CABALLERO hoort er hij LEONIDAS MOORDENAAR BOUILLON lüagbïaïl Pc^tctn VOLKSHUISVESTING 301JD Echt genieten, vrank en vrij... Hulp aan Zeeuwse vissers wordt nader bezien VexkcJc Meningen en Commentaren Vrouw met vijf kinderen omgekomen AT EEN ONDERLIJKE ERELD RADIO 3 TWEEDE BLAD DONDERDAG 7 JULI 1955 EENDRACHT REMMEN VOOR DE BENELUX GRIEZELEN Vreselijk ongeluk Wetenschappelij he opdrachten Kamerbewoner drinkt voor 't eerst hete koffie Congres te Breda Minister Mansholt in de Tweede Kamer Koningin bezocht Achterhoek EN DE door ALICE TILTON TIET rapport-Holst betreffende de tweede Technische Hogeschool te Eindhoven is nog maar een rap port. doch het feit, dat de regering het aan de Kamerleden rondzond, I bewijst o.i. voldoende, dat een gun stige uitslag van het beraad daar over in ae Ministerraad mag wor den verwacht. De onvermoeide ar beid, verricht door de Stichting Technische Hogeschool in het Zui den, gaat nu dan vrucht dragen De argumenten, in een goed gedo cumenteerd rapport bijeengebracht, bleken van zulk een dwingende kracht, dat tenslotte daarmede alle staketsels uit de weg konden wor den geruimd. Wat bij deze straks met succes bekroonde actie vooral van zulk een groot belang is ge weest, was het feit, dat Brabant en Limburg eerst samen intern de me ningsverschillen omtrent de plaats van vestiging hebben „uitgevoch ten". Er waren natuurlijk verschil lende gegadigden in de beide pro vincies. Maastricht. Weert. Eindho ven, Den Bosch, Tilburg en Breda konden alle goede papieren op tafel leggen. Men had afzonderlijk de betrokken lichamen kunnen besto ken met vertogen en adressen, dat de tweede H.S. daar het best ge vestigd kon worden. En dan had den die bevoegde instanties bij zo veel verdeeldheid wellicht de schou ders opgehaald, om daarna hun aan dacht te vestigen op de grote Ge gadigde „boven de rivieren": Arn hem. Het Zuiden heeft echter de grote betekenis van de eendracht beseft. Eerst heeft men onderling lang en diep gediscussieerd, er zullen mis schien wel eens harde woorden bij zijn gevallen, doch men had de vaste wil tot overeenstemming te komen. Die overeenstemming is be reikt op Eindhoven. Er waren vijf andere steden, welke toen een te leurstelling moesten inslikken. Ze hebben het manmoedig gedaan en niemand heeft er over nagezeurd. Eendrachtig is toen in alle verto gen tot Regering en Kamer Eind hoven naar voren geschoven. Een Kamercommissie, die onderzoekin gen ging instellen, heeft men ook alleen in de Lichtstad genodigd. Zó kon de voor het Zuiden gunstige beslissing bereikt worden. We geloven, dat deze werkwijze navolging verdient voor andere grote kwesties. We denken bijvoor beeld aan de problemen van land en waterwegen. Het ware van het grootste belang, als deskundigen te dien aanzien zich eens aan de ronde tafel zetten, om in één groots ver- „band de kwesties van land- en wa terwegen te bekijken en dan met een plan waarin natuurlijk voor de een en de ander concessies en compromissen moeten zijn verwerkt voor de dag te komen, dat voortaan door allen te samen ge steund zal worden. Nu kan men vanuit Den Haag telkens een motief voor een uitstel van beslissingen vinden in het feit, dat de naast betrokkenen zo hopeloos verdeeld onder elkaar zijn. Dat motief kan slechts uit de handen worden ge slagen door eendracht. Laat men in het Zuiden naarstig en spoedig naar die eendracht streven. oorlog van de borst rukten. Tegen ongeveer 2500 man witgehelmde gen darmerie rond de rijen van de katho lieken had gelegd, niet bestand Zn brak en 't werd een strijd van allen oTdat'moment - de avond was reeds gevallen vloeide er bloed op het oude plein St Lambert Huilende kinderen gingen ver,?rf".'"„JL L gewonden massa's, dof kl?Pke" d® slagen van de korte gummiknuppels der gendarmen en fel de kreten van pijn der slachtoffers. A! dat bloed en die kreten van pijn zijn door niemand anders gezien en gehoord. In heel Luik was daarbij Zaterdag geen gendarm i te bespeu ren. Alle landelijke bladen, katho lieke, neutrale en socialistische, ia zelfs het communistisch lijfblad, schreven over een betoging, die in alle rust was verlopen. Het Vrije Volk, dat men toch ze ker niet van partijdigheid ten gun ste der katholieke betogers in deze schoolstrijd kan verdenken, ver klaarde. dat iedereen Zaterdag avond in België erg tevreden was. De socialisten hielden zich rustig, „behalve een paar honderd heethoof den, die alsmaar gemene naar de katholieken riepen, aldus het socialistische orgaan. Er is echter dan toch maar een krant in Nederland, die er een ech sappig griezelstuk over had. Dat de waarheid daarbij in het gedrang kwam, doet er minder toe. IJET is met de Benelux nog altijd sukkelen. Mooie woorden wor den er genoeg aan gewijd. Al ver scheidene malen is ons een spoe dige verwezenlijking van de Eco nomische Unie voorspeld. Het har de feit ligt er nu echter, dat onze tuinders telkens gedupeerd worden door het sluiten van de grens, nu eens voor dit product, dan weer voor het andere. We weten,er is een landbouwprotocol, op zichzelf eigenlijk een onding, maar in het licht van de overgangsomstandig heden verklaarbaar. Het wordt nu echter zó gehanteerd, dat minister Mansholt daarover de vorige we°k strenge woorden heeft gesproken met instemming van de Kamer. We hebben de indruk, dat in invloed rijke kringen de ware Benelux- geest nog ontbreekt. Men staart zich blind op momentele bezwaren en bezwaartjes, doch het wijde zicht ontbreekt. Het is wel teleur stellend, dat de integratie op zulk een beperkt deel van Europa tel kens weer door hindernissen wordt geremd. Wat moet het dan worden, als de Europese integratie in volle omvang zou worden beproefd? £EN: speciale verslaggever van „De Telegraaf", die Zaterdag naar Luik werd gestuurd, heeft ver schrikkelijke dingen gezien en ge hoord: Dit was het beeld aan het einde van de betoging: Als furies vechtende vrouwen, ontploffende voetzoekers en socialisten, die de katholieke demon stranten de onderscheidingstekens, vaak uit de eerste en tweede wereld- dit geweld was de barricade, die de Op een overweg te Aliens Grove in de Amerikaanse staat Wisconsin zijn Dinsdag een vrouw en vijf van haar kinderen gedood, toen de auto, waar in zij zaten, door een trein werd gegrepen. Vijf andere inzittenden van de auto, waarvan er vier eveneens kinderen van de om het leven ge komen vrouw waren, liepen zware verwondingen op. De leeftijd van de kinderen varieert van drie maanden tot zestien jaar. De echtgenoot van de vrouw zag vanaf zijn nabijgelegen boerderij het ongeluk gebeuren. De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft aan Prof. Dr. J. H. W. Verzijl, hoogleraar in het volkenrecht aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en in de geschiedenis van het volkenrecht aan de Rijksuniversiteit te Leiden, een subsidie verleend voor een bronnen onderzoek naar de geschiedenis van het volkenrecht. Voorts verleende deze organisatie aan de heer J. H. Kramer, hist, drs., referendaris aan het ministerie van buitenlandse zaken, een subsidie voor de bestudering van de bronnen waar uit men het buitenlands beleid van de Republiek der Verenigde Nederlanden kan leren kennen. (Advertentie) Voor kamerbewoners is het altijd moeilijk geweest om hete koffie te drinken. Zij beschikken over één gas brander of kookplaat en kunnen nooit tegelijkertijd de koffie èn de melk warm houden. Zo was het! Nü krijgen kamerbewo ners echter ook hun kopje hete koffie. In het *2 liter melkkokertje, dat tij delijk voor slechts f 1.20 verkrijgbaar is bij een half pond Niemeijer's Koffie is de melk heet in een minuut. De koffie krijgt geen kans om koud te worden. Elke kruidenier heeft dit onmisbare melkkokertje in voorraad. Het is te zamen met een half pond Niemeijer's Koffie verpakt in een stevig plastic zakje, dat ook nog als boterhammen zakje kan worden gebruikt. Maar let op, alleen in het melkkokertje van Niemeijer vindt U in de bodem het merk ,,ALU. 99.5" Utw garantie voor zuiver gehard aluminium en Vz liter inhoud. (Advertentie) Vele autoriteiten van 's lands be stuur, van de provincie Noord-Bra bant en van talrijke gemeenten zullen aanwezig zijn by het zesde nationale congres van het Katholiek Instituut voor Volkshuisvesting, dat gehouden wordt op 12 en 13 Juli in het gebouw Concordia te Breda. Behalve de voorzitter van het KIV, de heer Jac. Alders, die tevens secre taris van de K.A.B. is, zullen drie inleiders het woord voeren. De heer W. J. Andriessen houdt een refe raat over het woönpeil in verband met de maatschappelijke ontwikke ling en het gezinsleven. Hij stelt daarin o.m. de eisen, dat het woning probleem het centrale punt van zorg der overheid zal uitmaken en dat de te bouwen wijken niet bij voorbaat tot ghetto's worden gestempeld. De heer W. F. van de Kerkhof zalde vraagstukken bespreken van woning exploitatie in het belang van de volkshuisvesting. Bijzondere aan dacht zal hij daarbij besteden aan de technische en administratieve proble men van het onderhoud der huizen. Ir. Chr. Kluiters belicht de taak der wonii gbouwverenigmgen bij de krot opruimingen, vooral ten aanzien van de sociale problematiek. Het program van het congres om vat onder meer een ontvangst door B. en W. van Breda en een excursie door de nieuwbouw van de gemeente o.l.v. de directeur der Gemeente werken. Van de officiële aanwezigen, die het congres hetzij geheel, hetzij ge deeltelijk zullen meemaken, noemen wij o.a. Mr. Floor, hoofd van de afd. Woningbouw van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisves ting, als vertegenwoordiger van Mi nister Ir. Witte, en verder de heren Buskens en Ir. Houtsma, respectie velijk directeur-generaal van Weder opbouw en Volkshuisvesting en hoofd ingenieur bij de Dienst Wederopbouw en Volkshuisvesting. Het Katholiek Instituut voor Volks huisvesting werd opgericht door de K.A.B. Thans vormt het een zelfstan dige instelling van de vijf diocesane woningbouwverenigingen. (Advertentie) MAGGI PR IIS PER DOOSJE i 2 TABLETTEN VOOR 8 KOPPEN: 28 Cf 7Q ZUIVER ALS GOUD CONSTANTE KWALITEIT (Van onze parlemen taire verslaggever). By de behandeling van de Visserijnota heeft Minister Mansholt ook vragen omtrent de gevolgen van het Delta-Plan op de positie van de Zeeuwse kust- vissers beantwoord. Vlucht Zelfs tijgers schijnen formu lieren te vrezen. Uit Joeboel- pore in Midden-Indië kwam onlangs tenminste het bericht, dat twee jonge ambtenaressen er in waren geslaagd een tij ger op de vlucht te jagen door met wat van die officiële papieren te zwaaien. Het beest stond opeens voor hen. De dames wisten niet beter te doen dan wat stukken uit hun tas te halen en die in brand te steken. De tijger kreeg de prikkelende brandlucht in de neus en rende op volle snel heid het oerwoud in. De lucht alleen al was hem te veel. Order Van het hoofdkwartier van de Amerikaanse marine is de volgende order uitgegaan: „Indien officieren van de basis Norfolk bij hun maaltijden oesters wensen te eten, dan mag dit. Zij moeten die echter uit eigen mid delen betalen of in hun vrije tijd vangen. Het is niet meer toege staan, dat zij schepen uitzenden om in manoeuvre-verband oesters buit te maken." Demonstratie De heer Egas (P.v.d.A.) had de Mi nister gevraagd in hoeverre er reke ning wordt gehoüden met de moeilijke positie van de garnalenvissers in deze gebieden in verband met het Delta- Plan. Hij had ook gewezen op de ver ontrusting in Veere en Arnemuiden vanwege het z.g. Drie-Eilanden-Plan. Hij vroeg hoe de Minister de oplos sing van de plaatselijke moeilijkhe den denkt te bevorderen. Minister Mansholt zag nog geen aanleiding om op dit onderwerp diep in te gaan. „Wij zullen eerst eens moeten zien. wat het Delta-Plan pre cies in gaat' houden en wa, het bete kent voor de vissers. Vanzelfsprekend zal de regering rekening houden met de ontwikkeling van de visserij in Zeeland", aldus de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening. De Minister was het beslist niet eens met de heer Egas, die de plan nen tot sanering van de zeevisserij •je riskant vond. De P.v.d.A. afgevaar. digde had bij de replieken nogmaals een geluid' la'en horen dat lijnrecht in tegenspraak was met de crediet- opzet, waarmee de Minister de visserij wil saneren. „De P.v.d.A. behoudt zich alle rechten voor t.a.v. de concrete plan nen van de Regering", alaus de socia listische woordvoerder. De Minister vond het veel gevaarlijker om een slooppremie, te geven, die wel de sloop aanmoedigt, maar niet zoals de voorgestelde credielregeling al leen diegenen steunt waarvan vast staat, dat zij nie. over voldoende eigen middelen beschikken. „Volgens het plan van de heer Egas zou al het oud-roest, dat in de havens van IJmui- den ligt voor een slooppremie in aan merking komen", meende de Meister. De heer v. d. Ploeg CK.V.P.) vond de Minister aan zijn zijde bij zijn aandringen op een betere accomodatie aan boord van de oudere schepen. De Minister beloofde, dat de Scheep vaartinspectie terzake nadere instruc ties zal krijgen en dat ook met het Ministerie van Sociale Zaken overleg zal worden gepleegd. In Engeland overweegt men de mogelijkheid om rijlessen aan ad- spirant-automobilisten voortaan binnenskamers te geven. De cur sisten kunnen in een instrument worden geplaatst, dat als een auto kan worden bediend en allerlei obstakels tegenkomt. Allerlei ver keersobstakels kunnen worden Een fabrikant van meubelen in bijgeleerd. Het sterke is, dat het Chicago wilde zijn klanten wel eens apparaat geen meter van zijn laten zien, dat de door hem ver- „jaats Deskundigen menen, vaardigde stoelen inderdaad vuur- vast waren. Hij huurde de heer dat er wel wat m deze manier zlt Uluale Tavui, een vuureter van be roep. Deze man deed enkele dagen achtereen niets anders dan grote happen parafine in de mond nemen en daarna krachtig op de stoelen spuwen. Aangezien hij toen nog niet helemaal overtuigd was van de kwaliteit van de meubels probeerde hij het uit eigen beweging ook met petroleum. Ook daartegen bleken de producten bestand. „Ze kunnen net zo goed tegen vlammen als ik," verklaarde Tavui na de demon- Mevrouw Eileen Murphy uit Wend- stratie. over zat op haar gemak een kopje thee te drinken, toen er opeens een Broodtcinning vliegtuig landde in haar achter- tuintje. Het was een Tiger Moth, De politie van Washington di.f "cn.0st.ori!1 was heiand. De piloot, de 48-jarige fabrikant Oliver heeft eindelijk drie beruchte Smethurst, had het veiliger geoor- deeld maar een noodlanding te ma- zakkenrollers in d.6 kraag ken. Hij dronk gezellig een kopje kunnen besriinen Men neemt thee mee en steeg weer op;. toen KU 1 uegnjpen. men neemo de wind een beetje was gaan liggen. Sporen Dr Charles Evans, leider van een expeditie naar de Kantsjenjoenga- berg in India, heeft als zijn mening kenbaar gemaakt, dat de gesigna leerde sporen van de zogenaamde „verschrikkelijke sneeuwman" van een varken zijn. Gast aan, dat de jaarlijks een mannen inkomen zich van Meningen Dinsdag heeft H.M. Koningin Ju liana een werkbezoek gebracht aan verschillende plaatsen in de Gel derse Achterhoek. Deze telefoto, genomen in de R.K. Vakschool te Harreveld bij Winterswijk, toont H.M. in de boekbinderij van de vakschool. Broeder Anfridus laat de Landsvrouwe een daar vervaardigd boekwerk zien. 18) „We zijn er mee vandoor gegaan", zei ze, ,,en Cuff verkocht het ding een uur later aan een kennis, üp het ogenblik heeft die auto twee ver schillende kleuren, en een nieuwe nummerplaat, en waarschijnlijk een nieuwe eigenaar ook ai. Het was een huur-auto, zei Cuff. De huurder gebruikte vermoedelijk een vals rij bewijs, en dus hebben ze aan de garage zijn ware naam niet inge schreven. Daarom gaf het ook niets dat die schurk de wagen achterliet." „Dat is dan dat", zei Kaye. „Maar nu verder, Wil Waarom vermoorde die X. Benny?" i.Omdat, toen hij op No. 95 kwam, fnl,fenny,,:lulst naar i°u hoorde teJe- famlmó Veronderstel dat X. triom- omrtotJu--n?ar komt, in zijn sas mriat hl] die arme Witherall zo net- nv °pge.rmmd heefh en hij daar Ben- ny om ]ou ziet huilen." ken?^aJ Wat J?eb ik er mee te ma- Ken' vroeg Kaye. ..Dat is nog een van die dingen ,dJeh^e„hebbc;n .uit te visscn- Maar ik heb nog iets in „Bigelow" gevon- den, en ik moet je zeggen riat dat verbaasd heeft. Ik had geen idee! dan August Ba'rklrÜ"6 famÜie had „O ja," zi Mvrouw Price, er is og een zuster...." ,,Zara"? Mevrouw Price haalde haar neus op. „Ze werd Zarah Ann gedoopt, maar ze laat zich Zara noemen. Je kent dat soort vrouwen. Zij zou even tueel van Fanny Fania gemaakt heb ben en van Lorena Lorna". „Tussen twee haakjes: wat is uw naam, mevrouw Price?" informeerde Kaye. Ik ben niet nieuws gierig, maar ik was van plan u bij uw voornaam te noemen. We zijn nu toch ouwe kennissen, en broe ders en zusters in de misdaad...." „Cassandra." -aye sprong op en uitte een pijn lijke kreet. „Maar de mensen noemen me ge woonlijk Cassie." „Cassandra", zei Kaye. „Ik zou daar nooit op gekomen zijn. Cas sandra, de klassieke onheilbrengster. Als je haar ontmoet had, had je he* ergste gezien." „Kaye", zei Dallas, „laat Shake- spaere nu verder gaan of bijt anders maar weer op de omwaskwast. Je hebt het zelf voor het kiezen." „Dank je", zei Leonidas. „Me vrouw Price, vertel me meer over die Zara. Lijkt ze op Benny?" „O nee. Ze drinkt niet. Ze heeft helemaal niets van Benny eigenlijk. Zij is ouder dan hij is was. Ze is zes en veertig, ofschoon ze zich altijd voor veertig uitgeeft. Maar ik weet we] beter. Ze werd geboren toen ik twaalf werd, omdat een tan te van me die over was van het feest wegliep, toen ze het hoorde. Ze was een hartsvriendin van me vrouw Brett, en ik was erg in mijn wiek geschoten, omdat ze weg ging. Ze had zo'n haast, zie je, dat ze vergat mij m'n cadeautje te ge- ven. Waar was ik?" „Zara zei Leonidas. „is officieel zes en veertig." „Nou, ze richt altijd van allerlei verenigingen op. Niet dat ze zo al gemeen gezien is, want dat is ze helemaal niet, maar ze maakt er een hobby van haar tijd te verknoei en Andere vrouwen hebben het al- tijd druk iet allerlei andere dingen Mevrouw price wond zich op. ,ik persoonlijk heb haar nooit kunnen uitstaan. Een doordrijfster noemde lik haar altijd." „Zij is dus voorzitster van alles en nog wat," zei Dallas. „Maar wat ik het meest verafschuw aan haar, zijn haar gouden diademen. En al vindt ze zich zelf verbazend knap, ik moet steeds weer haar re kening met de bank in orde bren gen. Maar zeg, stom van me dat te vergeten. We hadden haar direct moeten telefoneren is 't niet, of zo iets? Ik heb geen moment aan haar gedacht." „Als de politie haar nog niet in gelicht heeft, dan heeft ze nu het droevig nieuws al vernomen door de radio", zei Leonidas. „En ik durf te wedden, dat ze ondanks alles vandaag toch nog rus tig naar de Vrijdag-Ochtend Club is gegaan, waarvan ze voorzitster is. In de rouw dan, natuurlijk. Zelfs toen ze een keer met blindedam- ontsteking in het ziekenhuis lag, liet ze haar vergaderingen gewoon door gaan op haar kamer! Ze heeft het toen verschrikkelijk aan de stok ge kregen met de dokter." „Ja, ze kan erg onaangenaam zijn", zei Dallas, „ik heb haar nu in een paar maanden niet gezien, maar ze beide vorige week op over een cheque, die ze regelmatig krijgt. Die was nu één bestelling te laat of zo en ze wilde hebben dat ik naar Bos ton zou gaan, en de zaak ging on derzoeken." „Ze moet wel vaak geld te kort komen", zei mevrouw Price, „ze betaalt met plezier dertig dollar voor een lunch....! „En twintig voor een kop thee", vulde Margie aan. ,,Ik heb eens bij die dame gediend. Voor één week. •En toen zei ik op. En laat ik jullie vertellen, dat zuster Brett aardig wat gokt met de wedrennen ook!" „Maar Margie!", riep mevrouw Price. „Ze is nog wel voorzitster van het comité tot Afschaffing van Honden- en Paardenrennen!" „Ik kan het begrijpen", zei Ma rie sarcastisch. „Maar nee, ik kan het niet ge loven, Margie!" „Ze verliest er schatten aan", leg de Margie uit. „Cuff heeft gewerkt bij haar book maker. Zeg, heeft zij ook al iets met deze geschiedenis uit te staan Wil?" Leonidas nam weer een stuk papier uit zijn „Bigelow". „Eerlijk", zei hij, „ik weet het niet. Hier heb ik een briefje, dat geschreven werd in een hotel in Mei- don...." „Daar was een vergadering van grondbezitters", verklaarde me vrouw Price. „Een week geleden. Zij was afgevaardigde." Leonidas las het voor: „Beste broer, ofschoon ik na tuurlijk graag het geld zou willen hebben, voel ik toch, dat we erg voorzichtig moeten zijn. Welke weg je ook kiest, pas op! Als je hem veilig op zij kunt schuiven, zou dat wel het beste zijn, maar ik ben bang dat nij verschrikkelijk ongemakkelijk zal blijken. Kijk goed uit. voor je wat doet. Houd me van alles op de hoogte. Ik zal je direct opbellen, als ik terug kom. Zara". Nauwelijks een jaar geleden jam- cmtrent 40.000 gulden Wisten merden de filmmensen in Holly- cc wood, dat de televisie hun onder- te verschaffen uit andermans gang zou worden. De nieuwe vin- 7p reden ellen drie in dinS zou de f'lm uitbannen en hun z,e reuen alien ane in werk overbodig maken, vreesden zij. zak. een auto. Bus 'n Huwelijksbureau in Wenen heeft een autobus gecharterd, die in de nachtelijke uren tochten gaat ma ken door een ro mantische omge ving. De bus trekt bij voorkeur uit als de maan schijnt De bedoeling is huwelijksoandida- <en sneller tot ei kaar te brengen Dat schijnt bij dit systeem aardig te- lukken. Bij de eer ste tocht gingen 1? herer. en 18 dames mee. Na terug komst bleek, dat reeds zes paartjes over een verloving spraken. Nu wordt er al anders over gedacht. De televisie-maatschappijen hebben namelijk zo veel personeel nodig (artisten zowel als technici), dat ze gemiddeld al drie keer zo veel kun nen verdienen als een jaar geleden, bij de film. Tempo VRIJDAG o JULI HILVERSUM I 402 m VARA: 7,00 Nws 7,10 Gram. ,15 Gym. 7,30 Gram. 8,00 Nws 8,18 Gram. 8,25 Vacantiekalender 8,30 Gram. 8,45 V. d. huisvr. 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Gram. 9.35 Waterst. *9,40 V. d. kleuters VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10,05 Morgenwijding VARA: 10,20 Pianorecital 10,50 Gram. 11,15 Voordr. 11,35 Gram. AVRO: 12,00 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,35 Sport en prognose 12,50 Gram. 13.00 Nws 13,15 Meded. of gram. 13,20 Dans- muz. 13,55 Koersen 14,00 Koorzang 14,25 Litteraire caus. en -voordr. 14,45 Gram. 15,20 Cabaret VARA: 16,00 Gram. 16,30 V. d. jeugd (tussen 16,00 en 17,00 Tour de France) 17,00 Muzikale caus. 17,40 Gram. 18,00 Nws 18,15 Rep. Tour de France 18,25 Hammond-orgelspel 18,45 Voor welke verantwoordelijkheid stelt ons de bevolkingsgroei?, lezing 19.00 Spaanse volksliederen en dansen VPRO: 19,30 Op huisbezoek, caus. 19,45 Op bezoek bij anderen, caus. 20,00 Nws 20,05 Boek bespr. 20,15 Kamermuz. 20,30 De Ver. Naties, caus. 20,05 Vrijzinnig Protestan tisme in een wereld van angst, caus. VARA: 21,00 Rep. Tour de France 21,10 Lichte muz. 21,40 Buitenl. weekoverz 21,55 Holland Festival 1955: Concertge- bouwork. VPRO: 22,40 Vandaag, caus. 22,45 Avondwijding VARA: 23,00 Nws en SOS-ber. 23,15-24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m NCRV: 7,00 Nws 7,10 Gewijde muz. 7,30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag 8,00 Nws en weerber. 8,15 Gram. 9,00 V. d. zieken 9,30 V. d. vrouw 9,35 Gram. 10.30 Mor gendienst 11,00 Zang en piano 11,25 Gram Benny wilde dus iets op touw zetten", zei ij, ,,en hij wilde ie mand op zij schuiven, en Zara dacht dat die iemand wel eens verschrikke lijk ongemakkelijk kon worden. Zo, dat weten we dus, Shakespeare. Iemand werd ongemakkelijk genoeg om Benny uit de wereld te helpen. Ik neem mijn pet voor je af. Je hebt daar een paar belangrijk din gen ontdekt." ,,M'ja", zei Leonidas, ,,je uitleg is aannemelijk. Maar van de ande re kant kan dit briefje net zo goed gaan over en lotje in de loterij, of over en uitnodiging voor een di ner. In verband met onze omstan digheden klinkt het erg sinister. Maar als het werkelijk zo'n belang rijk briefje is, dan kan ik niet aan nemen, dat Benny het in dit boek liet liggen. Zelfs een allesbehalve groot licht als Benny zou het ding direct verbrand hebben." Latei we haar eens op gaan zoe ken", stelde mevrouw Price voor. Misschien betreft het allemaal wel iets onbelangrijks, maar zie je, de mensen lachen me altijd uit, als ik zeg, dat ze het aóhter de mouw heeft. Maar dat heeft ze. Laten we naar haar toe gaan." ,,Je zegt: laat ons gaan Cassan dra", zei Kaye. Bedoel je daarmee, dat we persoonlijk naar haar toe moeten? Met al die radio-toestellen rondom ons heen die ons signale ment rondroepen? En met straten die zwart zien van agenten met teergasbommen, en machinegewe ren?" 12,00 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Lichte muz. 12,53 Rep. 13,00 Nws 13,15 Rep. 13,30 Lichte muz. 14,00 Voordr. 14,20 Gram. 14,45 De Hoop vaart uit 15,25 Gram. 15,35 Altblokfluit, clave- cimbel en viola da gamba 16,00 Tuinb. praatje 16,15 Gram. 17,00 Voordr. 17,20 Amus. muz. 17,40 Koersen 17,45 Stemmen van overzee 18,00 Gram. 18,15 Harmonie ork. 18,35 Gram. 18,45 De SSR-gave en opgave, caus. 19,00 Nws en weerber. 19,10 Regeringsuitz.: Verklaring en toelichting waarin o.m. opgenomen het emigratie praatje van H. van Luyk 19,30 Gram. 20,00 Radiokrant 20,20 Gram. 21,30 Strijk- kwart. 22,00 Christelijk studeren, caus. 22,15 Amus. muz. 22,45 Avondoverdenking 23,00 Nws en SOS-ber. 23,15-24,00 Gram. BRUSSEL 324 m: 11,45 Ork. conc. 12,15 Piano en viool 12,30 Weerber. 12,34 Ork. conc. 13.00 Nws 13,15, 14,00. 15,00 15,30, 15,55, 16,02, 16,20 en 16,30 Gram. 17,00 Nws 17,10 Lichte muz. 18,00 Klass. muz. 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws 19,40 Volkszang 20,00 Gram. 20,15 Symph. ork. en solist 21,05 Caus. 21,20 Symph. ork. 21,45 Gr. 22,00 Nws 22,15 Gram. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m: 12,00 Gram. 13,00 Nws 13,20, 14,00 en 15,00 Gram. 16,05 Lichte muz. 17,00 Nws 17,15 Gram. 17,30 Trompetmuz. 17,45 Gram. 18,30 en 19,15 Idem 19,30 Nws 20.00 Gram. 21,30 Ork. conc. 22,00 Nws 22,55 Idem. (Advertentie) CHOCOLADE.., i PASTILLES „Tja, als jij Zara kende zoals ik haar ken", zei mevrouw Price, „dan zou je weten dat ze zal weigeren dit over de telefoon te bepraten. Ze is erg achterdochtig. Erg. Nee, Kaye, als je achter de waarheid wilt ko men bij Zara Brett, dan zul je haar zelf onder handen moeten nemen. En daarom stappen we natuurlijk zelf op haar af. En wel ogenblikke lijk!" „Cassie", zei Kaye geduldig, „zo dra we maar een wenkbrauw om de hoek van de buitendeur durven steken, verdwijnen we in de petoet van de achtenswaardige broeder". Je schijnt niet te begrijpen „Tut, tut", zei mevrouw Price. „Ik begrijp er zo veel van, dat we nooit de moordenaar van Benny Brett zullen vinden voor Rutherford thuis komt, als we hier kalm blijven zitten. En daarom trekken we er op uit. Ik bedoel: we gaan met de auto." „En ik zeker als chauffeur?" „Ja raadt het ineens. Margie zoek jij dat chauffeurs-uniform eens op, dat we gisteren nog ergens tegen kwamen, toen we je spullen aan 't bijeenzoeken waren. En Dallas, jij en Wil moeten eer eens voor gaan zitten en bedenken... Ik heb het: Spanje!" „Wilt u ze castagnetten en tam- bourijnen geven?", vroeg Kaye. „Ik heb een paar grote zakken. Daar verzamelen we bijdragen in natura in voor de Spaanse vluchte lingen. Ze zijn half vol. Denk je ook niet dat dat kan, Wil, in de auto? (Wordt vervolgd)

de Stem | 1955 | | pagina 5