Conferentie steunt aanspraken van Indonesië op N.-Guinea De tragedie van de kleine man Griekse stad bijna geheel in puin Wacht België wederom een schandaal Nieuw proces tegen drie Nederlanders in Djakarta De gastheer won in Bandoeng de eerste ronde Anti-communistische sfeer Zet de wijze mannen aan t schoolprobleem De ambtelijke molen vermorzelde een gezin Een koe aan het woord DAGBLAD VOOR ZEELAND Bevolking vlucht in paniek naar haven Resoluties over Palestina rassendiscriminatie de Franse gebieden atoomenergie contacten op economisch gebied E J 's Morgens zon Kotelawala over kwestie-F ormosa Weerpraatje Vooroverleg is gewenst Voorzitter Katli. Werkgeversverbond Oplossing buiten bet parlement? Broodbloem niet in prijs verhoogd Clementie voor knoeiertjes Vriendelijke fiscus Op een zeker moment kan het zelfs de vreedzaamste mens te gortig worden. En dan is het raak I f WELKOM, O „TETRA-PAK" Verdediger weer niet aanwezig Tsjang helpen met de A-bom Hetze tegen Hongkong r Onderzoek van Planol. Dienst Telefoonnetten worden opgeheven Ridders voor één dag 95e JAARGANG No. 21824 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. CJeerlandia. Losse nummers 13 et Postrek no. 378841. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11 Tel.: Directie, Redactie en Administratie: 3351 Verantwoordelijk Hooid- redacteur: J J H. A_ Bruna. Redactieraad: C.J v Hootegem, Mi Ur A J J M Mes. Mi H_ IVi. L. de Rechtei. L. J v. t Westende. P V M. Vercauteren. Abonnementsprtis bij vooruitbetaling 1 85 pei kwartaal, pei post 1 6.5b, per week (uitsluitend bij oiet^post- bestell.1 Q.45 Incasso wordt berekend. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Voor God, Koningin en Vaderland V R IJ D A G 22 APRIL 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tele oon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De Griekse stad Volos, waar Dinsdag grote schade werd aan gericht door een aardbeving, is gisteren opnieuw door een aard beving getroffen en zo goed als geheel verwoest. Minder dan honderd huizen in de stad van, 65.000 inwoners zijn gespaard gebleven. Zes personen zijn gedood en 60 ge wond. De bevolking, die sedert de aard beving van Dinsdag waardoor 3.500 mensen dakloos werden in een pa niekstemming verkeerde, is groten deels naar de heuvels in de omgeving gevlucht. Een aantal inwoners vlucht te naar de haven, waar zij de beman ningen van de schepen smeekten hen aan boord te nemen en het „ver vloekte land" te verlaten. Na de aard beving van Donderdag hing een grote stofwolk boven de stad. De beving van Donderdag was sterker dan die van Dinsdag. Veel dorpen in de omgpving van de stad zijn eveneens verwoest. JAVA Vastgesteld is, dat tot dusver 405 slachtoffers te betreuren zijn bij de aardverschuiving, die de desa Pak- sairan op Midden-Ja va heeft getrof fen. IN MEDAN is een millioenenschade aangericht, toen een tankauto met 9.000 liter benzine in brand vloog. Zes winkels werden in de as gelegd Mr J. A. M. van Staay, die door de Haagse Raad tot wethouder was ge kozen, neemt zijn benoeming niet aan, De Raad moet nu een ander zien te vinden. R BEGINT LIJN te komen in de Afro- Aziatische conferentie te Bandung. Gastland Indonesië boekte de eerste winst: met algemene stemmen nam de politieke commissie een resolutie aan, waarin de In donesische aanspraken op Nieuw-Guinea worden gesteund. Nederland wordt in deze resolutie opgewekt 0111 de onderhandelin gen over Nieuw-Guinea te hervatten. De resolutie, die zal worden opgenomen in de De sterk anti-communistische stemming, die totdusverre de conferen tie beheerste, vond gisteren haar hoogtepunt in een aanval op de Sovjet-Unie wegens kolonialisme in Oost-Europa, door premier Sir John Kotelawala van Ceylon. Zelfs rood-China bleef niet vrij van be schuldigingen van kolonialisme. Toch schijnen Sir Jhon en Tsjou En Lai buiten de conferentie om, vruchtbare contacten te hebben gehad en het is niet uitgesloten, dat ondanks de bitse woorden, nog deze week het Formosa-plan van Ceylon in bespreking komt. slotverklaring der conferentie, is op dit moment voor Nederland nog ongevaarlijk. Onze regering weet zich in haar standpunt gesteund door het machtige Australië. Aan de andere kant staat, dat de VS, die dingen naar de gunst van Azië op een wel heel een voudige manier het gebaar kunnen maken, waarmee zij de Aziatische harten kunnen veroveren. OP 5 MEI zullen boven elf plaat sen in ons land weer voedselpak ketten aan parachutes worden neergelaten Er is een aantrekke lijke wedstrijd aan verbonden, waarbij mooie prijzen kunnen worden gewonnen. DE OPENING van de nationale ener gie manifestatie „E-55" te Rotterdam, zal op 18' Mei worden verricht door H. M. de Koningin. Ook de Prins zal aanwezig zijn DE „KOTA BAROE", die gisternacht bij Maassluis aan de grond was ge lopen, is weer vlotgetrokken De schade viel mee. DE BELGISCHE regering gaat in principe accoord met de voorstellen van de EKSG betreffende de hervor ming van het vereveningsstelsel voor de kolenmijnen DE C.V. Tieleman en Dros in Leiden en haar beherend vennoot, de heer C. Tieleman, zijn in staat van faillisse ment verklaard. DE FRANSE minister van Buiten landse Zaken, Pinay, voert op het ogenblik in Londen besprekingen met regeringsleiders, o.m- over het pro bleem Indo-China. HET BESTUUR van de Franse socia listische partij heeft de plaatselijke afdelingen verzocht geen afspraken met de communisten te maken voor de tweede ronde van de kantonnale ver kiezingen, Zondag a.s. DE MINISTER van P.B-O. heeft een gespierde brief ontvangen van de Ned. Bond van kleine zelfstandigen, De bond wijst de P.B-O. in haar hui dige vorm onvoorwaardelijk af. „Wij wensen vrij te zijn", aldus de brief EEN AANTAL Tsjechische priesters, vooral degenen die met succes in het jeugdwerk zaten, is verplaatst naar veraf gelegen parochies. De zin. van deze verplaatsing is, dat de priesters nu op dood spoor zijn gezet- IN LONDEN waren gisteren dan ein delijk weer kranten te koop. Drie avondbladen maakten hun lezers meteen maar bekend, dat de voortaan een half pence duurder zul len kosten. RUSLAND heeft Londen of Genéve voorgesteld als plaats van conferentie met Japan over het normaliseren van de betrekkingen' tussen beiJe landen. OP SOMMIGE plaatsen in Zuid- Afrika is het tot botsingen gek< tussen politie en demonstranten, die betoogden tegen de nieuwe onder wijswet. Tweemaal werd gepoogd een school in brand te steken. J Weersverwachting geldig tot van J avond. i Aanvankelijk opklaringen, latei i weer toenemende bewolking O' de meeste plaatsen droog i Dezelfde of iets hogere t temperaturen als gisteren Mvt' ke tot matige v*w -ju* 'Vandaag Zon on^pi 19 50 i onder 20-22 uur. 4 ^l°r&en: Zon op 5.39 maan ï-30 uur. Sir John wil Formosa onder be- heerschap van een groep landen stel len, tot de bevolking haar wil in een stemming kenbaar kan maken. Intus sen moet niemand een schot afvuren. De eilanden Matsoe en Quemoy zou den moeten worden ontruimd en de Amerikaanse 7e vloot zou zich moe ten terugtrekken. Tsjou werd ge vraagd om in het openbaar een op roep te richten tot de communistische partijen in Z.O.-Azië, om zich te ont binden. Dit noemde Sir John een eer ste vereiste voor „co-existentie". De politieke commissie, die verre weg de belangrijkste is, nam nog een resolutie aan, waarin Frankrijk wordt gevraagd om de gebieden in Noord- Afrika zonder uitstel zelfbeschikkings recht en onafhankelijkheid te verle nen. De conjfercntie week totdusverre niet af van haar voornemen om niet te trachten een Oostenlijk blok of „een kleine UNO" in het leven te roepen. Bij de besluiten omtrent Palestina en Nieuw-Guinea hield zij zich aan de resoluties van de V^N. PALESTINA Omtrent Palestina vroeg de politie ke commissie een vreedzame regeling. De Palestijnse Arabieren worden ge steund. Rassendiscriminatie (waarbij Tsjoe En Laide premier van Com munistisch Chinanam er een ogen blikje de tijd voor, om tussen twee zittingen van de conferentie in, aan de vele belangstellenden handteke ningen uit te reiken(Telefoto) Zuid-Afrika met name werd genoemd) kreeg de vloek der aanwezigen mee en tenslotte werden aanbevelingen gedaan voor het oprichten van een internationaal lichaam voor atoom energie. De deelnemende landen zullen eco nomische contact-ambtenaren in el- kaars hoofdsteden benoemen, doch van een permanente economische or ganisatie kan geen sprake zijn. Vandaag komt Tsjou en Lai weer aan het woord, en naar verwacht wordt, zal hij de Sovjet-Unie verde digen tegen de aanval van Sir John Kotelawala. In besloten bijeenkomst zal het vraagstuk Indo-China worden besproken. Generaal Romulo (Philippijnen) en Prins Wan (Thailand), die l Woensdag met de premiers Tsjou l en Nehroe gedineerd hadden, 1 vertelden, dat Tsjou „zeer vrien- delijk" was. Romulo zei, dat Tsjou zeer scherpzinnig was en dat hun j gesprek, dat ongeveer drie uur duurde, „zeer onderhoudend" was. Hij sprak met Tsjou niet over po- litieke aangelegenheden of over 2 de conferentie. De belangrijkste 2 punten waren „het weer, de man- 2 go's op de Philippijn.en en hoe de 2 Chinese thee groeit". Twee C V.P.-afgevaardigden in het Belgische parlement hebben een in terpellatie-aanvraag ingediend over de buitengewone voorwaarden waar onder werd overgegaan tot de uit gifte en verkoop van speciale af drukken van herdenkingspostzegels van de internationale Rotary. Er zouden 2.000 afzonderlijke af drukken zijn gemaakt op gegomd pa pier, in afwijking van het gebruik, om deze afdrukken op gewoon papier uit te geven. De afdrukken waren naar enkele diensten gestuurd en wer den daar teruggekocht door „zeker iemand", die er 250 fr. per stuk voor betaalde Hij verkocht ze tegen enor- winsten door ,o-m. naai- New York De persoon, die postzegels door verkocht. is een lid van de philate- listische commissie, die is benoemd door de minister van Verkeerswe zen.... De vraag is nu maar: ,.Is de minister van deze corruptie-zaak op de hoogte?" OOSTENRIJK Frankrijk en Engeland zullen de Sovjet-Unie spoedig doen weten, dat zy 't Sovjet-voorstel tot 't sluiten van een Oostenrijks staatsverdrag op kor te termijn steunen. In antwoord op de desbetreffende Sovjet-nota zal worden verzocht vóór de door de Sovjet-Unie voorgestelde conferentie van ministers van Buiten landse Zaken een bespreking van de ambassadeurs te Wenen en Oosten rijkse regeringsvertegenwoordigers te houden. De V.S. hadden reeds hun instem ming betuigd- met deze regeling. Pinay en MacMillan bereikten over eenstemming over: het deponeren van de ratificatie-oorkonden van de Pa- rijse accoorden in de eerste week van Mei. Een westelijke studiegroep, waarin ook West-Duitsland zitting zal hebben, zal een gedragslijn opstellen voor een conferentie met de Sovjet Unie over Duitslaqji. Eden ook leider van eonservatieve partij Sir An.thony Eden is gekozen tot leider van de Britse conservatieve partij, als opvolger van Sir Winston Churchill. Het besluit werd genomen op een besloten vergadering in Church House te Londen, waaraan ruim duizend parlementsleden, leden van het dage lijks bestuur en partijcandidaten deel namen. Een oplossing van het Belgische schoolprobleem buiten het door hartstochten beheerste parlement: dat is de weg die de algemeen voorzitter van het verbond der katholieke werk gevers in België, de heer Bekaert, heeft aangegeven om uit de huidige impasse te geraken. Hij stelde voor een „commissie van wijze mannen" te vormen, die buiten het publiek rumoer om, een oplos singsmogelijkheid voor het onder wijsvraagstuk zou moeten uitwerken- Het katholieke werkgeversverbond heeft al eerder, en wel op sociaal ge bied, met succes meegewerkt aan het totstandkomen van een klimaat van wederzijds begrip en sociale vrede. Het schoolprobleem, aldus de heer Bekaert, moet uit de politieke sfeer getrokken worden De voorzitter van het werkgevers verbond voegde hieraan toe: „Mocht In de komende maanden worden voor tarwe-afvallen sterk verlaagde prijzen verwacht, die een prijsverho gende werking hebben op het prijs peil van tarwebloem. Met de maalbedrijven is daarom voor de periode van 1 tot en met 28 Mei 1955 een regeling getroffen, waarbij zij bereid zijn gevonden de prijs van tarwebloem, bestemd voor de broodbereiding, die gold in le tweede helft van Januari 1955, niet te verhogen. Voor tarwebloemd. be stemd voor verwerking tot bank, t, koekjes en biscuits, geldt de regeling niet volledig. Voor ongebuild meel daarentegen mag op een prijsverla ging worden gerekend de regering de wetsontwerpen-CoI- lard toch door zijn meerderheid in het parlement doen goedkeuren, dan zouden wij, katholieke werkgevers, het tot onze plicht rekenen, om met alle ons ten dienste staande middelen ons geestelijk erfgoed te verdedigen" Op een bijeenkomst in Ostende heeft de voorzitter van de C-V.P. verklaard, dat de tweede faze in de strijd tegen de wetsontwerpen-Col lard, ongewijfeld zal leiden tot in trekking daarvan. Tien jaar vrijheid Mocht ge, hoe dan ook, na de bevrijding een valse belasting aangifte hebben gedaan, dan is het nu de tijd om alles weer goed te maken. Indien een be lastingplichtige uiterlijk op 31 Mei 1955 aan de inspecteur der belastingen meedeelt waarom hij te weinig belasting heeft betaald, dan zal er tegen hem geen strafvervolging worden in gesteld. Volstaan zal worden met de te wei nig betaalde belasting na te vorderen voor die jaren, waarvoor de navorde- ringstermijn nog niet is verstreken. Is een belastingzaak reeds lopende, dan helpt er natuurlijk geen lieve moederen aan. Een en ander is een geste van de regering, ter gelegenheid van de tiende bevrijdingsdag. Pietje P., een tengere fabrieksarbei der uit de hoofdstad, bad het wel wat erg bont gemaakt. Hij had een amb tenaar van het woningnoodbureau een hersenschudding geslagen en de man bovendien zo gestompt en gesla gen, dat hij vol builen en schrammen zat. De president van liet Amster damse Gerechtshof, waarvoor de schrale Pietje gisteren in hoger be roep terecht stond, kon niet begrijpen waar Pietje zoveel kracht vandaan had gehaald. Immers, hij had geen spieren als kabeltouwen, noch de ge stalte van een reus en hij keek de pre sident van het Hof door zijn ijzeren brilletje zo timide aan, dat men ook in Pietje's geestelijke constitutie geer geweldige dingen kon vermoede:: Maar he' bloed van een mens ka weieens enemeik worden en de moet m etji gebeurd zijn. In M<can het vorig jaar zou Piel ie met zijn gedeeltelijke invalid: vrouw, die juis haar tweede kindje verwachtte, zijn huis uit worden ge zet. Toen hij kwam reclameren op het woningnoodbureau, sprak een fijnge voelige ambtenaar: „Ik heb met uw smoesjes niet te maken!" Daarop was Pietje dooi het loketje geklom men en zondet dat iemand begreep waar dit kleine kereltje de moed en de kracht vandaan haalde, begon hij de vloer met de sympathieke ambte- worden. Hij moest van die zolder af en andere woonruimte werd hem niet toegewezen, zodat hij tenslotte te recht kwam bij „hulp voor onbehuis- den", wat een ware straf betekende. Man cn vrouw moesten daar geschei den leven. Ze mochten niet eens met elkaar spreken. iaai' aan te dweilen. Met tien man noesten ze hem de deur uit werken De oorzaak van alles was, dat Pietje ïgens een zolder bewoonde zonder een huisvestigingsvergunning te be zitten. De ambtelijke molen greep hem op een ogenblik bij de slip van zijn jasje en Pietje zou vermorzeld De vrouw hield het precies een maand uit. Toen moest ze met een zenuwziekte naar een herstellingsoord. In September kwam de baby ter we reld. In Februari kwam Pietje zelf te liggen. Overspanning, want in die tijd begon de zaak wegens mishandeling van een ambtenaar te draaien. De art sen, die Pietje en zijn vrouw behan delden schreven brief op brief aan liet Amsterdamse woningnoodbureau en eindelijk..., zes weken geleden, heeft dit zwaar getroffen gezin een kleine woning toegewezen gekregen in Amsterdam-Oost. Er is daar een heleboel dat beter kan, maar Pietje is allang tevreden. Zo komt er weieens iemand op een ongelukkige manier tussen de raderen van de bureaucratische machine te liggen. Nooit zou men Pietje gehoord hebben als er geen woningnood be stond, als die ene ambtenaar wat meer begrip had getoond voor de moeilijkheden van de kleine man aan het loketje. Want bij alles wat men doet krijgt men te maken met de MENS. Dezelfde mens wie het, zoals Pietje, weieens té gortig kan worden. Dit heeft ook de procureur-generaal bij het Hof aangevoeld. Hij eiste te gen Pietje een week voorwaardelijk plus een geldboete van f 30. „Dank u beleefd", zei Pietje. En dat meende hij. „Het doet m« nu eens deugd, dat Miebet dochter van Marie 8 en Ade ik namens de Brabantse en Zeeuwse veestapel 'n enkel woord in het „Dagblad De Stem" mag schrijven. Elke keer lees ik in uw blad de marktberichten, die .by ons in de stal worden beschouwd als „familieberichten", maar nooit mocht ik zelf eens iets zeggen. Nu de redactie my dan het woord geeft, zou ik graag enkele opmer kingen maken omtrent „Tetra-pak" Dit, vrienden, is een Zweedse vin ding en het betreft de verpakking van melk inpapier. In veel landen is het Tetra-pak al ingebur gerd, doch wy bleven ervan ver stoken. Enkele ondernemingen zijn nu echter begonnen met het pro duceren van verpakte melk voor binnenlands gebruik, voorlopig al leen in dc grote steden. „Tetra- pak" is een kegelvormig gevouwen stuk papier, met parafine bewerkt, waarin de melk smakelyk blijft. U kunt eenvoudig een puntje van het pak afknippen en de melk zó uitgieten. De statiegeld-ellende zal tot het verleden gaan behoren en de melk zal in het „tetra-pak" ook langer houdbaar zyn. „Van harte welkom, „Tetra-pak", zo roepen wy, koeien, u na. Maar één ding moet me van het run.derhart: U hebt meer aan melk met het volle vet percentage in een doodgewone melkkoker, dan aan half-yette melk in een mooi doosje. Dat is een waarheid als een koe, nietwaar?" ittiuiljüi J. .asjemenou. In Djakarta is een nieuw proces tegen Nederlanders begonnen. Het betreft drie voormalige employe's van een onderneming in West-Java, de heren Verstecgh, Schmutzer en Ca- ton. Ook zij zijn beschuldigd van hulpverlening aan de Darul Islam. Mr Bouman, die in deze zaak als verdediger zou optreden, was niet verschenen- Hij heeft nog steeds geen antwoord gekregen op zijn vraag om gevrijwaard te blijven van beschul digingen van de zijde van getuigen. Van de 13 gedagvaarde getuigen in deze zaak was er ook geen één ver schenen. De rechter zei, dat dit ver band hield met de Poeasa, de Islami tische vasten. De drie verdachten werden be schuldigd van het verstrekken van geid en goederen, als kogels, vulpen nen, rijst, schrijfmachines e.d. aan de Darul Islam. Zij ontkenden dit ten stelligste. De verdachten die al 15 maanden in voorarrest zitten, zouden ter dood kunnen worden veroordeeld, als de rechter hen schuldig acht aan directe hulpverlening aan de vijand. PROVOCATIE. De heer Schmutzer werd in een rolstoel de rechtszaal binnengereden, TSJECHEN WEKEN VIT Nooit gevlogen; tóch gevlogen Twee jonge Tsjechen hebben kans gezien om met een vliegtuig uit te wijken naar het Westen, hoewel zij geen van beiden ooit een vliegtuig hadden bestuurd. Zij zetten het toestel, dat zij gesto len hadden, ergens in Beieren aan de grond. Ze hadden blind moeten vlie gen. met gebruikmaking van geen ander instrument dan een kompas. Voor zij konden vluchten, moesten zij een wachtpost overmeesteren. Zij stalen de sleutels uit zijn zak en ver schaften zich daarmee toegang tot een hangar, waarin een licht sportvlieg- tuig stond. Het tweetal wil in het Westen een vliegeropleiding ontvan gen. Men heeft hen politiek asyl ver leend. STAFCHEFS IN VS: Volgens dc militaire deskundige van de „New York Times" is het me rendeel van de Amerikaanse stafchefs van oordeel, dat men atoomwapens zal moeten gebruiken, indien de eilan den Quemoy en Matsoe, voor de Chi nese kust, zouden moeten worden ver dedigd. Een gelukkig ding is, dat de staf chef van het leger, Ridgway, deze grimmige opvatting niet deelt. Hij is tegen welke interventie ook. Men ge looft overigens, dat de V.S. zich wel afzijdig zullen houden. In rood-China voeren de kranten een hetze tegen Hongkong, de Engelse kroonkolonie, dat een centrum van samenzweringen tegen de volksrepubliek wordt ge noemd. omdat de bloedsomloop in zijn benen is gestoord. Hij vertelde, dat zijn on derneming verschillende malen is bezocht door benden, die rijst, geld en andere materialen eisten. Men ver kreeg contact met een der bendelei ders, genaamd Sukirman. die bij deze gelegenheid door het leger, dat van de ontmoeting op de hoogte was ge bracht, werd gearresteerd, doch later weer vrijgelaten. Later werd aan de bende rijst ver schaft, volgens de heer Schmutzer, met toestemming van het leger. Caton, die de rijst vervoerde, had geen moeite om op de heenweg langs de militaire posten te komen, doch werd bij zjjn terugkeer aangehouden. Inpoldering van Saeftinge De Planologische Dienst in Zeeland is bezig een sociologisch-economisch onderzoek in te stellen naar de as pecten van een toekomstige inpolde ring van het Verdronken Land van Saeftinge. Langs de Oost Zeeuwsch- Vlaamse kustlijn van Emmahaven tot Baalhoek gaat men dóór persoon lijk contact met de bewoners na wel de structurele veranderingen er door de inpoldering zullen ontstaan. De vragen welke aan de bewoners gesteld worden hebben tot doel na te gaan op welke bevolkingskernen zij zich oriënteren en hoe dit zal zijn wanneer de Saeftingeschorren eens land zullen zijn. Eén der vragen is, of men er idee in heeft in de toe komstige nieuwe polder te gaan wo nen en uiteraard wordt daar vaak met „ja" op geantwoord. Nu behalve de onderzoeken van Waterstaat en Domeinen ook deze kant van de zaak wordt onderzocht, zal men straks, wanneer de moeilijk heden rond de inpoldering zullen zijn opgeruimd reeds over zoveel gege vens kunnen beschikken dat de tijd van voorbereiding waarschijnlijk sterk bekort kan worden. Thans Clinge en Heikant Op 16 Mei zullen de telefoonnet ten Clinge en Heikant worden opge heven. De telefoonaansluitingen zullen die dag te 13.00 uur op het net Hulst worden overgebracht. Het hulpkantoor Clinge en het te lefoonstation Heikant blijven voor de behandeling van celgesprekken be paalde uren per dag geopend. Kosters naar Bouvigne De kosters van het bisdom Breda zullen op Dinsdag 26 April, geheel afwijkend van de traditie, dat om beurten elke afdeling een dag krijgt; de grote bijeenkomst houden op Bouvigne. De verdiepingsdagen aldaar ge houden hebben de kosters zo aange trokken, dat het hoofdbestuur meent dat er voor de kosters geen betere plaats is om te vergaderen dan Bouvigne. Kasteel Borgharen is Zondag a.s. weer even een echt slot uit vroeger tijden. Er komen daar die dag meer dan honderd „edelen" en „jonkvrouwen" sa men ter ere van de 12e eeuw se ridder Omar van Haeren, slot heer van Borgharen. Voor de heren van vele Zuidlimburgse heerlijkheden richt de heer van Borgharen op zijn historische burcht een groot feest aan. Rond zes uur arri veren de hoge gasten op het slotpleinwaarna over de ter reinen binnen en buiten de slotmuren van hetkasteel een grote ridderstoet zal trekken. De „horigen" uit Borgharen kunnen dan genieten van een nooit gezien schouwspel van goudbrocaten riddergewaden, Rococo-japonnen, veelkleurige uniformen en blinkende kro nen. Tevens zullen „vijandige" edelen van over de grens de burcht Borgharen belegeren. Een vreedzaam beleg overigens, daar de belegeraars uiteindelijk met de belegerden gaan feesten rond de open haarden in de rose zaal, de Louis XVI-zaal en de wapenkamer.

de Stem | 1955 | | pagina 1