Wethouder Warnier: gepraat bedroevend „Ik vind dit Oud-voorzitter van „Elinkwijk voor de Utrechtse rechter Naar Productief Vee in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen WRIGLEY -9555 Belangrijkste voorstellen werden ingetrokken Ordening in de Ontspannings avonden te Terneuzen Wetsontwerp ingetrokken Woningbouw te Baarland Torenrestauratie gaat door SPORT int KORT* Discussies rond secretariepersoneel in Hulster raad Oude toon Promotie te Rome Voor "n Jubileum naar Rundveedag te Kloosterzande Burgemeester wil kalender samenstellen Aspirin Woonruimtewet 1947 Russen vragen lintjes terug Russen beschieten vliegtuig van V.S. Ambtenaren willen gaan staken Als twee honden vechten Er gebeuren gekke dingen in voetbalwereld Hij nam het er maar goed van „Alles voor de club" EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN HER WIT If 168.50 If 198.- If 208.50 If 227.- |f 238.50 f 248.50 M M heeft. Nau- nter uit hun naastig gooit ;gerei in een ir de ridder- Heer Aram iden tot zijn ast uit zijn v gasten, de i op het punt te vliegen." II DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 25 JUNI 1955 11 55 Er is in de gemeenteraadsvergadering van Hulst practise!) slechts over één onderwerp uitvoerig gesproken. Het voorstel dat daar aanleiding toe was, behelsde de verstrekking van een crcdiet voor de aanstelling van een nieuwe kracht ter secretarie. Dit feit is op zichzelf niet zo daverend om er een klein uurtje over te praten, maar de discussies draaiden in feite rond het gehele secretariepersoneel. De voorzitter, burgemeester A. L. S. Loekefeer, was bereid in alles wat (voornamelijk door de heer van Mierio) te berde werd gebracht, welwillende critiek te zien, doch wethouder P. Warnier gaf aan het einde van de discussie te kennen, dat hij de toon bedroevend vond omdat er kennelijk geïnsinueerd werd. De heer van Mierio begon nl. met op te merken dat er z.i. genoeg men sen op de secretarie werken, doch dat enkelen niet deskundig zijn. De heren Martens en Willemstein vonden ook dat het nog niet nodig is een nieuwe kracht aan te stellen. Toen daarop de voorzitter het voorstel iet- temin aanbeval omdat er op de se cretarie een niet in te halen achter stand is ontstaan waarbij hij opmerk te dat het peil der ambtenaren zeer goed is, gaf de heer van Mierio als zijn opinie te kennen dat door be vorderingen in het verleden ambte naren een functie gekregen hadden welke ze niet aankunnen omdat ze er de ervaring toe missen. Naar hij zei heerst er ook geen goede werk verdeling. Nadat de voorzitter de vraag had gelanceerd de zaak niet al te scherp te stellen, vroeg de heer Warnier het woord om te zeggen dat hij de besprekingen bedroevend vond en hij vroeg zich af of de raad weer in „de oude toon" verviel, zoals die vroeger soms gehoord werd. Naar hij zei wordt hier het secretariepersoneel afgebroken en men treft tevens vrou wen en kinderen. „Er zijn toch geen personen genoemd" merkte de voor zitter op, waarop wethouder Warnier zei dat „ieder weet dat er bepaalde personen bedoeld worden". Hij nam het de heer van Mierio hoogst kwa lijk in eerste instantie het gehele personeel te hebben afgebroken en daarna te hebben gesteld dat er toch wel goede ambtenaren zijn. „De op merkingen van de heer Martens wa ren correct, die van de heer van Mierio niet zo zei hij. Ook zag hij in diens beweringen een critiek op vroeger B. en W. be leid, waarop de heer van Mierio ant woordde dat dit in zoverre was aan gevallen dat men destijds beter kun diger ambtenaren had kunnen aan trekken in plaats van bevorderingen te bewerkstelligen. De heer Warnier toonde zich hoogst verbolgen over de discussies en hij betreurde het feit dat men dit in openbare zitting had gezegd. Daar was de heer Blommaert het mee eens. Alleen ging hij er niet mee accoord dat de wethouder de Op 22 Juni promoveerde aan het Pauselijk Anthenaeum te Rome, de weleerwaarde heer Jan J. M. Stieger Uit Goes, tot doctor in de wijsbe geerte. De promotie geschiedde cum laude. Het proefschrift was getiteld „Worsteling met de Materie" (Over de kenbaarheid der stofdingen en de »ard der physical. De promotoren waren prof. dr A. de Vos O.P. en prof. dr S. Tessers O.P. Grote aartlappelaanvoeren De oogst van nieuwe aardappelen is deze week overal volop begon nen. Behalve in Middelburg is de aanvoer op de Zeeuwse veilingen nog niet groot. In de aardappelcen tra van Noord Holland komt ech ter reeds een grote aanvoer. Zo heeft Grootebroek de laatste dagen dagaanvoeren van 300 tot 350 ton. Dit aanbod kon slechts worden afgezet iegen sterk dalende prijzen. In het öegin van de week lag de prijs nog rond 25 cent per kg. Maar Woens dag werd niet meer dan 18 ct p. kg. betaald. In de komende dagen wordt nog gerekend op een verdere toena me van het aanbod. (Advertentie) gehele raad betichtte van „de oude toon' 'te gebruiken. „Ik bedoelde: 'n bepaalde persoon in de raad" zei toen de heer Warnier. Nadat de voorzitter nogmaals het voorstel aanbeval en trachtte de be wolkte raadshemel te zuiveren werd het voorstel met 5 tegen 3 stemmen aangenomen. GEEN BESLUIT. De belangrijkste voorstellen, nl. die om in principe een wijziging in het uitbreidingsplan Noord-Oost goed te keuren en daar de grond prijzen voor woningbouw vast te stel len, werden teruggenomen. Voor een toelichting hierop was de stedebouw- kundige, de heer Gouwetor, naar Hulst gekomen en in besloten zitting werd deze zaak besproken. Men zal er nu nader op terugkomen. Verder werd aan de heer W. van Doorn, burgemeester van Poortvliet een stuk grond van 20 ha als jacht terrein verhuurd, kreeg de biblio theek der Ned. Herv. gemeente een subsidie en werd de verordening op de heffing van de vermakelijkheden- belasting in een bepaald onderdeel gewijzigd, waardoor voor de verto ning van culturele films geen belas ting verschuldigd zal zijn. In de rondvraag merkte de heer Blommaert op dat Hulst jegens Poortvliet nog een ereschuld heeft, krachtens een na de ramp gedane belofte. Naar wethouder Warnier meende was aan die plicht voldaan. De heer Willemstein wilde dat men er bij de Z.V.T.M. nog eens op zou aandringen de bus naar Breda naar de Markt te doen komen. De voor zitter zag in zo'n verzoek, gezien de geboden snelheid bij deze dienst wei nig heil maar hij beloofde nog eens contact op te nemen. Het zou inder daad een groot voordeel zijn. (Advertentie) goes l.kerkstr, l.DELFT MIDDELBURG Op de rundveefokdag der Z.L.M. Vrijdag te Kloosterzande, bleek bovenstaande zin de naam te zijn van de daar werkende K.I.-vereni- ging. En een veelzeggende naam! Het is immers zo gesteld, dat we in ons dicht bevolkte land alle zeilen bij moeten zetten om de productie' zo hoog mogelijk op te voeren en om die tevens zo doeltreffend mogelijk te doen zijn: uit het land moet zoveel mogelijk geoogst worden en wat van die oogst in dierlijke producten omgezet moet worden dient weer zo doelmatig als maar kan in melk, vet en vlees te worden omgezet. De Oost-Zeeuwsch-Vlaamse boeren worden in dit streven flink gesteund door de rijkslandbouwvoorlichtings- dienst(en) en ze hebben reeds flinke vorderingen gemaakt o.a. ten aanzien van de productiviteit hunner zwart bonte koeien. Dit was te zien in de catalogus en toen de productie-kam pioenen bekend gemaakt werden, bleken hier verschillende goed pro ductieve dieren bij te zijn die zo'n 300 k.g. melkvet hadden geproduceerd in een normale lactatie-periode. Men leeft nog in een tijdperk van overgang terwijl men hier aan de grens ook graag een wat gespierd en zwaar rund wil hebben. In dit ver band zou er veel te praten zijn over de keuring der stieren. Eerste der ouderen, tevens kampioen werd n.l. de 7'/'r-jarige Friese Rotterda Sikke- ma 89 R.P.V. Willem Gerard, van de K. I. Vereniging, terwijl rese'rvekam- pioen werd de ruim 2 j. Adema 142 van de Woudhoeve, v. Rossinant, een edele stier van Noord-Hollandse ori gine met een scheut Fries bloed. Deze laatste was 2 A der oudere stieren en hij versloeg de twee jongeren die (van een andere jury) ieder een eer ste prijs hadden gehad.. De kampioen is zeer goed in zijn voor- en middenhand doch hij zon digt nogal in lendenen en staartstuk. De reserve-kampioen, eig. A. D. H Verschueren te Kuitaart, is mooi evenredig; zijn front (kop en horens) zou wat mooier kunnen zijn, maar desondanks zou hij toch best de kam pioenstitel gehad mogen hebben Edoch R.S. is iets robuuster en hij blijkt goed te fokken. Zijn groep afstammelingen, negen koeien en vaarzen, sloeg een zeer goed figuur en kreeg verdiend een eerste prijs. Goede robuste zware koeien met wel goede en goed ge vormde uiers en een paar goede zware vaarzen zonder noemenswaar dige afwijkingen. GOEDE KOEIEN Dat hier reeds goede koeien zijn bleek wel vooral toen de tien aller- eersten voor de kampioenskeuring bijeen kwamen; deze vormden een heel goed gezelschap, ook weer ruim gebouwde robuuste dieren, sommigen KAUW heerlijk zuivert mond en keel bevordert uw spijsvertering De winterprogramma's van de ver-| uiigingen met uitvoeringen, lezingen, ulms enz. zijn de laatste jaren zo overladen geworden dat de burge meester van Terneuzen Mr P. Telle- tcn het nodig oordeelt ordenend op 'c treden. Daarbij moet niet worden verondersteld dat burgemeester Tel- 'egen dit op eigen houtje gaat doen juaar hjj heeft alle in aanmerking komende verenigingen uitgenodigd een vertegenwoordiger te sturen. Onlangs heeft burgemeester Telle den zich in een rondschrijven tot alle daarvoor in aanmerking komende verenigingen gericht en geconstateerd aat met de groei van de bevolking van Terneuzen ook de belangstelling voor culturele doelstellingen en uitin- Sen toeneemt. p. cen moment zal men moeten constateren dat een zeke r„ingrijpen" dit 20 noemen mag, nood zakelijk is. oc?e'Js vee' waarT' dat er mensen '™en worden die pogingen doen wi-L Un stadgenoten in voor de bi=avonden te organiseren die 't bijwonen waard zijn. TenÜÜI' z" constateert burgemeester onderin?» het ontbrokcn v»n elk onderling contact is het in de laatste jaren bij herhaling voorgekomen dat de kunst- en ontspannings-agenda op sommige data overbelast bleek door dat twee of meer verenigingsavon den samenvielen. Burgemeester Tellegen oordeelt 't van belang zowel van een krachtig verenigingsleven als van de leden dat bezien wordt of niet in gemeen overleg voor het komende seizoen een kalender kan worden vastgesteld. Naar wij vernemen is dit de eerste maal dat burgemeester Teilegen, die ook het culturele leven in onze ge meente met zoveel warme belang stelling volgt, op zich neemt zijn per soonlijke steun in deze vorm aan de verenigingen te geven. Het Is volko men juist hetgeen de burgemeester zegt, dat een ordening in de opvoe ringsdata van groot belang is. Wan neer op één avond twee uitvoeringen tezamen vallen, ondervinden de bei de verenigingen daarvan het nadeel. Daarom zal het nuttig zijn dat alle uitgenodigde verenigingen aan de oproep van de burgemeester gehoor geven en op Maandag 27 Juni a.s. een afgevaardigde naar de raadszaal sturen om in onderling overleg tot een meer geordend winterpro- gramma te komen. wat in heuig doch in doorsnede weer met grote uiers. Kampioene werd tenslotte, uit een zestal vrijwel even goeden, de 7 j. Paula. v. Lena's Ade ma van K. G. Tollenaarvan Hoeve te Hoek een zeer goedsoortig geheel, ruim gebouwd, met goede uier. Re serve werd de 4»/z jarige Cato. v. Dirk Adema, van Wed. M. de Regt te Hoek een mooi gesloten goed'soortige jonge koe die wat hoger vetgehalte in de melk kon hebben. De koeien-met-afstammelingen wa ren redelijk goed. buitengewoon ech ter niet, daarvoor laat de jeugd het in het algemeen nog wat te veel zit ten: van een opfok, voor een deel voor de „show", wil men hier blijk baar niet weten; de jongere dieren waren over het geheel aan de schrale kant en dan doen ze ,(nog) niet veel opgeld. H. G. Tollenaar—van Hoeve had een goede groep zelfgefokte dieren waarmede hij terecht de eerste plaats bezette; A. D. H. Verschuuren te Kuitaart die met een drietal groepen fokvee een eerste en twee derde prij zen behaalde, werd met zijn eigen gefokte goede gebruikskoeien 1 B ge plaatst Van de niet-eigengefokte was hij 1 B na W. L. den Hamer te Axel die met een heel goed en mooi vier tal d'e leiding had. Verschueren werd ook 1 A met zijn groep jongvee, gevolgd als 1 B door de groep van A. L. StallaertElias te Kloosterzande. (AdvertenUe) Loop niet door met die hoofdpijn! AliEEN ECHT MET HET 6AYER KRUIS R-/ GRAF VAN DUITSE SOLDAAT GEVONDEN Bij graafwerk te Baarland Bij de uitvoering der herverkave lingswerkzaamheden ten Zuiden van Baarland kwam een schoen tevoor schijn en bij nader onderzoek bleek deze te behoren bij het stoffelijk overschot van een gesneuvelde Duit se militair, vermoedelijk destijds ter plaatse gesneuveld en begraven in een veldgraf. Van een en ander werd aangifte gedaan ter secretarie en reeds 24 uur later kwam de, toeval lig in Zeeland aanwezige, opruimings- groep voor de overbrenging van het stoffelijk overschot naar de Duitse begraafplaats te IJsselstein in Lim burg. Dienst dierenartsen Op Zuid Beveland West wordt Zon dag dienst gedaan door de heren Joh. Klaassen, Heinkenszand en N. Gaakeer, Ovezande. Audiëntie De Bisschop van Breda, Mgr Jos Ba eten, zal op 26, 27, 28 Juni en 2 Juli geen audiëntie verlenen. De minister van Maatschappelijk Werk heeft aan de voorzitter van de Tweede Kamer medegedeeld, dat krachtens koninklijke machtiging van 14 Juni 1955, no. 49, door hem wordt ingetrokken het ontwerp van wet tot wijziging van de Woonruimtewet 1947 Gebleken is dat thans aan wijziging van de wet, zoals in het wetsont werp is voorgesteld, in het algemeen geen behoefte meer bestaat en het ook niet wenselijk zou zijn om nu in de gang van zaken met betrek king tot de woonruimteverdeling langs wettelijke weg ingrijpende wij ziging te brengen. Wel zullen de voorschriften tot uitvoering van de artikelen 3, 7, 8 en 21 van de woon ruimtewet 1947 op enkele punten aanvulling en wijziging behoeven. Advertentie Russen die na Zuidslaviës breuk met de Cominform hun Zuidslavi- sche onderscheidingen terugstuur den, vragen ze nu terug zo wordt van gewoonlijk betrouwbare zijde te Belgrado vernomen. Een patrouillevliegtuig van de Ame rikaanse marine is Woensdag boven het internationaal water van de Be- ringstraat door Russische vliegtuigen beschoten. Het heeft op Amerikaans gebied een noodlanding gemaakt. Van de bemanning liepen enkelen verwon dingen op. Minister Dulles heeft de zaak te San Francisco opgenomen met Molo- tov. De Raad der gemeente Baarland vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Van Liere ten gemeen tehuize. Bij het punt: voorkomende zaken deelde de burgemeester mede dat het artikel in het blad „Van Baarland's Gemeentehuis" onder de titel „wo ningbouw en krotopruiming" reeds een zeker succes heeft opgeleverd. De heer W. de Vriend te Baarland heeft zich opgegeven voor de bouw van een woning en de heer P. W. Reijnierse eveneens te Baarland heeft zich opgegeven voor de huur van een nieuwe woning. B. en W. stellen voor aan de heer W. de Vriend bouwvolume beschik baar te stellen voor de bouw van een woning en aan hem te verkopen een perceel bouwterrein aan de Nieu- weweg gelegen ter grootte van plm. 240 m2, nl. het zuidelijk gedeelte van het perceel bouwterrein gelegen tus sen de panden van mevr. wed. M. Nijsse en de heer A. Bosman. Voorts stellen B. en W. voor in principe te besluiten tot de bouw van een dubbele woning tesamen met de heer De Vriend, waarbij het ene voor re kening van de heer W. de Vriend, het andere voor rekening van de ge meente, en voorts een eventueel overblijvend strookje bouwgrond te verkopen aan de heer A. Bosman, daar deze wel zeer beperkt zit. De voorstellen van B. en W. wor den vervolgens aangenomen zodat te zijner tijd uitgewerkte voorstellen tot de bouw van een dubbele woning in de raadsvergadering zullen worden behandeld. Inzake de restauratie van de toren hebben B. en W. overlegd een af schrift van een ontvangen brief van het architectenbureau Irs A. Rothui zen en P. J.'t Hooft waarin wordt gezegd, dat na de begrotingsover schrijding ad 8000,- het werk nog zodanig tegenvalt dat een nieuwe be grotingsoverschrijding met 3000, noodzakelijk is. Evenals de architec ten vinden B. en W. het vervelend dat opnieuw een verzoek tot verho ging wordt gedaan, doch nu de om standigheden eenmaal zo liggen, stel len B. en W. voor gemelde verhoging te financieren en hierin Rijks- en pro vincie-subsidie aan te vragen. Het voorstel en van B. en W. wordt na een korte discussie aangenomen. BEZOLDIGINGEN. In verband met een ontvangen schrijven van de Minister van Bin nenlandse Zaken inzake de incorpo ratie van de verleende toelagen in de wedde per 1 Juli 1955 stellen B. en W. voor nieuwe bezoldigingsrege lingen vast te stellen voor: le amb tenaar te secretarie, gemeentewerk man-grafdelver-bode en voor de ne venfuncties, waartoe wordt besloten. Op voorstel van B. en W.wordt besloten de tijdelijke regeling genees kundige verzorging gemeenteperso- neel met een jaar te verlengen, nl. tot 1 Januari 1956 en het maximum der uitkering te bepalen op 84,- per jaar. Bij de rondvraag attendeert de heer De Vriend op laaghangende takken op de weg naar Bakendorp en vraagt B. en W. hieraan iets te doen. De heer Driedijk vestigt de aan dacht van B. en W. op de bestrij ding van distels op grond in beheer bij de herverkavelingsdienst. Kamerverkiezin g Tli. v. cl. Himst Goes Zeeuws candidaat Tijdens een te Hulst gehouden fractievergadering van de K.V.P, is besloten voor de a.s. Kamerverkie zingen de heer Th. v.d. Himst te Goes voor te dragen als Zeeuwse candidaat. In Frankrijk: De Franse pers houdt zich de laatste dagen bezig met de mogelijkheid van een ambtenaren-staking in Frankrijk, waarbij dan ongeveer een millioen personen betrokken zou kunnen wor den. De drie grote vakbonden, de CGT„ de socialistische en de christelijke, ondersteunen in meer of mindere mate de gestelde eisen. De ambtenaren van de sociale verzekering zouden al per 1 Juli in staking willen gaan wanneer hun eis om twaalf procent salarisver hoging niet voordien wordt ingewil ligd. Kleine oorzaken hebben soms grote gevolgen. Dat heeft een 57-jarige Am sterdamse dame bemerkt, die met haar hqnd op straat liep, toen een an dere viervoeter de hare attaqueerde. Het was de dame, die het onderspit dolf: zij struikelde en moest met een verbrijzelde linkerelleboog en een gekneusde rechterknie in het Onze Lieve Vrouwe-gasthuis worden opge nomen. Voor de Utrechtse rechtbank heeft gisteren terecht gestaan, de 48-jarige ambtenaar A. S„ oud-voorzitter der voetbalvereniging „Elinkwijk" te Utrecht, beschuldigd van verduiste ring van enkele duizenden guldens en valsheid in geschrifte ten nadele van genoemde vereniging. Verdachte ontkende het ten laste gelegde, waarop de navolgende dia loog ontstond tussen de president van de rechtbank, mr D. Visser en be klaagde. „ONVERSTANDIG. „Het lijkt me erg onverstandig al les te ontkennen; een verdachte kan ook te veel willen ontkennen", repli ceerde de president. „Er is over deze zaak een zeer uitvoerig procesverbaal uitgebracht en een uitmuntend voorlichtingsrap port", vervolgde mr Visser. „Daaruit blijkt dat u een grote positie in de vereniging bekleedde. U was „Elinkwijk" zelf en u hebt zeker buitengewoon grote verdiensten voor de vereniging gehad. Uw positie was moeilijk, de secretaris was uw ondergeschikte in het ambtelijke le ven, de penningmeester was geen krachtige figuur, die bovendien van de administratie weinig kaas had ge geten en de medebestuursleden wa ren marionetten in uw handen", zo vervolgde de president. „Maar het zijn sterke benen die de weelde kunnen dragen, u kon het niet en hebt u daardoor* schuldig ge maakt aan allerlei overtredingen „Ik had overtredingen begaan ten gunste van de vereniging", wierp de verdachte tegen. „U was een dure voorzitter, u had als ambtenaar een niet te groot in komen en wilde graag groot doen als u uitging", antwoordde de pre sident. „U maakte verteringen bui tenshuis, die u op rekening van de gemeente liet zetten". „Ik was een heel zuinige voorzitter, al waren de bestuursleden het niet met me eens", repliceerde verd. „We weten allemaal wel, dat er in de voetbalwereld misstan den zijn," zei de president. „On der de rechtbankleden zijn ook oud-voetballers, en we weten ook, dat u niet alleen teveel geld hebt uitgegeven", voegde hij er aan toe. KLEINE OPSOMMING Vervolgens nam de president de punten van de dagvaarding onder de loupe. In 1953 had de voorzitter van de aannemer A. S. sr een bedrag van 500 geleend, zonder dat deze zou hebben geweten waarvoor het geld bestemd was. Achteraf was dat voor een reisje naar Parijs, waar heen de verdachte met B. en W. van Zuilen wilde gaan, om ze gunstig te stemmen voor de vereniging. Hij had reeds 300 gehad van de penning meester en zou bovendien later nog eens 300 hebben ontvangen, maar de verdachte zeide ervan overtuigd te zijn, dat de penningmeester dat bedrag voor de KNVB kon verant woorden. Uit het verhoor van de verdachte en van de tien opgeroepen getuigen waarbij oud-medebestuursleden bleken er bij de amateurvoetbalver eniging „Elinkwijk" reeds vóór de in de dagvaarding betrokken jaren eigenaardige toestanden te bestaan. EXTRA POTJE Bij de promotiewedstrijd voor de eerste klas, die evenals een even tuele promotie, veel onkosten zouden brengen, was het idee naar voren gekomen tot het vormen van een extra potje buiten de clubkas om dus een zgn. zwarte kas. DODELIJK ONGEVAL In rallye Sclieveiiingen- Luxemburg De 4e rallye ScheveningenLuxem burg v.v., waarvoor Donderdagavond op de boulevard te Scheveningen werd gestart (de totale afstand be draagt ruim 1000 km.) trok 146 deel nemers. Het eerste doel van de deelnemers, die met tussenpozen van een minuut werden gestart, was Valkenburg, wel ke etappe met een gemiddelde snel heid van 45 tot 50 km. per uur moest worden afgelegd. Daarna stonden tal van speciale routes op het program ma en Vrijdagavond om 7 uur werd volgens het tijdschema de eerste deel nemer weer te Scheveningen verwacht. Van Luxemburg uit zullen dan ook de Luxemburgse deelnemers, die in Diekirch starten, arriveren. De deelnemers zijn in 2 categorieën gesplitst, t.w. een sportklasse voor rij ders zonder veel wedstrijdervaring in rallye's en grote ritten en een super klasse voor de geroutineerden. DODELIJK GEWOND Een der deelnemers, de heer H. uit Amsterdam, is in de nacht van Donderdag op Vrijdag met zijn Eenault Fregat bij kasteel Terveren, bij Klimmen in de buurt van Valkenburg geslipt en in een greppel terecht gekomen. Zijn mede-inzittende, mej. de J. kwam met haar hoofd tegen de dakconstructie terecht en werd gedood. De organisator van deze rallye het district Den Haag van de RAC-West, heeft ditmaal dus weinig geluk gehad. ,„Pe equipes Barendregt-Langestraat (Den Haag) en van Leeuwen-Jansen (Rhenen) die onmiddellijk stopten op de plaats van het ongeval, boden alle hulp, doch het was reeds te laat Enkele equipes staakten de strijd en toen later ln de nacht in de Ardennen nog een zestal automo bielen er niet zonder een deukje af kwam, was het begrijpelijk dat dn ammo onder de deelnemers, ondanks de goed georganiseerde rit, tot het nulpunt was gedaald. Alle georganiseerde festiviteiten werden afgelast. De Luxemburgse deelnemers ver schenen in de loop van de avond (de eerste om 7 uur), evenals de andere deelnemers, op de boule vard te Scheveningen. Eerst heden, Zaterdagmorgen, zullen de resultate» bekend kunnen worden gemaakt. Bij de promotiewedstrijden zijn van achtduizend gulden aan toegangsbe wijzen rechtstreeks van de drukker aan de loketten verkocht, dus zonder hiervan gemeentelijke vermakelijk heidsbelasting te betalen. Op voorstel van de tweede pen ningmeester is met dit bedrag de grondslag gelegd voor de zwarte kas. Later heeft de eerste penningmeester uit dit potje twemaal 300 gehaald voor de kosten voor een trip naar Parijs. De verdachte heeft, als voorzitter van Elinkwijk, nog 500 geleend om dat hij 600 nog wat weinig vond. Het betrof hier een uitstapje met het college van B. en W. naar de voet balwedstrijd tussen Nederlandse en Franse profs in Parijs in 1953. Volgens de verdachte was de be doeling van deze „stunt" (zoals dit in het bestuur genoemd werd), het Zui- lense gemeentebestuur gunstig voor de club te stemmen, in de hoop de netelige financiële terreinkwestie tij dens de trip met B. en W. te kunnen regelen. De president van de rechtbank vond dat er daar met geld ge smeten is. In drie dagen is rond duizend gulden uitgegeven. Met vijf man in één gelegenheid in een half uur 350.-. Voor een reis met het eerste elftal naar België is 1544.50 uitgegeven en zo nog meer van die dingen. Rond vier uur Vrijdagmiddag werd de zitting geschorst in deze gerucht makende zaak, die enorme belang stelling had getrokken. In de namiddagzitting heeft De Officier van Justitie mr Witsen Elias in zijn requisitoir uitvoerig de diverse punten van verduistering na gaande, concludeerde dat door de RARE BOEL Red Star uit de Franse le divisie verwijderd Het bestuur van de sectie beroeps voetbal van de Franse Voetbalbond had aan zijn voorzitter Paul Nicolas opgedragen een onderzoek in te stel len naar de gedragingen van enkele clubs gedurende de competitie van de Franse tweede divisie in het af gelopen seizoen. Het bestuur van de sectie betaald voetbal heeft gisteren een onderhoud gehad met verscheidene voetbaloffi cials en het resultaat van deze be sprekingen is geweest, dat Red Star, die het afgelopen seizoen in de twee de divisie zodanig was geplaatst, dat de Parijse club naar de eerste divi sie kon overgaan, geklasseerd wordt voor het volgend seizoen en in de tweede divisie zal moeten blijven spelen. Het gevolg is, dat de eerste divisie voor de competitie 1955-'56 slechts uit 17 clubs zal bestaan. Te genstanders van Red Star schijnen deze laatste club een paar keer te hebben laten winnen! FENNY TEN BOSCH (verloor) In W imbledon-tournooi In de derde ronde van het d^mes- enkelspel heeft onze landgenote Fen ny ten Bosch het tegen de Austra lische Mary Carter niet kunnen bol werken. Met de cijfers 6-4, 6-2 ging zij ten onder tegen een speelster, die veel sterker was. De slagen van Mary Carter waren beter geplaatst en zij bracht meer variatie in haar spel dan de Ne derlandse. Bovendien veroverde Mary Carter vele punten door iouten van Fenny. In de eerste set nam Mary Carter met 3-1 de leiding, maar Fenny slaagde erin de achterstand weg te werken en zelfs een 4—3 voorsprong te nemen. Toen was het afgelopen. Fenny kreeg geen voet meer aan de grond en met 6-4 verloor zij de zet. In de tweede set verloor de Neder landse haar servicegame op love en de enige games die zij nog won, wa ren de derde en de vijfde. Na af loop van deze partij gaf Fenny on middellijk toe, dat Mary Carter te sterk voor haar was geweest, maar zij voegde eraan toe, dat de gloeiend hete zon ook invloed op haar spel had gehad. HANDBAL-PROMOTIE EMM kampioen van Zeeland Onder grote belangstelling werd te Souburg ln het kader van de Sou- burgse sportweek de beslissingswed strijd gespeeld om het handbalkam pioenschap van Zeeland 1ste klasse heren tussen EMM uit Middelburg en Olympus uit Vlissingen. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Olympus kreeg een 2-0 achterstand, maar wist deze in een 3-2 voorsprong om te zetten. Het werd tenslotte 3-3. Na de hervatting kwamen de Mid delburgers overrompelend voor de dag en Olympus werd totaal overvleugeld. Tien maal achtereen moest doelman van Oorschot vissen, aleer de Rijke de achterstand nog een keer kon ver kleinen. Het einde kwam tenslotte met een 14-4 zege voor Olympus, dat daardoor het Zeeuwse kampioenschap behaalde en naar de Zuidelijke 2de klasse promoveert. Zeeuws handbalelflal speelt in Terneuzen Zondag 10 Juli wordt in Terneuzen een handbalwedstrijd gespeeld tussen het Zeeuwse elftal en een elftal, sa mengesteld uit de Zeeuwse cursisten voor bondsoefenmeesters. De ploegen zijn als volgt samenge steld: Oefenmeesters; Doel: F. Helmich. Achter: G. Milhous en A. .Minnaard. Midden: J. Johannisse. A. 'Smeerdijk en G. Veerhoek. Voor: Goedee, D. Ja cobs, A, Corstanje, A. Parent en J. Laport. Zeeuws elftal: Doel: H. Luitwieler, Marathon. Achter A. C. de Vos, Mara thon en L. Viergever, Hellas. Midden: A. Merison, Hellas; A. Verrijzer, To- nido en M. de Jongh, Tonido, Voor: H. Lems, Marathon; J. Wisse, EMM: P. Zweedijk. Hellas; J, van Olm, Olympus en G. Zweedijk, Hellas. Dat kan wat worden Naar wij vernemen bestaat er een goede kans, dat in Augustus a.s. op het vliegveld „West-Bra bant" te Bosschenhoofd de Eu ropese autocrosskampioenschap pen worden verreden. verdachte een bedrag van 3000 gul den is uitgegeven zonder machtiging van het bestuur; ook de valsheid in geschrifte achtte hij bewezen. Rekening houdend met alle facto ren eiste hij twaalf maanden gevan genisstraf met aftrek, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Mr J. Verheus, de raadsman van verdachte achtte noch de opzet van verduistering noch valsheid in ge schrifte bewezen en concludeerde tot vrijspraak, subsidair de lichtst mo gelijke straf. Bovendien verzocht plei ter de onmiddellijke invrijheidsstel- ling van zijn cliënt. Na gehouden raadkamer wees de rechtbank dit verzoek toe. Uitspraak 5 Juli a.s. Successen van Olympia '47 in Missingen Tijdens athletiekwedstrijden te Vlis singen gehouden bij gelegenheid van de opening van het nieuwe sportpark, wisten de mannen van Olympia '47 uit Bergen op Zoom fraaie successen te boeken. In de A-klasse junioren, werd op de 800 meter G. van Aart eerste in de tijd van 2 min. 15 sec. Op de 100 me ter behaalde G. van Dijk in 12.02 sec. een fraai succes. In de 800 meter heren D-klasse was het Jos Kooien, die in de tijd van 2.16.2 als tweede geklasseerd werd. DE SNEKER voetballer en oud-in ternational, André Roosenburg kreeg een schriftelijke aanbieding van de Noord-Italiaanse tweede-di- vtsieelub Marzotta. Roosenburg is bereid een proefwedstrijd in Italië te gaan spelen. MULO-B Voor het diploma Mulo-B slaagden te Breda J. Hoefijzers te Terneuzen, Corry Kool te Sluiskil en Rudy Laureys te Westdorpe. WEGWERKEN TE RILLAND Te Rilland werd door het bestuur van de Reigerbergse Polder aanbesteed: het herstellen van de verharding van de Vierde weg met bijbehorende werken. Ingeschreven werd als volgt: M. P. Hol, Hulst f 39.725; K. Lucasse, Walsoorden f 42.936; N.V. Aann. Mij Zeeland te Mid delburg f 42.680; J. P. Janse, Middelburg f 43.000; F. Duinhouwer, Goes f 43.158; M. W. Knuist, Goes f 45.000. De raming bedroeg f 43.000. VERBOUW HERVORMDE SCHOOL TE BIEZELINGE Ingeschreven werd als volgt: C. van de Velde, Biezelinge f 61.980; Fa. C. Kasteleijn. Kruiningen f 60.420; Joh. Baijens, Kapelle f 57.200; Fa. Schrijver, Goes f 57.000; Fa. J. de Jonge en Zoon, Biezelinge f 56.860. BOUW LANDBOUWSCHUUR VOOR P. WIS KERKE TE KRUININGEN Ingeschreven werd als volgt: Fa: Spar- rentak en Hubrechtse. Biezelinge f 24.400; Jan Krijger, Kruiningen f 24.160; Fa. C. Kasteleijn, Kruiningen f 23.894; J. A. Poleij, Kruiningen f 23.650. BOUW LANDBOUWSCHUUR VOOR I. A. WISSE TE KRUININGEN Ingeschreven werd als volgt: J. van Strien, Krabbendijke f 37.550; Gebr. Al- lewijn, Waarde f 36.650; Gebr. Mollet, Hansweert f 35.990. G-OES, 24 Juni Export- en industrie veiling: Kruisbessen 38.20-40.10. Aard beien: Mach. Fruhemte I 34-43, II 27. Mad. Moutot I 39-40. Bowa I 39-42, II 23. Climax I 32-42. Regina I 32-43. Deutsch Evern I 29-36, alles per doos van 200 gr. Mach. Fruhernte I 150, Climax I 150-160, II 110. Mad. Moutot I 150-190, II 130-150. Deutsch Evern I 130, alles per kg. Levering van aardbeien voor het vat vanaf Maandag 27 Juni a.s Groenten: Kropsla Al 5-6, A2 3, BI 3, Bloemkool Al 30-37, A2 20-30, BI 10-16. afw. 10. Komkommers Al 41-48, BI 31- 39, Cl 28. Eerstelingen 19-22, kriel 14-15. Postelein 38-40. Spitskool 7-12. Gr. Sav. kool 7-10. Doperwten 65-73. Peulen 85. Tuinbonen 45-48. Rabarber 11-14. Woste- len 27-48, Kroten 12-20, Selderij 13-17. Andijvie 23. Spinazie 23-28. Tomaten 127-129. Dubb. princ.bonen 210-230. Per ziken 25. KAPELLE, 24 Juni Exportveiling: Groene kruisbessen 39,50-40.40. Aardbeien in kratten per doos: Climax I 35-47, II 20-34. Mad. Moutot I 33-36, II 20-31. Regina I 33-45, II 20-32. Mach. Fruhernte I 35-42, II 19-34. Bowa I. 33-42, II 21-32. Deutsch Evern I 31-46, II 18-27. Mad. Lefebre I 29-35, II 17-28. Soltwedel I 29-32 Ydun I 38, II 26. Jucunda I 29, n 19. Aardbeien in chips per kg. I 1.28-1.47, II 79-1.31, afw. 56-93. Kersen: Earley Rivers I 1.50-1.64, n 85, III 61, per doos I 32-35, II 27. Groenten veiling: Nieuwe aardappelen, grote 16-19, drielingen 6-8.5 kriel 4-6,5. Oude aardappelen 4. Kropsla 2,5-5. Sjalotten 14. Peterselie 3,5. Bloem kool 40. Bosselderie 14-16. Dubb. prin- cessen 1.74. Spitskool 11-15. Boskroten 16-17. Rabarber 12. LEEUWARDEN, 24 Juni Aangevoerd werden 125 stieren 2.56-2.74 per kg. slacht- gew. 150 slachtkoeien, le kw. 2.48-2.80, 2e kw. 2.30-2.47, 3e kw. 1.95-2.12; 896 melk- en kalfkoeien 500-950; 150 pinken 235-390; 172 graskalveren, geen not. 405 nuchtere kalveren 39-56; 277 vette en weideschapen 85-120; 538 lammeren 55-73; 303 vette varkens, oude varkens 1.40-1.50, vette biggen 1.55-1.60, zouters 1.60-1.67; 259 biggen en lopers, biggen 35-55, lo pers 56-95; 34 bokken en geiten, geen not. 92 paarden 500-975; totale aanvoer 3402 stuks. - Van stieren was de aan voer matig, stemming vrij goed, prijs houdend. Melk. en kalfkoeien aanvoer iets minder, stemming goed, prijsh. Pin ken, aanvoer kort, stemming goed, duur. Graskalveren geen not. Nuchtere kalve ren. aanvoer kort, zware kalveren goede stemming, lichtere soorten mindere stemming. Zware kalveren prijshoudend, lichtere soorten lagere prijzen. Varkens aanvoer kort, stemming iets beter, prij zen gelijk. Schapen aanvoer matig, stem ming rustiger, prijzen gelijk. Lammeren aanvoer matig, stemming rustiger, prij zen gelijk. Paarden aanvoer matig, stem ming goed, prijshoudend. TERNEUZEN, 24 Juni Sla 250-810. Bloemkool A 20-38, B 20-25, C 15-17. Groene komkommers B 36-41. Witte kom kommers B 43-45, C 35-37. Peen II 38-57. Kroten 8-16. Uien 4-10. Eerstelingen I 24-31. II 12-20. kriel 12-14. Andijvie 15-31 Kassnijbonen 171. Saxa 186-19Ó. Peulen 116-119. Postelein 34. Sav.kool 5-7. Ra barber 13-16. Tomaten A 121, B 125. Aard beien per doosje: Regina I 40, II 30-31. Dutch Evern I 36-41, II 26-28. Mad. Mou tot I 30-41, ii 20-34. Climax i 36-46. II 32-37. Mach. Fruhernte I 37-40, II 27-30. Kersen 107-116 per kg.

de Stem | 1955 | | pagina 11