BURGERS (18 tot 65 jaar) moeten beschikking zijn ter Taak van de rechter zou moeten worden uitgebreid Studie over 2 wetsontwerpen Auto greep bromfietser Huurwet 26 April in de Pinay gaat naar Bonn Oostenrijk zal vrij worden Landsverdediging bij oorlogsgevaar Tweede Kamer Delegaties arriveren Communisten u Commissies Bijstand en Voorbereiding Overval in kantoor van de Staatsloterij UIKER "M DAGBLAD VOOR Speciaal voor vitale bedrijven TWEE DODEN TE AMSTERDAM 10 pCt verhoging over de hele lijn De A.A.-conferentie Amsterdamse gemeenteraad besloot Stratenmakers in slaking Flinke opklaringen Op 29 April: Koningin bezocht sanatorium Belangrijke inleiding van Mr Andreae: Nauwe samenwerking nodig tussen Justitie en nazorg Aanpassing aan de omstandigheden Tocht weer onderbroken Kanselier Raab telegrafeerde: Besprekingen beëindigd Buit bedroeg f 4700,- Ook bespreking priester-arbeiders Blokkade van Saigon hervat r Voetballer schoot fietser omver AMSTERDAM 1955 III R A.I -GEBOUW I u "i Tessi duplex Het meest ideale bedt Probeer dit bed bij Uw winkelier en ook U is overtuigd! leven lij dan geslapen? vroeg :h verwonderd af. En de lange man zijn ge- n raadde, kraste hij: dagen lang zijt ge buiten tzijn geweest! Twee da- Doch de steen heeft U tot de levenden terugge- Liefkozend streken zijn vingers over het kris- «rwijl hij er aan toevoeg de steen van Jachimo de t, mijn wondersteen!" 95e JAARGANG K*** No. 21818 Uitgave N V, Uitgevers Mu Neerlandia Losse oummers 13 et Hostrek oo. 37334J. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplem 11. Tel.: Uirectie. Redictie en Administratie: 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A. Bruna Redactieraad C.J v Hootegem. Ml Ui A J J 'VI Mes. Mr H. M. L. de Kechtei. L. J v t Westende. P V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling r 5 85 pei kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell i l 0(5 incasso wordt berekend Voor God, Koningin en Vaderland V K IJ D A G lu APRIL 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele.Poort 7, Teleoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) OP WELKE WIJZE moet in tijd van oorlogsgevaar en oorlog de overheid het recht kunnen hanteren om burgers in te schake len in de landsverdediging, met name door hen o.a. de plicht op te leggen werkzaam te blijven in de industrieën, bedrijven en dien sten, die van vitaal belang zijn voor de landsverdediging? Over deze vraagt is, zo vernemen we, interdepartementaal overleg gaan de. Tijdens de behandeling van de begroting van Oorlog en Marine is in de Eerste Kamer meegedeeld, dat het nog altijd onbehandeld gebleven wetsontwerp op de staat van beleg en oorlog, dat in 1940 haastig was ingediend, thans is ingetrokken. Er schijnen thans twee mogelijkheden te worden overwogen: een nieuw ontwerp op staat van beleg en oorlog, dat aan het militaire gezag belangrijke volmachten zal geven om dwingend over burgers te kunnen be schikken en een ontwerp-Arbeidsnoodwet, dat door de minister van Sociale Zaken zal worden ondertekend en waardoor door de burgerlijke overheid burgers kunnen worden toegevoegd aan de landsverdediging. Men kon reeds voor-ontwerpen van wet in concept maken. Op de eerste plaats wil de militaire leiding zich verzekerd zien van het burgerperso neel, dat bij haar in dienst is maar dat bij mobilisatie niet onder de wapenen wordt geroepen omdat het niet dienst plichtig is. Voor dit gedeelte van het burgerpersoneel wenst men in tijd van oorlogsgevaar of oorlog een arbeids plicht op te leggen, die alleen met goedkeuring van het militaire gezag kan worden opgeheven. Er zijn echter ook een aantal in dustrieën, bedrijven, diensten, installa ties, enz. in de burgermaatschappij, die voor de landsverdediging van vi taal belang zijn. Zou men de verantwoordelijkheid voor de bezetting daarvan in tijd van oorlogsgevaar en oorlog aan het mili taire gezag willen opdragen, dan zou den deze arbeidskrachten ook onder een militaire wet moeten komen te vallen met alle onaangename gevolgen daarvan. Daarom gaan de gedachten ernaar uit, om een arbeidsplicht vanwege het militaire gezag slechts op te leggen aan het burgerpersoneel van de defen sie en eventueel incidenteel voor het personeel van zeer speciale bedrijven. Voor het overige personeel in de Nederlandse bedrijven meent men te kunnen volstaan met een Arbeidsn.ood- wet, uitgevaardigd en gehandhaafd door de burgerlijke overheid. In principe zou deze wet moe ten bevatten, dat er in tijd van oorlogsgevaar en oorlog een ar beidsdienstplicht kan worden opgelegd (bij Koninklijk Be sluit) aan alle Nederlanders tus sen 18 en 65 jaar. De uitvoerende instantie zou moe ten zijn de minister van Sociale Za ken. Volgens de wet zou de minister zijn doel moeten kunnen bereiken door regelen te mogen stellen met betrek king tot het aangaan en beëindigen van arbeidsovereenkomsten, het voor onmisbaar verklaren van arbeids krachten in bedrijven, die voor de landsverdediging van vitaal belang zijn, het aanleggen van een geregis treerde reserve aan arbeidskrachten (via Arbeidsbureaux) voor de vitale bedrijven, het verlengen van de ar- IN DE KAZERNESTRAAT te 's-Gra- venhage heeft gisterenmiddag een zware brand gewoed in een pakhuis. De eerste verdieping, waar o.a. was machines, radiotoestellen en koelkas ten stonden opgeslagen, brandde ge heel uit. ZI,'II)-\ïI.TNAM heeft de negen mo gendheden, die het bestand van Ge neve tekenden, gevraagd, elke bur ger van Noord- en Zuid-Vietnam vol ledige vrijheid te geven, van woon plaatskeuze. De Vietminh, zo wordt gezegd, weigert veel mensen naar 't Zuiden te laten vertrekken. ZES MENSEN in Hongkong zijn om het leven gekomen, doordat een woonkazerne instortte. Meer dan 25 personen werden gewond. H. M. DE KONINGIN en Prins Bern- hard hebben de heer P. S. Gerbran- dy telegrafisch hartelijk gelukgewenst bij zijn zeventigste verjaardag. HET AANTAL doden aan boord van het Britse tankschip ,,San Cirilo", tengevolge van een ketelontploffing, is gestegen tot elf. Het schip dreef gisteren nog stuurloos bij de mon ding van de Amazone. DE BOND voor Bedrijfsautoverkeer in Nederland, de Nationale Organi satie voor het Beroepsgoederenver- voer Wegtransport en de Nederland se Vereniging van Transportonder nemingen, hebben besloten, de vroe gere samenwerking weer voort te zetten. AAN DE Belgische luchtvaartmaat-- schappij „Sabena" is een vergunning geweigerd voor de opening van een nieuwe lijndienst tussen Antwerpen en Diisseidorf. Het besluit werd ge nomen door het geallieerde gezags orgaan voor de burgerluchtvaart. DE HEER ANDRIESSEN (K.V.P.), heeft de minister van Landbouw ge vraagd of er geen maatregelen ge nomen dienen te worden tegen de winstmarges in de aardappelhandel, die aanmerkelijk te hoog zouden lig gen. beidsduur. De minister zal over een aantal strafmaatregelen moeten kun nen beschikken, die in de wet moeten zijn vastgelegd. Deze strafmaatregelen zullen niet zo zwaar zijn als wanneer het een militaire wet betrof. De ge dachten gaan uit naar straffen van 4 tot 6 jaar gevangenisstraf. GROTE VOORDELEN Het is een belangrijke winst, dat voor het treffen van maatregelen voor een burgerdienstplicht overleg plaats heeft tussen de ministeries van Oor log, Sociale Zaken en Binnenlandse Zaken. De militaire instanties hebben er kend, dat er naast de uit militair oog punt mogelijke bezwaren, grote voor delen verbonden zijn aan het kiezen van een Arbeidsnoodwet boven een voor de hele burgerij geldende wet op de staat van beleg en oorlog, omdat bij de toepassing van een Arbeids noodwet de gehele volkshuishouding met zijn goed functionerende organen actief in de landsverdediging wordt betrokken. VOOR HET HELE KONINKRIJK? Een interessante vraag, die naar we vernemen nog niet diep is bestudeerd, is, of de eventuele wetgeving op de arbeidsplicht in tijd van oorlogsgevaar en oorlog alleen voor het Rijk in Eu ropa of ook voor de Overzeese Rijks delen zal moeten gelden. In dat geval zou er een Rijkswet nodig zijn. Voor de Overzeese Rijksdelen met de daar gevestigde belangrijke ondernemingen in oorlogstijd bauxiet in Suriname, olie in de Antillen is deze aange legenheid zeker van groot belang. In de vorige oorlog hebben de Amerika nen zich met goedvinden van Neder land „ontfermd" over de bauxiet-wer- ving in Suriname. Maar een dergelij ke bescherming door een bondgenoot behelst toch wel een teken van eigen onmacht. De vraag zou moeten worden onderzocht, of deze onmacht ook thans nog aanwezig isK Het ligt in de bedoeling van de voor zitter der Tweede Kamer om, indien omtrent de wetsontwerpen tot wijzi ging van de belastingen en het ont werp tot wijziging van de huurwet tijdig eindverslag zal zijn uitgebracht, aan de Kamer voor te stellen deze ont werpen in de vergadering van Dins dag 26 April aan de orde te stellen. Volgens de „Telegraaf" zou de rege ring momenteel overwegen, het wets ontwerp te wijzigen, als gevolg van de vernietigende critiek van de Tweede Kamer, en een huurverhoging van 10 procent over de hele lijn voor te stel len. HET GRONDPERSONEEL op de vliegvelden bij Parijs is in staking gegaan voor 24 uur. Het wil 15 tot 20 procent loonsverhoging en een Kerstgratificatie van een maand loon Vier duikers, die het wrak hebben onderzocht van de Indiase Constella tion, die Maandag: ten Noorden van Brits-Borneo in zee is gestort, heb ben geen aanwijzingen gevonden voor de oorzaak van de ramp. De officier aan het hoofd van de groep zei niets te hebben ontdekt, dat op een ontploffing wyst. Woensdag zijn nog 6 lijken uit het wrak geborgen, waaronder twee le den van de bemanning. Intussen gaat de voorbereiding van de Aziatisch-Arabische conferentie voort. Gisterochtend arriveerden reeds Arabische en Indo-Chinese de legatie-leden, maar de grote toe vloed wordt Zaterdag en Zondag ver wacht. De Westelijke mogendheden, zo verluidde gisteren te Washington, menen, dat nieuwe stappen betref fende het geschil Formosa dienen te worden uitgesteld tot na de conferen tie van Bandung. De tien leden van de CPN-fractie in de Amsterdamse gemeenteraad zijn uit de zgn. Commissies van Bijstand en Voorbereiding ontslagen, omdat de ze raadsleden hebben opgehouden het vertrouwen van de raad te bezitten. Dit is de inhoud van de beslissing die de hoofdstedelijke raad gistermiddag met 25-14 stemmen heeft genomen op voorstel van de heer Herfst (P.v.d.A.), mede ondertekend door de heren Douque (KVF) en van Sandick (P. Chr.) Tegen stemden de leden der CPN- en VVV-fracties. Reeds Woensdag was een voorstel aangenomen dat het ont slag van leden uit meergenoemde com missies mogelijk maakte. 274 STAKERS Overigens is gisterochtend de sta king in Amsterdam opnieuw werke lijkheid geworden, zij het in minimaal formaat. Het zijn 274 manschappen van de dienst der Publieke Werken, die het werk hebben neergelegd. Op de bestratingswerf hebben zich 74 man afgemeld, 10 arbeiders werken normaal door. Op de diverse werken, die door 600 arbeiders worden be mand, hebben 200 man gisterochtend het werk neergelegd. Van de overige gemeentelijke diensten werden geen moeilijkheden gemeld. De stakende stratenmakers willen „een onverzoenlijke slag leveren te gen de actie om de geest bij het Am sterdamse gemeentepersoneel kapot te maken." Het personeel van de tram zou waar schijnlijk in de nacht van Donderdag op Vrijdag vergaderen. Een deel van de arbeiders van de stadsreiniging besloot gisteravond niet opnieuw in staking te gaan. Men wilde de strijd tegen de rancune- maatregelen van B. en W. op an dere wijze voortzetten, o.a. door druk op de vakbonden. EEN ZWARE aardbeving is gisteren geregistreerd door het Colaba-obser- vatorium te Bombay. Het epicentrum zou in de Chinese provincie Sikiang liggen, aldus werd vastgesteld. CHARLES EYCK, de schilder beeldhouwer uit Limburg, is door de Zweedse regering benoemd tot Officier in de Orde van de Pool ster. Hij vervaardigde de ramen in de Zweedse zeemanskerk te Rotterdam. HET GODSDIENSTONDERWIJS op Argentijnse openbare scholen is bij besluit van het Argentijnse ministe rie van Onderwijs tijdelijk gestaakt. EEN 10-JARIGE jongen is gister middag verdronken in de overdekte zweminrichting ..Het Velserbad" te Velsen. Het kind lag in het diepe bad. Over de oorzaak van dit ongeval tast men nog volkomen in het duister. DE RIJKSPOLITIE te Bergen (L.) heeft een man aangehouden, die zich op verdachte wijze in de kerk van Afferden ophield. Het bleek een Am sterdammer te zijn, die verdacht werd van diefstallen o.a. te Eindho ven en te 's-Hertogenbosch. Weersverwachting, geldig tot hedenavond: Flinke opklaringen en droog weer. Matige of zwakke Noorde- J iijke wind. Iets hogere middag- temperaturen. Vandaag: Zon onder 19.38 uur. j Maan onder 11.09 uur. Morgen: Zon op 5.46 uur. Maan op 2.57 uur. Op deze fotomontage ziet U boven: een overzicht van de plaats van het ongeval; links onder de totaal ver kreukelde bromfiets en onder rechts de beschadigde voorkant van de bus met hetgeen er van de tele fooncel overbleef. (Zie pagina II) De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pinay, zal 29 April te Bonn zijn onderhoud hebben met kanselier Adenauer. Niet dus in Luxemburg, zo als aanvankelijk was voorgesteld. De staatslieden zullen o.m. van ge dachten wisselen over het Saarvraag- stuk cn de wederzijdse economische betrekkingen. Voornamelijk over de toekomst vafl •de grootste staalfabriek van het ge bied, die toebehoort aan de Duitse fa milie Roechling, is nog geen ophelde ring verkregen. Kennelijk wenst men, zoals we al schreven, in Parijs de Duitse invloed in dit industriële com plex uit te schakelen, doch daartegen zijn aan Duitse zijde sterke bedenkin gen gerezen. H M. de Koningin heeft haar vacan- tie te Klosters één dag onderbroken om een bezoek te brengen aan het Ne derlands sanatorium te Davos, dat op een half uur afstand van het vacantie- verblijf van de Koningin ligt. Het bezoek van H.M. droeg een in formeel karakter, daar het haar uit drukkelijke wens was om de haar be schikbare tijd in de eerste plaats te wijden aan de patiënten, die in het sanatorium worden verpleegd. Tijdens de derde studiedag van het Nederlandse Gevangeniswezen te Utrecht, heelt Mr J. L. Andreae, substituut-Officier bij de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg, een belangrijke inleiding gehouden over de integratie van het strafrechtelijk beleid. Openbaar Ministerie, voor lichtingsambtenaar, psychiater, rechter en alle anderen die zich met de bestraffing van en de zorg voor de delinquent bemoeien, aldus Mr An dreae, moeten zo nauw mogelijk samenwerken om het gestelde doel te bereiken. de rechter. De eerste phase resulteert in het vonnis. Dit vonnis legt de basis van de tweede phase, die van de reso cialisatie. Mr Andreae besprak daar na de twee meest voorkomende moge lijkheden: voorwaardelijke en onvoor waardelijke gevangenisstraf. Door de huidige wetsbepalingen heeft de rechter practisch-ongelimitcer- de mogelijkhden om de voorwaardelij ke straf aan de bijzonderheden van elke delinquent aan te passen. Een juiste samenwerking van het team in de tweede phase is van doorslagge vende betekenis voor het succes van een voorwaardelijke straf. Secretaris reclasseringsraad, nazorgambtenaren en toezichthouders zullen nauw die nen samen te werken; belangrijke waarde dient te worden toegekend aan de juiste behandeling van de kwartaalrapporten, waarin het ver loop van een voorwaardelijke straf zich weerspiegeit. Oqgnbaar Ministerie en rechter op de achtergrond. Bij gebleken noodzake lijkheid kan het voorwaardelijke von- De taak van de rechter, zei hij, is niet beperkt tot juridische zijde. Hij moet de straf opleggen. De straf kan een mens maken of breken. Het gaat tegenwoordig om het bepalen van de „voor deze delinquent meest geschikte straf". Hiervoor is stellig een gespecia liseerde strafrechter nodig. Het von nis heeft een centrale plaats in het strafrechtelijk bestel, waarnaar toe en waarvan uit wordt gewerkt. De pe riode tot en met het vonnis kan de eerste phase worden genoemd. Daarna krijgen we de tweede phase. De eerste phase is de bedrijvigheid om het nodige materiaal te vergaren. De offieiei van justitie neemt hierbij een centrale plaats in, waar dit ma teriaal tot een geheel wordt samenge voegd. Het Openbaar Ministerie komt in zijn requisitoir met een voorstel tot worden nis op verschillende wijzen aangepast aan de behoefte. SUGGESTIES Wat de onvoorwaardelijke gevange nisstraf betreft: in de huidige situatie heeft de rechter practisch geen invloed op executie. Op zich zelf is dit geen bezwaar, daar het gevangeniswezen, dat bezig is zich zo sterk te ontwik kelen, binnen haar taak naar eigen inzicht moet kunnen handelen. Toch zal het van belang zijn wanneer de rechter op de hoogte is van de ver. schillende mogelijkheden, welke het gevangenissysteem biedt. Hij zal daar met het opleggen van de straf reke ning mee kunnen houden. Verder kan de rechter door een uitvoeriger moti vering van de straf aan de administra tie duidelijk maken, welk doel hij zich stelt met een vonnis. Tenslotte de voorwaardelijke invrij heidstelling. Zoals de situatie nu is staat de rechterlijke macht er buiten Het is een kwestie tussen gestichtsdi rectie, reclasseringsraad en departe ment. Naar analogie van de taak van de rechter bij de voorwaardelijke straf, welke hij dus naar gebleken be boefte kan modelleren, zou spreker ook hier een mogelijke taak voor de rechter zien. Door het aan de rechter laten van een beslissing tot voorwaardelijke in vrijheidstelling krijgt hij de gelegen heid een afgerond stuk werk te leve ren. In plaats dus van departement, de rechter. Naar analogie van de reclasse- ringscommissie te Zutphen zou spre ker er voor voelen ook bij andere daarvoor in aanmerking komende in richtingen een reelasseringscommissie aan te stellen. De reclasseringsraden hebben bij een juiste behandeling van de toezichten van de voorwaardelijke straffen hun handen vol. Opnieuw zitten Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene geïso leerd. Een sneeuwstorm in het Silvretta-gebergte maakt het hun onmo gelijk de Wiesbadener-hut te verlaten, waarheen zij vertrokken zijn na hun oponthoud in de Jamtallhut. Wanneer het webr dit toelaat, zou het gezelschap vanochtend om 7 uur vertrekken naar het Silvrettahuis. Het plan bestaat om Zaterdag voor 5 uur 's middags in Klosters aan te komen Bovenstaande foto laat het gezelschap zien tijdens een korte pauze op weg naar de Silvrettahut. Van links naar rechts: Prinses Beatrix, Prin ses Irene, Hans Marth en op de rug gezien Prins Bernhard. Vanuit Moskou heeft de Oostenrijk se kanselier Raab een boodschap aan z«n volk gezonden. Deze luidde: „Oos tenrijk zal vry worden. Wij zullen ons vaderland geheel terug krjjgen. Krijgs gevangenen en andere gevangenen zul len hun woonplaatsen terugzien. Dit is bereikt door de standvastige hou ding vap het Oostenrijkse volk, dat er voor heeft geleden en gewerkt en het heeft verdiend." Daarmee was het besluit bekend ge maakt, dat gevallen is tijdens de gis teren afgesloten besprekingen tussen Oostenrijkse en Russische leiders in het Kremlin. Reeds eerder op de dag had Norbert Bischoff, de Oostenrijkse ambassadeur in Moskou, laten weten, dat er overeenstemming' was bereikt over een Oostenrijks vredesverdrag „dat in het belang van het Westen zal zijn." In Oostenrijk was gisteren de gehele dag een gespannen verwachting merk baar, die ook de gewone man gevan gen hield. Men neemt aan dat de Oostenrijkse Mevrouw S. Penard te Amsterdam, collectrice van de Nederlandse Staats loterij, heeft gisteren de schrik van haar leven gehad. In haar woonark „Vrouwe Fortuna" aan de Nicolaas Witsenkade te Amster dam vervoegde zich een heer. die haar verzocht hem een loterijbriefje te ver kopen. Toen zij zich even omdraaide om aa ndit verzoek te voldoen, duw de de man haar in de rug, greep de aanwezige contanten en sloot haar vervolgens op in haar kantoortje. Daar de verkoop van de briefjes j.l. Dinsdag begonnen is, had zij een flink bedrag in huis. Naar schatting be draagt de buit circa 4700. Van de da der ontbreekt tot nu toe elk spoor. leiders ook de toekomstige handel tus sen Oostenrijk en Rusland ter sprake hebben gebracht. Gevraagd naar de waarborgen te gen ,,de dreiging van een ansehlusz" zei ambassadeur Bischoff gister avond: „Wij zullen de garanties vra gen van alle vier de grote mogend heden. Wij zullen niet toestaan, dat er militaire bases in ons land worden gevestigd en wij kunnen en zullen niet toetreden tot enige militaire or ganisatie". Kard. Feltin in Rome De Franse kardinaal Feltin, die voor een bezoek aan de H. Stad in Rome is gearriveerd, heeft verklaard, dat hij zeker niet in de eerste plaats daar heen vertrokken is om er de H. Stoel een ontwerp-statuut voor de priester arbeiders voor te leggen. Wel zal hij uiteraard met de betref fende Romeinse instanties over deze aangelegenheid van gedachten wisse len. Hij zal er o.a. de wensen naar vo ren brengen van het Franse episco paat m.b.t. de ongeveer 40 priester arbeiders, die zich nog niet hebben onderworpen. Kardinaal Feltin ver klaarde, dat de kwestie van de pries ter-arbeiders in zijn land kennelijk veel van haar actualiteit verloren heeft. IIoa Hao secte actief De particuliere legers van de Hoa Hao-secte en van de organisatie Binh Xoejen hebben hun enige tijd gestaak te blokkade van Saigon hervat. Zij bedreigen elke vraehtautobestuurder, die voorraden naar de stad wil bren gen met de dood. In plaatsen ten westen van Saigon zijn honderden vrachtauto's tegenge houden. Woensdag bereikten slechts 220 voertuigen Saigon, vergeleken met normaliter 2.000 tot 3.0000. Bij schuttersactiviteit van de troepen van generaal Ba Cut, de dissidente Hoa Hao-leider, is Donderdag een officier van het Zuidvietnamese leger gedood. Woensdag werden 16 mensen door mortiervuur gewond. Enige tijd geleden werd te larmstadt een oefenpartijtje •oetbal gespeeld. Op een gege ven ogenblik loste een der spe lers een keihard, maar nogal onzuiver schot. De verdwaalde bal raakte een op een nabij ge legen weg fietsende man, die tegen de keien sloeg. Het slacht offer diende een aanklacht in. De politierechter veroordeelde de speler, die het schot gelost had, tot 30 Mark boete. Zijn traine: zag zich een boete van 80 Mark opgelegd, omdat hij verzuimd had maatregelen te treffen die de veiligheid waar borgden".

de Stem | 1955 | | pagina 1