I NA TWINTIG MOEILIJKE DAGEN F A URE krijgt royale meerderheid JONG ECHTPAAR dronk thee met een bijsmaakje |esoep ct. Het verkeer vraagt uw aandacht EUROPESE SAMENWERKING EERSTE PUNT VAN REGERINGSPROGRAM Pinay aan Buitenlandse Zaken MOEDER EN ZOONTJE (3 JAAR) OMGEKOMEN MUZIEK EN TONEEL in Brabant karig bedeeld Conclusies van het rapport voor K.L.M. aanvaardbaar Oxaalzuur in de suikerpot NA VEERTIEN JAAR. Enorme brand in Essex Onprettige verrassing voor Adenauer Ruzie over de huur S.U.S.-huis in Middellandse Zee I' /I \vtensoep uur! ïe bedrijven DAGBLAD VOOR ZEELAND H. Vader leidde Congregatie-bijeenkomst Koning Boude wijn sprak met politieke leiders Koelschip op de helling in brand Bij brand te Hilversum Anderen konden zich ternauwernood redden Oostenwind Conferentie te Bangkok begonnen CONGRES P.v.d.A. Evert Vermeer gekozen tot voorzitter Geen derde weg Tanks met naphtaline in vlammen Premiers volgende week Wj een Trambotsing Hannover Tweede Kamer over stiefdochter ..Kunst A/er over de „Triton '-ramp Viruly zal niet meer vliegen Vandaag begint debat in de Bondsdag Door een toeval kwam poging tot vergiftiging aan het licht r 8 \SMAiCEN, ?oaiA// v\ l> N£t,TO£N ViST/fCNOC |i//ermr \/r^OMST Xioyco 1 MAAK.A/V jkk/6 lvcl cm Wi 300 HO sv ngxterij N v- RS IS (oude nv: alen) unnen zich in onze mdat voor hen ge- 1 VAKMAN volgens OLING. - Reeds ïopgenomen in een den opgenomen in voorzieningen vast- jstria hebben wij personeel. onza bedrijven en ïtrekt door de Ge- ikantoren. 675-oo VAN DER STEEN _L_LT~ jnjjr Jeroentie soms ut te fen its een tie AjJte bung is... 95e JAARGANG No. 21776 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11. Tel.: Directie, Redactie en Administratie: 3351. Verantwoordelijk Hoofd, redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren,. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) t 0.45 Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct Postrek no. 278841. voor uoa, JWWh0!i» fn 'VdSefTUKT DONDERDAG 24 FEBRUARI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ing. Med. f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Noord- Brabant uitsluitend in de Brabantse editie f 0.24 per m/m. (Ing. Med. f 0.60 per m/m). Idem in de Zeeuwse editie f 0 12 per m/m. (Ing. Med. f 0 30 per m/w.L^Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Bij contract aanzienlijke reductie; volledig tarief en Algemene Voor waarden worden op aanvraag verstrekt. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsinge) 98, Telefoon 2236 Bureauvoor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Teleoon 102 - (Bjjbuieaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35)_ Het verkeersprobleem is tot een zorgelijk probleem gewor den. Minister Donker heeft verscherpte maatregelen aan gekondigd, de politie begint met een strengere controle. Alle maatregelen echter blij ven vruchteloos als de wegge bruiker zélf geen maatregelen neemt. Hij en niemand anders heeft de veiligheid op de weg in de hand Vandaag vindt men in ons blad een speciale pagina, gewijd aan het ver- keersvraagstuk in zijn alge meenheid. We stellen ons voor, in de komende maanden ook over bepaalde aspecten ervan te schrijven. De veiligheid van iedere Nederlander is er im mers mee gemoeid. Schoolstrijd onderwerp van gesprek Koning Boudewijn van België heeft in de afgelopen dagen de Kamer voorzitter Huysmans en de voorzit-, ters van de socialistische en liberale partij in audiëntie ontvangen. Over de aard van de gesprekken, die ten paleize werden gevoerd, is officiéél niets meegedeeld, maar men neemt algemeen aan, dat ze betrekking heb ben gehad op de zich toespitsende schoolstrijd. Koning Boudewijn zou de ontwikkeling van de laatste maan den met bezorgdheid hebben gade ge slagen. DE EERSTE KAMER heeft gisteren de begroting van Financiën zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De communisten waren tegen. DE KATHOLIEKE en protestantse groeperingen in de Duitse Eenheids vakcentrale hebben stelling genomen tegen een uitlating van het partijbe stuur als zouden alle Duitse arbei ders de Westeuropese verdragen af wijzen. IN DE MOND van de Elbe is Woens dag de romp van een sleepboot ge zonken, die door een Duits bergings vaartuig naar Delfzijl werd gesleept. IN EEN HOTEL te Hoek van Hol land zijn gisteren de zielige restan ten van het Engelse s.s. .Spanker" publiek verkocht. Ze brachten toch nog 80.000 gulden op. IN EEN ZIEKENHUIS te Parijs is de heer P. A. Cousy, directeur van de Renaultfabrieken Nederland over leden. Hij werd kortgeleden bij een auto-ongeluk ernstig gewond. FRANKRIJK heeft een nieuwe regering. De 46-jarige radicaal Edgar Faure, voormalig minister van Buitenlandse Zaken in het Kabinet Mendès France, heeft van de Natio nale Vergadering het vertrouwen gekregen met een royale meerderheid van stemmen. Dit vertrouwen gold zowel de nieuwe ministerslijst (vertegenwoordigers van de rechtse en centrumpartijen) als zijn program, dat spoedige be krachtiging van de Parijse verdragen behelst. DE REGERINGSCRISIS heeft twintig dagen geduurd. Voor Faure stemden de radicalen, de volksrepublikeinen, de meeste Gaullisten, de conservatieve groeperingen en enkele radicaal- socialisten. Socialisten en communisten had hij in hoofdzaak tegen. Een vijftig afgevaardigden onthielden zich van stemming. De verhouding was 369 stemmen voor en 210 tegen. Volgens een woordvoerder van de radicale partij heeft Mendès France blanco gestemd. Faure en hij zijn nameljjk geen dikke vrienden. De mogelijkheid tot onderhande lingen met Rusland wil Faure open houden. Stappen in die richting, zei hij, kunnen echter eerst worden ge daan als de Parijse accoorden be krachtigd zijn. De Europese samen werking wil Faure uitgebreid zien tot het gebied van atoomenergie, kracht stroom en transport. Bij zijn opsom ming van de plannen voor het bin nenlands beleid noemde hij ook de verdere strijd tegen het alcoholisme. Tenslotte verklaarde de nieuwe premier, dat de regering met Tunesië de onderhandelingen zal voortzetten die door Mendès France zijn begon nen. Hij had goed vertrouwen in een oplossing van de bestaande proble men. In het nieuwe Kabinet, waarvan Faure dus premier is, kreeg de con servatief Antoine Pinay de post van Buitenlandse Zaken. Pierre Koenig, bekend Gaullist, zag zich met Lands verdediging belast en Pierre Pflim- lin, die ook een formatiepoging heeft gewaagd, is minister van Financiën. De portefeuille van Overzeese Ge biedsdelen heeft de katholieke Pierre Teitgen gekregen. In de uiteenzetting van het pro gramma van zijn regering verklaar de Faure: ,,De regering zal streven naar de bekrachtiging van de Parijse accoorden en wenst deze bekrachti ging in de kortst mogelijke tijd te verkrijgen. De overeenkomsten voor zien in een beperkte bewapening van de Westduitse federale republiek, doch tegelijkertijd in de opneming van Duitsland in de gemeenschap van Westelijke landen. Dit is de werke-i lijke inzet van de overeenkomsten. Het is de opoffering die we ons ge troosten waard". Verder verklaarde hij, dat zijn re gering van plan is, de Saarovereen- komst naar de geest en de letter uit te voeren. De onderhandelingen met de Saar zullen worden voortgezet tot er een oplossing is die alle drie be langhebbenden bevredigt. Woensdagavond omstreeks half ne gen is een felle brand uitgebroken op een koelschip, dat te Kinderdijk wordt afgebouwd. Het is bestemd voor Rusland. De brandweren van Alblasserdam, Nieuw-Lekkerland. Kinderdijk en enkele bedrijfsbrand- weren begonnen met de bestrijding van het vuur. De Rotterdamse brand weer rukte met een autospuit en twee blusboten ter assistentie uit. Omstreeks elf uur was men de brand meester. DE AUSTRALISCHE Nationale Luchtvaartmaatschappij zit met moeilijkheden. De piloten weige ren te vliegen zolang het maxi- mum-vlieggewicht van de DC 3- toestellen niet verminderd wordt. De 21-jarige mevrouw A. van Boegem-van Empelen en haar drie-jarig zoontje Fransje zijn gisteren tijdens een felle brand in een huis aan de Franklin- straat te Hilversum om het leven gekomen. Zij sliepen boven op zolder in de grote arbeiderswoning, die door drie gezinnen in totaal veertien perso nen werd bewoond. Door de grote opwinding, die direct na het ontdek ken van de felle brand in de bene denverdieping ontstond, wist men niet direct of zich nog mensen in het brandende huis bevonden. Toen men in de verwarring eindelijk de jonge vrouw en haar kind miste, was het te laat. De brandweerlieden die ten slotte met behulp van een ladder tot de bovenverdieping wisten door te dringen vonden het lichaam van het kind verkoold. De jonge moeder bleek door de zware rook te zijn gestikt. Het pand, dat zeer snel in lichter laaie stond, brandde geheel uit. Toen het vuur omstreeks half negen in de morgen ontdekt werd, ontstond een grote opwinding. Mensen vlogen gil lend uit de huizen. Een buurman,, de heer R. Terlien, wist van het plat boven de brandende keuken een kind te redden. Een jonge vrouw wist zich in veiligheid te stellen door uit het raam van de eerste verdieping te springen. Het getroffen huis werd bewoond PRESIDENT EISENHOWER heeft zich uitgesproken tegen een inter nationaal verbod voor proefnemingen ?vL at°omwapens. Wat we nodig nebben, zei hij, is een degelijk, alles omvattend ontwapeningsvoorstel. de Roemeense chauf- reur ate in Denemarken politiek asyl _1?.evraa£{L mag inderdad blij- ao!1' A za! echter in hechtenis wor- gehouden totdat de klacht we- zocht hem is onder-: S. J. van Tuyll van Seroos- kerken van Heeze en Leende, Ka- T?e?JeSr m buitengewone dienst van 11. M. de Koningin, is plotseling over deden. Hij was 80 jaar oud. IN EEN «ZIEKENHUIS te Durban zijn noodmaatregelen getroffen, orn aat zich in de afgelopen weken bij meer dan 30 verpleegsters verschijn selen hebben voorgedaan die aan kin derverlamming doen denken. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Zwaar bewolkt met plaatselijk l enige lichte regen of sneeuw, in het Noorden van het land over- wegend lichte vorst. In het Zui- den, temperaturen om het vries- punt tot lichte dooi. Matige tot krachtige Oostelijke wind, Vandaag: Zon onder 18.11 uur. 2 Maan onder 21.02 uur. Morgen: 2 Zon op 7.39 uur. Maan op 8.10 2 uur, door de familie van Boegem-Terscheg- get en enkele getrouwde kinderen met hun gezin. De man en vader van de slachtoffers was in de vroege mor gen als chauffeur van een stenenauto naar het Zuiden des lands vertrokken. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand, die in de benedenkeuken moet zijn ont staan. Samenwerking in belang van de riwlrf»" De conferentie van de Raad der Zuid-Oost-Aziatische Verdragsorgani satie te Bangkok is gisteren geopend met verklaringen van de ministers van buitenlandse zaken der aange sloten landen. Zowel minister Dulles als zijn ambtgenoten van Engeland en Aus tralië legden de nadruk op het zui ver defensieve karakter van het ver drag en op het verlangen, dat alle aangesloten landen bezielt, om in onderlinge samenwerking een hech te basis van vrede en welvaart in Zuid-Oost-Azië te scheppen. Prins Wan van Thailand werd tot voorzitter van de vergadering geko zen. Hij zei: ,,De conferentie moet het verdrag van Manilla vlees en bloed geven, leven en bezieling. Alles wat ik wil vragen is, dat dit snel en op doeltreffende wijze gebeurt". Na de officiële opening van de bij eenkomst hebben de ministers achter gesloten deuren vergaderd. Veertien jtiar geleden werd de Maasdam" door een Duitse onderzee boot getorpedeerd in de Atlantische Oceaan. Met grote moeite wist Jan P. Boshoff toen de Rode Kruiszuster Ruth Martin te rzdden. Enkele dagen geleden stapte mej. Martin aan boord van de „Rijndam" en tot haar vreugde ontmoette zij daar de man, die haar eens het leven redde, toen zij uitgeput in zee lag: kapitein Boshoff die thans gezagvoerder van de „Rijndam" is. Met een korte plechtigheid werd de redding nog maals herdacht. Op de foto ziet men de beide hoofdpersonen uit deze geschiedenis na 14 jaar weer vereend met een foto van de „Maasdam", Bij enkele candidaatstelling is de heer Evert Vermeer gisteren tot voorzitter der Partij van de Arbeid verklaard. H(j volgt in deze functie de heer Koos Vorrink op, die van de oprichting der partij af voorzitter is geweest. In zijn eerste toespraak als partij voorzitter zei de heer Vermeer, dat op hem 'n zware taak rust. „Nu de leiding op zich te nemen in een ogen blik, waarin de politieke situatie al lerminst helder is, is zeer moeilijk", zei hij. De congresvoorzitter, ir Vos, heeft nog enige aandacht gewijd aan het gevormde Sociaal-Democratisch Cen trum. Hij meende, dat het juist van het partijbestuur is geweest, het op nemen van deze groep als werkcen trum in de partij af te wijzen. Het zou niet goed zijn zei hij om aan groepen in de partij met politie ke oogmerken als partijbestuur steun te verlenen. Na een inleiding van Geert Ruy- gers over de buitenlandse politiek nam het congres een resolutie aan, waarin gezegd wordt, dat in de in ternationale verhoudingen nog steeds de tegenstelling tussen het naar we reldheerschappij strevende commu nistische blok en de vrije wereld een overheersende plaats inneemt. Aan deze tegenstelling, aldus de resolutie, kan het dreigend karakter slechts worden ontnomen door o.a. nauwere aaneensluiting van de vrije landen, verdere ontwikkeling van de Europe se bovennationale organen en ook door aanvaarding van de Westeuropese Unie. De P. v. d. A. distancieert zich duidelijk van de politiek van de ..der de weg", die door enkele mensen in de partij wordt voorgestaan. In een olieraffinaderij van „Shell Mex and B. P. Ltd." aan de Theenis- haven te Essex heeft gisteren een zware brand gewoed, die evenwel na enkele uren kon worden bedwongen. Doordat 'n enorme tank met naph taline ontplofte, raakten nog zes an dere tanks met naphtaline en petro leum in brand. De explosie die het vuur veroorzaakte, kon tot op 24 kilometer afstand worden gehoord. De brandweer kon niet veel anders doen dan de aangrenzende tanks nat houden om uitbreiding van de brand te voorkomen. Een electriciën die 'n shock kreeg, moest naar het zieken huis worden gebracht. Verder waren er geen slachtoffers. De brand was de hevigste in dit gebied sinds de branden die in 1940 door de Duitse bombardementen werden veroorzaakt. De tanks waren gevuld met onge veer 900 ton brandbare stof. De scha de die het vuur veroorzaakte is aan zienlijk. Egypte en Irak De premiers van Egypte en Irak komen volgende week te Beiroet bij een om te trachten hun meningsver schil over het voorgestelde Turks- Iraakse verdedigingsverdrag uit de weg te ruimen. Dit is door een Liba nees parlementslid te Karatsji mee gedeeld. Hij zei, dat deze bijeen komst door Libanon is georganiseerd om de Arabische eenheid te redden. m In een buitenwijk van Hannover zijn Woensdagochtend twee trams op elkaar gereden, waardoor acht per sonen ernstig werden gewond. Van vier van hen werden beide benen af- gekneld. Voor hun leven wordt ge vreesd. De twee bestuurders, wier toestand ook ernstig is, konden nog niet wor den gehoord. Z.H. Paus Pius XII spreekt hier met kardinaal Constantini, tijdens de vergadering van de H. Congregatie der Riten, die hij presideerde in de Troonzaal van het Vaticaan. Het was de eePtte bijeenkomst va.n deze aard, waarbij de H. Vader, die volgende maand zijn 79ste verjaar dag viert, weer persoonlijk aanwezig was sinds zijn ziekte. (Van onze parlementaire correspondent) In de Tweede Kamer heeft giste renmiddag de heer Weiter, de kunst in bescherming genomen tegen de stiefmoederlijke bedeling van rege ringswege. Hei bedrag van 67 cent per inwoner, dat zij jaarlijks krijgt toegewezen, zei hii, ir, maar 1 pro mille van het hele staatsbudget. Dat bedrag moet minstens verdubbeld worden Enkele andere Kamerleden hebben hierover toen ook maar het hunne gezegd. Speciaal voor de kunstmani festaties in de provincie werd van alle kanten m overheidshulp ge vraagd. De provinciale orkesten en het gewestelijke toneel ontvangen vaak te weinig om tot werkelijke J „Het rapport van het Ierse Hof van onderzoek is een knap stuk werk. De aanleiding voor en de toedracht van het ongeluk met de „Triton", zoals die zijn beschreven, leveren een gro te mate van waarschijnlijkheid op. Als men het rapport heeft gelezen, dan is de conclusie: zo is het ge beurd". Dit constateerde gisteren de heer I. A. Aler, directeur van de K.L.M. tijdens een vraaggesprek met een aantal journalisten. Hij deelde mee. dat de K.L.M. gehoor zal geven aan bepaalde aanbevelingen tot verbete ring van het veiligheidssysteem in de vliegtuigen. Hij stelde vast, dat er voor de K.L.M. geen aanleiding is, in beroep te gaan tegen de be vindingen van het Hof en dat er ook geen mogelijkheid is tot beroep. „De suggestie in het rapport, dat ons personeel onvoldoende gechecked zou worden en de suggestie dat het cabinepersoneel niet zou weten, hoe het de cabinedeur moet openen, staan voor ons niet vast", zei de heer Aler. ..Ze kunnen echter in processen over claims worden aangevat. Onze advo caten zullen dan van ons standpunt getuigen". Over de positie van commodore Viruly deelde de heer Aler mee, dat het in de bedoeling ligt, deze pionier van de Nederlandse burgerluchtvaart een andere vooraanstaande functie bij de K.L.M. te geven. Viruly zou aanvankelijk tot eind van dit jaar ge vlogen hebben, alvorens met pen sioen te gaan. De heer Aler deelde echter mee, dat Viruly en hij het er over eens waren geworden, dat dit laatste niet practisch zou zijn. bloei te kunnen komen, zo werd be toogd. De heer Peters (K.V.P.) haalde als voorbeeld het Brabants Orkest aan. Het krijgt 50 procent vergoed van de salarissen voor 56 musici, maar er zouden minstens 70 musici nodig zijn. Voor de Brabantse toneelgezel schappen brak de heer Willems (P. v. d. A.) een lans. Er wordt gepeinsd op de mogelijkheid van provinciaal beroepstoneel, zei hij, maar intussen mag het amateurtoneel niet in de verdrukking komen. Minister Cals zal vandaag ant woorden. Bondskanselier Adenauer is Woens dag, aan de vooravond van het grote Bondsdagdebat over de ratificatie van de Parijse Accoorden, plotseling tegenover de mogelijkheid van een regeringscrisis geplaatst. Vier minis ters van de Vrije Democraten (de j kleinste partij van de regeringscoali- i tie) hebben namelijk meegedeeld, dat zij tegen de Saarovereenkomst zullen stemmen. De Bondskanselier heeft de partij nu voor de keuze gesteld: vóór stem men of uit de regering treden. In Bonn heeft men intussen maat regelen genomen om relletjes, die vandaag bij het begin van de debat ten zouden kunnen worden ontketend, tijdig de kop in te drukken. DE 56-JARIGE vroegere sigarenwinkelierster J. W., een dame van Duitse origine, die thans in Hilversum rvoont doch enkele maanden geleden nog in Amsterdam verbleef, heeft voor de Rechtbank te Am sterdam verbleef, terecht gestaan, omdat ze verdacht wordt van een poging tot vergiftiging van een jong echtpaar, dat bij haar inwoonde. Ze ontkende iedere schuld. Maandenlang, zo vertelde de jeug dige Engelse leraar J. D. en zijn echt genote, mankeerde er iets aan de thee. die zij zette. Ze was troebel en smaakte niet lekker, zodat zij het voebt meestal maar weggooiden. Eerst bracht het jonge vrouwtje de suiker bus terug naar de winkel, denkende, dat die er de oorzaak van was, doch de thee bleef de vieze bijsmaak hou den. Toen kocht ze een nieuwe water- I ketel, daarna gebruikte ze een andere theepot en tenslotte kocht ze de suiker bij een andere kruidenier. „Maar niets hielp", besloot ze. „Ten slotte dronken we maar geen thee meer." Het echtpaar gebruikte thuis nim mer enig voedsel aangezien het altijd bij familie elders at. Pas toen het vrouwtje een keer aan haar moeder, die dicht bij haar in de buurt woonde, suiker leende, kwam aan het licht, dat er oxaalzuur doorheen gemengd was: kleine, eveneens witte kristalletjes, die bij grote dosis dodelijk kunnen zijn. Ernstige verdenking rees tegen de verhuurster van de kamers, die al maandenlang ruzie met het echtpaar had, omdat de leraar zich over te hoge huur bij de huurcommissie had beklaagd en gelijk had gekregen. Bo vendien stelde de recherche vast. dat de Duitse vrouw aan wat de officier vandaag noemde „een vergiftigings complex" leed. Ze vertelde tegen iedereen, die het horen wilde, dat ze altijd bang was vergiftigd te worden. IEMAND ANDERS? Verdachte voerde aan. dat net zo goed iemand anders het vergift in de suikerpot kan hebben gedaan, aange zien wel meer mensen in de keuken konden komen, doch de Officier van Justitie meende, dat dit verweer geen steek hield. „Wel kwam er een enkele maal wel eens een leverancier bin nen", zei hij, „maar niemand is in de gelegenheid geweest met zo grote re gelmaat maandenlang telkens opnieuw het zuur door de suiker te mengen als dat gebeurd is, behalve dan de verdachte." Dat het echtpaar zich zelf al die tijd in geringe mate vergiftigd zou hebben teneinde verdachte een hak te kun nen zetten en op haar de schuld te werpen, achtte hij een veel te inge wikkeld en absurd plan om het voor mogelijk te houden. Hij eiste daarom zes maanden, waarvan 4 maanden voorwaardelijk tegen haar. Tevoren had de Rechtbank zijn ver zoek om aanhouding voor het uitbren gen van een psychiatrisch rapport geweigerd, omdat „in dit stadium daarvoor geen termen aanwezig zijn". De raadsman zeide van mening te zijn, dat het bewijs persé niet is ge leverd. Volgens hem mag de vrouw niet op vermoedens worden veroor deeld. Hij vroeg vrijspraak. De uitspraak volgt op 9 Maart. Woensdagmiddag heeft mej. Th. Sluis te Rotterdam aan de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. mede gedeeld, dat er een S.U.S.-huis in de Middellandse Zee geval len moet zijn. Haar verloofde, de 21-jarige W. A. van Schaik uit Rotterdam, telegrafist op de Karei Doorman, die op het ogenblik aan oefeningen in de Middellandse Zee deelneemt, is namelijk in het bezit van lot no. C. 339.091. De heer van Schaik heeft tij dens zijn Kerstverlof in Neder land te Rotterdam het bewuste lot gekocht en voor zijn ver trek met de Karei Doorman het nummer van zijn lot aan zijn vader en aan zijn verloofde medegedeeld. 1

de Stem | 1955 | | pagina 1