KROETSJEF beheerst het Kremlin zegt Eisenhower Vijf klimmers in Pyreneeën UW LAATSTE KANS! V 12000 India eist sluiting van Portugese gezantschap GROTE BRAND OP VELUWE AMERIKA GAAT MET CHINA PRATEN Bejaarde vrouw door neergeslagen inbreker Minister Butler komt met krachtige maatregelen Uit Regeringsleiders brengen rapport HET NOORDEN RIEP. Door droogte en harde wind.... r Slecht begin. RECORDS (JVELDEN DAGBLAD VOOR ZEELAND ADENAUER: IK WIL NIET ONBELEEFD ZIJN ?Hoopvolle ontwikkeling" „Op ambassadeursniveau Nachtelijk drama in Rilland Dader werd in arrest gesteld Engelsen kopen te vlot Aanhoudend zomerweer Zwarte Maandag op de beurs Geen samengaan met Nenni-partij Siciliaanse bisschop pen waarschuwen Marokko Twaalf doden bij onlusten Meknes in Relletjes in Vlaanderen Mijnen onder spoorrails Nehroe wil alsnog onderhandelen Geen sla en bospeen naar België Met veel moeite kon men vuur meester worden het Y acantiegangers hielpen mee Stoffelijk overschot nog niet gevonden Vrachtauto raakte op wegberm Griekenland legt kwestie Cyprus aan de V.N. voor V ierdaagse Nijmegen dag zijn reeds de teg Ise deelnemers aan itandsmarsen te Nyni(. rd. Het militaire deta. sraël, sterk 19 man, dn >p Schiphol geland wai rriveerd. Tevens zijn It e dag in Nijmegen aag! ïngelse ploegen van d( Police New Scotlanj de Women Police N« nen, Canadezen, Nore: sen werden alle op kor. vliegtuig via Schipht; verwacht. Doordat noj achement Zwitserse on is ingeschreven, is he .500 inschrijvingen, fc. deelnemers werd Maan- leden) te Nijmegen ver. al door bemiddelinj Nijmegen Vooruit is aar. rs huisvesting verschaft n de Vierdaagse deeldr t ook groepen van dt in het Bureau Sport t< Haag zullen deelnemen met de ingebruikneming Maasbrug tussen Gen- lt, meenden sommigen ibrug over de Maas bj dig zou zijn. Dit is niet •s en 50-ers moeten wei deze brug gebruik ma- onniers uit Dordrecht iet einde van de week ig bij Cuyck weder leg- s kunnen op de vierde naken van de brug Oef. iver de Maas. Vroeger rar met de pont over Ned. en een icord verbeterd terdagmiddag in het KR-zwembad gehou- iden om de nationale .oenschappen 1500 m. ames en heren, heeft zwemster Leni de reldrecord 1500 me- i sec. verbeterd. Zij afstand in 20 min, wereldrecord stop.'' in de Deense zwem- ld Hveger met de riin 57 sec. ie Nijs 800 van de 1500 elegd, bleek dat zij ook is record voor de 800 8 sec. had verbeterd, id dit record op naar genootje Tine van Breni ni de Nijs noteerde voor 10 min. 58.4 sec. wemmer H. Willem* derlands record 800 mti oZnder veel tegenstand 10 min. 18.6 sec. Dit be verbetering van het be- i van P. Stam (Neptunui t 13.7 sec. iet keren op 100 meter Nijs een voorsprong, die nde behield. Geleidelijk uit, waardoor haar con- i van Alphen (RDZ, meter kwam te liggen, inishte de nieuwe we- dster met een ruim SU rong. wommen in vier series- laatste de voornaamst* imse (De Robben) won van G. de Bruyn (Nep- toort). Tussentijds ver- it Nederlands record 800 .7 sec. iak in Antwerpen Ier van Oosterom heeft het wereldkampioen* voor jeugdspelers, dat wordt gespeeld, tegen roem verloren. Lden hebben in groep A ty, onze landgenoot van Westduitser Flages-en-de m de leiding met ieder Hem achterna, hij ontsnappen oe ge Prins tot ziJn n wilde galop zetr- chtende roofridder 95e JAARGANG No. 21902 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandla Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Kasteelplein 11; Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J HA. Bruna Redactieraad: C. J v Hootegem Mi Di A. J J M Mes Mr H M L de Rechter L. J v.'tWestende P. V M Vercauteren Abonnementsprijs bil vooruitbetaling f 5,85 per kwartaal, per post f 6,55, per week (uitsluitend bp niet post- bestell.) t 0,45 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 ct.. Postrek no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 26 JULI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0,85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0,14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0,35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling dureau vooi de Zeeuwse hl landenGOES: Westsingel V8. "Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7, Teleoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) BOELGANIN bracht gisteren nog een bezoek aan Oost-Duits- land, maar de andere regeringsleiders, die aan de conferentie in Genève hebben deelgenomen, zijn inmiddels in hun hoofdsteden teruggekeerd. Zij konden geen verdiende rust nemen, want over hetgeen in Genève besproken is, werd uiteraard in Washington, Londen en Parijs uitvoerig rapport verwacht. Eisenhower ontving op het Witte Huis 25 leiders van de demo cratische en republikeinse partij, premier Eden bracht verslag uit aan Koningin Elisabeth en president Coty ontving zjjn pre mier, Edgar Faure, om het een en ander over ,,Genèève te ver nemen. Volgens een Zwitsers blad zouden de ministers van buiten landse Zaken der Grote Vier op 14 October opnieuw in Genève bijeen willen komen. Volgens zijn perschef, Hagerty, gaf president Eisenhower als zijn mening te kennen, dat „het in het oog val lende punt van de bijeenkomst de klaarblijkelijke oprechte wens van de Sovjet-delegatie was, om in de toe komst de wereldproblemen in een at- 5?J be- VIJF MAANDEN gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk: dat was het vonnis van de Rotterdamse politierechter tegen een dame, die in de afgelopen maanden zo'n 150.000 gesmokkelde sigaretten aan de man had gebracht. DRIE ZWITSERSE alpinisten zijn Maandag om het leven gekomen, toen zij bij de beklimming van de Morgenhorn in het 3664 meter hoge Bluemlisalpmassief van 800 meter hoogte neerstortten. De mannen wa ren met een touw aan elkaar verbon den. DE AGA KHAN, de geestelijke lei der van millioenen Molim, zal ein September een bezoek brengen aan ons land. Hij wordt vergezeld door zijn echtgenote. Z.H. DE PAUS heeft Pater Jac. Romijn van de missionarissen van de H. Familie te Grave be noemd tot apostolisch vicaris van het nieuwe vicariaat Samarinda op Borneo. DE STAD DIBROEGARH in de staat Assam (Noord-Oost-India) staat voor driekwart onder water, tengevolge van het buiten haar oevers treden van de Bramapoetra. Meer dan 2000 mensen hebben de stad verlaten. DE VIERING VAN het feit, dat Rembrandt 350 jaar geleden werd geboren, zal het karakter krijgen van een nationale herdenking. Voor de organisatie is een stichting Rem- brandt-herdenking in het leven ge roepen. 6 DE WETGEVENDE vergadering van Singapore heeft een motie aangeno men waarin overdracht van de hit vni2°0r deBritse regering aan vraagd van SlnEapore wordt ge- HET OOSTENRIJKSE verdrag zal morgen om U uur officiëel van v«zCochrrdtenvlatglndlitbetVe0lhng iykdtevi!^nkwaardi8e da* öeEr bSS, die deze JnTnl door drukkTwelkzaamheden velhin- DE ZEVENTIEN landen, aangeslo ten bij de internationale commissie voor de walvisvaart, hebben beslo ten het aantal walvissen dat per iaat- in de Zuidelijke IJszee mag worden gevangen, te verminderen. De wal- visstand namelijk vermindert beden kelijk. OOK DE acht Belgische priesterar- beiders hebben nu ontslag als fa brieksarbeider genomen. Men is van alhltrf 4 de f'8uur van priester- de lut 1 iuiste middel is om teeen l erung van de arbeiders tegen te gaan. mosfeer van vriendelijkheid en reidwilligheid te bespreken". Eisenhower noemde deze gang van zaken een „hoopvolle ontwikkeling", doch „dit rechtvaardigde op zichzelf natuurlijk nog niet een verzwakking van de maatregelen voor de beveili ging van de vrije wereld". Hij zei niet te verwachten dat Rusland zijn aanbod ter zake van het uitwisselen van militaire gegevens, dat reeds in rechtgeoriënteerde repu blikeinse kringen in Washington is gecritiseerd, zal aanvaarden. De pre sident gaf voorts de verzekering, dat te Genève geen geheime overeen komst is gesloten of geheime stukken zijn geparafeerd. Ook gaf hij tegen over de congresleden, onder wie zich ook de voorzitter van de senaat, vice- presicfent Nixon, bevond, als zijn mening te kennen, dat partijsecreta ris Kroetsjef de belangrijkste man in het Kremlin is. „HOOFDSCHOTEL AFWACHTEN". Dr Konrad Adenauer, de West- duitse Bondskanselier, heeft in zijn Zwitsers vacantieoord Muerren bij Interlaken een persconferentie ge houden. Hij noemde het positiefste resultaat van de topconferentie te Genève het feit, dat „een begin is gemaakt met de reeks conferenties die nodig zijn om de internationale spanningen op te heffen. Op de vraag of de laatste rede van Boelganin, waarin hy het Russische standpunt ten aanzien van de Duitse kwestie uiteenzette, nog invloed heeft gehad op zyn (Adenauers) komende bezoek aan Moskou, zei de Bonds kanselier: „Al vindt men de hors d'oeuvres niet lekker, dan wacht men toch altyd nog af wat de hoofdscho tel biedt". Toen men de Bondskanselier vroeg of hij geneigd is zijn bezoek aan Moskou uit te stellen tot na de minis tersconferentie van October, ant woordde hy dat zulks onbeleefd zou zyn. Dat Boelganin en Kroetsjef een be zoek aan Oost-Duitsland brachten, al vorens naar Moskou terug te gaan, is wellicht van meer betekenis dan men zou vermoeden. Rusland zit met de Duitse kwestie evenzeer omhoog als het Westen. Nogal demonstratief heb ben de Sovjetleiders tegenover de Oostduitse regeringsautoriteiten te kennen gegeven, dat de Sovjet-Unie geen beslissing over Duitsland zal nemen, „zonder dat het Duitse volk hierin gekend wordt". Amerika en communistisch-China zullen op 1 Augustus te Genève een bijeenkomst houden op ambassadeursniveau. Er zal gesproken worden over de repatriëring van ongeveer 50 Ameri kaanse burgers, onder wie 15 mannen van de luchtmacht, die in China worden vastgehouden. Amerika zal vertegenwoordigd worden door Alexis Johnson, ambassadeur in Tsjecho-Slowakije. Johnson zal voor de conferentie nog overleg met minister Dulles plegen. Het overleg over de voorgenomen conferentie is via Britse diploma tieke kanalen tot stand gekomen. Het State Departement zegt, dat een en ander niet betekent, dat communistisch-China erkend wordt. De voorzitter van de Amerikaanse senaatscommissie voor buiten landse Zaken, de democraat Walter George, heeft aangedrongen op een onderhoud tussen de ministers van Buiteniande Zaken van de Verenig de Staten en communistisch-China ter bestudering van de problemen in het Verre Oosten. De 65-jarige alleenwonende juf frouw Kriena de Jager aan de Hoofd weg te Rilland, werd gisterennacht om half één wakker, doordat zij in haar slaapkamer gerucht hoorde. Zij bespeurde dat een manspersoon in een kastje aan het rommelen was. Niet zodra merkte deze dat de vrouw wakker was of hij stormde op haar toe en bracht haar zware sla gen met een hard voorwerp toe, zo dat zij bewusteloos geraakte. De kerel, denkend dat zijn slachtoffer de geest had gegeven, ging verder het huis te doorzoeken, maar de vrouw kwam weer bij kennis, sleepte zich het huis uit en klopte om hulp bij een buur man. Deze waarschuwde de politie, die evenwel de insluiper, die onraad had geroken, gevlogen vond. Vermoedens gingen uit naar en jon geman, een zekere A. V., die een zeer slechte naam heeft. De politie begaf zich naar zijn woning, die in een hoek van de Fredericapolder staat en lichtte hem van zijn bed. V. ontkende alle schuld, doch men vond bloedvlekken op zijn kleren en een huiszoeking bracht een gouden horloge te voor schijn, dat aan mejuffrouw de J. toe behoort. V. is in arrest gesteld. De toestand van de bejaarde vrouw blijkt nogal ernstig te zijn. Zij is naar het ziekenhuis in Goes overgebracht. geldig tot Weersverwachting vanavond: Op de meeste plaatsen droog en overwegend zonnig weer Matie, af en toe vrij krachtige N^ord oostelijke wind. Ongeveer dezllf de temperaturen. Vandaag: Zon onder 20.43 uur Maan onder 23.02 uur. Morgen Zon op 4.54 uur. Maan op 14.54 De Britse minister van Finan ciën, Butler, heeft een aantal maatregelen aangekondigd, die ten doel hebben de bestedingen in Engeland aanzienlijk te be perken. Die bestedingen heb ben een dergelijke omvang aan genomen, dat zij inflatie drei gen te veroorzaken. De voorwaarden voor de verstrek king van afbetelingscredieten zullen op de eerste plaats worden ver scherpt inplaats van de gebruikelijke 15 procent zal men voortaan 33 pro cent van de koopsom ineens moeten betalen. Verder deelde de minister mede, dat hij de gouverneur van de Bank van Engeland zal verzoeken de ban ken erop attent te maken, dat het van belang is het bedrag der uitstaande credieten aanzienlijk te verminderen. Voorts zullen de bestedingen der genationaliseerde industrieën in de onmiddelijke toekomst worden be perkt. De investeringen voor nieuwe projecten zullen worden uitgesteld of zoveel mogelijk worden vertraagd, waarbij er voor zal worden zorg ge dragen, dat de ontwikkeling der ko- lenindustrie en van de toepassing dr kernenergie niet in het gedrang komt. De vrees voor krachtige maatrege len ter bestrijding van de inflatie had eerder op de dag een scherpe koers daling op de Londense effectenbeurs veroorzaakt. De beurswaarde van 6 toonaangevende aandelen daalde met meer dan 700 millioen gulden. De totale koersverliezen waren nog aan zienlijk groter en de effectenmake laars noemden deze dag „zwarte Maandag". In de grond is de Britse economie gezond, zo meende minister Buttler, maar Engeland moet zijn concurren tie-positie tegenover het buitenland verstevigen. Het Siciliaans Episcopaat heeft zijn veto uitgesproken over een eventueel politiek samengaan met de christen democraten en de linkse groepering der socialisten van Nenni in een coa litie-kabinet. In een herderlijk schrijven deelt Kardinaal Ruffir.i, aartsbisschop van Palermo, dit mede Het bisschoppelijk veto volgde terstond op de beslissing der christen-democraten partij, die na de zo juist gehouden verkiezingen te kennen gaven, dat zij de coalitie met de nonarchisten, de liberalen en eni ge andere partijen wenste te verbre ken. De partij verklaarde een kabi net samen te willen stellen van louter Christen-democraten, maar wel steun te zullen zoeken hetzij bij een rechts hetzij bij een links georiënteerde par tij- In het herderlijk schrijven werd gezegd, dat nooit uit het oog mag worden verloren, dat de communisti sche partij en de met haar verbonden partijen de uitgesproken vijanden der Kerk zijn. Twee Nederlandse meisjes lazen in de krant, dat in het Noorse plaatsje Vera een nijpend gebrek was aan vrouwen, zodat het een echt vrij- gezellenplaatsje dreigde te worden. Beiden besloten in deze behoeften te voorzien en togen naar het hoge Noorden. De foto toont de beide meisjes met twee Noorse vrijgezel len, v.l.n.r. Yvonne Leenaars uit Amsterdam, Magne Haldorsen, Eli sabeth Bax en Trygve Sissenvolden. Zoals te verwachten was, hebben de favorieten in de Tour de France gisteren de pezen extra gestrekt om de beslissing uit te lokken. Louison I Bobet zette zijn groot offensief in i tijdens de beklimming van de Col en reed zich in de gele trui, die hij du Peyresourde: v.l.n.r.: Brankart, rttt wel tot in Parijs zal behouden. lOckers (B.), Geminiani (Fr.), As- 1 Onze fotograaf legde dit beeld vast I trua (It.) en Lorono (Sp.). Zie verder pagina 5. Invulformulieren zijn nog de gehele dag verkrijgbaar! Twaalf personen kwamen om het le ven en meer dan, vertig mensen wer den gewond by onlusten in de Ma rokkaanse stad Meknes. De Franse resident-generaal Gil bert Grandval, zou gisteren een on officieel bezoek aan de stad brengen. Even voordat hij werd verwacht, lie pen 500 betogers te hoop voor het pa leis. Zij trachtten de afrastering te verbreken en toen de politie geen baas kon worden van de demonstran ten, werd het vuur op de menigte geopend. Later op de dag braken in Meknes branden uit. Een medische kliniek werd door woedende betogers ge plunderd. De Fransen zagen zich ge noodzaakt, tanks in stelling te bren gen. Grandval heeft. besloten, zijn bezoek aan het religieuze centrum van Fez tot later in deze week uit te stellen. Bij de betogingen tegen de school wet Collard in Kortrijk en Ieperen is het weer tot incidenten gekomen, waarbij gewonden vielen en arresta ties werden verricht. In Kortrijk demonstreerde een me nigte in tegenwoordigheid van en met goedkeuring van burgemeester en wethouders. Niettemin rukte de rijks politie aan en trachtte de' betogers te verspreiden. De politiemannen maak ten gebruik van brandslangen. Een van de betogers werd door een slag met een geweerkolf gewond. Op het stadhuis van Ieperen werd een spandoek uitgehangen met het opschrift„Ieperen past de wet Col lard niet toe". Betogers trokken in op tocht door de stad en bij het passe ren van het socialistische Volkshuis kwam het tot incidenten. Verscheide ne personen werden gewond. De po litie verrichtte een aantal arrestaties. India heeft geëist, dat het Portugese gezantschap in New- Dehli wordt gesloten, omdat gebleken was dat de mijnen wa ren geplaatst onder de spoor rails aan de Portugese kant van de grens tussen India en de Por tugese kolonie Goa. Met het sluiten van het Portugese gezantschap zijn de diplomatieke be trekkingen tussen India en Portugal nog niet verbroken, daar er nog geen Portugees consulaat in Bombay en een consulaat van India in de encla ve Goa bestaan. Nehroe heeft Portu gal beschuldigd van „onmenselijke be handeling van betogers". Hij zei ver der, dat Portugal voortdurend gewei gerd heeft, de kwestie Goa zelfs maar te bespreken. De regering van India zou echter naar een vreedzame rege- België heeft met ingang van Woens dag a.s. de invoer van sla en bos peen uit Nederland stopgezetè Dit uit overweging, dat de Belgische pryzen beneden de protocollaire minimum prijzen zijn komen te liggen. Het Centraal Bureau voor Tuin bouwveilingen wijst er op, dat uit de Belgische marktnoteringen blijkt, dat de prijs van de tomaten in België in middels gestegen is boven de overeen gekomen minimumprijs, maar dat niet temin geen berichten zijn ontvan- over de opheffing van het invoerver bod in dat land. Een enorme bos- er. heidebrand heeft Maandagmiddag een groot gedeelte van de Noord-Westelijke Veluwe, ongeveer be grensd door de vierhoek Vaassen, Elspeet, Nunspeet en Epe ge teisterd. 's Middags omstreeks half drie werd een begin van brand ontdekt te Ernst op de Hooge Woeste en het vuur verplaatste zich vandaar met ontstellende snelheid in Noordoostelijke richting, daarbij aangewakkerd door de felle wind. Brandweren uit talrijke Veluwse gemeenten, waaronder Apeldoorn, Epe, Elspeet en Nunspeet, haastten zich naar de brand, doch zij stonden voor een schier bovenmenselijke taak. Met tankwagens, schoppen en takke- bossen ging men het vuur te lijf. Honderden vacantiegangers en mi litairen, waarvan de laatsten boven dien nog met bulldozers werkten, as sisteerden de brandweermannen. Het was uitermate moeilijk het vuur, dat soms op vier of vijf plaatsen tegelijk opvlamde, te bestrijden. Met een enorme snelheid verplaatste het zich in de richting Tongeren en Vierhou ten en op dat moment was reeds een grote oppervlakte heidegrond, eigen dom van Prinses Wilhelmina, een prooi der vlammen geworden. Even werd nog gevreed, dat een gedeelte van de Kroondomeinen ge vaar zou lopen, doch zover is het nog niet gekomen. Het duurde tot on geveer zeven uur 's avonds alvorens men het vuur meester was. Boven het terrein van de brand ontwikkelde zich een enorme rook, die nu en dan zo dicht was dat de zon er door werd verduisterd. Een der nevelspuiten was bijna een prooi der vlammen geworden, doordat de wagen in een kuil terecht kwam en daaruit slechts met veel móeite kon kon worden vrwijderd. Omtrent de oorzaak van de brand valt op dit mo ment nog niets met zekrheid te zeg gen, evenmin als over de totale opper vlakte verwoeste heide en bos. Door dat brandende naalden van de naald bomen door de straffe wind door de lucht werden gevoerd, ontstonden er telkens weer nieuwe brandhaarden. Later werd nog gemeld, dat de brandweerautoriteiten, die betrokken zijn geweest bij het blussingswerk, de mogelijkheid van kwaadwillige brand stichting niet uitgesloten achten. Men kan namelijk niet goed verklaren, hoe het mogelijk was dat de brand in drie haarden tegelijk woedde. De brand was de ernstigste sinds de oorlog. ling van het geschil blijvrt streven en onderhandelingen met Portugal alsnog toejuichen. „Goa hoort volldig bij India en moet uiteindelijk deel uit maken van de Indische Unie, met be houd van zijn culturele en andere be langen, in overeenstemming met de wensen van de bevolking", aldus Nehroe. Het spoorwegverkeer tussen India en Goa is Maandag „tot nadere aan kondiging" gestaakt. De dood van Pater van Schayk Maandagmorgen heeft de Rijkspo litie te water in samenwerking met de Gemeentepolitie van Waalwijk op nieuw pogingen in het werk gesteld het stoffelijk overschot van pater G. van Schayk, die Zondagmiddag in de Bergse Maas verdronk, te bergen. De hele morgen werd gedregd, maar zon der resultaat. Om circa 1 uur werd besloten de pogingen het stoffelijk overschot te vinden, op te geven. Men vermoedt, dat het door de stroom is meegevoerd of misschien in een put is gekomen, die de bedding van de Bergse Maas vele telt. Drie voetgangers zwaar gewond Maandagmiddag zijn op de Ryks- weg Berkum-Ommen in de gemeente Zwollerkerspel twee vrachtauto's op elkaar gebotst. Een vrachtauto, ko mende uit de richting Zwolle, werd aan de voorkant geheel vernield. De andere auto werd van de weg ge drukt. In de grasberm van de weg zaten zes vacantiegangers uit te rusten, die allen door de auto werden aangere den. Drie van hen, een man, vrouw en achtjarig meisje werden in zorg wekkende toestand naar een zieken huis in Zwolle vervoerd. Griekenland heeft Maandag offi cieel verzocht de kwestie betreffende zelfbeschikkingsrecht voor de Britse kolonie Cyprus op de agenda van de Algemene Vergadering der V. N. te plaatsen, die in de herfst bijeenko men. Vorig jaar was het vraagstuk ook aan de orde gesteld, doch met het oog op het Britse verzet hiertegen, kwam de vergauering tot de slotsom, dat een verdere behandeling „voor het ogenblik" ongeschikt zou zijn. De Canadese piloot Jean de la Bruyère is van plan een Ka- naalvlucht te maken in een toe stel van het type dat Bleriot 46 jaar geleden gebruikte voor een vlucht van Frankrijk naar Engeland. Gisteren vertrok hij in een Auster naar Frankrijk, teneinde daar ove, te stappen op het „Bleriotje" waarmee hij de tocht hoopt te maken. Het moderne sportvliegtuigje bleek echter minder feilloos dan het toestel, dat Bleriot over het Kanaal bracht, want op het strand bij Calais moest de la Bruyère een noodlanding ma ken. Honderden vacantiegangers namen ijlings de benen toen de Auster op hen afstevende. De piloot wil zijn plan niettemin uitvoeren.

de Stem | 1955 | | pagina 1