A.N.V.V. vraagt regeringssubsidie van twee millioen r AMSTERDAMMER plaatste huwelijksadvertentie een In New-York „onderonsje met de Bondskanselier Mr LUNS: „Indonesië zal het niet prettig vinden" Veel toeristenmaar het kan nog beter NA DE RAMP Wegennet blijft achter bij ontwikkeling snelverkeer Mooie woorden en een aardig r DAGBLAD VOOR ZEELAND Deviezen ink omsten dertigmaal groot als voor de oorlog :o "s .J Nederland favoriet bij de Duitsers Verdere vrijmaking Benelux-invoer Het overleg tussen Oost en West KROETSJEV HIELD WOORD Westduitse leger Kalm aan de Bondsraad egt EVIPANNAAR BRITSE HAVEN? Onderzoek leverde niets op Willemientje thuis weer In Stockholm: BOMAANSLAG op Sovjet-ambassade Bomaanslag op Cyprus K.N.A.C.-voorzitter waarschuwt b Verkeerswetgeving te ingewikkeld IN SEOEL: MONNIKEN leverden slag Flinke opklaringen De Kerk in Argen tinië Sac ramen tsdag geen feestdag meer Dure er wagen wel af kon Salk-Vacc in „OVERDRIJVING NAAR TWEE KANTEN" Z.-Afrikaanse Senaat wordt uitgebreid Rumoerige laatste zitting Meer dan een troostprijs bn gela- lr voor al gehe- fn zij bij Eg in de It meisje Eng. Daar Eden van lhanr va- lje punt frd drei- houdt! Voor God, Koningin en Vaderland 95e JAARGANG No. 21864 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Kasteeiplein 11. Tel.: Directiej Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd, redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr Dr A. J. J M Mes, Mr H. M. Li. de Rechter. L. J. v, 't Westende, P V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55> per week (uitsluitend bij nie( post- bestell.) f 0 45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841 Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES: Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) ZATERDAG 11 JUNI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. (Van onze redacteur) De Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenver keer, die gisteren in Vlissingen haar jaarvergadering hield, heeft er in een resolutie bij het hoofdbestuur op aangedrongen, alle maatregelen te nemen die kunnen leiden tot een spoedige belang rijke verhoging van de inkomsten en zich tot de regering te wen den met het verzoek, het bedrag van de Rijkssubsidie tenminste op 2.000.000 te brengen. Het is een landsbelang, zo wordt in de resolutie gezegd, dat het bezoek van vreemdelingen aan ons land in sterke mate blijft toenemen en dat het bedrag van de inkomsten uit het vreemdelingenverkeer gelijke tred houdt met het bedrag van uitgaande deviezen, door bezoeken van Ne derlanders aan het buitenland. Door gebrek aan geldmiddelen wordt de propaganda in het buitenland nog altijd sterk belemmerd. Er is gebrek aan folders, affiches en ander propaganda-materiaal. Hoe verheugend de ontwikkeling is van het vreemdelingenverkeer sinds 1945 in ons land. toonde de algemeen voorzitter, dr L. Deckers, overtui gend aan evenals het feit, dat de ANW samen met de VVV, daarin een zeer belangrijk aandeel had. Na tuurlijk, ze! hij, hadden daarin ook anderen de hand en had men de wind mee o. a. door het gunstig prijsniveau maar verschillende gunstige resultaten zijn voornamelijk te danken aan de ANW. In het bij zonder dacht de voorzitter aan de zo succesvol gevoerde actie in Noord- Frankrijk en onder de in West-Duits- land gelegerde bezettingstroepen. SNELLE OPWAARTSE BEWEGING Nederland, België en Luxemburg hebben, in een ministersbijeenkomst tijdens de vergadering van de O.E.E.S., overeenstemming bereikt omtrent een gemeenschappelijke liberalisatie van de Benelux-invoer ter hoogte van bij na 91 procent. Het accoord werd door minister Zijl stra een zeer belangrijke gebeurtenis genoemd, daar hierdoor de deur wordt geopend voor een werkelijke gemeen schappelijke handelspolitiek der drie landen. IN DE ZALEN van de oude abdij tz Echternacht, in Luxemburg, is giste ren het negende economische Bene- lux-congres, waarvoor dit jaar het Luxemburgse comité Benelux en het gemeentebestuur van Echternaeh als gastheren optreden. VOOR 1960 zullen Amerikaanse troe pen Japan verlaten hebben. Dit ver klaarde de Japanse minister van De fensie. Momenteel bedraagt de sterk te van de Amerikaanse troepen al minder dan twee divisies. EEN KRANTENEIGENAAR in Syd ney en een journalist zijn door het Australische Huis van Afgevaardig den veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf, wegens pogingen tot intimidatie van een Lagerhuislid". IN EEN WOONWIJK bij de beneden stad van Djakarta heeft Donderdag een ware brand gewoed. Vijfhon derd huizen werden door het vuur vernield en duizenden mensen wer den dakloos. VOLGENS EEN rapport van het Centraal Bureau van de Statistiek maakt de vacantiespreiding nog maar weinig vorderingen. De laatste week van Juli en de eerste drie weken van Augustus zijn nog altijd het meest in trek. DE VOORAANSTAANDE Chinese auteur en theoreticus Ho Feng is in ongenade gevallen. Hij heeft geheuld met Tsjang Kai Sjek en nauwe con tacten gehad met imperialistische groeperingen. En dan weet men het wel. EGYPTE, Saoedie-Arabië, en Syrië zijn het eens geworden over een de fensieverdrag. Bovendien zal een spe ciale Raad worden belast met het uit werken van een gezamenlijke buiten landse politiek. BIJ DE NIZAM van Hyderabad zal geen huiszoeking worden ver richt, want de Nizam is on schendbaar. Men had hem ervan beschuldigd, enkele honderden jongens en meisjes in slavernij te houden. Hoe snel het vreemdelingenbezoek in de tien na-oorlogse jaren toenam, moge blijken uit de volgende cijfers: Reeds in 1948 overtrof het aantal van bu'tenlandse toeristen in onze hotels en pensions met een totaal van 780.000 dat van vóór 1940 en in 1954 was dit aantal al bijna driemaal zo hoog als in 1948, n.l. 2.150.742. Van de 4 tot 6 millioen in het laat ste normale vooroorlogse jaar 1938 steeg het bedrag der tegenwaarde aan buitenlandse deviezen, via 30 millioen in 1948 tot 187 millioen in 1954. Vóór 1940, vervolgde dr Dec kers, ondervond Nederland als va- cantie-land slechts geringe belang stelling en thans behoort het tot de favoriete toeristengebieden van West- Europa. Nam in de andere Europese landen het toeristenbezoek toe met percentages die variëren van 4 tot 22 procent; hier bedroeg dit 28. Zeer opmerkelijk is het toerisme uit W.-Duitsland naar ons land. Het kwam met 453.000 overnachtingen - 'n stijging met 65rr - onbetwist aan de kop, tegen 298.000 uit Engeland, 292.000 uit de Ver. Staten; bijna 193.000 uit België en Luxemburg en 162.400 uit Frankrijk. Burgemeester Steiger van Oister- wijk, hield een kort pleidooi namens ..Brabants Centrum" voor subsidië ring der lagere VW-organen uit de algemene kas, waar het hoofdbe stuur echter weinig voor bleek te voelen en daarna sprak de heer Blokhuis, verzekerings-expert, over een pensioenregeling voor het VW- personeel. De ministers van Buitenlandse Za ken va,n Amerika, Engeland en Frank rijk zullen op 17 Juni a.s. in New-York aan een lunch een bespreking hebben met kanselier Adenauer. Het voorstel hiertoe is van minister Dulles uitge gaan. De ministers van de Grote Drie komen op 16 en 17 Juni in New-York bijeen om hun bespreking met Molotov in San Francisco voor te bereiden. De Russische minister van Buiten landse Zaken moest Donderdagavond in Cherbourg blijven, omdat de boot, waarmee hij de reis naar de Verenig de Staten maakt, te laat in de Franse havenstad arriveerde. Hij logeerde bij de sub-prefect van Cherbourg en toon de zich ook nu weer van zijn beste zijde. Kroetsjev, die de laatste weken ze ker niet voor hem heeft ondergedaan, heeft woord gehouden tegenover de journalisten in Belgrado, die hij een visum voor Rusland had beloofd. Vijf Britten en Amerikanen zullen een kijkje mogen komen nemen. Op aan vragen voor nóg twaalf visa is totnutoe geen antwoord ontvangen. Nehroe, de premier van India, die in Moskou op bezoek is, heeft daar de Sovjet-leiders een pluim gegeven voor hun „vredeshouding". Hij bracht een dronk uit op Boelganin en ,,alle vre- desstichters ter wereld". De enige die de laatste dagen minder vriendelijk is geweest, is de Oostduitse partijsecreta ris Ulbricht. Hij noemde West-Duits- land een „protectoraat van de V.S." en kondigde voor zijn land een twee- of driejarige dienstplicht aan. Het Amerikaanse Congres gaat het Oostenrijkse vredesverdrag behande len. Minister Dulles zei, dat de rege ring in Wenen op de „sympathieke be langstelling" van de V.S. kon rekenen, wanneer zij met de herbewapening j van het land wilde beginnen. Generaal Gruenther, geallieerd op perbevelhebber in Europa, is door de Russische schouderklopjes niet zo ge- imponeerd. Hij sprak van een „verra derlijke glimlachcampagne op het di- j plomatieke fpont," die de nieuwe rol j van "^est-Dimsland in de Westelijke defensieplannen wil verhinderen. Trie sleepboten waren gisteren- vond nog op weg naar Hoek van 'olland met het wrak van de 'weedse tanker „Johannishus". He- enmorgen hoopte men voor de in- ang van de Nieuwe Waterweg te rriveren. Op de foto hieronder ziet 'en de „Maas" en de „Scaldis", met (gedeeltelijk zichtbaar) de 'iepliggende Zweed, door het vuur ">b lakerd. 'iernaast een deel van de geredde bemanning. Op de bovenste foto een groepje dat met het Britse schip „Apollo" naar Margate werd gebracht en onder een aantal leden van de bemanning, die door het Ne derlandse schip „Arak", in Rover aan land werden gezet. De vrouw op de foto is de echtgenote van de eerste machinist van de tanker, me vrouw Ina Svensson. DE 84-JARIGE Lord Samuel gaat aftreden als voorzitter van de Britse Liberale Partij in het Hogerhuis. Lord Layton zal hem waarschijnlijk opvolgen. EMIGRANTEN naar Canada komen desgewenst in aanmerking voor een passagegeld-lening van 90 procent, wanneer zij met de Canadian Pacific Airways via de zojuist geopende I'oolroute reizen. De lening wordt door de luchtvaartmaatschappij ver strekt. DE INDONESISCHE regering heeft nu ook een bezoekersvisum aan de Britse advocaat Curtis-Bennett ge weigerd. Zoals men weet had Dja karta eerder geweigerd hem een in- reisvergunning te verlenen. Op verzoek van, het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het ministe rie van Justitie overwogen, welke maatregelen kon,den worden genomen tegen het vertrek van de „Evipan". Dit heeft minister Luns in antwoord op vragen van journalisten meege deeld. Een door de douane ingesteld on derzoek aan boord van het schip, dat van onder tot boven werd doorzocht, heeft echter niets opgeleverd, dat op treden van justitie of douane zou rechtvaardigen. Alle papieren bleken in orde te zijn, behalve het paspoort van een der opvarenden, dat was ver lopen. Dez man is van boord gehaald. De heer Galliard is aan boord van de „Evipan". Van Westerling is niets bekend. De heer Wolthuis bevindt zich in Groningen. Het vertrek van een schip kan al leen worden belet, indien de beno digde scheepspapieren niet in orde zijn, indien het schip civielrechtelijk aan de ketting is gelegd of indien het in beslag is genomen ten behoeve van een strafrechtelijk onderzoek. Als er wapenen aan boord van een schip zouden zijn, behoeven deze alleen door behoorlijke documenten te worden gedekt. De enige strafbepaling, die enigermate in verband zou kunnen worden gebracht met deze kwestie, is artikel 100 van het wetboek van straf recht. Het ophouden van het schip op deze basis was alleen al daarom uit gesloten, omdat noch van een oorlog, noch van een burgeroorlog sprake is. Een oorlog kan immers alleen worden gevoerd tussen staten en de R.M.S. is niet als staat erkend. Op verdere vra gen beaamde Mr Luns, dat deze „ope rette" een gerede aanleiding voor de Indonesische regering zal zijn verwij ten aan de Nederlandse regering te richten. Volgens de Rotterdamse mede-eige naar van het schip is de „Evipan" on derweg naar een Britse haven. mr-: r H l - m. De Westduitse Bondsraad heeft ge weigerd, in het huidige stadium van de herbewapening zijn goedkeuring te hechten aan de „vt ijwiiligerswet" van Adenauer. Men heeft geen bezwaar tegen de Parijse accoorden en dus ook niet tegen de oprichting van een Duits leger, maar wel tegen het „ijltempo", waarin de wet op de aanwerving van i vrijwilligers is voorbereid. Eerst moet de gehele organisatie van J het toekomstige leger in de Grondwet i worden vastgelegd, menen de lande lijke regeringen. Men verwacht niet, dat de houding van de Bondsraad ge volgen zal hebben voor de verdere weg die de wet door het parlements gebouw zal maken. Willemientje uit Genemuiden is in het ouderlijk huis teruggekeerd, nadat enkele bewoners van het plaatsje een gesprek met haar ouders hadden ge had en Willemientje zelf een brief naar huis had geschreven. Papa en mama zijn nog altüd tegen de omgang met de jongeman in kwestie, maar zij zijn toch blijkbaar bereid, hun doch ter iets meer bewegingsvrijheid te ge ven. De gemoederen zijn nu wat bedaard, yan extra-politietoezicht is al enkele dagen geen sprake meer en men neemt aan, dat de leveranciers, die aan de familie weigerden te leveren, hun hou ding nu ook zullen herzien. Het sa menscholingsverbod zal wel worden opgeheven. Voor het gebouw van de Russische ambassade in Stockholm is Donderdag avond een bom tot ontploffing geko men. Een auto, die voor het gebouw geparkeerd stond, werd geheel ver nield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De bom was van eenvoudige makelij. Vandaar dat de uitwerking beperkt bleef. Wel sprongen er in de directe omgeving een aantal ruiten. Namens de Zweedse regering is de Russische :mbassade meegedeeld, dat men incident betreurt. het In de stad Limassol op Cyprus is Donderdagavond een Britse matroos gewond, toen een bom voor een poli tiepost ontplofte. De Engelse politie zag een boot de haven verlaten en omdat haar dit ver dacht voorkwam, zette zij de achter volging in. Toen het scheepje geënterd werd, was er geen man meer aan boord. Wil men de ontwikkeling van het huidige gemotoriseerde verkeer bij houden, dan zal de grootste spoed moe ten worden betracht met de aanleg van wegen, bruggen en tunnels. Dit verklaarde Jhr. Mr J. Smits van Oyen gisteren in de jaarvergadering van de K.N.A.C., die in Scheveningen werd gehouden. Men zal er voor moeten op passen, meende hij, dat er geen achter stand ontstaat, die nauwelijks zal kun nen worden ingehaald. Teveel plannen van grote en erken de urgentie, aldus de K.N.A.C.-voor zitter, ontbreken nog op het program ma van Rijkswaterstaat. Weliswaar heeft men te kampen met een perso neelstekort, maar er moeten wegen worden gevonden voor de aanpak van het wegenvraagstuk, zodanig dat men gelijke tred houdt met de verkeers- ontwikkeling. Te Seoel heeft zich Vrijdag een De K.N.A.C. heeft indertijd plannen j fikse vechtpartij voorgedaan tussen Weersverwachting tot vanavond: J Wisselend bewolkt met flinke f opklaringen. Bijna overal droog i weer. Iets minder koud. Overwe- J ffend matige wind tussen Noord J en West. Vandaag: Zon onder 21.- uur. J Morgen: Zon op 4.22 uur, zon J onder 20.01 uur, maan op 0.05 uur, t oiaan onder 11.30 uur. t Maandag: Zon op 4.22 uur, maan onder 12.45 uur. Voor het eerst in bijna vier eeuwen is Donderdag in de Argentijnse hoofd stad Buenos Aires op Sacramentsdag gewerkt. In verband met de actie tot scheiding van Kerk en Staat is deze feestdag namelijk van de officiële ka lender afgevoerd. Enkele scholen bleven bijna leeg, wat als een gevaar van protest mocht worden gezien. De deelname aan openluchtprocessies in de stad Cordoba en de naaste omgeving was zo groot, dat het verkeer gestremd werd. Over de processie die vandaag in de straten van Buenos Aires zou worden gehou den, maar die nu alleen in de kathe draal mag doorgaan, heeft de regering gezegd, dat niet de gebeurtenis zelf, maar de gewijzigde datum aanleiding was tot het verbod. Oorspronkelijk zou de processie op Sacramentsdag gehou den zijn. De kerkelijke autoriteiten f I hadden ze echter uitgesteld, omdat Sacramentsdag van de staatskalender 1 der feestdagen was geschrapt! Drie jaar met aftrek (de ma ximum straf) heeft de Officier van Justitie bij de Amsterdamse Rechtbank geëist tegen de 40- jarige gedetineerde Amsterdam mer E. van B., die het vorig jaar huwelijksadvertenties in enkele dag- en weekbladen had ge plaatst en twee min of meer ge fortuneerde oudere weduwen voor circa 200.000 had opge licht. Deze moderne Casanova was begin 1954 voorwaardelijk in vrijheid ge steld. Hij had toen een deel van zijn straf ondergaan, die 2 1/2 jaar bedroeg en die hem was opgelegd wegens op lichting van zijn schoonvader. In Oc tober plaatste hij de eerste adverten tie, waarin „een bemiddeld heer" ken nismaking zocht met „eveneens bemid delde dame". Er stroomden brieven binnen. De verdachte was inmiddels van zijn eigen vrouw gescheiden en woonde in een pension. Als eerste getuige werd een weduwe uit Zeist gehoord, wier leeftijd niet op genoemd werd. doch die tijdens het verhoor vertelde, dat ze veel ouder dan de verdachte was. Hij had haar overigens zijn ware leeftijd (40 jaar) niet verteld, doch haar medegedeeld, dat hij 50 was. Hij noemde zich com- missionnair in effecten en zei, dat hij zelf 5 ton bezat. De weduwe bezat circa ƒ20.000 aan effecten, die ze al spoedig in goed vertrouwen aan haar nieuwe vriend gaf om ze beter te be leggen. De verdachte had haar ver teld, dat ze er dan meer voordeel uit zou trekken. ARGWAAN Een tweede weduwe, die eveneens gehoord werd als getuige, was 71 jaai en woonde in Amsterdam. „Ik voeld< mij zo eenzaam, ziek en verlaten", zei ze. „Toen heb ik maar op die adver tentie geschreven". Ze had er met ver dachte over gesproken, dat ze niet in Nederland wilde blijven. Hij bood haar aan haar kapitaal van enkele tonnen „via diplomatieke kanalen" naar Zwitserland te brengen. Ze stelde zo groot vertrouwen in hem, dat ze hem in December en Januari telkens ƒ50.000.-, die ze bij de bank opnam, ter hand stelde. Daarmede mocht hij van haar „handelen". De dames kregen eerst argwaan, toen een van haar eens het bankiers kantoor opbelde, waarbij verdachte volgens zijn zeggen zulke gofede rela ties had. Aan de andere kant van de lijn werd haar toen geantwoord, dat van B. niet te vertrouwen was en dat het kantoor iedere relatie met hem had verbroken. Zij mengden toen de politie in de zaak. Die trof in een door verdachte gehuurde safe nog bijna alle effecten en contanten voor totaal 2 ton aan, die de weduwen hem hadden gegeven. Echter met uitzondering van circa 25.000.-, die hij aan een automobiel firma had betaald als voorschot op een bijzonde" luxueuze wagen van 50.000, die hij had gekocht. De verdedigers achtten het bewijs voor oplichting niet geleverd, al zei- ;en ze er wel van overtuigd te zijn, 'at verdachte niet direct uit altruïsti sche motieven had gehandeld. ingediend voor een meer geconcen treerde afwerking van het primaire wegennet. In het oog moet worden gehouden dat Nederland zich in moei lijke omstandigheden bevindt, name lijk de dichtste bevolking op het kleinste oppervlak en daardoor met het meest gemengde verkeer. Ten aanzien van de bevordering der verkeersveiligheid zei de heer Smits van Oijen onder meer, dat de Neder landse eigenschap van perfectie van onze verkeerswetgeving een onleesbaar geheel heeft gemaakt. Indien men tracht in alles te voorzien, ziet men door de bomen het bos niet meer. De ze bomen werken aanrijdingen in de hand. Het blijft naar het inzicht van de K.N.A.C. een belang van de aller eerste orde, te streven naar duidelijke wetgeving in eenvoudige taal. In een begeleidend schrijven van een rapport van de Amerikaanse Ge zondheidsdienst wordt gezegd, dat „zo wel de tegenslagen als de successen met het Salk-vaccin zijn overdreven" en dat per slot van rekening „de V.S. en de mensheid zullen profiteren van de krachtsinspanningen om zo spoe dig mogelijk een immuniserende stof tegen kinderverlamming ter beschik king van het publiek te stellen." Een gedeelte van het rapport is ge wijd aan de beginselen, waarop de productie van de entstof berust. De opstellers zijn van oordeel, dat de entdekking van de entstof de hoop rechtvaardigt, dat andere ziekten kun nen bestreden, die door dezelfde soort virus worden veroorzaakt. vijfhonderd mannelijke en vrouwelijke Boeddhistische kloosterlingen. Oor zaak van de strijd was, dat de onge huwde kloosterlingen de eis stelden, het toezicht te krijgen op de 1.250 Boeddhistische tempels in Korea, met uitsluiting van hun gehuwde ambtsge noten. 23 kloosterlingen werden gewond. De toestand van vijf hunner is ernstig. De politie van Seoel heeft vijftig ge huwde monniken gearresteerd. Voor de oorlog waren de Boeddhis tische monniken in Korea ongehuwd. Met dit voorschrift is in de Japanse bezetting de hand gelicht, hetgeen heeft geleid tot de huidige moeilijk heden. De Zuid-Afrikaanse Volksraad heeft het wetsontwerp van de regering tot uitbreiding van de Senaat met 79 te gen 46 stemmen goedgekeurd. Het le dental van de Saat zal nu bijna wor den verdubbeld, waardoor de regering op een meerderheid kan rekenen voor haar plan, om de kleurlingen van de kiezerslijsten af te voeren. In het laatste stadium van het debat moest een vooraanstaand lid van de Verenigde Partij, oud-minister majoor van der Bijl, de kamer verlaten, na dat hij leden van de regering van Godslasterlijke taal" had beschul digd. Hij viel de regering aan met de woorden: „Degenen die zeggen, dat de bevoegdheid tot het doen van deze smerige daad voortvloeit uit goddelijk recht of goddelijke inspiratie, zijn niets minder dan huichelachtige be driegers of belasteraars van de schep per." -\ Een groep Enschedeërs, die Donderdag in Arnhem was en geducht mopperde vanwege het beestenweer heeft aan het uitstapje toch nog prettige her inneringen (en meer dan dat bewaard. De VVV in de Gel derse hoofdstad heeft namelijk sinds enkele jaren een regen verzekering. Wie deze verze kering afsluit, heeft kans op een uitkering, wanneer er op de dag in kwestie tenminste een bepaalde hoeveelheid regen valt. Er viel Donderdag meer dan de „bepaalde" hoeveelheid en het gezelschap mocht daar om 500 gulden in ontvangst nemen. Het is al plannen aan het maken voor een volgend uitstapje. Misschien niet naar Arnhem

de Stem | 1955 | | pagina 1