Koblet, Darrigade, v. Cauter en Ernzer Hart van Gilze" van Start Bloemen voor Rentmeester Bredase „melkers" pakten eerste duif uit St Vincent Geoff Duke SIJTHOFF bleek de snelste Sterke kopgroep in Eede T I Zo vielen de punten Vlissingen kan het halen Ronde van Reusel Swift nog steeds Superieur RONDOM DE TOUR POLOCOMPETITIE IS BEGONNEN Vlamings wint Olympische Tienkamp KEES v.d. BORST N.A.C. VIERDE KAMPIOEN TOCH NOG FUSIE DOSKO-M.O.C. 4 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 JUNI 1955 IV RONDE VAN GOES De zwartgekuifde Theo Sijthoff uit IJsselmonde heeft Zaterdag, dank zij een vlijmscherpe eindsprint „De Ronde van Goes" op zijn naam ge schreven. De renners bekampten el kaar de zegepalm, die door niemand minder dan Wim v. Est, die de or ganiserende vereniging „De Loco motief" een warm hart toedraagt, beschikbaar was gesteld. Ongetwijfeld was het een grote te leurstelling voor de vele wielerfans dat de Zeeuwse favoriet Piet Rent meester vroegtijdig de strijd moest staken, omdat hij in botsing kwam met Van Doppel uit Tilburg en sa men met deze in de sloot belandde; bek'e renners hadden materiaalbreuk maar liepen geen verwondingen op. GEEN STEUN. Aanvankelijk leek het er op, dat Verstraten uit Ede hoge ogen zou gooien naar de ere-palm want deze Zeeuw reed lange tijd uiterst specta culair. Hij kreeg echter geen steun van andere renners om een serieuze uitlooppoging te ondernemen. Uiteindelijk bleef een groet groep renners w.o. alle favorieten broeder lijk bijeen tot het einde, zodat een massa-eindsprint de beslissing moest brengen. Sijthoff won op één been en behaalde daarmede zijn achtste vic torie in dit seizoen. De uitslag luidt: 1 T. Sijthoff (IJsselmonde) 65 km. in 1 uur 52 min. 2 B. Kouwenhoven (Rotterdam). 3 P. Hanegraaf (Bre da). 4 J. Somers (Rotterdam). 5 P. Janssen (Sluiskil). 6 A. Suijkerbuijk (Nispen). 7 D. Wouterse (Kwaden- damme). 8 J. Vernooy (Sluiskil). 9 P. van Elshout (Made). 10 T. Luyk (Heerle). 11 J. Schouten (Rotterdam) 12 E. Verstraten (Ede). 13 C. Horst (Standdaarbuiten). 14 A. van Hassel (Rucphen). 15 P. C. Farla (Zebenber- gen). In Ronde van Eede Zondagmiddag werd in de wijk De Biezen onder Eede voor de tweede maal de Ronde verreden voor nieu welingen. De belangstelling voor deze wedstrijd over een lengte van 72 km was overweldigend te noemen. Het parcours slingerde zich langs de vel den en weiden rond deze plaats, die een feestelijke aanschijn kregen door de zon, die met zijn warmte luister bijzette aan dit feest voor Eede. Vier en twintig renners waren aan de start verschenen onder wie de plaatselijke favoriet E. Verstraete. Deze ronde werd gekenmerkt door een felle betwisting om de kopplaats. M. Koch uit Roosendaal trok reeds enkele ronden na de start er tussen uit, doch in de zesde ronde zocht Verstraete hem op en onder luide aanmoedigingen van het publiek wist hij zijn voorsprong op het peleton en op Koch te vergroten. Doch het peleton was niet van plan om Verstraete een gemakkelijke over winning te bezorgen: fel en hevig kwam men opzetten en talloze malen trachtte men hem in te halen. In de negende ronde voegde E. Timmer mans uit Roosendaal en Piet Rent meester uit Yerseke zich bij de vluch teling. Inmiddels had Koch zich ook weer bij dit kopgroepje aangesloten. Wisselend zagen we Rentmeester of Verstraete aan kop, doch vier ronden voor het einde waagde Piet Rent meester de sprong en slaagde. Onbe dreigd als eerste finishte hij, terwijl Verstraete de spurt van de kopgroep wist te winnen. Uitslag: 1 Piet Rentmeester, Yerse ke tijd 1 uur 52 min.; 2 E. Verstraete, Eede, na 200 m op de winnaar; 3 E. Vernooi, Sluiskil; 4 F. v. d. Zande, Halsteren; 5 E. Timmermans. Roosen daal; 6 F. van Doeselaar, Sluiskil; 7 P. de Poorter, Hoek: 8 M. Koch, Roo sendaal; 9 E. van Tol, Dordrecht; 10 B. Tilleman, Kloosterzande. De ronde voor nieuwelingen te Eede kenmerkt zich door felle strijd om de kopplaats. M. Koch uit Roo sendaal zette de eerste uitlooppo ging in. Enkele ronden later voeg den zich enkele anderen bij hen. Hier ziet men 't kopgroepje, waar in vrijwel geen verandering meer kwam. Achtereenvolgens: P. Rent meester, Yerseke; E. Verstraete, Eede; E. Timmermans, Roosendaal en M. Koch, Roosendaal. (Advertentie) INLEIDENDE besprekingen zijn ge voerd om te komen tot een landen- wedstrijd tussen Nederland en Frankrijk voor de vertegenwoordi gende professional-teams van beide landen. Men mag aannemen, dat deze onderhandelingen een gunstig resultaat zuil enafwerpen. In dat geval zal de ontmoeting worden ge speeld in het seizoen 1956-1957. VOETBAL Interlandvoetbal Bulgarije-Polen 1-1. Italië-Turkije 1-1. Zweden-Rusland 0-6. Zuid-Sla vië-Zwitserland 0-0. Stormvogels- Heerenveen-EDO Elinkwijk-Sittar Zaterdag 25 Juni Eerste klasse A: Go Ahead-Emma 3-5, Roda Sport-Veendam 6-1, DOS- Longa 4-1. Eerste klasse B: Rigtersbleek-Wil- lem II 2-2. Eerste klasse C: EBOH-Rapid JC 3-1, Feijenoord-Alkmaar 2-2, Eerste klasse D: VSV-Be Quick 3-2. Zondag 26 Juni Eerste klasse A: Emma-Go Ahead 2-2, Amsterdam-MW 1-3, Longa- DOS 1-4, Holland Sport-NAC 1-3 (NAC kampioen), Leeuwarden 5-2. Eerste klasse B: 1-5, DWS-ADO 3-1, dia 3-2, Brabantia-Wagendngen 3-1, Sparta-Heracles 4-2. Eerste klasse C: Hern s DVS-Lim- burgia 1-3, Rapid JC-EBOH 4-0, Vi- tesse-Blauw Wit 3-0, Haarlem-GVAV 5-4, Alkmaar-reijenoord 0-1, Ensched. Boys-NOAD 0-5. Eerste klasse D: Be Quick-VSV 1-2. Volewijckers-De Graafschap 3-2, VW '03-Eindhoven 4-0, RBC-Ensehede 3-1 DFC-Ajax 5-3, AGOW-BW 0-3, Xerxes-HVC 0-3 ZUID I. Tweede klasse A: Helmon- dia-De Spechten 3-2. Derde klasse C: Zierikzee-Odio 3-2. KORFBAL Kampioenschap van Nederland: Blauw Wit-Vitesse 6-2, Rigtersbleek -Blauw Wit 3-4, Vitesse-Rigtersbleek 3-2, Het Zuiden-ZKC 6-2, PSV-Het Zuiden 2-5, ZKC-PSV 4-6. (RNVB-competitie) Zierikzee-Odio 3-2 Zierikzee beetf de competitie met een overwinning besloten. Reeds da delijk na de aftrap hadden de be zoekers succes en het was Verheist die zijn club de leiding gaf (01). De thuisclub had echter het ant woord klaar en in de 10de minuut kon den Boer de balans in evenwicht brengen. De strijd ging hierna vrij wel gelijk op. In de 30ste minuut nam Zierikzee d'e leiding, doordat C v. d. Westen een goede combinatie met A. v. d. Westen en den Boer op de juiste wijze afwerkte (21). Na de thee was Zierikzee overwe gend in de aanval, maar toch kon Verheist partijen op gelijke voet brengen. De thuisclub gaf de strijd niet op en vijf minuten voor het einde wist den Boer uit een corner het beslissende doelpunt te scoren (3—2. Hansweertse B«vs bleef ongeslagen Voor de promotie naar de 4e klasse van de K.N.V.B. werd de laatste wedstrijd gespeeld. Hansweertse Boys, dat reeds pro moveerde, was op bezoek bij Noor mannen in Westkapelle en won met 1-3, zodat de Boys de promotie competitie ongeslagen en zonder een enkel verliespuntje beëindigden. De Spechten uitgeschakeld voor promotie De beslissingswedstrijd tussen Hel- mondia en De Spechten, die beide <Jf de vierde plaats van de 2de Klasse A. van district Zuid I waren geëin digd. is in een 32 overwinning voor Helmonda geëindigd. Hoewel De Spechten door fel agressief spel wat meer in de aan val waren, was Helmondia technisch veel beter en wist een 30 voor sprong te nemen. Nog voor de rust werd het echter 31. In de tweede helft zat De Spechten fel op de bal en een kwartier voor het ednde kwam het succes (3—2). Onder grote span ning verstreek het laatste kwartier maar doelpunten bleven uit. Door deze nederlaag is De Spech ten uitgeschakeld voor de promo tiecompetitie. Hierin zullen nu dus Vlissingen, Maurits en RKONS de strijd aanbinden om twee plaatsen in de Zuidelijke 1ste klaSsa amateurs. (Vriendschappelijk) RCS-MOC 3-3 In het kader van de Sportweek Souburg speelde de plaatselijke derde klasser RCS een wedstrijd tegen de tweede klasser MOC uit Bergen op Zoom. In de eerste helft- kon de immer gevaarlijke Verpalen doelman Beun eenmaal laten vissen en toen kort na de rust de Bergenaren de stand tof 03 opvoerden leek de thuisclub geslagen. Het liep echter anders uit want in een slotoffensief scoorden Kole. Hendrickx en Buys en brach ten daarmede de eindstand op 33. Wegkampioen in het buitenland Het wegkampioenschap van Zwit serland voor profs, over een afstand van 241 km. is voor de eerste maal ten deel gevallen aan Hugo Koblet. Hij reed het traject in 6 uur 36 min. 42 sec, wat een gemiddelde van 37,250 km.u. betekende, en klopte in de eindsprint Clerici, Hollenstein en Metzger in deze volgorde. Na afloop verklaarde Koblet, dat hij zich tot het alleruiterste had moeten inspannen om te winnen, aangezien zijn conditie te wensen overliet. In verband hiermede had hij besloten niet deel te nemen aan de Tour de France. Ook liet hij doorschemeren, dat hij wel eens tot de conclusie zou kunnen komen dat het beter voor hem was de wedstrijden op de weg er geheel aan te geven. BELGIë Te Marche heeft Emile van Cauter het wegkampioenschap van België ge wonnen. Het werd gereden op een heuvelachtig terrein van 269 km, Van Cauter, wiens tijd 7 uur 15 min. 33 sec. bedroeg, ging met 23 seconden voorsprong op Germain Derycke als eerste over de streep. Daarna kwamen Storms, Sterckx. Zagers, Peeters, Plas De Graevelyn, Decorte. en Alphonse van den Branden, in deze volgorde. FRANKRIJK Te Chateaulin heeft Darrigade het wegkampioenschap van Frankrijk op zijn naam gebracht door in de eind sprint Louison Bobet en negen andere renners te kloppen. Het klassement was: 1 Darrigade 245 km in 6 uur 36 min. 51 sec, 2 Louison Bobet, 3 Caput. 4 Hauvin, 5 Anquetil, 6 Privat, 7 Molineris 8 Fournier, 9 Antonin Rolland, 10 Sco- Bert van Laarhoven winnaar In Reusel werd een wegwedstrijd gehouden voor nieuwelingen en ama- teuis. Bert van Laarhoven streed met groot elan en trachtte in de voor laatste ronde uit het kopgroepje van vijf renners weg te geraken. Hij slaag de hierin niet. De achtervolgers haal den hem terug, doch de Tilburger had nog adem genoeg overgehouden om in de eindsprint te zegevieren. Uitslagen: 100 k.m. amateurs 2.27.10: 1 Bert van Laarhoven, Tilburg, 2 Theunissen, Utrecht, 3 van Engelen, Den Bosch, 4 van Dinter, Eindhoven, 5 Vorstenbosch, Eindhoven, 6 (op 40 sec.) de Reuver, Oss; 7 (op 50 sec.) Maas, Valkenswaard; 8 v. d. Ham, Oss 9 T. Lagerop, Oisterwijk, 10 van de Velden, Oss. Bij' de nieuwelingen won de 60 km. Jongenelen uit Utrecht (1 31.47), 2 So mers, Rotterdam, 3 Wijdeven, Eind hoven, 4 de Kam, Goes, 5 Somers, Roosendaal. (Zeeuwse korfbalcompetitie) Ook deze week kon in de Zeeuwse korfbalcompetitie een volledig pro gramma worden afgewerkt en door het vlotte verloop is men nu reeds on geveer tot op de helft gekomen. Het Middelburgse Swift is nog steeds superieur, want het heeft in drie van de zeven senior-afdelingen de leiding en alle drie deze twaalftallen bleven tot nu toe ongeslagen. Swift 4 echter kreeg juist deze week de eerste ne derlaag te slikken en werd daardoor naar de tweede plaats vain de 3de klasse A verwezen. In de 1ste klasse behaalde Swift een monsterzege op het bezoekende De Poel 201). De Middelburgers bleven dus ongeslagen en zonder ver- liespunten aan de kop en gaan weer regelrecht op het kampioenschap af. Scampolo stelde teleur, want het moest op eigen veld tegen Zeelandia met een 11 gelijk spel genoegen ne men en raakte daardoor weer wat verder achter. Volharding behaalde een benauwde 65 overwinning op Tjoba. In de 2de klasse A behield Elto de derde plaats, want het bezorgde Swift 3 in Middelburg een stevige 27 ne derlaag. TOP kwam in de lift door een 31 zege op het bezoekende Vios 2. In de 2de klasse B verspeelde Luc- tor de eerste punten, want het keerde met een 3-t2 nederlaag van het be zoek aan Vios naar huis terug. Hier door kciln Vitesse, dat met 31 baas bleef over Dios, de eerste plaats ver overen. deller en 11 Houvet, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Bernard Gauthier werd 12e geklasseerde met 2 sec. achterstand. LUXEMBURG Het wegkampioenschap van Luxem- voor profs, eveneens deze Zondag ge reden, had tot uitslag: 1 Ernzer 92 km in 2 uur 22 min. 5 sec. 2 Kemp 2.24. 57, 3 Gehlhausen 2.26.43, 4 Gaul 2.27. 07, 5 Schmitz 2.31.51.. Zwitserse ploeg zonder Koblet De Zwitserse ploeg voor de Tour de France is als volgt samengesteld: Carlo Clerici (kopman), Marcel Hu- ber, Ferdinand Kubler, Hans Hollen stein, Rolf Graf, Otto Meili, Max Schellenberg, Jacky Bovay, Ernst Ru- dolf en Emilio Croci Torti. Hugo Koblet had zich niet beschik baar gesteld, omdat hij zijn lichame lijke conditie niet voldoende achtte. De waterpolocompetitie is begon-» nen. In de landelijke competitie (3e klasse N) trok het Middelburgse Luc- tor naar Breda waar het kans zag om op Surea 2 een benauwde 01 overwinning te behalen. Het enige doelpuiq kwam van Bosdijk, drie minuten na de rust. Hierna ging hei tegen Baronie. Nadat de Middel burgers bij de rust een 12 voor sprong hadden, kwam het einde met een 33 gelijk spel. Luctor deelt nu de eerste plaats met Baronie, dat eerder een 12 zege had behaald' op TZV 2 in Tilburg. De Tilburgers speelden nog gelijk tegen Surea 2 (11). Bij de heren in de Kring Zeeland behaalde Zeehond drie ruime over winningen en staat daardoor stevig aan de kop. In Sas van Gent moest Bruin-vis 2 er met 07 aan geloven; in Mid delburg werd Luctor 2 met oi-5 ge klopt en in Vlissingen kreeg Schelde een 60 nederlaag te slikken. Zee hond 2 won nog met 40 van het bezoekende Bruinvis 2 en SZX stuur de Scheldestroom met een 40 ne derlaag naar Breskens terug. Ook bij de dames staat Zeehond' aan de kop, want het won in Middel burg met 02 van Luctor en bleel in eigen huis met 50 baas over Schelde, dat zich óók nog met 24 geklopt zag door Luctor, maar in Souburg een 02 zege behaalde op SZV. (Advertentie) Vraag dus nooi» „zo maar" vloei vraag uitdrukkelijk om MASCOTTE RUIM 9000 DUIVEN namen deel aan de grote jaarlijkse autovlucht op St. Vincent-de-Tyrosse bij Biarritz. Zij werden gelost Vrijdagmorgen 10.30 uur bjj zonnig weer en een temperatuur die hej uiterste van de vogels heeft gevergd. Meer dan waarschijnlijk zal de overwinning worden behaald door een drie-jarige duivin van de Bredase liefhebber Piet van Oosterhout en Jan Merks aan de Djklaan. weinig groter dan een spreeuw, Zij werd geconstateerd Zaterdag- vloog wat men in duivensportkrin- morgen te 10.45. Verleden jaar won deze duif'de 9e prijs nationaal "Dax Zij heeft toen twee uur voor een ge sloten klep gezeten, «mdat Van Oosterhout zijn duif zo vroeg niet had verwacht. Deze keer was hij op zijn qui vive. Het kleine roodbruine duivinnetje De door de Bredase Athletiekver. „Sprint" georganiseerde Olympische Tienkamp is een volledig succes ge worden. De Thor-athleet L. Vlamings uit Steenbergen wist met het prachtige puntentotaal van 4701 te zegevieren Dit is het grootste aantal, dat Vla mings in de 10 Tienkampen die hij tot nu toe betwistte, wist te behalen. Vlamings' grootste concurrent bleek de Amsterdammer Thissen, een nog jong athleet, waarvan we in de toe komst nog veel zullen horen. Thissen bracht het tot een toaal van 4337 punten. De derde plaats was voor G. van Ekelenburg uit Apeldoorn, die met 3830 punten het Oostelijk districtsre cord wist te verbeteren. ZEEUWS RECORD. Johannlsse van Hellas, Goes, ver beterde de het Zeeuwse record door in totaal 3747 punten bij elkaar te lopen, te springen en te werpen. De Sprint-athleet J. Luykx wist met 3611 punten op de 5e plaats be- Yan Grinsven derde Ie Schweinfurt Rien van Grinsven is derde gewor den in een Zondag gereden weg wedstrijd voor amateurs rond het Spessart en Rhoongebergte over 236 kilometer. Winnaar werd de vroegere ama teurkampioen van Duitsland Waiter Becker, die 25 kilometer voor de finish uit leidend peloton ont snapte en geleidelijk verder uilliep Zijn tijd was 6 uur 35 min. 20 sec. Van Grinsven ariveerde 3 min. 20 sec later met zeven andere renners van wie de Duitser Loy de eind'spurt won Van Grinsven ging als derde over de streep, vóór de Belg Wouters en de Duitser Neuser. slag te leggen. Deze prestatie wint nog aan waarde, wanneer men voor ogen houdt dat Luykx zich reeds bij het tweede nummer het verspringen, licht blesseerde. De zesde plaats tenslotte werd in genomen door de Vughtenaar J. v. d. Heuvel, die met 3526 punten even eens op een zeer verdienstelijke wed strijd mocht terugzien. Wint in 500 cc klasse Op de Nurburgring is Zondag de Grote Prijs van Duitsland voor het motorkampioenschap verreden. Ruim 75000 toeschouwers woonden de wed strijden bü. Enkele races waren bijzonder span nend en vooral het duel tussen Muller met NSU en Lomas met Guz- zi in de 250 cc klasse bracht de ge moederen danig in beroering. Lomas (E.) revancheerde zich op Guzzi voor zijn nederlaag in de kwart literklas se door als eerste te eindigen in de race voor de 350 cc-klasse. Talrijke ■klassen en rond'erecords werdiem ver beterd. Duke toonde zich met Gilea in de 500 cc een waar wereldkampioen op dit bochtige circuit, dat hij eigenlijk helemaal niet kende en won in fraaie stijl de zware klasse. De beslissingen voor de wereldti tels in de diverse klassen zijn welis waar nog niet gevallen, maar de krachitverhouddngen tekenen zich reeds duidelijk at In ieder geval zullen deraces om de Grote prijs van België (Spa 3 Juli) en de Ne derlandse T.Ta te Assen (16 Juli) des te aantrekkelijker worden. In de 12 c.c.-klasse won Ubbiale (It) met M.V. gen noemt „voor alles". Dat wil zeg gen dat het o.a. een Volkswagen wint. de koningspoule (van meer d'an duizend gulden), de heeft-wie-heeft de scheerweg enz. Alles wat er „op te rapen", is neemt het mee. Andere vroege duiven werden ge meld door Jaspers te Roosendaal (10.45), Van Brp te Steenbergen (11.06), Paulus te Broekhuizenvorst (11.26Laatstgenoemde wirq zeer waarschijnlijk de auto voor „boven de rivieren". Van de favorieten heeft Jan Aarden te Steenbergen weer het best gepresteerd. Het tele visie-apparaat voor serie 2 gaat ver" moedelijk naar D. de Ron te Steen bergen. In dit sterke fondcentrum waren de prijzen plaatselijk Zater dagavond reeds verdiend. Het wielercriterium In Nieuw-Na- men, Zondag verreden, leverde een zege op voor Kees van de Borst die de laatste weken steeds beter in vorm komt. Na 30 van de 50 te rijden ronden demarreerde de kleine man uit Et- ten en kreeg de Belgen Van Vlier- bergen en Vermeulen aan zijn wiel mee. Laatstgenoemde viel door pech in de groep terug, maar het duo v. d. Borst-Van Vlierbergen hield stand tegen de aanvallen van het peleton. Een opvallende prestatie leverde de Vlissinger Brath van Sluys, die reeds in de 3e ronde in de achterste gelederen verzeild raakte en de juis te cadans maar niet kon vinden. Van Sluys reed zodoende ca. 100 km. in zijn eentje, maar kwam in de slotfase zo verrassend „terug", dat hij er in slaagde het hoofdpeleton nog te bereiken en zelf de spurt om de derde plaats van deze groep te win nen. NAC heeft de vierde kampioensti tel binnengehaald, die men in Bral bant nog miste. In een spannende strijd bleven de Bredanaars giste- ren winnaar van Holland Sport, van het begin van de competitie leider in de eerste klasse A, maar in het slotgevecht overtuigend gewipt. Longa heeft zijn kansen op een plaats in de toekomstige hoofdklasse verspeeld. De Tilburgenaren verlo. ren de beide wedstrijden die ze in het dubbel-programma tegen DOS moes ten spelen. (In de standenlijstjes is aangegeven hoe de situatie nu t8 De vet gedrukte clubs gaan naar dé hoofdklasse. De mager gedrukte clubs bóven de streep zuilen die eer in beslissingswedstrijden nog moeten verdienen, terwijl de clubs onder de streep kansloos geworden zijn). Eerste klasse A NAC Holland Sp. MVV Excelsior Amsterdam EMMA Stormvog. DOS Roda Sp. 26 18 26 18 26 14 26 13 26 11 26 11 26 9 26 12 26 II 3 41 4 40 6 34 8 31 10 27 10 27 9 26 12 26 11 26 60-24 72-33 64-37 47-36 53-11 41-47 49-42 60-53 48-51 Longa 26 10 3 12 23 55-65 Leeuwarden 26 7 7 12 21 40-59 Zwolse boys 26 4 7 15 15 31-59 Veendam 26 4 6 16 14 38-85 Go Ahead 26 3 7 16 13 29-51 NAC KAMPIOEN In de eerste klasse B kon kam pioen Willem II zich een gelijkspel permitteren bij Rigtersbleek, dat overigens wel zal zijn verbljjd met dat ene winstpuntje, aangezien hel daardoor juist uit de gevaarlijke zone ontsnapte, Brabantia verraste Wa- geningen. Eerste klasse B WILLEM II Sparta Fortuna '54 SVV ADO Elinkwijk EDO Rigtersbleek Sittardia DWS 25 19 26 12 26 13 26 11 26 10 26 11 26 11 26 10 25 9 26 9 5 1 43 8 6 32 5 8 31 6 9 28 6 10 26 4 11 26 4 11 26 6 10 26 6 10 24 6 11 24 92-35 67-42 46-38 53-50 48-43 48-45 42-45 49-58 50-48 35-38 Heerenveen 26 9 5 12 23 56-68 Heracles 26 8 5 13 21 56-71 Brabantia 26 6 6 14 18 34-68 Wageningen 26 6 2 18 14 33—60 WILLEM XI KAMPIOEN In 1 C heeft NOAD zich nog niet weten veilig te stellen. Het zal een beslissingswedstrijd moeten spelen tegen Haarlem. De uitslag hiervan bepaalt welke van de beide clubs naar de hoofdklasse mag. Eerste klasse C PSV Rapid JC Limburgia GVAV Alkmaar EBOH Feyenoord Vitesse NOAD Haarlem 26 16 26 15 26 14 26 14 26 11 26 12 26 11 26 10 26 26 8 10 3 39 6 35 6 34 7 33 9 28 10 28 10 27 9 27 8 26 9 26 64-39 69-41 53-33 69-50 41-37 45-50 47-47 42- 4 41-36 47-42 Roel Wiersma naar PSV De overschrijving van Roel Wiers ma, van Donar naar PSV, welke 'n jaar geleden werd aangevraagd, is met ingang van 1 Juli aanstaande verleend, zodat de rechtsback van Nederlands Elftal gerechtigd zal zijn in de kampioenswedstrijden van PSV mee te spelen. Helmondia bereid tot fusie De tweede klasser Helmondia heeft op een algemene ledenvergadering met 187 tegen 3 stemmen een voor stel aanvaard om in beginsel een fu sie aan te gaan met enkele andere voetbalclubs uit Helmond, teneinde tot één voetbalvereniging te komen, welke dan zal spelen in de sectie be taald voetbal van de KNVB. Onlangs heeft ook de derde klas ser Kolping zich met een dergelijk plan verenigd. De derde partij, de voetbalvereniging Helmond vergadert Woensdag 29 Juni. Voorts zal ook nog de derde klasser Mulo zich over een fusieplan moeten uitspreken. Van Roessel naar Zwitserland Jan van Rossel heeft v*n de Zwit. serse eerste klasser Bellinzona een aanbieding gekregen In een brief biedt het bestuur van deze vereni ging hem een persoonlijke transfer som van 15.000 francs aan, alsmede een premie van 600 franc per maand In principe voelt van Roessel wel voor deze aanbieding, doch hij is van mening dat de bedragen te laag zijn. Hij zal alleen de voorstellen van de Zwitserse club in overweging nemen, wanneer een gunstiger finan ciële regeling kan worden getroffen 80.000 TOESCHOUWERS woonden de finale bij tussen Kaiserslautern en Rot Weiss Essen voor het kampi oenschap van Duitsland der pro fessional Liga. Rot Weiss Essen won de Duitse titel door Kaistrs- lautern met 4-3 te verslaan. Duits kampioen der amateurclubs werd Sportfreunde Siegen. Onder het oog van burgemeester v. Mierlo (staande op de tribune) ver trekken op deze foto de amateurs en onafhankelijken, die strijd lever den in „Het Hart van Gilze" Ensch. Boys 26 6 6 14 18 38-67 NEC 26 4 9 13 17 33^9 Blauw Wit 26 6 2 18 14 34-62 Hermes DVS 26 2 8 16 12 38-54 PSV KAMPIOEN De gecompliceerd geworden voel- bal-boekhouding besluit met de eer ste klasse D. Daarin staat RBC voor dezelfde moeilijke taak als N0.4D: De Roosendalers zullen moeten kam pen met DFC. Ze wonnen gisteren niet zonder verdienste van Ensche de. VVV kreeg tegen (kampioen) Eindhoven een 4-0 zege te pakken, BW maakte korte metten met AGO VV. Eerste klasse D EINDHOVEN 26 17 5 4 39 59-26 VVV 26 15 7 4 37 54-21 Ajax 26 12 11 3 35 57-30 Graafschap 26 13 4 9 30 48-35 Enschede 26 12 5 9 29 48-36 BW 26 12 5 9 29 42-39 HVC 26 8 11 7 27 34-31 Volewjjck. 26 11 4 11 26 34-53 DFC 26 10 5 11 25 41-46 RBC 26 9 7 10 25 43-50 VSV 26 9 6 11 24 43-43 AGOW 26 4 5 17 13 31-55 Xerxes 26 3 7 16 13 23-51 Be Quick 26 4 4 18 12 24-64 EINDHOVEN KAMPIOEN KIJKERS IN CIJFERS j De topwedstrijd Holland Sport -1 t NAC, waarin de Bredanaars* kampioen werden, werd bijge-' J woond door 22.000 kijkers. (De, mensen op de daken en in de re-i clame-vliegtuigen niet meegere-' kend). J Verder werden genoteerd: i IA DOS-Longa (Zat). 13.000 a Longa-DOS (Bon). 6000, t 1 B l J Rigtersbleek-Willem II (Zat) 4000 J J Brabantia-Wageningen (Zon) 500, 1 D I t VW-Eindhoven 6000' RBC-Enschede 5000 J AGOW-BW 2500, Protesten behandeld In Utrecht kwam Zaterdagmiddag de protestcommissie der KNVB bijeen voor het behandelen der volgende protesten. Excelsior zag haar protest in <*e wedstrijd t®gen Amsterdam toegewe zen, de uitslag wordt thans 2-1. In de wedstrijd Ajax-DFC diende DFC een proces in doch dit werd af gewezen. Het protest van NOAD in de wed strijd Hermes DVS-NOAD, uitslag 0-0, wordt aangehouden tot Woensdag avond in Dotterdam, daar een der neutrale grensrechters niet was opge komen. Wint NOAD dit protest, dan wordt Haarlem het kind van de rekening- verliest NOAD dan komt er een be slissingswedstrijd tussen NOAD en Haarlem. Enkele personen, geheel buiten de verenigingen DOSKO en MOC staande, stellen momen teel in Bergen op Zoom pogin gen in het werk, om de beide Bergse clubs tot één geheel te smeden. Even afwachten hoe di gaat aflopen.

de Stem | 1955 | | pagina 6