Plaatsen in Friesland geïsoleerd Klaar voor nieuwe „Tour de France Brieven spreken navrante taal „DEUTSCH ist die Saar zeiden de liberalen Waakzaamheid, ook tegen ondermijnend gewroet SNEEUW VERSPERT DE WEGEN Burgemeesters doen oproep tot de bevolking STORM TEISTERDE CENUA Als dit herhaald wordt ga ik er onder door r VERKEERDE KANT DAGBLAD VOOR ZEELAND Tsjang laat Nantsji ontruimen Het eenheidsgesprek NIET VERDER MET K.F.G. Prof. Romme spreekt heden voor de radio Luchtbrug over de Wadden K.R.O. heeft 400.000 leden Winnaar dank zij hypnose Tumult in de Bondsdag Adenauer kwam met een verrassing Vrij zonnig BRAND VERWOESTTE HUIS AAN AMSTERDAMSE GRACHT Vijf mensen werden dakloos ZO A VO-MINISTERS BESLOTEN Militaire conferentie m Manilla Egypte wil opnieuw veiligheidspact IN SAARGEBIED VERKEER door staking ontwricht Protest tegen rechtsverkrachting in Indonesië Gedwongen te bekennen De overstroming in Australië Mensen vluchten de daken naar Huurverhoging en belastingherziening Regeringscrisis door par lij geschil in Italië? 95e JAARGANG No. 21778 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11. Tel.: Directie, Redactie en Administratie: 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C.J.v. Hootegem, Mr Dr A. J. J. M. Mes. Mr H. M. L. de Rechter, L, J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 26 FEBRUARI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m m. (Ing. Med. f 0.75 per m m'. Voor advertenties van plaatselijke aard uit Noord- Brabant uitsluitend in de Brabantse editie f 0.24 per m m. (Ing. Med. f 0.60 per m/m). Idem in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ing. Med. f 0.30 per m/m). Staatwerk 3 ct per m m extra. Bij contract aanzienlijke reductie; volledig tarief en Algemene Voor waarden worden op aanvraag verstrekt. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. De Chinese Nationalisten hebben Vrijdag het eiland Nantsji, 120 mijl ten Noorden van Formosa ontruimd. Dit om ,.de verdedigingslinie van Formosa en de Pescadoren te be korten". Het eiland in kwestie ligt slechts 25 mijl van het Chinese vaste land. TIJDENS EEN feestvergadering bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Redersvereni ging, gisteren in het Kurhaus te Scheveningen, heeft Prins Bernhard gesproken over het belang van de scheepvaart voor Nederland. OP HET PROEFTERREIN van Woo- mera, in Centraal-Australië, zullen dit jaar nog proeven met bepaalde atoomwapens worden genomen, aldus een Australische minister. TUSSEN ALMELO en Vriezenveen is een bestelauto op een onbewaakte overweg in botsing gekomen met een trein. De auto liep zware schade op, de bestuurder werd licht gewond. WASHINGTON is van oordeel, dat er tegenmaatregelen moeten worden ge nomen naar aanleiding van de ver dere uitbouw der strijdkrachten door de communisten in Noord-Korea. DE DIRECTEUR-GENERAAL voor Handel en Nijverheid, drs J. van der Kwat, heeft gisteren de 35ste R.A.I.- tentoonsteliing in Amsterdam geopend De expositie is geheel aan tweewie lige vervoermiddelen gewijd. DE SOVJET-UNIE zou acht kleine onderzeeboten aan communistisch- China hebben overgedragen en ook Chinese matrozen opleiden voor dienst op deze onderzeeërs. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GO ES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) T |- Het Bestuur van de K.V.P. heeft een verklaring het licht doen zien, waarin het uiteenzet, dat z.i. thans de basis aan het eenheidsgesprek met de Katho lieke Werkgemeenschap is ont vallen. De tekst van de verkla ring vindt men op pagina 5 van dit blad. Vanmiddag zal Professor Rom me, voorzitter van de Tweede Kamerfractie der K.V.P., in Almelo een politieke rede hou den op het zogenaamd „Over ijssels Appèl". Deze rede wordt in haar geheel uitgezonden door de K.R.O. en wel van half vier tot half vijf. Gedeelten van deze rede zullen vanavond voor de K.R.O.-microfoon te horen zijn van tien over half negen tot negen uur. WIE EEN GEVOEL van sneeuw en vorst in de schou ders begint te krijgen en door gebrek aan vitaminen zijn werklust met de dag ziet tanen, kan zich troosten met de gedachte dat het hier in het Zuiden nog niet zó erg is. Wel iswaar dringt de kou van sneeuw en Oostenwind zelfs de verwarmde kamers binnen, maar de wegen zijn nog berijd baar. In Friesland daarentegen zijn een aantal gemeenten volkomen geisoleerd geraakt door de sneeuw. DE WIND veegt de sneeuw van de velden en daardoor zijn op diverse wegen kleine duinen gevormd, die zelfs niet met sneeuwkettingen „genomen" kunnen worden. Het auto-verkeer is onmogelijk geworden. Op veel lijnen zijn de busdiensten ge staakt. Lemmer is nog alleen via Sneek te bereiken en met Gaas- terland, Koudum en Staveren zijn de verbindingen geheel ver broken, evenals met verschillende andere plaatsen. De burgemeester van Haskerland (gem. Joure), mr W. Hoekstra, heeft zich voor hulp met de vliegbasis Leeuwarden in verbinding gesteld. Er waren gisteren drie sneeuwploe gen, bestaande uit manschappen van de luchtmacht, uitgerust met sneeuw- blazers op weg naar de geïsoleerde gedeelten, doch op de rijksweg Sneek-Joure zijn de militairen in de sneeuw blijven steken. De burgemeesters van de gemeen ten doen thans een beroep op de be volking om zelf ook te trachten de wegen sneeuwvrij te maken daar het Gisterenavond heeft de directeur van de K.R.O. bekend gemaakt, dat de K.R.O. zijn 400.000ste lid heeft ingeschreven. Dit lid was aangemeld door de heer J. Smeink uit Weesp, aan wie als beloning een televisie-toestel werd aangeboden. De K.R.O. is als eerste der omroep verenigingen dit cijfer van 400.000 gepasseerd. onmogelijk is deze te omvangrijk ge worden werkzaamheden met vrucht te doen verrichten door de officiële diensten. Vandaag wordt een luchtbrug met Domini-vliegtuigen van de vliegbasis Leeuwarden naar Ameland en Schier monnikoog geopend. De Waddenzee is door de zware ijsgang onbevaar baar geworden. Nagenoeg alle havens langs de IJselmeerkust zijn door het ijs ge- blokkeerd. Voor Hoorn, Marken, Am- I sterdam (Buiten-IJ), Muiden, de Eem, Harderwijk, Elburg en Lem mer bevindt zich middelzwaar vast ijs, terwijl voor Medemblik, Nijkerk en Kornwerderzand zwaar vast ijs ligt. Het ziet er nog niet naar uit, dat de wind uit de andere hoek gaat waaien. De Bildt houdt het op harde Oostenwind, waarbij als matige troost mag gelden, dat de zon een beetje gaat schijnen. Het niet alledaagse geval, dat een zwemtitel gewonnen wordt door een deelnemer onder hypnose heeft zich voorgedaan bij de wedstrijd om het kampioenschap van Austra lië vrije slag 1500 meter. Garry Winram won dit nummer nadat zijn trainer, Forbes Carlile, hem gehypnotiseerd had omdat hij voort durend klaagde over een verzwe ring aan zijn been. Carlile is lector in de physiologie aan de universi teit van Sydney. Hij suggereerde Winram dat hij tijdens de wedstrijd niets van moeheid zou voelen en sneller zwemmen zou naar mate de strijd vorderde, met succes, want Winram ging als eerste door de finish. O Tot een ernstige botsing tussen dr. Aduenauer en zijn liberale coalitie partners is het Vrijdagmiddag in de Westduitse Bondsdag gekomen, toen deze het omstreden accoord over de toekomst van het Saargebied ging be spreken. Dr. Adenauer persoonlijk greep met verontwaardigde stem in het debat in, nadat de liberale afge vaardigde Dr. Becker opnieuw voor zijn fractie het accoord in zijn geheel van de hand had gewezen. In zijn verklaring zei Dr. Adenauer, dat de Amerikaanse en Britse rege- Jonas Daniël Mayer- plein, in het hart van de Jordaan te Amsterdam, is gisteren de Februaristaking van 1941 her dacht. Burgemeester d'Ailly hield een toespraak en Henk Schaer declameerde verzetspoëzie. OP HET DAMRAK in Amsterdam kwam een man, die op de tram wil de springen, onder een bijwagen te recht. Beide benen werden hem afge reden. VOLGENS VERTRAAGDE berichten uit Boedapest zouden begin deze maand 50 arbeiders om het leven zijn gekomen bij een ontploffing in de Stalin-Varos-fabrieken in Hongarije. DE ONTWAPENINGS-conferentie van de Grote Drie, Canada en Rus land die gisteren te Londen is be gonnen, zal een geheim karakter dragen, teneinde te voorkomen, dat de besprekingen ontaarden in een „propaganda-veldslag". ZATERDAG EN Zondag, 14 cn 15 Mei, wordt te Eindhoven een inter nationaal jongerenweekend gehouden uitgaande van de kring Den Haag van de jongerenorganisatie der KVP. DE BRITSE Siamese tweeling is Vrijdag na een operatie overleden. De meisjes waren met de schedels met elkaar vergroeid. DE POOLSE Mgr Czeslaw Kaszma- rek, bisschop van Kielce, die ruim drie jaar geleden tot twaalf jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld, zou op vrije voeten gesteld zijn. BINNEN NIET lange tijd zal er een luchtdienst tussen Sydney en Am sterdam via de Noordpool worden ge opend. De Australische luchtvaart maatschappij gaat hieromtrent met de K.L.M. overleg plegen. Weersverwachting, vanavond Genua heeft de zwaarste storm van de laatste 62 jaar moeten verduren een storm die met de betonnen havenwerken korte metten wist te maken.... Dezelfde storm was ook de oorzaak, dat een met carbid ge laden Zweeds schip zonk en later ontplofte en dat een Amerikaans vrachtschip over de kop sloeg. geldig tot Droog en vrij zonnig weer. krachtige tot matige Oostelijke X wind. Weinig verandering in tem- X peratuur. J Vandaag: Zon onder 18.14 uur. Maan onder 23.48 uur. Morgen: Zon op 7.35 uur. Zon onder 18.16 uur. Maan ip 8.58 uur. Maandag: X Zon op 7.33 uur. Maan op 9.32 X Een grote uitslaande brand heeft Vrijdagmorgen een oud pand aan de Prinsengracht in Amsterdam geheel in as gelegd. Dank zij het feit, dat met groot materiaal werd uitgerukt, slaag de de brandweer erin, de huizen aan weerszijden van het gebouw voor het vuur te sparen. In het pand waren gevestigd de showroom en de werkplaats van een meubelmaker. Twee gezinnen van man en vrouw en een bejaarde dame, die op de bovenverdieping woonden, zijn dakloos geworden. De 56-jarige mevrouw J. E. Oost veen, die zich alleen in het pand be vond. heeft zich tenauwernood kun nen redden. Toen omstreeks kwart voor tien bij haar gebeld werd en zij uit het raam keek, zag zij reeds een grote vuurgloed, waarvan de vlam men zich snel naar de bovenverdie pingen een weg baanden. De vrouw kon slechts haar jas pakken en vlucht te op haar pantoffels met haar hond het huis uit. De eigenaar van de wooninrichting, de heer J. Denslagen, was tot om streeks half tien in de werkplaats geweest en had daarna zijn zaak ver laten, terwijl hij een electrisch straal kacheltje heeft laten branden in het kantoortje, waar men vermoedt dat ook de brand is begonnen. Bij de nablussingswerkzaamheden heeft de brandweer uit de verkoolde resten van het interieur op de derde verdieping, waar de 71-jarige mevr. de weduwe K. woonde, de stoffelijke resten gevonden van de grote herders hond Herta, van een poes, alsmede van een kanarie. Geen van deze die ren heeft de snel om zich heen grij pende vlammen kunnen ontvluchten, omdat zij in een der gesloten kamers zaten. ring na het tot stand komen van het accoord hun vroeger aan Frankrijk gegeven belofte ais afgedaan zullen beschouwen, bij een vredesverdrag de Franse wensen aangaande de Saar te zullen steunen. Deze verklaring ontketende tumult in de vergadering. Men wilde weten hoe en waar deze belofte gegeven was. Onder luid applaus van liberalen en socialisten riep Becker uit, dat de Saarlanders Duitsers zullen moeten blijven. De voor de Saar voorziene volksstemming noemde hij een „truc". „Wij geven geld en goed", zei hij, „nu wij de oorlog verloren hebben, maar geen land en volk". Becker be schuldigde de Fransen er van, destijds „om een paar duizend te laat gele verde telefoonpalen" het Rijnland te zyn binnengerukt. Voor de Christelijke partij had Dr. Lenz het accoord verdedigd als het beste, dat op het ogenblik bereikbaar was. Lenz wees de weerbarstige partijen der regeringscoalitie er op, dat zij door het Saarverdrag niet te aanvaar den alle andere accoorden op het spel zetten, zonder de situatie voor de Saarbevolking te verbeteren. Vandaag zou over het Saarverdrag worden gestemd. Men neemt aan. dat het slechts met een kleine meerder heid erdoor zal komen. In een slotcommuniqué betreffende de conferentie in Bangkok hebben de ministers van de Z.O.A.V.O.-lan- den meegedeeld, dat niet alleen oor logshandelingen worden veroordeeld, maar ook ,,die subtiele vormen van agressie, waardoor vrijheid en zelf bestuur en de geesten der mensen worden ondermijnd". De leden-rege ringen hebben besloten, samen ,,het gewroet van het internationale com munisme" te bestrijden. De plaatsvervangers van de minis ters. die de voorbereiding van de te Bangkok besproken plannen ter hand moeten nemen, zullen hun werk zo spoedig mogelijk beginnen. Iedere re gering zal een militair adviseur toe voegen aan haar vertegenwoordiger in de Z.O.A.V.O.-raad. „Irak moet eruit,, Egypte zal alle Arabische landen, met uitzondering van Irak, uitnodi gen voor een conferentie, waarop zal worden gesproken over herziening van het Turks-Iraakse verdrag. Een woordvoerder van de regering zei, dat Egypte zal aandringen op uitstoting van Irak uit het Arabische Veiligheidsverdrag of zich zal ont slaan van zijn verplichtingen jegens Irak. Syrië heeft een nieuwe regering ge kregen, die tegen het Turks-Iraakse verdrag is en die, volgens een giste ren uitgegeven verklaring, ook zal trachten andere Arabische landen er van te weerhouden, zich bij het pact aan le sluiten. Leden van de militaire stal van de organisatie zullen in,.April te Manilla bijeenkomen om plannen op te stellen voor de uitvering van „bepaalde mi litaire aspecten van het verdrag". Spoedig daarna zullen zij in Bang kok besprekingen voeren. Het enige geschilpunt ter conferen tie is de economische hulpverlening aan de Aziatische landen geweest. Pakistan pleitte voor 'n verstrekkend economisch hulpprogram onder toe zicht van de Raad. De Westerse lan den wilden de hulp op de huidige voet blijven voortzetten. De ministers besloten een ..bood schap van goodwill" te zenden aan de conferentie van Aziatische en Afri kaanse landen, die binnenkort in Bandoeng gehouden wordt. In het gehele Saargebied werd gis teren het treinverkeer ontwricht als gevolg van de 24-uursstaking, die door het Eenheidsvakverbond was geproclameerd en waaraan niet al leen de metaalbewerkers, maar ook arbeiders uit andere bedrijven deel namen. De leden van de Christelijke vak bonden deden niet mee, maar door dat het verkeer gestagneerd werd, konden zij vaak niet tijdig op het werk zijn. Relletjes hebben zich niet voor gedaan. De regering heeft pamfletten die tot staking opriepen, in beslag laten nemen. 75 5? „DE NEDERLANDSE REGERING heeft al meermalen, maar zonder succes, geprotesteerd tegen de manier waarop aan ongeveer 25 Neder landers en een groot aantal Indonesiërs bekentenissen werden alge- dwongen in tegen hen aanhangig gemaakte zaken. Thans poogt men door allerlei machinaties ook de verdediging door Mr. Bonman te frustreren", aldus Prof. Mr. J. M. van Bemntelen en mevr. Prof. Mr. D. Hazewinkel-Suringa in een door licn gepubliceerd protest tegen de methoden van de Indonesische Justitie. De regering in Djakarta tracht dit alles te ontkennen, zeggen de hoogleraren, maar uit brieven van de arrestanten blijkt duidelijk, dat de mishandelingen wel degelijk hebben plaats gehad. mansjah Djalan Sabang 13, Djakarta (Pusat Perkebunan Negara). Bij mijn aankomst in Bandoeng heb ik een verschrikkelijk pak slaag ge had omdat ik niet wilde bekennen. In hemelsnaam wat bekennen, het zijn immers allemaal leugens. Mijn body kan evenwel dergelijke folteringen niet hebben en als dit afknuppelen weer herhaald wordt, ga ik er on herroepelijk onderdoor. Ik leef dan ook voortdurend in nachtmerries, want dit had ik van geen beschaafde Indo nesiër verwacht. Probeert u toch mij te helpen, want u bent de enige die ik hier in Indonesië heb die mij en mijn familie kent. Vooral de getuigen Manoch en To- masoa en een inspecteur van politie zouden zich als barbaren gedragen hebben. Zij zijn het vooral die de mishandelingen hebben gepleegd. Het protest citeert enkele passages uit brieven van de verdachten. Een der ondervraagden schreef: De aanklacht, die de politie tegen mij heeft, gaat terug naar 1950, daar die gene, die mij beschuldigt een ex-on dernemingswachter is, genaamd Ma noch. Wat zij mij voor de voeten gooien is, dat ik in contact sta met benden, deze transportmiddelen heb afgestaan, automatische wapens heb geleverd, veel naar Bogor ging voor contacten enz. enz. Dit is klinkklare onzin. Leugens. Wel ging ik in '50 naar Bogor, daar ik toentertijd onder be handeling was van Dr. Ploegman. Mijn gehele leven heb ik alles wat maar op geweld leek gehaat als de pest, droeg zelfs hier in Indonesië nooit een wapen, trots het grote gevaar. En nu deze verschrikkelijke beschuldiging. Ik heb dit land altijd trouw gediend, al mijn meerderen kunnen dat beves tigen. Directie: Ir, Saksono, p/a Us- „GESLAGEN EN GEMAR TELD". Een andere gevangene schrijft aan zijn familie: Ik heb 't nooit van mijn leven ge weten, dat ik in zulke moeilijkheden zou komen, dat zij mij hebben ge dwongen, gemarteld tot een proces verbaal te komen en de persoon die mijn naam en mij heeft aangewezen is Baden en een Ulmer. Die hebben mijn naam genoemd, waar ik Baden nog geen 15 minuten gekend heb in 't jaar 1953 en Ulmer heb ik van mijn hele leven nooit gezien en nooit ge kend. Deze twee personen zouden mij op de Tangkubanprahu hebben gezien in 't jaar 1951 in de maanden Juli, Augustus om naar een organisatie te kijken van een zekere Schmidt. Die organisatie heet de Nigo. Dat betekent Nederlands Indische Gurela Organi satie. Ik heb nooit van deze organi satie gehoord. Zij hebben mij gedwongen te beken nen, dat ik wel van deze organisatie weet en dat ik ook van deze organi satie deel uitmaak. Maar ik heb van deze organjsatie mijn hele leven nooit gehoord. Daarom hebben ze mij ge slagen, gemarteld, in de vijver gegooid en onder water gehouden, dat ik byna geen adem kon halen, ten einde de bekentenis uit mij te krijgen. Ik heb maar ja gezegd om alleen maar mijn leven te redden, omdat ik 't niet meer uithield dat ze my zo mar telen. Ze hebben mij ook gedwongen en geslagen dat ik kapitein Smith op de Tangkubanprahu heb gezien, waar ik nooit van mijn hele leven ben geweest. Men heeft mij bedreigd dat ik als getuige tegenover Schmidt zal moeten staan en verklaren, dat ik hem gezien heb op de Tangkubanprahu, waar ik hem van mijn hele leven nooit heb gezien. Als ik dan voor de rechter kom moet ik een gedwongen eed doen en als ik die eed dan niet wil doen, dan willen zij mij na de zitting doodschieten. In deze geest, aldus beide professo ren. schrijven vele andere gearres teerden. Edgar Faure, de Franse premier heeft zijn nieuwe kabinet aan pre sident Coty gepresenteerd. Op de foto: voorste rij v.l.n.r. Jean Sour- bet, Corriglion-MolinierBourges- ManouryPalowsky, Edgar Faure René Coty, Robert Schuman, An- toine Pinay, generaal Pierre Koenig en Pierre Pflimlin. Tweede rij v.l. n.r. Paul Bacon, René Triboulet Pierre July, Gilbert Jules, Bonne- fons, Jean Berthouin, P. H. Teitgen Bernhard Lafay, Andrê Morice Paul Antier en Roger Duchet. Het ziet er naar uit, dat de over stromingen in Nieuw-Zuid-Wales (Australië) catastrophale vorm gaan krijgen. De bevolking van diverse plaatsen moest worden geëvacueerd en er vielen al slachtoffers van het steeds verder opdringende water. In de Had Mailand (21.500 inwo ners) drijven wrakstukken van huis raad en cadavers van koeien en an der vee door de straten. De 14000 inwoners van Tamworth werken koortsachtig aan het ophogen van een ringdijk om te voorkomen, dat ook deze stad wordt overstroomd. In Dubbo steken nog slechts de da ken van de huizen boven het water uit. Met helicopters tracht men men sen, die op de daken gevlucht zijn, in veiligheid te brengen. Ergens in het overstromingsgebied zagen hon derden personen, hoe twee mannen het touw van een helicopter, waar aan zij werden opgetrokken, van ver moeidheid los lieten. Beiden kwamen op een hoogspanningskabel terecht en waren op slag dood. De helicopter, waarvan de abel eveneens met de draad in aanraking kwam, stortte neer, maar de inzittenden konden ge red worden. Spoedige indiening wetsontwerpen De indiening bij de Tweede Kamer van het complex van wetsontwerpen met betrekking tot de huurverhoging en de herziening van belastingen kan in de week van 7 tot 12 Maart wor-i den verwacht. Een meningsverschil tussen drie liberale ministers en het secretariaat van de liberale partfj in Italië zou wel eens een regeringscrisis tot ge volg kunnen hebben. Ér is een wets ontwerp ingediend, dat al lang be staande meningsverschillen lussen grondeigenaren en pachters uit de weg beoogt te ruimen. Over dit ont werp gaat het geschil. Men heeft nu de partijraad ge vraagd, een definitieve uitspraak te doen Zou het secretariaat van de partij in het gelijk worden gesteld, dan zullen de drie ministers waar schijnlijk aftreden, wat de val van het gehele Kabinet zou veroorzaken. De regeringscoalitie kan niet zonder de liberalen. Inbrekers, die buit zochten in een expeditiekantoor te Den Haag. wrikten de brandkast uit de muur en trachtten het ding te openen. Bij de nogal ruwe marioeuvres met de kast was echter het slot ontzet; de deur gaf geen krimp. De inbrekers besloten toen maar genoegen te nemen met twee papieren rijks daalders die ze in een of andere la aantroffen. Ze zullen wel raar hebben op gekeken toen ze de andere dag hoorden dat ze aan de verkeerde kant van de brandkast hadden gezocht. Enkele weken geleden namelijk, toen het slot óók vast zat, had men aan de boven kant een gat geboord, waar ge makkelijk 'n paar vuisten door konden. En dat gat was nog niet gedicht. Er zat 500 gulden in de kast.... I

de Stem | 1955 | | pagina 1