Koningin voor het eerst in de Braakmanpolder Landsvrouwe op tentoonstelling Kloosterzande te Hoogtepunt van de Z.L.M.-dagen Juliana-ziekenhuis te Terneuzen geopend Boeren zorgden voor apotheose Zeeuwsch-Vlaanderen heeft U.T.S. nodig Z- VLAANDEREN 2 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 25 JUNI 1955 2 Bezoek bij Marinus van der Sluis Vreugdedans te Kloosterzande Walcheren MIDDELBURG Hartelijk afscheid van de Vorstin Lunch bij kamerheer Collot d' Escury Het Koninklijk bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen Bevrijdt U Voorwaarde voor industriële ontplooiing Zuid-Beveland Tot nu toe slechts lagere tech nische studie mogelijk Misvatting van vele ouders TERNEUZEN AXEL HULST AGENDA Heden Morg en Maandag Met daverend geronk zette zich gisterenmorgen om acht minu ten over tien de helicopter Delilah van de Marineluchtvaartdienst aan de grond, de pas aan de zee ontrukte en thans reeds voor de tweede maal schone vruchten dragende landbouwgrond van Ne derlands jongste polder: de Braakmanpolder. Toen de wentelende wieken stil stonden, betrad Koningin Ju liana voor het eerst de bodem van dit nieuwe stukje Nederland, dat tevens een nieuw stukje Zeeuwsch-Vlaanderen is. Vorig jaar, op een winderige Maartdag had zij vanaf de dijk bij Biervliet reeds een bljk geworpen op de nieuwe aanwinst, thans betrad zij als gast van de Zeeuwsch-Vlamingen en vooral van het Zieken huis te Terneuzen en de landbouwers van de Z.L.M.-kring Hulst, deze nieuwe aarde. En Zij wilde zich ervan vergewis sen dat het inderdaad de Braakman was. „Ben ik nu in de Braakman geland, of er naast zo vroeg de Koningin, nadat de Commissaris der Koningin en de heer H.A.A. Baron Collot d' Escury Haar hadden ver welkomd. Na een voorspoedige vlucht was Hare Majesteit dan voor haar lang verbeide werkbezoek aan het land tussen Schelde en grens aan gekomen, in een helicopter (bestuurd door luitenant-ter-zee le klasse vlie ger J. Adriaansen) welke reeds een respectabele staat van dienst heeft: met dit toestel werden 23 mensen levens gered Belangstellend stelde de Koningin zich op de hoogte van de reeds goed op gang komende exploitatie van de Braakmanpolder en voor Marinus v. d. Sluis, een van de daar nog min of meer pionierende boeren was het een wel zeer grote dag. Want de Koningin betrad zijn huis en liet zich, niet alleen door de heren ir J. Kluy- tenaar en H. Bakker, maar ook door de eenvoudige boer zelf, terdege voorlichten. Het 7-jarig dochtertje van v.d. Sluis, Maatje en haar even oude vriendinnetje Katrientje Punt ze mochten de Koningin bloemen aan bieden. Na een tocht door de nieuwe Nederlandse polder vertrok de stoet - de voltallige gemeentebesturen van Hoek, Philippine en Biervliet weer achterlatend - naar Terneuzen, aan de grens waarvan de Koningin door burgemeester Tellegen werd verwel komd. SLEUTELPOSITIE boden en zich daarna, heel niet ver legen, opstelde van aangezicht tot aangezicht met de Koningin en Haar gevolg, verwelkomde ds. P.A. van der Vlugt, voorzitter van de Stich ting Protestantse Ziekenzorg in Zeeuwsch-Vlaanderen de hoge gaste. Naar hij zei heeft Terneuzen, getuige zijn wapen, steeds een sleutelpositie in Zeeuwsch-Vlaanderen bekleed. Dit krijgt nieuwe inhoud bij de opening van dit ziekenhuis, dat het eerste protestantse ziekenhuis is dat sedert de oorlog in ons land gereed kwam. Hij sprak de blijdschap van allen uit over de aanwezigheid van de Ko ningin en betuigde zijn dank voor de toestemming welke Hare Majesteit heeft verleend. Haar naam aan het nieuwe gebouw te verbinden. Naar ds v.d. Vlugt zei, past deze naam uitstekend in de wijk waarin het ziekenhuis is verrezen: de Oranje- wijk. Hij memoreerde de bouwgeschie denis, waaronder vooral de financie ringsmoeilijkheden, welke veel zor gen gebaard hebben. Dank zij de medewerking van verschillende ge meenten en overheidsinstanties zijn deze echter opgelost. ORIGINELE METHODE Hierna verrichtte de Koningin de symbolische opening. Nadat Zij op een knopje had gedrukt, week lang zaam een doek in de vaderlandse kleuren vaneen en zo werd decimeter na decimeter de naam „Juliana Zie kenhuis" boven de moderne ingang zichtbaar: een originele wijze om 'n opening te verrichten Nadat de Harmonie het Wilhelmus, spontaan door de menigte meegezon gen, had gespeeld en een luidkeels „hoera" was verstomd, werden be stuur, doktoren enz. aan de Lands vrouwe voorgesteld en ook de hoofd verpleegsters. Tijdens de bezichtiging van het gebouw bezocht de Koningin alle ziekenzalen en onderhield Zich met vele patiënten. Onder de verpleegden was de blijd schap uiteraard groot en een Haagse dame vertelde de hoge gaste ver heugd dat ze, nu ze toevallig in Ter neuzen was ziek geworden, gelukkig eindelijk de Koningin eens kon zien. „Daar kreeg ik in Den Haag nooit goed de kans voor" zei ze voldaan. De kleine -9-jarige Gusta Boland, dochtertje van de geneesheer directeur bood de Vorstin een door verpleegsters vervaardigde pop aan, welke voor Prinses Marijke is be stemd. Het was goed één uur toen Hare Majesteit het ziekenhuis verliet, om door de zonbeschenen landerijen, waar het jonge vlas met witte en blauwe bloempjes een feestelijk „wel kom" scheen te roepen, naar Kloos- terzande te rijden. ZILVEREN EREMEDAILLE. Aan A. de Nooyer, gieterijbaas bij de ijzergieterij en machinefabriek Boddaert en Co alhier is verleend de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Want de tweede belangrijke bezig heid, welke Zij deze dag had te ver richten, was de opening van het nieuwe, zeer moderne Juliana Zie kenhuis. Voor de indrukwekkende ge vel stonden vele honderden gasten, de Terneuzense Harmonie en een fleu rig cordon van zustertjes. Langs de gehele weg hadden zich de Terneu- zenaren opgesteld en toen de Konin gin arriveerde (men was van het tijdstip van Haar komst precies op de hoogte door een directe reportage vanuit de Braakman steeg een luid gejuich op. Nadat Iteke v.d. Vlugt de Lands vrouwe een fraai boeket had aange- Een oorverdovend gejuich steeg op, toen gisterenmiddag op het ten toonstellingsterrein van de Z.L.M. te Kloosterzande de hoge gaste van de boeren van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, Koningin Juliana, opgestaan was om de machtige apotheose te aanschouwen: een eresaluut van de keur van het Zeeuwsch-Vlaamse vee en paardenmateriaal, de beroemd ste stieren en de meest productieve melkkoeien welke de stallen van dit welvarende landbouwgebied maar kunnen leveren. In een indrukwekkend front, geflankeerd door de wapens van Zeeland en Nederland en het schild der Z.L.M. marcheerden de dieren op, tot vlak voor de koninklijke tribune. Het was een enthousiasme wekkend slot van deze middag, welke de Vorstin geheel aan de boeren van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen had willen wijden Nadat de Koningin was gearriveerd luid toegejuicht door de bevolking —ook onderweg van Terneuzen naai Kloosterzande gebruikte Zij eerst de lunch ten huize van de heer en mevrouw Collot d'Escury. Om even over drieën betrad zij het fraaie tentoonstellingsterrein. dat ondanks alle sombere verwachtingen van De Bilt door een vriendelijke zon be schenen werd. Het was overvol op het toch zeer grote terrein, want ieder die zich vrij had kunnen maken had deze Vrijdag gereserveerd voor een gang naar Kloosterzande. Na een begroeting door het Kring- bestuur. met aan het hoofd voorzitter J. W. Scheele, heette ook het alge meen bestuur de Vorstin welkom Dit gebeurde in de Z.L.M.-tent, waar de 112-jarige maatschappij haar werk en activiteiten in beeld gebracht heeft. Met kennelijk interesse nam de Koningin kennis van wat de Z.L.M voor de boeren, de boerinnen en de boerenjeugd doet. Vooral het onder wijs en de Vereniging v. Plattelands vrouwen hadden haar belangstelling. Door mevrouw Huisman, de presi dente liet Zij zich doel en werkwijze verklaren. Hierna volgde een kiprte rondgang over de tentoonstelling waarbij de politie de handen vol had aan het publiek dat vanzelfsprekend overal opdrong. De mannen van de Rijkspolitie hebben zich gedurende de gehele tentoonstelling al moeten we ren (cn met succes) doch vooral gis teren werd van hen het uiterste ge vergd. Tijdens het werkbezoek, dat H.M. de Koningin Vrijdag aan Zeeuwsch- Vlaanderen heeft gebracht, heeft zij in Terneuzn het nieuwe Juliana ziekenhuis officieel geopend. Na de openingsplechtigheid werd H.M. door Gusta Boland, het dochtertje van de geneesheer-directeur een fraaie pop in. Zeeuws eoetume aan geboden, bestemd voor prinses Ma rijke (foto boven). Op de onderste foto zien we H.M. in gesprek in een in aanbouw zijnde boerderij in de Braakmanpolder met mevrouw Wa verijn uit Yerseke, die zich voor deze bijzondere gelegenheid in het schitterende streekcostuum had ge stoken. In de stands van het Instituut voor Rationele Suikerproductie en de voorlichtingsdienst voor zuivel en vee hield' Zij zich geruime tijd op. In laatstgenoemde wilde d'e Vorstin, ondanks de daar heersende hitte, pre cies zien hoe het automatisch melken in zy'n werk gaat. Na ook de overige stands te hebben bezichtigd, begaf Koningin Juliana Zich naar de tri bune, waar het hoogtepunt van de drie tentoonstellingsdagen zich voor de ogen van de Vorstin, talloze hoge autoriteiten en een menigte van dui zenden ontrolde. RIJKE VEESTAPEL Veefokkend Oost Zeeuwsch-Vlaan deren toonde hier in bescheidenheid en eenvoud, welke evenwel juist de grote betekenis van de stallen van dit land èn van de vakkennis der fokkers accentueerde, zijn schatrijke veestapel en paard'enbezit. Het werd een parade welke imponeerde en geestdrift lossloeg. Allereerst werd daar, met de no dige voorzorgsmaatregelen, de reus achtige k.i.-stier van de k.i.-vereni ging Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen voor geleid, een machtig dier met meer dan 700 afstammelingen en in korte opeenvolging kwamen ook de verdere stieren en koeien, stuk voor stuk uit stekende exemplaren en deze dag uit een keur van glanzend rundvee uit verkozen om als kampioenen voor de Vorstin te worden voorgeleid. Nog indrukwekkender was de show der paarden. Voorop de edele robuuste Luc van Alstein van de heer Cor- nelisse te Terhole de kampioen van deze fokdag, als een stuk nauwelijks bedwongen energie. Met Moustic van Potjes (van R. Hendriks te Hulst) draafde hij over het veld, beiden een toonbeeld van kracht, doch ondanks alle forsheid een bewonderenswaar dige soepele gang tonend. Veel enthousiasme veroorzaakte een zeldzame show: twee edele vierspan nen. waarvan één met dartele veu lens. draafden over het veld, keurig getuigd. Het trotse bezit van C. Stey- aert—Plasschaert te Graauw. Nog 2 vierspannen voegden zich eroij en tenslotte werd met het bekroonde vee gezamenlijk 'n fraaie apotheose gege ven. Voor 2 fokkers waren herinne- Terwijl de harmonie van Klooster zande het Zeeuwsch-Vlaamse volks lied speelde, rees de ZLM-vlag aan de vlaggemast op het terrein van de Landbouwtentoonstelling. LJG-ers in frisse uniformen houden hun ven dels gereed om een vreugdedans te beginnen. Op dit moment was de grootse landbouwersmanifestatie of ficieel geopend. ringen aan deze dag verbonden: de heer Osw. Kerckhaert te Westdorpe en de heer Tollenaar te Hoek ont vingen van Hare Majesteit een me daille. THEE EN FELICITATIES Alvorens het tentoonstellingsterrein te verlaten, om met de dames van alle boerinnenorganisaties thee te drinken, wenste de Vorstin de drie onlangs gedecoreerde leden van St Cecilia nog van harte geluk en de drie onderscheiden muzikanten boden de Koningin een schemerlamp aan Ook de pachters van het Kroondo mein bleven niet achter en schonken hun Vorstin een fraaie fruitmand. Het is voor Koningin Juliana onge twijfeld een vermoeiende dag ge weest doch met bewondering heeft men moeten vaststellen dat wellicht niemand beter dan Zij „de hitte van de dag" heeft verdragen, waaruit men mag concluderen dat Haar hoge be langstelling voor het volk en vooral voor de boeren van deze streek welke Haar zo vaak mocht ontvangen recht uit het hart komt en dat Zij daarvoor vermoeiennis weet te ondei- drukken. Om zes uur deed een opgetogen juichend Kloosterzande, dat alle we gen bezette en zich overal van een goed plaatsje trachtte te verzekeren de Vorstin uitgeleide. De helicopter had intussen plaats gekozen op een wei nabij de garage van de heer Voet. Het was een hartelijk afscheid, nog lang wuifde d'e menigte, toen de Koningin reeds hoog boven de Zeeuwsch-Vlaamse bodem was op weg naar huis. Maar het was behalve een afscheid ook een tot ziens want de mensen van dit land hopen hun geliefde Vorstin nog vele malen terug te zien i Advertentie) van rheumatiek, spit, ischias, hoofd- :n zenuwpijnen Neemt daarvoor re- ■elmalig Togal, het middel bij uitne- nendheid, dat baat waar andere mid delen falen. Togal zuivert door de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40. Een van Zeeuwsch-Vlaanderen's tekortkomingen op onderwijsgebied is, zo bljjkt thans steeds duidelijker, het gebrek aan een Uitgebreid Tech nische School, een instellmg welke ongetwijfeld talrijke jonge mensen die in de techniek hun carrière willen zoeken van groot nut zou zijn. Het ijveren voor de oprichting van een U.T.S. is dan ook een acti viteit welke aanbeveling verdient en dat zien de besturen en de leiding van de lagere technische scholen welke Zeeuwsch-Vlaanderen rijk is, volkomen in. Immers, voor vele jongens die er de gave toe bezitten is de mogelijkheid na de lagere technische school in eigen streek onmoge lijk en voor hen anders dan voor degenen die op geheel ander niveau studeren is de Wester-Schelde veel te breed. evenals op administratief gebied, de topkrachten veelal van elders wor den aangetrokken. IJet kan ook niet anders, zeker niet voor wat het tech nisch personeel aangaat. Vanzelfsprekend zal, wanneer men voor de uitvoering van een plan tot oprichting van een U.T.S. gaat ijve ren, de te verwachten toeloop van leerlingen worden vastgesteld. Hoe wel men wel bijna met volledige ze kerheid kan zeggen dat Zeeuwsch- Vlaanderen het vereiste minumum kan opbrengen, is het ramen van toekomstige leerlingen naar rato van de aantallen leerlingen van lagere technische scholen geen veilige norm. EVEN NODIG ALS EEN TUNNEL. Wat doet zich n.l. in de praktijk voor? In vele, niet-technische tak ken van het maatschappelijk leven werken jonge mensen die eigenlijk een technische loopbaan ambieer den maar er nooit toe gekomen zijn een „ambachtsschool" te volgen. De oorzaak hiervan zal in de mees te gevallen wel zijn het nog altijd bestaand wanbegrip bij de ouders, Trouwens, een voortgezette techni sche studie buiten Zeeuwsch-Vlaande ren is voor de student zelf wel van belang, maar voor de ontwikkeling van de streek naar uit de practijk blijkt van geen enkele waarde. De Schelde is als een muizenval; men gaat er wel over, maar terugkomen blijkt een lastiger reis te zijn. Dat is ook een deel van de oorzaak van 't wegtrekken van Zeeuwsch-Vlaam se intellectueel gevormden. Een school behoort niet slechts het belang van de leerling te die nen: ook dat van de streek. Daar om betekent de stichting van een Zeeuwsch-Vlaamse U.T.S ook voor het gebied ten Zuiden van de Schel de een niet te onderschatten oelang. In de industrie van de streek kun nen vele technisch goed geschoolden worden opgenomen en het blijkt dat, als zou zo'n ambachtsschool te min zijn. De opvatting dat een zoon van een man die zich in de maatschap pij beweegt met een boord om, niet naar een ambachtsschool kan gaan is nog veel verbreid. Hoewel deze radicaal verkeerde indruk bestreden moet worden, kan men anderzijds een deel van de wantoestand wegne men door het bezit van een U.T.S. Ongetwijfeld zal de klank hiervan vele ouders aangenaam genoeg zijn om een technische studie voor hun kinderen niet in de weg te staan. Overigens is dit geen doorslaand argument voor de stichting van een U.T.S. Zodra deze de toeloop naar de lagere technische scholen zou doen verminderen, zou mien het paard ongeveer achter de wagen spannen. Een U.T.S. diene juist een stimulering van de technische studie en het bovcn-aangehaalde is slechts ter illustratie van het feit dat vele jonge mensen die in de techniek een gelukkig bestaan hadden kunnen op bouwen thans kniezend achter een bureau, waar ze zich niet thuisvoe- len, zitten. Ook met het oog op de toekomst welke voor Zeeuwsch-Vlaanderen nieuwe kansen inhoudt, is de op richting van een U.T.S. noodzake lijk. De ondanks alle moeilijkheden steeds uitbreidende industrialisatie zal straks wanneer de zeker ko mende vaste verbinding de streek volkomen ontsluit, met nog groter sprongen vooruit gaan. Dan vraagt men opnieuw kundige krachten en de streek welke ze uit eigen bevol king leveren kan heeft dan veel voor. Een der eerste voorwaarden voor industriële en economische ontplooi ing is uiteraard de verlossing uit het isolement. Maar even dringend nood zakelijk is de mogelijkheid vakmen sen te leveren. Zo lang daaraan niet voldaan kan worden, hinkt het land tussen Schelde en grens, ook met een tunnel, op één been. 's Heerenlioek KRIJGT WIT-GELE KRUIS NIEUW WIJKGEBOUW 7 Op de jaarvergadering van het Wit- Gele Kruis werd door de waai nemend voorzitter, de heer Spelier, die de nog ziek zijnde voorzitter, burge meester v. Honigh vervangt, aller eerst de nieuwe geestelijke adviseur pastoor Holtkamp verwelkomd. On geveer 30 leden zijn aanwezig. Het financiële gedéelte baart grote zorg. Oorzaak is wel hoofdzakelijk het aan stellen van een wijkverpleegster. Aangenomen wordt, dat de subsi dies van de diverse gemeenten aan merkelijk zullen worden verhoogd. Een voorstel uit de vergadering om de contributie op ƒ9 te brengen werd vervolgens met algemene stem men aangenomen. Een rondgang per jaar meer door de bode zal hier mede onvermijdelijk zijn. Door pastoor Kramer zaliger werd destijds reeds toegezegd dat bouw grond door de kerk zal worden be schikbaar gesteld en de voorzitter vraagt pastoor Holtkamp zulks in overwegirfg te willen nemen. Na in formatie is gebleken dat een gebouw dat aan de minimum eisen voldoet, momenteel ongeveer 27.500 gaat kosten. De pastoor zei in een korte toe spraak het prettig te vinden dat zij de spoedzaak inzien van een en ander waardoor zo spontaan het fiat werd gegeven aan de nodige voorstellen. Kloetinge Kinderoperette ;Voor een geheel gevulde zaal in het jeugdgebouw gaf het Kloetingse kinderkoor „De jon ge stem" een opvoering van de kin deroperette „Zwaan kleef aan" van Joh. Grimm. De leiding berusste bij de heer H. Mennes. Zowel zang als spel sfcn- den op behoorlijk peil. Mevrouw Schimmelppenninck-v. d. Oye is ver zocht als beschermvrouwe van het koor te willen optreden. Kruiningen RAADSAGENDA. Maandagavond 7 uur komt de ge meenteraad in openbare vergadering bijeen. Burgeneester en Wethouders stel len thans voor, onder overlegging van een berekening van de exploi- tatie-uitg&ven, om over te gaan tot het bouwen van een groepsbureau voor de Rijkspolitie met twee dienst woningen, annex Arbeidsbureau, waarover in een vorige vergadering reeds uitvoerig werd gesproken. Verder vermeldt de agenda: Be noeming van een onderwijzer aan de o.l.school te Kruiningen. De voor dracht luidt alphabetisch: 1. D. J. van Nieuwenhuijzen te Oud-Vosse- meer, 2. A. Verbeek, te Terneuzen. Voorstel tot wijziging van de le gesverordening, waarbij de leges voor het aanvragen van een pas poort wordt gewijzigd van 2.50 in 2.-. Yerseke MR VLAMING VOORZITTER VAN V.E.B.O. In vervolg op de afgebroken vergadering van vorige week Woens dag kwam V.E.B.O. bijeen om een nieuw bestuur te kiezen. In tegen stelling met vorige vergaderingen had alles nu een kalm verloop. Van de 62 aanwezige leden kreeg Mr Vlaming 52 stemmen. Bij verkiezing van 3 exporteurs kregen de heren Sinke, Bom Dz en Daane Thz resp. 57, 53 en 48 stemmen. Ook de drie plaatsen voor kwekers bij de le stemming de meerderheid n.l. v. Stee 54, Nolet 46 en Bom Jz 34. Twee ontwerp-regelingen werden be sproken, maar voor uitwerking naar het bestuur verwezen. Het punt: prij zen en gewichten van consumptie oesters bleek direct verschil van me ning op te roepen. Weelde- en omzet belasting kwamen weer ter sprake. Officieel is nog niets bekend, maar volgens de heer Bal is de beslissing in Den Haag gevallen en de Omzet belasting voor de onderlinge handel zal verdwijnen. Met een korte toe spraak en beste wensen voor het nieuwe bestuur nam de heer Bal af scheid als voorzitter. Namens het ou de en nieuwe bestuur en de leden dankte de heer van Stee voor het vele werk dat door de heer Bal ver zet is. Door het nieuwe bestuur werd direct een afspraak gemaakt om een nieuwe verordening te bespreken en op te stellen. GEMEENTERAADS VERGADERING. Tweemaal gemeenteraadsvergade ring binnen 14 dagen is géén sinecu re, zelfs niet voor de Terneuzense vroede vaderen. Maar op 28 Juni om 19 uur zullen enkele van de vo rige agenda afgevoerde punten wor den behandeld o.a. he? aangaan van een overeenkomst met dewoningbouwvereniging „Werkmansbelang" voor het waar borgen van betaling van rente en aflossing van de door deze vereni ging te sluiten geldleningen voor het bouwen van woningen; bijdrage elec- trificatie buitenwijken en aanwijzing commissie voor het nazien van de gemeente-rekening e.a. dienstjaar 1953. Aanrijding. Het 12-jarig doch tertje van de Fam. T. reed op de fiets van de Kerkstraat richting de Jongestraat. Op de hoek kwam van de Heren gracht een personenauto, bestuurd door de heer C.de K. Het meisje reed tegen de auto op. Dit ongeval liep echter goed af. Alleen de fiets was aan voorwiel en vork flink be schadigd. RAADSVERGADERING Op Donderdag 30 Juni a.s. zal de raad dezer gemeente om 7 uur des avonds in openbare vergadering bij eenkomen. De af te werken agenda telt 17 punten, waarvan wij o.m. noemen: 1. Aankopen van diverse percelen grond ten behoeve van het uitbrei dingsplan „Spui"; 2. aankoop van grond t.b.v. de bouw van de open bare Lagere School; 3. herziening van de verordening regelende de sa menstelling en taak van de gast- commissie; 4. voorstel tot wijziging van de verordeningen reinigingsrech ten en wegenbelasting; 5. beschik baarstelling van gelden voor het be tegelen van een terrein voor de in aanbouw zijnde U.L.O. School; 6. verlengen van kasgeldleningen en het nemen van een geldleningsbesluit groot 340.000. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HULST verzoeken hierbij de medewerking van alle inwoners, teneinde te bevorderen, dat de straatverlichting steeds overal brandt door bij niet-branden van een straat lantaarn onverwijld het kantoor van de N.V. P.Z.E.M., Gentsestraat 36, al hier te waarschuwen. Hulst, 21 Juni 1955. Burgemeester en Wethouders van Hulst, A L. S. LOCKEFEER, burgemeester J. F. VAN DENDEREN, secretaris VOETBAL EN MUZIEK. Hedenmiddag om half vijf zullen, zoals men weet, de burgemeesters cn secretarissen uit Oost-Zeeuwsch Vlaanderen zich op het voetbalveld in de strijd werpen tegen de ge neesheren uit het gewest. Er bestaat voor deze ongewone match uiteraard veel belangstelling. Ook de Kon. Sted. Harmonie zal haar medewerking verlenen door de deel nemers met muzikale begeleiding naar het terrein te brengen. Sint Jansteen MOOI RESULTAAT. De collecte voor de Stichting 1040- '45 bracht hier de prachtige som van 1154,20 op. Schoondijke AFSCHEID GEMEENTE - OPZICHTER Op het gemeentehuis werd offici eel afscheid genomen van de heer A. Hoekstra, gemeente-opzichter, die zoals wij reeds eerder hebben ge meld, per 1 Juli a.s. werd benoemd tot gemeente-architect van de ge meente Anloo in Drente. Namens gemeentebestuur en ge- meentepersoneel werd de scheiden de opzichter, die vergezeld was van zijn echtgenote, toegesproken door burgemeester F.A. van Rosevelt. Burgemeester van Rosevelt schet ste de heer Hoekstra als een hard werker, die zeer veel in het belang van de gemeente heeft verricht en noemde hem een bij uitstek prettig mens met wien het een genoegen was te mogen omgaan. Als aanden ken aan Schoondijke bood de bur gemeester hem een bescheiden boek werk aan. De heer Hoekstra dankte allen voor de genoten voortreffelijke sa menwerking en betrok in deze dank vooral de gemeentewerklieden, die onder zijn leiding hebben gestaan. Geslaagd. De heer F. Versprille, ambtenaar der secretarie, alhier be haalde te 's-Gravenhage het diplo ma Gemeente Administratie I. ANTWERPEN Vlaamse Opera 6.30 uur: Tristan en Isolde AXEL Clown Boum, Het Centrum om 6.30 en 9 uur. DE KLINGE Sterren over Colombo, vooraf Kity detectief, Kinema van Dijck om 7.30 uur. HULST Wij vrouwen, Bioscoopgebouw om 8 uur. ST. JANSTEEN Dansen in café De Kroon, J. der Weduwe om 4 uur. Ker- misschieting bij Em. Vermeersen om 4.30 uur. Kermisschieting op staande wip, lokaal Everaard om 3 uur. MOERBEKE-KOEWACHT Openings- schieting bij J. Aerens om 3 uur. OOSTBURG Een meisje om te stelen, Ledel-theater om 8 uur. PHILIPPINE Muziektuinfeest. SAS VAN GENT Berlijn Oostzone, Olympia-theater om 8 uur. TERNEUZEN Muiterij op de Caine, Luxortheater om 8 uur. Het vlees en de duivel, Concertgebouw om 8 uur. ANTWERPEN Vlaamse Opera 3 uur: Gravin Maritza; 8 uur: Bohème. AXEL Clown Boum, Het Centrum om 4.15 uur; Intermezzo, Het Centrum om 8 uur. DE KLINGE Sterren over Colombo, vooraf Kity detectief, Kinema v. Dijck om 3 en 7.30 uur. HULST Wij vrouwen, Bioscoopgebouw om 2.30 en 5.15 uur; Giuseppe Verdi, Bioscoopgebouw om 8 uur. Scbieting bij S. Blommaert, Stationsweg 5, om 3 uur. ST. Jansteen Dansen in café De Kroon J. der Weduwe om 4 uur. Kermisschie ting bij Jan Pluym en Em. Vermeer sen om 2.30 uur. Kermisschieting op staande wip, lokaal Everaard om 3 u. Dansen bij F. Bauwens, zaal Beatrix. KOEWACHT Schieting op liggdjide wip bij Albert Verhoeven, begin j u. Schieting bij R. Verhoeven, 't Zand om 3 uur. OOSTBURG Een meisje om te stelen, Ledel-theater om 2, 4.30 en 8 uur. PHILIPPINE 3 uur Leon Haers, schie ting. Muziek-tuinfeest. SAS VAN GENT Mannen van staal. Olympia-theater om 2.30 uur; Berlijn Oostzone, Olympia-theater om 5 en 8 uur. TERNEUZEN Het vlees en de duivel, Luxor-theater om 2 uur; Muiterij op de Caine, Luxor-theater om 4.30 en 8 uur. Het vlees en de duivel, Concertge bouw om 8 uur. DE KLINGE Sterren over Colombo, en Kity detectief, Kinema van Dijck om 7.30 uur. HULST Giuseppe Verdi, Bioscoopge- douw om 8 uur. ST. JANSTEEN Dansen ln café De Kroon. J. der Weduwe om 4 uur. Ker misschieting bij Jan Pluym en Em. Vermeersen om 3 uur. Kermisschie ting op staande wip, lokaal Everaard om 3 uur. Dansen bij F. Bauwens, zaal Beatrix. SAS VAN GENT Berlijn Oostzone, Olympia-theater om 8 uur. TERNEUZEN Muiterij op de Caine, Luxor-theater om 8 uur.

de Stem | 1955 | | pagina 2