. Met het uitzetten van de weg is een begin gemaakt. De trottoirbanden zijn reeds gezet. Ook zal in het midden een riolering gelegd worden, welke op de hoofdriolering zal worden aangeslo ten. Over enkele maanden hoopt men met het werk klaar te zijn. CLINGSE HENGELAARS De vissersvereniging de Clingse Hengelaars zal haar tienjarig be staan op feestelijke wijze herdenken. Op Zaterdag 27 Augustus zal in het lokaal bij L. de Vos een feestmaal tijd plaats hebben, welke hoofdzake lijk zal bestaan uit paling. Verder zal de avond in de grootste gezellig heid worden doorgebracht, terwijl de muzikale noot niet zal ontbreken. Ook de dames kunnen op de feeste lijke avond tegenwoordig zijn. ST JANSTEEN Schieting bij A. de Guytenaer, Tragel om 16 uur. DE KLINGE Kinema van Dijck 19,30 uur: Het land van de glimlach. SAS VAN GENT Olympia 20 uur: II brigante Musolino. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: De laatste wals. AXEL Centrum 18 en 21 uur: The High and the Mighty. HULST Schieting bij Jos v. Helsland om 3 uur. Bioscoopgebouw 5,15 uur: Dagboek van een verliefde vrouw, 8 uur. Speciaal kinderprogramma Donald Duck om 2 uur. Schieting bij S. Blom maert, Stationsweg, om 3 uur. AXEL Centrum 4,15 uur: The High and the Mighty; 8 uur: Gemerkt in de woestijn. SAS VAN GENT Olympia 2,30 uur: Legioen der verraders; 5 en 8 uur: II brigante Musolino. DE KLINGE Kinema van Dijck 3 en 7,30 uur: Het land van de glimlach. ST JANSTEEN Schieting bij A. de Guytenaere, Tragel. om 3 uur. ST JANSTEEN Schieting bij A. de Guytenaer, Tragel om 16 uur. DE KLINGE Kinema van Dijck 19,30 Het land van de glimlach. HULST Bioscoopgeouw 8 uur: Dagboek Van een verliefde vrouw. AXEL Centrum 8 uur: The High and the Mighty. SAS VAN GENT Olympia 20 uur: II brigante Musolino.

de Stem | 1955 | | pagina 2