ZWITSAL „Zondagsrust zoveel mogelijk handhaven WRIGLEY CABALLERO Gewestelijk meldingscentrum Luwa te Goes Z- VLAANDEREN ZUID-BEVELAND Verbetering HAVEN Bergen op Zoom Middenstandsforum kreeg moeilijke vragen te beantwoorden GRATIS soepkop met schotel DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 31 MAART 1955 Moet winkeljuffrouw de straat schrobben Prijsafspraken geoorloofd KAuW Varkensfokkërij rendabel in 1954 Varkensstamboek verliest echter veel leden 10 DIVIDEND VAN MIERLO EN ZOON NV Ik verkoop weliswaar een hoop poespas, maar zelfs een melkmuiltje als ik weet: da's constante kwaliteit. Tracteer U zelf eens: koop morgen 'n pakje! Meisjes als plotsters Zenuivrust. WEER EEN MISLUKTE OESTERVEILING Walcheren MIDDELBURG Bouw nieuwe kleuterscholen Dit jaar nog twee? TERNEUZEN F. J. de Brouwer verlaat Inspectie W.G. KRUIS VERGADERDE GOES Simon Carmiggelt en Annie Schmidt Oplossing Markkwestie Minister aan Bergse Haven J aar vergadering St Vincentius-vereniging HULST ZELFBEDIENINGSZAAK GEOPEND Gezonde dab/es OOSTBURG AGENDA Heden TIJDENS het Middenstandsforum dat, zoals wij reeds in het kort meld den, te Hulst is gehouden zijn verschillende actuele onderwerpen be handeld. Practisch alle gestelde vragen hadden betrekking op algemeen- landelijke problemen van de middenstand, hetgeen het peil van dit fo rum zeker ten goede is gekomen. v Uit de vele antwoorden welke degenen achter de groene tafel op de vele op hun afgevuurde vragen hadden te geven, zal dan ook door velen heel wat lering te trekken zijn. Men heeft de gehele avond nodig gehad om de schriftelijk ingediende vragen af te werken zodat er helaas geen tijd meer geweest is, om mon deling nog vragen te stellen Maar dit forum is wel zo in de smaak ge vallen dat men zal vertrouwen nog eens een dergelijke avond te kunnen organiseren. wet van Zondagsheiliging en daarop gaf de heer Perquin een duidelijk, vlot geformuleerd antwoord. Waar het gaat om christelijke geboden of kerkelijke wetten gelden twee moge lijkheden: n.l. dispensatie of „geëxcu seerd zijn". Dit laatste is men indien men oot materiëel nadeel zou lij den en dit argument kunnen de mid denstanders dus aanvoeren teneinde 's Zondags hun zaken open te houden. „We moeten streven naar positieve naleving van het gebod der Zondags heiliging, doch aan de andere kant weer niet te puriteins zijn", zo vond hij. Daar kon het forum het mee eens zijn, zij het dan dat' de uiteindelijke conclusie luidde: „laat ons proberen op Zondag zoveel mogelijk de rust te handhaven". Ook de bepalingen van bouw- en woningtoezicht kwamen ter sprake. De heer Loekefeer betoogde dat het streven van de overheid in deze zaak rechtvaardig is, alhoewel men er voor moet waken de mensen in een keurs lijf te dringen. Dit laatste sloeg ken nelijk op de actie ter naleving van de verordeningen van de Landschaps- ccmmissie (de uihangbordenmaar wat het bouwen zelf betreft, kon de heer Loekefeer er zich volkomen mee verenigen. OP AFBETALING. De eerste vraag behelsde de win kelsluiting. „Is het forum voorstander van verplichte halve dag sluiting voor alle branches?" zo wilde men weten. De heer Hurkmans, voorziter van de Ned. Kath. Bakkerspatroonsbond, vond van niet. De verkoopmogelijk heden in Nederland zijn, vergeleken bij andere landen, toch al vrij gering, zo stelde hij. Vooral voor de bakkers en evenzeer voor andere branches zou dit een nadeel zijn. Ook drs G. Vlek voelde er weinig voor, terwijl me vrouw V. d. Leur, bestuurslid van het Kath. Vrouwengilde te Breda nog wees op de last welke een dergelijke maatregel voor'het winkelende pu bliek zou opleveren. Ook de prijzenbeschikking inzake de handelsmarges werd aangeroerd en men wilde met name weten of het forum dacht dat de overheid daarop controle zou kunnen uitoefenen. Naar de heer W. Perquin, perschef van d'e K.N.M-B. verklaarde, twijfelde hij er aan of de regering daartoe, gezien de grootte van het controle-apparaat, de mogelijkheid heeft. Naar hij zei kan men zich evenwel niet verber gen achter nieuwe, nog riiet gevoer de artikelen. De bewuste clausule spreekt n.l. van „zelfde of soortge lijke". De heer Loekefeer wees er op dat men toch steekproeven in ieder geval wel verwachten kan waarna drs Vlek uiteenzette wat het gerecht vaardigde doel van de regering is ge weest toen zij de bewuste maatregel nam. „Het beperkte controle-appa raat mag ons niet aanzetten daar misbruik van te maken", zo zei hij. Op verschillende gronden is de be schikking evenwel voor d'e midden stand onaanvaardbaar en daarom zal men van die zijde niet rusten, voor dat ze van de baan is, zo besloot hij. „DISCRIMINEREND" Bepaald principiëel was de vraag in hoeverre de bepalingen van de Zondagsluiting zich verdragen met de Advertentie) Het kopen op afbetaling vormei® een ander punt van interessante be sprekingen. Mevrouw v. d. Leur was er geen voorstandster van, terwijl drs Vlek betoogde dat dit systeem, mits goed geregeld wel veranweord is." „Achteraf sparen is dan gelijk te stel len met vooraf sparen" zo vond' hij en hij was van oordeel dat het dan zelfs wel te stimuleren valt. De heer Perquin voegde daar nog aan toe, dat dit betalingssysteem toch meer en meer veld wint en dat men zich als middenstander wel moet aanpassen om straks niet achteraan te komen. Het vaststellen van minimumprijen, in onderling overleg achtte het forum in bepaalde gevallen wel geoorloofd en soms zelfs wel gewenst mede met het oog op het algemeen belang, dus ook dat van de consument. De heer Hurkmans had wat dit betreft, weinig fiducie in de regering. „Zij zal er pas' vpor Voelen prijsafspraken goed te heerlijk - verfrissend houdt u in topvorm in uw werk en bij sport De secretaris van het Varkensstam boek, dat te Goes vergaderde, ver klaarde dat 1954 gunstig was geweest voor de varkensfokkerij. De biggen- prijzen bijvoorbeeld varieerden van f 50 tot f 60 per stuk. Het aantal ingeschreven dieren nam toe in 1954, vooral dank zij de ge schenkzendingen, Overijssel en Gel derland vooral, hielden zich goed in deze. De biggen uit Overijssel zijn ver deeld over Schouwen-Duiveland en die uit Gelderland gingen naar Kruinjngen en omgeving. De kwaliteit van deze biggen, 45, in totaal, was goed te noe men. Met deze geschkenken werd de basis gelegd voor een gedegen fok kerij, hetgeen werd bewezen door het feit, dat een van deze biggen sterzeug is geworden. Vrij regelmatig wérden jonge beren aangekocht in andere provinpies. De gezondheidstoestand van de dieren was goed. ZWAKKE BASIS. Het ledental van de vereniging nam aanmerkelijk af en daalde tot bene den de 300. Zo komt het stamboek wel op een zwakke basis te rusten. Het aantal ingeschreven dieren nam toe, dat van de zeugen zelfs met 100'pet. Het percentage grootgebrachte big gen nam toe met 3 pet., doch men is nog niet tevreden over het percentage uitvallers, dat nog altijd 27 pet. be draagt en dat men niet hoger wil zien dan 20 pet. Goede verzorging en voe ding moeten hier veel doen. De z.g. droogstraallamp kan hier zeker veel toe bijdragen. De kwaliteit van het mannelijk ma teriaal was goed evenals de afstam ming. Bovendien zullen voortaan al leen premieberen tot de fokkerij wor den toegelaten. In 1954 werd slechts een toom big gen opgezonden naar de selectiemes- terij te Boxtel, Deze ene toom werd premiewaardig bevonden, zodat de moeder (een geschenkbig) promo veerde tot sterzeug. Voor de eigena res, mevr. Krijger te Nieuw en St. Joosland een mooi resultaat. De huishoudelijke zaken werden vlot afgewerkt. De rekening over 1954 met In de op 29 Maart j.l. gehouden al gemene vergadering van aandeelhou ders, van Van Mierlo en Zoon N.V., werden de balans, winst- en de verlies- en winstrekening alsmede de voorgestelde winstverdeling goedge keurd. Het dividend' werd betaalbaar ge steld op 10 procent. De aan de beurt van aftreden zijn de commissaris, de heer mr R. van Steeden, werd met algemene stemmen herkozen. een klein batig solda werd goedge keurd evenals de begrotig voor 1955 die sluit op een eindbedrag van f 2460.Men besloot deel te nemen aan de nationale tentoonstelling voor varkens en schapen op 16 September te Den Bosch. Zeeland mag voor deze tentoonstelling 12 varkens inzenden en men zal nu zelf moeten beslissen welke dieren hiervoor aan bod komen. Voorts beslpot men een of meer dere excursies te organiseren. keuren als de helft der bedrijven in een bepaalde branche gesneuveld is", zo _ïi hij. De heer Perquin gaf tenslotte een uitstekende samenvatting van het in middensandskringen geldende oordeel over de „acties tegen de middenstand van minister Zijlstra". Naar hij zei dient men -chter het streven der re gering te staan in haar moeilijke taak Advertentie) evenwicht te brengen in loon. en prijspeil. In tegenstelling echter tot andere facetten van haar eigen be leid heeft de regering maatregelen genomen t.a.v. de middenstand welke voor deze bepaald discriminerend zijn, juist alsof de middenstand oorzaak zou zijn van prijsstijgingen. De agi tatie daartegen is dus gerechtvaardigd doch mag het algemene regeringsbe leid niet treffen. Voor vrijwillige opleiding als piot ster bij de militaire luchtwacht wa ren te Goes een aantal meisjes op geroepen voor een bijeenkomst op het stadhuis. Door allerlei omstandigheden wa ren velen verhinderd, zodat slechts 25 van hen de uiteenzettingen volg den. De bijeenkomst stond onder leiding van kolonel J. de Bruine, comman dant dof luchtverdedigingskring Zee land. Deze deelde een en ander mede over het grote militaire object dat voor de luchtwacht wordt gebouwd als gewestelijk meldingscentrum. De bouwkosten bedragen niet minder dan vier millioen gulden. De meisjes, die in Luwa-verband willen komen moeten een cursus vol gen die eenmaal per week geduren de 'n uur gegeven wordt. Een uni form wordt in bruikleen afgestaan en de onkostenvergoeding voor oefenin gen is één gulden per uur. Het woord werd verder gevoerd door de eerste luitenante der Milva, G. Helder; luitenant Hendriks sprak over het werk dat de meisjes in de piotkamer hebben te verrichten en de aalmoezenier,.kapitein Strater en de veldprediker v.d. Berg belichtten de geestelijke verzorging der meisjes (Advertentie) die in mobilisatie-tijd in vaste dienst komen. Verder werden 'n viertal films ver toond, terwijl via de tape-recorder een toespraak van generaal van Nij- natten te beluisteren was. Verschillende meisjes traden daar op tot de Luwa toe. (Advertentie) Zwaarmoedige gedachten, tobberij en angstgevoel verdrijft U door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Grote aanvoer Op de gistermiddag gehouden twee de oesterveiling te Yerseke lieten de kopers wederom verstek gaan, zodat geen enkele oester van eigenaar ver wisselde. De aanvoer was zeer groot gevolg o.m. van de overproductie en bedroeg 90.000 k.g. zaaioesters en 'n kwart millioen bak-oesters. De leden van de veilingsvereniging zijn tegen hedenavond in vergadering bijeengeroepen. Naar men ons mede deelde zal daar door het bestuur een belangrijke mededeling, worden ge- dan. Men is van plan volgende week nog een veiling te hóuden. Vraag Uw winkelier een spaarkaart voor de KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag 5 April 1955 des voormiddags van 910 uur, gele genheid bestaat tot kosteloze inen ting en herinenting tegen pokken in het Medisch Centrum, Eigenhaard- straat 2. Er wordt in het bijzonder de aan dacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest ge schikte voor inenting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vaccinatiebewijzen van de namen en geboortedata der kinderen is het ge wenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt mede gebracht. Middelburg, 16 Maart 1955. 174-0 Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. Bolkestein, burgemeester. J. Ph. Koene, secretaris. Omdat vernieuwing van de be staande kleuterscholen, die meren deels in slechte staat zijn, niet mo gelijk is, willen B. en W. een aantal nieuwe bouwen. Een der moeilijk heden was het vinden van geschikte terreinen. Na onderzoek zijn B. en W. tot de slotsom gekomen, dat twee daarvan geschikt kunnen worden ge acht, n.l. het terrein naast de Veer- sebrug en een aan de gemeente toebehorend terrein aan het Armeni- aans Schuitvlot. Naar hun mening verdient het aan beveling op deze terreinen zo spoedig mogelijk scholen te bouwen, waarme de een begin wordt gemaakt met de zozeer gewenste verbetering. Uiter aard is hier slechts sprake van een begin, omdat vast staat, dat de ge meente meer kleuterscholen nodig heeft. Echter, het direct bereiken van een ideale toestand is niet -mo gelijk. Kan zo mogelijk nog dit jaar een aanvang worden gemaakt met het bouwen van deze twee scholen, dan mag dit h.i. als een waardig begin worden beschouwd. Intussen zijn B. en W. voornemens voort te gaan met het maken van verdere plannen. Binnenkort - wa neer de Citograf-instaUatie in ge bruik zal kunnen worden genomen - zullen zij de voor kleuteronderwijs in aanmerking komende kinderen doen selecteren, opdat kan worden nage gaan in welke delen der gemeente stichting het meest wenselijk moet worden geacht, terwijl voortgegaan wordt met het zoeken naar voor de bouw van deze scholen geschikte plaatsen. De heer F. J. de Brouwer, adjunct commies bij de Inspectie Registratie en Successie gaat Vrijdag a.s. de dienst verlaten vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij heeft er dan bijna 48 dienstjaren op zitten. De heer de Brouwer is oud-Hul stenaar en in de oude vestingstad was hij, totdat hij in 1950 naar Terneuzen vertrok een bekende figuur in het verenigingsleven. Zo was hij o.a. se cretaris van de vroegere Koninklijke Harmonie. (Jok in talrijke andere or ganisaties bekleedde hij een functie. Sas van Gent Voor d'e eerste jaarvergadering van de R. K. vereniging „Het Wit-Gele Kruis" welke in het nieuw wijkge- bouw werd gehouden, bestond een redelijke belangstelling. In zijn ope ningswoord releveerde de voorzitter, de heer p. C. van Hecke, nog eens het zware werk, dat moest worden gepresteerd om dit nieuwe wqkge- bouw tot stand te doen komen, een wijkgebouw, geheel ingericht naar de eisen des tijds met consultatiebureau, dokters- en hoogtezonkamer, aparte bewaarplaats voor kinderwagens, en een woning voor de wijkzusters. Sijn dank gaat eerst en vooral uit naar God als weldoener van alle goeds en vervolgens naar Ir van Loon, com missaris der CSM, aan wie het te danken is dat de CSM grond beschik baar stélde voor de bouw van het betreffende pand. Verder bracht hij dank aan de gemeenteraad, die ge deeltelijk de financiële zorgen oploste en hierdoor blijk gaf de noodzake lijkheid van het WGK in de gemeen te in te zien. Ook voor de duiven- schappij „De Vrede" had hij waarde rende woorden, wijl deze vereniging ook in het afgelopen jaar veel heeft bijgedragen voor de t.b.c.-bestrijding. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat de exploitatiereke ning der vereniging over 1954 sloot met een nadelig saldo van f 1770.20. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren R. J. M. Krieckaart en C. M. van Damme. Bij de benoeming van nieuwe be stuursleden werd de voorzitter, de heer P. C. van Hecke, bij acclamatie als zodanig herkozen, terwijl in de vacature A. J. van Leemput werd voorzien door de benoeming van Mej. D. M. Wauters. Bij dit punt spreekt de voorzitter een woord van erken telijkheid uit voor het afscheid ne mende bestuurslid, de heer van Leemput, die, de pionier van het WGK in Sas van Gent is geweest, doch thans gemeend heeft wegens zijn hoge leeftijd ontslag te moeten nemen. Dit tweetal auteurs van lectuur in het lichtere genre trad, in 't kader van de Boekenweek op, voor 'n klei ne vijfhonderd toehoorders. Dat het een vervelende avond is geworden zal wel niemand van hen beweren. De lach, zoals dat heet, was niet van de lucht en de humor, die beiden brachten, was van de beste soort. Wat Simon Carmiggelt, zo langs zijn neus weg, in de microfoon zei, was superieur vooral wat het proza werk betrof. Zijn omschrijving hoe een Amsterdammer zijn vacantiege- not in Brabant weergaf, was onbe taalbaar evenals de wijze waarop hij de Haagse ambtenaar-stijl over de hekel haalde in het schetsje over het wonderwoord „epibieren." Ook Annie Schmidt's proza deed het over het algemeen beter dan haar poëzie, met uitzondering dan van het kostelijke mottendrama. De climax wist zij met kennis van zaken te leggen in haar laatste nummer, de voordracht over een dame tijdens een liefdadigheidsconcert voor Griek se kinderen, dat was werkelijk mees terlijk. Ook haar babbeltje over het ontstaan van de Doorsnee-schetsen werd met aandacht gevolgd en na tuurlijk won ze aller harten toen de locale kleur boven kwam in haar jeugdherinneringen aan Goes, waar zij zeven jaar school ging en haar boterhammetjes opper elde bij twee juffers in de Ganzepoortstraat, die het prototype werden van de dames Groen in ,,het schaap Veronica". Openings- en slotwoord werden ver zorgd resp. door de boekhandelaren de Jong en v. Klaveren ei% burge meester Mr ten Kate sprak even over de achtergrond van de boeken week. De pauze werd geen rustpoze voor de twee auteurs. Ze schreven zich de vingers blauw aan de handteke ningen in hun verkochte boeken en Annie Schmidt had daarenboven nog heel wat te stellen met oude kennis sen uit haar Goese en Kapelse tijd. OP EEN PERSCONFERENTIE die Woensdagmiddag te Zevenbergschenhoek door minister Algera werd gehouden, verklaarde deze, na een dag in W-Bra- bant te hebben doorgebracht, dat er vier belangrijke werken in W-Brabant uitgevoerd zullen worden: werken, die niet vooruit lopen op de eventuele tot stand koming van een Schelde-Rijnverbinding of een Deltaplan. De minister zeide, dat de plannen ter verbetering van de Haven van Bergen op Zoom in een ver gevorderd stadium verkeren. Hij achtte het mo gelijk, dat de uitvoering van de plan nen binnen twee jaren wordt gereali seerd. De minister kon niet meede len, welke plannen uitgevoerd zullen worden, maar hij noemde ze van grote partiële betekenis. De haven van Ber gen op Zoom zal op een behoorlijk peil moeten komen. Gezegd kan wor den, dat, evenals voor de Zeelandha ven, gebruik van een keersluis zal worden gemaakt. Op de tweede plaats deelde de mi nister mede, dat spoedig een aanvang kan worden gemaakt -<et de verbete ring van de Mark: een zaak, die be langrijk is voor de boeren rondom Breda, die met een grote waterover. last hebben te kampen. Ook de brug bij Gorcum zal spoedig worden gerealiseerd, terwijl er tevens een wegverbetering op het program ma staat voor het traject Gorcum- Breda. De minister wees er op, dat men het niet verantwoord acht over te gaan tot de afsluiting van de Zuid oever van de Amer voordat de afslui ting van het Haringvliet, een werk dat acht jaar zal vergen, is voltooid. De afsluiting kan wel plaats hebben voor de afsluiting van het Volkerak- Bovendien kondigde de minister aan dat de rijksweg 17, de verbinding Roo- sendaal-Moerdijk, niet verder ter hand wordt genomen in verband met de planning van een grote verkeersweg van Rotterdam over een Volkerakdam via Bergen op Zoom naar Antwerpen, die voorrang zou krijgen. Onder leiding van haar president, de heer J. Witkamp verliep de jaar vergadering der St. Vincentiusvere- niging zeer geanimeerd. Er konden veel genodigden welkom worden ge heten, waarna de heer Donjacour, de secretaris een uitvoerig rapport uitbracht. De Goese conferentie heeft niet stilgezeten, maar werd in haar activiteiten zeer geremd door de be narde toestand der financiën. Dit kan 't beste geïllustreerd wor den door het feit, dat het gehele saldo van vorig jaar, groot f 500, werd ingeteerd en dat de penning meester eind 1954 nog één gulden in kas had. Ondanks de krappe pe geldmiddelen werd nog steun ge geven aan Gezinszorg en het Katho liek Sociaal-Charitatief centrum. Wat de kinderbescherming betrof: men heeft nog de zorg voor één pupil, de anderen zijn bij Middelburgers ondergebracht. Er werden 35 gezin nen geholpen bij de eerste H. Com- minie der kinderen; 26 gezinnen ont vingen een kerstpakket en enkele tientallen dekens werden verstrekt aan gezinnen, die niet voldoende dek king hadden. Met het kledingmaga zijn is wat getobd, omdat het lokaal in het Manhuis moest worden ont ruimd; aan de Keizersdijk heeft men inmiddels een andere bergruimte ge kregen. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat de ontvang sten f 1100 en de uitgaven f 1600 hadden bedragen. De heer J. v. Osch bracht voor de jongeren-conferentie het verslag uit en vertelde wat voor de Don Bosco-jeugd, voor het woonwagen- werk en voor de kledinginzameling is gedaan. De financiën waren bij de jongeren iets beter dan bij de ouderen. Bij de rondvraag kwamen nog enkele kwesties naar voren. No taris Hamelynck propageerde het idee om een donatie-stelsel voor 's St. Vincentiusver. in te stellen. Dit zal bekeken worden. De heer Witkamp dankte tenslotte alle zuster-organisaties voor hun meeleven en steun en vroeg dit, me de aan de hele parochie, voor de toekomst, 'n Bijzonder woord van erkentelijkheid richtte de president aan de sociale werkster, mej. Die- rick, voor haar vele adviezen. Heinkenszand VAL. In een onbewaakt ogenblik klom het jeugdige dochtertje van Th. v d. H., op de zolder van een landbouw productenloods aan d'e Stationsstraat. De kleine viel naar beneden en moest met een hersenschudding worden op genomen. Mutaties. De heer J. van Belle, hoofd van de Chr. School wevn be noemd tot hoofd van de Bilderdijk- school te 's-Gravenhage. Met ingang van 1 April is tot onderwijzeres aan de O. L. school benoemd Mevr. J v. d. Hooft-Kools te Goes. Rilland Woensdagmorgen bezocht minister Algera de haven van Bergen op Zoom om zich van de toestand aldaar persoonlijk op de hoogte te stellen. Op het moment, dat onze fotograaf dit plaatje trok, was de minister in ge sprek met de ing. Maris en Beckering Vickers. Rechts burgemeester ir Peters van Bergen op Zoom. JAARVERGADERING. De kleuterschool heeft een jaarver gadering gehouden onder leiding van de heer J. A. Boot en in aanwezigheid van het hoofd der schooi mej Gel dof. Uit het verslag van de penning meester bleek dat 1954 is geëindigd met een batig saldo dank zij een ge-' houden bazar. Elk jaar wijst de ex ploitatie een tekort aan. Voor 1955 is de begroting weer opgemaakt met een nadelig saldo. Momenteel wordt de school door 69 leerlingen bezocht. Getracht zal worden een nieuwe omheining te verkrijgen, aangezien de oude niet meer deugt. Vanaf de oprichting van de vereni ging zetelde hij in het bestuur, is zelfs vele jaren als penningmeester opgetreden en heeft als zodanig veel vruchtbaar werk verricht. In zijn slotwoord richt de voorzit ter nog een woord van dank tot Zr. van Waes die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn voor de door haar verrichte arbeid Novum voor Z, Vlaanderen Gisteren heeft de heer A.L.S. Loe kefeer, voorzitter van de Katholieke Diocesane Middenstandsbond, de eer ste zelfbedieningswinkel van Zeeuws- Vlaanderen, die van de firma D.F. v.d. Heyden in de Gentsestraat ge opend. Voor deze gebeurtenis, welke behalve voor de betrokken firma ook voor Hulst belangrijk is en een bewijs is tevens van de vooruitstre vendheid der Zeeuwsch-Vlaamse mid denstanders) was veel interesse. Het gehele college van B. en W. was aanwezig en wnd. burgemeester P. Warnier speechte na de heer Loeke feer, eveneens zijn bewondering ui tend. Als men bedenkt dat de architect, de heer J. van Driessche, en de aannemers v.d. Walle, de Bruyn, Wauters en Eggermont, de inrichting in recordtempo hebben moeten ver vaardigen, dan moet men wel ver steld staan over wat in die korte tijd is bereikt. De zaak biedt een geheel ander beeld; niet alleen is de winkel tweemaal zo groot gewor den, doch het gehele interieur is bovendien totaal gemoderniseerd. Het principe van de zelfbediening, tot nog toe onbekend in deze gehele streek, vordert van de inrichting der winkel 'n grondige verandering. Hoe men er hier tevens een verbetering van heeft kunnen maken, verdient de bewondering. Hoewel de klant hier zichzelf practisch geheel moet bedienen, heaft men toch een grote mate van gezelligheid behouden, welke de zaak sfeer en karakter geeft. Voor de winkelstand van Hulst is dit een trotse aanwinst en tientallen collega's van de heer v.d. Heyden kwamen hem dan ook geluk wensen, 's Middags toonde ook het publiek beilangstelling te hebben voor dit nieuwe snufje en de fraaie metalen mandjes hebben dan ook al druk dienst gedaan. MODESHOW SLAGER WALVIS Woensdag heeft Slager Walvis in De Graanbeurs twee modeshows ge houden, welke beide zeer druk wer den bezocht. In een vlot tempo werd een uitgebreide collectie voorjaars- en zomerkleding getoond, waaronder verscheidene modellen waren, die zeer veel indruk maakten. Behalve rokken en blouses, mantels en de nog altijd gewilde swagger werd de meer en meer in zwang komende auto-coat getoond, de vlotte zeven achtste mantel, welke de topper is komen verdringen en overal een groot succes heeft. In velerlei kwa liteiten en kleuren werd dit moder ne kledingstuk getoond, doch even zeer de fraaie mantelcostuums, de deux-pièces enz. vielen in de smaak en telkens als er een bijzonder ge slaagd model werd voorgedragen, klonk er een bewonderend applaus. Dat gold b.v. het smaakvolle man- telcostuum Paris, dat een bijzonder fraaie garnering had en ook een fraai driedelig mantelcostuum. De trois-pièce blijkt trouwens toch zeer in de smaak van de dames te komen. De twee uren durende show had uiteraard de onverdeelde belangstel ling van de vele kijkende dames die een voorproefje kregen van wat in het komende seizoen te wachten staat (Advertentie) POEDER ZALF ZEEP OLIE LOTION I Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten JEUGDIGE VERNIELERS OPEREERDEN BIJ DE VERKENNERS Toen de verkenners van de St. Eloygroep hun bijeenkomst wilden gaan houden in het hoofdkwartier aan de Tragel, kwamen zij tot de ontstellende ontdekking dat praétisch de gehele inventaris was vernield. Na de ruiten stuk geslagen te heb ben zijn enige jeugdige vandalen de hut binnengedrongen en hebben deu ren en betimmeringen totaal ver nield. De verdere inventaris bestaan de uit kampeerbenodigdheden als potten en pannen werd met dolken doorstoken en stukgeslagen.'De scha- tje bedraagt 200, 300,-. Dit betekent een zware slag voor de verkennersgroep. De politie heeft de zaak in onderzoek. In verband hiermede kunnen wij nog melden dat enige tijd geleden aan de gasfabriek voor 80,- aan ruiten werd ingegooid. Hiervan heeft de politie de jeugdige daders reeds te pakken. ETALAGEWEDSTRIJD De slagers organiseerden een etala gewedstrijd. De eerste prijs werd ge wonnen door de heer E. H. de Mil- liano, de tweede prijs ging naar de heer J. A. Bertou en een derde prijs werd gewonnen door de Wed. Ver sprille. t-raauw MISSIE UITGESTELD Het lag in de bedoeling van 30 April-10 Mei in onze parochie missie te houden. In verband met feestelijk heden ter ere van onze Lieve Vrouw van Fatima, medio Mei, werd de missie tot het aanstaande najaar uit gesteld. Loze geruchten. De laatste tijd doen in de gemeente hardnekkige geruchten de ronde, dat men plannen heeft om te komen tot de bouw van een nieuwe kleuterschool. Naar we vernemen, moeten deze geruchten echter als „loze" geruch ten worden bestempeld. ANTWERPEN Vlaamse Opera 7 uur: Tristan en Isolde. GENT Kon. Ned. Schouwburg: Het huis van de nacht. GOES Grand: The Glenn Miller-Story. MIDDELBURG Electro: Gejaagd door het verleden. VHSSINGEN A$ ham bra: Night song Luxor: Tijdrit met de dood. vreemc Jega h eenvoi om he vroeg cussie volle veel h dan is hij ziji KAB.' We; wel e komen rechtv dat zij op de dens d het re oudere ricl vo dl is de nis aan Het haar te brei kers ei durend geren. Het lui be? pen e: volle c 14) Ze schrei 1. V was, vergif! niet zl wel k| men gelukll dat li soms nes te!; Daa let je Aan<j het e<| tuurliT' i gewoc ik he meer heel op del Saver hotel laatst: weest toen goed, kindei ik mi

de Stem | 1955 | | pagina 2