OOSTDUITSE regeringsbonzen nemen geen enkel risico Geen wandeling zonder lijfwacht Het K.NVB.-reorganisatierapport Vergadering te Breda wordt interessant Auto greep bromfietser en ramde telefooncel IS HET OUDE VENETIE EEN STERVENDE STAD? Hoe staan de clubs er voor 400 SPELERS uit 40 landen 10 11 11 Hilde is niet zo dapper als men zou vermoeden Diverse clubs zijn het oneens Tegenvoorstellen in 't vooruitzicht STEENKANKER TWEE DODEN TE AMSTERDAM Perzië hanteert de bezem Nog geen invoer in ons land Dit keer te Achtmaal Wereldkampioenschappen tafeltennis Om de libre-titels Jacobs scoorde monster-serie Met gestolen auto tegen gevel Schoolvoetbal in O. Z.-Vlaanderen De Ruyterschool 2de JANSENe TILANUS Lakens en slopen, royaal en sterk, aan het prachtige weefsel herkent U ons merk. K.N.V.B. WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 15 APRIL 1955 gebouw binnen, liepen g door en terwijl de een voorhang terzijde mauwde hij Aram toe. x aan, dat gc U be- gedraagt! Ge ver oor de legeraanvoer- de Keizer!" Een ogen- r stond Aram voor een reedgeschouderde man ;ding van een Romeins die hem geringschat- iam.. ,,Aha, daar is de ne," merkte hij op, hij rustig doorat van el, welke hij in zijn d. „Welaan, we zullen n. wat gij ons vertel- t!" De in 1951 opgerichte afde ling 12 van de Oostzönale Staatsveiligheidsdienst heeti wel een bijzonder verantwoor delijke functie. Ze moet er na melijk uitsluitend voor zorgen dat de hoogst geplaatste perso nen van partij en regering niets overkomt. De „ambtenaren" van deze dienst hebben tot taak, het personeel van de hotels, waar de staatsgroten logeren, op hun betrouwbaarheid te testen, stra ten op tijd af te zetten en ervoor te zorgen, dat in de buurt van de ere-tribunes niemand kan rondhangen die een geladen re volver op zak draagt. Het spoortraject, dat regelmatig door de extra-trein van Wilhelm Pieck wordt bereden, wordt door de S.S.D. pleegt er een politieman te staan en bij de spoorbruggen staan er zelfs twee. Als Pieck naar het theater gaat, wordt het hele gebouw tevoren zorg vuldig afgezocht en tijdens de voor stelling staan er op verschillende plaatsen Polizisten in burger, die nauwelijks opvallen maar die men, vanwege het air van waakzaamheid dat ze over zich hebben, toch wel herkent. Wie de heer Pieck persoonlijk wil spreken, hij houdt nu en dan spreekuur moet eerst een vijfvou dig onderzoek ondergaan. Hij wordt niet alleen op zijn politieke gestel tenis onderzocht, maar hij moet zich ook laten welgevallen dat men hem terdege fouilleert. Sinds de herfst van 1953 heeft Wal ter Ulbricht een lijfwacht van 30 se lecte beambten, die hem bij alle of ficiële tochten begeleiden en die te boek staan als zijn „persoonlijke me dewerkers en adjudanten". Een staf De morgen, Zaterdagmiddag in „Moderne" te Breda te houden buiten gewone vergadering van District I K.N.V.B., waarop het bekende rapport der Reorganisatie-commissie zal worden behandeld, belooft een bizonder interessant verloop te zullen hebben. Er blijkt namelijk hier en daar bij de verenigingen nogal afwijking van meningen te bestaan over enige onder delen van dat rapport. Zo zullen de afgevaardigden onge twijfeld te horen krijgen, dat er diverse clubs zijn, welke de gedachte som: 50.000 gulden per jaar gega randeerde inkomsten voor de catego rie semi-profs, te hoog vinden en pogingen in het werk willen stellen dit bedrag te verlagen. Andere clubs zullen komen pleiten voor minder straffe amateursbepa lingen. Weer andere blijken de indeling op de achterbank weg, opdat niemand haar zou kunnen zien en geen enkele kameraad in de verleiding zou kun nen komen, de minister al te geest driftig te begroeten. Voor de werk kamer van Hilde Benjamin staan al tijd twee wachtposten. OOK DE OVERLOPEES. streng bewaakt. Op iedere 100 meter van eigen keukenpersoneel pleegt eveneens mee te reizen, om het risi co voor de heer Ulbricht zo gering mogelijk te maken. Tijdens de plechtige opening van het Dimitrov-museum in 1952 en bü het bezoek van Ulbricht aan Walz werk „Maxhiitte" moest de toeberei ding van het middagmaal geschieden onder toezicht van zijn lijfwacht, en iedereen weet, dat bij de regelmatige eendenjacht in de buurt van de Cri- vitzer See (Mecklenburg), het jacht terrein hermetisch wordt afgesloten, teneinde de onverwachte aanwezig heid van minder welkome „jagers" tegen te gaan. Hilde Benjamin, de gevreesde en gehate munster van Justitie in Oost- Duitsland, blijkt minder dapper te zijn dan men zou kunnen vermoeden. Iedere maand laat ze het ha?r aut0 veranderen lv^,.«ee ,?.e dan maar een vooTalle zekert duikt ze, nei wuner-vacai zekerheid, zover mogelijk geringsautoriteiten De Generalstaatsanwalt Melsheimer laat sinds de dood van Stalin zijn huis in de Pan ower Kavalierstrasze 24 door Geheimpolizisten bewaken en iedere bezoeker wordt zorgvuldig „doorgelicht". Ook de vroegere directeur van de Westduitse contra-spionnagedienst, dr genkomen. Evenmin als Schmidt-Wit- tack, het Westduitse parlementslid, die eveneens een „beschermengel" toegevoegd heeft gekregen en in de buurt van zijn werkkamer bovendien een mannetje heeft neergezet op wie hij volledig kan vertrouwen. De kring-functionarissen van de S. E. D. hebben over het algemeen een lijfwacht van drie man. De partij voorzitter in Rostock kon zelfs bogen op een bewakingstroep van 10 S.S.D.- lieden. Eerlijkheidshalve moet echter gezegd worden dat men hem een brief had gestuurd, waarin hij bedreigd werd met een spoedige en onverwach te dood. Het eiland Hiddensee is de laatste jaren tot het officiële recreatie-do mein van de bevoorrechten gewor den. Tot dan toe was het een weinig bezocht eiland. Nu echter hakkepuffen er zonder ophouden motorbootjes in de buurt, bemand met geheime agen ten en om de bewaking niet al te op vallend te doen zijn, vermommen sommige S.S.D.-Iieden zich als bad gasten, zodat ze het nuttige met het aangename verenigen. Het winter-vacantleoord van de re- Donderdagmorgen is op het kruispunt ScheldestraatChur- chilllaan te Amsterdam een ern stig verkeersongeluk gebeurd, dat aan twee mensen het leven kostte. Op de Churchill-laan passeerde een autobus van het Gemeentelijk Ver voerbedrijf die bestuurd werd door 'n chauffeur onder toezicht van een in structeur, het kruispunt. Het verkeer, komende uit de Schel destraat bleef voor het kruispunt op het passerende verkeer wachten. Plotseling echter stak de 50-jarige bromfietser J. van N. met de fiets is Oberhof in Thü- aan de hand lopende de rijweg over. jX>00000000<XXX><XX>0000000000000000000000000000000<XXXXX>0< 'OOOOOOOOOOOOOOOOO' ringen. In de keuken van het „Ernst Thalmannhaus kan men altijd twee politiemannen vinden die de spijzen moeten keuren. Als ze de hapjes overleven, kunnen de gasten zich zon der vrees aan tafel zetten. In Novem ber liet Walter Ulbricht de kokkin arresteren omdat de soep die hem werd voorgezet, hem verdacht voor kwam. Zjjn lijfwacht kwam eraan te pas en toen de zaak onderzocht was, bleek het toch maar gewone kreeften soep te zijn. De geschrokken keuken prinses mocht weer verder gaan met haar werk. Pieck, Ulbricht en consorten gaan alleen aan de wandel als hun scha duwen meegaan en als ze eens een Wilhelm Pieck in licht costuum omringd door zijn bewakers van de SSD tijdens een bezoek aan een Oostduitse stad. feestavondje hebben, moeten de spij zen en dranken eveneens tevoren wor den „geproefd". Geen fles wordt bui ten toezicht van de lijfwacht ontkurkt, Gezellig is dit alles natuurlijk niet, maar Pieck, Ulbricht en hun naaste medewerkers gaan er nu eenmaal van uit, dat voorzichtigheid de moeder is van de porceleinkast en ook van de dictatuurWat van hun standpunt gezien niet onverstandig is. bohlJe"eiianlnf-bekTm!,ren zich thans weinig over de politiek. Ze h? Jf wal andere muizenissen aan het hoofd. Op de voor- kriiot iict h CU, if elangstellingp welke soms beangstigende aspecten ^fin? Shakespeariaanse vraag: To be or not to be. Zijn of niet zjjn. Het vraagstuk van het verder bestaan der Lagunenstad. Want Venetië is ziek, is zieu, en wel zo zwaar, dat zij ten on dergang gedoemd is, zo er geen drastische, onontbeerlijke maatregelen worden getroffen Het water heeft de grond vesten der stad ondermijnd. Maar het is een uiterst moei lijk werk, na te gaan waar en in hoeverre al de eeuwen oude gebouwen die terecht haar trots maken, aangetast zijn. Want mensen kunnen spre ken en over hun ongesteldheid of hun ziekte klagen, doch ge bouwen zijn zwijgzaam en wan neer, na eeuwen insijpeling en ondermijning van 't water, bars ten en scheuren zichtbaar worden !s het soms al te laat om de toestand te verhelpen. Waarbij dan nog komt dat die aloude gebouwen aangetast zijn door de „steenkanker", waarvin de verschijnselen alleen waar te nemen zijn als het tot een acuut stadium is gekomen en mensen handen er zelden nog iets aan verhelpen kunnen... Deze steenkanker moet ver oorzaakt zijn door een kleine or ganische zwam welke al leen groeit op koude steen en welke zwam zaad zou afscheiden. Dit verderfelijk organisme is zo microscopisch klein dat het door de wind kan meegedragen worden. Nadat het zich op de steen heeft vastgezet, dringt het er in binnen, verwekt er een „kankerachtige zwam", en na een zeker verloop van tijd is de steen als gruis. Evenals kanker in het menselijk lichaam, kan de ziekte in een bepaalde mate geremd worden. Zo houdt het jaarlijks wassen van de aangetaste ge deelten, en vooral van de aan alle zijden geëxposeerde beelden de ontwikkeling der ziekte tegen. Maar juist ook zoals bij de menselijke kanker werd tot nog- toe geen werkelijk geneesmiddel of voorbehoedsmiddel ontdekt. Men oordeelt dat, hoewel de oude monumenten en patriciërs huizen van Venetië wel niet in het bestek van honderd jaar tot de grond toe zullen afbrokkelen door de gecombineerde werking uitstrevende architecten met hun plannen uit, die natuurlijk niets te maken hebben met de stijl van het verleden. Zo o.m. de beroemde Ameri kaanse bouwmeester Frank Iw^mA ,wa^er*5? van de steen- feld mi tocb ongetwij- dodelitk» f zal worden door deze eneSuat lnvretmgen, indien niet gevonden TT ge.nee?middel wordt me sommnn anderzijds niet enor- de stn!fd^eo»WOiden besteed elementen g n de2e alv*™elende De Venetianen geven zich niet gewonnen. Zij hebben de strifd om het verder bestaan hunner aangebeden stad ingezet Doch wanneer ze alleen op hun eigen kracht moeten rekenen, ishet hun onmogelijk. s het Men bedenke dat, naar Dr. ■TP verklaarde, minstens vijftig milliard lire besteed moeten wor den aan de eerste eonsolidatie- herstellings- en zelfs herbouwings werken. En daar niet alleen Venetië maar zelfs Italië over deze som niet kan beschikken, werd een oproep tot de wereld gericht. Zal het nog wel mogelijk zijn, het vernielingselement nog tijdig te remmen Ondertussen pakken de voor- Lloyd Wright, die niet alleen veel hyper-moderne wolken krabbers van glas, staal en beton op zijn naam heeft staan, maar die ook veel vrij roman tische landhuizen bouwde. Hij heeft enige opschudding in de Dogenstad veroorzaakt. En wel omdat hij een nieuw palazzo ontwierp ter vervanging van staande gebouwen van het Canal Grande. Hiermede is het probleem der controverse tussen oude en mo derne bouwkunst ook in de oude lagunenstad doorgedrongen. Be halve een enorm grote garage, die in zeer zakelijke stijl is opge trokken aan het begin van de stad, dagtekenen alle gebouwen uit de veertiende tot de acht tiende eeuw. En daardoor is die wonderlijke homogeniteit ont staan, dewelke iedere bezoekei verbazing brengt. Venetianen zelf staan zeer a, muizend tegenover modernise- „w i .Bebouwen in hun ar- midden. hoewel ze een ■rinhVvl' zakelijk bouwwerk op zichzelf geenszins afkeuren. ^OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO* De buschauffeur kon een aanrijding niet meer voorkomen, al reageerde hij onmiddellijk door zijn wagen te laten uitwijken in de richting van het trottoir. De wagen raakte met 't lin kervoorwiel de trottoirband, schoot door en rukte op zijn weg een tele fooncel mee, waar in op dat moment de 62-jarige mevrouw L. een gesprek voerde. De bromfietser, de dame en de telefooncel werden enkele meters door was geschoven overleed bij aan moet vrijwel op slag dood zijn ge weest. De man, wiens fiets onder de bus door was geschven, overleed bij aan komst in het ziekenhuis. de Op uitdrukkelijk verzoek van Sjah, is de nieuwe Perzische regering een uitgebreide zuiveringscampagne begonnen onder het ambtenarencorps, als onderdeel van de strijd tegen cor ruptie. Bijna alle hoge gemeentelijke amb tenaren van de hoofdstad zijn ontsla gen, onder wie de burgemeester. De keizerlijke procureur-generaal te Teheran heeft talrijke onderzoeken gelast. Hij heeft ook een vriend van de afgetreden premier Zahedi en oud directeur van de export- en import- bank. Moestapha Moggha Dam, laten arresteren. Naar zijn beheer zal een onderzoek ingesteld worden. Het nieutve vaccin Het departement van Sociale Za ken en Volksgezondheid deelt ons mede, dat de inenting tegen kinder verlamming alle aandacht heeft van de Nederlandse regering. De rege ring acht het echter thans niet ver antwoord tot het invoeren van Ame rikaans of Frans vaccin over te gaan en de immunistie in ons land te pro pageren. Brabantse en Zeeuivse iveg- kampioenschappen op 28 Mei a.s. Naar wij uit officiële bron vernemen, is de K.N.W.U. met het comité van de Ronde van Achtmaal in verbinding getre den om de a.s. wielerkampioen schappen voor de Brabantse en Zeeuwse amateurs aldaar te la ten verrijden. Het Rondecomité te Achtmaal, dat elk jaar een van Brabants oudste wie- lierronden organiseert, n.l. de „Acht van Achtmaal", heeft ons medegedeeld dat de vererende uitnodiging van de K.N.W.U. is aanvaard, zodat op 28 Mei a.s. deze kampioenschappen in het kerkdorp aldaar gehouden zullen worden. BAANWEDSTRIJDEN OP „DE WILDERT" TE ZUNDERT De Zundertse Wieier Supporters Club „Fortuna" organiseert op 8 Mei a.s. wielerwedstrijden op het Gemeentelijk Sportpark „De Wildert" te Zundert. Deze baanwedstrijden zullen be staan uit een koers voor amateurs over 80 km. en een voor nieuwelingen over een afstand van 60 km. Hektor Middelkamp in voetspoor van vader Fiele Dat de jeugdige Hektor Middel kamp bezig is het voetspoor van va der Fiele (ex-wereldkampioen) te volgen, blijkt wel uit zijn prachtige koers te Nieuwkerken (Waes). De gehele koers speelde hij een voorname rol, waardoor hij een van de uitblinkers werd. Hektor eindigde dan ook eervol 2de na de overwin naar G. van den Berghe, die de 75 km. afpeddelde in 2.20 uur. Achter eenvolgens werden de volgende plaat sen ingenomen door: Maes, van Vlierberghe, v. Puymbroeck, Boons, van Daele en v. Driese. van de verenigingen, welke toetra den tot de gelederen der eerste klasse amateurs te zwaar te vinden; zes keer moeten gaan spelen tegen clubs in de zogenaamde „zak van Lim burg" vinden de kennelijk niet-ac- coord zjjnde verenigingen vooralsnog onoverkomelijk. Tenslotte schijnt er nog een cate gorie clubs te zijn, die de geplande promotie-regeling KNVB wat betreft de amateur-elftallen niet naar de zin is. Zij vinden dat, nu pas driekwart van het speelseizoen achter de rug is, een aannemelijke regeling over de gehele linie onmogelijk gevonden kan worden. Vermoedelijk zal uit die hoek een voorstel ter tafel komen waarin ver zocht wordt die promotie-regeling pas in het volgende seizoen te laten ingaan. Men ziet: stof genoeg voor een ac tuele, interessante vergadering, die deswege wel zeer druk zal worden bezocht. Spectaculair tournooiveld te Utrecht Twintig jaar geleden werd te Utrecht de Nederlandse Tafeltennls- Bond opgericht en deze bond. die in Juni van dit jaar zijn vierde lustrum viert, viel de eer te beurt om de we reldkampioenschappen 1955 te organi seren. 400 spelers uit circa 40 landen nemen deel. Me., had eigenlijk geen betere plaats kunnen vind'en dan de Bernhardhal op het ruime spectaculaire Jaarbeurs terrein aan de Croeselaan. Weken lang heeft men hier gezwoegd aan tribunes en installaties om straks de duizenden toeschouwers een goede en overzichtelijke plaats te kunnen bieden. Er zijn ruim 700 zitplaatsen rond de twaalf groene tafels, waarop gewedstrijd wordt. De openingsavond van deze 22ste wereldkampioenschappen begint met een parade van deelnemers en deel neemsters, een parade, die zal worden afgenomen door de burgemeester van Utrecht jhr de Ranitz, in tegenwoor digheid van de minister-president dr Drees, enkele ministers, ambassadeurs en gezanten. In de raadszaal van het Utrechtse stadhuis zal op 20 April het int. congres worden gehouden voorafge gaan door een offciële ontvangst door het gemeentebestuur. De afgevaardigden van de bijna 70 landen zullen hier gebruik kunnen maken van de vertaalinstallatie die Tegen de Ruijter (remise) Donderdagmiddag is te Amsterdam het kampioenschap van Nederland hoofdklasse groot biljart libre be gonnen. Deelnemers zijn: Pr. Beekman, Am sterdam, A. Jacobs, Amsterdam H. de Kleine, Zwolle, C. van Oosterhout Rotterdam. C. de Ruyter, Maastricht; H. Scholtë, Eindhoven; L. Teegelaar, Rotterdam en M. Wijnen, Nijmegen. De uitslagen der middagpartijen luiden: Scholte Teegelaar Beekman' Wijnenn De Ruyter Jacobs Van Oosterhout de Kleine 500 7 343 7 500 15 476 15 500 7 500 7 500 7 347 7 199 161 123 80 262 445 359 269 71.42 49.00 33,33 31.73 71.42 71.42 71.42 49.57 BEWONDERENSWAARDIG De held van de eerste speelmiddag was de 43-jarige Amsterdammer Ja cobs, die op bewonderenswaardige wijze remise speelde tegen Kees de Ruyter. De 43-jarige Jacobs is pas kort weer op het tournooiveld terug na een afwezigheid van enkele jaren, Toen de Ruyter met een slotserie va.. 262, subliem gespeeld, in de ze vende beurt de 500 caramboles vol maakte, stond Jacobs voor de hope loos lijkende taak om in de nastoot 445 punten te maken wib'e hij op gelijke voet met de 'nationale kam pioen komen. Zo slecht als hij in de eerste zes beurten had gespeeld, zo goed ging het nadien. Spoedig was Jacobs de eerste 100 al gepasseerd. Onder doodse stilde ranselde hij onbarmhartig het ivoor en toen hij de 200 passeerde en de ballen nog steeds in uitstekende positie lagen, verdween het flauwe glimlachje om de lippen van de Ruyter, die zich reeds een zekere winnaar had gedacht. De serie Ame- ricaine, tevoren gehanteerd door de „Cosmopolite" in andere handen overgegaan Het bekende hotel Cosmopolite aan het Stationsplein te Breda is aange kocht door de eigenaar van het Oranje-hotel aldaar, de .heer Th. v. d. Hurk. Hotel-café-restaurant Cosmopolite zal in de toekomst geëxploiteerd worden door de heer A. J.v.d. Hurk junior. Op de Loosduinse weg in Den Haag trachtte een agent in het nachtelijk uur een auto, die zonder licht reed, aan te houden. De bestuurder vermeer derde echter vaart en schoot met ruim 100 km. snelheid een zijstraat in. Even later hoorde de agent een geweldige klap. De wagen was tegen een gevel opgevlogen en over de kop geslagen. Angstig kindergeschrei klonk van ach ter een versplinterd venster. De scher ven van de ruit waren in kinderbed jes terecht gekomen, zonder ernstig letsel aan de kinderen toe te brengen. Bij de puinhopen van de vernielde auto werd de 18-jarige Utrechtse met selaar W. M. gearresteerd, die met een 16-jarige Haagse vriend de auto van een gesloten erf had gestolen. Hidst ongeslagen ivinnaar in A In Hulst wordt een scholen-voet- baltournooi gehouden, waaraan de schooljeugd van het gehele land van Hulst deelneemt. Onder leiding van de broeders en leraren wordt er met enthousiasme gespeeld, een nuttige en aangename besteding van de Paasvacantie. De uitslagen van de eerste dag luiden als volgt: Afdeling A: Hulst I - Hulst II 5-0; Hengstdijk- Groenendijk 0-4; Clinge- Nieuw Na men 2-0; Hulst II - Groenendijk 043; Hulst I - Clinge 4-0: Hengstdijk - Nieuw Namen 1-5; Hulst II - Clinge *•*>000000000000000» '2-1; Hengstdijk - Hulst I 0-12; Groe nendijk - Nieuw Namen 4-2; Hulst II - Hengstdijk 1-1; Hulst I - Nieuw Namen 3-1Clinge - Groenendijk 0-0; Hulst I - Nieuw Namen 1-0; Hengst dijk - Clinge 0-3. Hulst is in deze klasse dus onge slagen winnaar en Groendijk eindig de op de 2de plaats. Deze twee elftallen komen vandaag in Axel uit in de strijd om het kampioenschap Oost Zeeuwsch-VIaanderen. Afdeling B: Technische School II - Technische school III 5-1; Techn. sch. III-Openb. Lyceum Terneuzen II 0-8: Openb. Lyceum Terneuzen II - Techn. sch. II 3-1. Het openbaar Lyc. Terneuzen II Ruyter van Oosterhout, Scholte, de Kleine en in mindere mate door Tee gelaar had voor Jacobs geen moei lijkheden meer. Nijdasserig prikte hij de ballen langs de band af en toe onderbroken door een rappelletje. Bij 338 kwam de eerste moeilijkheid, maar een gelukkig klosje hielp de zwoeger, die aller blikken gevangen hield. Acht stoten later lagen de ballen vast, mrar de acquitstoot werd glaszuiver genomen en even later was de positie hervonden. Nogmaals kwamen de ballen vast te liggen op 432, toen de finish nog maar 13 punten ver was, maar ook deze klip werd omzeild en een daverend applaus was de belo ning voor Jacobs, toen hij de laatste carambole maakte en zich daarmee op gelijke hoogte met de Ruyter schaarde. De avondpartijen: de gesproken woorden in drie talen weergeeft. Dit is de eerste maai, dat een dergelijke vertaalinstallatie op een tafeltenniscongres wordt gebruikt. In Abel Tasman-sport- tournooi Dinsdag, Woensdag en Donderdag is in Amsterdam het jaarlijkse „Abel Tasman sporttournooi" gehouden voor leerlingen van middelbare zeevaart scholen en scholen voor scheepswerk- tuigkundigen in Nederland. Ploegen van 11 scholen namen aan dit tournooi deel, waarvan de school voor scheepswerktuigkundigen te Am sterdam in het algemeen klassement de eerste plaats beziette; de „De Ruij- terschool te Vlissingen werd tweede. (Ie in athletiek, le in volleybal). Voorts werden een hockeytournooi en wedstrijden in sloeproeien gehou den. Het hockeytournooi werd gewon nen door de „De Ruyterschool" Vlis singen. (Advertentie) Rhenmatische Pijnen maken U oud vóór Uw tijd. Laat het zo ver niet komen - begin bijtijds Uw Kruschen kuur. Iedere morgen de kleine dagelijkse dosis - zo veel als er op een stuiver gaat - en ge voelt U al gauw een heel ander mens. Dat doet Kruschen's bloedzuive rende werking, een ware stimulans voor lever, nieren en ingewanden. Eten heerlijk middel: Kruschen Salts - De Ruyter Beekman Teegelaar Jacobs Wijnen van Oosterhout 500 7 61 7 500 20 500 20 500 6 271 6 347 42 204 356 392 168 71.42 8.71 25.00 25.00 83.33 45.16 Advertentie) Uitslagen KNVB Reserveklasse Res. le klas: PSV 2—NAC 2 5—2; Middelburg 2De Valk 2 43; Ta- xandria 2Eindhoven 2 17; Willem II 2—BW 2 4—2. f-.es. 2e klas A.: Zwaluw 2Braban- tia 2 11; Wilhelmina 2Sehijndel 2 1—2; PSV 3—Veloc 2 7—0; Woensel 2 de Valk 3 12; Helmondia 2Ti- voli 2 50; Helmond 2Eindhoven 3 0—0. Res. 2e klas B.: NAC 3Longa 3 14; Willem II 3Baronie 2 1—3; BSC 2—RBC 2 0—0; Alliance 2—IDos- ko 2 2—2; RKTVV 2—NOAiD 3 1—2. Res. 3e klas A.: PSV 4—GW 2 24; Mulo 2ESV 2 42; Brabantia 3Eindhoven 4 10; Spechten 2 Kolping 2 61. Res. 3e klas B.: Concordia 2RKC 2 1—2; TOP 2—RKDVC 2 4—0; WSC 2—BW 4 1—2; OJC 2—OSS 2 4—2. Res. 3e klas C-: Hero 2Internos 2 0-4; RAC 2—MOC 2 1—3; Rood Wit 2—TSC 2 2—1; SET 2—Roosendaal 2 3—1. DERDE KLASSE B Taxandria 17 15 1 1 31 51- -16 Uno Animo 17 13 1 3 27 60- -24 WSC 14 8 3 3 19 41- -26 Heusden 16 5 9 2 19 43 36 RKDVC 17 8 2 7 18 29- -32 Zwaluw 16 6 4 6 16 35- -32 RKC 16 6 2 8 14 29—33 Concordia 15 5 1 9 11 32- -47 RKTVV 16 3 4 9 10 38- -42 Gudok 15 3 3 9 9 18—49 Hieronymus 16 3 3 10 9 27—40 St. M'gestel 17 2 5 10 9 28—53 DERDE KLASSE C VOAB 17 11 3 3 25 45- -28 Dongen 16 10 4 2 24 52- -24 Baardwijk 15 11 1 3 23 36—18 WVO 18 10 2 6 22 41—33 Hero 16 9 3 4 21 28- -20 BSC 17 7 1 9 15 49—43 VES 16 6 1 9 13 35- -32 RWB 16 6 1 9 13 32- -40 Virtus 16 5 2 9 12 34—49 DHV 13 3 3 7 9 19- -31 Udio 14 4 1 9 9 27—41 Zierikzee 13 0 0 13 0 10- -49 DERDE KLASSE D Hulst 16 Axel 16 RKFC 16 N. Borgvliet 17 RCS Terneuzen Meto Hontenisse Z'eelandia Corn. Boys De Zeeuwen 16 Biervliet 15 10 10 8 10 8 7 4 6 5 5 1 1 1 11 2 7 2 8 5 10 2 12 53—30 37—13 35—25 39—35 50—25 48—32 20- 20 31—42 22—36 33—44 29—53 25—67 Haarsteeg SVG Nieuwkuik Wit Zwart 16 16 16 18 12 10 8 8 23—36 20—37 27—49 26—70 VIERDE KLASSE E Gilze 17 TAC 17 Veerse Boys 15 Groen Wit 16 PC.P 17 Zigo 16 S.C.O. 17 Boeimeer 17 Madese Boys 17 TVC 17 Were Di 16 Breda 16 29 27 57—20 40—19 26 53—19 16 33—36 50—45 39—46 3142 33—47 39—39 41—56 25—48 17—43 VIERDE KLASSE F. Schutters 17 12 3 2 27 47—18 S.C. Gastel 16 10 3 3 23 46—26 Steenbergen 16 9 3 4 21 44—28 Zundert 16 9 2 3 20 41—29 Burgh 16 8 1 7 17 30—27 gsv 17 7 3 7 17 40—30 Kaaise Boys 17 7 3 7 17 40—30 NSV 16 6 2 8 14 42—54 Grenswachters 14 5 3 6 13 37—34 RKWU 14 5 0 9 10 26—27 Halsteren 16 5 1 10 11 24—35 HSC 17 1 1 15 3 22—94 VIERDE KLASSE G. 17 12 1 4 25 52—24 Clinge Steen Aardenburg Breskens Luctor Yerseke Hoofdplaat Oostburg Koewacht Ria W. Sluiskil EMM 14 12 14 9 16 17 14 15 14 16 15 14 16 2 24 57—11 3 20 46—25 5 20 44—27 6 19 40—31 6 13 29—36 7 13 3244 7 12 37—49 7 12 31—53 1 10 9 2841 2 9 8 24-48 1 12 7 28—61 VIERDE KLASSE D ..o-1 men vandaag eveneens in Axel uit. I Oisterwijk GSBW RKJVV OJC Zaltbommel Vlijm. Boys Ons Vios elftal en Techn. school Hulst II ko-1 Nevelo 15 9 2 17 8 3 15 6 4 17 5 5 15 5 3 3 25 50—20 3 22 50—17 3 22 50—17 4 20 46-29 6 19 40—43 5 16 44—42 7 15 40-44 7 13 28—32 Mannheim 375 (+0,07), Kaub 300 (-0,04). Trier 203 (+0,09), Koblenz 298 (-0,02), Keulen 305 (+0,07), Ruhrort 531 (+0,16) Lobith 1149 (+0,18), Nijmegen 921 (+0,18) Arnhem 915 (+0,17), Eefde 431 (+0,03), Deventer 325 (+0,02), Namen la Plante nJ~0,1 Maastricht hoofdsluis 4382 (-0,08), Borgharen 3995 (-0.17), Belfeld 1133 (+0,13), Grave 493 (+0,01),

de Stem | 1955 | | pagina 11