Roemeense ballingen bezetten legatie-gebouw in Bern Zaak Van Meegeren - Vermeer is nog niet „verleden tijd'' „Deutsch ist die baar Zuinigheid met vlijt Tweede Kamer begon debat over begroting O.K. en W. Offer voor de vrijheid van vijf landgenoten Tragedie in Kopenhagen Treurige tonelen in Sophiatown Engeland kondigt bouw van tien atoomcentrales aan KOFFIEPRIJS VERLAAGD Mendès-France vice-premier? BESLISSING OP KOMST Biesbosch-nood in 2e Kamer DAGBLAD VOOR ZEELAND Politie-corclon van 100 man Een verdragmaar Bomproeven in VS werden uitgesteld EEN VLIEGTUIG VERMIST Van 10 tot 20 ct. per 250 gram STORM OP TIL j Niet te vinden voor papieren functie'' Belastingverlaging een twistappel Katholieken in de PvdA Mededeling op par tij-congres? Romantiek in de winter Haagse oliefabriek stond in vlammen Een nasleep-processtaat op stapel Kunstverzamelaar verdedigt enkele oude meesters Aanklacht en een tegen-aanklacht Cadeautjeswet aangenomen Vliegtuigwrak op berg in Italië DAVIES candidaat Nobelprijs voor de vrede r Portret van Britse Vorstin "T 95e JAARGANG No. 21769 Voor God, JCdMhtfTn ttt VadétWtü' Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, KasteelpLein 11. Tel.; Directie, Redactie en Administratie: 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J- H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr A. J.J M Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren,. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5-85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- besteli.) t 0.45. incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct Postrek no. 278841. WOENSDAG 16 FEBRUARI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m) Bij contract aan- Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. B*mëau voor de Zeeuwse Eilanden: GjUËS, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tele oon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) DERN, DE STATIGE HOOFDSTAD van Zwitserland, is gister- -L' morgen in alle vroegte opgeschrikt door het geluid van scho ten. Mensen, die in de buurt van de Roemeense legatie in Bern wonen, hoorden bovendien een angstig geroep, dat uit het gebouw van de legatie scheen te komen. Het duurde uren eer de toestand duidelijk was. Toen bleek, dat Roemeense ballingen gewapender hand de Roemeense legatie hadden bezet. De Roemeense zaakge lastigde en de leden van zijn gezin werden uit de kanselarij ver dreven. Verschillende leden van de legatie liepen schotwonden op. Een chauffeur van de legatie stierf later aan de bekomen kwetsuren. De ..bezettingstroepen" deelden mee, dat zij in het ge bouw zouden blijven, tot een vijftal politieke gevangenen in Roe menië zal zijn vrijgelaten. Roemenië heeft over het ernstige inci dent bij Zwitserland geprotesteerd. Zes mannen voerden de overval uit. Eén van hen wilde in de loop van gis termorgen het gebouw verlaten en hij werd prompt door de Zwitserse politie gearresteerd. Honderd politiemannen, voorzien van kogelvrije schilden, trokken 's middags een cordon rond het gebouw. De waterleiding is afge sloten, evenals de electriciteitsleiding. De politie kan geen traangas gebrui ken om de indringers uit te roken, daar dezen voorzien zijn van gasmas kers. De indringers eisen de vrijlating van generaal Adia Aldea, Mgr Sudeju, een Roemeense bisschop, en een drietal andere autoriteiten, die door de com munistische regering van Roemenië worden vastgehouden. Dit vertelde de gearresteerde aanvaller. Hij voegde er aan toe, dat de anti-communisten ook overvallen willen plegen op de Roe meense legaties in Stockholm en Ko penhagen. „Mijn makkers zullen zich tot de dood toe verzetten tegen arres tatie", zo verzekerde hij de politie. TEGENACTIE? Dertig vrijwilligers van het Afri kaanse nationale congres, die hulp wilden verlenen aan zwarte families uit de voorstad Sophiatown (bij Jo hannesburg) zijn Maandag gearre steerd. De kleurlingen uit Sophiatown wor den, zoals bekend, tegen hun zin overgebracht naar een nieuwe voor stad, maar zij voelen niets voor de verhuizing. Honderden politiemannen begeleidden gistermorgen een tweede groep bewoners van Sophiatown naar hun nieuwe woonplaats. In totaal moeten 70.000 inheemsen de st- d uit. Hun wijk zal worden afgebroken en in de plaats daarvan komt er een voorstad voor de blanken. OOST-DUITSLAND wil de conventies van de V. N. betreffende de politieke rechten van de vrouw en het voor komen en bestraffen van genocide onderschrijven. KEES VAN IERSEL zal de toneel groep „Theater" gaan verlaten. Naar verluidt werkt hjj nu aan de voor bereidingen van een experimentele toneelgroep. DE ZANDSTRAAL (gevaarlijk voor de arbeiders, die ermee moeten om gaan) zal mettertijd wel worden ver vangen door de straalgruis-straal. De SER gaat na of een zandstraal-ver- bod op moeilijkheden zal stuiten. IN ZUID-VIETNAM zijn 300 soldaten zonder meer „zoek". Men neemt aan, dat zij zichzelf hebben gedemobili seerd. JEMEN zal mèt Egypte en Saoedi- Arabië uit het verdedigingspact van de Arabische Liga treden, als het Iraaks-Turkse verdrag doorgaat. VAN DE D-trein uit Parijs ontspoor de gisteren tussen Haarlem en Am sterdam een wagon, als gevolg van een warmgelopen as. Het treinver keer ondervond enige vertraging, maar daarbij bleef het. DE PREMIER van Australië, Men- zies, een groot vriend van Ne derland. werd gisteren weer op Schiphol gezien. EEN LONDENSE krant weet te ver tellen, dat de Britse reservevloot, die ongeveer 350 schepen omvat, aan zienlijk zal worden ingekrompen. Vooral kleine, langzame schepen zou den onder slopershanden komen. De chauffeur Van de legatie, die la ter is overleden, werd getroffen toen hij de indringrs verrastte, terwijl ze bezig waren zijn vrouw te boeien. Hij wilde zijn vrouw te hulp komen, doeh werd neergeschoten. Als de Roemeen se zaakgelastigde de Zwitserse politie toestemming geeft, zal er een aan,val op het gebouw (dat volgens het gel dende recht Roemeens territoir is) worden gedaan. Rond de Roemeense legatie in Ko penhagen heeft zich ook een tragedie afgespeeld. De 24-jarige chauffur van deze legatie. Cimbu, vroeg dezer da gen politiek asyl in Denemarken voor hemzelf en zijn vrouw, die als kook ster op de legatie werkte. Cimbu had P.000 Deense Kronen bij zich, die toe behoorden aan de legatie. Hij gaf deze bij de politie in bewaring. De legatie beschuldigt hem echter van diefstal van dit geld en noemt dit als reden voor zijn vlucht. VALSTRIK Tragisch is. dat de Roemeense lega tie zich op Cimbu wreekt door middel van diens vrouw, die op de legatie wordt vastgehouden en wier ontvoe ring men nu vreest. De Deense politie heeft daarom een cordon om het ge bouw gelegd. De Roemenen hebben gepoogd om Cimbu, die zijn vrouw wilde bereiken, in een valstrik te lok ken. Zij ensceneerden een afspraak bij een hotel in Kopenhagen. Toen Cimbu daar arriveerde zag hij een vrouw, die precies gekleed was als zijn eigen vrouw, in een auto zitten. Net op tijd bemerkte hij, dat het zijn vrouw niet was, die daar vriendeljjk naar hem lachte en hem wenkte.... De reden, dat Cimbu vluchtte is, dat het aan geen der echtparen die in de legatie werken is toegestaan om samen uit te gaan, zonder dat er een derde als controleur bij aanwezig is.... 1 O 55 De Westduitse Bondsdag: wil de ra tificatie van het verdrag over het Saargebied vergezeld laten gaan van een besluit, waarin wordt vastge steld, dat ondanks de in het ver drag vastgelegde autonomie van Saarland, het gebied deel van het Duitse staatsgebied zal blijven. Alle Saarlanders zouden als Duitse burgers moeten worden beschouwd en voorts eist men voor de Saar landers een minstens even grote ma te van politieke vrijheid, als is neer gelegd in de conventie van de Rech ten van de Mens. De Britse regering heeft een wit boek samengesteld met betrekking tot de Engelse atoom-plannen. Hier in wordt een voorlopig program voor de bouw van twaalf atoomcentrales bekendgemaakt. Het plan bestrijkt een tijdvak van tien jaar en de kos ten van de centrales zullen drie mil liard gulden bedragen. De twaalf centrales zullen een vermogen van 1.500.2.000 MegaWatt hebben. De eerste centrale zal over c.a. vijf jaar werken. Naar wordt vermoed kan men evenveel hitte verkrijgen uit één ton atoombrand stof als uit tienduizend ton steen kool. De eerste reactors zullen be halve hitte (welke wordt aangewend voor het maken van stoom, waarop dan weer machines kunnen draaien die stroom produceren) ook pluto nium leveren. Dit is een waardevol bijproduct. De electriciteit, opgewekt in de atoomcentrales, zal niet duurder zijn dan die, welke in gewone centrales wordt verkregen. Het „atoomnieuws" uit de V. S. betreft het uitstel van de proeven met bommen in de woestijn van Ne vada. Het weer was gisteren te slecht. Nu zal men vandaag de proeven ne men. Er zullen 450 militairen bij be trokken zijn. Zij moeten zich in loop graven verbergen als de bom barst. De Amerikaanse commissie voor atoom-energie heeft onthuld, dat hij de ontploffing van een Amerikaanse waterstofbom, vorig jaar in de Stille Oceaan, een gebied van ongeveer 18 duizend vierkante km. met een dode lijke radio-activiteit werd besmet. Naar wij vernemen, zijn met ingang van heden de prijzen van de gebrande koffie met tien tot twintig cent per pakje van 250 gram verlaagd. Een pakje van 2.08 wordt bijvoorbeeld 1.98, een pakje van 2.48 wordt 2.32 een pakje van 2.75 wordt 2.55 Dit besluit is gistermiddag genomen tijdens een in Utrecht gehouden ver gadering van de Unie van Koffie- hranders en Theepakkers. De verla ging van de prijzen is het gevolg van. daling van de koffieprijs op de we reldmarkt. AUSTRALIëRS, die van Sidney naar Amsterdam willen vliegen, kunnen met ingang van 7 Juni hun reis via het Noordpoolgebied maken. Ze razen dan in 50 uur van het ene eind van de wereld naar het andere. Slapend, even tueel. IN DE raadzaal van het raadhuis te Heerlen is gisteren de nieuwe mijnindustrieraad geïnstalleerd, door minister A. C. de Bruyn. Tevens werd er een openbare vergadering gehou den. POSTER DULLES zal na de con ferentie te Bangkok een bezoek bren gen aan Birma en de drie verbon den staten in Indo-China. ONASS1S is volgens geruchten bereid om 45 tankschepen aan Saoe- di-Arabië te verkopen. De schepen meten tezamen ongeveer een mil- lioen ton. IN DE BUURT van Nagasaki is een Japans vissersvaartuig gezonken, na een aanvaring met een Zuidkoreaans fregat. Er worden 21 opvarenden vermist. Weersverwachting, geldig tot S vanavond: Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enkele sneeuwbuien. J Tot krachtig of hard en langs de J kust later tot storm toenemende Noordwestelijke wind. Lichte dooi. Vandaag: Zon onder 17.56 uur. Maan onder 11.30 uur. Morgen: j Zon op 7.56 uur. Maan op 4.49 1 uur. Boven de afbeelding van een DC-6 van de ..Sabena", die vermist wordt op een vlucht van Brussel naar Leo- poldsville (in de Congo) zien we v.l.n.r. de portretten v. Gezagvoer der Stephane Stolz; de le Officier Patrick Mc Namara en Stewardess G. Groetaers. Naar wij elders mel den, is het waarschijnlijk bekend, waar de machine is neergestort. PIN EAU OP GOEDE WEG Chr'. Pineau heeft de steun gekregen van zijn eigen partij, de radicalen, de volksrepublikeinen (in beginsel), terwijl ook een minderheid van de gematigd conservatieven op zijn hand is. De Gaullisten zullen vandaag hun standpunt bekend maken. Mendès-France. de aftredende pre mier. overweegt inmiddels of hij de uitnodiging om vice-premier in het te vormen kabinet te worden, zal aanvaarden. Weliswaar is Pineau's programma in feite hetzelfde als dat van de vorige regering, maar het schijnt, dat Mendès-France niet veel voeit voor een louter „papieren" functie. Indien het vice-premierschap zou worden verenigd met de porte feuille van Buitenlandse Zaken of met die voor Marokko en Tunesië zou hij. naar verluidt, de uitnodiging wel aanvaarden. „Leitmoti n m Senaat „Laat de overheid zuinigheid be trachten", dat was de tendenz.in vele redevoeringen, die gisteren in de Eer ste Kamer werden gehouden, naar aanleiding van de Rijksbegroting van 1955, waarbij o.m. belastingverlaging aan de orde komt. De heer Teulings van de KVP zag geen inflatoire tendenzen in het rege ringsbeleid en hij zag een werkelijke basis voor belastingverlaging. De heer Hellema (A.R.) zei nogal bitter: „Kan de minister zijn plannen met de .belas tingen niet nader uiteenzetten? Het zou prettig zijn, als de Kamer dit keer eens de primeur kreeg en niet de pers De heer Poliema (CH) zag belas tingverlaging het liefst in de land- bouwsfeer. De liberale heer Molenaar kwam tot de conclusie, dat er aller eerst een inkrimping van aanvullen de werkgelegenheid en overheidswer- ken moet komen en direct daarna een beperking van de overheidsuitgaven. De P. v. d. A. ziet weinig brood in be lastingverlaging. Liever heeft zij voor zieningen o.a. op onderwijsgebied. Ook deze fractie wees op de noodzakelijk heid van beperking der overheidsuit gaven. Zo noemde men het feit, dat 10 .laar na de bevrijding het Beheersinsti tuut nog met 5Ö0 man werkt en zelfs al pensioenmaatregelen voor zijn men sen neemt. (Van onze parlementaire correspondent) De katholieken in de Party van de Arbeid, samen de Katholieke Werkge meenschap vormend, beraden zich in tensief op een katholieke politieke eenheid in Nederland. Dinsdagmiddag vergaderde de katholieke Werkge meenschap in een der commissieka mers van de Tweede Kamer. Het Eer ste Kamerlid mr Uammelbeeck was hiertoe uit de Senaat gekomen, waar de algemene financiële beschouwingen over de begroting-1955 zijn begonnen. Er wordt met enige spanning op de uitslag van het overleg gewacht. Er verluidt, dat Zaterdag a.s. een beslis sing zal vallen en men mag dan aan nemen, dat volgende week. als de P. v. d. A. in Leiden een driedaags con gres belegt, bij welke gelegenheid Evert Vermeer als nieuwe voorzitter van de partij zal worden gekozen, de zaken duidelijker zullen zijn. Voor dit congres prijkt de naam van Geert Ruy- gers op het programma als een der sprekers. Hij was het ook, die namens de katholieken in de P. v. d. A. naar voren trad, toen deze partij na de uit vaardiging van het bisschoppelijk mandement een demonstratieve bijeen komst belegde. Een onbehaaglijke brok voor de P. v. d. A. in het algemeen en voor de confessionele werkgemeenschappen (katholieke en protestantse) in het bijzonder is de oprichting van een so ciaal-democratische groep van P. v. d. A.-leden, die sterk links georiënteerd is. Of dit van invloed zal zijn op de besluitvorming van de Katholieke W erkgemeenschap? DE K.N.P. We hoorden overigens de stellige verwachting uitspreken, dat K.V.P. en K.N.P. (greep-Welter) in ieder geval wel overeenstemming zullen bereiken. Ja zelfs zijn er optimisten, die ver wachten ,dat straks, als de heer Wei ter op 6 April 75 jaar wordt, de moei lijkheden van de baan zijn en hem een algemene huldiging ten deel kan val len. Door nog niet geheel opgehelderde oorzaak, brak er gisteren brand uit in een raffinage-hal van een Haagse oliefabriek. Het vuur ontstond in overkokende olie van een zuiverings ketel. Het vuur verspreidde zich met grote snelheid door de hal. Onmid dellijk werden de brandschermen tus sen de brandende en de andere hal len gesloten. Het dak werd evenwel ernstig aangetast. De brand werd met groot materiaal aangepakt en binnen het uur was het gevaar be zworen. Het was de derde brand in dit bedrijf. OP 22 MAART zal voor de civiele rechtbank te Brussel het proces voorko men, dat de Nederlandse kunstverzamelaar Van JBeuningen in de zaak van de schilderijenvervalsing door Han van Meegeren reeds in Mei 1952 heeft aan hangig gemaakt tegen prof. dr Coremans, directeur van het laboratorium der Belgische musea te Brussel, die in 1945 het deskundigenonderzoek in de zaak van Meegeren-Vermeer leidde. Zoals men zich herinnert wordt prof. Core mans door Van Beuningen beschuldigd van een „quasi-delict", een uitdrukking die de Nederlandse wetgeving niet kent doch die ongeveer overeenkomt met hetgeen men in Nederland een onrechtmatige daad noemt. In de dagvaarding wordt betoogd dat „waar prof. Coremans op het ogenblik van zijn gerechtelijk onderzoek in de zaak Van Meegeren-Vermeer professionele fouten heeft kun nen begaan, hij vanaf 1948 niet langer te goeder trouw de these van zijn rap port had mogen verdedigen door zich hierbij te steunen op elementen waarvan het verdachte karakter hem niet kon ontgaan." van Meegeren en dit willens en we tens wordt gesteund door prof. Core mans, het bezit van de Heer van Beu ningen volkomen gedeprecieerd wordt". Verder wordt in de dagvaarding betwist dat prof. Coremans in 1949 in de villa van Van Meegeren in Zuid-Frankrijk een tweede exemplaar van „Het Laatste Avondmaal" heeft kunnen aantreffen nadat deze villa reeds door de politie was onderzocht in 1945 en daarna. Verder heet het in deze dagvaar ding: „daar de quasi-delictuele han delwijze van gedagvaarde er de direc te oorzaak van is dat het schilderij van Van Beuningen nog steeds wordt toegeschreven aan Han Prof. Coremans is reeds in 1952 door de gerechtelijke instanties te Brussel verhoord aan de hand van een aan tal vragen, die door de raadslieden van Van Beuningen waren opgesteld, een procedure die nog maar weinig wordt toegepast. Intussen heeft zich een nieuw feit voorgedaan doordat de Belgische staat besloten heeft tezamen met prof. Co remans, een tegeneis in te dienen te gen de heer Van Beuningen wegens het aantasten in zijn eer van een staatsambtenaar (prof. Coremans is namelijk in staatsdienst). Zy eisen een geldelijke schadevergoeding. Uitgangs punt voor deze eis is, dat de heer Van Beuningen zijn aanklacht tegen prof. Coremans niet met bewijzen heeft kunnen staven. Het is niet te verwachten dat op dit proces zal worden uitgemaakt of „Het Laatste Avondmaal" en de „Emmaüs gangers" inderdaad oude meesters zijn, zoals de heer Van Beuningen beweert en of prof Coremans zich al of niet vergist heeft bij het deskundigenon derzoek in 1945 dat Van Meegeren aanwees als de vervaardiger van bei de doeken. De rechtbank te Brussel zal zich waarschijnlijk slechts beper ken tot de punten van de dagvaarding zelf, dus tot de vraag of prof. Core mans zich al dan niet aan quasi-de- lictuele handelingen heeft schuldig ge maakt en bij de ontkenning hiervan met de door de Belgische staat en prof. Coremans ingediende tegeneis. Dit verstilde hoekje behoeft n niet te zoeken in Wenen of in Boedapest. Ge kunt het in deze winterse tijd eenvoudig vinden inBreda. Het boeiende spel van licht en schaduw trof de fotograaf en hij bewees daar mee de waarheid van de dichtregel: Poëzie is er overaloveral mijn vrinden. }t Is maar wie ze wel en wie ze niet kan vinden". (foto Chabot, Breda) (Van onze parlementaire correspondent). Hoewel er gisteren in de Tweede Kamer talrijke bemerkingen werden gemaakt op het tempo waarmee het ministerie van O. K. en W. de onder- wijsmoeilijkheden aanpakt, bleef minister Cals toch verschoond van cri- tiek op zijn persoon. Zelfs de V.V.D., als oppositiepartij, becritiseerde voor- namelijk de gang van zaken op het ministerie en liet de bewindsman zelf verder met rust. De K.V.P. zond pater Stokman in het strijdperk. De K.V.P. heeft ver trouwen in minister Cals, maar zij vraagt zich af of de minister geen behoefte heeft aan één of twee des kundigen. die hem terzijde kunnen staan bij het bepalen van de beleids lijnen. Pater Stokman bepleitte grote re continuïteit in de bezetting van het ministerie. In vier jaar tijd kan geen enkele minister het onderwijs van kleuterschool tot universiteit regelen. Het kabinet moet voor O. K. en W. meer geld uittrekken. Verder is voorwaarde, de opstelling van een urgentieschema, met bovenaan het kleuteronderwijs en het scheppen van een sluitend geheel van voorzieningen voor de 8-jarige leerplicht. De heer Roosjen (A.R.) waar schuwde, toch vooral niet de leerlin- genschaal te verlagen, alvorens het onderwijzerstekort is ingelopen. Tevoren had de Kamer met 71 te gen 11 stemmen het wetsontwerp in zake het cadeaustelsel aanvaard. Staatssecretaris Veldkamp is de tegenstanders tegemoet gekomen, door vast te stellen, dat artikelen van geringe waarde, ook al zijn ze De vaste Kamercommissie voor rampen zal volgende week ver slag van haar bevindingen o.m. inzake de Biesbosch uitbrengen, waarna de regering mogelijk met een nota zal antwoorden. Het betreft hier in het bijzonder de gevolgen van de December-stormen, waarbij de Biesbosch ernstig werd ge troffen. Een openbaar debat over de aangelegenheid is niet uitgesloten. Op de berg Vettore in centraal Italië is het wrak van een vliegtuig gezien. Men hoopt vandaag de iden titeit er van vast te stellen. Het is niet uitgesloten, dat het 't vermiste Sabe- na-toestel is. vreemd aan de branche, cadeau mo gen worden gegeven bij wijze van reclame. Artikelen van grotere waar de moeten ..consumptie-verwant" zijn en bovendien een reclame-merk dra gen. Waar de grens ligt, zal de rech ter in elk voorkomend geval moeten uitmaken. Hij zal er de handen aan vol hebben Clement Davies, die werd voorge dragen voor de Nobelprijs voor de Vrede 1955. Clement Davies, de leider van de parlementsfractie der Britse liberale partij, is voorgedragen voor de No belprijs voor de vrede. De wereldvereniging van parlemen tariër o voor wereldregering, waar van Davies voorzitter is, heelt de candidaatstelling van Davies voor de Vredesprijs van dit jaar, gedaan door meer dan honderd parlementsleden uit vele landen, doorgezonden aan het Nobelcomité in Oslo. In een memorandum verklaarde de wereldvereniging, dat Clement Da vies zijn leven heeft gewijd aan dé zaak van de vrede en de ontwape ning. aan het scheppen van een we reldsysteem van internationaal recht en een wereldparlement. De Italiaanse kunstschilder Pietro Annigoni werkt aan een portret van koningin Elizabeth II in liet gewaad van de Orde van de Kousenband, Hij hoopt het schilderij begin Maart te voltooien. Iedere ochtend be geeft hij zich om negen uur naar Buckingham Palace en keert 's middags om vier uur naar huis terug. Tot dusverre heeft koningin Elizabeth elf keer voor hem geposeerd. Aangezien de „zittingen" met grote tussenpozen plaats vinden wegens het grote aantal ambts bezigheden dat de koningin heeft, werkt de schilder iedere dag aan de gewade,, en de achtergrond. Wanneer de ko ningin poseert, iverkt hij aan het gezicht van de koningin en de handen. Het portret wordt één meter vijftig hoog en beeldt drie kwart van de gestalte van de koningin uit.

de Stem | 1955 | | pagina 1