Verdubbel Uw gaven Stop VISSER-KOOLE AXEL ruimt 1 fles of pul VéGé-bier voor de halve prijs Ook DAMES-, HEREN- KINDERCONFECTIE Kosten tot 1970 bedragen minstens 46 millioen gulden 5? Van een nieuwe haven zal wel niets komen Voetbal is niet altijd één „zaak T -. I Kerkebouw in bisdom Haarlem 1WITS AU ME v. d. HeijdenV en tegen sterk verlaagde prijzen vëGê 'eren JDA en Zeeuwse sang en dans te Domburg verfraait Uw teint Hulst zal 775 jaar stadsrechten feestelijk herdenken Oude glans en roem gaan dan herleven Haven en scholenbouw te Yerseke Willem Il-er Mommers brak been EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN a r i eve n i mhw aanglb jautos 4UVERTEREN IS BEKEND BLIJVEN Aanbesteding ^eljbedienen j Zelfbediening Hulst VISSER-KOOLE Axel JLI VN wJ telt de af- het Toon- ;n Haag ge- >or muziek, ia Viool A n Zweeden. ie OE LAAT 11e tijd kun- >p de toren restauratie enkort vol ste n.l. het ïrwerk kon endien wer verlichting .E. Vermet n Wilhelmi- ior het eind- A. ert de gym- et Emergo" op de wei werking ver- :verenigingen W. uit 's- ekvereniging r de vrolijke er B. Spuij, bij de belas- ïplaatst naar n te Goes. EN /ARTIER'* buurtvereni- is druk bezig effen om het de Buurtver- r" feestelijk ber a.s. zui den gehouden ouderen zul- j muziek en Bij deze ge- zoveel moge- uorden. NERING EN. >el kleine her- zo interessant iltuur, n.l. dat eren nog vier met het ken- ;rs waren er iets van de bleven. ie beetje roem er dagen ont- werden n.l. plaatsnamen at. ;r dus geen er. Doch onze e roem blijven door hen ver- de roemrijke blijven. STAP. sen zijn onze weest. Dit jaar [even aan het was het weer h was het voor g. Dat er van de thuiskomst :iek stond weer te vangen en echje van de de maat van dans gemaakt, .d jaar" gingen lar huis. ERENIGING ite belangstel- ïtpaar Bakker- euwendijk het zijn 55-jarige lukwensen be- ke dag het nog EDRAG :ich een ernstig ag voorgedaan. :r dan een dief- uit een alhier auto. venwel de jeug- t spoor en wist lis te dwingen, n aan de eige- torgd. HJ PTT jli werd de heer enst bij de PTT oek eervol ont- ontstane vaca- ej. D. Matthijs lot A. Kips werd aangesteld als ORD Caluwe 's mor- kwam, ontdek- Ipluimvee waren bleek, dat een s geweest. TEN BATE KERK :n Maandag a.s. straat een groot st gevierd wor- :n de kerk. hebben hun me- n voor ieder zal doen zijn. rdracht om nog eting en andere de bezoekers in estromen. Voorlichtingsavond Tederatie. Grand: sgebouw 19.30 uur: tambra: Always in ij willen George. DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 7 JULI 1955 Het Kath. Sociaal Kerkelijk Instituut heeft berekend, dat hetb' Haarlem, waar 45% van de Neder,?"dse^"wegens"voortdurende stijging' f 46.000.000, doch het is te verwachten ongeveer 277 nieuwe ker- toename te voorzien moeten in de jare 27 a 28. De Uoste„ van ken worden gebouwd en van I960 tot l P 00rdige kosten te^^en -t wegSe„ voortdurende stijging der bouwkosten, deze veel hoger zullen liggen. Dit verklaarde Mgr J.P. Huibers, bisschop van Haarlem. De bisschop zeide ook, dat hij ver vuld was van zorgen om dit program, wijl in de eerstkomende 5 a b jaar een extra inspanning van alle gelo- vigen gevraagd moet worden, ten einde een geestelijke nood-situatie te voorkomen. De bisschop wist, dat er door katholieken reeds veel geofferd wordt, maar hij vroeg zich af of bij de heersende welvaart een voldoende deel van het inkomen ten behoeve van de godsdienst wordt besteed. Hij zeide, dat vooral de jeugd veel geld uitgeeft aan prullerijen en amuse ment. Als bewijs noemde hij de cij fers welke door het Centraal Bureau voor de Statistiek bekend gemaakt zijn. Daaruit blijkt dat in 1951 de arbeiders 4.6 pet. van hun inkomen aan vermaak, doch 0.8 pet. aan gods dienst besteden. Voor hogere employe Gisteravond heeft het Z. Bevelands dameskoor uit Goes in samenwerking met de folkloristische dansgroep van Kasporgo uit dezelfde stad, allen ge kleed in Zeeuwsch costuum, in het openluchttheater te Domburg, voor de badgasten en de inwoners een prachtige uitvoering gegeven die veel belangstelling trok en veel succes had. (Advertentie) s zijn deze bedragen 5.9 pet. en 12 pct' HET DEVIES Concluderend zeide Mgr Huibers dat de oplossing van het Kerkbouw- vraagstuk een eind verder gebracht zou worden, indien de katholieken voortaan 0.2 pct. meer van hun inko men aan de kerkebouw zouden wil len offeren. Hij vroeg daarom, dat de ac tie voor de Kerkebouw, welke dit jaar op Zondag 10 Juli is bepaald, zal worden gevoerd onder het devies: „Verdubbel Uw gaven". De cijfers welke het Kerkelijk So ciaal Instituut over de toekomst van het bisdom heeft gepubliceerd, reke nen ermede, dat in 1970 1.300.000 ka tholieken in het bisdom Haarlem met de drie grootste steden van Neder land (Amsterdam, Den Haag en Rot terdam) zullen wonen. Ook becijfert het bureau, dat dit 280.000 meer ka tholieken zullen zijn dan heden, doch dat slechts 210.000, dus 75 pct. van hen, ook werkelijk hun plichten zul len waarnemen. Vooral de plaatsen waar de industrie zich sterk ontwik kelt, zullen behoefte hebben aan nieu we kerken. Dit zijn de gebieden West-Friesland (30.000 aanwas) Leiden (aanwas 44.000) Alkemade (aanwas 14.000) en Naaldwijk (aanwas 17.000). In een eerder gehouden toespraak tot de gelovigen heeft Mgr Huibers de jeugd aangespoord tot grotere of fervaardigheid. Het zijn Uw kinderen, welke zullen profiteren van Uw in spanning, zeide hij. Zij moeten als zij nieuwe gezinnen vestigen en wo ningen zoeken, ook het Huis van God kunnen bezoeken, waar zij tot Hem kunnen bidden." Voor vele Hulstenaren zullen de grootse feesten van 1930, toen de stede haar 750-jarig bestaan vierde, nog als onvergetelijk in de gedachten voortleven. Thans nu men in 1955 leeft en het 775 jaar geleden is dat de stede Hulst haar stadsrechten verkreeg wil men voor de festiviteiten van 1930 niet onderdoen, men wil de toenmalige feesten evenaren, ja zelfs overtreffen. Het gemeentebestuur van Hulst heeft inmiddels contact opgenomen met verschillende organisaties en verenigingen en zo is men gekomen tot een voorlopig programma. De feestelijke herdenking zal plaats vinden in de laatste week van Augus tus en de hoogtepunten daarvan zul len zijn op Zaterdag 20, Zondag 21, en Zondag 28 Augustus. Er zal een groot muziekfeest wor den georganiseerd waaraan naast de Kon. Sted. Harmonie uit Hulst zelf ook zullen deelnemen de muziekkorp sen uit het gehele Reinaertland. In de Burgerzaal van het historische Stadhuis zal een oudheidkundige ten toonstelling worden gehouden. Even als in 1930 hoopt men ook nu weer een historische optocht te organise- Onder de Ingekomen stukken, welke in de raad van Yerseke werden behaideld, bevond zich een request van 248 schippers over uitbreiding van de haven. De heren Pekaar, de Leeuw en Sinke gaven uitvoerig hun mening over de toestand van de haven te kennen en drongen er op aan, dat er iets zou gebeuren. In ver band met het Delta-plan zal er van een nieuwe haven niet veel komen. Ook vergroten brengt veel bezwa ren mee. Alleen het opmaken van een een voudig plan, met peilingen en borin gen kost ruim f 6000.Het slaan van een damwand aan de Lange Dam geeft wel ligplaats voor grote kotters maar geeft geen vermeerdering van ligplaatsen. De heer de Leeuw vroeg of er al vast geen grote werkhaven voor de uitvoering van het Delta-plan gelegd kon worden. De schippers zouden er dan nog enige jaren van kunnen pro fiteren. Daar de voorstanders van afsluiting veel schermen met recrea tie en watersport, zou deze haven later dan voor dit doel gebruikt kunnen worden. Verder was ingekomen een ver zoek van de heer v. d. Voorde, waar in gevraagd werd, of de bakkers- vacantie niet in Augustus gehouden kon worden. Met schoolgaande kin deren is het onmogelijk om in Juli op vacantie te gaan. B. en W. zullen hieraan in de toekomst aandacht schenken. Tegen verlaging leges voor paspoorten enz. bestond geen be zwaar. GEDRAG VAN GIDSEN De politieverordening op het ge drag van de gidsen had aller instem ming. Enkele mistoestanden onder de gidsen werden nog besproken. Door de politieverordening zal met vergun ningen gewerkt moeten Worden Deze kunnen, na binnengekomen klachten, direct ingetrokken worden. De voorzitter hoopte, dat het gid sen van vreemdelingen nu gesmeerd zou lopen. De aanvraag voor een nieuwe Ned. Herv. School werd noodgedwongen aanvaard. De school is te klein. De raad wees enige tijd geleden f 55.000 toe om er een verdieping op te zetten, maar deze vergunning kon wegens de toestand van het gebouw niet doorgaan. Ook de speelplaats is veel te klein. De heer Sinke dacht ook aan de financiële conse quenties. Straks komt ook de school Kakeldans. Dan zitten we behalve met de Openbare, nog met de bouw van twee scholen, aldus spr. De toegang tot de van Randwijck- straat zal door de aankoop van grond van de heer Dane verbeterd worden, de havendijk bij de werf zal betegeld worden en voor klokluiden bij begraven zal f 10.berekend worden. De voorwaarden voor de overname van het Gasbedrijf door de G.M.Z. werden door de heer de Leeuw uit voerig besproken. Als particulier zou hij een dergelijke overeenkomst niet aanvaarden. De gemeente moet zo wel het onderhoud, de vernieuwing enz. betalen zonder enig beroep. Vol gens de voorzitter is er geen andere keus en G.S. houden een vinger in de pap. Bij de rondvraag vroeg de heer de Leeuw aandacht voor het werk van de commissie van dertien. De kas is leeg en daar i.v.m. het Delta-plan het algemeen belang gediend is met goede voorlichting over de schade vergoeding enz., zou hij een bijdrage voor willen stellen. B. en W. zullen zich hierover beraden. ren, terwijl in verschillende delen der stad toneelopvoeringen zullen plaats vinden waarin tot uiting zal worden gebracht de geschiedenis van Hulst in vervlogen eeuwen. Het ge heel der feesten zal omlijst worden door enkele officiële gebeurtenissen, waaromtrent later nog mededelingen volgen. HANDEN INEEN Nog maar pas zijn de zo geslaag de Reinaertdagen achter de rug of de stede Hulst - het cultuurcen trum van Oost Zeeuwsch Vlaande ren - gaat zich gereedmaken voor de viering van het vreugdevolle feit dat het 775 jaar geleden haar stads rechten ontving. Vanzelfsprekend zullen de te orga niseren feesten geld kosten en zeer veel geld doch anderzijds rekent men op de eendrachtige en spontane sa menwerking en inzet der Hulstena ren die zeker een offertje zullen wil len brengen wanneer het gaat om hun zo nauw aan het hart liggend stadje. Hulst zal zeker weer - zoals in het verleden zo dikwijls gebeurd is - de handen ineen slaan om zowel ieder voor zich als allen tesaam zich in te spannen en in te zetten om de komende feesten te doen slagen, om Hulst weer eens in de belangstelling van velen te plaatsen en om het stedeke Hulst te doen schitteren in zijn aloude glans en het te doen herleven in zijn roem van weleer. Kermisschieting Kwadendamme Uitslag van de kermisschieting, ge houden op de doelen van de schutterij vereniging Juliana te Kwadendamme. Meeste punten H. Steenbakker van „Juliana" te Kwadendamme; opv. punten M. Steenbakker, idem. Mees te rozen A. Ridderhof, St. Sebastiaan te Yerseke, opv. rozen L. Geus, Ju liana. Meeste vieren C. Geus, Juliana opv. vieren Ch. van Damme, St. Sebastiaan. Meeste drieeën P. Dijk, Soranus, te Heinkenszand. Opv. drieeën, C. Lindenberg, St. Sebas tiaan. Meeste tweeën E. Danker, St. Sebastiaan. Opv. tweeën L. Remijn, Juliana. Meeste enen B. Moreau, Ju liana. Opv. enen M. van Stee, St. Sebastiaan. In Kwadendamme was er óók nog een concours van A.D.L.M (Al Doen de Leert Men), waaraan werd deel genomen door 32 schutters van 8 so ciëteiten. De hoofdvogel werd b(j zijn eerste schot afgeschotoen door J. Voet van ADLM, voor wie het zijn eerste con cours was nadat hy ruim 8 jaar in Indonesië werkzaam was geweest. De overige uitslagen zijn: le klep A. Sorber, Batavieren; 2e klep H. Koens, Spes Nostra; 3e klep H. de Jonge, Soranus; le zijvogel H. van Steenbergen, Willem Teil; 2e zij vogel J. Voet, ADLM; le bovenkal H. de Jonge, Zeelandia; 2e bovenkal J. Clarijs, ADLM; le onderkal J. Re- mijn, Eensgezindheid; 2e onderkal P. Schreurs, Zeelandia; meeste kleine vogels J. Bal, ADLM. Zonieravonilvoetbal in Zeeland Voor de zomeravondcompetitie werd in de verschillende rayons druk gespeeld. In sommige afdelingen staat de beslissing dan ook reeds voor de deur. In Middelburg zag het leidende VSV zich geklopt door Boele en van Eesteren ('2-5), maar het bleef niet temin aan de kop. EMW-PGZ ver overde twee kostbare punten door een benauwde 2-1 zege op Stavast. In het rayon A te Vlissingen be hield VAW haar goede kansen, want het stuurde WW met een 5-2 ne derlaag naar huis en eiste ook bij SBLV de volle buit óp (1-5). In af deling B handhaafde PZEM zich aan de kop. Ditmaal moest PSV 2 er met 4-3 aan geloven. VAW 3 zorgde voor een verrassing door MWK een 5-5 gelijk spel af te dwingen. In het rajon Goes A behielden de Veteranen ongeslagen de leiding, want zij bezorgden Comb.NS 2 een 2-6 nederlaag. In afdeling B verspeelde Gemeen tewerken een puntje, want het moest tegen SC Ford met een 3-3 gelijk spel genoegen nemen. De eerste plaats bleef niettemin behouden, ter wijl de voorsprong niet kleiner werd, want ook Comb.NS bracht het tegen PTT niet verder dan een 3-3 gelijk spel. Euphonia droeg de rode lan taarn over aan de Zon, door deze club met 2-6 te kloppen. In Sas van Gent tenslotte bleef ONA op de eerste plaats door een 4-2 overwinning op SVG. SAS kwam in de lift door zowel van Sasse Boys als van CBS te winnen, respectieve lijk met 2-12 en 3-1. Krijgt Terneuzen een handbalclub? In Terneuzen bestaan reeds gerui me tijd plannen om tot oprichting van een handbalclub te komen. Za terdagavond gaat men trachten deze plannen te verwezenlijken, want dan wordt de oprichtingsvergadering ge houden. Vóór dez. vergadering wordt op de Markt een wedstrijd zevenhandbal gespeeld tussen Tonido I *en een Goesse combinatie. Deze wedstrijd begint om half acht. Zondagmiddag speelt het Zeeuwse handbalelftal te Terneuzen een wedstrijd tegen een elftal, samenge steld uit de Zeeuwse cursisten voor bondsoefenmeester. De ploegen zijn als volgt samengesteld: Zeeuws elftal: Doel: H. Luitwieler (Marathon); achter: A. C. de Vos (Marathon) en L. Viergever (Hellas). Midden: A. Merison (Hellas), A. Ver- rijzer (Tonido) en M. de Jongh (To nido). Vóór: H. Lems (Marathon), J. Wisse (EMM), P. Zweedijk (Hellas), J. van Om (Olympus) en G. Zwee dijk (Hellas). Bondsoefenmeesters: doel: F. Hel- mich. Achter: G. Milhous en A. Min- naard. Midden: J. Johanisse, A. Smeedijk en G. Veerhoek. Vóór: Goe- dee, D. Jacobs, A. Corstanje, A. Pa- rent en J. Laport. Tennistournooi in Aardenburg Op de banen van het gemeentelijk sportpark te Aardenburg werd door de Tennisclub S.J.E.F. een interna tionaal tournooi gehouden, waaraan door Zeeuwse en Belgische tennissers werd deelgenomen. De einduitslagen waren: Heren-enkelspel: halve finale: C. Jurry (Terneuzen)-S. de Jonge Heist aan Zee) 46, 61 64; J. Paridaen (Aardenburg)-J. Manhave (Oostburg) 6—3 8—10 4—6. Finale: C. Jurry-J. Manhave 61 63. Dames-enkelspel: halve finale: mej. S. van Rompaey (Knokke aan Zee)-mevr. den Hamer (Vlissingen), 16 26; mevr. Vermeersch (Heist aan Zee)-mevr. Muller (Middelburg) 86 63. Finale: mevr. den Hamer- mevr. Vermeersch 46 57. Finale heren-dubbelspel: Jurry en IJsebaert (Terneuzen)Manhave en v. Rhee (Oostburg) 86 82, Finale dames-dubbelspel: I. en J. Trapman (Aardenburg)mej. D. Tack en S. van Rompaey (Knokke aan Zee) 3—6 1—6. Gemengd dubbelspel: finale: mevr. Muller en A. Haag-mej. I. Trapman en J. Paridaen 75 64. Hector Middelkamp le te Beveren De laatste tijd had de zoon van ex-wereldkampioen Fiele nog al met pech af te rekenen, waardoor de ze gepralen achterwege bleven. Dat hij echter nog steeds in puike vorm verkeert bleek weer eens te meer te Beveren, waar hij van pech verschoond bleef. Er kwamen 20 renners aan de start en de jeugdige Middelkamp be haalde er een schitterende overwin ning vóór van Bunder, Maes, Boone, Mertens, van den Branden, Joost, van den Broeck, van Rooyen en van Dorselaer. De 70 km. werden afgelegd in 1.50 uur. 1 55 (Van onze speciale verslaggever). De mannen, die voor de NAC-poorten stonden te dringen, zeiden alle maal, dat er dik geld bleek te verdienen aan zo'n afdelingskampioen- schap. Ze zeiden, dat het een goede zaak was. Net of ze een enorme openlucht-bioscoop binnen stapten om er een goede thriller te zien. Maar zo effen, zo koel-zakelijk kan de sport nooit worden, hoeveel geld er ook in gaat stromen Dat konden wij met 15.000 man merken bij het ongeluk, dat de neringen in, tóch een zaak is, dan volgen hier de gegevens voor de „boekhouding". Er waren 15.000 toe schouwers. Er werden 1257 gepar keerde auto's geteld. Om van de vol geladen fietsenstallingen nog te zwijgen. Om half zes (de strijd begon om uur) presenteerden zich de eerste toe schouwers. Sommigen hadden zich een halve snipperdag gepermitteerd om vooral op tijd aanwezig te zijn. En om de zaak rond te maken: Vóór de wedstrijd werd' bij de_hoofd- ingang op zo veilig mogelijke af stand van politieogen voor een simpele staanplaats (zwart) vijf gul den gevraagd., en gegeven. Willem II-back Jo Mommers trof. Mommers kwam in botsing met Louis Overbeeke. Zuiver per ongeluk Geen greintje valse opzet. En toen lag hij daar met iets ergs aan zijn been. En heel die roepende menigte verstomde. De spelers waren opeens geen harde semi-profs meer. Er ont stond een situatie als na een ongeval op straat. Rennende mensen. Helpen de mensen. Mensen die in de weg liepen. En Overbeeke huilde. TE VROEG Het ongeval, waarbij Jo Mommers zijn been brak. kostte veertien minuten van de speeltijd. Er kon niet worden gerust. Men wisselde enigs zins schielijk van speelhelft. Ruim vijf minuten te vroeg zelfs. Het kan zijn. dat scheidsrechter Leo Horn vreesde door het oponthoud te zeer in het vallende duister te belanden. Het kan ook zijn, dat hij zich zonder meer vergiste. Iedereen raakt wel eens in de war. We zijn allemaal mensen als het er op aan komt. Allemaal. COMPLIMENT Het duurde even alvorens het spel weer „liep". Het had een voorzich tig aanloopje nodig om weer vaart te krijgen. Het publiek langs de lijnen gekomen uit het verst van de omge ving tot uit Z.-Vlaanderen toe herinnerde zich weer het doel van de reis en keek begerig naar mooie stalen van voetbal. De spelers herinnerden zich. dat er zonder actie geen doel punten vallen. Jo -Mommers was vergeten. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht. Dat is voor een beetje te begrijpen. Maar dat ene kwartier van eerlijk medeleven was veelzeggend. Het is 'n compliment waard. TOCH ZAKELIJK? En als top-voetbal tegen alle rede- (Schaken). Rusland won met 25-7 van de Ver. Staten De Russen hebben de achtdaagse schaakwedstrijd tegen de Ver. staten gewonnen met een totaalscore van 25 tegen 7. Zij wonnen de eerste en derde ronde met 5.52,5 en de twee de en vierde met 71. Smyslov. Petrosyan en Kotov won nen alle vier partijen en de zege van Smyslov over de Amerikaanse kam pioen Bisquier is dus wel zeer over tuigend. Voorts scoord'e Keres 3,5 punt uit zijn vier wedstrijden, Gelier 3 punten, Bronston en Taimanov ieder 2.5 en Botwinnik 1.5. Aan Amerikaanse zijde boekte Res- hevsky een prachtig resultaat in zijn vier partijen tegen Botwinnik: 2.5— 1.5. De jonge Larry Evans een zeer begaafd speler, hield zich uitstekend tegen de Russische grootmeester Bronstein door 1,5 punt uit 4 te be halen. VAKDIPLOMA'S Aan de R.K. Naaischool te 's-Heeren- hoek slaagden voor Lingerie de dames: Margi Traes, Adr. Voet, Ap. Vermue, A. de Hond, A. Hazen, Cath. Stokx, Ap. v.d. Dries, J. Blankenburgh, J. Koole, J. de Jonge, P. de Smidt, E. de Vroe, N. Walhout, A. v.d. Dries, M. Vermeu len, M. de Vos. Margi Remijn, J. Moison, P. Koole, Cath. v. Garsel, M. Priem, M Verdonk, M. v. 't Westeinde, P. Franse, J. Remijn, A. Fraas,. N. Ars, C. Priem, P. Boonman. - Voor costumière: Ant Vermue, J. v. Zunderen, L. Koole, E. de Jonge, J. de Hond, J. Borciui, W. Westdorp, M. Capello, Cl. de Jonge, N. Smits, M. Traas, J. de Jonge, A. Ver- bart, N. Grim, Cor Remijn, M. v.d. Bulke P. Oosthoek, A. Franse, A. v.d. Dries, J. Adamse, H. Remijn, G. v. 't Westeinde D. Bal, M. Koens, Cl. Goense, A. Mar tens, J. Remijn, Sj. Schrieks. - Voor cou peuse: J. Goedegebure, J. de Jager, Cath. Krijger, J. Nijsten, J. de Winter, Cor Rijk, L. Dekker, S. Almekinders, E. Mos selman, M. de Vos, Marg. de Hond, A. Westdorp, J. Rijk, Cath. Knuit, M. Mar tens, P. de Jager, A. Simonse, J. Rijk, Cath. Remijn. MULO-DIPLOMA'S Voor het Mulo-diploma-B slaagden te Goes: B. de Regt, W. Scheele en H. Ver- Sluijs, Axel; J. de Looff en K. van Ho ven, Wissenkerke; C. Nelisse en A. Fi- lius, Kamperland; G. Prummel, Renesse; A. Anker, Zierikzee; T. Huisman, Ter neuzen. - Het A-diploma werd behaald door: W. Lankester, Kloetinge; L. Meu- lenberg, 's H. Arendskerke; A. v. Donk en S. Maljaars, Goes; J. Mieras, H. Ris- seeuw en C. Vinke, Axel; J. M. Hooft- man, M. Poortvliet en W. Moulop, Mid delburg; A. J. v. Stevense, Schore; M. Feijtel, Kruiningen; K. van Es, C. Cor- nelisse en J. Everse, Yerseke; J. Fraanje, Lewedorp; J. Huisman, Terneuzen; M. Dekker en P. v. Overbeeke, Wolfaarts- dij'k. Mannheim 423 (+0,13), Kaub 296 (0), Trier 189 (+0,42), Koblenz 282 (0), Keu len 267 (+0,0/), Ruhrort 472 (0), Lobith 1085 (-0,07), Nijmegen 866 (-0,08), Arnhem 865 (-0,07), Eefde 384 (-0,09), Deventer 284 (-0,07), Namen la Plante 150 (-0,12), Maastricht hoofdsluis 4388 1), Borg haren 3885 (0), Belfeld 1065 (-0,15), Gra ve 463 (0). GOES, 6 Juli Export- en Industrie veiling. Mad Moutot 83.40-85.60, afw. 67. Jucunda 86.60-87.70, afw. 65.20. Cli max 88.60. Aardbeien in kratten p. doos: Mad. Moutot 1 17-22, Climax 18-23. Solt- wedel 1 19. Aardbeien in chips per kg. Mad. Moutot 1 73-90, 2 73-75. Climax 1 79-87, 2 60-83. Soltwedel 2 49-68. Ker sen: Early Rivers 2 71-83. Hollanders 2 68-81. Rode bessen 1 77-120, 2 66-85, p. doos 15-18. Frambozen p. doos 21-39. Druiven 260-280. Perziken 12-16. Groen ten: Kropsla Al 3.50-4.50, A2 3. Kom kommers Al 19-23, BI 17-22. Cl 10. Bloem kool Al 28-37, A2 32-33, BI 10-24, afw. 15-22. Doperwten 36-51. Tuinbonen 29-34. Tomaten 59-68. Bospeen 28-41. Boskroten 4-6. Postelein 22-29. Poot-uien 19. Zilver uien 35-42. Stamsnijbonen 100-120. Eer stelingen 14-17. driel. 9-13. 's-HERTOGENBOSCH. 6 Juli Op de veemarkt van heden zijn aangevoerd 5829 stuks vee, zijnde 2253 runderen, 575 vette kalveren, 482 nuchtere kalveren. 84 fok- zeugen, 245 slachtvarkens, 54 lopers, 1698 biggen, 91 schapen, 340 lammeren, 7 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en kalfkoeien 725-1025. Guiste koeien 490-790, zware soorten bov. not. Kalfvaarzen 590-925. Klamvaarzen 480-580. Guiste vaarzen 550-685. Pinken 425-480. Graskalveren 230-340. Nucht. fokkalveren 95-155. Nucht. slachtkalveren 45-57.50, zw. soorten 65-90. Drachtige zeugen 225-300. Lopers 65-75. Biggen 30-48. Weischapen 65-85. Zuiglammeren 75-95. Weilamme ren 56-75. Alles per stuk. Aanvoer van slachtvee: 816 stuks. Prijzen: extra kw. vaarzen 3,00-3,05, le kw. 2,75-2,90, 2e kw. 2,55-2,65, 3e kw'. 2.30-2,40. Vette stieren 2,45-2,75. Worstkoeien 2,15-2,30, alles p. kg. gesl. gew. Vette kalveren prima soorten ,230-2,50. middenklasse 2,00-2,20, lichte soorten 1,75-1,95. Nucht. slachtkal veren 1,22'/ï-1,42 12, zware soorten 1,43- 1,87 1'2. Slachtzeugen 1,25-1,30. Jonge slachtvarkens 1,43-1,53, alles per kg. lev. gew. - Normale aanvoer van melk- en kalfkoeien, handel redelijk, ruim prijs houdend. Guiste koeien en weidevee wer den verhandeld tegen onveranderde prij zen. Ruim aanbod van jongvee met be perkte vraag, prijzen moeilijk te hand haven of minder. Grote aanvoer van vette kalveren, stroeve handel met wei nig verandering in prijzen. Nuchtere slachtkalveren handel vlug met hogere prijzen. De handel in schapen en wei- en zuiglammeren was willig met hogere prij zen. Fokzeugen matige handel met staan de prijzen. In lopers en biggen verliep over het geheel de handel flauw, prij zen moeilijk te handhaven of minder. Groter aanbod van slachtvee, handel re delijk, prijzen bleven gehandhaafd. Min der aanvoer van vette stieren en worst koeien, handel vlot met vaste prijzen. De handel in slachtzeugen verliep wil lig met iets hogere prijzen. KAPELLE. 6 Juli Export en In dustrie: Aardbeien z. dop: Mad. Moutot 1 en 2 83.60-84.20, afw. 73.10. Jucunda 1 88.70-89.40, 2 82.70. Climax 1 92.10-92.30, 2 83.10. Div. rassen 2 71.90-75.50, afw. 53.10. Frambozen in tubs 97.10. Gewone veiling: Kersen: Early Rivers 1 85-103, 2 54-80. Hollanders 1 87-93, 2 60-80. Mei kersen 1 66-67, 2 26-52. Markiezen 1 89. Vr. v. Werder 1 78-79. J.M. Okersen 1 79, alles p. kg. Frambozen in kratten per doos: Mall. Promise I 31-48, 2 18-29. Rode bessen in kratten per doos: 1 20-27, 2 16-19, 2 8,5-14. Rode bessen per kg. 1 97, 2 84-93. Aardbeien in kratten p. doos: Climax 1 17-20, 2 13-17. Regina 1 17-19, 2 12-13. Bowa 1 19, 2 13-14. Mad. Lefebre 1 14, 2 11-13. Mad. Moutot 1 21. Aard beien in chips per kg. 1 74-85, 2 57-74, afw. 45-60. Aardappelen, grote 15-17, driel. 7,5-9,5, kriel 1-2,5. Groenten: Krop sla 2,5-4,5. Komkommers 13-26. Boskroten 4-6. Uien 13. Dubb. princ.bonen 119-129. Bloemkool 9-14. Doperwten 46. Bospeen 18. Spitskool 13. Rabarber 12-13. Wage rs aarsbonen 98. TERNEUZEN, 5 Juli Sla 4.10-7.10. Bloemkool A 25-40, B 13-21. Groene kom kommers B 25. Witte komkommers A 25, B 16-28, C 16-21. Peen 2 23-34. Kroten 4-7. Uien 5-9. Doré 1 15-16.50, 2 8-10, kriel 6, Eerstelingen bonken 22-23, 1 15.50- 18.10, 2 10-13, kriel 3-6. Andijvie 14-27. Kassnijbonen 1.56. Princ.bonen 1.71. Saxa 1.60-1.64. Tuinbonen 27-32. (Doperwten 41-45. Peulen 87-95. Postelein 35. Sav. kool 7-8. Rabarber 12-16. Tomaten A 70, B 70, C 58, CC 48. Uien 22. Aardbeien: Deutch Evern 2 68, afw. 50. Mad. Mou tot 1 107-110, 2 78-102, afw. 45-70. Climax 1 107, 2 58-91. Fruhernte 2 77. Saltwebel 60-85. Frambozenaardbei 2 78. Kersen 77-103. MOTOKEN AUecn bij voomitbeiaLinu UiUlLüteno vooi de Zeeuws* jpiagt A regels ot minde» f J.80 iedere regel meer li) :t. Bi) i achtereenvolgende ;enjke plaatsingen wordt de lerde plaatsing tegen balt :e!u berekend lü letter- cijferp of lees ^S.KSO.Ni.hi OI.VK Alleenwonende oude dame, wei nig hulpbehoevend, R.K., zoekt iemand, tegen behoorlijke beta ling, die alleen voor gezelschap, oppas en kleine huiselijke be zigheden, wil helpen. Zit- en slaapkamer beschikbaar. Brieven onder letter X Boekhandel Be- vin en Zn, Tel. 26, IJzendijke. "™tiT"koop gevr. Antiek te koop gevraagd, o.a. meubelen, porselein, kristal, ko peren en tinnen voorwerpen, ouderwetse mahonie stoelen en ronde tafels, oud goud en tafel zilver enz. enz. J. Jansen, Veemarktstr. 33 tel. 7936 Breda. Te koop prachtige z.g.a.n. Leu vense keukenkachel en een z.g. a.n. haard. L. v. Cranenbroeck, Gravenstr. 153 Clinge. 756 Te koop een partij gegalvanis. golfplaten. Z.g.a.n. lang 3,10 m. breed 1 m. Te bevr. bij Eug. v. Rattingen, Molenstr. tel. 158 Biervliet. 103 TE HUUR AANGEB. Zoutelande. Te huur gemeub. vacantiehuisjes en wagens. 30 Juli27 Aug. volgeboekt. Vraagt prospectus. Duinweg 75, tel 326. Aangeb. te Noordwijk aan Zee voor de maand Juli een vrij gemeub. huis bev. zit-eetkamer gang, keuken, 3 sl.k. voor 6 per sonen, bedden, str. warm en k. water en douche-cel, terras m. zitje, vrij uitzicht. A. v. Keste- ren, Duinweg 25. 1439 Schoon en goedgelegen café te huur in centrum der gemeente Bevragen: Dorpstraat 93 De Klinge W. 755 HUIZEN Nieuwbouw vanaf f 13.000 ged. vrije vestiging, grote hyp. be schikbaar. Makelaars Van den Berg en Co., Nieuwe Ginne- kenstraat 43, Breda. 1250 Te koop DKW motorrijwiel 350 cc., prima staat, proef toe gestaan. Piet Weesmaes, tel. 55 Graauw. 757 HANDEL Horloges vanaf f 13,50. Schoor steen- en koekoekklokken. Vraagt geill. prijscourant no. 3. Rotina, wettelijk erkend horlo- ger, Lombardkade 42, Rotterdam Duurdere horloges op gemakk. bet. vanaf f 2,per week. Wij leveren door het gehele land prima costuums, mantelcos- tuums en regenkleding voor f 10 per maand. Schrijf aan „Super Standing*' Dr Schaepmanlaan 35 Arnhem. Eventueel kleur en maat vermelden. Het Bestuur der Waterkering van de Calamiteuze pol ders Ser-Lippens, Nieuw-Othene, Margaretha. Klei ne Huissens en Eendragt. zal op Donderdag 21 Juli 1955, te 14 uur. in het Direc tiegebouw te Zaamslag (Griethe), onder nadere goed keuring van Ged. Staten van Zeeland, trachten aan te besteden: De uitvoering der werken en leveringen lot verbetering en onderhoud der zeewering van bovengenoemde calamiteuze polders. Het bestek is verkrijgbaar zolang de voorraad strekt bij de Secretaris-Ontvanger der Waterkering, Mar grietstraat 2 te Terneuzen, tegen betaling van f 2,50 (franco per post f 2.75). ió geld. verdienen TOMATENPUREE 2 grote blikken 5Q ct MACARONI 250 gram1 9 ct VERMICELLI 250 gramjg „t ROZIJNEN (Sunmaid) 250 grampg c. LIMONADE SIROOP met 'n pakje rietjes voor yg ct RUMBONEN 150 gram ct CREME REPEN 2 zware repen voor gg -- ROLLEN ZUURTJES 7 grote rollen voor ijq ct ZAANSE KOEKEN per rol gg ct VLEESWAREN 150 gram schouderham voor gg ct 'enkele artikelen uitgezonderd) '.'.i -I" '\P vv -'V bij aankoop van 2 flessen of pullen VéGé-bier I BIER PILSENER per pul 40 cl - 8 geldzegels per fles 30 cl 6 geldzegels OUD BRUIN per pul 35 cl 7 geldzegels per fles 25 cl - 5 geldzegels Verras Uw man mei een kloek glas VéGi-bier. Daar aal hij van ookijken I mf|n kruidenier 1550 VéGé-KRUIDENIERS GEVEN 10% KORTING IN GEIDZEGGISI

de Stem | 1955 | | pagina 3