De Biesbosch weer zwaar gedupeerd Overwinnaars verlaten het veld Koningin Juliana stelde de „E 55 werking in Westerstorm ging vernielend over Nederland Wal hersteld werd ging wederom verloren nu Wie leidt Moskou Belgische Kamer verwierp motie van de CYP Washington of NIEUW KABINET OF KAMERONTBINDING Nieuwe spanning in Gaza-gebied Beste tijd voor de kolenboer „Benelux" gaat doorduwen Brand aan boord van m.s.„Tabian DAGBLAD VOOR ZEELAND Kamervoorzitters en fractieleiders bij Koningin Vlaggetjesdag toch in gevaar Praehistorie en atoomeeuw Guur weer DE VOORZITTER VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL BATA „Eerbied voor wat historisch groeide Uiteenlopend persoordeel over oorsaak en gevolgen der crisis En wéér spookte het 95e JAARGANG No. 21846 Uitgave N. V. Uitgevers Mi). Neerlandia. Verscüijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, KasteelpleiD 11. lel.: Directie, Redactie en Administratie: 335L Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C.J.v. Hootegem, Ml Dr A. J. J. iVL Mes, Mr H. M. L. de Kecntei, L J. v. t Westende. F V. M. Vercauteren. Abonnementspriis t>ij vooruitbetaling t 5.85 pei kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bi) niet-post- bestelL) t 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 et. Postrek ao. 378841. Voor God, Koningin en Va3e3and VRIJDAG 20 MEI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.33 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: UOES, Westsingel 98. Telefoon 2236 - Bureau vooi Zeeuwseh Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tele oon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. a I Woensdag heeft H.M. de Ko ningin ten paleize Soestdijk achtereenvolgens de voorzitters van beide Kamers, de vice-pre sident van de Raad van State, Jhr. mr. F. Beelaerts van Blok land en de voorzitters van de R.K. en socialistische fracties in de Tweede Kamer, de heren Romme en Burger, ontvangen. Woensdagavond moest de ko ningin van haar voornemen, om het concert van het Philadelphia Symphony Orchestra bij te wo nen, afzien. Het Kabinet der Koningin deelt mede: De Koningin nodigde voor vandaag voor een conferentie ten paleize Lange Voorhout de heren dr J. Schouten, II. W. Tilanus, Prof. mr P. J. Oud, H. Gortzak, Ch. J. 1. M. Welter en ds P. Zandt. Egypte wordt ervan verdacht, een weg in het gebied van Gaza te heb ben ondermijnd. Een auto met Isra ëlische militairen verongelukte op deze weg en er vielen twee doden en drie gewonden. Bij wijze van wraakoefening heb ben Israëlische troepen de dag daar op een Egyptische voorpost bestormd en vernield. De bezetting van de post sloeg op de vlucht. De aanvallers zouden nogal gehavend zijn. ^/EER betaalt de Brabantse Biesbosch een hoge tol aan het water. Bij de Westerstorm, die de afgelopen dagen heeft ge woed, zijn verschillende „laag-bekade" polders onder water ge lopen. Een oppervlakte van ongeveer 400 hectare kwam weer blank te staan. De gewassen die te velde stonden, graan en bieten, gingen verloren. Volgens de getijtafel zou het water stijgen tot 1.26 meter, maar de Westerstorm stuwde het tto zeker een meter hoger op. Niet alleen de laag-bekade polders werden de dupe, maar ook drong het water binnen in enkele polders, waarvan de dijken hersteld worden en die in de meeste gevallen nog te wei nig hoogte hadden. Het werk, dat sinds December 1954 aan deze dijken werd verricht, bleek vergeefs te zijn geweest. Volgens voorlopige ramingen is er weer aanzienlijke schade aangericht. Langs de rivier de Donge onder Oosterhout en 's-Gravemoer, was men volop bezig met werkzaamhe den voor het aanleggen en versterken van dijken. In de dijk aan de kant van de Dongedijksepolder werd een gat van 30 meter geslagen. De twee draglines, die hier aan het werk wa ren kon men tijdig in veiligheid bren gen. De Makkumerwaard (Fr.) die on geveer 135 hectare groot is, kwam bij de Westerstorm eveneens geheel onder water te staan. Evenals de Biesbosch, had deze polder de functie van waterbergings-reservoir, in dit geval voor het IJsselmeer. Tussen Zwartsluis en Meppel werd 500 hecta re oeverland overstroomd. Er is in geen van bovengenoemde gevallen gewag gemaakt van persoonlijke on gevallen. De grote expositie ..Etappe 1945- 1955" te 's-Hertogenbosch is zwaar getroffen. De storm vernielde de tent warin de magnifieke bloemenshow en het ..Water-orgel" waren onderge bracht. De schade zal ook hier groot zijn. want de tent bood onderdak aan een verzameling bloemen en planten, die tienduizenden guldens waard is. Men tracht tot een gewijzigde opstel ling van de tentoonstelling te komen, zodat de ..Etappe" niet behoeft te sluiten. Jammer is vooral, dat de grote maquette ,,Den Bosch in 1975" veel waterschade heeft gekregen. In Amsterdam werden de leerlin gen van enkele scholen naar huis ge stuurd, omdat het te koud was om te lerenIjsvrij in Mei. De kolen boeren maakten betere zaken dan de ijsco-mannen, die het van deze tijd moeten hebben. In Engeland lag een pak sneeuw van decimters dikte De stormkroniek vermeldt verder nog: HENGELO: De tent. waarin een grote Amerikaanse ijsshow werd ge houden, door de storm vernield. DELFT: Een 26 meter hoge hijs kraan omgewaaid. Het gevaarte viel op een in aanbouw zijnd gebouw, dat geen schade kreeg. ZANDVOORT: Hier, als overal el ders langs de kust, werden zomer huisjes weggeslagen. SCHEPEN IN NOOD. Bij Petten, op de Hondsbosse zee wering, strandde het Belgische s.s. „Limbourg". Het schip liep een flinke lek op. De „Lindekerk" was door de hoge zeer een tijdlang onbestuurbaar. Het bevond zich voor I.Tmuiden. Na een tijd voor anker te hebben gele gen, zag men toch nog kans het schip op eigen kracht binnengaats te krij gen. Op de Goodwin-zandbanken voor de Engelse kust, liep de Nederlandse kustvaarder ,,Urmajo" vast. De be manning is met veel moeite door de reddingboot van Ramsgate gered. De 23-jarige opvarende Cor Schipper uit Eindhoven, speelde een heldhaftige rol bij de redding. Hij schoot uit de hand acht vuurpijlen af. waardoor hij zware brandwonden ooiiep. Doch het schip werd opgemerkt! Het schip is later vlot gesleept. Een turks vrachtschip, de ,,Zor", is voor de Engelse Oostkust gezonken. Er vielen geen slachtoffers. Bij Bra- kel, in de Waal," zonk een Rijnschip. Ook Ijier deden zich geen persoon lijke ongevallen voor. „Vlaggetjesdag" is dus toch in ge- vaar. Vijfhonderd leden van de bond I 1 van zeevarenden hebben besloten niet mee te doen. Dit is de consequentie van hun actie voor hogere graai- en garantielonen. De staking in de vissershavens, die nu al enige tijd duurt, is voortgezet. Er zijn ook pikbroeken, die de sta king steunen, doch vlaggetjesdag met in gevaar willen brengen. De ijskoude Noordwester deed schuimkoppen dansen op de "Maas, maar de trams in Rotterdam waren bevlagd en de mensen hadden zich opgemaakt voor een feest, dat be halve een nationaal festijn toch ook een typisch evenement voor de Maas- j1 - d *1 K.n»i'rffin ia VIETNAM wil de drie Westelijke mogendheden uitnodigen voor een conferentie over de politiek ten aan zien van Vietnam. Engeland is voor stander van een dergelijke conferen tie. GROTE CONTINGENTEN Franse troepen en politie zijn naar Algerije onderweg, om het verzet aldaar, dat weer oplaaide, te breken. SAOEDIE-ARABIë zal de economi sche conferentie, die eind Mei in Beiroet wordt gehouden, boycotten, als maatregel tegen de Arabische" politiek van Libanon. DE 5e DIVISIE krijgt een mouw embleem, dat er zo uitziet: blauwe, regelmatige vijfhoek met witte rand. In de vijfhoek ziet men een oranje kastanjeblad. LEIDERS van de Mau-Mau zijn met de regering in verbinding getreden om een regeling te treffen voor een overgave op grote schaal. McCarthy wil, dat- de V. S. een legermacht naar China sturen om de gevangen vliegers terug te ha- Jen, als het overleg mocht mis lukken. McCarthy geeft zich als eerste vrijwilliger op voor deze missie. alle 16 leiders van de Katholie- ke Actie in Argentinië, die op 7 Mei waren gearresteerd, zijn vrijgelaten zonder in staat van beschuldiging te zijn gesteld. Nog 40 katholieken zit ten gevangen. DE politie in Den Bosch heeft een ^yniegenaar aangehouden, die be kend heeft kerkdiefstallen in Nijme gen en Den Bosch te hebben ge pleegd. DE AMERIKAANSE marine lieeft plannen voor de bouw van een vlieg- j p' dat za* worden voortge stuwd door op atoomkracht werkende nachmes. De U.S. Navy zal 8 atoom duikboten krijgen. VIER grote omeroepverenigingen leoDen een prijsvraag uitgeschreven oor composities op het gebied van ue amusementsmuziek. Een beeld van de opening van de ,,E-55" te Rotterdam: het Koninklijk Paar en het gezelschap autoriteiten gezien tijdens de rondgang, direct na de opening. De voorstellen van Benelux voor een nieuwe stoot ir de richting van Europese integratie, in verband met de komende conferentie der E.K.S.G. ministers hebben betrekking op de volgende drie hoofdpunten: 1. Het in een gemeenschap bren gen van het vervoerswezen en van de energie, alsmede toepassing van de atoomenergie. 2. Algemene economische inte gratie door het scheppen van een ge meenschappelijke markt door middel van de geleidelijke opheffing der quantitatieve beperkingen en der douanerechten. 3. Het op elkander afstemmen van de sociale politiek. Het scheppen van een vergrote ge meenschappelijke markt zou gepaard moeten gaan met de oprichting van gemeenschappelijke instellingen. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Wisselende bewolking met en- «K™-. of hagelbuien. Mati- 5 fv vrlJ krachtige wind tussen l lIw! e" Noor<Dvest. Aanhoudend koud weer. *andaa&: Zon onder 20.35 uur. Maan onder 19.15 uur. Morgen: j Zon op 4.41 uur. Maan op 3.59 IMRE NAGY GEHEEL OP EEN ZIJSPOOR De oud-premier van Hongarije,e Imre Nagy, heeft ontslag genomen uit alle posten, die hij bekleedde in het Hongaarse Nationale Volks front". Ook de secretearis-generaal van de partij en de hoofdredacteur van het partij-orgaan zijn afgetre den. kwam Woensdag de manifestatie van Nederlands energie, de „E 55", offici eel openen en langs de straten, die de open calèche zou gaan. stonjd rijen dik het publiek. Schoolkinderen wuif den met vlaggetjes en lachten opge togen, terwijl de volwassenen huive rend wegdoken in de dubieuze be schutting van wapperende jaskragen. ..Met dankbaarheid om wat is be reikt en met de blik vol vertrouwen op de toekomst geueht, stel ik deze manifestatie in Werking. Met die woorden verrichtte de Koningin de opening en op hetzelfde moment wer den bij de hoofdingang van het enor me expositieterrein de vlaggen gehe sen van de elf provincies. Voor Zee land deden dat Franklin Solleveld uit Hulst en Ineke Verschiere uit Mid delburg, voor Brabant Johan Peper kamp en Hendrika Kampelberg uit Den Bosch. Een Westkappels dames koor zette aan de plechtigheid, die ook door de premier en een aantal ministers van het demissionnaire Ka binet werd bijgewoond, luister bij. Koningin en Prins lieten zich rond leiden langs de vele bezienswaardig heden en duidelijk bleek, dat zij diep onder i 3 indruk waren van wat hier aan Uitwendige tekenen van Neder lands krachtsinspanning der laatste tien jaren, is bijeengebracht. Op het moment dat Hare Majesteit het kleurige zes-armige energieteken aan het draaien had gemaakt, kwam overal in de uitgestrekte hallen en op het nu nogal winderige terrein in beweging wat beweegbaar was, zo dat de genodigden een uitstekend beeld kregen van wat ook de duizen den in de komende maanden geboden gaat worden. Druk was het op de Brug der Ken nis, die de twee gedeelten van het manifestatieterrein met elkaar ver bindt. Druk was het ook in de voor historische spelonken en in de gigan tische hallen, waar de voornaamste bronnen van Nederlands welvaart ver tegenwoordigd zijn. Druk was het ten slotte vooral in het restaurant, want een wandeling in deze stad-in-een-stad maakt hongerig. Dat men zijn honger voor een zacht prijsje kan stillen is echter wat veel gezegd. In elk geval is een bezoek aan de „E 55" de moeite waard. Men kan er het nuttige met het aangename com bineren. Want wie op het geweld van industriële en andere energie is uit gekeken, vindt in „Unifesti" genoeg vermaak om het op het expositie-ter rein nóg enkele uurtjes uit te houden. In zijn openingstoespraak heeft Ir. J. W. Érnste, Algemeen Voorzitter van de Raad van Beheer de „E 55" een samenbundeling van krachten ge noemd, zoals in Nederland maar zel den tot stand werd gebracht. (Advertentie) Het winnende team verlaat het veld. V.l.n.r.v. d. Hart, Wiersma, Kuys, daarboven Clavan en Klaassens, ver der de Hardere, onder hem de Bru- ckere, Timmermans, Schaap en in de hoek Wilkes. Het is moeilijk te zeggen, wie van daag de dag regisseur is op het we reldtoneel. Kroestjev, de man achter de troon in het Kremlin, riep giste ren uit, dat de Sovjets in hun buiten landse politiek streven naar vreed zaam samen-bestaan van verschillen de sociale stelsels. Dulles, die rapport uitbracht van STELT ANDERE EISEN AAN Z'N SCHOENEN DAN EEN FIJN BANKWERKER. Voor beiden zijn BATA-herenschoenen 'n uitmuntende keuze. heeft voor elk beroep de passende schoen. - Zowel uit uit Engeland geïmporteerde schoenen uit fijn, heerlijk zacht chroomleder als ijzersterke sportschoenen. Tijdens de tweede dag van het debat over de wetsontwerpen-Collard in de Belgische Kamer, is er meer lijn in de beraadslagingen gekomen. De Kamer verwierp de motie van de heer Eyskens (CVP), om de ont werpen opnieuw naar de Kamercom missie te verijzen. De voorzitter der C. V. P. gaf hier op een historische beschouwing over de schoolkwestie en hij noemde het wetsontwerp in kwestie een anti democratisch stuk. Het maakt im mers tweederangs-burgers van de katholieken. Geen enkel amendement van de regering kan als een werke lijke toegeving beschouwd worden. Het liberale lid Destenay zei, dat zijn groep geen subsidies voor het katholiek onderwijs alleen maar accepteert, omdat dit nu eenmaal historisch zo gegroeid is. Ook de heer Pierson (soc.) meende, dat het ka tholieke onderwijs geen recht op subsidie heeft. Gelijke subsidies zouden de kansen van het staatson derwijs doen verminderen, daar de katholieken eigen bronnen van in komsten hebben. (Levendig protest op de C.V.P.-banken). Het C.V.P.- lid Du Bus de Warnaffe zette hierop uiteen, dat de bronnen" vooral wor den gevormd door de spontane liefda digheid van de katholieken. zijn ervaringen in Parijs en Wenen meende echter, dat Rusland niet an ders had te doen, dan vredesduiven loslaten, doordat het de grootste di plomatieke nederlaag sinds jaren had geleden op het moment, dat de Parijse verdragen bekrachtigd werden. Het Westen, aldus Dulles, weet niet waar om Rusland heeft toegestemd in een Oostenrijks staatsverdrag. Men kon er echter zeker van zijn, dat de po litiek van kracht én standvastigheid, vrucht begint af te werpen. Eisenhower sloot zich hierbij aan, toen hii zei, dat hij op de viertuo- gendheden-eonferentie geen politiek van toegeven om des vredes wille zou voeren. Hij verwachtte veel van een gesprek met Zjoekov. zijn collega uit de oorlog. Op de conferentie, die mo gelijk pas in Juli. waarschijnlijk in Zweden zal worden gehouden, zal o.m. worden gesproken over de status van de Russische satelliet-landen, de Duitse hereniging en de werkzaam heid van de Kominform. Adenauer heeft de Duitse ambas sadeurs in Washington Londen en. Parijs naar Bonn ontboden, om hen, met het oog op het gesprek der Grote Vier, te instrueren. Oostenrijk heeft verklaard te ho pen. dat de kwestie van de Duitse bezittingen geregeld kan worden op basis van het vredesverdrag met Duitsland. De ontwapeningsbespre kingen in Londen zijn tot 1 Juni ver daagd, om de Russen de kans te geven eerst te antwoorden op de Westelijke uitnodiging voor een ge sprek der vier regeringsleiders. £)E wonderlijke crisis, waarin het land is gestort, heeft natuurlijk vele pennen in beweging gebracht. Aan de zijde van hen, die het Ka binet tot het laatst toe steunden, klinkt grote bitterheid door in de commentaren. De PvdA heeft haar eigen ma chinist van de trein gestuurd, con stateert DE VOLKSKRANT, hoe wel „Het Vrije Volk" nog geen veertien dagen terug, bij de her denking van de bevrijding schreef: „Als Drces in de Kamer het alge mene beleid verdedigt, rustig en soms bijna huiselijk, dan komen ook zijn tegenstanders onder de in druk van het vertrouwen, dat deze man inboezemt".... Nu waren het nota bene zijn eigen partijgenoten die het tegendeel bewezen. ,,En hebben zij andere reisgenoten? Zijn dat prof. Oud, Weiter, ds Zandt en Gortzak met wier hulp zij dr Drees de laan uitstuurden? Onderwijl ligt daar de ravage langs de politieke rails. Het gaat niet enkel om de trein, niet enkel om de kostbare last van de belastingverlaging, maar ook on der meer om de ouderdomsvoorzie ning, een noodregeling voor wedu wen en wezen en een kinderbijslag voor zelfstandigen. Al deze op stapel staande zaken bewijzen dat een vooruitstrevende politiek mogelijk blijft, zolang het niet om typisch socialistische doeleinden moet gaan. Maar als de PvdA die hoger stelt, wordt samen reizen, nu en morgen, onmogelijk". De meest onmogelijke meerder heid heeft door de verwerping van de huurwet ons land in een crisis gestort, zo stelt TROUY (A.R.) vast, „De combinatie Gortzak-Oud-Bur- ger-Zandt-Gerbrandy-Schmal heeft dit gewrocht. „Daartegenover stonden de geza menlijke christelijke partijen „Het overwegende en bevissende centrum van de nieuwe oppositie wordt gevormd door de aaneengeslo ten PvdA-fractie, die, onder leiding van de heer Burger, een kabinet, waarin dr. Drees de eerste minister is en waarvan socialistische sterren van de eerste grootte als Donker, Mansholt, Suurhoff en Van de Kieft met een aantal socialistische staats secretarissen, deel uitmaken, de laan uitgestuurd heeft. „Dit betekent een groot conflict in de PvdA. „Dit betekent, dat de socialistische Tweede-Kamerfractie het in zo sterke mate niet eens is met het beleid van de meest prominente socialistische leidslieden in het kabinet, dat zij daarover een conflict doet ontstaan, dat de PvdA in haar grondvesten moet doen schudden". SCHULD VAN DE KVP HET VRIJE VOLK zet een hele kronkelredenering op, om te beto gen, dat de KVP de schuld van al les heeft. Dat gaat zó: Minister Wit te verbond zijn ministerieel bestaan aan het huurontwerp, de katholieke ministers verklaarden zich solidair met hem. Daarmee staat dan de verantwoordelijkheid vast. De an-j dere ministers, die zich ook solidair met minister Witte verklaarden, hebben dat toen alleen maar ge daan om te trachten een zekere cri sis te vermijden. Dus die zouden volgens het socialistische blad eigenlijk geen verantwoordelijkheid dragen. Bovendien: „Indien het conservatisme van de KVP in de Tweede Kamer het in zicht op een aanvaardbare oplossing van het huurprobleem, waartoe de PvdA-fractie hardnekkig en tot het laatst toe pogingen heeft gedaan, niet had verduisterd, kunnen wij ons nauwelijks voorstellen, dat een crisis onafwendbaar zou zijn geweest. Zo heeft de KVP, die het kabinet Drees ondanks ook door haar ge koesterde bezwaren tot het laatst toe steunde, het dan toch gedaan. Terwijl Mr Burger c.s., die de ke gels omverwiernen, zo onschuldig zijn als een lam. Men moet maar durven! HET PAROOL legt de blaam voor deze crisis op het Kabinet, dat zich te zeker van haar zaak voelde en „meende in staat te zullen zijn een tegenstribbelende en schoorvoetende meerderheid te dwingen in te gaan, als zij het been maar stijf hield." WAT NU? Een artikel van professor Duyn- stee in de MAASBODE betoogt, dat het 't meest voor de hand ligt, dat dit kabinet overgaat tot Kameront binding en tot het uitschrijven van verkiezingen. Voor een nieuw kabinet behoeft er staatsrechtelijk geen reden te bestaan I voor Kamerontbinding; maar oe om standigheid, dat er over een jaar nor male verkiezingen zouden moeten plaats hebben, belet dat men in de formatie van een normaal kabinet (zonder vervroegde Kamerontbinding) zal slagen. Ook DE TIJD ziet een vervroegde Kamerverkiezing als bijna onver mijdelijk: Het wegvallen van de brede basis treft onze politici zo onvoorbereid aan, dat zij in de algemene onzeker heid eerst vaste grond onder de voe ten willen hebben in de vorm van een verkiezingsuitslag.... Misschien zal een nood-kabinet nodig zijn om het contraseign te verschaffen op het besluit tot Kamerontbinding, indien bet aftredende kabinet zelf daartoe niet wil adviseren. Dit contraseign op de Kamerontbinding zou dan het voornaamste programmapunt zijn van zulk een noodkabinet. Het Nederlandse m.s. „Tabian", van de Mij. Nederland heeft op de Perzische Golf een aanvaring: gehad met de Italiaanse Tanker „Argea Prima". De ,,Tabian" liep belang rijke schade aan het voorschip op, waarbij in luik 1 brand ontstond. Een matroos, die verwondingen had opgelopen, is door een watervliegtuig van het schip naar Dahran vervoerd. Het achterschip van de Italiaanse tanker staat in lichterlaaie. Ook de „Tabian", die de bemanning van de tanker aan boord heeft genomen, brandde gisteravond nog. Er zijn schepen in de buurt, die assistentie verlenen, Op 10 Juli a.s. KRABBENVLOOT GAAT REIMERSWAAL VEROVEREN Het plan, dat Prins Nilles I tijdens de carnavalsdagen bekend maakte, om deze zomer met een grote Krab- benvloot Reimerswaal te gaan vero veren, zal, naar Prins Nilles I ons mededeelde op 10 Juli aanstaande doorgang vinden. De Stichting Vastenavond, die zich met de uitwerking van het plan zal belasten, heeft reeds contact met ver schillende watersportverenigingen op genomen. De woonwagenbewoners Schaf- fer, van Hoorsel en hemmens die enige weken geleden met de overige kampbexooners het woonwagenkamp Helden in een gezamenlijke aftocht hebben verlaten omdat het er zou spo ken, zijn dezer dagen terug gekeerd naar de sindsdien uit gestorven standplaats. Men kwam, toen de kinderen naar bed waren, in de wagen van Schiiffers bijeen om er bij ra- diomuziek de avond door te brengen totdat de „riskante" nachtelijke uren zouden zijn aangebroken. Even na middernacht hoorde men weer het irriterende ge klop, waarvoor alle bewoners eerder al op de vlucht geslagen waren. De mannen besloten on middellijk een onderzoek in te stellen, maar het kloppen bleef aanhouden, zo zei Schaffer, „zonder dat wij de oorzaak er van ontdekken konden." Na 1 uur werd alles weer rustig. De kampbewoners hadden hier door de schrik weer zodanig te pakkendat zij de volgende dag weer zijn vertrokken, het aan anderen overlatend het spook- mysterie van woonwagenkamp Helden te ontraadselen.

de Stem | 1955 | | pagina 1