Belgische senaat aanvaardt de accoorden van Parijs Televisiestudio te Bussum zeer door brand geteisterd ernstig Eden officieel benoemd tot Brits premier Rumoer rond magnetiseurs nog steeds niet verstomd Gaza was weer het toneel van een incident De schoolkwestie keek even om de hoek „Daily. Worker breekt staking in Londen Rolin voorziet een ramp WERKEN OP PASEN EN GOEDE VRIJDAG Het geheim van de goede sfeer is: berusten Ex-voogd moet nu zwijgen... Waterschade is het ergste DAGBLAD VOOR ZEELAND Spaak zong internationale Churchill naar Kent vertrokken Weer een nieuwe vereniging j Telefoon met bijsmaakje Dreigend conflict in Brazilië Koninklijke Paasvacantie in de Alpen Egypte en India sluiten verdrag Bestand in Saigon 14 dagen verlengd Kapitein schuldig aan vergaan „Klipforiteiiv' Scheidende Indonesische H.C. meent: Kouder Kortsluiting op de bovenverdieping Uitzendingen gaan toch door Perzische premier afgetreden Kremlindicht bij huis confereren f Eenzame Pasen voor Adenauer 95e JAARGANG No. 21812 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, KasteeipleiD 1L Tel.: Directie, Redactie en Administratie: 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A- Bruna. Redactieraad: C.J v. Hootegem, Mi Dr A J J. M. Mes, Mr H. M, L. de Recbtei. L. J. v. t Westende. P V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs by vooruitbetaling t 5 05 per kwar taal, per post t 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestelL) f 0.45. Incasso word» berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek no. 278341 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 7 APRIL 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GUES, Westsinge) 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Teleoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) 99 De communistische „Daily Wor ker" zal vandaag weer verschijnen als eerste blad, dat de staking bij de Londense dagbladen doorbreekt. De staking duurt reeds dertien da gen. Het communistische blad, dat een oplaag van ongeveer 75.000 exempla ren heeft, is niet aangesloten bij de bond van dagbladeigenaars. Met de zetters is overeengekomen, dat er in de periode dat de andere bladen niet kunnen verschijnen, van de „Daily Worker" niet meer exem plaren zullen worden gedrukt dan het maximum-aantal per dag in het af gelopen half jaar. fsJA de Kamer van Volksvertegenwoordigers heeft ook de Bel gische Senaat Woensdagmiddag de accoorden van Parijs met 142 tegen 2 stemmen (communisten) bij 1 onthouding (de onaf hankelijke katholieke senator baron de Dorlodot) goedgekeurd. Het Belgische parlement heeft hiermee de ratificatieprocedure voltooid. Bij de discussie verklaarde de socialistische senator Rolin geen voorstander te zijn van de accoorden aangezien de politieke inconvenienten die de Europese verdedigings-gemeenschap (E.V.G.) aankleefden, in de nieuwe verdragen voortleven. De accoorden van Parijs, zo merkte hij op, dulden niet alleen de herbewapening van Duitsland doch organiseren deze zelfs. Hij kon moeilijk aannemen dat de vijand van 1945 thans een trouwe partner wordt in een coalitie die gericht is tegen een geallieerde van 1945. Iedere onderhandeling met het Oosten is onmogelijk en moet onvermijdelijk naar een impasse leiden indien de Parijse accoorden de politieke en militaire infra-structuur van Europa blijven vormen, zo betoogde hij verder. Gistermiddag, nadat Koningin Eli sabeth een audiëntie van een half uur had verleend aan Sir Anthony Eden, werd officiëel bekend gemaakt, dat de vroegere minister van Buitenlandse Zaken tot premier is benoemd. Eden. als altijd onberispelijk ge kleed, werd door de Koningin in de zelfde kamer ontvangen, als waarin Churchill de dag tevoren zijn ontslag aanbood. Eden nam de zegels van zijn ambt in ontvangst, waarna de vorstin met hem de wachtende vraag stukken, w.o. algemene verkiezingen (vermoedelijke datum 26 Mei), be sprak. Gistermiddag werd Eden met algemene stemmen tot leider van de conservatieve fractie in het Lager huis gekozen. Over enige tijd zal hij de leiding van de conservatieve partij op zich nemen. In het Lagerhuis en in het Hoger huis werd Sir Winston Churchill in verschillende toespraken geëerd. De ex-premier heeft als voornaam ste reden van z'n heengaan genoemd zijn hoge leeftijd. Hij zinspeelde tevens op de komende verkiezingen. Een duizendkoppige menigte, die luidkeels ,,He is a jolly good fellow" zong, wachtte Sir Winston gisteren voor zijn huis in Downingstreet op, toen hij de ambtswoning verliet om naa: zijn buitenverblijf in Kent te gaan. IN CANADA gaan de belastingen met tn totaal millioenen dollars omlaag. Het begrotingstekort, dat daardoor ontstaat, raamt men op 160 millioen dollar. TEGEN EEN automobilist, die op 16 September 1954 een militaire colonne aanreed, waarbij een dode en vele ge wonden vielen, is gisteren f 150. boete geëist. DE STICHTING „Het merkartikel" heeft d« Eerste Kamer gevraagd het door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerp beperking cadeaustelsel, te verwerpen. TIJDENS HET Paasweekeind zullen de N. S. op de voornaamste lijnen extra treinen inleggen. Voor Dinsdagmorgen moet men vrezen op te kort an plaatsen in de trei nen doordat »r dan veel militairen zullen reizen. OUD-MINISTER Ch. J. 1. M. Weiter, voorzitter van de Kath. Nat. Partij en tevens Kamerlid voor die partij, is gisteren 75 jaar geworden. EEN ANDERE illustere figuur uit het parlementaire leven, prof. mr P. S. Gerbrandy wordt Woensdag 13 April 70 jaar. DE BROODOORLOG in Dordrecht en omgeving duurt voort. De bakkers vergaderen en het publiek eet brood, dat v(jf cent goedkoper is dan anders. TIEN KILOMETER boven het proef- terrein van Nevada is gisteren een nieuw atoomwapen voor luchtafweer tot ontploffing gebracht. DE KINDERPOSTZEGELACTIE 1954 heeft een netto-bedrag van f 1.200.000 opgebracht. Dat is twee ton meer dan in 19531 Hulde! EEN EE1DSE KOOPMAN, die 11 November van vorig jaar bij Zaan dam een wielrenner met zijn auto aanreed, doch niet de moeite nam om te stoppen, heeft acht maanden gevangenisstraf en 5 jaar ontzetting uit de rijbevoegdheid tegen zich ho ren eisen. IN DE SOVJET-UNIE is nogmaals een nieuw ministerie gevormd. Het zal zich bezig houden met de bouw werkzaamheden in de kolenindustrie. Opmerkelijk, al die industriële minis teries. FOSTER DULLES zal 18 April voor een senaatscommissie verschijnen cn dan gehoord worden over de publi catie van de documenten van Jalta. Het is een zitting met gesloten deuren. IN WIJHE (O.) is een tweejarig meisje in een put gevallen, waarvan ze het rooster liad weten te verwijde ren. Het bleek niet mogelijk liet kind van de dood te redden. Deze accoorden, aldus de senator, kunnen slechts tot een geleidelijke vergiftiging van de sfeer en naar een ramp leiden. De heer Rolin, die oorspronkelijk voornemens was tegen de accoorden van Parijs te stemmen zou dit, naar hij tenslotte verklaarde, niet doen om dat hij wenste te voorkomen, dat de C.V.P. tegenover het buitenland de indruk zou gaan wekken dat deze door haar toedoen door de Belgische senaat werden aangenomen. De katholieke senator Paul Struye had bij de aanvang van het debat reeds verklaard dat zijn fractie zich niet zou iaten leiden door overwegin gen van interne politieke aard en de accoorden van Parijs zou goedkeuren wegens internationale belangen. Hij sprak wel zün teleurstelling uit over het feit, dat de liberaal socialis tische regering een dusdanige houding in de schoolkwestie heeft aangenomen alsmede het feit, dat de heer Spaak De laatste maanden hebben zich tal rijke moeilijkheden voorgedaan op het gebied van de practijken van magne tiseurs. Onlangs heeft de werkgroep voor practische toepassing van para normale begaafdheid (NWP) aan eer aantal van haar leden diploma's uit gereikt, op grond van een onderzoek, dat door een commissie is ingesteld naar de door deze magnetiseurs bij hun patiënten bereikte resultaten. Dit heeft in wetenschappelijke kring enige beroering gewekt, omdat men aan deze diploma's geen enkele waar de hecht op grond van het feit, dat het onderzoek naar deze paranormale begaafdheid niet op wetenschappelijke basis berustte. Op de activiteiten van de Neder landse Werkgroep voor Practische toepassing van Paranormale Begaafd heid, is de laatste tijd nogal critiek geuit. De oud-voorzitter van de N.W.P., mr. U. P. Okken uit Zeist, alsmede de bestuursleden H, Lemmen uit Maasniel en A. A. Haverkate uit Am sterdam, zijn nu uit de vereniging ge treden. Op advies van prof. Tenhaeff, hebben de heren Lemmen en Haver kate een nieuwe vereniging opge richt, die de naam draagt van „Neder landse organisatie van Genezers". Reeds enkele jaren is prof. Tenhaeff bezig aan een wetenschappelijk on derzoek naar de resultaten, die door enkele magnetiseurs worden bereikt. Dit onderzoek is van zeer beschei den omvang, doch prof. Tenhaeff hoopt, dat de regering hem binnen kort een opdracht geeft tot het doen van een wetenschappelijk onderzoek op grotere schaal. „Onder de magnetiseurs," aldus prof Tenhaeff, „zitten er enkelen, wier prestaties de aandacht van de arts verdienen. Ik beoog thans een weten schappelijk onderzoek naar de pres taties van deze mensen. Dit zou er toe kunnen leiden, dat men in de toekomst enkele magnetiseurs de gele genheid biedt om onder toezicht van een arts hun werk uit te oefenen." zich tjjdens de laatste weken op bij eenkomsten, waarop de onderwijspoli tiek werd besproken, als een fanaticus had gedragen en als ieder ander de internationale had meegezongen, welk lied per slot van rekening het strijd lied is der Sovjet-Unie. Zijn uiteen zetting werd verschillende malen door protesten van linkse afgevaardigden onderbroken. De minister van Buitenlandse Zaken Spaak merkte omtrent de verdragen op, dat noch de Amerikanen, noch de Engelsen, een integratiepolitiek heb ben willen opdringen en België deze in volle vrijheid zelf heeft kunnen kiezen. Hij was van oordeel, dat de idee van een conferentie tussen Oost en West een steeds vastere vorm aan neemt en deze nieuwe fase met een maximum aan goede wil en vertrou wen moet worden tegemoetgetreden. Het is zeker, aldus Spaak, dat de accoorden van Parijs niet het laatste woord in de internationale politiek betekenen. Persoonlijk is Spaak van oordeel, dat er slechts een juiste poli tiek is: die gebaseerd op een geleide lijke en gecontroleerde ontwapening. De minister van Buitenlandse Zaken wees vervolgens op de noodzaak de idee van een verenigd Europa uit te breiden tot de economie. De Euro pese gemeenschap voor kolen en staal heeft haar reden van bestaan bewe zen en het is te wensen dat haar werkzaamheid zich uitbreidt tot an dere gebieden, zoals dat van gas. elec- triciteit en kem-energie, zo zeide hij tenslotte. Het Luxemburgse parlement, dat uit één Kamer bestaat, heeft de Pa rijse overeenkomsten Woensdag met 48 tegen 3 stemmen geratificeerd. Er waren geen onthoudingen. De Kamer was Dinsdag met het debat begonnen. De aanvaarding stond tevoren reeds vast. Er woont in Breda een heer, die een half jaar geleden met een telefoonaansluiting werd 2 verblijd. Hij kreeg nummer 8181 2 toegewezen, een veelgebruikt nummer overigens, want vroe- ger behoorde het aan de cen- trale redactie van uw dagblad. 1 Dat heeft die Bredase lieer er- varen... Sinds hij het nummer kreeg, is hij 1873 maal (stand 2 van gistermiddag half vier) op- 2 gebeld. Hij kreeg dan mede- delingen te horen, die voor onze redactie bestemd waren. 2 Er schijnen dus minstens 1873 2 2 mensen te zijn geweest, die niet j wisten, dat ons nummer al sinds lange tijd is veranderd in 2 3351, drie lijnen. Gun de heer 2 2 van 8181 zijn huiselijke vree en 5 2 noteer, als u het nog niet deed, 2 ons nieuwe nummer. In het gebied van de Braziliaanse hoofdstad Rio de Janeiro hebben de troepen opdracht gekregen, zich voor onmiddellijke actie gereed te hou- den. Dit gebeurde met het oog op de politieke onzekerheid in het land, na dat als een gevolg van politieke ma noeuvres een groot aantal regerings functionarissen waren afgetreden. Al le militaire verloven zijn ingetrokken. Zoals gemeld, hebben ingevolge af spraken in verband met de komende presidentsverkiezingen, de ministers van Financiën en Verbindingen, als mede de president van de Staatsbank hun ontslag genomen. SKSggSga "T Bij Gaza. de plaats om welks bezit al in oud-Testamentische tijden tal rijke veldslagen zijn gevoerd, is het Maandag weer tot een incident geko men tussen Israëlische en Egyptische strijdkrachten. Aan Egyptische zijde vielen twee doden. Ook de Israëliërs verloren twee man. Ditmaal heeft Egypte een Dansmatinée In vele sectoren van het Oostduitse bedrijfsleven zal op Goede Vrijdag en op Paaszondag gewerkt worden als normaal. Dit geldt vooral in de land bouw. Als gevolg van het slechte weer bleef veel werk ongedaan en dus is het communistische motto: „Op Pa sen rijden de tractoren". Communis tische jeugdorganisaties houden op Goede Vrijdag een bijeenkomst. Het programma vermeldt o.m. een dans matinée. klacht negens het schenden van het bestand door de andere partij, inge diend. Egypte en India hebben gisteren een vriendschapsverdrag getekend. Het eerste artikel van dit verdrag vermeldt, dat tussen beide volkeren een „eeuwige vrede en vriendschap en broederlijke betrekkingen" zullen heersen. Het verdrag voorziet in di plomatieke, industriële en handels betrekkingen. Alle geschilen zullen vreedzaam worden opgelost, zoals het onder broeders gaat. In Jemen, waar de afgelopen da gen de koning werd afgezet en daar na weer werd ingehaald, schijnt de orde te zijn hersteld. De samen zweerders zouden gearresteerd zijn. Het verenigd oppositiefront In Sai gon heeft ingestemd met een nieuw bestand voor de duur van twee we ken. De leiders van de oppositiele- gers hadden Dinsdag een telegram van Bao Dal waarin om verlenging van de godsvrede werd verzocht, ont vangen. Bao Dai, die in Cannes woont, be gint een actieve rol te spelen in de politiek van Zuid-Vietnam. Hij schijnt te zullen bemiddelen tussen de oppo- sitielegers en premier Diem. De Koninklijke Familie zal de Paasvacantie weer in het Alpengebied doorbrengen. De prinsessen Beatrix en Irene gaan met haar vader eerst een trektocht in het Oostenrijkse hooggebergte maken. Zij zullen de laatste vacantiedag in Klosters (Zwitserland) doorbrengen. Hier zal Prinses Margriet met de Ko ningin de skisport gaan beoefenen. Prinses Marijke zal weer logeren in het kinderhuis ,,La Genise" te Ar- veyes-Viliars (Zwitserland), waar zij ook tijdens de Kerstvacantie ver bleef. Gisteren is Prins Bernhard met zijn twee oudste dochters vertrokken. Vandaag vertrekt de Koningin met Margriet en Marijke naar Zwitser land. Motor weigerde WEER ONGELUK OP „ONBEWAAKTE" Op een onbewaakte overweg in de spoorlijn Hoek van Holland-Rotter dam is een personenauto, met twee inzittenden, door de trein gegrepen. De beide inzittenden werden vrij ernstig gewond en van de auto bleef niet veel meer over. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat de motor van de-auto midden op de overweg afsloeg. De treinbestuurder bemerk te, dat er iets mis was en zette de remmen aan. Niettemin was de bot sing ernstig genoeg. Het hotel „Chesa Grischuna" in Klosters, het 1250 meter hoog lig- gende wintersportplaatsje. Raad v. d. Scheepvaart De kapitein van de „Klipfontein", het Nederlandse schip, dat twee jaar geleden bij de Portugeese kust ver ging, is door de inspecteur-generaal voor de scheepvaart als schuldige bij deze ramp aangewezen. De inspecteur generaal heeft de Raad voor de Scheepvaart aanbevolen, de kapitein voor de tijd van zes maanden de be voegdheid om te varen te ontnemen. De kapitein voer dichter onder de wal, dan hij later zeer summier in de scheepsverklaring heeft opge geven, aldus de inspecteur-generaal. Enkele schepelingen hebben deze ver klaring mede-ondertekend. Zij getuig den echter, niet onder dwang t« heb ben gehandeld. De kapitein zou ge bruik gemaakt hebben van een onge schikte kaart om zijn positie te be palen. Bovendien had hij de waar schuwingen, die op de kaart voor kwamen over gevaarlijke stromingen, genegeerd. De raadsman van de kapitein trok de conclusie dat er hoogstens verschil van inzicht kan zijn over de afstand waarop onder de kust geva ren kan worden. „Berusten in het onvermijdelijke, dat is de hele kwestie", sprak mr Susanto Tirtoprodjo, de Indonesische waarnemende H. C. in ons land, bij gelegenheid van zijn afscheid van Nederland. Weersverwachting, vanavond geldig Opklaringen, maar ook enkele verspreid optredende buien. Later van het Zuidwesten uit toenemen de bewolking. Lagere temperatu- turen dan gisteren. Matige tot vry krachtige Zuidwestelijke wind. Vandaag: Zon onder 19.24 uur. Maan op 20.11 uur. Morgen: Zon 6.04 uur. Maan onder 5.57 uur. 4 GISTERMORGEN om circa 10 uur brak er brand uit in de televisie studio „Irene" te Bussum. „Irene" is een oud-evangelisatiegebouw, waarin Philips experimentele televisie gevestigd is geweest. De Neder landse Tcievisiestich(ing heeft deze Philips Studio, anderhalf jaar gele den, overgenomen. De brand is waarschijnlijk door kortsluiting ontstaan op de bovenverdieping van het studiogebouw. In weinige ogenblikken stond een groot deel van de bovenverdieping in lichterlaaie. Dikke rookwolken sloegen aan alie kanten uit het dak. Te half elf sloegen de vlammen uit het dak. De talrijke toeschouwers werden op grote afstand gehouden in verband met het gevaar, dat de toren zou instorten. De brand in de televisiestudio was kort na elf uur zo goed als bedwon gen. Men heeft haar beperkt kunnen houden tot de bovenverdieipng, maar door de enorme waterschade, ook aan de kostbare technische apparatuur, is deze, èn het gebouw voor televisie doeleinden voorlopig volkomen uitge schakeld. Studiopersoneel en aanwezige artis- ten beijverden zich om zoveel moge lijk van de zeer kostbare inventaris in veiligheid te brengen. Hierbij hiel pen ook leden van de toneelgroep „Theater", die juist waren aangeko men voor de repetitie van de uitzen ding van het televisiespel „Judas". De auto met costuums van het ge- „elschap was onderweg opgehouden, iaardoor te laat aangekomen en nog juist niet uitgeladen, zodat deze be- ittingen van het gezelschap zijn ge- ted. De voorstelling van gisteravond in de Stadsschouwburg te Amsterdam kon daardoor normaal doorgaan. De brand heeft het gebouw voor de toekomst waarschijnlijk wel ge heel onbruikbaar gemaakt. Onze foto toont het gebouw terwijl de vlammen uit het dak slaan. Op de voorgrond een reportagewagen van de televisiestichting. Onder meer is grote waterschade aangericht aan de apparatuur van dc controle- en van de regiekamer. Naar wij van de zijde van het be stuur van de Televisiestichting ver nemen, wordt getracht de uitzending van het televisiespel „Judas" van avond toch te laten doorgaan en wel vanuit de A.V.R.O.-radiostudio te Hil versum. Het half uurtje voor de kin deren van gistermiddag kon niet door gaan. De Nederlandse Televisiestichting si ondanks de brand voor haar eerstvol gende uitzendingen niet in ernstige moeilijkheden geraakt. Er zijn voor zieningen getroffen, waardoor de voorgenomen uitzendingen normaal kunnen doorgaan. Ook zullen de bui tenlandse programma's kunnen wor den overgenomen. Eerst werd ge vreesd, dat men de eerstkomende 10 dagen niet zou kunnen uitzenden. Het blussingswerk van de Bussumse brandweer geschiedde energiek en snel, waardoor voorkomen is, dat de brand zich verder uitbreidde. De toren op de studio is behouden gebleven, doch een deel van de appa ratuur van de straalzender, die in en op deze toren is opgesteld en die dient om het beeld uit de studio over te brengen naar de grote zender in Lo- pik, heeft eveneens schade opgelopen. Getracht werd om met een nieuwe straalzender, mogelijk vanaf een Bus sumse kerktoren, die verbinding tot stand te brengen. De Perzische premier, generaal Zhedi, heeft gisteren aan dc Sjah zijn onslag aangeboden. Zahedi. die in Augustus 1953 premier werd, na een korte opstand van het leger tegen Mossadegh, vertrekt vandaag voor 'n langdurige kuur naar Duitsland. .Hij wordt opgevolgd door de mi nister van Hfzakcn, Hoessein Ala. die nu de taak heeft een nieuwe regering te vormen. „De betrekkingen tussen onze beid» landen zijn helaas verslechterd", zo vertelde mr Susanto in een interview. ..De Nederlanders moeten berusten in het* onvermijdelijke en dat is vol ledige overdracht van de souvereini- teit over het gehele territoir van het vroegere N.-Indië. Dat houdt dus de erkenning in van de Indonesische aanspraken op W. Nieuw-Guinea. Dit zou een middel zijn om de sfeer te verbeteren. De Nederlanders moesten verder elke zucht tot inmenging in binnenlandse aangelegenheden van Indonesië opgeven. Dit betekent b.v. het onthouden van steun aan de R.M. S.-beweging. Indonesië op zijn beurt moest het normaal functionneren van het Ne derlandse bedrijfsleven in Indonesië als een onvermijdelijke overgangs toestand aanvaarden, zo besloot mr Susnto, die ambassadeur in Parijs gaat worden. In een nieuwe Sovjet-nota aan Ja pan is het idee om in New-York over het herstel van de betrekkingen tus sen Rusland en Japan te onderhan delen, verworpen. Een eerder gedaan voorstel, om in Tokio of Moskou te confereren, werd herhaald. In een nota aan het Westen, wor den dt V. S., Engeland en Frankrijk ervan beticht, dat zij de Oostenrijkse kanselier Raab, die voor besprekin gen van de kwestie van het staats verdrag Maandag naar Moskou zal reizen, onder druk hebben gezet. De Westelijken hadden gezegd, dat de kwestie van het staatsverdrag hen evenzeer als de Sovjets aangaat. De Oostenrijkse delegatie, zal het daarom als haar voornaamste taak beschouwen de weg te bereiden voor een viermogendhedenconferentie, zo is in Wenen verklaard. De naderende Paasvacantie heeft bondskanselier Adenauer •ils een eenzame regeringschef •n Bonn achtergelaten. De 79- iarige bondskanselier is het enige lid der regering, dat op zijn post is gebleven. Al zijn medewerkers in het kabinet hebben de weinig populaire hoofdstad vaarwel gezegd. Ve len zijn naar een der badplaat sen gereisd, die in deze dagen het seizoen openen. Zelfs dr Adenauers naaste medewerker, staatssecretaris Glo bke, die Adenauers linker- en rechter hand wordt genoemd, heeft de bondskanselarij de rug toege keerd, Hij is naar Zuid-Slavië gereisd, naar men zegt om va- cuntie te houden, doch naar men vermoedt ook wel om te praten over de oorlogsvorde ring van 3.5 milliard mark, die de Zuidslaven aan Duitsland stellen.

de Stem | 1955 | | pagina 1