Bonn verwerpt elke gedachte neutraliteit aan een mo gelijk. Met A.V.A.-stunt 2 millioen nationaal Rheumafonds voor Hf ïteren 143 iuur Egypte krijgt in 1956 weer „normaal aanzien Gift van H. Vader voor het herstel van de basiliek in Oudenbosch i....... a,»»!#' W r Vciligheidsgordel zou hoogst onveilig zijn RUILTJE OP DE KAASMARKT Otto Strasser roert zich De Kerk onterfd in Argentinië H. Vader gaf zijn Apostolische zegen ROMMELDAM IN WORDING... Koningin ontvangt drDrees en mr Van Schaik Een vrolijke aanval op somber leed West-Europa's oudste kers :iteit assurantie- andist VOOR Spoorwegstaking in Engeland Overleg inzake tolkwestie bleef zonder resultaten Kinderen bleven eenvoudig weg RONDOM DE KABINETSCRISIS .Gehangenen" lijsttrekkers als Partijen echter niet gewenst Paus ontvangt het Stichtingsbestuur Aanhoudend koud Verrassingen onder couvert nopen ons i Juni a.s. lame-actie. ;hter deze r worden ver- erjas, mantel- ineel Zwitsers ■t of een merk I of niet kopen vele duizenden hebben, maar 1, niemand zal dien een extra bieden wij U n Herenkleding - 67.- 57— 85.- 65— in f 55.— f 45— e Damesafdeling van de aller- 45.— t/m 95— 85.— S 75.— 45.— 35— 6 uur geopend. Amsterdam onze cliënten en 15 JUNI a.s. A", Breda aties der betreffende van de 3e Hyp. r en No. 95 A, to- 95 C t.e.m. G en ks elk groot f 100. j de rinastraat, Breda 'WARENF ABRIEK Kerkdijk 14 844-00 ie in Noord-Brabant, tatief acquisiteur, R.K. 'meen ontwikkeld en lan goede kracht toe eek werkzaam te zijn. 'ositie door jaar-porte- gegevens, strikt ver- o bur. van dit blad. fswoning teschik- elkbedrijf van plm Verdere inlich- van 't Westeinde, Zld. Tel. kll06-219 AN der steen 'en de sM met ontlo- wn over bekboord'Pilt m stuurboordJ 95e JAARGANG No. 21847 Uitgave N. V. Uitgever» Mij. Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11. Tel.: Directie, Redactie en Administratie: 335L Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C.J v. Hootegem, Mi Dr A. J. J. M. Mes, Mr H. M. L. de Kechtei, U J. v. t Westende, f V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling i b.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij olet-post- bestelL) t 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek no. 378841. Voor God, Kowtnffin en Yaderlan-d SATERDAG 21 MEI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.33 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Wests,ngel 98. Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vónderen: HULST. Dubbele Poort 7, Teie oon 102 - (Bjjbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Na de verkiezingen De vakbond van de machinisten en stokers van de Britse spoorwegen heeft aangekondigd, dat 28 Mei, twee dagen na de verkiezingen, een staking zal komen. De vervoerscommissie, die de genationaliseerde spoorwegen beheert, is op de hoogte gesteld. Het vakverbond heeft 70.000 leden. Als de staking gehouden wordt zullen de Britse spoorwegen in een week tijds vrijwel tot stilstand gekomen zijn. De staking heeft ten doel loon eisen kracht bij te zetten. De machi nisten en stokers wensen het verschil in het salaris gehandhaafd te zien, echter door verhoging. [)E TOTSTANDKOMING van een Oostenrijks staatsverdrag en de komende onderhandelingen tussen Rusland en Zuid-Slavië gaven grond aan de verwachting, dat de Sovjet-unie streeft naar het vormen van e engordel van neutrale staten in Europa. Men gelooft, dat Boelganin een plan met deze strekking bij zijn be sprekingen met zijn Westelijke collega's ter tafel zal brengen. Edoch, hij zal zich verzekerd weten van de omstandigheid, dat West-Duitsland gene de geringste behoefte voelt aan „neutra liteit'. De Bondsregering blijft overtuigd, dat een veiligheids systeem in Europa zonder Amerikaanse deelneming, zijn naam niet zou verdienen. De CDU en de socialisten, spoedig gevolgd door de liberale partij in West-Duitsland, hebben neutralisatie trouwens plechtig afgezworen. De Duitse ambassadeurs in Was hington, Londen en Parijs hebben opdracht om het standpunt van Bonn te verdedigen. Om de communisten de wind uit de zeilen te nemen, heeft de Bonds regering er meteen maar bij gezegd, dat West-Duitsland er ook niets voor voelt ,.een derde macht" te worden. De Europese staatslieden zijn toch al niet in een hoera-stemming over de Russische bereidheid tot deelne ming aan een viermogendhedencon- ferentie. Pinay noemde zo'n conferen tie het begin van een langdurige in spanning. De Sovjetvoorstellen zijn doorweven met politieke voorstellen. Men zal eerst deze kluwen moeten ontwarren. De nieuwe fase in de politiek der Sovjets staat schijnbaar onder een slecht voorteken.. In Berlijn hebben de Russische hoge commissaris in Oost-Duitsland en de Westelijke am bassadeurs geen overeenstemming kunnen bereiken over de kwestie van de verhoogde toltarieven in Duits land. In West-Duitsland is Otto Strasser. de vroegere leider van het ..Zwart Front" weer actief. Hij wil een volksbeweging voor de Duitse here niging in 't leven roepen. Hij zal geen voormalige Nazi's in deze beweging opnemen, Oost-Duitsland verklaarde nogal huichelachtig, dat het graag zou deel nemen aan de veiligheidsorganisatie der communistische landen, tot welks oprichting onlangs in Warschau werd besloten. Oost-Duitsland kón echter niet meedoen, voorlopig althans niet, omdat het geen strijdkrachten bezit. Het heeft alleen een Volkspolitie. De ze beschikt wel over tanks, vliegtui gen en kanonnen, maar het is nu een maal geen leger Naar aanleiding van een liberale interpellatie in de Bondsdag, heeft de Duitse regering verklaard, dat de te ruggave van de gebieden, die ten be hoeve van grenscorrecties aan Ne derland. België en Luxemburg zijn overgedragen, pas bij de regeling van alle territoriale kwesties in een Duits vredesverdrag aan de orde zal ko men. EEN 24-JARIGE metaalarbeider in Den Haag viel in een goot met vloei baar lood. De ongelukkige bekwam zware brandwonden. Zijn toestand is ernstig. EEN HAGENAAR die in 'n café moei lijkheden had gekregen, smeet uit wraak een fiets, die voor het café stond, door de ruiten naar binnen. De politie nam de wildebras onder haar hoede. ONS LAND heeft met Noorwegen een cultureel verdrag gesloten. Namens onze regering tekenden de ministers Beyen en Luns het verdrag. IN PERZIë zijn twee medewerkers van ex-premier Mossadegh gevangen gezet. Het tweetal werkte samen met de communistische Toedeh-partij. De Britse weekdie dit jaar zeven verschillende Nederlandse steden omvat werd Vrijdagmorgen op het stadhuis te Alkmaar officieel door de Engelse gezant in Nederland, Sir Paul Mason, geopend. Onder de vele bezoekers uit Groot-Brittannië bevond zich de Lord Mayor uit Bir mingham met zijn gevolg. Natuur lijk stoiid een bezoek aan Neerlands bekende kaasmarkt op het pro gramma, waar Birminghams bur gemeester geen weerstand kon bie den aan de verleiding samen met een der beroemde kaasdragers voor onze fotograaf te poseren en waar hij zelfs zijn steek voor een kaas- dragershoed ruilde. Dat de stem ming voor de Britse week er direct in zat, bewijst bovenstaande foto. IN DE TEXELSE duinen is een oud zeemansgraf gevonden. Het bevatte vier lichtblauwe kisten, waarvan er één met ijzer was beslagen. Het graf is naar schat ting meer dan honderd jaar oud. ,/Tabian" opgesleept Het Nederlandse m.s. „Tabian", dat in de Perzische Golf een aanva ring had met een Italiaans tankschip is naar de haven van Bahrein ge sleept om te dokken. Het schip heeft ernstige schade aan de boeg opgelopen. In luik 1 woedde bovendien een brand, die men na een urenlange strijd heeft kunnen be dwingen. De Argentijnse „Tweede Kamer" heeft een wetsontwerp goedgekeurd, dat gericht is op scheiding van kerk en staat in Argentinië. Er worden maatregelen getroffen om de Grondwet zodanig te wijzigen, dat de Kerk elke invloed op het open bare leven verliest.De katholieken probeerden een betoging te houden tegen de dictatoriale maatregelen, doch zij werden door de politie ver dreven. Het Salk-vacein De H. Vader heeft Donderdagavond voor Radio-Vaticaan ter gelegenheid van het begin van het Eucharistisch Jaar z'n plechtige apostolische zegen uitgesproken voor alle gelovigen. De plechtigheid waarmee het Eucharistisch Jaar werd begonnen, werd gehouden te Lecce waar van 29 April tot 6 Mei van het volgende jaar het Eucharistisch Congres 1956 zal worden gehouden. „Atooni"-maatregeleii in Verenigde Stalen De V. S. treffen nu al voorberei dingen voor het geval er een atoom oorlog zal uitbreken. De Senaat keur de een Grondwetswijziging goed, die voorziet in een tijdelijke benoeming van parlementsleden, als de helft van het aantal afgevaardigden zou uitval len als gevolg van een atoomaanval of een andere ramp. Van de New-Yorkse kinderen, i Donderdag moeeten komen om worden ingeënt met het Salk-vaccin, bleef 35 pet. wee. De ouders van deze kinderen hadden het vertrouwen in de entstof verloren. Bekend werd, dat 23 niet-gevacci- neerde personen, die in nauw contact waren geweest met gevaccineerde kin deren, kinderverlamming hebben ge kregen. Van de ingeënte kinderen werd er geen enkele door de ziekte aangetast. Het enige zakelijke nieuws over de Kabinetscrisis bestaat hierin, dat H. M. de Koningin gisteren na het raadplegen van de voorzitters der kleinere frac ties ook nog achtereenvolgens in audiëntie heeft ontvangen Mr. J. R. H. van Schaik, minis ter van staat, en Dr. W. Drees. Mr. van Schaik heeft ook bij vo rige Kabinetsformaties enige malen een bemiddelende rol gespeeld. Of hij ditmaal weer gepolst is voor deze taak, is uitteraard onbekend. In Haagse politieke kringen is men intussen aan het filosoferen over de volgende mogelijkheden: 1. De Koningin zou het ontslag van het zittende Kabinet niet aanvaarden. Zo iets is ook geschied na de Vloot wetcrisis. 2. De Koningin geeft een opdracht aan Dr. Drees, die dan met een op bepaalde punten gereconstrueerd Ka binet het bewind zou voortzetten. Daarvoor bestaat ook een precedent, namelijk uit 1921, toen er een crisis was uitgebroken over de Dienstplicht wet. Zo'n reconstructie zou dan zeker 55 De Egyptische premier Nasser, heeft bekend gemaakt, dat de over gangsperiode. die na de revolutie waarbij Koning Faroek werd verdre ven, is ingesteld, in Januari van vol gend jaar zal worden afgesloten. In Januari zal Egypte een natio naal parlementair leven" krijgen, waaraan alle geledingen van het volk zullen deenemen, aldus zei overste Nasser. Er zullen echter géén poli tieke partijen komen. De premier zei niet of het parlement zal worden ge kozen of benoemd. ..Het doel van de revolutie is de schepping van een gezonde socialisti sche samenleving", aldus overste Nasser. Egypte, waar nog altijd de staat van beleg van kracht is, is een re publiek zonder president of parle ment. Het kabinet, dat zowel de wet gevende als de uitvoerende macht heeft regeert met decreten ,,in naam van het volk". Sedert generaal-majoor Naguib, de held van de militaire staatsgreep van Juli 1952. als president werd afgezet, treedt overste Nasser op als staats hoofd. Mr J. R. H. van Schaik ook dt portefeuille van Wederopbouw en Volkshuisvesting betreffen. 3. De Koningin geeft opdracht tot het vormen van een zakenkabinet. 4. De Koningin geeft opdracht tot het vormen van een Kabinet, dat slechts zijn contraseign zou geven aan een besluit tot Kamerontbinding. In zo'n geval moeten er binnen veertig dagen nieuwe verkiezingen plaats vinden. In politieke kringen verluidt, dat men van K.V.P.-zijde vooral voor het laatste geporteerd zou zijn. De socia listen zijn er echter huiverig voor, want het wordt wel vreemd de grote voormannen als lijsttrekkers aan te wijzen, terwijl de verkiezing nodig werd, omdat men hun. ministeriële leven had afgesneden. De liberalen voelen ook niet veel voor Kameront binding. Hun toonaangevende orgaan, de Nieuwe Rotterdamse Courant, waar schuwde er gisteravond tegen in een groot artikel. Het ziet de uitkomst in een herschikking van de belasting- en huurvoorstellen, waarbij een algemene huurverhoging zou worden voorge steld en de compensatiemogelijkheid 'i In Eindhoven wordt hard gewerkt aan de totstandkoming van de huis jes en het slot Bommelstein, welke in Maarten Toonders Rommeldam in Oisterwijk (N.-Brabant) komt te staan. Kinderen kunnen hier in Juli kennis maken met de helden uit de bekende stripverhalen. Onze foto toont de werkplaats, waar het stripdorp in zijn geheel gebowd wordt. zou worden gezocht in het opvoeren van het bedrag der belastingverlaging met 50 a 60 millioen. Het zittende Ka binet zou op die grondslag zijn leven nog een jaar kunnen rekken als zakenkabinet. Intussen wordt met spanning afge wacht. welke stap de Koningin zal doen na het afsluiten van de eerste ronde der consultaties. Vandaag ver wacht men reeds uitsluitsel. Vanavond om half zeven zal prof. C. Romme voor de KRO-microfoon (Hilversum I) commentaar geven op de kabinetscrisis. STAGNATIE. Een naar gevolg van de crisis is nog, dat nu ook de verlaging van de Omzetbelasting stagneert. Terwijl de aankondiging daarvan voor textiel en radio-artikelen een zekere rem op de kooplust zette, kan deze rem waar schijnlijk nu niet op 1 Juli losgedraaid worden, omdat het lot der belasting voorstellen nu onzeker is. Dit schept een zeker motief, om naar een spoe dige oplossing van de crisis te streven. Uit Rome wordt gemeld, dat de H. Vader een aanzienlijk be drag heeft geschonken ten bate van het herstel van de basiliek te Oudenbosch. Zoals bekend, is het bestuur van de stichting, welke gevormd is om de basi liek, die een getrouwe, doch verkleinde copie is van de Sint Pieter in Rome, te behouden, momenteel in Rome. Het bestuur, voor deze gelègenheid gesecondeerd door één onzer redac- OP DE NOORDZEE is de Poolse treiler ,,Czubatka" p een mijn gelo pen en gezonken. Alle 14 opvarenden zijn daarbij om het leven gekomen. IN KENYA zyn de Britse troepen tot net offensief overgegaan tegen de Mau-Mau. De onderhandelingen over een overgave zijn mislukt. OWEN LATTIMORE, de vermaarde Amerikaanse geleerde, die in 1952 van rode sympathieën was beschul digd, heeft nu een pas gekregen. Hij gaat een reis door Europa maken. DE AMERIKAANSE soldaat William Marchuk, die in Berlijn de Sovjets geheime inlichtingen zou hebben ver schaft, is veroordeeld tot 12 jaar dwangarbeid. WARD HERMANS, gewezen volks vertegenwoordiger van het Vlaams nationaal verbond in het arrondisse ment Mechelen, die wegens collabo ratie met de bezetter tot de dood straf was veroordeeld, is vrygelaten. DE SOVJET-UNIE zal deelnemen aan de internationale conferentie over atoomenergie, die in Augustus te Ge- nève wordt gehouden. Weersverwachting;, geldig tot vanavond: Wisselende bewolking met en- kele regen- of hagelbuien. Over- wegend matige Westelijke wind. J Aanhoudend koud weer. Vandaag: Zon onder 20.37 uur. I t Maan onder 20.39 uur. Morgen: J Zon op 4.40 uur. Onder 20.38 uur. J Maan op 4.45 uur. Onder 21.54 J uur. Maandag: Zon op 4.38 uur. t Maan op 5.45 uur. Het kaartje toont, wat er in Neder land op het gebied van de rheuma- bestrijding is verricht De verdere uitbouw van de organisatie moet door de komende grote actie finan cieel mogelijk worden. RHEUM ATI EK BE STRIJDING NjDERLAND- 148- Coivor B«««rwijk Kampt* yf Jj AmtIv«JT /j f,/ ^SuttMtrjT A A NoerdwiJkO W LA/* AA«l«m««r Zutphc* CntcMdt. L«i4«n ^AutracM JT A Ul DoattncKf fftV yjl Liirium W Winuriwtjk '"••gS: A HHCUMAKLIHItK CONSULTAT! f 9JAC AU O NCO ven TOT fiueuMAT/e* oïstauo/hg ::T!' het op last van de Minister van Jus titie moest worden geopenbaard. En deze instanties waren er heilig van overtuigd, dat de vondst, die dit keer is gedaan voor de A.V.A.-actie, de ge heimen van alle voorgaande financiële radio-acties overtreft. Wel weten we, dat de organisatie ervan weer „op z'n Burgers" is: d.w.z. perfect en met de grootst denkbare winstmarge: de stunt om het percen tage van de kosten zo laag mogelijk te houden is tot in de finesses voor bereid. En die stunt begint bij de organisator zelf, die er geen cent wij zer van mag en ook niet wil worden. n .?ob.^y dus van 'n reder, die in z'n vrije tijd er plezier in heeft, het hele Nederlandse volk onder hoogspanning te zetten en er 5000 van gelukkig te maken? De achtergrond van deze vrolijke stunt is heel wat ernstiger. De inspan ning voor deze verrassingsactie, waar voor frisse reclameplaten in alle hoe ken en gaten van het land suggesief belangstelling vragen, met de myste rieuze envelopjes als het ware op een presenteerblaadje te grijp, is het vro lijke gezicht, waarmee van ons volk een eensgezinde en grootse krachts inspanning wordt gevraagd om een leed uit te bannen, dat in werkelijk heid aan ons volksleven knaagt: de rheuma. Een veel gelukkiger leven zou mo gelijk 2yjn voor honderdduizenden, als het volkskwaad van de rheuma zou kunnen worden uitgebannen. Daar voor wil het Nationale Rheumafonds de grondslag leggen, daarvoor wil deze actie twee millioen op tafel brengen naast de f 900.000.die de Regering op de begroting 1955 voor de rheuma- bestrijding heeft uitgetrokken. Als het meest urgente object ziet een professor in de chemie, aan wie het Nationale Rheumafonds 'de nood- Vandaag zal heel Nederland tot in zijn meest afgelegen uit hoeken weten, dat er een nieu we verrassingsactie is begonnen, die voor bijna een kwart mil lioen gulden aan prijzen te grab bel gooit. Een actie, waarmee de super-goochelaar Bergers, on middellijk na de S.U.S.-actie, weer eens heel Nederland in zijn goochelkunstje betrekt 0111 voor een nationaal doel millioe- nen uit een of ander geheimzin nig preparaatje te toveren, dit maal uit ruim 5400 couvertjes van oranje, rode, witte en blau we kleur, die van een uitge kookt foefje zijn voorzien en waarvan elke landgenoot er een of meer zal willen bemachtigen onder de millioenen couvertjes van precies dezelfde uiterlijke hoedanigheid, die echter even veel waarde hebben als het pa pier waaruit ze zijn gemaakt. Wat het gehejm van deze actie is? We weten het niet en zelfs de notaris, die dat op 9 Augustus a.s. voor de radio bekend moet maken, weet het niet. Maar Justitie weet het en ook zakelijke opvoering van het aantal bedden voor een betere behandelings mogelijkheid van rheumapatiënten in de daarvoor bestemde klinieken. Op de tweede plaats moet de achterstand in het wetenschappelijk onderzoek worden ingehaald en ten derde moet door propaganda en voorlichting het Nederlandse Volk in al zijn geledin gen ervan worden doordrongen, dat rheumatiek een zeer ernstige volks ziekte is, waarvan de gevolgen voor mens en maatschappij intensief moe ten worden bestreden. Een diep-ernstig leed achter deze frisse en vrolijke actie, die onder het motto A(llen) V(oor) A(llen) van daag start, om de eenvoudige reden, dat een dergelijke actie de enige uit weg is gebleken uit de impasse om de rheumabestrijding behoorlijk te doen op gang komen. HET BESTUUR van het Verbond van Vrije Vakverenigingen heeft een pro testmotie tegen de uitwijzing van de heer Ad Vermeulen uit Venezuela goedgekeurd. teuren, wiens reisbelevenissen men ook vandaag weer op pag. 5 aantreft, heeft een onderhoud gehad met Mgr. Del'acqua. substituut van het Pause lijk staatssecretariaat. Tijdens dit on derhoud overhandigde de voorzitter, de heer Funk, burgemeester van Oudenbosch, het album over de „kleine Sint Pieter", dat beter dan woorden uitdrukt wat de basiliek voor het Brabantse Rome betekent en hoe zij geteisterd is door de jaren. Vandaag zal de H. Vader het be stuur in audiëntie ontvangen. Deze mededeling kwam als een grote ver rassing, want zoals men weet is de Paus nog immpr niet geheel hersteld. Dit wijst er wel op, dat de Paus zeer geinteresseerd is in de missie van dit Oudenbossche tiental. Dit was in Rome reeds geïntrodu ceerd door brieven van Mgr Giobbe aan de H. Vader over de basiliek en de plannen van de stichting. Over de grote ogenblikken die het bestuur in Rome beleeft zal onze redacteur u spoedig uitvoeriger vertellen. Een dikke luchtbrief is al onderweg. OVERSTROMINGEN IN COLORADO In Zuid-Oost-Colorado hebben voor jaarsoverstromingen bijzonder veel schade aangericht. Er zijn vijf doden Tenminste 2000 personen zijn geiso- leerd en meer dan 12.000 personen worden uit de plaatsen Trinidad en Starkville geëvacueerd. TOGLIATTI ZIEK De Italiaanse communistische lei der, Togliatti, is er ernstig aan toe. Zoals bekend liep hij tijdens een toe spraak op 1 Mei een zonnesteek op. Het zal zeker maanden duren eer Togliatti zijn werkzaamheden kan hervatten. Bovendien is zijn rechter arm verlamd. Toen Emeranske Baert in 194S honderd jaar werd, liet een der vroede gemeentevaderen van Waregem zich ontvallen dat elk jaar boven de 100 wel een fles champagne waard was. Het ge meentebestuur van Waregem zal op 25 Mei a.s. zijn zevende fles champagne op tafel kunnen zetten, want dan wordt Eme ranske Baert 107 jaar. Daarmee is dit kranige vrouwke uit Waregem bij Gent, niet al leen de oudste vrouw van Bel gië, maar ook van West-Europa. 's Morgens eet Emeranske twee boterhammen met melk, 's mid dags een gewoon middagmaal en 's avonds twee boterhammen met karnemelk. Om half negen 's avonds kruipt ze tussen de wol. En dikwijls drinkt ze voor het slapen gaan nog een glaasje jenever of een glas champagne. Als ge haar het recept vraagt waardoor ze zo oud kon wor den, antwoordt het vrouwke prompt: ha, ge moet zien dat ge u nooit kwaad maakt. Intus sen interesseert ze zich voor de verrichtingen van de plaat selijke voetbalploeg, en als ze Briek Schotte ziet, laat ze nooit na hem voorzichtigheid dan te raden. De dokters zeggen dat, als ze zo voort gaat, Emeranske gemakkelijk 110 jaar kan wor den. ,,'k Peins dat ik het ga laten steken," zegt het vrouwke echter. Maar dat zegt zij nu reeds sinds.... mensenheugenis.

de Stem | 1955 | | pagina 1