Parijzenaars zagen DUITSE VLAG IN TOP GAAN Bedenkelijke millioenendans in de bezettingsjaren Helga wilde naar Parijs Y.S. accoord met gesprek Grote Vier Zaterdag bijeenkomst van de ministers in Wenen Anton Ruys overleden Bondsrepubliek opgenomen in de NAVO Opnieuw terreur in Algerije Justitia heeft even rust Lastige Amsterdamse kreeg een maand hechtenis „geen N.S.B.-er Boelganin zelf naar Warschau Tekstwijziging brevier en H. Mis DAGBLAD VOOR ZEELAND In Zuid-Afrikci: Immigranten in staking Adenauer: Het Duitse volk door lijden gelouterd Socialisten blijven halsstarrig Ook nog een „opper beledigd Ruhr-kolen duurder Overleg op het hoogste niveau De Koningin tracteerde Oostenrijk maakt zich feestklaar Wisselend bewolkt Goed nieuws voor de hengelaars „AMERIKA voert verkeerde politiek'' Bankier verkocht effecten aan Nazi's Via een stroman gingen papieren naar de zware industrie Protest van India bij Pakistan Populair en veelzijdig acteur Veertien jaar, kwaad en van plan om schoonheidsspecialiste te worden Eindstation: Bergen op Zoom 95e JAARGANG No. 21838 Uitgave N. V. Uitgevers Mi). Neerlandia. Losse nummers 13 et. Pos trek no. 378841. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplem 11 Tel.: Directie, Kedictie en Administratie: 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna. Redactieraad: C.J v Hootegem, Mi Ui A J J VI Mes Mr H_ M L. de Recbtei. L J v t Weslende. P V. M. Vercauteren. Abonnementsprus Dij vooruitbetaling i a 8b pei Kwartaal, per post 1 8.5b, pei week (uitsluitend Dy aiet-post- bestell.1 0.4b Incasso wordt berekend Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 10 MEI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.3S per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2238 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Pubbele~Poort 7,~Tele oon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Meer dan zeventig Nederlandse im migranten, die een opleiding volgen aan de Zuidafrikaanse staatsschool voor mijnbouw te Benoni (Transvaal), hebben besloten te staken naar aanlei ding van een aanval op een jonge Ne derlander vorige week. De protestac tie is georganiseerd door Nederlanders en Belgen, met steun van enige Zuid- Afrikanen. Dit is een luchtopname van het pa leis „Schoenbruin" in Wenen, waar naar alle waarschijnlijkheid het Oostenrijkse Staatsverdrag zal wor den getekend. Het paleis, de vroe gere buitenplaats van de Keizer, werd gebouwd tussen 1694 en 1749. Het beschikt over niet minder dan 1441 zalen en kamers. Algerijnse vogelvrijen hebben in het afgelopen weekeinde bij overvallen en aanslagen in het departement Con- stantine acht personen gedood en 15 ernstig gewond De politie heeft een aantal verdachte personen aangehou den. 120 personen fciju 'uit het depar tement verbannen. 55 IN HET PALAIS CHAILLOT TE PARIJS, dat even indruk wekkend is als de Eiffeltoren aan de overkant van de Seine, heeft gisteren voor het eerst de NAVO-raad vergaderd in tegenwoordig heid van de Westduitse afgevaardigden. Voordat de zitting begon, was de Duitse vlag vóór het gebouw in top gegaan en had een Britse militaire kapel het „Deutschland über alles" gespeeld. Ge neraal Gruenther en Hans Speidel, afgevaardigde van de Bonds republiek, stonden stram in de houding. Onmiddellijk na het Duitse volkslied klonk de Marseillaise. Parijzenaars, die belang stellend toekeken, moesten er blijkbaar éven aan wennen. Niet aan de Marseillaise, maar aan de rest De bijeenkomst van Maandag was uitsluitend gewijd aan de verwelko ming van de Bondsrepubliek door de ministers van Buitenlandse Za ken der aangesloten landen. Bonds kanselier Adenauer, die kennelijk zijn emotie nauwelijks bedwingen kon, sprak tenslotte een dankwoord. Hij zei: „Het Duitse volk heeft duur betaald voor de gruwelen, die in zijn naam door een kwaadaardig leiderschap zijn begaan. Dit lijden echter heeft de Duitse natie gelou terd, zodat thans overal in Duits land vrede en vrijheid worden be schouwd als de grootste schatten. De wereld kan daarvan overtuigd zijn...." Adenauer vestigde er de aandacht op, dat de Duitse regering vooral veel waarde hecht aan artikel 2 van het Atlantisch Handvest, waarin een be roep op de deelnemende volken wordt gedaan, op economisch en cultureel terrein samen te werken. De samen werking op dit gebied, zei hij, ligt de Bondsrepubliek, na aan het hart. Dr Adenauer sprak in 't Duits en daar door kon hij zich niet rechtstreeks tot de vergadering richten. Zijn toespraak IN DE HAVEN van Kaosjioeng (Zuid- Formosa), zou een schip met afge dankte munitie in de lucht gevlogen zijn. Zeventig mensen kwamen daar bij om het leven. BIJ HET OVERSTEKEN van de straatweg te Haren (Gr.) is 'n land bouwer door een autobus gegrepen en gedood. De bus botste tegen een boom maar chauffeur en passagiers kwa men met de schrik vrij. IN DE GEVEL van liet St. Joseph- rustoord te Beverwijk is Maandag morgen een gedenksteen aangebracht, die de herinnering levendig zal hou den aan Betje Wolf en Aagje Deken, die op de plaats waar het gebouw staat, hebben geleefd en gewerkt. VOLGENS EEN blad in Medan zou den bij een zuiveringsactie in Atjeh documenten gevonden zijn, die aanto nen, dat er begin dit jaar een geheim Kabinet is gevormd van de „Negara Islam Indonesia". Het besluit hiertoe zou door de leider van de opstandige Darul Islam ondertekend zijn. ZOWEL BOELGANIN als maarschalk Konjef hebben op een herdenkingsbij eenkomst in Moskou de geallieerde samenwerking en oorlogsinspanning uit de dagen van de strijd tegen Hit- Ier geprezen. Ook Tito kreeg een pluim. werd in het Engels en in de andere, officieel erkende „vergader-talen" om gezet. De Britse minister MacMillan zei, dat met deze gebeurtenis één bladzijde van de geschiedenis met voldoening was afgesloten en dat een nieuwe met hoop werd begonnen. Volgens de Franse minister Pinay was het aan het wijze leiderschap van bondskanselier Adenauer te danken, dat in Duitsland „de grondslagen van hetgeen het gemeenschappelijke erf goed van de democratische beschavin gen is, is hersteld.' De Amerikaanse minister Dulles noemde de opneming van Duitsland in de Navo „een demonstratie van de ga ve der Atlantische volkeren, om oude tegenstellingen te onderdrukken, ten einde de waarden van de westerse be schaving te beveiligen." De Belgische minister S£>aak ver klaarde, dat het aan de politiek en de organisatie van het Westen te danken is, dat de spanningen in de wereld de laatste weken verminderd zijn. Minister Beyen, als vertegenwoordi ger van Nederland, legde er nog eens de nadruk op, dat het voortbestaan van ^e vrije wereld alleen door een heid verzekerd kan worden. Er moet echter ook gestreden worden, zei hij tegen zwakheid en vrees. „Het is sym bolisch dat het heustfl van Duitslands souvereinifceit en de .toelating van de Bondsrepubliek tot het orgaan van sa menwerking der vrije landen, de twee samenstellende delen zijn van een en dezelfde historische gebeurtenis." De Westduitse socialisten kunnen zich nog altijd niet bij de harde feiten neerleggen. Zij blijven aandringen op uitstel van de militaire bijdrage van de Bondsrepubliek aan de NAVO, tot nieuwe voorstellen voor hereniging van Duitsland met de Sovjets bespro ken zullen zijn. „En dan een veilig heidsverdrag voor héél Europa", zeg gen ze. IN DE TWEEDE klasse van de 527ste Staatsloterij is op lot 1348 een prijs van 30.000 gulden geval len. DE OFFICIER van Justitie te Maas tricht heeft ontslag van rechtsvervol ging gevraagd in de zaak tegen de 22-jarige mijnwerker A. van V., die vorig jaar September in zijn pension een 40-jarige medebewoner met bijl slagen doodde. Verdachte was vol gens hem niet toerekeningsvatbaar. DE CHEF-STAF van de Indonesische landmacht, Bamb Gsugeng, heeft zijn ontslag gevraagd. Sommigen zijn van oordeel, dat de oorzaak hiervan ge zocht moet worden in een menings verschil tussen de chef-staf en de mi nister van Defensie. NEGENTIEN MENSEN zijn gedood tijdens een hagelstorm, die Noord- Afghanistan teisterde. Er zijn nog meer dan honderd vermisten. EEN VLIEGTUIG van de R.A.F. met Britse autoriteiten aan boord heeft op het vliegveld bij Den Helder een buiklanding moeten maken, nadat het met de wielen een dijkje had geraakt. Alles liep goed af. IN CANADA, waar totnutoe nog geen ongunstige reactie is gemeld onder de 500.000 kinderen, die met het Salk- vaccin zijn ingeënt, wordt de inen tingscampagne gewoon voortgezet, ondanks de opschorting van de vac cinatie in de V. S. De Amsterdamse dame, die het had klaargespeeld, jarenlang een Ambte naar van, het O.M. en een griffier van het kantongerecht in haar auto te vol gen, omdat zij op een kwade dag we gens een verkeersovertreding was be boet, is door de Rechtbank in Amster dam tot een maand hechtenis veroor deeld. De Officier had veertien dagen tegen haar geëist. Zoals men heeft kunnen lezen, had de dame in kwestie het de Ambte naar buitengewoon lastig gemaakt, door hem met haar auto in de weg te rijden als hij de straat wilde overste ken en door zenuwverscheurende claxonades ten beste te geven voor zijn woonhuis. Amper was op de eerste verdieping van het paleis van justitie het vonnis geveld, of de dame moest in de par terre voor de politierechter verschij nen wegens belediging van een opper wachtmeester der Rijkspolitie. Zij moest verschijnen, maar ze verscheen niet. Ze had een brief aan de politie rechter geschreven, dat ze maar liever thuis bleef. De opperwachtmeester had haar op 3 Augustus jl. verzocht in de wacht kamer te gaan zitten, doch de dame wenste niet aan dit verzoek te vol doen. Zij had hierbij de opper enige bijzonder onvriendelijke woorden toe gevoegd, waarover hij een proces-ver baal had opgemaakt. De Officier van Justitie vertelde, dat de dame, die volgens zijn mening leeft op de grens van ontoerekenbaarheid, liem en ook zijn collega Nube al eens had lastig gevallen. Op de Prinsen gracht had zij haar tong tegen hen uit gestoken. De politierechter, die de zaak had aangehouden om een psychiatrisch rapport te doen inwinnen, zei, dat de dame zich aan een onderzoek daartoe niet wenste te onderwerpen. De Officier vroeg een boete van 50 gulden en conform deze eis wees de politierechter vonnis. De lang verwachte beslissing over de verhoging van de Duitse kolenprij- zen is gevallen. De Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal heeft de maximumprij zen voor kolen uit het Ruhrgebied ge middeld 2,25 Mark per ton verhoogd. Daarvan moet door de verbruiker 1.25 Mark per ton worden gedragen. De Verenigde Staten heb- j ben ingestemd met Enge- lands voorstel tot 'n viermo- gendhedenconferentie „op bet hoogste niveau", aldus werd Maandagavond in Pa rijs vernomen. De bijeenkomst van de vier rege ringsleiders president Eisenhower, Eden, Boelganin en Faure zal waar schijnlijk in de komende zomer wor den gehouden. Naar verluidde, had de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, president Eisenhower aanbevo len het plan op de volgende voorwaar den aan te nemen. 1) De regeringsleiders moeten wor den vergezeld door de ministers van Buitenlandse Zaken, die afzonderlijk besprekingen voeren; 2) Er moet geen nauwkeurig om schreven agenda zijn, en 3) De conferentie mag geen week duren. Men wacht nog op de formele toe stemming van Eisenhower. De uitnodi ging aan Moskou zal mogelijk worden gedaan tijdens de ministersbijeenkomst eind deze week in Wenen. (Advertentie) want alleen de kreuk- herstellende Tootal das blijft, zelfs na vete malen gewassen te zijn onberispelijk. Fl. 2,95 Fl. 3,95 Fl. 4,50 Fl. 2,50 voor jongens Voor de hande!TOOTAL, Marnixstraat 415, Amsterdam. De Franse minister Van Buitenlandse Zaken, Pinay, heeft tegenover journa listen verklaard, dat de ministers van Buitenlan.dse Zaken van de Grote Vier Zaterdag te Wenen bijeenkomen. Hij voegde daaraan toe, dat de onderte kening van het Staatsverdrag met Oostenrijk waarschijnlijk Zondag zou geschieden. De Sowjetrussische ambassadeur in Wenen heeft zijn Westelijke ambtge noten medegedeeld, dat de Sowjet- Unie er niet op zal staan, dat de Wes telijke mogendheden zich verplichten tot een garantie van Oostenrijks inte griteit. De kwestie omtrent deze waarborg, die, naar Moskou eiste, zou moeten volgen op een Oostenrijkse neutrali- teitsverklaring, dreigde op een gege ven ogenblik het verlenen van de aan Oostenrijk beloofde vrijheid op te hou den. De Westelijke mogendheden had den verklaard, meer tijd nodig te hebben om dit soort garantie te over wegen. Verwacht wordt, dat Molotov van Warschau uit, waar hij een bijeen komst bijwoont van Europese commu nistische landen ter bespreking van het sluiten van een Oostelijk verdedi- gingsverbond, rechtstreeks naar We nen zal gaan. De Westelijke ministers vertrekken onmiddellijk na de confe renties in Parijs. In antwoord op een vraag van het lid van de Tweede Kamer, de heer Posthumus, heeft minister Mansholt medegedeeld, dat hij heeft besloten dit jaar de aanvang van het visseizoen twee dagen te vervroegen, opdat de uitoefening van de visserij, inclusief de hengelsport, reeds op tweede Pinksterdag mogelijk is. J Weersverwachting tot vanavond: 4 4 Wisselend bewolkt met enkele 4 4 verspreide buien. Matige tot krach- 4 J tige Zuidwestelijke wind. Over het J 4 algemeen iets lagere temperatuur 4 4 dan gisteren. 4 J Vandaag: Zon onder 20.20 uur, J 4 m%an op 23.56 uur. 4 4 Morgen: Zon op 4.56 uur, maan 4 J onder 7.53 uur. X 4 F aura over Vietnam: De Franse premier, Faure, heeft de Britse minister van Buitenlandse Za ken, MacMillan doen weten, dat vol gens dc Franse regering de Ameri kaanse politiek in Indo-Cliina „Zuid- Vietnam in de armen van de commu nisten dreigt te drijven." Faure verzocht MacMillan er bij de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, op aan te drin gen, dat de Amerikaanse regering een einde maakt aan haar politiek van on voorwaardelijke steun aan premier Diem. Dulles is Maandag blijven weigeren het Zuid-Vietnamese staatshoofd, Bao Dai, te ontvangen. Diem heeft het plan van Bao Dai voor een regeringswijzi ging verworpen. Gisteren is voor de Bijzondere Strafkamer van de Amsterdamse Recht' bank het proces begonnen tegen de 54-jarige in Duitsland geboren ban kier O. R., die reeds 1 1/2 jaar in het buitenland woont en „om gezond heidsredenen" niet ter zitting aanwezig kon zijn. Hij wordt ervan be schuldigd, dat hij tijdens de oorlogsjaren voor honderden millioenen aan waardepapieren heeft verhandeld, waarvan de opbrengst jan het Duitse oorlogspotentieel ten goede kwam. De meeste van deze effecten waren eigendom van Joodse Nederlanders, die het slachtoffer waren geworden van de rechtsverkrachting door de Nazi's. Dat "het proces eerst nu kon begin nen, laat zich verklaren uit het feit, dat het vooronderzoek uiterst moeilijk is geweest. Een aantal deskundigen moesten de feiten verzamelen en enigszins systematisch in dossier bren gen. De bank te Amsterdam, die onder leiding van verdachte stond, voerde tijdens de bezetting nog de naam van „Lippmann Rosenthal Sarphatistraat" waardoor het karakter van de in feite onder Duits toezicht werkende instel ling handig werd gecamoufleerd. Negen getuigen, onder wie een aantal experts waren in deze zaak opgeroepen, o.w. professor van Oven van de Leidse Univer siteit. Hij heeft een lijvig rapport uitgebracht en ook ter zitting dient hij de rechters van advies. Een voormalige procuratiehouder van R. bevestigde, dat heel wat effec ten tijdens de oorlog naar de firma Wolff in Keulen waren gegaan, waar door de gelden ten goede kwamen aan de zware Duitse industrie. Niet recht streeks echter werd met Wolff zaken gedaan. Tussenpersoon was een mijn heer Knauth in Leipzig. Zijn bemid deling had in feite niets te betekenen. „Deze stroman", zei de president, „v wel heel erg van stro. NADEEL: TIEN MILLIOEN Maarschalk Boelganin, pre mier van de Sovjet-Unie, zal de Russische delegatie leiden naar de conferentie van Warschau, waar het „Oosteuropese Verde digingsverdrag"' getekend zal worden. Hij zal o.a. worden vergezeld door minister van Buitenlandse Zaken Mo lotov en Valery Zorin, onderminis ter van Buitenlandse Zaken en voor malig ambassadeur in Engeland. Maarschalk Boelganins bezoek aan Warschau zal de eerste buitenlandse reis van een Sovjet-premier zijn, se dert Stalin naar de conferentie van Teheran ging, tijdens de oorlog. De publicatie van het decreet van 23 Maart van dit jaar, betreffende de vereenvoudiging van de klassificatie der feesten van het Romeinse brevier en missaal, heeft bij vele priesters de verwachting gewekt, dat binnenkort ook de tekst van brevier en missaal een hervorming zal ondergaan. De H. Congregatie der Riten, deelt echter mee, dat zulk een hervorming nog vele jaren in beslag zal nemen. Inmiddels blijven niet alleen de tegen woordige brevieren en missalen hun practische waarde behouden, maar ook die welke eventueel intussen zul len moeten worden herdrukt. De regering van India heeft een pro test ingediend bij de Pakistaanse re gering. naar aanleiding van het inci dent bij het dorp Nekowal, aan de In- diseh-Pakistaanse grens, waarbij 12 In diërs werden gedood. De Indische re gering neemt deze kwestie „zeer ern stig" op. H.M. de Koningin heeft Maandag een werkbezoek aan Amersfoort gebracht. Tijdens dit bezoek heeft zij o.m. de Prinses Beatrix-school bezichtigd - de rijdende school voor kinderen van kermisexploitanten. Na het bezichtigen van de school tracteerde de Koningin op ijsjes, een gebaar, dat door de kinderen uiter aard op prijs werd gesteld. J In het Wilhelminagasthuis te Am sterdam is op 63-jarige leeftijd over leden de lieer Anton Ruys, directeur van het Rotterdamse Toneel. Als 17- jarige jongen organiseerde hij voor liet eerst amateur-ton.eelavonden in een klein Frans dorpje. Zo was hij zijn loopbaan begonnen- Door bemiddeling van zijn peetoom kwam hij na het aflopen van de H.B.S. in de wijnbouw terecht, ergens in het Rhöne-dal. Daar kreeg hij zijn eerste toneel-aspiraties. De rol die hem in een éénacter ten deel viel, was een uiterst bescheidene, maar in elk geval interessant genoeg om Anton Ruys tot zijn besluit te brengen, voorgoed aan het toneel te gaan. In 1913 maakte Ruys zijn debuut bij „De Tooneelvereniging" van Herman Heyermans, waar hij een jaar later een vast engagement kreeg. Op 1 Sep tember 1917 trad hij toe tot de ver eniging „Het Nederlandsch Toneel", dat aanvankelijk onder leiding stond van Eduard Verkade en later van Wil lem Royaards. In de jaren daarop heeft Anton Ruys nog voor vele andere gezelschappen gespeeld. In 1939 kreeg hij met zijn broer Cor de leiding van het Ruys- ensemble, dat na 1945 onder de naam „Het Vrije Toneel" optrad. Tot en met 31 Augustus 1954 was hij directeur van dit gezelschap, daarna van „Het Rotterdamse Toneel." Enige van zijn rollen waren Tisby uit Shakespeare's Midzomernacht- droom, Lutz uit „Oud Heidelberg", Sally uit „De Vier Mullers", Bruneau uit „De Appel" on Albafiorita uit „De Herbergierster" van Goldoni. Nog andere voormalige personeels leden van de bank kwamen voor het hekje. Zij verklaarden, dat R. nooit blijk had gegeven van N.S.B.-sympa thieën en dat er onder het personeel, ondanks de aanwezigheid van enkele N.S.B.-ers, geen overwegend pro-Duit se sfeer heerste. De bankier had zijn mensen goed behandeld. Professor van Oven was tot de slot som gekomen, zo verklaarde hij ter zitting, dat aan de firma Otto Wolff effecten waren verkocht voor een waarde van ruim 4 millioen. De „stro- firma' 'Knauth was als koopster opge geven, teneinde de Nederlandse autori teiten, die een vergunning moesten verstrekken, niet kenbaar te maken dat de papieren naar de zware in dustrie gingen. In totaal zijn er tijdens de oorlog voor 36 millioen „Joodse" fondsen door de handen van verdachte gegaan. Zijn gehele omzet bedroeg vele hon derden millioenen guldens. In elk ge val werd het Nederlandse volksvermo gen voor minstens tien millioen bena deeld. De fondsen, waaronder ook een aan tal Amerikaanse, gingen niet alleen naar Duitsland. Ook in Frankrijk wer den er verkocht. De bestemming van het geld was echter zelden twijfelach tig. Vandaag wordt de zitting voortgezet. Helga H., een veertienjarig meis je uit Berlijn, kreeg het enkele da gen geleden geducht met haar ouders aan de stok. Zij besloot toen haar huis stilletjes te verlaten en liftend naar Parijs te trekken. Al heel lang wilde zij schoonheids specialiste worden en nu moest de kogel maar door de kerk Helga toog op pad en ze had ge luk. In één ruk liftte zij van Ber lijn naar Aken. waar zij clande stien de Duits-Nederlandse grens overschreed, want Helga was .na tuurlijk niet in het bezit van pa pieren. Weer ging het meisje maar nu in Nederland aan de kant van de weg staan en passerende auto mobilisten beduidde zij, dat ze graag mee wilde rijden, zo be landde Helga ten lange leste op de rondweg nabij Roosendaal, waar Zondagavond een Zeeuwse automo bilist haar de laatste lift gunde. „Of Meneer ook richting België ging", zo luidde de vraag van het meiske, dat graag de Belgische grens over tvilde. Toen zij vernam, dat die Zeeuwse meneer wel niet richting België, maar toch een heel eind in de richting van de grens gingstap te ze in. „Zou je niet in Bergen op Zoom blijven", heeft toen de automobilist aan Helga. die van al dat reizen en trekken oververmoeid was gewor den. gevraagd. Toen de veertienja rige daar geen bezwaar tegen had, heeft de Zeeuwse „gastheer" het meisje aan het politie-bureau te Bergen op Zoom afgeleverd, waar al dra aa" het licht kwam. dat Helga er stiekum tussenuit was ge- 'rokken. In de Wouwsestraat te Bergen op Zoom kwam toen een einde aan Helga's Parijse reis. De Bergse po litie zal er zorg voor dragen, dat het meisje weer bij haar ouders in Berlijn terugkomt. En Parijs zal het zonder Helga H. moeten doen....

de Stem | 1955 | | pagina 1