Hogere Rijksambtenaren denken lijdelijk verzet aan NE W YORK gaat bruggen slaan over de wolkenkrabbers Stassen wordt 'swerelds merkwaardigste minister Raab: spreek, o sphynx Poujadisten" in Frankrijk geen denkbeeldig gevaar Turkije weigert een Syrisch memorandum Geen mildheid, maar recht Naar gewapende neutraliteit Inbraak bij een Sovjet-technicus Heinz verdacht van verraad Londens blad verwacht het aftreden van Churchill Niets is ons té geheim EEN STRAATNAAM IN STENO Mr P. Stoffels naar Djocja Tunnels onder de tunnels Atoom-vrees Het broeit in Zuid-Vietnam f Een droom, die leven gaat DAGBLAD VOOR ZEELAND Grijpstuiverk west iegroeit uit tot conflict Lentesneeuw Opening van zaken verwacht in de Eerste Kamer Ontwapening zijn portefeuille Van hersenschim tot volksbeweging Regering hield nog stand Eert einde aan de kwaal der verkeersopstoppingen Schip gezonken in Noordholl. Kanaal Olie op de golven of olie op t vuur? 95e JAARGANG No. 21797 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 21 MAART 1955 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelpiew 11. Tel.: Directie, Redictie en Administratie: 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad: C.J v Hootegem. Ml Ui A J J Vi Mes Ml H. M L. de Kechlei. L. J v t Westende P V M. Vercauteren. Abonnementsprtis bi; vooruitbetaling 1 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bi) niet-post- bestell.f 0.45 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 et Postrek no 278841 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staafwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau vooi de Zeeuwse Eilanden- UoÊs," Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Teleoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) 55 Turkije heeft gisteren geweigerd, een Syrisch memorandum over de betrekkingen tussen de Arabische landen na de ondertekening van het Turks-Iraakse verdrag te aanvaar den, dat de Syrische ambassadeur verleden week, na terugkeer uit Da mascus, had overhandigd. De Turkse premier, Menderes, zei dat de in het memorandum opgeno men inlichtingen over de betrekkin gen tussen Syrië en Turkije en het doel van het door Syrië en Egypte voorgestelde Arabische defensiever drag niet als waar konden worden aanvaard. In Irak schijnt een Syri sche delegatie 'goede resultaten te hebben geboekt. De conferentie van Arabische pre miers, o.m. betreffende een nieuw Arabisch verdrag als tegenhanger voor het Turks-Iraakse verdrag, is enkele dagen uitgesteld. Egypte is bereid het Turks-Iraakse verdrag als een voldongen feit te aanvaarden als Turkije en Irak even eens het verdrag tussen Egypte, Saoedi-Arabië en Syrië aanvaarden. Voorlopig zouden deze verdragen naast elkaar kunnen voortbestaan. Op de duur zouden zij met elkaar verbonden kunnen worden. Vóór Egypte openlijk voor het Wes ten kiest, wil het een verbinding met alle Arabische staten over land heb ben. Israël zou dan een corridor moe ten afstaan. „DE COMMUNISTISCHE leden van de bestandscommissie moeten meteen vertrekken, anders jagen we ze er uit", aldus een vriendelijke uitla ting van de Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken, aan een be kend adres. EEN MILITAIR gerechtshof in Salo- niki heeft twee communistische spion nen, die in Noord-Griekenland zouden hebben geopereerd, ter dood veroor deeld. DE „ARUBA", het Finse tankschip, zal door de bemanning in de Golf van Bengalen worden gebracht, en daar wachten op verdere instructies. DELFT HEEFT een saneringsplan, dat drastisch het mes zet in de oude binnenstad. Het leuke in dit plan is, dat het voorziet in het graven van nieuwe grachten, op plaatsen waar ze vroeger gedempt werden. EEN Rotterdamse buschauffeur schrok zich een hoedje, toen een meisje met fiets en al onder zijn vehikel schoot. De bus stopte en toen riep een vrolijke stem: „Trekken jullie me er onderuit, of moet ik het zelf proberen?" Het meisje, noch haar fiets, had den ook maar één schram. DE NEDERLANDSE regering wil proberen of zij tot 1 Mei inplaats van tot 1 April subsidie mag geven (K. S.G.-werk) op eierkolen. Als het sub sidie wordt ingetrokken, zullen de eierkolen wel duurder worden. Leuk, met Pasen. TWINTIG RUSSISCHE zeelieden, die in Juni vorig jaar door toedoen van Chinese nationalisten de vrijheid kon den kiezen, krijgen nu asyl in de V.S. OP 2 APRIL willen de jongerenor ganisaties van de K.V.P. het onlangs opgestelde jeugdprogramma, in een definitieve vorm gieten. Daarna zal 't aan het partijbestuur van de K.V.P. worden aangeboden. AAN DE Stille Omgang in Amster dam hebben Zaterdagnacht 36.000 mensen, waarvan 23.000 van buiten de stad, deelgenomen. DE SOVJET-maarschalk Leonid Go- vorof, die in 1944 een einde maakte aan het Duitse beltg van Leningrad is op 58-jarige leeftijd gestorven. Hij wordt met staatseer op het Rode Plein bijgezet. DE HOOFDINGENIEUR van de Ant werpse haven heèft verklaard, dat hij niet gelooft in de oewering van ir J. Th. Thijsse, dat door uitvoering van het Delta-plan, het peil van de Wes- terschelde eerder zou dalen dan stij gen. DE HEER Henri Kuypers, een be kende figuur in het dagbladbedrijf (o. m. was hij directeur van „De Maas bode") is gestorven. Hij werd 76 jaar Weersverwachting, geldig tot vanavond: Toenemende bewolking met voornamelijk in het Zuiden kans op wat lichte regen of sneeuw. Matige tot vrij krachtige wind t' ssen Zuid en Oost. Middagtem- peraturen van 4 tot 8 graden. Vtndaag: Zon onder 18.55 uur Maan onder 15.57 uur. Morgen: Zon op 6.43 uur. Maan op 5.37 uur. HET OVERLEG tussen de regering en de centrales van over heidspersoneel is mislukt. Letterlijk van hoog tot laag, is men het er in ambtenarenkringen over eens, dat de regering niet de verwachte ruimhartigheid tegenover haar werknemers heeft willen betonen. De centrale van hogere Rijksambtenaren treft voorbereidingen voor een vergadering, waarop zal worden gesproken over een protestactie van lijdelijk verzet. Deze zal hieruit bestaan, dat de hogere rijksambtenaren zich zullen gaan bepalen tot de strikte uitoefening van het door hen aanvaarde ambt, voorzover dat binnen de officieel geldende werktijd uit voerbaar is en voor zolang verdergaande salarisverbeteringen uit blijven. De ambtenaren geven in het algemeen belang, buiten hun officiële werktijd vele extra uren, die niet betaald worden. Dit overwerk is noodzakelijk geworden, doordat tal van open gevallen plaatsen (veel ambtenaren kiezen een stoel in de par ticuliere sector) onbezet blijven. Ook al een gevolg van de weinig aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden. Eind vorige week is de .Centrale Commissie voor Georganiseerd Over leg in Ambtenarenzaken wederom bijeen geweest om te spreken over de ambtenarensalarissen. Ook deze be sprekingen zijn mislukt. Nadere rege ringsvoorstellen werden als onaan vaardbaar afgewezen door vier van de vijf centrales, die in de centrale com missie zitting hebben. Het overleg was hiermee geëindigd. De regering had voorgesteld: 1. Een verhoging van de lonen van de werklieden ingedeeld in de loon- groepen 1 en 2 met drie cent; 2. De toekenning aan de in loon- groep 1 ingedeelde werklieden, indien zij op of na 1 Januari 1955 het maxi mum hebben bereikt, van een toeslag na 'één twee en drie jaar van onder scheidenlijk 1, 2 en 3 cent; 3. Een verhoging van de lonen van de werklieden ingedeeld in loongroep 3 met 4 cent en van de werklieden ingedeeld in de loongroepen 4, 5 en 6 met 5 cent; 4. Een overeenkomstige verhoging van de salarissen van de ambtenaren tot en met de schrijver met 8 per maand, en met 14.50 tot en met de commies A; gepaard aan een denivel- leringsverhoging van de salaristabel len boven de commies A tot een ma ximum van ruim 3 pet. Deze laatste Otto Strasser: Otto Strasser, vroeger Hitler's medewerker, later diens grootste te genstander is na 22 jaar balling schap, in Duitsland teruggekeerd, waar hij zeker weer van zich zal doen spreken. Op het vliegveld van Frankfort vertelde hij de journalisten, dat zijn ideaaf een Duitsland was, dat onaf hankelijk was van het Kremlin en van Wall Street. Hij staat een politiek van gewapende neutraliteit voor. Hij verklaarde zich falikant tegen de W. Duitse herbewapening, als die wordt opgelegd door Amerika. Strasser,. die eens leider was van het „Zwarte Front", is bij de Westduitse regering niet welkom. Dat hij toch een Duits paspoort kreeg noemde hij een over winning op „het onzalige bondgenoot schap van Hitier, Morgenthau en Adenauer"Hij gaat eerst een rondreis door de Bondsrepubliek ma ken en dan zal men wel meer van hem horen. verhoging was gebaseerd op de be perking van de op 1 Maart 1951 ge geven salarisverhoging van 5 pet. tot een maximum van 200 per jaar. Mede in verband met de jongste salarisherziening voor de verplegen- den werd voorgesteld deze categorie van verhoging uit te sluiten. Slechts de Algemene Centrale van Overheidspersoneel, aangesloten bij het N.V.V. heeft de rol op zich geno men om schutse te zijn van de ge leide loonpolitiek der regering. GOEDHEID. Dr W. J. J. Dijsselbloem, directeur van het ARKA-bureau, heeft Vrijdag de gang van zaken sinds October, toen de regering kwam met het voorstel tot verdere denivellering van de amb tenarensalarissen, geschetst. De Cen trale Commissie wilde toen wel in overleg treden, wanneer echter tege lijkertijd de positie van de laagst- en Iaagbezoldigden kon worden bestu deerd. De centrales kwamen met de nodige rapporten, die een schril licht wierpen op de nood van de groepen waarvoor gepleit werd. De regering heeft, door het toekennen van loons verhogingen die slechts enkele centen bedroegen, laten blijken dat zij „uit goedheid" wilde handelen. De organi saties van overheidspersoneel en ook de ARKA, aldus de heer Dijsselbloem, vragen echter niet om een welwillen de, maar vooral om een rechtvaar dige regering, die aan haar werkne mer betaalt wat hij waard is. De vergadering, tot welke dr. Dijs selbloem sprak (de afd. Haarlem van de ARKA) nam aan het slot een mo tie aan, waarin de ontevredenheid over de handelwijze van de redering wordt uitgesproken. De hogere Rijksambtenaren, over wier grieven in de aanhef werd ge sproken, zullen op 2 April beraad plegen over de verder te ondernemen stappen. De R.K. Bond van Overheids personeel belegt op 30 Maart een buitengewone verbondsvergadering. Nu het overleg is afgebroken, zal de regering opening van zaken moeten geven tegenover het parlement. De behandeling van de begroting van Binnenlandse Zaken, eerstdaags in de Eerste Kamer, vormt daartoe de eer- éte gelegenheid. Zal de Senaat de re gering steunen? Of zal zij de regering tot het innemen van een ander stand punt kunnen bewegen? Gezien het feit, dat het parlement al meermalen voor het Rijkspersoneel heeft gepleit, is het duidelijk dat de regering wel zeer sterke argumenten moet heb ben, om zich te rechtvaardigen. Duister Stockholm Het Sovjetrussische nieuwsagent schap ,,Tass", meldde dezer dagen, dat twee onbekenden de appartemen ten van een Russische technicus, die in Stockholm logeerde, overhoop heb ben gehaald en enkele dingen hebben gestolen. Volgens „Tass" werd dit stoute stukje uitgehaald door „Stockholm- agenten". De technicus moest in Stockholm producten in ontvangst ne men, die in opdracht van de Sovjet regering in Zweden zijn gemaakt. De Zweedse regering heeft ontkend, dat haar veiligheidspolitie iets met de inbraak en de diefstal uitstaande heeft „Het waren gewone dieven", zo wordt gezegd. De Westduitse politie stelt een on derzoek in naar beschuldigingen, dat Friedrich Wilhelm Heinz, voormalig leider van de geheime dienst bij het bureau van Defensie, en diens secre taresse, zich aan verraad hebben schuldig gemaakt. Hein nam 1953, na enkele menings verschillen met de onlangs naar Oost- Duitsland vluchtte dr John, ontslag uit zijn functie. In November 1954 werd Heinz wegens het afleggen van valse verklaringen tot een half jaar veroordeeld. Hij probeerde toen te vergeefs asyl in Oost-Duitsland te krijgen. Harold Stassen, bekend door zijn functie als directeur van het orgaan voor de hulp aan het buitenland, zal met ingang van heden een neven functie krijgen. Hij wordt de speciale assistent van president Eisenhower vóór de ontwapening. Dit is de eerste functie op kabi netsniveau, welke ooit door een rege- 55' 155 „Binnen de komende twee weken zal Sir Winston Churchill als premier aftreden", meldde Zaterdag het Londense blad „Daily Express". Waarschijnlijk in de eerste week van April, zal de functie van premier worden overgedragen aan Sir Anthony Eden, die binnenskamer de bij naam; „Eeuwige erfgenaam" heeft. Churchill zou nog aftreden voer het begrotingsdebat in het parlement op 19 April begint. Direct na de over dracht van functie, zal Sir Winston naar Sicilië gaan. om vacantie te houden. De documenten van Jalta worden beschouwd als de belangrijkste reden voor Sir Winston, om te verdwijnen. Zoals wij Zaterdag in een deel van onze oplage meldden, moet nog de publicatie tegemoet worden gezien van de documenten over de vergade ringen te Cairo, Teheran en Potsdam. Dit zou tegen 30 Juni staan te ge- De Nederlandse premier, dr W. Drees, heeft Zaterdagmiddag in Den Haag nabij de Aletta Jacobsweg een straatnaambordje onthuld bij een niewe laan, welke de naam „A. W. Grootelaan" heejt gekregen. De laan werd genoemd naar de grondlegger voor het steno-systeem Groote, de heer A. W. Groote en draagt de straatnaam ook in het Groote-steno. De jolo geeft een beeld van de plechtigheid, kort na de onthulling. Links dr Drees, en bij het bordje rechts op de foto twee dochters van wijlen de heer Groote. beuren). Te Potsdam werd o.a. tot de verdeling van Duitsland, het toevoe gen van Duitse gebieden bij Polen, het sluiten van vredesverdragen met latere communistische landen en Italië besloten.) Engeland is tegen de publi catie dezer documenten. In de V.S. wordt de publicatie van de Jalta-documenten algemeen ge zien als een vroege verkiezingsstunt van de Republikeinen. Inderdaad zijn de democraten, in de persoon van Roosevelt, lelijk te kijk gezet. Sovjet-admiraals gelijk aan maarschalken De Russische admiraals zullen in rang gelijk worden gesteld aan de maarschalken. Zij mogen de titel „Admiraal van de vloot van de Sov jet-Unie" voeren, doch daarbij heb ben zij het recht om de maarscüalk- ster te dragen. ring voor de ontwapeningspolitiek is opgesteld. Stassen zal in de wande ling „minister voor de ontwapening" heten. Zijn eerste taak zal het zijn ontwerp - aanbevelingen voor ontwa pening op te stellen, die na goedkeu ring door het Congres en de regering als „basis-politiek" zullen dienen. Van Stassen wordt verwacht, dat hij rekening houdt met de volledige consequenties van de nieuwe wapens in bezit van andere landen, zowel als van de VS en dat hij de toekomstige waarschijnlijke ontwikkelingen van de bewapening en de gezichtspunten overweegt van de militairen, burgers en functionarissen van de Amerikaan se en andere regeringen. Opnieuw heeft de Oostenrijkse kan selier, dr Julius Raab, er bij minister Molotov op aangedrongen, om de Sovjet-voorwaarden voor een Oosten rijks staatsverdrag bekend te maken. Raab vroeg om verduidelijking van de soort garanties, die Rusland eist, om te verhinderen dat Oostenrijk militaire bondgenootschappen aan gaat, of zich opnieuw bij Duitsland laat aansluiten. Raab wil een confe rentie van de grote vier en Oostenrijk over de Oostenrijkse kwestie, nadat Rusland zijn voorwaarden t.a.v. een staatsverdrag uiteen heeft gezet. Een garantie van de onschendbaarheid van Oostenrijkse grenzen, zou Raab toejuichen. Mr P. Stoffels, de bekende jurist uit Amsterdam, is Zaterdagavond 19 Maart met een KLM lijntoestel naar Indonesië vertrokken om daar in Djocja rechtskundige bijstand te verlenen aan vier van de twaalf RMS- leiders die thans voor de militaire rechtbank aldaar terecht staan. De foto toont de jurist op de trap van het vliegtuig even voor hij zich voor de grote reis aan boord begaf. ?5' De actie van de Franse winkelier Poujade aanvankelijk beschouwd als nutteloos gekanker, gaat ge vaarlijk worden.De „Poujadisten" die zoals bekend, tegen de belasting- politiek van de regering ageren, wil len nu ook de boeren en de huis vrouwen achter zich krijgen. In de eerste plaats zijn de winke liers opgeroepen om op 28 Maart hun zaken te sluiten als protest tegen de belastingpolitiek. Verder wil Pouja de zijn volgelingen aanraden om het bedrag der belastingen af te trekken van de prijzen der goederen die zij verkopen, zulks om de huisvrouwen te winnen. In een bijzondere afdeling van de Poujade - beweging, kunnen de boeren zich weren. Men weet dat de Franse boeren grieven genoeg hebben. Alle onderhandelingen van Poujadisten met volksvertegenwoor digers zijn afgebroken. Ondanks dit gekrakeel, hebben Frankrijk en Saarland algemene overeenstemming over de conventie betreffende hun economische samen werking bereikt. Pinay en Adenauer zullen begin April hun besprekingen over Frans- Duitse samenwerking voortzetten. Enige voorwaarde is, dat de Fran se senaat tegen die tijd de Parijse verdragen heeft bekrachtigd. Met de handelen over de Deense en Duitse Deense premier zal Adenauer onder minderheden in Sleeswijk, waarover meningsverschillen bestaan. Vai1 van New York, piister Adams, de burgemeester Wagner van deze stad en gouverneur Harriman van de staat New York zitten in moeilijkheden, wat betreft de steeds toenemende verkeersdrukte en de verkeersopstoppingen welke hiervan het gevolg zijn. De autorijder van New York mag zich gelukkig achten indien hy 's morgens en 's avonds slechts een half uur moet wachten bij de ingang van de tunnels, en van de bruggen, welke de verschillende eilandjes, die New York vormen, met elkaar verbinden. son werd geslagen, en die reeds twee verdiepingen bezit, zal er een derde bij krijgen. GROOTSTE HANGBRUG 's Zaterdags moet hij gewoonlijk ongeveer twee uur lang wachten. Daar de bevolking van New York gedurende de eerstvolgende twintig jaren zal toenemen met 11 a 18 mil- ïioen inwoners, welke zes millioen auto's zullen bezitten, zullen de ver keersproblemen nog lastiger worden. De toestand in de andere Ameri kaanse steden is niet anders, en der halve begrijpt men dat de V.S. bereid zijn ongeveer millioenen te besteden aan de aanleg van een nieuw wegen net. De verwezenlijkingen in het kader van dit uitgebreid programma ver bazen zelfs de inwoners van New York, die nochtans niet van een klein geruchtje vervaard zijn in zake sensationele verwezenlijkingen. Men heeft de volgende plannen opgesteld er zullen bruggen worden geslagen over de wolkenkrabbers eh over de bestaande bruggen: en er zullen tunnels onder de bes'aande tunnels worden gegraven De Lm- colntunnel zal vergroot worden; de Washingtonbrug, welke over de Hud- Het meest spectaculaire werk zal de nieuwe brug zijn welke tussen Brooklyn en States Island zal worden geslagen; het zal de grootste hang brug ter wereld worden. Ze zal 2400 meter lang zijn, ze zal 80 meter boven he. water hangen en zal een vermo gen nebben om 50 millioen wagens per jaar te laten passeren. De ingenieurs van New York ma ken intussen ook plannen om een autosnelwep aan te leggen op halve hoogte van de wolkenkrabbers De autosnelweg, welke New York ver bindt met Buffalo (750 km.) is in tussen bijna klaar gekomen. De vijf tig grootste ondernemers van de V.S. hebben er werk van gemaakt. Tot nu toe hebben 18.000 arbeiders tachtig millioen kubieke meter a fe en rots uitgehaald, genoeg dus om langs de Evenaar een nieuwe Chi nese Muur" le bouwen van 1.80 me ter hoogte en met een breedte van 0,6 meter. Een ganse stad met 13.700 wonin gen werd verhuisd, om plaats te maken voor deze nieuwe autosnel weg. Deze nieuwe weg zal geen enkel punt bevatten waar het zicht minder is dan 300 meter. Deze auto-snelweg-koorts heeft haar geheime redenen: men wil de Ver enigde Staten van Amerika voorzien van de nodige middelen om de ver rassingen van een atoomoorlog op te vangen. De nieuwe wegen moeten de bewoners van de grootste agglome raties in staat stellen hun steden binnen de twee uur te ontruimen; millioenen tonnen materieel en wa pens moeten in allerijl van de ene plaats naar de andere kunn3n wor den overgebracht. Dit gebeurde, nadat in het parle ment enkele pro-Poujade moties, o.a. van de communisten waren verwor pen. De regering had hierbij zelfs onofficieel de vertrouwenskwestie gesteld. Later zegevierde z|j. Zondag werd de burgerlijke begroting voor 1955, tegen welke de moties gericht waren, met 392 tegen 211 stemmen aanvaard. Een vrachtschip van 200 ton, dat met oud ijzer geladen was, is in het Noordhollands kanaal, in de buurt van Zijpersluis, aangevaren door een gesleepte Rijnaak. Het eerste schip zonk binnen vijf minuten. De schipper, diens vrouw en hun drie kinderen, konden nog tijdig op de Rijnaak overspringen. De scheep vaart ter hoogte van Zijpersluis zal waarschijnlijk tot Donderdagochtend gestremd zijn. Het gezonken schip ligt dwars in de vaargeul. Een drij vende bok, Jie zal trachten het schip te lichten, is onderweg. Generaal Bacoet, leider van de Boedhlstische secte der Hoa Hoa in Zuid-Vietnam, zal met de strijdmacht die hem ter beschikking staat (ge raamd op 20.000 man) zich gewapen derhand tegen de regering keren, in dien de premier een militaire actie tegen de secte zou gelasten. Bacoets troepen beheersen reeds een flink deel van Zuid-Vietnam, voornamelijk plattelandsgebieden, o. m. aan de grens met Cambodja. Amerika allesbehalve ingenomen met het rapport van de economische commissie voor Europa van de UNO, waarin de Amerikaanse oiiepoiitiek wordt verantwoordelijk gesteld voor de huidige hoge wereldolieprijzen. De V. S. verklaarden officieel, dat er in het rapport van betekenis zijn de weglatingen en onjuistheden voor komen. De mensen, die publicatie hadden kunnen verhinderen, verzetten zich indertijd niet, omdat reeds ge deelten van de inhoud van het rap port waren uitgelekt. „De droom van uw kind," heet een in Amerika zeer geliefd te levisieprogramma. Hierbij ko men kinderen voor de televisie- visiecamera, om te vertellen wat zij het liefste zouden willen. Er iff een wedstrijd aan verbonden en het kind, dat deze wint, maakt goede kans, dat zijn droom werkelijkheid gaat wor den. Dit is althans de elfjarige Sara Sue Stringei uit Ironton (Missouri) overkomen. Haar droom is het, om mode-ont- .werpster te worden. Zij won de wedstrijd in ..De droom van uw kind" en van avond zal blijken, dat niet alle dromen bedrog zijn. Tommy Bartlett, die het televisieprogramma leidt, zal haar dan vertellen, dat ze Woensdag a.s. al in Europa zal zijn en wel in Parijs... Drie da gen zal zij de gast zijn van Christian Dior, de beroemde modekoning Ze zal shows mo gen meemaken, met de manne quins en de ontwerpers mogen praten en de ateliers mogen be zichtigen. Volgende week is de droom uit, want ilan vliegt de KLM haar weer naar haar va derland. Dan zal Sara voor de televisie aan tien millioen kij kers vertellen hoe haar droom werkelijkheid werd.

de Stem | 1955 | | pagina 1