Gedachten verwijlden weer bij de watersnoodramp van 1953 Trouwlustige dames werden voor enorme bedragen opgelicht Nehroe ziet oplossing in een aparte conferentie KVP-motie: melk tot Juli één cent goedkoper Argentijnse oud-minister schiet gouverneur neer Herdenking in vele getroffen gemeenten Elf kinderen gedood bij brand in Amsterdam (ES.) DAGBLAD VOOR ZEELAND Verschillende monumenten onthuld Offers worden niet vergeten Veiligheidsraad niet de aangewezen plaats? Rood-China doet hi dve toezegging Zelfde weertype Nieuw conflict in de I.L.O. Z.-Vietnamees leger wordt kleiner Ongekende koersen in Wallstreet Tot ziens dan....Engeland -Witte strijd in de Tweede Kamer Ook elders veel tragische branden Toeslagen voor enkele groepen Honderden mensen waren getuigen De Amerikaanse hulp aan Azië Huwelijkszwendelaar in de kraag gegrepen Telefoontje was noodlottig Testament als lokmiddel Algemene aanval op PMF? Fields blijven in Hongarije Het Hezoek van het Zweedse koningspaar Plotselinge dood op de planken Droevige einde aan KRO-revue Schot in Schelde Rijnkwestie s- Een zeldzaam document 95e JAARGANG No- 21757 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Kasteelplein 11. Tel.: Directie, Redactie en Administratie: 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr A. J.J.M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren,. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek no. 2788 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 2 FEBRUARI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eiïwten: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tela oon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no._3o) Het monument, zoals dat gisteren na de onthulling voor degenen, die aan de rampherdenking te Fijnaart deelnamen, zichtbaar werd. Het beeld is vervaardigd door de beeld houwer Etienne. r7\i, DIE VAN ONS HEENGINGEN, blijven in onze herinnering *-* voortleven." In strakke letters staan deze woorden op het monument, dat gistermorgen tussen de Sabina Henrica en de Elisabe.thpolder onder de gemeente Fijnaart en Heiningen is ont huld. Twee figuren, een vrouw in doodsnood en een man, verper soonlijking van de ontferming waarmee zij die het leed van de rampdagen aanzagen, alles gaven om te helpen, symboliseren de diepste betekenis van de Februari-ramp van 1953, die thans al twee jaar achter ons ligt. Oude wonden schrijnden weer bij deze plechtige onthulling, verricht door het Statenlid mr J. van Hasselt uit Bergen op Zoom. Op tal van andere plaatsen in de eertijds ge troffen gewesten werden eveneens monumenten onthuld en her denkingen gehouden. Zo op de protestantse begraafplaats te Fijnaart en aan de Schansweg te Klundert. Te Klundert werd in een in aan bouw zijnde woning een gedenkplaat onthuld. Deze herinnert aan het offer dat drie militairen, die bij de hulp verlening waren ingeschakeld, voor hun medemensen hebben gebracht. Burgemeester Ter Haar van Fijnaart sprak voor de onthulling een indruk wekkende rede uit, waarin hij de 7G mannen, vrouwen en kinderen, die het leven lieten, herdacht. Zij worden niet vergeten. Op de plaats, onder aan de dijk, waar het water het wreedst toe sloeg, is het morrjment verrezen. Kransen en bloemen werden aange dragen en menigeen was zijn gevoe lens niet meester. Het is ook nog maar zo kort geleden! In het monument te Fijnaart is de naam gebeiteld van de bij het red dingswerk omgekomen Commando, IN JEMEN komt opvallend weinig longkanker voor. Geleerden gaan nu onderzoeken of dit verband houdt met liet feit, dat de mannen in Jemen waterpijpen roken, waarby de rook door water wordt geleid en aldus ge zuiverd wordt. OP 27 FEBRUARI zullen in Japan voor de zesde maal na de oorlog al gemene verkiezingen worden gehou den. Voor elke parlementszetel zijn er 2 candidaten. OP EEN KLEIN Japans eiland, Aogasjima, dat wegens de hoge zee- gangniet bevoorraad kan worden, heerst een hongersnood. Men probeert hulp te zenden. Z.H. DE PAUS heeft twee Tuijks n. H< ministers in audiëntie ontvangen. :sc was de eerste maal, dat een Paus Turkse ministers ontving. DIENSTPLICHTIGE onderwijzers, voor wie geen plaatsvervangers be schikbaar zijn, kunnen uitstel van eerste oefening krijgen. DE HOGE RAAD heeft in een arrest uitgemaakt, dat ook achteruitrijdend verkeer, indien het van rechts komt, voorrang heeft. PRINS BERNHARD is van plan om deel te nemen aan een diner van de Royal Navy Club" in Londen. De Prins zal een tafelrede houden. DE NEDERLANDSE regering wil toetreden tot de zgn. Londcnse schuldovereenkomst, welke de delging van de Duitse vooroorlogse schulden beoogt. HET MELKVERBItUIK in ons land bedroeg in de eerste drie (dure) we ken van het jaar één procent minder dan in de overeenkomende periode van 1954, HET BLAD van de Franse com munistische partij ,,Humanité" zit in geldnood. Het heeft een be roep op zijn 160.000 lezers gedaan om bij te springen. De oplage van het blad bedroeg in 1945 ongeveer 520.000. Johannes Willcmscn, afkomstig uit Didam. Een défilé langs het monument besloot de plechtigheid. HELDEN GEëERD Tc Klundert zal een plaquette herin neren aan het offer, dat drie militairen brachten. Het zijn soldaat E. Kasan uit Amsterdam, N. F. Berg uit Den Ilaag en A. Zwarts uit Delft. Zij kwa men om liet leven toen zij samen met de moedige Ilans van Emden probeer den een dier van de dood te redden. Het regiment Zware Luchtdoelarlille- rie, waartoe de drie omgekomen mi litairen behoorden, zamelde de gelden in voor een waardig gedenkteken. Er kwam echter zoveel geld binnen, dat besloten werd hiervoor een huis te laten bouwen, bestemd voor een ge troffen gezin. In dit huis is tevens de gedenkplaat aangebracht. Een peloton van het regiment Zwa re Luchtdoel was als afvaardiging naar Klundert gekomen. Verder waren er tal van autoriteiten. Evenals in de meeste andere plaat- De Britse regering is van plan om de India's premier, Nehroe, te vra gen als bemiddelaar op te treden bij de regering in Peking, 0111 te komen tot een staken van het vuren in dc straat van Formosa. Engeland zou als pleitbezorger bij de V. S. willen op treden. Nehrcc meent, dat een politieke oplossing vooraf moet gaan aan be ëindiging der vijandelijkheden. De V- raad zou zo'n oplossing niet vinden, maar een conferentie als die in Ge- nèvc over Korea en Indo-China, daar entegen wèl. InWashington zijn, in verband met de spanning in het Verre Oosten, passieve verdedi gingsmaatregelen" getroffen. Communistisch-China zal zich in de V-raad slechts laten vertegenwoordi gen als de Russische resolutie .Ame rika is deagressor") wordt behan deld. De V. S. zijn begonnen met het uit werken van plannenom Nationalis tisch China te helpen om de te ver wachten vluchtelingen van de Tat- sjen-eilanden, te voeden, te kleden en te huisvesten. Het gaat om 20.000 burgers en 12.000 militairen. Bij eva cuaties met nationalistische schepen DE EERSTE KAMER wil, nog voor de algemene politieke beschouwingen (Dinsdag a.s.) van de regering ho ren wat zij nu precies met de huren van plan is. EVERT VERMEER heeft in de Twee de Kamer zijn interpellatie-verzoek inzake het liftverbod, herhaald. Da tum: na uitsluitsel omtrent het over leg betreffende het georganiseerd lif ten. PROF. GERBRANDY heeft ge vraagd premier Drces te mogen in terpelleren over het vervoer van In- donesische militairen naar Ambon, door K. i M, - schepen. MINISTER MANSIIOLT heeft ver klaard, dat rond 1956 een volledige economische unie met België en Lu xemburg tot stand kan komen. Al leen de landbouw is nog een strui kelblok. EEN VOORAANSTAAND lid van Syngman Rhee's liberale partij is ge arresteerd, verdacht van het smeden van een complot om 40 Zuidkoreaan- se politiici te vermoorden. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Zwaar bewolkt met opklarin gen en plaatselijk enige lichte re gen. Overwegend matige Zuide lijke wind. Dezelfde middagtem- peraturen of iets lagere. Vandaag: Zon onder 17.30 uur. Maan op 12.19 uur. Morgen: Zon op 8.21 uur. Maan onder 5.42 uur. Op de Europese conferentie van dc Internationale Arbeidsorganisatie (I. L.O.) kwam het tot een heftige woor denstrijd tussen de voorzitter der vrije werkgeversgroep, Waline, en de com munistische gedelegeerden. ;Aan Polemiek lag het oude con- inct over de werkgeversvertegenwoor T..?'"" °,oor de communistische landen i uaat wei'kgever is) ten grondslag. Het werd een beschuldigen 1 ?J en w°cr van uitbuiting der ar- wf rntal j dal er - uiteraard - iets opbouwends uit de bus kwam. De Britse gedelegeerde stond Waline, die Fransman is, bij De Westelijke werkgevers verklaar den, dat de regeringen van enkele .ïje landen (waaronder Nederland) verantwoordelijk zijn voor de toelating der communisten tot de werkgevers- groepen in de commissies. Dc V. S., Frankrijk en Zuid-Viet- nam zijn overeengekomen het Zuid- Vietnamese leger dit jaar te ver minderen van 217.000 tot 150.000 ge- mindcren van 217.000 tot 150.000 goed geoefende mensen. De Amerikaanse generaal Collins had aanvankelijk 90.000 man voorge steld, maar hij gaat nu accoord mét dc argumenten voor een grotere strijdmacht. Eén van die argumenten is, dat een grotere inkrimping ernsti ge werkloosheid zou kunnen veroorza ken. Het nieuwe leger is bestemd voor de handhaving van de orde. Het is niet in staat tot of verant woordelijk voor de verdediging van Zuid-Vietnam tegen een aanval van buiten af. Er blijft echter ook een Frans cxpeditieleger in het land. Bo vendien kan Zuid-Vietnam zich in ge val van nood wenden tot de ZOAVO. vond een treffen plaats met commu nistische vaartuigen. Tsjangs lucht macht bestookt onophoudelijk com munistische stellingen op de eilan den en aan dc kust van het vaste land. Acht schepen van de commu nisten zouden zwaar zijn beschadigd. De premiers van de landen van het Britse Gemenebest zijn „in zeer grote mate eensgezind" met betrek king tot hun benadering van For- mosnanse crisis. sen, begon ook in Nieuw-Vossemeer de herdenking met een plechtige Mis van Requiem. Bij het monument aan de Buitendijk aan de Eendracht, waar twee jaar geleden het zgn. Molcngat is geweest: een der fatale doorbraken, werd namens het gemeentebestuur door de burgemeester van Nw. Vos- semeer een krans gelgd. Zeer plechtig was het doden-appèl voor dc 50 slachtoffers, plechtig beslo ten met „The Last Post". Na het plechtig Lof werd ook op de R.K. be graafplaats een krans gelegd. In de Ned. Herv. Kerk vond een herdenking plaats, waarna kranslegging op de Ned. Herv. begraafplaats volgde. In het parochiehuis was er bovendien een herdenkingsavond. In Halsteren was de herdenking een zeer sobere, maar daarom niet minder 'indrukwekkende plechtigheid. Na een plechtige Requiem-mis in de parochie kerk van dc II. Quirinus. legde burge meester van Eikhuizen een krans hij het monument voor de rampslachtof fers. Op de New-Yorkse effectenbeurs hebben de koersen in verband met de mogelijkheid van grote uitgaven voorde defensie de hoogste stand se dert 25 jaar bereikt. Een nict-officiëcl koersgcmiddclde voor 60 voornaamste fondsen bedroeg eergisteren 156.6 dollar, hetgeen 20 dollarcent meer is dan het hoogte punt van verleden jaar. Terwijl een stralend lente-zonnetje op London Airport, het grote Lon dcnse vliegveld een spel van licht en schaduw speelde, is Prinses Mar garet van Engeland, met de „Cano- pus" een Stratocruiser van de BOAC vertrokken naar West-Indië, in welk gebied zij een maand hoopt te verblijven. Elf kinderen en de vader van vijf van hen zijn om liet leven gekomen door een brand, die gisterochtend vroeg een woningblok in Amsterdam (Amerikaanse staat New-York) in de as heeft gelegd. Er woonden tien gezinnen in het woningblok. Er zijn 5 personen gewond, van wie één zw aar. Volgens de politie is de brand ont slaan door het overstromen van de olie van een oliekachel. Sommige bewoners vluchtten in nachtkleding naar buiten, waar een sneeuwstorm de temperatuur tot on der het vriespunt had doen dalen. Een vrouw wist haar 84-jarige moeder naar buiten te slepen. In totarl zijn deze week in een aantal tragische branden in zes ver schillende Amerikaanse staten 46 personen, meest kinderen, om het leven gekomen. In Rossville, Georgia, kwamen een Deze foto's gemaald tijdens een van de belangrijke zittingen van de Vei ligheidsraad der V.N. in New York, tonen naast elkaar twee felle tegen standers in een vrij heftig debat gewikkeld. Links de vertegenwoordiger van het Nationalistisch Chinese bewind, Dr. Tinofoe F. Tsjang en rechts de Sovjet-afgevaardigde Arkady A. Sobolev. 29-jarige moeder om het leven bij een vergeefse poging om haar vier kin deren te redden nadat in het huis een oliekachel tot ontploffing was ge komen. In de staat Indiana vonden drie kinderen de dood in een brand die werd veroorzaakt door een overver hitte olickachel. (Van onze parlementaire correspondent) De eerste middag, die de Tweede Kamer na het Kerstreces weer in openbare vergadering bijeen kwam, was gewijd aan de interpelatie van dr ir W. J. Droesen (KVP) en leverde een motie van de K.V.P.-fractie op, waarin minister Mansbolt o.a. wordt gevraagd tot omstreeks 1 Juli a.s. de jongste vei laging van de subsidie op consumptiemelk ad 0,65 ct. per liter terug te nemen en dit bedrag naar bo ven af te ronden tot 1 ct. per^ liter (waardoor dus de melkprys niet 3 maar 2 cent hoger zou komen te lig gen). Bovendien wordt in de motie gevraagd om maatregelen, die leiden tot een tegemoetkoming voor dege nen, die door dc dan nog resterende verboging (van 2 cent) onevenredig getroffen zijn, met name de kinder rijke gezinnen en de bejaarden. Aan de hand van tien vragen had de katholieke landbouwdeskundige de minister uit zijn tent gelokt om een motivering van de melkprijsverho ging te geven. De totaaipost, waarmee de minister schermde, is samengesteld uit een ga rantie-prijs voor de boeren, een toe- slagpost voor de zandgronden en een subsidie op de consumptiemelk. Deze laatste post is echter met 0.65 cent per liter verlaagd! Waarom, zo vroeg Droe sen, dit alles tegelijk op een psycho logisch verkeerd gekozen moment? Had dit niet kunnen wachten, althans wat de subsidie op" de consumptiemelk betreft, tot ongeveer Juli, als tóch de huren en prijzen aan de orde komen? Minister Mansholt wierp daarop het bestaan van de Benelux in de schaal. De politiek is gericht op afschaffing van subsidies. Maar Dr Droesen liet duidelijk doorschemeren, dat de be windsman nu niet alles aan de Bene lux moet ophangen en het totstand komen daarvan niet afhankelijk moest stellen van een tijdelijk handhaven van de volledige subsidie op de con sumptiemelk. Hierna kwam Droesen met een mo tie. Behalve de handhaving van de subsidie, afgerond naar boven, en te gemoetkoming voor kinderrijke ge- De gouverneur van de Argentijnse provincie Eva Peron, Anania, is zwaar gewond door twee revolver schoten op het ogenblik dat hij een krans legde bij liet hoofdkwartier van de Argentijnse vakvereniging in Santa Rosa, de hoofdstad van de provincie. De aanslag werd gepleegd door de voormalige minister van openbare werken van de provincie, Ticrno, die drie maanden geleden na een me ningsverschil met de gouverneur moest aftreden. Tierno is door de politie aangehouden. Honderden mensen, die naar de De Amerikaanse hulp aan Azië zal niet zulke bedragen vergen als het Marshall-plan voor Europa dat deed. Voor Europa werd in de eerste drie jaar 12 milliard dollar uitgegeven. Voor Azië, waar de gelden niet wor den besteed voor de wederopbouw en herstel, doch voor het verlenen van hulp bij de opbouw van een econo mische structuur welke veelal nog in de kinderschoenen staat, is minder nodig. Amerika acht het in het be lang van alle industrielanden der vrije wereld ,deel te nemen aan een Azia tisch ontwikkelingsprogramma. Dc Centrale Recherche te Amsterdam heeft de juist 40 jaar geworden J. Z. aangehouden, die er van wordt beschuldigd, zich op grootscheepse wijze aan huwclijkszwendel te hebben schuldig gemaakt. De man, die oorspronkelijk uit het Zuiden van het land afkomstig is, was het afgelopen jaar op twee adres sen (pensions) in dc hoofdstad woonachtig. Bij zijn aanhouding werd in de voering van zijn colbertjasje een sleuteltje gevonden van een banksafe. Toen deze werd geopend kwamen effecten voor een waarde van 90.000 gulden en aan contanten een bedrag van 75.000 gld. tevoorschijn. Dc recherche heeft twee aangiften van gedupeerde dames waaruit bleek, dat zij en voor effecten en voor con- onnifrü ecn t°taal bedrag van ca. 200.000 gld. waren benadeeld. In het voorjaar van 1954 werd Z. uit o i V-angenis ontslagen, waar hij Jaa,r Tad doorgebracht terzake van oplichting. Enige tijd is hij werk zaam geweest als vertegenwoordiger in radio-artikelen e.d. Toen meende hij net beter in de cffectenbranche te kunnen zoeken. Hij plaatste adverten ties van het bekende type, „Bemiddel de heer zoekt kennismaking met dito dame". Kwam een kennismaking tot stand, dan deed hij zich voor als com missionair in effecten en zei de- effec ten of de gelden, die de reflecterende dames bezaten, beter te kunnen beleg gen. Hij verkocht de effecten, kocht er soms weer andere voor. Uit een ge vonden zakboekje kwamen de namen van een aantal reflectanten tevoor schijn met data van afspraken alsmede notities daarachter als: bezit effecten, welgesteld, bezit geld e.d. TESTAMENT Ook liet hij bij een notaris een tes tament maken waarbij hij aan de da mes een bedrag van 4Ö0.0Ö0 gld. naliet, terwijl hy geen cent bezat. De re-f cherche heeft by huiszoeking tiental-'met het gemelde gevolg" len brieven van vrouwen uit het ge hele land gevonden. Bij zijn arrestatie had de man nog een lijstje met tien namen; reflectanten die hadden ge schreven op een kort tevoren geplaats te advertentie. Volgens de politie heeft Z. in de periode SeptemberJanuari tenminste met vijf vrouwen in con tact gestaan. Uit het onderzoek kwam ook aan het licht, dat hij zich een Mercedes Bcnz had aangeschaft, d.w.z. de 48.000 gulden kostende wagen stond nog op de Salon des Automobiles te Brussel maar er was reeds 25.000 gld. op betaald. Z. had een op 12 Januari j.l. afge geven paspoort en de politie vermoedt, dat het zijn bedoeling was geweest om in het buitenlahd een goed heenkomen te zoeken met de gelden der trouwlus tige dames. Een der twee gedupeerde vrouwen, waarvan een aangifte werd ontvangen, wilde Z. een keer spreken en belde liet nummer, dat hij haar had opgege ven van een Amsterdamse Bank. Wel kende men de man, die daar een re kening had gehad, doch deze had men opgezegd op grond van de zeer on gunstige informaties. Toen begreep dc dame, dat dc zaak niet klopte. Zij wendde zich tot de Centrale Recherche kranslegging waren komen kijken, waren getuige van de aanslag. De gouverneur is onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht, waar hem bloedtransfusies zijn toegediend. Het Franse parlement weigerde gisteren met 580 tegen 34 stemmen een hoofdstuk van de begroting van 1955 in behandeling te nemen dat betrekking heeft op ministeriële uit gaven en pensioenen en waarin ver hoogde salarissen voor ambtenaren werden voorgesteld. De parlementsleden meenden, dat er niet genoeg geld beschikbaar is voor salarisverhogingen. Politieke kringen beschouwen de uitslag van de stemming als een eer ste stap in een algemeen offensief tegen de regering van premier Men- dès-France. zinnen en bejaarden, verlangde hij de zekerheid, dat de boeren op de onpro ductieve gronden inderdaad hun 1.7 ct. toeslag boven de garantie-prijs ont vangen als de werkelijke prijs daar beneden blijft. Bovendien wordt als nog overleg gevraagd met het Land bouwschap over het thans gekozen garantie-systeem voor de boeren (met welk systeem het Landbouwschap het niet eens is). Wat voor de bewindsman minder prettig was: zijn partijgenoot Vonde ling bleek niet overtuigd te zijn, dat een andere politiek niet mogelijk zou zijn geweest. En toen kwam hij in het straatje, waarin de fractie-voorzitter mr Burger in het begin van de mid dag de hele Kamer al had willen drij ven: hij verlangt een becijfering van de winstmarges ook in de andere be drijfstakken. Óver het tegengaan van ongemoti veerde prijsstijgingen, de huurprijzen, de belastingen en de sociale voorzie ningen zou de regering op korte ter mijn een duidelijke nota moeten over leggen, aan de hand waarvan het de bat zou kunnen plaats hebben. De Ka mer bepaalde zich tot een schamper gelach. De debatten worden vandaag voort gezet. De Amerikaan Noel Field en zijn vrouw, Herta, hebben het Ameri kaanse gezantschap te Boedapest doen weten, dat zy besloten hebben zich definitief in Hongarije te vestigen. De Fields, die in Hongarije tot ge vangenisstraffen wegens spionnage waren veroordeeld, werden op 16 November 1954 vrijgelaten en vroe gen op 24 Dec. asyl in Hongarije. i Het officieel bezoek van de Koning en Koningin van Zweden aan ons Ko ninklijk Paar, is thans nader vastge steld op Dinsdag 26, Woensdag 27 en Donderdag 28 April, zo deelt het Mi nisterie van Buitenlandse Zaken ons mede. Hunne majesteiten blijven, daarna nog een dag onofficieel in Ne derland en vertrekken op de avond van 29 April weer naar Zweden. Aanvankelijk was het bezoek een dag eerder vastgesteld. HERZIENE BEROEPSWET GEACCEPTEERD De Eerste Kamer heeft gisteren het wetsontwerp tot nieuwe regeling van de organisatie en procedure van de centrale Raad van Beroep en de Ra den van Beroep (Beroepswet) goed gekeurd. De regering is gekomen tot een algehele technische herziening van de bestaande beroepswet, omdat de wetstechnische opzet ervan niet meer beantwoordde aan haar werkelijke betekenis. Het „sociale" element is tegenover het „juridische" element in de rechtspraak, versterkt. Do Tweede Kamer heeft een aantal ver beteringen in het ontwerp aange bracht. MET EEN plechtige H. Mis waaraan 800.000 gelovigen deelnamen is in Rio de Janeiro het 36ste Eucharistische Congres geopend. De opvoering van een K.R.O.-revue, tijdens een tournee gebracht in Rot terdam, heeft een droevig einde ge vonden. Tegen het einde van het pro gramma werden twee personen uit het publiek uitgekozen om een rol te spelen in een sketch waarvan zij zelf de afloop mochten bepalen. Als eerste meldde zich de 64-jarige heer Lips uit Rotterdam, die volgens de sketch, met een kus afscheid moest nemen van zijn tegenspeel ster, Berry Kievits. Onmiddellijk daarna begon de heer Lips te wanke len, om vervolgens levenloos op het toneel neer te vallen. Een ontboden AMERIKAANSE SENAAT ACCOORD MET ZOAVO De Amerikaanse Senaat heeft met 82 stemmen tegen één, het defensie verdrag ter verhindering van com munistische agressie en ondermij ning in Zuid-Oost-Azië goedgekeurd. De enige tegenstemmer was de repu blikein Langer. dokter kon slechts de dood constate ren. Een priester onder het publiek gaf nog de absolutie. Het programma werd terstond gestaakt. Diep onder de indruk verlieten het publiek en het KRO-gezelschap de zaal. De „Gazet van Antwerpen" schrijft, dat de stad Antwerpen nog deze maand haar advies zal uitbrengen aan de regering met betrekking tot de Schelde-Rijnverbinding zoals wordt voorgesteld in het rapport Van Cau- welaeri^Steenberghe. Ook het z.g. hoge comité voor ver voer en de centrale raad voor het be drijfsleven zullen binnenkort een rap port indienen met betrekking tot het vraagstuk der waterwegen. De rege ring heeft de adviezen van Luik en Gent reeds ontvangen en zodra zij in het bezit is van dat van Antwerpen, zal zij zich in verbinding stellen met N .eiland om na te gaan of nieu we definitieve onderhandelingen mo gelijk zijn. Spaak zou binnenkort over de kwestie een verklaring in het parle ment afleggen. pEN oud document, dat door nell-universiteit heeft uit Lon- regeringsinstanties te Was hington als oud papier is be handeld, zal waarschijnlijk in het Moskouse staatsmuseum ten toon worden gesteld. Het door de Amerikaanse autoriteiten achteloos weggeworpen stuk papier blijkt nu een verdrag tussen blanken en Indianen te den vernomen, dat het Indiaan se document op een boekenvei ling door Sovjet-agenten is gekocht. Moskou zal dit oude verdrag waarschijnlijk gebrui ken om aan te tonen „hoe de kapitalisten de Indianen heb ben bedrogen". Het oude geschrift is een paar zijn, waarbij aan blanken het maanden geleden vermoedelijk recht op bepaalde gebieden wordt toegekend. Acht opper hoofden van de Seneca-stam, die de schrijfkunst niet machtig waren, hebben het document met 'n kruisje ondertekend. Dr E. A. Bates van de Cor- terecht gekomen bij 88 balen oud papier, die aan een Cana dese papiermolen zijn verkocht, maar een onbekende heeft het, samen met enkele andere docu menten, van de vernietiging gered.

de Stem | 1955 | | pagina 1