Besluit omtrent niet vatbaar Poolse vrouw voor wijziging VREUGDE te gele en groene trui St Willebrord om „Parindra "-leden treden uit het parlement Dwangwet-Collard nu in de Belgische Senaat Genève zal een tweede „Berlijn" worden Minister Donker houdt voet bij stuk Bewindsman is gedagvaard in kort geding Zaak werd erg opgeblazen Nederlandse triomf in beeld Vrede in Kamer teruggekeerd BEWAKING VOOR GROTE VIER Tien jaar voor moordenares Brand bij oproer in een Canadese gevangenis Twee gewonden GERUCHTMAKENDE FILM DAGBLAD VOOR ZEELAND Legerkwestie hoog opgenomen Horsky wordt ook niet toegelaten Voetbal- en Wielren- successen j Ongrondwettig en onwaardig Bonn niet bijster optimistisch Geen besluiten inzake Azië Warm weer Ok nie flauw Gedeelde-vreugd: dubbele-vreugd constateert het dorp Brits schip zonk na aanvaring 95e JAARGANG No. 21392 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neeriandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Kasteelplein 11: Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad: C. J. v. Hootegem. Mr Dr A J. J M Mes, Mr H M L. de Rechter L. J V 'tWestende P. V M Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5,85 per kwartaal per post f 6,55, per week (uitsluitend bij niet post- bestelt.) t 0,45 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 ct., Postrek no. 278841 Voor God, Koning in en Vaderland DONDERDAG 14 JULI Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0,85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0,14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0,35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. 3ureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES: Westsingel 98, Telefoon 223b Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Teleoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. (Van onze parlementaire verslag gever). Bij de beantwoording van de beschouwingen van de Tweede Kamer over het vluchtelingenvraagstuk had minister Donker de practijk bij de hand; de Poolse vrouw, die thans in Nederland is ondergedoken, nadat haar verder asyl in ons land is geweigerd heeft de minister in het parlement de gelegenheid geboden om met een sprekend voorbeeld aan te tonen, dat beslissingen over al dan niet toelaten van vluchtelingen steeds weer moeilijke kwesties zijn. Hij heeft met dit voorbeeld o.a. ook mej. Marga Klompe (K.V.P.) duidelijk willen maken, dat het niet aan te bevelen is, om deze materie muurvast neer te leggen in een wet telijke regeling. De minister geeft de voorkeur aan een admi nistratieve regel, die hij naar omstandigheden met eigen modu laties kan toepassen. Het geval van de Poolse, die thans door de politie wordt gezocht, was in derdaad een sprekend geval. Zij was met haar dochtertje Nederland binnen gekomen zonder bij het eerste contact met de vreemdelingenpolitie ook maar iets te laten blijken van bezwaren te gen de omstandigheden, waarin zij in Polen leefde. Met enige moeite had zij, nadat in Polen het regiem wat milder was geworden, een visum gekregen om in Nederland haar zieke vader een bezoek te brengen. De mildheid van de Polen ging zover, dat de vrouw, die van origine Nederlandse is, zelfs nog mocht vertrekken nadat was ko men vast te staan, dat haar vader reeds was overleden. Minister Donker deelde de Kamer mede, dat hij bij de beslissing om deze vrouw thans geen asyl meer te geven, niet over één nacht ijs is gegaan. De minister heeft van de Permanente Ad viescommissie inzake Vreemdelingen verkeer een eenstemmig advies tot uitwijzing gekregen. De voornaamste reden echter, waar om hij persoonlijk deze beslissing heeft genomen was dat de vrouw eerst na een verblijf van zes weken in ons land plotseling bij de vreemdelingen politie kwam verklaren, dat zij niet meer terug wilde naar Polen in ver band met het heersende regime daar. Ook gaf zij uiting aan haar bezwaren tegen haar echtgenoot waaruit bleek, dat het huwelijksleven niet al te best was. AAP UIT DE MOUW. Het eerste kan zonder meer volgens de Minister geen reden zijn om iemand asyl te verlenen. De doorslag had ech- IN ARGENTINIë is een nieuwe par tij gesticht, de Christendemocratische partij. Verschillende kleine groepe ringen van deze richting zijn er in verenigd. DE ROBOT „SABOR" zal op 17 Juli een korte wandeling maken op de Scheveningse boulevard. De stalen mens zal daarna een week lang te bekijken zijn op een tentoonstelling en de nodige voorstellingen geven. HET ZIET er niet naar uit, dat alle Duitse en Japanse eigendommen, die tijdens de oorlogsjaren in de V. S. in beslag werden genomen, zullen worden teruggegeven. ter bij hem gegeven, wat hij noemde „de plotselinge frontverandering na zes weken". Van secundair belang kan nog geweest zijn de suggestie van een familielid, dat voor de vreemdelingen politie heeft verklaard, dat de vrouw met haar zwager een verhouding heeft, die haar houding heeft veranderd. Sindsdien, aldus deze suggestie, zou zij niets meer voelen voor het Poolse re gime, dat haar tot dusver onverschil lig had gelaten. De minister deelde nog mede, dat hij terzake in kort geding gedagvaard was. Hij toonde zich bijzonder ont stemd over de publicaties in een der dagbladen, die de sensatie zo ver hadden gedreven dat men snuffelende politiehonden ten tonele heeft ge bracht. De minister noemde deze be richtgeving vierkant gelogen, dat het wel een prachtig middel zou zjjn in de handen van degenen die hun asyl hier willen bewerkstelligen. Men zou, wanneer dit argument een maal is gebezigd, zich er steeds op kunnen beroepen. En het zou een klein kunstje zjjn om dan dezelfde situatie van gepubliceerde omstandig heden te forceren. NIET TERUGKRABBELEN. Prof. Oud (V.V.D.) heeft de minis ter nog gevraagd, of het feit, dat de vrouw van origine Nederlandse is, de positie van deze vrouw als vluchte linge niet verandert. Het is immers voor onze wet ook mogelijk, dat zo iemand onder bepaalde omstandighe den bij scheiding of ontbinding van huwelijk door de dood van de man weer Nederlandse wordt zonder dat zij de moeizame weg der naturalisatie behoeft te doorlopen. Ook daarop had minister Donker een raak antwoord gereed. „Juist omdat zij van origine Nederlandse is heb ik mij gewend tot de Permanente Adviescommissie. Dit is in zo'n geval voorschrift." De Pool se van huis uit Nederlandse, zal dus wel moeite hebben het in Nederland lang uit te houden. De minister denkt er niet over, ook njet na het debat in de Tweede Ka mer, op zijn beslissing terug te komen. POORTWACHTERS OP GELET! Inmiddels maakte hij duidelijk, dat het verdrag inzake de status van vluchtelingen, waar het debat over ging, een internationaal en een natio naal aspect heeft. Het eerste brengt mede, dat in het verdrag het streven naar gelijke behandeling van vluch telingen met „nationalen" ligt opge sloten. Echter geen volkomen gelijk stelling, zó. dat naturalisatie geen en- Inmiddels heeft de heer Scheps kele moeilijkheid meer mee zou (PvdA) de minister attent gemaakt op de consequenties van deze publicaties. Wanneer dit alles in de pers bekend wordt gemaakt is er dan geen reden om inderdaad te vrezen voor de toe komst van deze vrouw in het land waarheen zij door de beslissing van de minister zal moeten terugkeren? Minister Donker vond dit een belang rijk aspect, maar hij merkte scherp op, brengen. Het nationale aspect houdt vooral in, dat wij bedacht moeten blij ven ojp het binnendringen van onge wenste elementen, wanneer de poor ten al te ruim geopend worden. Selec tie zal steeds geboden zijn. Minister Donker heeft verder nog verklaard, dat clandestien in Neder land ondergedoken vluchtelingen zon der straf of nadelige gevolgen voor VOLGENDE MAAND zal de B,B. C. beginnen met proefuitzendin- gen met kleurentelevisie. De be zitters van gewone TV-ontvangers zullne de beelden in gewoon zwart-wit op het scherm zien verschijnen. BIJ EEN BRAND in een benzine opslagplaats benoorden Brussel ziin 15 brandweerlieden gewond, van wie zeven ernstig. De brand ontstond na een botsing tussen twee tankauto's. IN DE BOVENLEIDING van de Vier leden van de parlemcntsfrac- tie van de „Parindra", een Indonesi sche regeringspartij, hebben de ver antwoordelijkheid voor het regerings beleid afgewezen. Zij hebben de mi nister van de Parindra, Suroso, (so ciale zaken) verzocht, zich terug te trekken. Het motief van de uittredende Pa- rindra-mannen is, dat de regering en de opperbevelhebber blijkbaar geen macht meer hebben over het leger. De Indonesische ambassade in Lon den heeft minister Luns ervan be schuldigd deel te nemen aan een aanhoudende campagne om de wereld opinie ten nadele van Indonesië te beinvloeden. De feiten inzake de be handeling van de Nederlandse arres tanten in Indonesië, zoals die in het Nederlandse witboek zijn vermeld, worden tegengesproken.Een Ameri kaans blad „Deseret News", dat in Salt Lake City verschijnt, heeft het gebrek aan belangstelling van de Ame rikanen voor het Nederlandse witboek „schokkend" genoemd. Het blad richt een appèl tot het volksgeweten, opdat er in de zaak-Jungschlaeger een on partijdig onderzoek kan worden in gesteld. De Indonesische regering blijft bij haar weigering een visum te verlenen aan de Amerikaanse jurist M. Horsky, die door Ne derland was aangezocht om als waarnemer in de zaak-Jung schlaeger op te treden. Op het grondgebied van de Repu bliek Zuid Molukken is het nog verre van rustig. Bij zuiveringsacties rond de stad Amboina. op Ambon, heeft het Indonesische leger vijf scholieren doodgeschoten. Verder wordt melding gemaakt van gevechten in de hoofd stad tussen regeringstroepen en gue rilla's. Er heerst een permanente alanmtoestand. Met betrekking tot de legerkwestie werd nader gemeld, dat de minister van Defensie vandaag zijn besluit bekend zal maken om af te treden. Hij hoopt hiermede een oplossing van het geschil naderbij te brengen. Voor de chef-staf betekent dit besluit een overwinning. hen of hun helpers kunnen ,,opdui ken". De termijn, die daarvoor ge steld is, loopt af op I November. De bonafiditeit van de „opduikers" zal met dezelfde gestrengheid worden vastgesteld, als dat bij andere vluch telingen geschiedt. Dit is essentieel voor het gehele vraagstuk. Voor uitgebreide reportages over de gloriedag van de J Nederlandse ploeg in de TOUR DE FRANCE j en voor andere evenemen- ten op voetbalgebied, name- lijk EINDHOVEN-NAC WILLEM II-PSV 5 mogen wij U verwijzen naar de sportpagina. J Gisteren heeft de Belgische Senaat het felomstreden wetsontwerp-Col- lard in behandeling genomen. De Kamer, die inmiddels op reces is, had het oorspronkelijke ontwerp reeds met een aantal wijzigingen aangenomen. De katholieken hadden tijdens de behandeling in de Kamer deze winst punten geboekt: Niet alleen minister Collard, maar de gehele ministerraad heeft te beslissen over de oprichting van openbare scholen. Voorts mogen provincie en gemeente doorgaan met het verstrekken van subsidies aan vrije scholen, die deze totdusverre ge noten. Collard had het hele subsidie stelsel in handen van de staat willen geven. De katholieken achtten deze concessies echter ontoereikend en gisteren trokken zij al meteen fel van leer. De heer Struye, fractielei der van de C.V.P., protesteerde tegen het feit dat de Kamer al op reces was. Zij kan zich dus niet uitspre ken over mogelijke wijzigingen, die door de Senaat kunnen worden aan genomen. De regering wil per sé, dat het ontwerp in September kracht van wet heeft. ,,Het is onwaardig", aldus de heer Struye, ,,dat de senaat zich zo de wet laat stellen". De heer Kluyskens, gans niet te vredengesteld door de bewering van minister Collard, dat er inzake de subsidiëring een compromis was ge vonden, zei, dat het ontwerp de or ganisatie van het onderwijs toever trouwt aan de uitvoerende, inplaats var, aan de wetgevende macht. Het is dus ongrondwettig. De Antwerpse havenstaking duurt nog voort. Vrijdag zal er in een spe ciale bijeenkomst en door een gehei me stemming worden uitgemaakt of het werk al dan niet zal worden hervat. In de haven werken nu 500 militairen. Na de Russische verklaring over het probleem-Duitsland wordt in Bonn de mening verkondigd, dat de besprekingen over Duitsland in Ge nève weer van dezelfde basis zullen uitgaan als die van het vorig jaar in Berlijn. Kern van de Sovjet-verkla ring acht men, dat duidelijk wordt gemaakt, dat de Russen niet bereid zijn een verenigd Duitsland de vrije keus van zijn militaire bondgenoot schappen te laten. De diplomaten in Bonn zien niette- ming een aanwijzing, dat de Russen de deur vo r onderhandelingen zullen open laten. Men gelooft dat de Sov jets eerst verkiezingen in geheel Duitsland zuilen voorstellen, die van dien aard moeten zijn, dat een ge neutraliseerd Duitsland het gevolg is. Het Westen zal dit natuurlijk niet accepteren. President Eisenhower heeft nog maals duidelijk verzekerd, dat hij te Genève geen enkele verplichting aan gaande Azië op zich zal nemen. Deze boodschap is in Washington met in stemming beluisterd. De rabbijnse raad van de Verenig de Staten heeft toestemming verzocht om een delegatie van rabbijnen naar de Sovjet-Unie te mogen sturen, om aldaar wonende joden te kunnen be zoeken. Indische pensioenen (Van onze parlementaire verslag gever). De regering heeft thans duidelijk gemaakt, dat de „sanering" van de Indische pensioenen uit de jaren 1934 1949 er zal komen. Zij heeft zich zelfs vastgelegd op de datum van 1 Januari 1956. Indien de regeling dan al niet mocht zijn aanvaard zal toch in ieder geval terug-verkende kracht tot die datum worden verleend. Wat de tegemoetkoming in geld betreft gelegen tussen het mini mum van f 5.en het maximum van f 20.per maand verklaarde de katholieke heer de Graaf, giste ren in de Tweede Kamer, dat hij het mindere liever wilde accepteren dan helemaal niets. Met de heer van de Wetering trok hij zijn amendement in en de vrede tussen minister Luns en de Kamer was hersteld. Het rommelde nog wat na in woor den van sommige sprekers, die zo als prof. Lemaire (K.N.P.), zich alle rechten van kritiek op wat bij de de finitieve sanering ter tafel zal komen, bleven voorbehoouden. Elders in dit blad melden wij nog verdere bijzonderheden over het com promis tussen minister Luns en de commissie van Rapporteurs. In 7 uur, 22 minuten en 1 seconde heeft de Nederlander Jos Hinsen Woensdagmiddag in Thonon-les- Bains de zevende étappe van de Tour gewonnen. Deze telefoto geeft een beeld van de finish in Thonon. Als eerste zien we otier de eind streep gaan Jos Hinsen, achter hem gaat Fantini schuil, op de derde plaats volgt Caput van lie de France, en achter Stablinkski van Frankrijk Noord Oost Centraal op de vierde plaats zien we Wim van Est in triomf de hand heffen. Argentijnse pastoor tekent protest aan Ricardo Ardilez, pastoor in de Ar- SKEW'S. minister C°rd°ha' d« minister voor het leger, verzocht hem te waarborgen, dt hij zijn priester- iijke functies zaï kunnen blijven ver vullen. Pastoor Ardilez zegt in zijn -jRram' ^a' P'itie hem en een andere pastoor heeft verboden de Mis op te dragen. bliksem ingeslagen. Het treinverkeer op dit traject was gisteren tot laat in de avond gestremd. DE FRANSE regering heeft de ont binding gelast van de Volkspartij in Kameroen. Het zou een totalitaire partij zijn, die onlangs ernstige on geregeldheden heeft verwekt. DE AMERIKAANSE minister van Volksgezondheid, mevrouw Hobby, is naar aanleiding van de gebeurtenis sen met het Salk-vaccin afgetreden. De president aanvaardde gisteren het ontslag. J Weersverwachting, geldig i vanavond: i Veraiderljjke bewolking met t t in de ochtend plaatselijk mist. f Nog enkele verspreide regen- of t omveersbuien. Zwakke tot matige J W'nd in hoofdzaak uit Westelijke t J richtingen. In de Noordelijke pro- t y.1"016? 'ets lagere, in de Zuide- hike iets hogere temneratnren (van onze speciale verslaggever) Zo dachten er Mieke en Nelleke ook over Woensdagmiddag. Mieke konden we feliciteren met het succes van Wim, die door de formidabele rit van die middag zich meteen in de gele trui had gereden en Nelleke werd niet minder spontaan de hand gedrukt voor het succes van Woutje, die zeker in het peieton meer afgeremd dan kopgelopen zal hebben om de voorsprong van zijn ploegmakker en plaatsgenoot zoveel mogelijk te beschermen. Ja, die twee weten het samen wel, en de beide echtgenoten, die Woensdagmiddag vol spanning waren na het alarmerend en verheugend bericht over de voorsprong en de grootse plannen van Wim, deden een rondedans door de kamer, toen de heer v. d. Veeken, die dage lijks voor ons de uitslag van de Tour bulletineert, telefonisch de heuge lijke mededeling kon doen, dat Wim zich in de gele trui had gereden, met een ook een kwartier later ongeveer kon vertellen dat Woutje de groene nog mocht blijven dragen. Een klein half uurtje later waren we te St. Willebrord en troffen daar de beide vrouwen in de beste stem ming. „Mieke" had de koffie al klaar. Ze had intussen van alle mogelijke kanten de gelukwensen in ontvangst moeten nemen. In het dorp zelf zag men niets dan glunderende gezichten, later op de avond vormden zich over al groepjes en werd hoog uit gepraat over de prachtige prestatie van Wim, die „er eens even aan getrokken" had, terwijl Woutje dan toch wel als rem zal hebben gefungeerd in het peieton. Temporijden over lange af stand is nu eenmaal Wims specialiteit hogere J dan gisteren. temperaturen t ---■uur. Morgen: t zon op 4.38 uur. Maan onder 17.05 5 uur- t f ^andaag: Zon onder 20.57 uur i Maan op OO.GO Bij Wim thuis Woensdagnamiddag na het vreugdevolle bericht van zijn prachtig succes. Van links naar rechts: Nelleke Wagtmans-Jaspers, Ltesje 6 jaar, Toosje 3 jaar en Mieke van Est met op haar arm het 15 maanden oude Marijke. Hinsen is blijkbaar als secondant van hetzelfde hout gesneden en heeft zelfs de kroon op het werk gezet door de sprint te winnen. „Ok nie flauw" zeggen ze in Willebrord. HELPEN. „Wat zeg je d'r van Mieke, had je dat verwacht?" v.oegen we Wim's echtgenote. „Och, het voornemen om een étappe e winnen hadden Wout en Wim wel. Wout heeft twee dagen de gele trui gedragen, Wim won deze étappe en meteen de gele trui. Ais ie die nu maar een tijdje kan houden. Morgen beginnen ze aan de bergen en Wim is wel sterk maar die bergen liggen 'm nooit zo lekker." Nelleke sprong echter meteen bjj, „ze zullen mekaar wel helpen". Hoofdzaak is el, dat ze de Tour uitrijden en ze zullen wel alles op alles zetten. En die gele en groene trui zal wel uit alle macht verdedigd worden. „Ben d'r veul blij mee"? vroegen we de beide vrouwen, doe lend op de beide eretekens. „Da's ze kers" was het spontane antwoord. Ten eerste om 't succes van de bei de mannen maar niet het minst ook om de pegulanten die er aan vast zitten. De kleine mannen van Wim liepen intussen wat ongeduldig op en neer want we hadden beloofd een foto te zullen maken en Liesje, de oudste van het stel is daarop erg gebrand, Toosje keek ons met haar grote kij kers of het een echt van Est-ge- zicht is moet U zelf maar eens be kijken op de foto eens aan en glimlachte maar eens. Marijke, de 15-jarige peuter zocht het bij moeder Mieke. Zo gingen ze op het plaatje met op de achtergrond de radio, die met nog meer interesse dan te voren zal worden beluisterd. Zal Wim vandaag zjjn kleine voorsprong van nog geen minuut weten te behouden en daar door mede de gele trui? Die bergen liggen 'm niet zoWim heeft een ijzeren wü! Volgens het Zwitserse militaire systeem is het de beurt van het 26e Regiment uit Zurich om her halingsoefeningen te houden. De mannen van dit regiment wacht nu een wel zeer belangrijke taak: zij moeten n.l. de Grote Vier tijdens de conferentie in Genève bescher men. Op onze foto zien we een groep militairen van het 26e Regi ment bij het verlaten van Zurich op weg naar Genève. Tien jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest heeft het ge rechtshof te Leeuwarden opgelegd aan de 54-jarige vrouw J. van B. te Warffum. Op 2 Mei 1946 heeft zij haar man P. van der V. door het toedienen van vergif van het leven beroofd. De Groninger rechtbank had haar tot 15 jaar met aftrek veroordeeld. De procureur-generaal had een gevan genisstraf van tien jaar met aftrek en daarna ter beschikking stelling van de regering gevorderd. Het Britse s.s. „Geologist" is gis teren bij Trinidad in aanvaring ge komen met een Liberiaans schip en enkele minuten daarna gezonken. Van de 42 opvarenden konden er 22 worden gered. Negentien worden vermist en cr is één lijk gevonden. De ,,Geologist" (6.155 ton) was op weg van Engeland naar Trinidad. Het andere schip liep schade op. Noodweer teisterde ook België Dinsdagavond heeft ook boven ver schillende delen van België nood weer geheerst. Te Leuven en omge ving werd bouwland overstroomd en liepen kelders onder. Bij Turnhout woei een loods mver. Te Andenne, nabij Namen, werdén drie landarbeiders, die bezig waren met oogsten, door een nweersbui overvallen. Een hunner werd door de bliksem getroffen en gedood. In Frankrijk zijn zes personen om het leven gekomen en verscheidene gewond door de bliksem bij hevige nweders. Er is melding gemaakt van ^chade aan boerderijen en gewassen voor tientallen millioenen francs. Amerikaans militair vliegtuig verongelukt Een viermotorig vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht is gisteren bij Merced in Californië neergestort. De elf inzittenden, de gehele be manning vormend, zijn omgekomen. Kort na het opstijgen vloog het toe stel in brand. Zeshonderd gevangenen in de ge vangenis te Prince Albert, in de Ca nadese provincie Saskatchewan, zijn Dinsdagavond gedurende twee uur in opstand geweest. Zij hielden .n die tijd acht bewa kers als gijzelaars gevangen en sta ken bijna een dozijn gevangenisge bouwen in brand. Nadat de overige wachten de ge vangene! onder bedreiging met vuur wapens hadden doen afdeinzen, gin gen zij, met behulp van traangas- bommen. zelf tot de aanval over en wisten de gijzelaars te bevrijden. Verzet der gevangenen noodzaakte tot het gebruiken der vuurwapens. Er werden verscheidene schoten ge lost, waardoor een wachter en een gevangene werden gewond. De brandweer slaagde er in de branden na vier en een half uur te blussen. De directie der niets meegedeeld van het oproer. gevangenis heeft over de oorzaak De film „Vijf minuten na twaalf", die de ondergang van het Derde Rijk in beeld brengt, is in Nederland voor publieke vertoning vrijgegeven. Zoals bekend heeft deze film, die werd vervaardigd door Helmuth Mattner, een zakenman in Diis- seldorf, in 1953 al heel wat stof doen opwaaien. Aangediend als een documentaire heeft de film de lengte van een speelfilm. Zij bevat o.m. nog niet gepubli ceerde opnamen van Hitier en zijn omgeving, opgenomen o.a. door Eva Braun en door haar zuster Grete Fegelein. In West- Duitsland werd de film aan vankelijk verboden en werd een verbod uitgevaardigd voor uit voer naar het buitenalnd. De première werd gister avond, overigens zonder spe ciaal cachet, gegeven in de theaterzaal van „Casino" te Noordwijk.

de Stem | 1955 | | pagina 1