PERON nog slechts stroman van de legerleiding? Paradijs voor de wintersport Vrees en wantrouwen moeten verdwijnen Kerk en wetenschap hand in hand door Oost-Afrika Na opstand ..geruisloze omwenteling NOODLOTS VAARTUIG. HONGERENDE gevangenen ontketenden een opstand Naar een nieuwe missie r Een Viscount ziet spoken "N DAGBLAD VOOR ZEELAND REGERINGSPERS STAAKT HE TZE TEGEN DE KERK Geheim accoord Eisenhower in San Francisco: Het geld kan beter worden gebruikt ONGEWONE PROCEDURE Enkele opklaringen Tornado teisterde Canadese stad In Frankrijk* Cipiers gingen in staking In Siberisch gevangenkamp: OVERVAL te Rotterdam nu opgehelderd 24-Jarige stoker gearresteerd Een vruchtbare reis is ten einde Bisdommen zonder einder Talrijke doden en gewonden Trekvogels Tragisch einde van vluchtpoging Communisten alleen aan de Raadstafel Schoolstrijd België Betogingen in Gent en Oostende Een muzikaal poststempel 95e JAARGANG No. 21872 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda Kasteelplein 11. Tel.: Directie Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoold. ■edacteur: J. J H. A Bruna Redactieraad: C. J v. Hootegem. Mr Dr A. J. J M Mes, Mr H. M. L. de Rechter L J v. 't Westende P V. M Vereauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal per post t 6.55, per week (uitsluitend Dij cue, post- bestell.) 1 0.45 incasso wordt berekend Losse nummers 13 ct. Postrek no 278841 Bureau voor de Zeeuwse Eilanden G'ir. vVestsingel 98 Telefoon 2236 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 21 JUNI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke iard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra, inzendingen op advertenties welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling uie^ wensen af te geven, worden vernietigd. - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Personen die in nauw contact slaan met regeringskringen in Buenos Aires raken er meer en meer van overtuigd, dat de dagen van Juan Peron, als dictator van Argentinië geteld zijn en dat de werkelijke machthebbers van het ogenblik hem, na de gebeurte nissen van vorige week, gewogen en te licht bevonden hebben. Het Argentijnse Congres heeft Zondagavond een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij generaal Franklin Lucero, de minister voor het leger, benoemd werd tot opperbevelhebber van leger en poli tie. Algemeen neemt men aan dat Lucero de sterke man in Argen tinië is geworden. De „New-York Times" schreef gisteren, dat het aftreden van Peron mogelijk slechts een kwestie van uren was. De Argentijnse dictator, die mede door zijn onverdraagzame houding te genover de Kerk in moeilijkheden raakte, zou in deze bakzeil hebben ge haald, onder pressie van de legerauto- riteiten, van wie bekend was, dat zij achter de katholieken stonden. Het Chileense blad „Clarin" wist zelfs te berichten, dat de president in het ge heim een accoord met de legerleiding zou hebben getroffen, volgens hetwelk de wet op de scheiding tussen Kerk en Staat zou worden herroepen, het godsdienstonderricht in de scholen zou worden hersteld en de vrijheid van het woord, van drukpers en ver gaderen opnieuw zou worden inge voerd. De regeringspers heeft haar hetze tegen de katholieke Kerk stopgezet en algemeen merkt men een soepeler, hier en daar zelfs vriendelijke hou ding tegenover de geestelijkheid op. Lucero heeft practisch de teugels in handen en Peron, zou nog slechts for meel aan het bewind worden gelaten om de gebeurtenissen geen al te re- volutionnair aanzien te geven. Peron zelf heeft erkend dat gene raai Lucero, die te zamen met Peron de militaire academie heeft bezocht, een belangrijke rol heeft gespeeld. Toen de bommen nog in en rondom het regeringsgebouw ontploften, zei de president: „De minister van het leger heeft de leiding overgenomen en leidt persoonlijk de verdediging. Deze mi nister is een groot man. Ik ken hem van zijn vijftiende jaar." Generaal Lucero werd in 1949 tot minister be noemd. Ook heeft hij deel uitgemaakt van de Argentijnse afvaardiging bij de Verenigde Naties. GEEN CENSUUR Uit het gesprek met de correspon- ent maakte het blad op, dat er een unitaire raad schijnt te worden sa mengesteld, die het bewind zal over nemen. Te Buenos Aires is door de geza menlijke strijdkrachten een communi qué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de Argentijnse marine volkomen loyaal was, met uitzondering van, de enkelen die aan de opstand van vori ge week hebben deelgenomen. Talrijke inwoners van de hoofdstad begaven zich Maandag naar de door bommen beschadigde Plaza de Mayo, waar een plechtigheid ter gelegenheid van de ,.Dag van de Vlag" werd ge houden. In tegenwoordigheid van 700 officieren en manschappen van de drie onderdelen van de strijdkrachten leg de de opperbevelhebber van de bin nenlandse strijdkrachten, generaal Emilio Rocher, een krans aan de voet van het monument voor generaal Ma nuel Belgrano, de ontwerper van de Argentijnse Vlag. De correspondent van de New-York Times te Buenos-Aires, Edward Mor row, verklaarde in een telefoonge sprek, dat president Perons aftreden Zaterdagavond verwacht werd, maar toen niet doorging. Generaal Franklin Lucero trad als woordvoerder van de regering op en scheen het bewind te hebben overgenomen, aldus Morrow, die ondanks de censuur op berichten uit Buenos-Aires vrijelijk via de te lefoon kon spreken. President Eisenhower heeft Maandag, in zijn toespraak op de herdenkingsbijeenkomst van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties in San Fran cisco, een beroep gedaan op de wereld om een einde te maken aan de huidige bewapeningswed loop. Ik weet niet, zei hij, of op de komende vier-mogendhedenconferen- tie in Genève besluiten zullen worden genomen, die tot gevolg kunnen heb ben dat een begin wordt gemaakt met het afbreken van het verschrik kelijke apparaat van vrees, wantrou wen en wapens, dat sedert de twee de wereldoorlog is opgebouwd. Wij zullen echter met iedereen samen werken, opdat redelijke onderhande lingen in de plaats komen van veld slagen. Als enig succes op het gebied van de ontwapening wordt geboekt, aldus de president, zou men het geld ten goede moeten laten komen aan de minder ontwikkelde gebieden. Hjj vroeg voorts om beëindiging van de pogingen van sommige regeringen om andere regeringen te ondermij- TWEEHONDERDDUIZEND meisjes ran de rijstvelden in het Po-bekken (wier lot in de film „Bittere Rijst" wordt geschetst) hebben na een sta king van drie weken loonsverhoging gekregen. ONDER een nieuwe 10—j. Belgisch- Amerikaanse overeenkomst zullen de V. S. en Engeland het recht hebben tot 90 procent van de urani umertsproductie van de Belgische Congo aan te kopen. DE AMBTENAREN in commu nistisch China zullen met ingang van 1 Juli hun salarissen uitbe taald krijgen in levensmiddelen, kleding, huisvesting en andere dagelijkse benodigdheden. GISTERENMIDDAG is het tweejarig dochtertje van de heer J. Schetter te Hattumerbroek op een onbewaak te overweg in de spoorlijn Zwolle- Amersfoort door een sneltrein ge grepen. Het meisje overleed ter plaatse. OOK OVER het plan tot kanalisatie van de Moezel heeft Bondskanselier Adenauer in New-York gesproken. Hij kwam met Pinay overeen, dat er een Frans-D-itse commissie zal worden ingesteld voor de bestudering van het vraagstuk. VRIJDAG a.s. is het tien jaar geleden dat dr Drees en de heer S. Mansholt hun ministersambt aanvaardden. Het Kabinet biedt hun bij deze gelegen heid in „Oud-Wassenaar" een diner aan. IN HET VROEGERE Koninklijk Pa leis, aan het Noordeinde in Den Haag, is Maandagochtend een twee daagse studieconferentie over de minder ontwikkelde gebieden ge opend. HET ITALIAANSE Kabinet is afge treden om premier Scelba in staat te stellen, de voorgenomen mutaties aan te brengen. TENGEVOLGE van storm en onweer zijn tijdens het afgelopen weekeinde in Japan 35 mensen om het leven gekomen. Twee v ssersboten zijn ge zonken en 1600 huizen raakten over stroomd. HET BESTUUR van het Landbouw schap heeft weer een wedstrijd uit geschreven in het schieten van hout duiven. Er zijn prijzen van f 1000, f 500, f 250 en f 100. Ook de premie regeling blyft bestaan. DE FRANSE ambassadeur in Saar land. Gilbert Grcndval, is benoemd tot Resident-Generaal in Marokko, als opvolger van Francis Lacoste, die een belangrijke diplomatieke post krijgt. De drie Westelijke ministers van Binnenlandse Zaken heb ben aan hun Russische ambtge noot Molotof een „nieuw en ongewoon" plan voorgelegd voor de procedure bij de confe rentie der Grote Vier". De regeringsleiders zouden hun bijeenkomst beginnen met het geven van hun visie op het vraagstuk van de internatio nale spanning. Er zou niet van tevoren een agenda moeten zijn opgesteld en de vier staats lieden zouden niet pogen, eerst over een agenda overeenstem ming te bereiken. Men verwacht, dat ieder staatshoofd zich in zijn ope ningsrede op een afzonderlijk onderwerp zal concentreren. nen, met het doei politiek of mate rieel voordeel te behalen. Ook mr Van Kleffens. de voor zitter van de Algemene Vergadering en Hammarskjoeld hebben aange drongen op trouw aan de beginselen, die tien jaar geleden werden aan vaard. Uit San Francisco wordt voorts ge meld. dat Molotov van plan zou zijn, een vredesresolutie bij de Algemene Vergadering der VN in te dienen. Inmiddels treft men overal voorbe reidingen voor de komende confe rentie van Genève. In Bonn, New- York, Washington en Parijs zullen de komende weken besprekingen worden gevoerd over de agenda. Er gaan geruchten, dat commu nistisch China diplomatieke betrek kingen met West-Duitsland zou wil len aanknopen. Weersverwachting geldig tot he- denavond: Veel bewolking maar ook opkla ringen. In de ochtend in het Noor- den van het land hier en daar nog enige regen. Overwegend matige J wind ruimend naar West of Noord- J West. Ongeveer dezelfde tempe- 4 In de Canadese plaats Vita (Manitoba) heeft een tornado in twee minuten tijds het dak van een ziekenhuis doen in storten, verscheidene winkels en woon huizen vernield en schade toegebracht aan de middelbare school. Er zijn ten minste 30 gewonden. Tornado's zijn in de Canadese prairies zeldzaam. Deze foto geeft een beeld van de plaats, welke door het Internatio naal Olympisch Comité is uitgeko zen, om er de Olympische winter spelen 1960 te houden. Op de „Squaw Hill" (op de ach tergrond) in de V. S., ligt sneeuw genoeg, om er tezijnertijd de ski liefhebbers te ontvangen; op deze plaats valt n.l. per jaar veel meer sneeuw, dan in de andere winter sportcentra. In Frankrijk zjjn achtduizend leden van het bewakingspersoneel der ge vangenissen voor 24 uur in staking gegaan. Zelfs „zware jongens" moes ten tot het einde van de dag van hun gevangenneming op de politiebureaux wachten, alvorens naar de gevangenis te worden overgebracht. Er wordt gestaakt in 115 gevange nissen, waarin zich een twintigduizend gevangenen bevinden. De staking is bedoeld om kracht bij te zetten aan looneisen, die onder meer omvatten een extra-,.risico-toelage". In de gevangenissen worden slechts enkele journalisten toegelaten, „ter uitoefening van hun beroep". Verde digers en familieleden van gevange nen moeten tot Dinsdag a.s. wachten. De cipiers hebben zich wel bereid verklaard de gevangenisdeuren te ope nen voor diegenen onder hun „klan ten", wier straftermijn Maandag af loopt. Twee en twintig Fransen verloren het leventoen het op deze foto afgebeelde amphibievaartuig, de Rolla III"9 op zee omsloeg tijdens een pleziervaart voor het strand van het Rustplaatsje Riva Bella in Frankrijk. Men ziet het vaartuig hier aan de grond bij laag water 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 0 raturen als gisteren of iets hogere J Vandaag: Zon onder 21.06 uur, J J maan onder 22.09 uur. J 0 Morgen: Zon op 4.21 uur, maan f 4 op 7.13 uur. 4 Het raadsel van de aanslag in Rot terdam, waarover we gisteren al schre ven, is nu opgelost. Het lijk, dat bij de Maashaven werd gevonden, was dat van de 66-jarige G. van Straten uit de Parelstraat. Hij blijkt door de 24-ja- rige stoker G. S. mishandeld te zijn. Toen hij bewusteloos was, heeft de stoker hem een balk op het hoofd ge drukt en daardoor moet de dood zijn ingetreden. In de nacht van Zaterdag op Zon dag, omstreeks half een, was de sto ker betrokken bij een relletje in de Paul Krugerstraat en daarom opge bracht naar het bureau aan het Afri- kaanderplein. Na anderhalf uur werd de inmiddels gekalmeerde man weer weggezonden. Omstreeks twee uur ontmoette hij toen de 66-jarige en sa- men liepen ze op. De stoker heeft bij een ruzie die toen volgde de bejaarde man bewusteloos geslagen. In het don ker haalde hij een portemonnaie, waarin een gulden en vijftig cent zat, en een rode zakdoek uit de jaszakken van zijn slachtoffer. Hij legde een balk over het gelaat van de oude baas, Volgens de politie beweert S. de balk neergedrukt te hebben en op een ge geven ogenblik gedacht te hebben, dat van S. dood was. (Van een bijzondere correspondent) Dezer dagen bracht een K.L.M. toestel Mgr. Koenraadt, vicaris-generaal van het bisdom Breda en President van het Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut; de Eerwaarde Moeder Wilhelmien, overste van, het Ignatiusziekenhuis te Bre da, Moeder Clarentia, overste van het Noviciaat van de zusters Franciscanes sen Recollectieve Penitenten en Prof. Zeegers, Directeur van het K.S.K.I., naar Schiphol vanuit Rome, waar zij een reis uit Oost-Afrika hadden onder-' broken. Hiermee is de oriëntatiereis beëindigd, waarmee Prof. Zeegers beoog de studiemateriaal te verzamelen en een indruk van deze gebieden te verkrij gen. Deze gegevens zal hij nu, terug in Nederland, met zijn instituut, het grootste sociologische instituut ter wereld, zo snel mogelijk, in overeenstem ming met de uitdrukkelijke wens van de bisschoppen, gaan uitwerken, en het hierdoor mogelijk maken het inplantingswerk van de Kerk op wetenschappe lijk verantwoorde wijze voortgang te doen vinden. langs de evenaar, U in de komende da gen nog enige malen vertellen. Het land met kilometers dor zand, de la chende Afrikaan, de invloed van het Engelse gouvernement, de imposante steden, de Islam, Indiër en Aga Khan en duizend andere dingen hebben in drukken achter gelaten, die temidden van deze opbloeiende missie een pro blematiek vormen, die alleen met wel overwogen en degelijk uitgevoerde plannen in goede banen geleid kan worden. EEN BEGIN! Een schat van gegevens gaf hem een indruk van het leven in Oost- Afrika, en stelt hem in staat zo ver telt Prof. Zeegers om een hulp program voor deze gebieden op te stel len, dat alle facetten van het maat schappelijk leven: opvoeding op ve lerlei gebied, medische zorg, publici teit, coöperatie vakbeweging, behui zing en maatschappelijk werk zal moeten omvatten, en dat naast de di recte missionerende taak van de Kerk enorm zal kunnen bijdragen tot de in planting en de vorming van een krachtig ontwikkelde lekenstand. In dit gebied met verschillende Ne derlandse bisschoppen en vele Neder landse paters ligt een taak voor hel gehele Nederlandse volk. Over de ont moeting met Afrika en de uitwerking van dit plan zal Uw correspondent, die in dit gezelschap toefde en meetrok Verscheidene Oostenrijkers. die Maandag na jarenlange gevangenschap in. Siberië in Oostenrijk zijn terugge keerd. hebben mededelingen gedaan over een opstand in een kamp in Si berië, waarbij Russische wachten door de gevangenen letterlijk werden ver scheurd. De opstand was niet georganiseerd, doch ontstond spontaan, toen een der gevangenen op een dag. waanzinnig van de honger, trachtte een der bewa kers aan te vallen en bij zijn poging werd doodgeschoten. De duizenden ge vangenen in de mijn wierpen hun hou welen neer en vielen als een man de bewakers aan, die verre in de minder heid waren en hun heil zochten in de vlucht. „Enige bewakers werden door de gevangenen gegrepen en door hen met de blote handen uit elkaar getrok ken en vertrapt." Verscheidene duizenden gevangenen marcheerden daarna in gesloten gele deren de mijn uit, doch buiten de mijn werden zij opgewacht door wachtpos ten met machinegeweren, die het vutar openden en een ware slachting aan richtten onder de opstandigen. Hon derden werden gedood of gewond en de opstand werd onderdrukt, zo luid de het verslag. De teruggekeerde gevangenen ver klaarden voorts, dat na de dood van Beria de behandeling in hun kamp verbeterd was. Maar Nederland zal mee gaan hel pen, en daarom waren de Bredase Zus ters der Franciscanessen van het Ig natiusziekenhuis mee uitgetrokken. Hun conclusie was dan ook: wij zullen een hospitaa. beginnen in dit noodge- bied. De plaats waar zij zich zullen ves tigen zal aan de hand van het over zichtsmateriaal dat zij verzameld heb- nen binnen enkele dagen worden be paald. De nood vooral ook op medisch terrein in Oost-Afrika is zeer groot en het is moeilijk een keuze te doen uit <>o<x>oooo<xx>ooooooo<xxx><>o Als een vlucht trekvogels; zo is het gezin Mol uit Etten op het< nest teruggekeerd. Dokter Mol* keerde gisteren terug uit Mexico-' City. waar hij, namens ons land. de zitting van de wereldgezond- heidsorganisatie heeft bijgewoond. De zoons Rudolf en Pieter kwa-< men kort daarvoor thuis van een reis door Tanganyika. Een Ne derlands team heeft, zoals u in nevenstaand verslag kunt lezen, een studietocht door Oost-Afrika gemaakt. De heren Mol. allebei J medisch student, maakten deze< O tocht mee. In ..De Koekoek", het< Y gezellige villa'tje van de heren Mol, was het gisteren een drukte* van belang. De gastheren waren herkenbaar aan de tropenpetjes op hun hoofden en de werpspie sen in hun hand.... 000<X>0000<>000<XXX>000<X>0<> ae vele gebieden welke werden be zocht en waar men nog zo goed als geheel van medische hulp verstoken is. Elke missiebisschop, die moeder Wilhelmien op haar reis ontmoette, wist haar ervan te overtuigen, dat in zijn bisdom de nood wel zo enorm groot is, dat er maar onmiddellijk ge start moest worden. En zo is het overal, streken met honderdduizend inwoners zonder enige medische hulp. Aan het einde van de reis gekomen, zijn er nu vijf plaatsen waar de drin gende noodzaak bestaat voor de vestiging van een ziekenhuis, uit wel ke snel een keuze gedaan zal worden. De eerste plaats werd aangewezen door de in Bussum geboren Mgr. Bronsveld in het bisdom Tabora: de streek Igumo, waar men kort geleden een missiepost is begonnen, maar waar de moeilijkheden voor de watervoor ziening in de zeven maandenlange Tanganyikaanse zomer wel groot zijn. (Vervolg pagina 2) Maandagmorgen ontdekten een jachtopziener en twee manschappen van de Rijkspolitie te Ommen twee mannen op verboden terrein. Op het geroep „halt politie" zetten de twee het op een lopen. Een politieman liet zijn hond los en een van de vluchten den werd daardoor tot staan gebracht. De tweede vluchtte verder en toen de politieman de hond ook op hem los liet, sprong: de man in de Vecht. Zwemmende probeerde hij de rivier over te komen, maar blijkbaar begaven hem de krachten, want hij zonk. Enige tijd later kon het levenloze lichaam worden geborgen. Toen bleek, dat de omgekomene de 65-jarige dek- knecht D K. uit Ommen was. In Finsterwolde: Aan de Raadstafel van Finsterwolde zaten gisterenmiddag alleen commu nisten. Van de elf Raadsleden hadden namelijk de zes niet-C.P.N.-ers verstek laten gaan uit protest tegen de hou ding van hun communistische confra ters. Deze laatsten negeren stelselmatig óe minderheid in de Raad en stoppen alle gemeentelijke commissies vol met geestverwanten. Behalve dan de com missie van sociale zaken, waarin een niet-communist voor permanente zon debok mag spelen. Toen burgemeester Tuin de brieven van de weggebleven Raadsfracties wil de voorlezen, besloten de C.P.N.-ers de vergadering uit te stellen tot Vrijdag avond. Een kleine 100.000 Belgen hebben Zondag in Gent en Oostende tegen de schoolwetten van Collard betoogd. Vooral in Gent was de betoging in drukwekkend. Met vaandels trokken de verenigingen uit en tussen de dui zenden zag men ook een aantal mu ziekkorpsen, die de demonstratie nog meer allure gaven dan ze toch al zou hebben gehad. Incidenten deden zich nauwelijks voor. Hier en daar greep een agent in, wanneer de gemoederen wat al te heet werden, maar overigens verliep alles ïustig. Theo Lefèvre, voorzitter van de C.V.P., hield op het St. Pietersplein een toespraak tot de menigte, waarin hij een nationale protestdag aankon digde, die gehouden zal worden tij dens de behandeling van de schoolwet ten in de Senaat. De Duitse post heeft muzikale nei gingen gekregen. In München ge stempelde brieven vertonen voortaan naast het poststempel een notenbalk met de eerste tonen van het Duitse volkslied en met de aanvang van de strofe van het lied, dat officieel als volkslied aanvaard is. Deze strofe begint met de woorden: ,,Einigkeit und Recht und Freiheit". Het gros der Duitsers schijnt dit nog altijd niet te weten en waar het nationale lied gezongen wordt domineren nog steevast de woorden: „Deutschland, Deutschland über alles". Naar het schgnt heeft nu ook de post het hare willen doen om de Duitsers er op attent te maken, dat de historie intussen al een paar strofen voorbij het Deutschland über alles" is. De eerste kersen Maandag zijn in Kapelle de eerste kersen aangevoerd. Ze waren afkom stig van het bedrijf van de heer Johs. Schipper te Kapelle en de heer D. Fokke te Goes was de koper voor 0,92 per kg. Het vorig jaar kwa-v men de eerste kersen in Kapelle op 14 Juni. „Het schijnt mij toe, dat na de Encycliek van Mei 1955 de voornaamste tegemoetkomingen van Moskou jegens het Vati- caan zijn ontstaan. Ik hoop van harte, dat H. M.'s Regering nauwlettend zal toezien op de nieuwe ojitwikkeling, welke zich schijnbaar tussen Moskou en Rome ontwikkelt". Deze woorden heeft Vis count Alexander of Hillsbo rough. de vroegere veldmaar schalk Alexander, in het Ho gerhuis gesproken. Hij sprak daarin tegenover de Regering zijn waarschuwing uit tegen de „geheime toenadering", welke er tussen Moskou en het Vati- caan zou ontstaan. Hoewel in dezelfde zitting de Markies van Salisbury namens de Engelse Regering deze praatjes vol maakt fantastisch noemde, hield Sir Alexander vol, dat hij wel dra met indrukwekkende fei ten zou komen. Katholieke kringen in Lon den noemen de suggesties van Viscount Alexander volslagen belachelijk.

de Stem | 1955 | | pagina 1