Nieuwe brandweerkazerne T< te Goes kwam klaar reuk is erger dan pijnt vervetal Fatimabeeld te Stoppeldijk DE BR AU INE De vernieuwde technische school te Terneuzen Attractieve Week Z- VLAANDEREN 'n TIP VAN BOOTZ WRICLEY Morgen opening en overdracht Kind te Sluiskil verdronken VEULENKEURING TE AXEL Onze bedreigde uien-export In Zoutelande Walcheren Zuid-Beveland Voortzetting schoolfeest Wtfte iandett Zr/fste adem Met de n/ewe Co/date/ chenkmhuis RBC hoe Yeel ruimte Afscheid bij Gymnasium UITDELING YAN ZELFPORTRETTEN Aan de gevolgen overleden Laatste parochie van dekenaat Hontenisse R H E U M A IS EEN VOLKSVIJAND Federatie besprak tc Goes de nieuwe eisen Inventaris en indeling verdienen alle lof Officiële opening door burgemeester D. Kodde VLISSINGEN GOES Deken ontving de eerste cadeaux Voor 'n Portemonnaie naar AXEL HULST AGENDA Heden Morgen HET DAN TE KOC 4 WOI YOOR Veel J\ DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 8 JULI 1955 Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad eer in 1954 met de bouw van de nieuwe brandweerkazerne te Goes een begin kon worden gemaakt, vertelde de directeur van Gemeentewerken aan de pers. Reeds in 1949 waren de plan nen er, maar pas twee jaar daarna kwamen ze in de raad en het werd weer drie jaar later eer op het terrein aan de Brouwersgang met het hei-werk kon worden begonnen. Tegenslag bleef ook nu niet uit, daar de grondslag zachter was dan men dacht, zodat voorzieningen daartegen ƒ20.000 extra kostten. Daardoor is het gebouw op ongeveer 85.000 gekomen, maar men heeft daar voor nu ook iets goeds. Veilig kan men zeggen de eerste halve eeuw uit de zorg te zijn met de huisvesting van de brandweer te Goes. en verder is alles van steen en me- Het gebouw heeft veel ruimte. De garage bijv. biedt plaats aan vier eenheden en is diep genoeg voor een wagen met trekker. De garage sluit aan op manschappenkamer, werk plaats en wasgelegenheid. Voorts is er gelijkvloers nog de commando post voor de commandant, tevens centrale meldingspost. Op de bovenverdieping vindt men het grote instructielokaal - 50 M2 grondoppervlak - gezellig aangekleed en met een opmerkelijk goede wandschildering van de heer de Dreu dan is er nog een magazijn en een bergruimte, die ook als piketkamer kan worden aangewend. Het gebouw wordt bekroond door een 17 meter hoge toren, zeer sier lijk van lijn en van practische waar de omdat hij aangewend wordt als slangendrager en als „oefenterrein" voor het springen-aan-de-lijn. Vermelding verdient nog de 25 me ter lange slangengoot in de garage. Het instrumentenlokaal is centraal verwarmd en de garage heeft een gasinstallatie voor dat doel. Het gebouw is brandvrij; de gara ge heeft een betonspantenconstructie Tijdens een bijeenkomst in de do centenkamer van het Stedelijk Gym nasium te Middelburg is afscheid ge nomen van de heer L. Heymans, die meer dan dertig jaar aan deze „La tijnse school" als leraar tekenen ver bonden was. De Middelburgse wethouder van onderwijs de heer J. W. Kögeler vond het wat onwezenlijk, dat men op 65-jarige leeftijd „uitgerangeerd" moet worden. Hij hoopte echter, dat de heer Heymans nog lange tijd als kunstenaar scheppend werk zal kun nen verrichten. Hij wees voorts op de evolutie in het tekenonderwijs, waarbij de scheidende steeds een „kind van zijn tijd" is gebleven. Dr B.D.H. Tellegen - curator - achtte de tekeningen van de kunstenaar Heymans van Middelburg na de ramp van '40 typerend. Het einde van de ambtelijke loopbaan van dhr. Hey mans vond de curator geen eindpaal maar een mijlpaal, want hij sprak in de geest van de heer Kögeler. Het bestuurslid van de oudervereni ging van het „gym" dr .M.J. Mol noemde de heer Heymans een groot docent en paedagoog en sprak van een „Heyermanse" kunst van lesge ven. De rector, dr H.W. Fortgens zei, dat de scheidende een stempel van blijvende aard op de leerlingen druk te. Het vertrek van de heer Heymans vervulde hem met weemoed, maar ook met dankbaarheid. Namens de leerlingenvereniging „Nihil Sine La bore" voerde de heer Piet Minder hout het woord. Tenslotte wilde de heer Heymans kennelijk de leerlingen iets van zich zelf meegeven. Hij deed dit deze keer tastbaar en schonk al zijn pupillen een zelfportret. Marechaussee uit Hontenisse verongelukt De 20-jarige M. van Waterschoot uit Schuddebeurs (Hontenisse) die met een militaire leswagen op de onbewaakte overweg bij Twello op een passerende trein reed is in het ziekenhuis te Deventer aan de beko men verwondingen overleden. Het medeleven met de zo zwaar getroffen ouders is groot. De plechtige uitvaardienst zal gehou den worden op Zaterdag 9 Juli a.s. om 9 uur in de St Willibrordusbasiliek te Hulst, waarna bijzetting op het kerk hof aldaar. taal, op de deuren na. Morgen wordt het gebouw officieel door de burgemeester geopend en overgedragen aan de brandweer. OOK VOOR B.B. De commandant, de heer H. Pilaar is wat in zijn schik met zijn nieuwe home. Jarenlang heeft men gehuisd in een soort pakhuis, dat bij regen lekte als 'n mandje, wat het materi aal niet ten goede kwam. Thans heef men een kazerne, die aan alle eisen voldoet en zoals er slechts weinig staan in plaatsen van de grootte van Goes. Alles is royaal opgezet, ook omdat men rekening had te houden met de behoeften van de B.B. ofwel de burgerbescherming. Het eigenlijke brandweerkorps is 26 man sterk, maar de B.B. heeft ook haar brandweerploegen die zo nodig gebruik moeten kunnen ma ken van de kazerne. Zij nog gemeld dat de architec tuur van het gebouw berustte bij Gemeentewerken. Deze dienst kan op zijn jongste schepping trots zijn, hoewel het ge bouw pas architectonisch tot zijn vol- terecht komt indien, na sloping van de oude Bewaarschool op de Beesten markt, zijn front vrijkomt. (Advertentie) Sinds ik Tip van Bootz heb gedronken, Wordt bij mij thuis niet anders geschonken, 't Is een dagelijks feest Daarom heb ik het meest Met een TIP op gezondheid geklonken. Inz. Hr. J. P., A'dam, ontv. 1 fl. TIP en 1 lfl. Bootz' Oude Genever. Ook Stoppeldijk heeft O.L. Vrouw van Fatima een grandioze ontvangst bereid. De overdracht van de beel tenis vond plaats op de grens van de parochies Boschkapeile en Stop peldijk. Een onafzienbare rij van ge lovigen had zich hier opgesteld. Aan het hoofd van de stoet bevonden zich o.m. deken Staal, burgemeester Hen- drikse van Vogelwaarde en wethou der de Cock. Boschkapeile deed O.L. Vrouw zin gend en biddend uitgeleide. Alvorens het beeld werd overgedragen, sprak een pater de verzamelde parochies toe. Hij wees er op, dat Stoppeldijk de eer te beurt valt om in het deke naat Hontenisse de kroon te zetten op de pelgrimstocht van de Moeder maagd door dit dekenaat. In al de andere parochies van het dekenaat is het bezoek van O.L. Vrouw een ontroerende manifestatie van gebed en boete geworden. Nu is de beurt aan Stoppeldijk om met blijdschap deel te nemen aan de onafgebroken hulde aan Maria. Kinderen van Boschkapeile brach ten aan O.L. Vrouw de laatste groet, twee meisjes van Stoppeldijk decla meerden hun welkomstwoord. In plechtige optocht werd het beeld hier na naar de kerk gedragen. Een mas sale stoet, waarbij de parochie Bosch kapeile zich spontaan aansloot. Afwis selend klonken de gezangen en ge beden, terwijl de fanfare St. Cecilia de tocht met muziek opluisterde. In de stampvolle parochiekerk werd het Mariabeeld op een prachtig verlichte en versierde troon opgesteld. Met 'n predicatie en een kort Lof werd deze intocht-plechtigheid besloten. De sluiting van de pelgrimstocht in het dekenaat Hontenisse zal wor den bijgewoond door de Bisschop van Breda, Mgr. Baeten zal bU deze ge legenheid een toespraak houden. Daarna zal de beeltenis van O.L. Vrouw worden overgebracht naar het dekenaat Aardenburg. (Advertentie) (Advertentie) Onmiddellijke verlichting en spoedige genezing van Uw huidaandoening geeft het beroemde huidgeneesmiddel Gisterenavond is de zevenjari ge Johan Federmann te Sluiskil in het kanaal verdronken. Toen de kleine om ongeveer half zes niet thuis kwam, gingen de ouders het kind zoeken. Het laatst was het gezien spelend op een zandhoop. Daar het ergste werd gevreesd werd de politie gewaarschuwd, die onmiddellijk in het kanaal ging dreggen. Zeer spoedig werd het lichaam van het kind bovengehaald. Dokter Wechgelaar uit Sluiskil heeft nog getracht met kunstmatige ademhaling en met gebruikma king van een zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, doch zonder resultaat. Het stof felijk overschot is naar het St. Elisabeth-Ziekenhuis overge bracht. FILMPROGRAMMA Ten behoeve van onze lezers geven wij hierbij de katholieke keurings eisen van enkele films, die komend weekend in Zeeuwse bioscopen wor den vertoond: Luxor-theater, Terneuzen: Rhapso dy, 18 jaar; Sensatie op Rijksweg 101, 14 jaar. Ledel-theater, Oostburg: De zwarte ridder, 14 jaar. Olympia-theater, Sas van Gent: Puntje en Anton, alle leeft.; Sterkere banden, 18 jaar. Hofzicht-theater, IJzendijke: Staats vijand No. 1, alle leeft. Bioscoopgebouw, Hulst: Stalag 17, 14 jaar; Sabrina, alle leeft. Het Centrum, Axel: Ridders van de ronde tafel, 14 jaar. De door de Vereniging van Zeeuwse Fokkers georganiseerde veulenkeuring vond plaats op het terrein van de V.V.'Z.F. te Axel. Goedgekeurd werden dan: klasse I (Merrieveulens geboren na 1 Mei) van J. C. AudènSerdt, Saê van Gent; Connie van Osw. Kerckhaert, Westdorpe; Carla van Hoek van H. de Jonge, Hoek; Lena van Ouden polder van Adh. van Waeg, Zuid- dorpe; Nettie van de Punthoeve van Maarten Dieleman, Zaamslag; Stella van D. Dekker, Axel; Ena van de Zwaan van H. M. de Regt-de Kra ker, Terneuzen; Nancy van Axel van Iz. de Feijter-de Mul, Axel; Martha van Capellehof van Jac. de Putter, Axel; Rita van Truda van Kind. C. J. Staal, Westdorpe. 10 Juni j.l. zijn in de Staatscourant de verscherpte eisen vastgesteld welke het Uitvoer-contróle-bureau t.a.v. de uien.export moet toepassen. In een gisteren te Goes gehouden bijeenkomst, uitgeschreven door de Uien- federatie, werd de noodzakelijkheid van deze maatregel aangetoond, terwijl ook werd uiteengezet wat de telers dienen te doen om een behoorlijk product te telen en te verzorgen. (Advertentie) De voorzitter der federatie, de heer J. v. Nieuwenhuyzen, schetste de achtergronden van het geval. De voornaamste afnemer van onze uien is Engeland, maar de laatste jaren kwam daar de klad in vanwege klachten over de kwaliteit, waarvan concurrerende landen als Spanje, Hongarije en Polen gretig gebruik maakten naar voren te komen. Een ingesteld onderzoek in Engeland wees uit, dat de geuite klachten niet ge heel ongegrond waren en dat inder daad het buitenland betere kwalitei ten bracht. Daar wij nog altijd voor dertig millioen gulden uit tc voeren hebben aan uien, vonden belanghebbenden KAJJW heerlijk verfrissend zuivert de adem verhoogt uw energie en levenslust Bij de rondgang door de vernieuw de technische school te Terneuzen werden wij getroffen door de wijze waarop de school thans is ingedeeld en voorzien /an alles wat men op het gebied der techniek maar wen sen kan. De vernieuwing was inderdaad broodnodig wilde men aan de steeds groter wordende toeloop van leerlin gen het hoofd kunnen bieden en het geen voornamer is, wilde men de de leerlingen, datgene aan kennis meegeven wat in de tegenwoordige tijd nodig is cn wenselijk voor de ontplooiing tot goede geschoolde vak mensen. De oppervlakte van het schoolge bouwencomplex is toegenomen met 78 procent. De oppervlakte der lo kaliteiten bedraagt thans plm. 2000 M2. Het aantal theorielokalen is uit gebreid tot 5. Voorts heeft men thans 7 practijklokalen en een mooie gymnastiekzaal, welke tevens dienst kan doen als cantine. De school be schikt over een goede wasgelegen heid voor leraren en leerlingen, zo mede douche-cellen. Overdekte fiet- senbergplaatse- zijn eveneens aange bracht. De inventaris voldoet aan de eisen des tijds en verschillende onderdelen daarvan zijn vervaardigd door de leerlingen der school zelf. De vernieuwde technische school kan thans 350 leerlingen herbergen. Een lust voor het oog is het prach tige en kunstzinnige mozaïekwerk van A. Zweerts uit Amsterdam. Het werk, dat plm. twintigduizend deel tjes telt, bestaat uit marmer en di verse Italiaanse glassoorten. Wan neer men de school betreedt geeft het een geheel apparte sfeer. De heer Zweerts heeft een frappant stuk kunstwerk geleverd. Opvallend zijn ook de kleurencom binaties in de diverse lokalen die een aesthetisch verantwoord cachet aan het geheel geven. De indeling dei gebouwen, het in terieur en de vernieuwde inventaris der school verdienen alle lof. het de moeite waard om pogingen te doen veranderingen ten goede aan te brengen en vandaar de maatre gelen waar de Uienfederatie en de bond van exporteurs achter staan. De heer L. de Jong, hoofdcontro leur van het U.C.B.deelde een en ander mee over de nieuwe eisen, die neerkomen op absoluut vorstvrij; blank naar gelang van variëteit; vast en hard en practisch vrij van vel-loze exemplaren. Tenslotte gaf de heer J. Koert, hoofdassistent der Uienfederatie een massa practische wenken om tot een betere kwaliteit te komen. Zo wees hij op de goede resultaten uit selec ties van de N, Hollandse strogele en waarschuwde tegen het werken met willekeurig zaad. Nog gaf hij tips over het juiste zaaibed over het kunstmatig drogen, bemesting, ziek tebestrijding en de bewaarmethodes. Tenslotte beantwoordden de spre kers verschillende uit de vergadering gestelde vragen. Omzetbelasting voor oesters afgeschaft Blijkens een schrijven van het De partement is door minister Van de Kieft en Staatssecretaris mr v. d. Berge de beslissing genomen dat geen omzetbelasting meer verschuldigd is bij het verhandelen van oesters. Deze ontheffing omvat alle soorten van oesters, zowel consumptie-oesters als oesterbroed. De consumptie-oesters die naar Nederland verzonden worden blijven echter belast met een weelde- tarief van 15%. Minister van India op bezoek Zaterdag 9 Juli zal de minister van landbouw van India een bezoek bren gen aan Schouwen en Duiveland, waar hij zich op de hoogte wil stel len van de technische werkzaamhe den op het gebied van de wederop bouw en de ruilverkaveling. (Advertentie) Klasse II (Merrieveulens geboren voor 1 Mei): Amanda van Willems- kerke van D. J. Tollenaar, Hoek; Ina van Addy van Osw. Kerckhaert Zn., Westdorpe: Olga van Oudenpol der, Adh. van Waes, Zuiddorpe; Pau la van idem; Stella van 't Plaatje van P. de Putter-Jansen, Axel; Trixie van Jac. Dieleman, Terneu zen; Mina van Victor van Em. de Ridder, Zuiddorpe; van B. Plas- schaert, Koewacht; Vera van 't Plaatje van P. de Putter-Jansen, Axel; Kitty van Luc. van wed. J. P. van Cadsand-de Regt, Axel. Klasse III (Hengstveulens geboren na 1 Mei)Luc van Zaam van C. A. Dees, Zaamslag; Herseur van Kijkuit van W. Dieleman-de Jonge, Axel; Dictateur van de Zwaan van H. M. de Regt-de Kraker, Terneuzen; Char les van de Punthoeve van M. Diele man, Zaamslag; Carlos van Nico van J. A. D'hert, Westdorpe. Klasse IV (Hengstveulens geboren voor 1 Mei): Karei van Doornhof van gebr. A, en J. de Feijter, Axel; Carlo van Willemskerke van D. J, Tollenaar, Hoek; Nico van de Vlakte van M. J. Brandes, Axel; Karei van Zuiddorpe van M. A. B. Puylaert, Zuiddorpe; Alex van Passluis van mevr. wed. C. H. van Waes, West dorpe; Herseur van Lusthof van J de Putter-Verplanke, Axel. In de klasse hengsten met afstam melingen werd de le prijs behaald door: Nico van de Klef K 2347 van Jac. de Putter e.a., Axel. Onder het motto ,,De Zoutelandse Middenstand biedt U" wordt in de week van 9 tot en met 15 Juli a.s. (in het kader van de attractieve week waarover wij reeds eerder schreven) door vijftien middenstandszaken een winkelweek georganiseerd. Hieraan zijn twee wedstrijden verbonden. Het winkelende publiek zal in de gelegen heid worden gesteld door het zoe ken en samenstellen van een slag zin een prijs te winnen. Voor de deel nemers zelf is er een étalagewedstrijd waarbij het winkelend en kopend pu bliek als jury op zal treden. Hier voor is een wisselbeker beschikbaar gesteld. Op Zaterdag 9 Juli a.s. des mid dags om drie uur, zullen deze acti viteiten officieel door de burgemees ter, de heer D. Kodde, worden ge opend. Deze actie mag een eerste po ging genoemd worden van door sa menbundeling een dienstbare houding aan te nemen tegenover de Zoute landse burgerij en de zomergasten. Zoals bekend, werken de Zouteland se middenstanders hiertoe samen met de Hotelcombinatie Zoutelande" die in deze week ook verschillende pijlen op haar gastvrije boog heeft. zolf - verf dan vooral mot Jol op proefvaart sloeg om Twee leerlingen van de Zeevaart school. de 19-jarige C. K. en de 18- jarige A. K„ wilden gisteren een jol proberen op de zeewaardigheid alvorens zij het vaartuig zouden aan kopen. Ze trokken er mee het water op en toen zij circa 500 meter uit de kust waren, ter hoogte van het bad- strand, brak een staaldraad van het roer, waardoor de boot onbestuurbaar werd en omsloeg. De twee jonge zeelui, die volledig gekleed waren, zagen kans om op de kiel te klimmen. De loodsboot van het Ned. Loodswezen zag kans om de twee jongelui op te pikken en de jol op te slepen en aan land' te brengen Een uur nadat de boot was omge slagen zaten de twee varensgzellen aan de wal te bekomen van de schrik en het natte pak. (Advertentie) Gisteren werden in Schuttershof de schoolfeestelijkheden ter ere van de Deken zijn a.s. 40-jarig priesterfeest voortgezet. Nu waren het de hoogste klassen van de lagere school en de Ulo-leer lingen voor wie de vlag werd uitge stoken. Zelf lieten ze zich ook niet onbetuigd en door de goede zorgen van de leerkrachten konden zij zelf met een programma uitkomen, d'at alleraardigst was en ieder boeide. Met een goed gezongen cantate en feestlied werd begonnen en daarna volgde de geestige schets „Paus keuze", waarin een compleet college van kardinalen, gerecruteerd uit de Ulo, onder leiding van Walter Capel- lo in vuurrood ornaat, conclave hiel den en hun keuze vestigden op de a.s. jubilaris, die daar echter &«^t van omviel. Na een welluidende canon gaf Giel van Luyk een paar uitstekende num mers op zijn accordeon, waarna leer lingen van de jongenschool lachsuc ces boekten met de klucht: „Hoe de duivel begraven werd". Op stijlvolle wijze werden toen de cadeaux aangeboden. Ulo- en Meisjesschool offreerden twee prachtige, door de eerw. zusters geborduurde communiebankkleden en één altaardwaal, alles in dezelfde mo tieven uitgevoerd. De jongens boden zij 't nog slechts in beeld een fraaie lessenaar voor het misboek aan Getroffen dankte de Deken voor deze rijke cadeaux en hoopte dat de ge- vers(sters) ze in de kerk vaak zullen zien en ze willen beschouwen als een geschenk aan O. L. Heer. Dank bracht de Deken ook aan het comité en de onderwijskrachten, die 6 en 7 Juli voor hem tot niet te ver geten dagen maakten. Tot slot volgde een door een eerw zuster getekende kleurenfilm met fragmenten uit het leven van onze Deken. Voor muzikale illustratie was niet alleen kinderzang ingeschakeld maar ook een bandrecorder. Het was een leuke vondst. De heer Heijblok heeft op deze feestelijke bijeenkomst het piano- accompagnement voor zijn rekening genomen. Voor de jeugd kwam het einde met een royale tractatie en met een vrije middag. DE NIEUWE BRAND WEERKAZERNE. Morgenavond wordt de nieuwe brandweerkazerne van 7 tot 9 uur voor het publiek ter bezichtiging opengesteld. JUBILé BIJ DE POLITIE. Gister vierde de heer M. Francke, brigadier der gemeentepolitie alhier zijn zilveren dienstjubilé. De jubila ris werd met zijn echtgenote des middags ontvangen in de kamer van de inspecteur, waar ook alle andere korpsleden aanwezig waren. De heer Siebels heeft de heer Francke harte lijk toegesproken en hem geprezen om zijn kwaliteiten als politieman. Uit aller naam bood hij hem ten slotte een cadeau aan, bestaande uit een tafelkleed, dat in overleg met mevr. Francke was gekozen. s-Heerenhoek VERGADERING VAN DE GEZELLEN. In de Jeugdhoeve werd een bij zondere vergadering van de Gezellen belegd. De opkomst was deze keer groot te noemen. De vergadering werd o.m. bijgewoond door de hoofdaal moezenier Pastoor Holtkamp en aal moezenier van Egmond. Pastoor Holt kamp legde er in 't bijzonder de na druk op, dat het grootste belang )s •dat de jongelui van alle rangen cn standen samenwerken. Het voornaamste punt van de agen da was het kiezen van nieuwe be stuursleden, want het oude bestuur was bijna voor de helft opgeroepen in militaire dienst. Nieuwgekozen wer den de heren N. de Jonge,, M. de Jonge en M. Raas Wz. Tevens werd besloten tot het oprich- ten van een tafeltennis-club, die na een paar jaar in de competitie wil uitkomen. Tenslotte werden „d'e Patrijzen" nog onder de loupe genomen. Hier zal weer worden begonnen met een se niorenelftal in de Zondagmiddag competitie. Kapelle o INieuwe heerlijke smaak Erg lekker ook voor kinderen Nieuw actief schuim Houdt Uw mond fris en gezond Nieuwe lage prijs 1 h Nu kan iedereen zich Colgate veroorloven. Colgate-de meest verkochte tandpasta ter wereld Philippine ONTROERENDE PLECHTIGHEID. Op de doortocht van Stoppeldijk naar IJzendijke van het Fatimabeeld hebben de paters Montfortanen hun belofte gestand gedaan en nog even in onze parochie vertoefd. Heel de parochie heeft een ogenblik getuige kunnen zijn van het prachtige ge bedje van onze kleine kleuters, dat via de microfoon werd voorgedra gen. Onder het zingen van het Fati- malied vertrok de stoet. Een groot aantal auto's van Stoppeldijk en om geving reed mee naar IJzendijke. EEN HONDERDJARIGE. Onze Belgische buur. de gemeente Bouchaute, zal Zondag a.s. een honderdjarige te eren hebben. Het is moedertje Visser. De plaatselijke fanfare heeft de assistentie ingeroepen van de Phi- lippiense fanfare, om aan het feest luister bij te zetten. AOvertontie) goes^^ l.KERKSTR. L.DELFT MIDDELBURG VOOR DE OUDEN VAN DAGEN Mede dank zij de activiteit van het comité rit ouden van dagen is het doorgaan van de jaarlijkse reis wel verzekerd. Op Dinsdag 19 Juli a.s. gaan ongeveer een 100-tal ouden van dagen naar het welbekende sprook- jes-oord „De Efteling". Ter verster king van de benodigde financiën wordt thans nog het volgende ge organiseerd. Donderdagavond zal op de kiosk op de Markt een populair concert worden gegeven door de Boe- renkapel „De Aerpelkappers". Tij dens een pauze zal dan t.b.v. de rit v/orden gecollecteerd. Voor, hetzelfde- doel zullen dan nog enkele attractie ve voetbalwedstrijden worden ge speeld. Zaerdag a.s. de bakkers en slagers tegen de veteranen en Woens dag d.a.v. de mulders en meelhan delaren tegen een andere veteranen- combinatie. 65-JARIG BESTAAN Zaterdag 9 Juli a.s. viert de bol dersvereniging „De Maliebaan" haar 65 jarig bestaan. Die dag zal fees telijk herdacht worden. Tevens zijn er 3 jubilarissen, de heren Al. de Vet ter, Sjef Bagijn en Jozef Blommaert. Vooral de heer de Vetter, die op deze dag 50 jaar lid is, staat in het mid delpunt van deze dag. Het zal een feest worden, zoals de bolders dat alleen kunnen organiseren BRAND IN WINKELPAND Gistermiddag om half drie brak brand uit in het winkelpand van de firma P. M. v. d. Walle, dat men momenteel aan het verbouwen is. De oorzaak moet gezocht worden in een lasapparaat, waarmee een arbeider aan het werk was. Door het krachtdadig optreden van de aanwezige werklieden kon de om vang van de brand en daardoor ook de schade beperkt blijven. Men schat de schade op ongeveer 800. Klooster aande MATIGE KERMIS. De eerste kermis dit jaar is weer achter de rug. Er waren tal van vermakelijkheden voor oud en jong aanwezig. In tegenstelling met voor gaande jaren was het bezoek maar matig. PATER PLADET THUIS. Na een verblijf van plm. vijf jaar in Portugal is onze dorpsgenoot pater Pladet voor een vacantie van drie maanden in het ouderlijk huis gear riveerd. De Harmonie St. Cecilia zorgde voor een muzikale begroeting. comité, dat dit jaarlijks uitstapje ver zorgt, naar Rotterdam gereden. Vóór men de wereldstad binnentrok is evenwel eerst te Zevenbergsehoek ge stopt voor een hartversterking. In Rotterdam bezichtigde men de stad om daarna een bezoek te brengen aan Blijdorp. Tot half vijf vermaakte ieder zich in de diergaarde en toen toog men welgemoed naar Breda voor het nuttigen van een warm hapje. Te negen uur was men weer thuis, waar de plaatselijke fanfare het gezel schap het welkom toeblies en de bur gemeester ieder dankte, die aan het welslagen van de dag had meege werkt. Sluis VEILIG VERKEER. In het R.K. Parochiehuis vond de diploma-uitreiking plaats van het onlangs gehouden Veilig Verkeersexa- men, waaraan door 59 leerlingen van de lagere scholen te Sluis werd deel genomen. Tien deelnemers moesten worden afgewezen. Burgemeester van Hootegem reikte met een toepasse lijk woord de diploma's en prijzen uit. De R.K. Meisjesschool behaalde de beste resultaten met een gemid deld aantal strafpunten van 5 5/6 en kwam hiermede voor dit jaar in het bezit van de hiervoor door de plaat selijke Veilig Verkeerscommissie be schikbaar gestelde wisselbeker. De Openbare Lagere School werd met gemiddeld 6(4 strafpunten 2e, de winnaar van het vorig jaar: de Christelijke school derde met gemid deld 6 6/7 strafpunten, terwijl de R.K. Jongensschool met gemiddeld 8 12/23 strafpunten de rij sloot. De postcommandant der Rijkspo litie, de wachtmeester G. Ultee, prees de leerlingen voor de behaalde re sultaten, maar wees erop, dat het in de eerste plaats noodzakelijk is, dat het geleerde ook in practijk wordt gebracht. Aardenbur OUDEN VAN DAGEN OP REIS. Met een 50-tal auto's en een bus vertrokken ongeveer 200 ouden van dagen voor een tocht door Vlaanderen met bezoeken aan Gent, Geeraards- bergen en de Vlaamse Ardennen. De Belgische Zwaantjes, zoals de motor politie aldaar genoemd, zorgde met zwier voor de goede orde op de wegen tijdens de tocht. In Deinze Werd cfe inwendige mens veisVeïkt. Bij de terugtocht 's avonds was heel Aardenburg .uitgelopen voor de ont vangst. xTp Kon. Aardenburgse fan fare blies welkomstmuziek, waarop een rondedans rond de kiosk door de oudjes werd uitgevoerd. Burge meester van Dongen, die steeds bij deze tocht van de partij is, sprak een afscheidswoord, evenals secretaris J- Paridaen, die voorzitter is van het comité. Stekene ONGELUKKIGE VAL Toen onze dorpsgenoot R. Verberck- moes deelnam aan 'n wielerwedstrijd te St Niklaas, reed een van de ren ners tegen een stilstaande auto. Daar door ontstond een valpartij, waarin meerder renners betrokken waren, waaronder o.m. onze dorpsgenoot. De opgelopen verwondingen waren van die aard, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Kieldrecht Stoppeldijk Geslaagd Aan de M.T.S. te Vlis- singen slaagde onze dorpsgenoot, de heer J. de Maat, voor het diploma Werktuigbouwkunde. Yerseke OUDEN VAN DAGEN OP REIS. Met 47 luxe auto's, gratis beschik baar gesteld door de Kapelse autobe zitters, zijn Donderdagmiddag de ouden van Dagen uit deze gemeente op reis geweest. De tocht ging deze keer over het eiland Walcheren. Bij de thuiskomst zorgde de muziekver eniging Ons Genoegen voor de vro lijke tonen. VIJFTIG JAAR GETROUWD. De buurtvereniging Groenewoud en Molenwater had Donderdag de vlag gen uitgestoken ter ere van het echt paar A. C. OeleFraanje dat vijftig jaar getrouwd was. Het ontbrak hen die dag niet aan belangstelling. De heer Oele is 29 jaar lang postbesteller op Kapelle geweest. De muziekver eniging bracht een serenade. ONDERWIJZER BENOEMD Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L.-school is door B. en V be noemd de heer M. Oostdijk, afkom stig van Kruiningen. Deze komt tot 31 Juli in de plaats van de heer De Kramer, die tot die datum voor her halingsoefeningen onder de wape nen is. Ovezande ZILVEREN JUBILé BIJ DE POST. Vandaag viert de heer K. van Steenbergen zijn zilveren jubilé bij de posterijen. Vijf en twintig jaar ge leden werd hij aangesteld als hulp besteller om later bevorderd te wor den tot besteller. Punctueel heeft de heer v. Steenbergen zijn taak als postman vervuld en zich daarnaast ook voor maatschappelijk werk geïn teresseerd. Zo is hij voorzitter van de K.A.B. en lid van de raad voor de K.V.P. MET DE SENIOREN OP STAP. Burgemeester Andriessen is eergis ter met 75 van zijn ingezetenen, alle bejaarden en de andere leden van 't MOTOR CONTRA FIETS Toen onze dorpsgenoot L. A. zich met zijn motor naar zijn werk begaf, kwam hij in botsing met het zoontje van de heer de B., die met de fiets naar school ging. De fiets werd totaal vernield en ook de motor had mate riële schade opgelopen. Gelukkig kwamen de personen in kwestie er met lichte verwondingen af. (Advertentie) Binnenbrand van schrijnend maagzuur f Onmiddellijk te doven t Met Kennies. Bevrijd U van dat hinderlijke, bran dende gevoel op Uw maag. Neem Kennies. Rennies helpen iedereen altijd dadelijk! Laat U het genot van een smakelijke, pittige maaltijd niet bij voorbaat bederven door angst Met Rennies is de narigheid van ..ver keerd vallen" uitgesloten. Als Uw maag „onveilig" seint, vlug één of twee Rennies en wèg zuurbrand. wég pi.in. Simpel om in te nemen en nog smakelijk ook Zierikzee PROF ZEEMAN-LYCEUM Ons stedelijk lyceum krijgt met de aanvang van de nieuwe cursus in Sep tember de naam van „Prof. Zeeman Lyceum". Deze naamgeving geschiedt op verzoek van het betrokken depar tement, een verzoek dat ook aan an dere lycea is gedaan. Prof. B. Zee man is te Zonnemaire geboren. Hij bezocht de toenmalige gemeente HBS te Zierikzee en genoot later als pro fessor wereldvermaardheid door de ontdekking van het dusgenaamde Zeemans effect en als winnaar van de Nobelprijs. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Rapsody. SAS VAN GENT Olympia 20 uur: Puntje en Anton, a.l. AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur: Ridders van de ronde tafel, 14 j. DE KLINGE Kinema van Dijck 19.30 uur: De bloem van Hawaii, a.l. en Front Page Story. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: Sta lag 17. 14 j. OOSTBURG - Ledel 20 uur: De zwarte ridder, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur: Puntje en Anton, a.l. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Rapsoay. Geheel Wa Inentcel op Kermis wem op Zaterdag en waarvan komt aan 1 met vacantu ter Piet Adr De pakhui; /laren J. de uitgeruimd e kermiszalen, allerlei spele een dansje k Er zullen en bollingen muziekcorps! Cecilia uit Eendracht y celsior uit Tl beide dagen Walsoorden patei Pater P- jaar in de werkt, is s< geboorteplaa een welverd: ten. hetgeen geweest, wa: bij het ondf het socialist, verordend d! lander is een I •1 doen wil hij I 4 Belgische k<| blijven. Zo isl Brussel geto I cantie" te fl Op 8 Oc| Adriaansen tl «iegebied te I veel geld nol missiekinderl te kunnen t I ,en 400 kin! gehikt maai I t leermiddelerl ne hoopt a.l i breekt het d I voorziening I B broodnodig I aankoop vaijl I ontwikkeling! geld. Het ia I king van W I voelend doo: Vlaamse K grote missie zet, enz. er* De landbo mee, want O een varken daarvan k pater. Van het v< mis zal het ln hoeverre gievriendjes ontwikkeling Volgens h heeft het V ron een tele dank van 1 Bproken vool sident op 24 het feest va: Paulus naar In het an' ■werd gezegd uw hart za. zodat uw a vrijheid zijl kunnen bele prijs: Koop Gkg Min. In Roosei met grote rucht, dat F; op een plaa niet vanwe? test van d< maar vanwi de plaats v. baar komt. Zoals mei vlg in het Holland Spc te bestaan, Haarlem m plaats. Absolute richt was i De eerst motiecomp lste klasse ONS word gespeeld. Zoals be deze wedsl strijd aan Wordt Vlisl deze wedst] Wint RK Schaesber: Di laatste eventueel i' Door dit lijk, dat na twee w kan dan ec zeker zijn de tweede gevallen srijd besli De kam kenhuis Mommers dag boo en fruitm De Tilb kampioen twee, ma broken, door het publiek. Want heeft me niet onbe porters, d en talrijke gaven Momme digheden

de Stem | 1955 | | pagina 2