Nieuwe verbinding Antwerpen-Breda Politieke tegenstellingen in Tweede Kamer verscherpt Breng tempo in hel „Eenhcidsgesprek" Aziatische landen mengen zich in kwestie-Formosa JE BENT WAT JE SCHIJNT, ZEKER IN DE VERKIEZINGSTIJD West-Duitsland zal vragen om Russische toelichting bedrij ven Grote eigen dokter NIEUW „ST. JOOST" GEOPEND Felle aanvallen op regering Japan naar de stembus Het kraakt in de Arabische Liga DAGBLAD VOOR ZEELAND Het testament van Rubinstein In de verte gloren de verkiesingen KVP-motie over melkprijs kreeg alleen steun van communisten Mr, Burger vraagt interpellatie Zwaar bewolkt Eisenhower zeer voorzichtig Wervelstormen teisteren V.S. 'aar Ned. Redersvereniging Plan lot redding van Z.-Vietnam Bevlagd brood in Meidagen op ieders tafel Geboorte van een nieuwe traditie? Hangsnor is beter dan een klim-snor Aasvisje uit Moskou niet versmaad Nog steeds: eerst ratificeren Mendcs candidaat voor Nobelprijs voor de Vrede Big beurt" voor Big Ben r De hond wist de Bu het kanaal, in de omge ving van de Deventerbrug te Apeldoorn werd een hond aangereden door een auto. Jan kend van pijn bleef het dier op de weg liggen, het weigerde elke hulp van de omstanders, die waren komen toelopen. Op zeker moment kwam het dier echter overeind, stak zijn neus in de wind en liep toen hinkend de brug over. Het dier bleef staan voor de woning van een dierenarts, die evenwel weg. 95e JAARGANG No- 21758 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neeriandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein XI. Tel.: Directie, Redactie en Administratie: 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A.J.J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren,. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek no. 278841. Vo&r Coé,~ Remtoigt* en Vadërhnï DONDERDAG 3 FEBRUARI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tele oon 102 (Biibureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Over het aanleggen van een tweede autoweg tussen Ant werpen en Breda in het sys teem der Europese wegen, zijn onderhandelingen gaan de tussen de regeringen van Nederland en België, aldus een ANP-bericht uit Antwer pen. Deze weg sou ongeveer evenwijdig aan de bestaande verbinding komen te lopen. Bij Breda zou deze verbin ding dan enerzijds aanslui ten op de verbinding met Botterdam, die reeds goed deels als dubbele autoweg is uitgevoerd, alsmëde op de nieuw te bouwen verbinding lussen Breda en Utrecht- Amsterdam via een gepro jecteerde brug bij Gorcuni. In Rubinsteins testament is bepaald dat zijn beide dochters, van 7 en 8 jaar ieder een toelage van 500 dollar per 'maand zullen krijgen. De rest van de erfenis, zullen de beide doch ters echter niet krijgen voor hun 50e ^Rubinstein liet verder 10.000 dollar na aan zijn butler. KARDINAAL STEPINAC, primaat van Zuid-Slavië, is vanuit zijn ge dwongen verblijfplaats in Krasic over gebracht naar een zwaar bewaakt huis in Zagreb. DE INDONESISCHE gouverneur van de Molukken, Latuhahary, wordt van zijn functie ontheven. Op Ambon is men hierdoor bijzonder opgelucht. EEN ARM-GEWAANDE oude vrij ster in Palermo joeg haar familie in een neurose, toen ze bij haar dood 14 millinen gulden aan liefdadige in stellingen naliet. Haar elf bloedver wanten moeten het doen met 4000 gulden. MINISTER BEEL zal voorlopig op treden als minister van Overzeese Rijksdelen. Zijn ambtgenoot Kern kamp is namelijk ziek en moet rust houden. ,,DE MUZIEK wordt tegenwoor dig beoordeeld naar haar volume, waarbij paardekrachten de maat staf zijn". Niemand minder dan de wereldberoemde violist Fritz Kreisler (80) deed deze opmerke lijke uitspraak. K.N.P.-DELEGATIE DE KNP-delegatie heeft met betrekking tot het eenheidsge- sprek doen weten, dat zij de uit nodiging van de KVP-delegatie aanvaardt. De KNP dringt er echter met klem op aan, dat het gesprek einde Maart zal worden beëindigd. ..Mochten de besprekingen op 31 Maart nog niet tot een conclusie hebben geleid, dan behouden wij'ons de vrijheid voor, ons standpunt ten aanzien van de verdere deelneming nader te bepalen", aldus de K.N.P. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend, waaraan de vol gende beginselen ten grondslag lig gen: Wettelijke regeling van de ge zondheidszorg in de bedrijven is ge wenst. Bedrijven met b.v. 250 of meer arbeiders moeten een bedrijfsgenees kundige dienst instellen, of zich bij zo'n dienst aansluiten. Dit geldt ook voor bedrijven waar de arbeid meer dan normale risico's met zich brengt, dit onafhankelijk van de bedrijfs- grootte. Eén en ander wordt geregeld in de bestaande wetten: Veiligheids wet van 1934 en d(? stuwadoorswet. Een adviescollege zal de minister bij staan terzake van aangelegenheden betreffende de bedrijfsgeneeskunde. (Van onze parlementaire correspondent) DE POLITIEKE TEGENSTELLINGEN tussen de partijen heb ben zich gistermiddag in de Tweede Kamer toegespitst en werpen hun duidelijke schaduw vooruit op de komende grote huur- en prijsdebatten in verband met de te verwachten ontwer pen van de regering inzake huurverhoging en belastingverlaging. De KVP bleek geheel alleen te staan met haar motie om de ver hoogde melkprijs ten dele terug te brengen (met 1 cent) en voor de rest van de verhoging tegemoetkoming te verkrijgen voor de grotere gezinnen en de bejaarden. De betreffende motie werd met 3C tegen 50 stemmen verworpen. Alleen de SGP en CPN steunden de KVP. Inmiddels heeft de socialistische fractie-leider mr Bur ger een nieuwe interpellatie-aanvraag ingediend aan het adres van de ministers Zijlstra (Economische Zaken), Suurhoff (Sociale Za ken),. Witte (Wederopbouw en Volkshuisvesting) en Van der Kieft (Financiën). Hü wil deze bewindslieden inter pelleren over het verloop van de kos ten van levensonderhoud, de huren, de belastingen, de maatregelen tegen on gemotiveerde prijsverhogingen en de soeiale voorzieningen. Bij deze inter pellatie behoeft dus de (socialistische) minister Mansholt die gisteren dank zij de politieke tegenstellingen als overwinnaar uit het strijdperk trad niet te verschijnen. Over de interpel latie-aanvraag zal de Kamer vandaag beslissen. Het was duidelijk, dat de overige politieke partijen aan de KVP niet het succes gunden, dat zij de melkprijs omlaag zou drukken en compensatie voor enkele bevolkingsgroepen van de regering zou afdwingen. Bovendien wenste de P. v. d. A. haar minister niet in de steek te laten. Toen minis ter Mansholt had verklaard, dat er geen incidentele maatregelen konden worden getroffen maar dat de gehele kwestie van de lonen, prijzen en so ciale voorzieningen binnenkort aan de orde kan komen als de regering haar voorstellen tot belastingverlaging en huurverhoging heeft ingediend, zei Kamer-voorzitter dr Kortenhorst, dat hij dus aan de regering tevoren geen IN 1954 zijn in Nederland 68.500 wo ningen gereedgekomen. Voor de der de maal na de oorlog, is dit een jaar productie als nimmer te voren. En nóg te weinig. OP 26 en 27 FEBRUARI wordt in de Missieschool voor jonge vrouwen, ,,'t Huis Ubbergen" in Ubbergen een weekend voor belangstellenden ge houden. Vrouwen, die als leek in de missie willen werken kunnen nu de eerste stap zetten. EUROPA KRIJGT er weer een batal jon atoom-artillerie van de V. S. bjj. Dit is de zesde eenheid. Het atoomge- schut draagt 50 kilometer. INDIA en de Sovjet-Unie hebben een overeenkomst gesloten voor de bouw van een staalfabriek in India met Russische hulp. EEN STICHTING Custodia. gevormd en gefinancieeid door een Nederlands echtpaar in Parijs, heeft een complex fraaie gebouwen, plus een prachtige kunstcollectie gratis in bruikleen aangeboden aan het culturele cen trum „Institut Neerlandais", dat in Parijs zal worden gesticht. DE FRANSE Nationale Vergadering heeft de begrotingen voor Buitenland se Zaken, Onderwijs en Landbouw goedgekeurd. Een klein winstje voor de P.M.F. DE l.L.O.-CONFERENTIE heeft een ontwerp-resolutie aangenomen om de pensioengerechtigde leeftijd voor mannen te stellen tussen 60 en 65 en die van vrouwen op 60 jaar. NEGENDUIZEND soldaten zullen het komend voorjaar deelnemen aan atoom-oefeningen in de woestijn van Nevada. Nieuwe atoomwapens worden dan beproefd. DE DEENSE stranden zitten onder de olie, afkomstig van een Deense tan- jj f' dl®. 'n nood verkeerde en zijn hele lading overboord pompte. ^GELAND wil de diplomatieke on schendbaarheid van leden van Oost- europese communistische ambassades beperken. EEN 12-JARIGE scholier uit Den Haag is gedood, toen een gevonden projectiel, waarmee hfj speelde, tot ontploffing kwam. Irak en Egypte hebben een bemid- deiingsvoorstel van Libanon aangeno men. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Overwegend zwaar bewolkt met enige regen. Overwegend matige wind tussen Zuid en Zuidwest. Weinig verandering in tempera tuur. Vandaag: Zon onder 17.32 uur. Maan op 13.22 uur. Morgen: Zon op 8.ID uur. Maan onder 6.32 uur. India en vier andere Aziatische lan den voeren besprekingen over stap pa11®111 (le spanning met betrekking ?.rmosa verminderen, zulks op initiatief van Indonesië. Eisenhower heeft een boodschap aan isjiang Kaï Sjek gestuurd, waarin naar men vermoedt de vraag wordt beantwoord of de V. s. de eilanden Quemoy en Matsoe zullen helpen ver dedigen tegen een aanval, als de na tionalisten de Tatsjen-eilanden ontrui- men. Op zijn persconferentie zei Eisenhower, dat zijn beleid gericht is op t verschaffen van de zekerheid dat er geen conflict zal ontstaan door fou tieve berekeningen van vrienden of potentiële vijanden. De V.S. echter zullen geen uitbrei ding van het communisme in het Stille-Oceaangebied gedogen. De Tatsjen-eilanden zullen worden ontruimd door Amerikaanse amphi- bie-vaartuigen met Amerikaanse be manningen. Worden de vaartuigen aangevallen, dan zal de zevende vloot toeslaan. Voor de Tatsjen-eilanden z'n communistische vlootconccnlraties waargenomen. Een nationalistisch landingsvaartuig werd aangevallen. Het schip werd echter later onder de hoede van Amerikaanse schepen ge nomen. Op de Gemencbestconfcrentie in Londen, verklaarde Churchill, dat de twee wereldbiokken binnen een paar jaar. als de Sovjet-Unie even ver is met de atoomwapens als het Westen, tot een blijvende overeenstemming kunnen komen. Een Loinlense chauffeur betrokkten bij goudroof Een Londense vrachtautochauffeur wordt ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij de diefstal van '.en zending ongemunt gouddie in de nacht van 21 September j.l. door een KLM-vliegtuig van Londen naar Amsterdam zou worden gebracht. Het goud.was 469.000 gulden waard Piloten van de vijfde Amerikaanse Luchtmacht wachten op het mo ment, dat zij een order zullen krij gen tot actie, op een geheime Ame rikaanse vliegbasis op het eiland Formosa. Men is geheel gereed om de zevende Amerikaanse vloot te ondersteunen. nota zou vragen. Een communistische motie 1.- loonsverhoging per week) werd weg gestemd. De KVP-er N. v. d. Heuvel zei per ongeluk „vóór" maar dat had geen gevolgen. Tijdens dit melkprijsdebat, door de KVP opgezet om een algemeen gevoel de onrechtvaardigheid te verzachten, laaiden de politieke hartstochten zo duidelijk op, dat er niets uit de bus kwam en de burgerij het gelag moet betalen. Terecht riep de KVP-afge- vaardigde Andriessen verontwaardigd tot de P. v. d. A.: „ge moet dit niet in het politieke vlak trekken!" De so cialistische afgevaardigde Vondeling betoogde namelijk met enig sarcasme, dat toch de KVP altijd de afschaffing van consumentensubsidie had voorge staan! De KVP-afgevaardigde Van der Ploeg zei daarop duidelyk, dat het bij dit debat niet ging om een wijziging van beleid. Maar het tijdstip, waarop de melkprijs-maatregel is genomen, is verkeerd gekozen en daartegen moet een maatregel getroffen worden Een maatregel, die overigens van tijdelij ke aard kan zijn, omdat de kwestie straks by de algemene huur- en be lastingdebatten opnieuw aan de orde komt. De strijd' ging tussen KVP en P. v. d. A. Achteraf is het interessant zich het woord te herinneren, dat de P. v. d. A.-fractieleider mr Burger eergis teren bij de aanvang van het debat uitsprak: „ik vrees, dat dit een oever loos debat zal worden". Zijn fractie heeft het inderdaad daarheen geleid, dat er geen oever werd bereikt. In parlementaire kring ziet men in de interpellatie-aanvraag van mr Bur- Een wervelstorm heeft grote ver woestingen aangericht in de buurt van New Albany, een plaats ill de Ameri kaanse staat Missisippi. Ook boven de slaat Arkansas woedde een tornado. Er zijn minstens 25 doden, waaron der vele kinderen. In Missisippi werd o.a. een school getroffen. Het zwaarst Betroffen is de plaats Commerce Lan ding. Hier betreurt men 22 slachtof fers. ger een noging. om de voorpostge vechten on het stuk van de huren en belastingen te beginnen. Hiertoe ver langt hij minister Zijlstra (van Anti revolutionaire huizei in de voorste regeringsgelederen tegenover zich te zien. Volgens ingewijde kringen, heeft minister Zijlstra de socialistische mi nister van Landbouw door de knieën gedrukt. Ook in andere prijs-sectoren wijt men - voornamelijk van socialis tische zijde prijsstijgingen aan de politiek van de A.R.-minister. Op 25 Februari gaat de Nederland se Redersvereniging haar gouden jubileum vieren. Alle Nederlandse scheepvaartmaatschappijen werken in deze vereniging samen en de resul taten die dit permanente overleg heeft opgeleverd, zijn wel van die aard dat een feestelijke viering van het jubileum alleszins verantwoord is. In het Kurhaus te Scheveningen zullen de reders, en allen die met de vereniging „verawtn" zijn, samen komen. Alles wijst er op, dat het een hoogtijdag wordt voor de Neder landse schèepvaart, die zich na de oorlog weer in een grote bloei mag verheugen. WiF: H - i In Frans parlement Op de eerste dag van het Noord- afrikaanse debat in het Franse par lement, zijn door de Volksrepublikei nen twee moties van afkeuring inge diend, betreffende de regeringspoli- tiek in Algerië en in Tunesië. Van uiterst rechtse zijde werden felle aanvallen gericht tegen Mendès- France, vooral wegerïs diens plan om in Noord-Afrika schikkingen te tref fen, analoog aan die in Vietnam. Het debat van Vrijdag a.s. belooft beslis sende betekenis te zullen krijgen. „Wfi hebben vijftig proeent kans om Zuid-Vietnam voor het commu nisme te vrijwaren, als ons plan tot redding van dit deel van Indo-China is uitgevoerd", zo heeft Eisenhowers speriale vertegenwoordiger in Zuid- Vietnam, generaal Collins, verklaard. Het plan behelst de vorming van een modern Vietnamees leger van 150.000 man: snelle invoering van landhervormingen ten gunste van de kleine boeren; snelle hervestiging van de 500.000 gevluchte Noordvietname- zen; een campagne voor het bereiken van economisch evenwicht; een ge zonde vorming van een het volk ver tegenwoordigende regering en tenslot te uitschakeling van feodale rebellen legers, die nog in het achterland ope reren. Zal er bij de herdenking van de be vrijding, in Mei a.s., een nieuwe tra ditie worden geboren? Op 6 en 7 Mei zal de Stichting 1940-1945, samen met het Roode Kruis en met medewer king van alle bakkers in den lande, een Zweedse wittebrood-actie houden. Deze twee dagen kan het publiek weer Zweeds wittebrood eten, zoals direct na de bevrijding, toen het voor velen het eerste, goede voedsel sedert maanden was. Dit heerlijke, compac te brood zal in de Meidagen een kwartje extra kosten. Dit luttele be drag (dat begrijpelijkerwijs betekenis kan krijgen door de veelvouden) wordt verdeeld tussen Roode Kruis en Stich ting 1940-1945. Men kan zich in dit brood, dat op geen tafel mag ontbre ken, niet vergissen. Er staat een vlag getje op, met aan de ene kant de woorden ,,Ecn kwartje voor de stich ting 1940-1945". Elke bakker en elke broodbezorger heeft dit brood, want deze mannon werken spontaan mee: stuk voor stuk. Degenen die de meeste vlaggetjes hebben gekocht, of die de meeste hebben vèrkocht, kunnen prij zen winnen. Als liet viermaal schoonmaaktijd is geweest, houden we verkiezingen in ons land. In Japan gaat dat anders. Daar gaat mep. zeer onregelmatig ter stembus, 't Doel wat denken aan de knikker- of priktollentijd bij ons. Opeens zegt iemand het woord verkiezingen" en prompt verschijnen de plakkaten al aan de muren en neuzelen of krijsen allerlei candidaten wat zij kun nen. ten Japans tijdschrift heeft aan de vooravond Dherlnewan?gS"°r'*ld' E®° "'«vaardlg- van de parlementsverkiezingen een handboek voor de candidaten gepubliceerd. De ironische adviezen kon den uit een Westerse pen zijn gevloeid. Bedenk ech ter, dat de ironie altijd ergens in de werkelijkheid wortelt. En daarom benijden wij Japan niet. Dit raadt het Japanse blad de liefhebbers voor een parlements zetel aan: ne heren, want boven gekrulde snor geeft u een te superieur air. Met een hangsnor ziet ge eruit als een zorgzame opa. Heus, dit bezorgt u stem men. „Spreek op openbare bijeenkomsten", zo gaat het blad verder, „over uw moe der, die lieve, stille vrouw en haal uw kindertijd voor uw gehoor op. Dat brengt de mensen aan het huilen. En.... een traan is veelal tevens: een stem! Laat uw tranen gerust de vrije loop en prikkel daarvoor des noods uw traanklieren met een ui, in een zakdoek ge- ®®n n®®r de in Tokio heeft dit zijn leven lang met veel succes gedaan. FOTO-TRUC Waart u ooit in het bui tenland, dan is voor u de foto-truc het best geschikt. Knip van foto's van uzelf de kop af en plak die op foto's waarop iemand, een buitenlandse autoriteit een minister of zo de hand drukt. Bij het monte ren van de foto's moet ge echter goed opletten. Een Japans parlementslid had voor de oorlog foto's rond gedeeld, waarop men hem Hitler de hand zag geven. SCHORT VOOR Een kind kon echter zien. dat de foto een ver valsing was. De gevolgen waren catastrofaal. Het had de man de kop kunnen kosten. Daar de vrouwen het kiesrecht hebben", zo gaat het blad verder", moet ge u richten lot de vrouwen onder uw gehoor. Draag een bloem in uw knoops gat en laat u bij de voor naam noemen. Zjjt ge ge trouwd, laat ieder dan we ten, dat uw vrouw de hele dag (uiteraard alleen tij dens de verkiezingscam pagne. maar dat verzwijgt u wijselijk) een schort draagt. UPPER-CUT Veel succes zult ge heb ben, als ge een boek, of desnoods het voorwoord voor een boek hebt ge schreven. Let erop, dat dit boek in vele plattelands- winkels voor de ramen ligt Het zal meestal wenseliik zijn. dat niemand het boek leestInstrueer de boek handelaar dus, dat het werk is uitverkocht en dat er in Tokio om gevochten wordt! Als ge kunt boksen hebt ge een streep voor. In het Ja panse parlement wordt nogal eens geknokt en dan heeft een net-atgewerkte upper-cut meer succes dan een redevoering van drie uur lang...." Met een plechtig feest is gisteren te Breda, het nieuwe gebouw van de Academie voor Beeldende Kunsten „St. Joost" geopend. Mgr. Jos Baeten, de bisschop van Breda, wijdde het gebouw in en zegende de kruisbeelden, alsmede het beeld van O.L. Vrouw van Breda, dat de school ontving van de Jezuieten uit Innsbruck. De opening geschiedde door de inspecteur van het Middelbaar Nijverheidsonderwijs, ir A. G. v.d. Hoek. Ir M. J. Granpré Molière sprak een feestrede uit. Onze foto toont het beeld van O.L. Vrouw van Breda, terwijl het na de zegening naar zijn vaste plaats op het binnenplein van de school wordt gebracht. de Sovjet-Unie ingediend bij de Oost. Duitse regering. Engeland heeft een voorstel inge diend, dat voorziet in een gezamen lijke methode van Europese wapen voorziening. doch niet in 'n gezamen lijke productiemethode. Na lang beraad heeft het Westduit- se kabinet besloten, dat direct na de bekrachtiging van de Parijse accoor- den, Rusland zal worden gevraagd om verduidelijking van de verklaring over Duitsland van 15 Januari In de Sovjet-verklaring werd de er kenning van West-Duitsland beloofd, benevens Russische instemming met internationaal toezicht op verkiezin gen voor geheel Duitsland, indien het Westduitse parlement de Parijse ac- coorden (en dus herbewapening) zou verwerpen Het gehele Duitse kabinet is eensgezind tot het besluit gekomen, om na bekrachtiging, doch vóór uit voering' van de Parijse overeenkom sten Rusland om toelichting te vra gen. De Britse regering is in het geheel niet van plan, de Sovjets omtrent hun belofte te benaderen. Naar verluidt is er een ontwerp-vredesverdrag met Indien Irak het Turks-Iraakse ver drag tekent, zal Egypte uit het vei ligheidspact van de Arabische Liga treden en samen met de Arabische landen, die daar voor voelen, een nieuwe defensie-organisatie vormen. Turkije legt steeds meer belangstel ling aan de dag voor de NAVO en dit stemt Egypte vooral tot nadenken. De Turkse premier is met zijn Italiaanse ambtgenoot overeengekomen, dat de betrekkingen tussen beide landen zul len worden versterkt. Herziening polderlasteit op Walcheren Geen privileges meer Wanneer Zaterdag de algemene vergadering van de polder Walcheren zich kan verenigen met het voorstel van het dag. bestuur zal het onder scheid tussen schotbaar land en vrij land worden opgeheven, zodat iedere grondeigenaar op Walcheren ook degene, die tot heden over vrijland beschikte in de toekomst polder- lasten zal moeten betalen. Om dit te bereiken moet het bijzonder regle ment worden gewijzigd, waartoe de goedkeuring van Ged. Staten nodig is Het be'reft in totaal 1470 ha grond, overal in de Polder verspreid. Bij dit vrijland gaat het in feite om vrijdom van lasten en wil men deze ongedaan maken, dan zal dat door middel van afkoop moeten geschie den. Er is uitgerekend, dat de afkoop som f 205 per ha moet bedragen. Een lening van rond f 350.000 is nodig om deze kosten te kunnen dek ken. De Franse premier, behoort tot de candidaten voor de Nobelprys voor de vrede voor 1955, aldus wordt in be voegde kringen te Oslo vernomen. Zijn candidatuur is door de Indische afgevaardigde Sjaffee voorgesteld in een brief aan het Noorse Nobel-co- mité. Big Ben, de wereldberoemde klok kentoren van het Paleis van West minster te Londen, welke de gehele oorlog door zijn stem tot in de be zette wereld door deed klinken, via de radio, was nodig aan een grote beurt toe. De toren wordt geheel gerestaureerd en alle schade in de laatste oorlog opgelopen, zal wor den hersteld, en voor dit waarlijk niet geringe karwei, is om het ge hele bouwwerk heen een netwerk van steigers aangebracht. De grote beurt voor de Big Ben zal ander half jaar in beslag nemen en omvat ook een volledige revisie van het uurwerk, dat men door de steigers gemakkelijk zal kunnen bereiken en in onderdelen naar de begane grond zal kunnen overbrengen, als dit nodig mocht blijken. "N niet thuis bleek te zijn. De vrouw van de dierenarts maak te toen snel een provisorische hondenmand gereed en hierin wachtte de hond rustig op de thuiskomst van de man. die zijn pijn moest verlichten. Was het toeval, of was het dier hier reeds eerder behandeld? In het asyl zal het verder op zijn ver haal kunnen komen en afwach ten, of men er in slaagt de eigenaar op te sporen.

de Stem | 1955 | | pagina 1