Compensatie voor huurverhoging door belastingverlaging slechts ZJOEKOV VOLGT BOELGANIN OP MEER CONTRóLE OP HET VERKEER een Flinke gevangenisstra f of maandpensioen van 1000 Mark Vliegtuig der V.S. boven kwaad gebied' neergehaald Malenkov vice-premier tussengroep Huren gaan vijf procent omhoog POST PER VIERKANTE METER/. Ex-maarschalk heeft twee kansen 2200 APEN DAGBLAD VOOR ZEELAND DB DREES IN EERSTE KAMER: Tweede Kamer accoord: Crematie bij wet geregeld „Critiek op ministers misplaatst" Incident bij Tatsjen-eilanden 1 LEEUWINLIEP j EEN BLOKJE OM j Vlugschriften in een koffertje Irak en Egypte beschuldigen elkaar Eerst staal dan boter China voert dienstplicht in Ollenhauer sprak met Nehroe Kruithuis raakte in brand Maar er ontplofte niets Aanslag op Saarlandse premier Wisselend bewolkt anwege toenemende nonchalance Teleurstelling voor Pinay M.R.P. niet in zijn regering De moord te Ravenstein „Zwarte Ruiter verdacht Uitnodiging van de Bergjagers Verguizing en aanbidding Ten onrechte acht maanden gevangen r 95e JAARGANG No. 21764 Uitgave N. v. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11. Tel.: Directie, Redactie en Administratie: 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. j £i A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter. L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren,. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bi] niet-post- bestell.) f 0.45. incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct Postrek no. 278S41. Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 10 FEBRUARI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties welke de uit- gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tele oon 102 (Bjjbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) (Van onze parlementaire correspondent). Na drie middagen erover te heb ben gedebatteerd heeft de Tweede Kamer een wijziging i" (l<' Begrafe niswet goedgekeurd, waardoor de crematie wettelijk zal worden oege- staan. Het voorstel, dat door minister Beel werd verdedigd, werd aangeno men met 68 tegen 11 stemmen. De liberalen, de communisten en de staatkundig gereformeerden stemden om verschillende reden tegen. Vol gens de liberalen en de communis ten is de crematie zo aan banden gelegd, dat men meer gediend was met de oude toestand, waarbij cre matie eigenlijk niet wettelijk was toegestaan, maar toch niet werd te gengegaan. De staatkundig gerefor meerden wensten niet mee te wer ken aan de mogelijkheid tot lijkver branding. Een Amerikaans vliegtuig van het type „Skyraideris gisteren, ten Zuid- Westen van de Talsjen-eilanden door communistisch luchtdoelgeschut neer gehaald. De drie leden van de be manning konden door een torpedo jager worden gered. Admiraal Pride, de bevelhebber van de Zevende Ame- (Van onze parlementaire correspondent.) DEN HAAG, 9 Felir. Uitsluitend conjuctureel gezien, zijn belastingverlagingen niet verantwoord, aldus minister-president Dr. Drees in de Eerste Kamer, maar om twee redenen zijn de verlagingen toch gewenst: de belastingen waren door bepaalde kosten (o.a. oorlogsschade) zo hoog, dat dit peil omlaag moet als de kosten wegvallen en voorts moet in verlagingen een compen satie gezien worden voor de gestegen kosten voor de zgn. ver geten groepen. Hoe de verlagingsvoorstellen er uit zullen zien, moet nog worden afgewacht- maar wel verklaarde dr. Drees, dat ze o.a. een compensatie bevatten voor de groep van burgers, die in duurdere huizen wonen en dus hun huur zullen zien stijgen. De huurverhoging zal altlus worden voorgesteld, zo deelde dr. Drees in tweede instantie mee, dat in alle vijf gemeenteklassen niet worden verhoogd de huren van de woningen, die men daar als „arbeiderswonin gen" aanduidt, dat er voorts een tussengroep van woningen zal zijn, die 5 percent omhoog gaat en tenslotte een duurdere van 10 percent. De woningen, die na 1945 zijn gebouwd met subsidie worden alleen in huur verhoogd als het huurpeil lager ligt dan de nieuwe huur van de soortgelijke oude woningen. In zijn anderhalf uur lange rede tot de Eerste Kamer behandelde „de baas van het spul" zoals de christelijk-his- torische senator mr. Kolff de minister president huiselijk noemde, een aan tal internationale en nationale punten. Wereldtoestand: Dr. Drees acht het gevaar voor een grote oorlog niet groot in verband met de vernietigende wa penen. De gevaren liggen meer in de sfeer der latente spanningen, die on dermijnend werken. Internationale conjuctuur: Indien zoals vroeger gebeurde de enorme voedseloverschotten van Amerika vrij over de wereld zouden komen, dan IN HET FRIESE plaatsje Waaxens is gisteren een kapitale boerderij in vlammen opgegaan. Vijf en twintig stuks vee kwamen in het vuur om. EEN 65-JARIGE schipper, die op een sleepboot lag te slapen, werd door een onbekende bezoeker aan het schip bewusteloos geslagen. Nie mand weet waarom. DE DUITSE .Lufthansa" voert mo menteel onderhandelingen met ver scheidene landen in het nabije Oos ten voor het openen van luchtlijnen op deze landen. In 1965 hoopt de maatschappij 15 vliegtuigen te heb ben. HET INTERNATIONAAL Gerechts hof te Den Haag heeft als president gekozen de heer H. Hackworht uit de Verenigde Staten en als vice-pre sident de heer Abdel Hamid Bada- wi, een Egyptenaar. EEN AMERIKAANSE maat schappij gaat potloden met een vloeibare grafietstift in de han del brengen. Het schrift is het zelfde als dat van gewone pot loden. IN DE BERGEN van Centra al-Euro pa is het lawine-gevaar weer groot. De Simplon-lijn is tengevolge van 'n aardverschuiving geblokkeerd ge weest. DOORDAT EEN zijkraantje van de gasleiding open stond is het bejaarde echtpaar Kalk te Hoogezand in de keuken van zijn woning door uitstro mend gas om het leven gekomen. DE 49-JARIGE jurist Mr F. van B. uit Zeist is aangehouden, onder ver denking een bedrag van 12.000 gul den te hebben verduisterd ten na dele van een inwoonster van Zeist. PRINS BERNHARD gaat op 13 Fe bruari naar de Ver. Staten, om daar voorbereidingen te treffen voor 'n con ferentie van Amerikanen en Euro peanen, als vervolg op de vorig jaar te Oosterbeek gehouden bijeenkomst. BIJ DE VEEHANDELAAR G. de Graal te Ouderkerk zijn in enkele dagen tijds 18 koeien doodgegaan die ricinusboontjes hadden gegeten. De vergiftigde boontjes waren in afval terecht gekomen, dat een schillen boer had opgehaald. DE TWEE grote Amerikaanse vak bonden, de C.I.O. en de A.F.L. heb ben tot een fusie besloten. Hiermee is een scheuring, die twintig jaar de arbeiders in Amerika heeft verdeeld, ongedaan gemaakt. OP HET HOOFDBUREAU van de E.H.B.O, in Rotterdam heeft gisteren de heer J. v. d. Brand uit Tilburg de enige prijs in ontvangst mogen nemen, die persoonlijk werd uitge reikt: het prachtige ivoren beeldje van de H. Familie, dat Z. H. de Paus beschikbaar heeft gesteld. rikaanse Vloot, deelde mee, dat de bestuurder van het toestel „een navi- gatiefout" had gemaakt. Het ziet er niet naar uit dat het incident gevol gen zal hebben. Eerder was een Amerikaans pa trouillevliegtuig op zijn bases terug gekeerd met drie gaten in de vleugel De piloot had witte rookwolkjes in de buurt van zijn toestel opgemerkt, maar hij bad zich niet gerealiseerd dat het vliegtuig getroffen was. Inmiddels zijn drie schepen van de Amerikaanse marine, met evacuees van de Tatsjen-eilanden aan boord in Keelung op Formosa aangekomen. Er waren ruim vijfduizend Chinese bur gers en vijfhonderd militairen aan boord. Als de laatste nationalistische sol daat de eilanden zal hebben verlaten, zullen slechts twee mannen en een vrouw, allen boven de 70. achterblij ven. Zij zouden verklaard hebben, de regering niet tot last te willen zijn. Behalve de eilanden van de Tat sjengroep zullen ook de eilanden Yoesjan en Pisjan worden ontruimd. Zij liggen ongeveer 30 kilometer van de Tatsjen-archipel verwijderd. President Eisenhower heeft gisteren in zïjn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat hem niets bekend was van een overeenkomst met de bondgeno ten, die Amerika beperkingen zou opleggen, wanneer onverhoopte moei lijkheden tot handelen zouden nopen. Hij antwoordde dit op een vraag van een der journalisten over het even tuele gebruik van alle wapens, atoom wapens inbegrepen. Eisenhower zei, dat zich totnogtoe gelukkig geen incident had voorge daan, behalve dan het terecht komen van een Vliegtuig boven „kwaad ge bied." zou een geweldige depressie niet kun nen worden voorkomen. Benelux: Het landbouwprotocol weerhoudt voornamelijk de totale eco nomische unie. Van Nederlandse zijde wordt al het mogelijke gedaan om de moeilijkheden uit de weg te rui men. Kritiek op ministers: (uitgebracht door „groot-inquisiteur" prof. Mole naar, zoals mr. Kropman hem noem de): Kritiek op sommige ministers acht dr. Drees ongerechtvaardigd. Het beleid met betrekking tot de Indische Nederlanders is kabinetsbeleid en niet van minister Van Thiel alleen. Dat minister De Bruyn nog geen wets ontwerpen van belang verdedigde ligt aan de omstandigheden. De kritiek op ir. Staf moest dr. Drees afwijzen, want naar een liftverbod kan men toch niet een ministerieel beleid be palen. Waarop prof. Molenaar later opmerkte, dat. dit beleid by de behan deling van de lengte van de dienst plicht nog wel aan de orde zal komen. Onderwijs: De regering doet niet mee aan onderwaardering van de onderwijzende stand en er is geen verwaarlozing van uitgaven voor het onderwijs. Kroonprinses: De suggestie van mr. Kolff om in de Grondwet op te nemen dat niet aUeen een mannelijke troon opvolger maar ook een kroonprinses op 18-jarige leeftijd de officiële titel krijgt, zal door de regering in over weging worden genomen. 2 Een jonge leeuwin van het cir- J cus Boltini. dat zijn tenten op het J Loo heeft opgeslagen, zag kans tijdens een dresseeroefening te ontsnappen. Zij heeft menige be- 2 woner op het Loo de angst van 2 zijn leven bezorgd. J 5 Het dier toonde zich weliswaar 2 een ..dame", maar een loslopen- 2 de leeuwin is nu niet direct een 2 alledaagse prettige ontmoeting. 2 Met enige moeite wist de dres- 2 seur Althof de vluchteling in een 2 schuur te lokken waarmee haar 2 vriiheid een einde nam. 2 ••••••••••••••••••••••••••••••••••••A* Het meningsverschil tussen Egyp te en Irak (over Iraks toetreding tot het verdrag met Turkije), begint langzamerhand tot een openbare ru zie te worden. Berichten uit Egypte zeggen, dat de Iraakse autoriteiten de diploma tieke voorrechten van de Egyptische ambassadeur in Cairo hebben ge schonden door een voor hem bestem de koffer te onderzoeken. Eerder had de regering van Irak geprotesteerd tegen het feit, dat de koffer vlug schriften bevatte, waarin de Iraakse regering werd aangevallen. De raad van de Arabische Liga komt op 22 Februari in Cairo bijeen. Ook dan zal het geschil wel als eer ste punt op de agenda staan I)e regering van communistisch China heeft besloten tot invoering van de dienstplicht. Men is bezig de strijdkrachten te reorganiseren. Het leger zou op het ogenblik vijf millioen vrijwilligers tellen. Premier Nehroe van India heeft Woensdag te Londen de leider van de Westduitse socialisten. Erich Ollen hauer, ontvangen. Ollenhauer had het onderhoud aangevraagd, omdat hij met Nehroe wilde spreken over een mogelijk gesprek met Rusland, al vorens de Parijse verdragen worden bekrachtigd. Hij zette uiteen, waar om zijn partij zo tegen de Westelijke accoorden ageert. Het ongewone initiatief van Ollen hauer heeft op zijn zachtst gezegd 'n beetje bevreemding gewekt in Lon den en Washington. Gisterenmiddag tegen vijf uur brak brand uit In een kruithuis op de YVaalsdorpervlakte in Den Haag. De brandweer begon met het blussings- werk. maar op last van de garnizoens commandant van Den Haag trok zij zich terug, omdat het gevaar bestond dat ren hoeveelheid los kruit, die in het ^/houwtje lag opgeslagen, tot ont- plofiiiig zou komen. Eerst toen duidelijk vast stond dat het vuur het kruit niet direct zou bereiken, werd het blussingswerk hervat. Gelukkig was men de vlam men toen spoedig de baas. De Hage naars hoefden overigens niet voor have en goed te vrezen, want het ge bouwtje ligt midden op de vlakte en huizen staan er niet in de buurt. Arthur Lewisvertegenwoordiger in het Engelse Parlement voor Westham North, een wijk van Groot Londen, levert hier op het bekende adres Downingstreet 10, de ambts woning van Eerste Minister Sir Winston Churchilleen enorme briefkaart af. De kaart draagt de Zaterdag jl. blijkt een poging tot een aanslag op de Saarlandse pre mier. Johannes Hoffmann te zyn ge daan. Een pakje, dat per post bij de pre mier aan huis werd bezorgd, had een inhoud, waardoor de persoon, die het zou openen, zwaar gewond had kun nen worden. Er is een speciale com missie van onderzoek door de poli tie gevormd. Volgens gewoonlijk be trouwbare kringen werkt deze samen met de politie in West-Duitsland. Weersverwachting, vanavond: geldig tot Wisselend bewolkt met plaatse lijk enkele buien. Overwegend matige wind tussen West en Noord. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Vandaag: Zon onder 17.45 uur. Maan op 22.24 uur. Morgen: Zon op 8.07 uur. Maan onder 9.08 uur. DE MINISTER VAN JUSTITIE heeft in verband met het toenemende aantal verkeersovertredingen aan Rijks- en Ge meentepolitie over het gehele land opdracht gegeven om binnen kort een verscherpte controle uit te oefenen op de naleving der verkeers voorschriften. Meer in het bijzonder zal gelet worden op de verlichting van alle rijdend verkeer, dus zowel van auto's, motorrijwielen, motorcarriers als van bromfietsen, rijwielen, bespannen en onbespannen wagens! Speciale aandacht zal hierbij gewijd worden aan de voor- en achter verlichting, stand van de koplichten, de stoplichten en reflectoren en of hij het voeren van gedimde koplichten beide koplichten gedimd worden. De politie is geinstrueerd om niet meer met een waarschuwing te volstaan, maar aanstonds bij het constateren der overtredingen proces verbaal op te maken. handtekening van 400 bewoners van Westham, tijdens de oorlog de zwaarst getroffen wijk van Londen, die het niet helemaal eens zijn met de herbewapening van W.-Duitsland De Franse kabinetsformateur, An- toine Pinay, die Woensdag aan presi dent Coty verslag heeft uitgebracht over de stand van zaken bij zijn po gingen om een nieuwe regering te vormen, zal het zonder steun van de M.R.P. moeten stellen. De katholieken hebben te kennen gegeven dat zij niet zullen deelnemen aan een door Pinay te vormen Kabinet. Zy besloten hier toe met 25 tegen 23 stemmen bij 4 onthoudingen. Pinay wil niettemin Vrijdag zijn regering aan de Assemblée voorstel len. Het ziet er naar uit dat hij zijn plan voor een „Kabinet van nationale eenheid" zal moeten laten varen. Be loften voor een nieuwe, eensgezinder politiek van de Franse partijen houdt óe huidige stand van zaken zeker niet in. Verder dan een wankel com promis zal Pinay wel niet kunnen komen. Sommigen zijn zelfs van oordeel, dat Pinay's poging geheel zal mis lukken. Nu hij de steun van socia listen en katholieken moet missen, kan hij niet op een meerderheid re kenen. De M.R.P. heeft zich van mede werking onthouden, niet om dat zij tegen een Kabinet van Nationale Eenheid is. maar omdat zo'n Kabinet onmogelijk tot stand kan komen nu de socialisten zich hebben terugge trokken. Qud-premier Georgi Malen kov heeft nu zijn nieuwe func tie gekregen. Hij is benoemd tot vice-premier(zonder hef predi- caat „Eerste") en tot minister voor de electrische centrales. Maarschalk Zjoekov, die een tijdlang naar het tweede plan was gedirigeerd, is Boelganin opgevolgd als minister van De fensie. Hij was totnutoe onder minister van dit departement. De zitting van de Opperste Sovjet stond gisteren geheel in het teken 55 Naar de Rechter-Commissaris te 's-Hertogenbosch mededeelt, wordt de 30-jarige J. J. G. uit Mierlo-Hout bijgenaamd .,de zwarte ruiter" ver dacht van de gewapende roofoverval op het postkantoor te Ravenstein. De mededeling werd gedaan naar aanleiding van een te Ravenstein gehouden reconstructie, waarbij ver dachte aanwezig was. De roofoverval te Ravenstein ge schiedde in de vooravond van 15 No vember van verleden jaar. Bij deze overval werd de postkantoorhouder, de 50-jarige J. H. van Dieten, vader van vijf kinderen, gedood. De verdachte werd op 6 Januari jl. in een café te Tilburg, wegens an dere misdrijven, gearresteerd en be vindt zich thans in het Huis van Be waring te 's-Hertogenbosch. Ferdinand Schoerner. Hitiers maarschalk, die door de Duitse oud strijders als „soldatenbeul" is aangeklaagd, loopt nog altijd op vrije voeten rond. En dat niet alleen. Tegenover de stemmen die hem van oorlogsmisdaden beschuldigen, beginnen nu al andere stemmen te klin ken die hem de eer willen geven van een held. In het Oostenrijkse Graz willen Hitiers voormalige Bergjagers een festijn aanrichten te zijner ere en ze hebben Schoerner uitgenodigd, zelf hierbij aanwezig te zijn. De voormalige maarschalk is kort geleden uit Russische krijgsgevangen schap ontslagen. Hij zou in de laatste dagen van de oorlog een groot aantal soldaten bij Standrecht hebben laten fusilleren, omdat ze naar zijn mening niet moedig genoeg stand hielden. Schoerner wilde van geen overgave weten, zelfs niet toen Berlijn al on der bereik lag van de Russische vuur monden. Hij bleef tot het laatst de Führer trouw en eerst toen de Sov iets hem de sabel afnamen, gaf hij zich gewonnen., - - De regering van de Bondsrepubliek denkt er hard over, Schoerner voor het gerecht te dagen. Het Openbaar Ministerie in Miinchen echter de ex-maarschalk heeft zijn tenten in deze stad opgeslagen kon nog niet voldoende steekhoudend materiaal verzamelen om een aanklacht tegen hem samen te stellen. Het valt te betwijfelen of het 'n- derdaad tot een dagvaarding komt. Temeer waar tegenover de beschul digingen van een aantal oudstrijders de lofzang staat van een groep andere oud-militairen. De eersten beginnen al tekenen van angst te vertonen dat hun klachten over Schoerner zullen worden uitgelegd als een bewijs van éigen lafheid in de critieke dagen voor de capitulatie. AL TE GEK Naarmate de kans op een gerech telijke vervolging van Schoerner schijnt af te nemen, stijgt zijn kans op een pensioen van ongeveer dui zend mark per maand. Voor de Bonds dagfractie van de Christelijke Partij in Bonn zei de minister van Binnen landse Zaken, dat het een schandaal zou zijn, wanneer Schoerner ook nog pensioen zou moeten krijgen. Dr mogelijkheid schijnt verre van uitgesloten, dat de bestaande wetten geen andere uitweg bieden! Minister Strauss, die na Schoerners vrijlating door de Russen het heftigst tegen hem van leer is getrokken, kondigde voor dit geval andere maatregelen aan. De Christelijke Partij zou volgens Strauss een speciaal wetsontwerp indienen, teneinde Schoerner alle rechten op pensioen te ontnemen. Wanneer Schoerner pensioen zou krijgen, zou men met goed fatsoen niemand in Duitsland meer kunnen manen aan zijn belastingplicht te vol doen, meende Strauss. Molotov tijdens zijn rede voor de Opperste Sovjet. Aankondiging van een. hardere politiek (Tele-foto) van de buitenlandse politiek. De grote lijn, zoals door Molotov uitgestippeld, werd goedgekeurd. Maarschalk Boelganin hield zijn maiden-speech. Hij omschreef de po litiek die nu gevoerd gaat worden als die van „verbetering der levensom standigheden van de arbeiders". Hij voegde er echter aan toe, dat de zware industrie hiervan altijd de ba ses moet zijn. Zij maakt de overwin ning in oorlogstijd mogelijk, zei hij, en in vredestijd een harmonische ont wikkeling van de nationale economie. Boelganin kreeg stormachtig ap plaus, toen hij aan China de volledige steun inzake Formosa toezegde. „De Sovjet-strijdkrachten zijn met de nieuwste wapens uitgerust. Zij staan nu gereed alle instructies van de re gering en de communistische partij uit te voeren". Boelganin verweet het Westen een politiek van ..krachtsposities" en hij beloofde de Russen uitbreiding van de productie van verbruiksgoederen! Hij verwees naar de Leninistische dogma's om het eerherstel van de zware industrie te rechtvaardigen. Maarschalk Konjev hield een lof zang op de paraatheid van het Rode Leger. In zyn persconferentie van Woens dag toonde Eisenhower zich niet zeer ongerust over de veranderingen in de Sovjet-regering. Hij zei ook dat er geen enkel beu ijs was voor Molotov's uitlating dat Rusland verder was met de waterstofbom dan Amerika, Na acht maanden ten onrechte in de gevangenis te hebben gezeten, is gisteren de voormalige griffie-amb tenaar J. B. te Amsterdam door het Haagse Gerechtshof vrijgesproken. Zijn zaak was eerder al tot voor de Hoge Raad geweest, die een cas satieberoep had verworpen. De heer B. werd ervan beschul digd, ter griffie 7900 gulden te heb ben verduisterd, die een voormalige rechercheur van de P.R.A. bij hem in bewaring zou hebben gegeven. Het Openbaar Ministerie vroeg steeds vrijspraak, omdat, het 't bewijs niet geleverd achtte. Niettemin werd B. veroordeeld. Eerst nu is gebleken, dat het ont vangstbewijs, dat de ambtenaar in dertijd voor ontvangst van het geld getekend zou hebben, in het geheel geen handtekening droeg. De re chercheur kon zich ook niet meer herinneren of hij het geld had afge geven -\ Een heel leger apen (2200 in getal) heeft gisteren 'Schiphol aan gedaan. De beestjes arriveerden uit New-Delhi met de K.L.M.-Da kota .Ir Damme" en ze maakten nogal lawaai, toen de deur van het vliegtuig open ging. Daarvoor was eigenlijk in het geheel geen reden want de apen zagen er wel doorvoed uit en op Schiphol kre gen ze nog een extra-hartverster king. Een ogenblik heeft men erover gedacht, de apen even uit te laten maar omdat men gemakkelijker een kudde schapen bij elkaar houdt dan een kudde van 2200 aapjes, heeft men dat plan maar lalen varen. Als je een aap de vinger geeft, neemt hij de hele hand. Voor de Amsterdammers was het leuk geweest, in iedere straat een paar apen te ontmoe ten, maar het is zo lastig voor het verkeer.

de Stem | 1955 | | pagina 1